Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) Zoli133 válasza Ati1979 (#40100) üzenetére


Zoli133
őstag

Igen, szerintem elég kellene, hogy legyen, ha konzekvensen mindenkit összefoglalót olvasni küldünk.
A rövid "lista"-ról már szerintem leírtam korábban miért tartom rossz ötletnek.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40102) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Esetleg úgy lehetne összeállítani, hogy milyen zenestílusokhoz milyen fülhallgató ajánlható a különböző árkategóriákban. Az a baj, hogy ez nagyon szubjektív dolog.

(#40103) esrevnoc


esrevnoc
tag

A Soyle fülesekről mi a véleményetek?

Tapétázdkiamozgólépcsőt.

(#40104) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok! Kellene vennem "fülesbogyót/gumiharangot" Xears TD 4-hez, mert egy pár volt belőle, és sikeresen elhagytam a felét. Vajon ezek valamennyire szabvány méretűek? Mármint úgy értem, hogy rárakva a fülesre szoruljon, ne csússzon le ...

(#40105) raven12 válasza SUPREME7 (#40104) üzenetére


raven12
senior tag

Sony Hybrid-et ajánlok, akár utángyártottat, anno Xears-re azt raktam, elsőre nem úgy tűnik, hogy rámegy, de rámegy, és szorul eléggé. Nem mellesleg az egyik legjobb minőségű szilikonharang tudomásom szerint. :))

(#40106) SUPREME7 válasza raven12 (#40105) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, de egy hangyányit szolidabb árkategóriában keresgélnék, 3K-t nem adnék néhány gumicafatért :) Jelenleg megelégednék egy párszáz forintos 2-3 páros csomaggal amiből azért ki tudom választani amelyik kényelmes és nem hagyom el, és tudjak zenét hallgatni :)

Arra azért tudsz megnyugtató választ adni, hogy a bogyók input része szabvány méretű-e? :)

[ Szerkesztve ]

(#40107) kemcso válasza SUPREME7 (#40106) üzenetére


kemcso
Ármester

Utángyártott is van belőle, ebay-en nézelődj.

(#40108) raven12 válasza SUPREME7 (#40106) üzenetére


raven12
senior tag

nem, vegyes méretűt kell rendelni, szerintem szabvány ezekre nem is létezik, mindenki úgy szórja a méreteket, ahogy jól esik (ez többé-kevésbé érthető, mert annyi féle kialakítás létezik).

ebay-es utángyártottat keress belőle, nekem is olyan van, talán 600Ft volt postával...

(#40109) veector válasza SUPREME7 (#40106) üzenetére


veector
senior tag

Küldtem volna linket, hogy honnan vettem 5 párat összesen 4 ft-ért, de sajnos az eladó már jobban figyel erre hogy ne lehessen ilyet. A legolcsóbb pakk is 200 ft most:
ebay

(#40110) honfoglalo válasza szentkuti11 (#40102) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ezzel személy szerint egyetértek, ebből a szempontból az ljokerl-es ajánlás talán optimálisabb. Pl. 30k-ért nem merném javasolni a GR07et bárkinek, függetlenül attól, hogy mit hallgat, hiába jó fülhallgató, raphez, hiphophoz pl. nem hiszem, hogy jó választás.

(#40111) Zoli133 válasza honfoglalo (#40110) üzenetére


Zoli133
őstag

Az összefoglalóban oda van írva, mindenhez milyen karaktere van. Másrészt nem stílus függvénye szerintem, hogy ki milyen karaktert keres sokkal inkább egyéni preferencia.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40112) kemcso válasza honfoglalo (#40110) üzenetére


kemcso
Ármester

Pedig általános hallgatásra az a legjobb. Rapra vagyis kevéssé részletgazdag zenére szvsz teljesen fölösleges ilyn minőségű füles, úgysincs kihasználva.

(#40113) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok,szeretném lecserélni a közel 4 éves Akg k370-emet (olvastam ,vegyes érzelmek viseltetnek iránta :) ),érdeklődnék mit ajánlanátok helyette? Mindenféleképpen mikrofonos kellene.
Anno 9e-ért vettem "kiállítási darab" volt,már kb 4x esett át némi forrasztáson,mindig megtaláltam a baját.
Sony Ericsson LiveSound MH1 esetleg jó lehet helyette? Legtöbbször utazáskor használom (munkahelyre,napi szinten) buszon. Max egy 10-est szánnék rá.
Olvastam az összefoglalót :DDD Zenei téren mindenevő vagyok.

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#40114) Zoli133 válasza kemcso (#40112) üzenetére


Zoli133
őstag

"általános hallgatásra" - ez is mindenkinek mást jelent.

(#40113) Lovi24: Személy szerint nem rajongok érte, de az akg szintjét szerintem hozza, illetve többen vannak akik ajánlanák is szerintem. Meleg, mély-kiemelős hangja van, emlékeim szerint.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40115) honfoglalo válasza kemcso (#40112) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Nem csak arról van szó, hogy feltétlen milyen részletgazdag, hanem, hogy milyen karaktere van. A mélykiemeléseseknek is megvan a létjogosultságuk, de nem illenek minden stílushoz. Szerintem egy technikailag magasabb szintű füles is lehet kevésbé élvezetes, "fun sounding" adott műfajokkal/adott személy számára. Ezért lehet, hogy a technikailag jobb nem mindenki számára jobb, a tanácsot kérők egy része valószínűleg előnyben részesíti, hogy könnyen hallgatható/könnyen élvezhető legyen, és nem feltétlen a részletgazdagság és precizitás a fő szempont, főleg utcára.
Persze 10k alatt ez a gond nem jön még elő (nincsenek igazán kiegyensúlyozottak), úgyhogy így nem annyira jelentős ez a probléma. :)

(#40111) Zoli133: Ezzel egyetértek, bár valahol összefügg(het) a kettő, így pontosabb.
Egyébként 30k fölött csak kiegyenlített van ajánlva, sőt 20k fölött is csak a Shure.

[ Szerkesztve ]

(#40116) SUPREME7 válasza veector (#40109) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, találtam itthon egy fülest amit még a telefonhoz kaptam (ilyesmi nullforintos áttetsző bogyói vannak), de ugyebár ipari hulladék kb a füles, de a gumikat átraktam róla, átmenetileg jó ez, de érezhetően a basszus az nullára redukálódott. A xears-hez ilyesmi szivacsos vastag motyó volt, nem értek hozzá túlságosan, de gondolom ennek van köze hozzá, hogy érezhetőbbek a mélyhangok?! Mert akkor átmenetileg használom amit találtam és rendelek ilyesmit (vagy ha valakinek van amit nem használ akkor venném)

[ Szerkesztve ]

(#40117) szentkuti11 válasza Lovi24 (#40113) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem rossz fülhallgató, de figyelj, hogy a lábkiosztása megfeleljen a Te telefonodéval. Van olyan telefon, amivel csak úgy működik, ha folyamatosan nyomod a felvevőgombot. Esetleg a SoundMagic E10 ajánlható még ebben az árkategóriában.

(#40118) raven12 válasza SUPREME7 (#40116) üzenetére


raven12
senior tag

van köze de nem ennyi.
Rossz a behelyezés és/vagy nem jó a bogyó mérete.

Ezt az oldalt ajánlom!

(#40119) Lovi24 válasza szentkuti11 (#40117) üzenetére


Lovi24
senior tag

Igen,ezen már agyaltam, Moto G-hez használnám. Egyik fórumtárs vett már ilyet és neki rendesen szól (nem kell nyomni semmit ) ,működik a felvevő gomb is,csak a hangerő szabályzó nem. Láttam ,hogy van belőle c jelzésű,az a ctia-s. Ha nem jó mégsem,gondolom átalakítóval használható ?!

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#40120) szentkuti11 válasza Lovi24 (#40119) üzenetére


szentkuti11
addikt

Igen, az MH1C-t konkrétan egy iPhone-al próbáltam ki, ha jól emlékszem még a hangerőszabályzók is működtek, bár ebben már nem vagyok biztos. A Moto G nem tudom milyen szabványt használ. Az adapter, mint lehetőség természetesen adott, bár Én ezt inkább kerülném, csak még egy pont, ahol romolhat a hangminőség.

(#40121) Lovi24 válasza szentkuti11 (#40120) üzenetére


Lovi24
senior tag

Azt nem tudod,hogy az Akg k370 milyen szabványt használ ? Nem találtam rá utalást sehol :(

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#40122) szentkuti11 válasza Lovi24 (#40121) üzenetére


szentkuti11
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#40123) powerwade


powerwade
senior tag

Srácok, lányok ti hogyan rövidítenétek meg a fülesetek kábelhosszát?
Mert vettem egy Sony SBH20 bluetooth headset/adaptert (MW600 utód), amihez adtak egy Sony MH755 fülest aminek kellően rövid a kábele viszont a hangzása nem nyerte el a tetszésemet, mert eddig egy CX300ii-t nyüstöltem de annak meg eszméletlen hosszú így a kábele, ha a jacket a nyakamba akasztott eszközbe dugom :) Érdemes mindenféle csomókat kötögetni rá vagy valami "célszerszámmal" lerövidíteni?

(#40124) brumi1024 válasza Lovi24 (#40121) üzenetére


brumi1024
veterán

Emlékeim szerint CTIA. iPhone-al, iPod Touch-csal ment, SGS1-el nem ment.

(#40125) bucsher válasza Lovi24 (#40113) üzenetére


bucsher
őstag

Olvasd el még egyszer az összefoglalót, különösen az 5-10ezer között ajánlott füleseket. Kiváncsi vagyok, másodszor is találsz-e köztük Sony Ericssont :))

In the pipe - five by five!

(#40126) Lovi24 válasza bucsher (#40125) üzenetére


Lovi24
senior tag

Elolvastam már.Tudom,hogy nem találok :K

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#40127) razorka777


razorka777
veterán

Üdv.
Kinéztem az 5k-s kategóriában a Sony MDR-EX50 típusú fülest.
Valakinek van vele tapasztalata?Jelenleg egy sony headsetem van(MH750)
Jobb nála, érdemes lecserélni?A mikrofon hiánya nem érdekel.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#40128) szentkuti11 válasza razorka777 (#40127) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nekem van. 5k-ért nagyon jó vétel, de az MH750-et szerintem nem éri meg lecserélni. Ha érdemi előrelépést szeretnél, akkor inkább javasolnék egy Soundmagic E10-et.

[ Szerkesztve ]

(#40129) razorka777 válasza szentkuti11 (#40128) üzenetére


razorka777
veterán

Kösz az infót, de maradnék az 5k-s kategóriában.(Ha nincs más, marad az MH750)
Annak viszont örülök, hogy megtudtam, nem jobb a jelenlegi fülesemnél, így nem vettem volna meg feleslegesen. :)
Sony párti vagyok, olyat keresek ami jobb, mint az MH750, de nem kerül sokkal többe.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#40130) vapour01


vapour01
csendes tag

Sziasztok!

Sony MDR-EX50 vagy Soundmagic PL11!

Látom, hogy a Soundmagic E10-et ajánljátok a legtöbbször, de mindenképp maradnék az ~5k-s árkategóriába.

Általános használatra lenne, telefonról (HTC Desire) és mindenféle zenei stílusra, de leginkább rock.

Melyik a jobb választás?

Köszi a segítséget.

(#40131) bozont


bozont
veterán

Több boltot is végigjártam (Sony és MM), de egyik helyen sem volt ez a Hybrid szilikon, így vettem egy MDR-EX10LP-t inkább, igaz 3k volt, de legalább el tudom adni valamennyiért. Már nem akartam várni egy külföldi rendelésre, ez a szivacs nagyon kényelmetlen és nem is sikerült vele szerintem rendesen a fülembe helyezni a VSD1-t.

Viszont végre helyükre kerültek a magasak is a szilikonnal és így 12-15 óra járatás után kezd alakulni a füles. :C

[ Szerkesztve ]

(#40132) honfoglalo válasza bozont (#40131) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Milyen gumik vannak ehhez, ugyanaz a hybrid? Most tervezem, hogy rendeljek 3600-ért ebayről.. :)

(#40133) bozont válasza honfoglalo (#40132) üzenetére


bozont
veterán

Igen, ugyanaz, három méretet adnak hozzá, S, M és L.

(#40134) honfoglalo válasza bozont (#40133) üzenetére


honfoglalo
senior tag

:R
Akkor ez ugyanaz, mint a MDR-EX33LP-hez? És fekete amúgy a gumi, belül meg színes?

szerk: rákerestem itt a fórumon:

http://prohardver.hu/tema/fulhallgatot_de_milyet/hsz_29698-29698.html:

Hát...Sony MDR-EX10LP a gumiharang Hybridnek hybrid de nem az a Sony MDR-EX33LP féle hybrid.
Gyengébb az anyaga nem olyan selymesen lágy Inkább Tapadósabb :(((
Azért a SONY se hülye annyira. A füles azért jól szól (MDR-EX10LP 2500ft ért) de a komfort nem az igazí. :O

Marad a rendelés sztem..

[ Szerkesztve ]

(#40135) bozont válasza honfoglalo (#40134) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem ugyanannak kellene lennie, miért lenne más? Fekete amúgy és a közepe színes, igen. Szerintem nagyon kényelmes, pont olyan selymes érzése van az egésznek. Meg is lepődtem, nem is érzem hogy a fülemben van, még is nagyon jól zár. Picit tapad ha úgy tetszik, de ez nem rossz szerintem (ezért is zár jól) és csak kivételkor venni észre.

(#40136) honfoglalo válasza bozont (#40135) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Én nem láttam még soha igazi hybridet, de gondolom nem azért írta az idézett fórumtárs, hogy nem ugyanaz a kettő mert ugyanaz. Nagyon valószínű, hogy mindkettővel találkozott már, és ezért érez(het)te a különbséget. 3600ért elég húzós amúgy ebayről, de sajnos úgy tűnik, nincs más lehetőség . :)

[ Szerkesztve ]

(#40137) bozont válasza honfoglalo (#40136) üzenetére


bozont
veterán

Akkor biztos így van, viszont azt kötve hiszem, hogy annyival jobb lenne az "igazi", hogy több mint 2e Ft pluszt megérjen. Mint mondtam, nagyon kényelmes ez is, sokkal kényelmesebb mint pl a gyári Brainwavz és legalább 2e körül simán ellehet adni a fülest a maradék harangokkal és máris egész jól jön ki a dolog.

(#40138) honfoglalo válasza bozont (#40137) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ez valószínű :) a fake hybrid-re is azt írták, hogy nem rosszabb annyival, és negyedáron van.
Milyen füleshez vetted?
3800-ért most rendeltem USA-ból hybrid-et, ha valakit érdekelne L-es, vagy S-es hybrid keressen privátban, nekem több, mint valószínű, hogy csak az M-es kell, de nem akartam utángyártottból 12-t rendelni :)

[ Szerkesztve ]

(#40139) bucsher válasza honfoglalo (#40138) üzenetére


bucsher
őstag

Engem is M-es érdekelne :P

In the pipe - five by five!

(#40140) FatalEror


FatalEror
addikt

Sziasztok!
Szeretnék fülhallgatót venni.
Eddig okés,de valami strapabíró dolog kellene,már ha ez létezik,szoktam futni is,szóval ahhoz is jól jönne,de összességében az a bajom,hogy az összes füles megadja magát,pedig szépen összetekerve rakom el,kb 15cm átmérőjű kör formára tekerve,tehát a kábel nagyon emiatt meg sem törhet,viszont sokat van a telefon zsebben,és futásnál is van,hogy "megfeszül" a kábel,ami biztosan nem tesz neki jót.
Tehát létezik olyan típus,ami az átlagnál jobban bírja a strapát?

HardCore is my LifeStyle

(#40141) bozont válasza bucsher (#40139) üzenetére


bozont
veterán

Nekem az L-es kellett, így megmaradt az S és M, de nem akarom különszedni, úgy talán könnyebb eladni a fülest ha kettő méret is van mellé.

Viszont ha így is érdekelne... ;)

(#40142) gelbelex válasza kemcso (#40026) üzenetére


gelbelex
őstag

Dehogy megyek! A végén még ellenállhatatlan vágyat fogok érezni egy fejesre is

Én a legelső füles-találkozómról már úgy jöttem el, hogy fejes kell majd nekem. :K
Két fejestalálkozóval később pedig már tudom is, mi lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#40143) raven12 válasza gelbelex (#40142) üzenetére


raven12
senior tag

770 600ohm? :D

(#40144) vodkaboy22 válasza raven12 (#40143) üzenetére


vodkaboy22
addikt

880 32Ohm inkább :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#40145) raven12 válasza vodkaboy22 (#40144) üzenetére


raven12
senior tag

oh, ja, félzárt? upsz.

(#40146) kingabo


kingabo
őstag

Sziasztok!

Bkv-n (busz, hév, villamos) zenehallgatásra keresek "agybadugós" fülest 5-10k magasságában. Főleg instrumentális elektrónikus zenét hallgatok (pl deadmau5), néha rapet. Távirányító, mikrofon nem kell. A jelenlegi Superlux hd662b-m szeretném vmi diszkrétebbre lecserélni, illetve jó lenne, ha ennél mélyben erősebb lenne. Nem szoktam ordíttatni (szerintem) 13-15/30-as hangerőn használom.
Harangok: kipróbáltam egy Sony mdr-ex10lp-t, de a legnagyobb haranggal is többször kicsúszott, meglazult a fülemben, illetve a külső hangokat eléggé beengedte a Superluxhoz képest. Ez mindegyik ilyen fülesre igaz, vagy csak amit kipróbáltam az nagyon az alja volt?
Ami elvárás lenne még, hogy a csatlakozó strapabíróbb legyen, mert már kb 3 füles/fejes csatlakozó lett kontaktos, ment tönkre.
Akár külföldi rendelés is jó.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#40147) gelbelex válasza raven12 (#40145) üzenetére


gelbelex
őstag

Vodkaboy jól írja, 880. Félzárt, otthonra.
Ennek a hangzása talált meg a legjobban valahogy, nem igazán tudom megfogalmazni, miért.
(Persze, tetszik még a T1 és az LCD-k is, de az már más kategória.)
Olyannyira talált, hogy már egy mobilról vagy mobil lejátszóról is ezt (32 ohm-mal) találom a legjobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#40148) szentkuti11 válasza kingabo (#40146) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ezek alapján szerintem Soundmagic E10. Igaz, egyenes a csatlakozója, de ha nem törögeted, akkor kiválóan bírja. Itthon is beszerezhető.

(#40149) vodkaboy22 válasza gelbelex (#40147) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jó is az a 880/32ohm-os :) Igazán szerethető darab.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#40150) szipak válasza FatalEror (#40140) üzenetére


szipak
tag

Meelec M6P kifejezetten sportolásra van kitalálva, valószínűleg többet bír mint egy átlag füles. ha gondolod, bp-en van lehetőség próbahallgatni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.