Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) monti0222w válasza bucsher (#39149) üzenetére


monti0222w
addikt

Ó, EZ nem is rossz ötlet a következő talin kilehetne próbálni, szem bekötve és úgy sorba fülre helyezve meghallgatni, lehet érdekes dolgok jönnének ki! :DD

(#39152) raven12 válasza monti0222w (#39151) üzenetére


raven12
senior tag

már megbeszéltük, hogy lehetetlen, mert muszáj hozzányúlnia, hogy tudja, mikor van rendesen a helyén, azzal meg már érzi, mi az... Shure-oknak elég jellegzetes alakjuk van, azonnal kiderülne :P

(#39153) Ati1979 válasza bucsher (#39149) üzenetére


Ati1979
veterán

De el tudok vonatkoztatni. :K

Itt az van a háttérben, mint amit az előző hozzászólásom végén írtam. Kinek mi jön be.

Pl. nekem nem jönnek be a sennheiser fejesek. A hangzásuk nem annyira tetszik. De pl. beyer-ek meg az ath-k általában igen.

Ugyanez van fülhallgatóknál. Igazából az ízlésen nem érdemes vitatkozni. A vakteszten is kijönnének ezek a zenei hangzásvilággal kapcsolatos dolgok.

Azért azt meg csak kihallanám a vakteszten is, hogy a 846-nak nagyobb a tere részletesebb, jobb a szeparációja és tisztábban szól.
Mindenben jobb...

Csodák nincsenek azért szerintem.

(#39150) vodkaboy22

Igen azzal én is egyetértek, hogy a fejesekben több potencia van. Az LCD3 szintjét lehetetlen hozni fülesben.
Még csak a közelében sincs semmi...

Az kapóra jön azért... Nem azt írtad, hogy valami ilyesmit szeretnél venni? :)

[ Szerkesztve ]

(#39154) MPeter87 válasza vodkaboy22 (#39150) üzenetére


MPeter87
őstag

Teljesen véletlenül én is meghallgatnám! :DD

(#39155) contaxg válasza raven12 (#39152) üzenetére


contaxg
veterán

...hozzá sem kell nyúlni, hiszen olyan kényelmetlenek (nekem).

(#39150) vodkaboy22
Várom a véleményed...
Egyébként ha most döntenél Nexus7 vagy iPad Mini? :) És miért?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39156) monti0222w válasza raven12 (#39152) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem, nem muszáj mivel hangal lehet irányítani azt az embert aki behelyezi! :)

(#39157) Ati1979 válasza monti0222w (#39156) üzenetére


Ati1979
veterán

Én rögtön rájönnék, ha shure fülest raknának fülembe, vagy én raknék...

Szerintem nem megoldható a vakteszt. Még a fejeseknél sem mindig könnyű. Tuti meg tudnám különböztetni a T1-et az LCD2-őt, meg az ad2000x-et egymástól...

(#39158) #16820480 válasza contaxg (#39147) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem vészes az 530 sem, bár csak éppen egy kipróbálásra volt a fülemben. Kicsit kevesebb magasa van, mint az enyémnek, ami részben kábel, részben filter maitt van igy. Én inkább arra gyanakszom, hogy neked ez a hangkép nem jön be, mert az összes Shure ilyen, és neked nem tetszenek ugye. Illetve még az is valószinű, hogy az általad hallgatott zenékkel nem jó igazán.
Vannak olyan cuccok, amivel el lennék keseredve, ha az szólna a fülembe, ilyenek például a Brainwavz és a Sennheiser fülesek amiket hallottam, de még igazából az Se846 is ide sorolható talán (nálam volt közel egy hónapig, ebből talán egy hétig használtam, aztán inkább visszatértem az 535-re). Vannak viszont olyanok, amikkel meg teljesen jól ellennék, ilyen az E10, Se215, Se425, a GR06, a GR07 és még egy csomó másik füles is. Azért látható, hogy elég jól szegmentálódik gyártók szerint a dolog, szóval szerintem ebből az (is) következik, ogy az egyes gyártók általában valamilyen hangkép köré épitik a termékpalettájukat, és ha ez a hangkép bejön, akkor valószinűleg annak a gyártónak a legtöbb terméke be fog jönni, ha pedig nem, akkor egyik sem igazán.

Egyébként szerintem ez egyáltalán nem OFF téma, pontosan ide illik a füles topikba az ilyesmi kultúrált kibeszélése.

(#39159) raven12 válasza monti0222w (#39156) üzenetére


raven12
senior tag

szerintem nagy macera az külső emberrel, mi is inkább úgy tesztelgettünk, hogy benyomtuk annyira, amikor már zárt, de még nem nyomta el a hangot (amikor túlzottan benyomod), nem cserélgettük a harangokat, amíg nem lett "kényelmes". Szóval el kéne találni, milyen irányba kell nyomni, még meddig, ne túlságosan... Magadnak persze ösztönösen megy, de külső embernek...

Ati:
Ott még inkább, főleg azoknál... Egyértelmű, LCD3 szorít legjobban, T1 "normális", AD2000X meg nem állítható, így a legkevésbé. És ez még csak a szorítás része, nem is az, hogy érzem, melyik bőr, melyik mekkora..

[ Szerkesztve ]

(#39160) Ati1979 válasza #16820480 (#39158) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezzel én is egyetértek. Igazából, ha valakinek nem jön be az a hangkép amire épít a gyártó akkor nyilván le fogja húzni az összes fülesét.

Amiket te hallgatsz zenéket, azokhoz tényleg kicsit basshead a 846. Kicsit olyan LCD2 szerű hangzása van.
Persze nem éri el azt a szintet.

Szóval van benne basszus rendesen. De engem nem zavar szerencsére... :)

(#39159) raven12

Meg azért a súlyuk is játszik, nemcsak az anyaguk. Az LCD3 jóval nehezebb mint az ad2000x.

Esetleg úgy lehetne, hogy valaki nagyon közel tartja fejedhez, hogy éppen nem ér hozzá. De akkor meg az izoláció miatt nem lenne teljes értékű a teszt.

Az egy dolog működhetne, hogy behívunk az utcáról valami teljesen laikust, előítéletek és az adott fejesekkel kapcsolatos mindenféle tudás nélkül és velük csináltatnánk meg a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#39161) contaxg válasza #16820480 (#39158) üzenetére


contaxg
veterán

Hát nem tudom... eddig szinte mindegyik füles amit próbáltam az több sebből vérzett, ha nagyon "audiophile" szempontból közelítem meg a kérdést. Valószínűleg forrásra többet költenék mint fülesre és idővel cserélném egy jobb zárt fejhallgatóra.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39162) raven12 válasza Ati1979 (#39160) üzenetére


raven12
senior tag

áh, annak nem olyan jó a füle mint a miénk ;]

(#39163) vodkaboy22 válasza contaxg (#39155) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Véleményt mindenképp írok mert nincs még róla itt szerintem. (Sony XBA-H1)

Ipad mini versus nexus 7?
huh nehéz kérdés de leírom a véleményem és remélem nem fognak szétflamelni meg világvégére elküldeni a két tábor lakói mert én egyik se vagyok...
Szóval először is inkább google fun vagyok és apple utáló mivel a két cég politikája és viselkedés kultúrája engem befolyásol, mint mérnököt és nem örült tudatlan marketing befolyásolt fogyasztót.
De!

Nexus 7 :
Pro: -Olcsóbb sokkal mint az ipad mini tehát pénzedért többet kapsz!
-Folyamatos támogatás és frissítés mint az apple cuccoknál!
-Érthető és minden app van rá.
- Nagyon nagy zúgfejlesztő kultúrája van, gyakorlatilag idővel és ésszel bármit lehet belőle varázsolni. Kontra: -Kevésbé minőségi megépítés és külcsin feeling mint az apple cuccok
- Sokkal kevesebb működő kiegészítő van mint az apple vonalon pl USB DACcal konkrétan 10 órákat kell elb.aaaszni hogy menjen is... Míg egy ipad-ot rádugom a sony pha-1-re vagy az istreamerre azt kész kösz szépen már megy is...

Ipad: Pro: - Rengeteg fix hogy kompatibilis kiegészítő
- Gyorsabban tanulható, jobb kezelőfelület.
- Minőségibb megépítés
Kontra: -Drágább!
- Rosszabb kijelző mint a nexus7
- Rosszabb garancia mint a nexus7
- Baromira zárt ökoszisztéma. Csak azt és csakúgy csinálhatod ahogy a kiba..zott apple pénzlenyúlók kitalálták...

Ezektől függetlenül van még egy nagyon fontos választási pont: Melyikhez szoktál hozzá jobban?! Ha már otthonos vagy az apple világban akkor azt kell választani, ha vállalod az újat akkor lehet nexus7 is.

Remélem segítettem. :R Persze van még csomó pont amit fel lehet hozni én ezeket találom legfontosabbaknak. :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39164) Ati1979 válasza raven12 (#39162) üzenetére


Ati1979
veterán

Honnan tudod, lehet, hogy valami elképesztő nagy zenei tálentumot rángatsz be az utcáról! :DDD

Apple termék - jajj ne! :)

(#39165) gyvince


gyvince
senior tag

ugye a
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/fulhallgato_fejhallgato/sennheiser_cx400ii_fekete_eredeti_bontatlan_1847145248.html

Cx400-ból nem volt hamisítvány?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39166) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#39164) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jogos apple termék:
Legolcsóbb ipad kezdő mini termék 90k ...
Az újabb jobb 2013-mas szebb kijelzős nexus 7 || pedig 80k...

De a 2012-es nexus 7 32gb 3G-s verzió az 75k... :Y Míg a régi IPAD mini 32gb 3g 140 000 :W
Ja és a nexus7-nek szebb kijelző jobb központi számító egység (soc 4magos) és jobb gari...
Új
189 900 Ft
Apple iPad Mini 2 Retina 32GB 4G (speedshop.hu)
:W

Míg 2013-mas fullos nexus 7 3g 32gb (ugyanúgy nagy felbontású és jobb pixel arányú mint a retina ipad mini...)
126 000ft... :Y

Na de flame off...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39167) contaxg válasza vodkaboy22 (#39166) üzenetére


contaxg
veterán

52-ből megállna az új, rev2-es 16-os WiFi-s Nexus7, de nekem sok cuccom i-vel vagy mac-kel kezdődik.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39168) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#39166) üzenetére


Ati1979
veterán

Isten mentsen meg ezektől az ipad-októl... :N :W

Én amúgy meg sem nézem termékeiket sem mert nem úgysem vásárlok belőlük. Persze túlárazottak. Gondolhattam volna... :)
Annyit tudok, hogy van rendes ipad, meg mini meg valami air.

Ezt is csak azért mert véletlenül megláttam valami szalagcímet ahol ez szerepelt... :D

(#39169) brumi1024 válasza vodkaboy22 (#39166) üzenetére


brumi1024
veterán

Én még a tabletes alkalmazáskínálatot felhoznám az ipad mini javára. Volt N7-em, de az itthoni iPaden a multiplatform alkalmazások is sokkalta igényesebbek voltak, és a kínálat is bővebb.

(#39167) contaxg: Ha sok a mac meg i-s cucc akkor én az iPadet venném. De ha mini akkor retina, szvsz megéri a felárat.

(#39168) Ati1979: Itthon túlárazottak ennyire, de itt sem mindegyik modellre mondható ez. Pl a MacBook Air-t nem mondanám túlárazottnak.

[ Szerkesztve ]

(#39170) #16820480 válasza contaxg (#39167) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sok a maci nálatok?

(#39161): Szinte? Melyik nem vérzett több sebből akkor? Egybként még egy zárt fejes sem képes olyan izolációra általában. De ha már fejes, akkor én nem szivesen vennék zártat, amiket eddig próbáltam, azokba beleizzad a fülem, és kényelmetlenek is voltak.

(#39171) Ati1979 válasza brumi1024 (#39169) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen mint minden ami Amerikából jön... :(

Gondolom win-es ultrabook árban van.

(#39172) monti0222w válasza contaxg (#39155) üzenetére


monti0222w
addikt

Lg Gpad 8.3 majd ugyanazt tudja mint a 2013 nexus csak ez még sd-vel bővíthető 64gb-ig, meg nagyobb élvezhetőbb ezálltal a kijelző, 16:10 a képarány a nexusé ha jól tudom csak 16:9. Szerintem a tab is minőségibb anyag, stb.+ a droid frissítéseket is megkapja. :K Meg az ára is barátibb 80e +-.

[ Szerkesztve ]

(#39173) brumi1024 válasza Ati1979 (#39171) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen olyasmi árban van, csak ilyen minőséget és üzemidőt(13 óra) egyik konkurens sem hoz.

(#39174) Ati1979 válasza brumi1024 (#39173) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát azért minőséggel nem biztos, hogy egyetértek. Vannak már egész jó ultrabookok win-es fronton is...

(#39175) raven12 válasza monti0222w (#39172) üzenetére


raven12
senior tag

ennyi erővel van 10.1-es retinás 4magos android kínai csoda csupa márkás chippel 50k-ért (egyszer akcióban 30 volt, de sajnos lecsúsztam), ami szoftveresen is stabil. ;)

(#39176) contaxg válasza monti0222w (#39172) üzenetére


contaxg
veterán

:R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39177) brumi1024 válasza Ati1979 (#39174) üzenetére


brumi1024
veterán

Ismerem a laptoppiacot egész jól, de és kapcsolat volt a két jelző közt, tehát mindkettőnek teljesülnie kell. Egy teljes alumínium vázat (amire egyébként egyetlen példát nem tudok most mondani, talán hasonló az új XPS 15 vagy a Precision M3800, de azok "csak" szénszálas műanyagok) és ilyen összképet nem nagyon tud mutatni egyik win-es ultrabook sem.

(#39178) monti0222w válasza raven12 (#39175) üzenetére


monti0222w
addikt

Csak ez sokkal jobb mint bármelyik kinai, hardver-szoftverben bármiben! Volt, van kinai cuccom szóval tudom mit beszélek! :)

[ Szerkesztve ]

(#39179) kemcso válasza #16820480 (#39138) üzenetére


kemcso
Ármester

Ámen :D Bármelyik verzióra :D

(#39142) bucsher +1

(#39146) sheratan én is kb így vagyok vele, 95%-ban olyan helyen hallgatok zenét, ahol a fejes sem megoldható, nemhogy a hangfalak. A Pro80-ra pl én se cserélném le a GR07-et...

(#39148) Ati1979 535 jobb, de nem amennyivel többe kerül (pont +100ft az ára, úgy számolva, hogy a GR07 megbukik a vámon...).

(#39180) #16820480 válasza brumi1024 (#39177) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem feltétlenül mindenkinek előny amúgy az Al ház. Az i5-öm remek alu házáról is két hét minimális használat után már kopott le a fekete festék :U Egyébként meg hideg-rideg tapintása van, szerintem egy jó polikarbonát sokkal kellemesebb.

(#39181) brumi1024 válasza #16820480 (#39180) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, ez igaz. Én alupárti vagyok. Mondjuk MB-kről festék nem fog kopni mert ezek nem festettek.

(#39182) #16820480 válasza brumi1024 (#39181) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én trackpoint párti vagyok, amin az nincs, az nálam nem játszik :B
Mondjuk igen, a laptopjaikat nem festik, pedig szerintem a régi fekete MB nézett ki a legjobban mind közül.

(#39183) brumi1024 válasza #16820480 (#39182) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát a T410 alapján volt egy ilyen sejtésem, hogy bejön a Trackpoint :)

(#39184) #16820480 válasza brumi1024 (#39183) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tulajdonképpen trackpointot akartam venni, csak adtak mellé egy laptopot is :DDD :R

(#39185) Ati1979 válasza brumi1024 (#39177) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok, én nem látogatom a laptop topicot, valamennyire azért képeben vagyok mert nekem is kell hamarosan valami hordozható gép.

A felépítésben nekem egy szint mondjuk a régi (már nem gyártott) sony vaio Z széria, vagy thinkpad x1 carbon (vagy inkább x3, ha megjelenne végre, mert az x1 carbon elvérzik a kijelző miatt).
Vagy lehet, hogy x220 lesz, de azt nem keverem ide mert az más kategória.
Szerintem ezen laptopok felépítésbeli szintjét nem éri el a semelyik macbook.

Üzemidőről meg annyit, hogy x220 hozzá csatolható pót aksi + 9 cellás = 24 óra.
A z aljára csatolható külön aksi. Azzal együtt bőven 10 óra felett.
X3 -nem tudom, de szerintem 12 óra ott is meglesz...

Összeszerelési minőség:
Az x1 (carbon előd) drop test.
Szóval ezzel kéne versenyeznie a macbook airnek. Kipróbáljuk a tieden? ;]

(#39179) kemcso

Igen ez így van. Én azt elismerem, hogy nem jobb annyival mint amennyivel többe kerül. De ez általános kijelentés ami minden felső kategóriás termékre igaz. Egy 500k-s laptop sem jobb 2,5* mint egy 200k-s.

Más részről itt már olyan kijelentés is elhangzott ma, hogy megbukna a 846 a gr07 ellen egy vakteszten... :)

Tehát egy az egyben jobb nála. :N

[ Szerkesztve ]

(#39186) contaxg válasza Ati1979 (#39185) üzenetére


contaxg
veterán

A mostani Macbookom 6 éves és nem azért szeretem mert faszán pattan vissza a kőről, hanem azért mert egyszerűen megbizható és nekem melóhoz ez kell (de szerintem másnak is). Nincs vele szarakodás, stb. és a zenéhez is jobb a hangja...igaz, én 94-ben vettem az első Macimat, így nekem erre eléggé rá áll már az agyam. De a gyerekem is elég hamar rájött hogy könnyebb a kis képeit buzizni a Facebookra OS X alatt, mint mással. Egyébként asszoktam mondani, hogy mindegy, hogy mivel érjük el a sikert.. A lényeg, hogy a kassza csengjen. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39187) Ati1979 válasza contaxg (#39186) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem is volt macbook air-em, még első generációs, de nekem sajnos nekem nem jött be annyira. Nem tetszett az osx ...

A megbízhatósághoz sem nem fér kétség, bár a win7 óta a Windows sem annyira vészes. A vista valami borzalom volt.

Az viszont biztos, hogy zenéhez jobb a hangja, és jobb programok is vannak hozzá.

A visszapattanós teszt csak arra volt válasz, hogy anyagminőségben nincsenek egy súlycsoportban a win-es gépek a mac-ekkel. :)

(#39188) kemcso válasza Ati1979 (#39185) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha laptop, akkor Dell, annak is csak az NBD garis kivitelei (3 év, köv. munkanap ott a szerelő ahol mondod és javítja, többnyire)

Igen, de ne felejtsd el, hogy egy 30e füles "harcol" egy 135e-el hangban, és sztem nincs akkora különbség, hogy megérje. Ha lenne, mint ahogy sztem a DX50<>kisAK között van, akkor elismerném :)

Amúgy meg lehet, hogy van akinek jobb a GR07 mint a 846, mint ahogy az IE800 is jobban tetszett neki. Mert a dinamikust szereti, oszt kész.

(#39189) MPeter87


MPeter87
őstag

Boldog új évet mindenkinek! :)

(#39190) Ati1979 válasza kemcso (#39188) üzenetére


Ati1979
veterán

Az a baj a dell-el, hogy tn panel-el szereli az üzleti szériás gépeit. Engem meg leginkább azok érdekelnek.

Valóban nincs. Ahogy haladsz fölfele a hangminőség érdekében súlyos pénzeket kell fizetni.
Ez vonatkozik a lejátszóra is természetesen.

Igen a két lejátszó között tényleg van különbség.

Igen pont ezt írtam már korábban is. Akik a dinamikusakat szeretik, nem biztos, hogy könnyen meg tudják emészteni az armatúrásak hangját.

Hiába szólnak relatíve sokkal jobban. Nagyobb tér felbontás stb...

(#39191) Ati1979


Ati1979
veterán

BUÉK!

(#39192) #16820480 válasza kemcso (#39188) üzenetére


#16820480
törölt tag

Még egy D610-em volt régebben, az NBD gari tényleg nagy királyság, de sanos a laptop több szempontból is gyengébb volt (design, ergonómia, stb), mint más üzleti szériás gépek. Illetve nem tudom most hogy van, de akkor még egy féltéglányi méretű és súlyú töltőadaptert adtak mindhez... :(

(#39193) kemcso válasza Ati1979 (#39190) üzenetére


kemcso
Ármester

Lehet IPS-el is kérni, de az a tn panel nem az a tn panel mint a szokásos. Közel van az ips minőségéhez, érdemes megnézni. A töltő nekem is téglányi, sajna

Armatúrás és armatúrás között is nagy különbség van, pl a vc1000 magas tarománya sokkal csilingelőbb, mint a shure-oké. Szal nem csak attól függ, hogy ba vagy dd, hanem hogy az adott gyártó mire hangol. Nekem a vc hangolása jobban tetszik, mint a shureoké.

Az, hogy ahogy mész egyre feljebb minőségben és egyre többet fizetsz az tény. De a gr07<>535 vonatkozásában nem érzem, hogy megérné. Másnak meg megéri, nem vagyuk 1formák ;)

BUÉK mindenkinek!

(#39194) Ati1979 válasza kemcso (#39193) üzenetére


Ati1979
veterán

A latitude-okat is lehet ips-sel kérni? Mert eddig csak a precision-oknak volt ilyen opció.
Tudom, csak nekem a szemem hozzá szokott a hp dreamcolor ips-hez (annál jobb tudtommal nincs is), úgyhogy utána elég nagy csalódás lenne a egy tn. Bármennyire jó is.

Ráadásul ha jól láttam a dell is kidobálta az üzleti szériából a jó billentyűzetet. Marad a vacak szigetes sajnos. :(

Igen a shuroknál tényleg nem erősség a magas. Viszont ami sheratannak van annál már ok.
A 846-nál meg egyenesen fantasztikus. Akusztikus zenéhez, komolyzenéhez ideális. Simán helybenhagyja a t70p-t.

Szóval van ott is opció, csak nagyon drágán.

Hát igen. :) Mondjuk az is számít mi a forrás. Szerintem ak100-hoz már megérné. :)

Neked is! :)

(#39195) contaxg válasza monti0222w (#39172) üzenetére


contaxg
veterán

Moto G lett.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39196) raven12 válasza Ati1979 (#39190) üzenetére


raven12
senior tag

"hiába szólnak sokkal jobban", ezen kiégtem... :DDD

T70P-t meg nem nehéz felülmúlni a szememben :P

B.Ú.É.K.!

[ Szerkesztve ]

(#39197) kemcso válasza Ati1979 (#39194) üzenetére


kemcso
Ármester

Tudtommal nem, sőt ahogy nézem már a Precisionokat se. Legalábbis a dell.com-on lévő konfigurátorban nem találtam már ilyen opciót.
Sztem ha nem képet dolgozol fel sok jelentősége nincs ennek :) De itt is bejön, hogy kinek mi a preferenciája, nekem az NBD az, ami lényeges, mert munkagép 7/24-ben.

Sheratan 535-jénél is jobbak a VC1000 magasai. 846-ot nem hallottam, de kell lennie azért azalatt is olyannak, ami megüti azt a szintet, amire érdemes cserélni. Vodkaboy beszámolójára kíváncsi vagyok a kis Sony hybriddel kapcsolatban pl. Bár az H3 igen méretes darab, elég hülye formával :DDD

AK100-on hasonlítottam össze, direkt ;)

szerk:
(#39195) contaxg az nem telefon? :)

[ Szerkesztve ]

(#39198) #16820480 válasza kemcso (#39197) üzenetére


#16820480
törölt tag

Engem az szokott zavarni, hogy a függőleges betekintési szögek nagyon gyengék TN paneleken, és ha egy kicsit rossz dőlésszögben van a kijelző, akkor már torzulnak a színek, nem olyan a fényerő, stb. Plusz nem nevetséges, hogy lassan kb minden telefonban és tabletben 3-4-500 ppi-s IPS kijelző van, egy laptopba meg képtelenek beletenni egy HD-ready TN panelnél többet...?

Oké, az rendben van, hogy a VC1000 magasai jobbak, de más tartományban meg az gyengébb. Az úgy nem nagyon működik sajnos, hogy megkapod a VC1000 magasait, meg a dinamikus driverek mélyeit, a teret felbontást és szeparációt, és mindezért ne kelljen komolyabb összeget kicsengetni.
Bár most a Vsonic ezt ígérte az új D szériával, de valahogy nagy csönd van a házuk táján, nem nagyon volt bejelentés, pedig mára lett beígérve :(

(#39199) Ati1979 válasza raven12 (#39196) üzenetére


Ati1979
veterán

"hiába szólnak sokkal jobban", ezen kiégtem... :DDD :P

A kis mosoly jelet kifelejtettem.... :)

Azért fülhallgatóban elég nehéz szerintem. :) Az mégiscsak egy fejes, és nem is a rosszabb fajtából.

Neked is BUÉK! :)

(#39197) kemcso

Akkor visszafele fejlődnek. Itt bukik nálam meg az egész dell márka. :( Ha nem képesek ips paneles opciót szolgáltatni akkor nem is veszek tőlük semmit...
100-120k ért vennék inkább az aprón egy 2 éves elitebookot, ha elég lenne a tn. Vagy egy ugyanilyen latitude-ot.

Én a kettőt nem hasonlítottam össze egymással, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni.

Lehet, hogy van. Sőt biztos. A westone4r-nek elég jók a magasai. Komolyabbak mint az 535 japán verzióé.

(#39200) kemcso válasza #16820480 (#39198) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez a Dellben nincs, vagyis ezek a prémium panelek nem ilyenek. Kb ips betekintéssel bírnak, és a színek is igen jók (volt, aki ips-ként hirdette, mert annyira úgy néz ki) Jah és FullHD persze
(#39199) Ati1979 azért a dell premium panelje nem az a tn ;)

Ezért mondtam, hogy VC+DD :) nem mondtam, hogy mindezt 30e alatt :D De olyat még nem hallottam, ami mindezt tudja, bármennyibe is kerüljön. És IEM is legyen :D
Én is nézelődtem már, de még nincs vége a napnak :) Bár tartok tőle, hogy amire megjönnek a hírek még eltelik pár nap.

(#39199) Ati1979: sheratan hallotta a vc1000-et. Westone 4r-t nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.