Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) dudika10 válasza Fitzgerald (#40849) üzenetére


dudika10
veterán

Az összefoglaló a topik állandó tagjainak közreműködésével, az általános vélemények alapján íródott és friss.
Elolvastad, látod, hogy a kérdésed szöges ellentétben van az itteni véleményekkel (és a józan logikával), de ennek ellenére értelmes választ vársz rá?
Nem értem, minek kérdezel meg olyan embereket valamiről, akik véleményét egyébként semmibe veszed? :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#40852) wolfman


wolfman
veterán

Most nézem, hogy a Vsonic GR07-ből van olyan, hogy BASS Flagship Version. Ez gondolom a nevéből, kapott egy picikét több mélyet. Tapasztalatok, próbáltátok már? Sima 07-hez képest milyen? Megéri?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40853) raven12 válasza wolfman (#40852) üzenetére


raven12
senior tag

Egy fórumozónak van ilyenje, biztosan írni fog majd.
Olvasatok alapján korántsem basshead fülesre kell gondolni, egy kicsit több basszus van benne, mint az mkII-ben, ennyi az egész. Tehát ahogy írtad :)

(#40854) Fitzgerald válasza dudika10 (#40851) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt nem látom, hogy a józan logikával hogyan is menne szembe a kérdésem, de ha én megkérdezem valakitől hogy mi a különbség a és b között, akkor ne az legyen a válasz, hogy ne foglalkozzál velük, ott a c.
Mert nem ez volt a kérdésem. Jelen helyzetben teljesen lényegtelen, hogy ki mit gondol a tárgyalt termékekről, ha engem a kettő közötti különbség érdekel, nem pedig az, hogy kinek mi a véleménye róluk, más termékekkel összehasonlítva. Jöttem már ide többször vásárlási tanácsért is. Olyankor általában azt kérem, hogy mondjatok véleményt X termékről, amit nem találok az ajánlottak között. De most nem ezért jöttem.
Jézusom, tényleg muszáj ezt? :)

[ Szerkesztve ]

(#40855) kemcso válasza Fitzgerald (#40854) üzenetére


kemcso
Ármester

Ne várd egy szakmai topicban, hogy kaka és szar közül választva tanácsot adjunk, hogy melyik a jobb, mert azt jóérzéssel senki nem fogja megtenni. Ezt többen leírtuk, hogy ezeket ne... Hanem azt. Ha ezt nem fogadod el, akkor azt válassz amit akarsz, de nem kéne hőbőrögni, hogy de nem ezt kérdeztem. Peace! :R

(#40856) Alien13


Alien13
tag

"Srácok", megvan a kis Sony füles :)) Köszönöm azoknak, akik ajánlották (különös tekintettel Sheratanra), kategóriájában, árában szuper! :R

[ Szerkesztve ]

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#40857) MPeter87 válasza Fitzgerald (#40854) üzenetére


MPeter87
őstag

Nemigazan ertem, hogy minek jossz ide kerdezni, mikor nem erdekel olyanok velemenye, akik ertenek is hozza es hallotak is jonehany fulest mar...
A Xears fuleshez pedig gratulalok, hasznald egeszseggel! :D

(#40858) honfoglalo válasza wolfman (#40852) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Nekem lassan egy hónapja van meg, 27-ért sikerült megvenni anno.
Idővel sokat változik a hangja, de tényleg nem basshead, elég neutrális, részletes. Az hogy ajánlott-e, az attól függ, hogy milyen hangzást keresel, 40-ért annyira nem olcsó egyébként. GR07-et nem hallottam. A szigetelés nem az erőssége, főleg pl. az SE215-höz viszonyítva. Ha van kérdés.. ;)

(#40859) Fitzgerald válasza MPeter87 (#40857) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Persze hogy nem érted. Ha értenéd amit írok, feltűnt volna hogy dudika10 user hasonló tartalmú kommentjére adott válaszomra úgy akarsz rákontrázni, hogy felteszed nekem ugyanazt a kérdést, amire éppen neki válaszoltam abban a kommentben, amire te válaszoltál nekem. Nem is kell megértened.
Makes sense.
Köszi a műgratulációt! :)

(#40860) MPeter87 válasza Fitzgerald (#40859) üzenetére


MPeter87
őstag

Aha...

(#40861) wolfman válasza honfoglalo (#40858) üzenetére


wolfman
veterán

Van kérdésem persze!

Hol lehet ennyire olcsón hozzájutni? :)
Hallottam sok helyen, hogy 30 körül már kapható, de akik ajánlották, azoknak valahogy mindig 23-24e-ért vették. Viszont ez most 40e, ennyit nem biztos hogy adok érte! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40862) MPeter87 válasza wolfman (#40861) üzenetére


MPeter87
őstag

Én 30 körül vettem a GR07 MKII-t a lendmeurears.com-ról, viszont most nincs fent ez és a bass edition sem. Lehet kiárulták már a készletet. :(
E-bay-en valóban drága lett, nem is kicsit. :(
A bass ed. nem tudom milyen, nem hallottam még, viszont a sima MKII elég jó, legalábbis 30ért simán megéri. 40-ért is lehet jó, de ennyiért már szétnéznék mik vannak még a piacon, mert biztosan van még alternatíva.
Kérdés az is, hogy milyen hangképű fülest keresel. Nem olvastam most vissza. :B

(#40863) honfoglalo válasza wolfman (#40861) üzenetére


honfoglalo
senior tag

lendmeurears-ön volt ennyi, de elfogyott a készlet, több, mint valószínű, hogy vége a gyártásnak, nem lesz több. 23-24-ért nem tudom, hogy lehetett-e valaha is kapni a GR07BE-t, meglepne.
Most a head-fi-ról lehetne esetleg egy újszerűt 30-ból. Új szerintem már nem lesz annyiért, amazonon 163USD, de ott is csak 12db van már. Elvileg jön majd az új VSD7, de az 40 alatt nemigen lesz kapható.
Egyébként az sem kizárt, hogy én eladom (kicsivel melegebb hangzást keresek, valamivel több basszussal), csak jelenleg nem igazán van amire le tudnám cserélni normális áron sajnos, visszalépni meg nem jó.
Amit érdemes lenne megnézi az EPH-100, illetve a DUNU DN-1000.

[ Szerkesztve ]

(#40864) MPeter87 válasza honfoglalo (#40863) üzenetére


MPeter87
őstag

Arra a Dunu-ra en is kivancsi vagyok. :))
Mondjuk a Yamahara is. :)
Hirtelen felindulasbol multkor az mp4n.-os hirlevel utan majdnem rendeltem egy Dunu-t. :DDD
A GR07-et valoszinuleg en is el fogom adni hamarosan.

(#40865) honfoglalo válasza MPeter87 (#40864) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Igen, most nézem, 42e mp4 nation-ön. Csak jobb vétel lehet 42-ért a DN-1000, mint a GR07BE 40-ért, feltéve, hogy nincs sehol olcsóbban.
Mire cseréled?

[ Szerkesztve ]

(#40866) wolfman válasza honfoglalo (#40863) üzenetére


wolfman
veterán

Nos, ha el akarod majd adni, rám gondolj elsőre .

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40867) akela91


akela91
addikt

Megjött az E10, ki is próbáltam melegiben.

Forrás: Sansa Clip

Előző füles: Brainwavz R1. (Ez egy igazi basshead füles)

Nos, E10 első benyomás R1 után: Hmm, mennyivel több közép..., hmm mennyivel több magas..., node mégis itt a mély is, mint R1-ben, szépen le is megy, de a lényeg, sokkal feszesebb, ezáltal pontosabbnak is hat, és nem "brümmög".

Magasokból szerintem sokkal több van E10-ben, nagy hangerőn picit szúros is tán néha az R1 után.
Anyagminőség fenomenális R1-hez képest!

Összegezve, ez egy minőségi ugrás volt MINDEN téren. :R

A magas picit vissza is húzódhatna bejáratás után szerintem, bár simán megszokható lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#40868) Ati1979 válasza Fitzgerald (#40849) üzenetére


Ati1979
veterán

Arra a kérdésre, hogy melyik legyen a kettő közül inkább az a válasz, hogy egyik sem.
Arra meg, hogy melyik a jobb nem tudjuk, mert az ilyen agyonra túlárazott fülesekkel nem foglalkozik itt senki.

Az akg meg sennheiser az árához képest gyengén szól a xears meg jó eséllyel szét fog hullani.
Most ezek alapján nem értem melyiket és miért kellene ajánlanunk? :)

(#40869) MPeter87 válasza honfoglalo (#40865) üzenetére


MPeter87
őstag

Jobbnak illene lennie, hibrid lettere. :)
Az utod meg kerdeses. Az AK100 melle keresek fulest, de egyelore kerdes, hogy milyet, mennyiert es mikor. Valtoznak a dolgok, most kicsit napolodik a tortenet. :)

(#40870) kemcso válasza MPeter87 (#40869) üzenetére


kemcso
Ármester

Sheratan hallotta a dunu-t, és nem volt tőle elájulva. A tulaja is 535-re kezdett gyűjteni, uh sztem neked se az lesz a megoldás (mint ahogy nekem se :( )

(#40871) honfoglalo válasza kemcso (#40870) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ez érdekes, pont olvastam az mp4nation-ön az egyetlen review-t és ott pont azt írta a hozzászóló, hogy se535ltd-je van, és hogy a Dunu hasonlóan jó, több basszussal. Persze nyilván az tud véleményt formálni, aki valóban hallotta. Persze lehet, hogy téved, meg az is, hogy más az ízlése.

[ Szerkesztve ]

(#40872) honfoglalo válasza honfoglalo (#40871) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Itt egy teszt a DN-1000-ről (itt is pont a Shure SE535LTD-vel hasonlítja össze az illető).
Egyébként a Shure 2,5x kerül annyiba, szóval még az se lenne csoda, ha jobb lenne :)
Ki lehet ezt esetleg itthon próbálni? :B

[ Szerkesztve ]

(#40873) Ati1979 válasza honfoglalo (#40872) üzenetére


Ati1979
veterán

Az, hogy hybrid nem jelenti feltétlenül azt, hogy jobb. Ha sheratan azt mondta, hogy nem jobb akkor én elhiszem neki. :)

Vodkaboy22 is kipróbálta azt a kis sony hybridet és ha jól emlékszem azt írta, hogy kb. az árát talán megéri de többet nem. (Olyan 10-20k volt az ára ha jól emlékszem. )
És a végén e30-at vett... :DD

Szóval tesztek alapján meglehetősen kockázatos vásárolni.
Én is most fejes teszteket meg véleményeket olvasgatok és van olyan, hogy az egyik teljesen elüt a másiktól.

(#40874) honfoglalo válasza Ati1979 (#40873) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Nem állítottam, hogy jobb, továbbá nehezen tudnék ezzel vitatkozni, mivel még soha sem hallottam, de ha valaki tud ebben segíteni ne fogja vissza magát. :)
Ugyanakkor 2,5x annyiba kerül a SE535-öt, és 42-ért nem biztos, hogy rossz az a DN-1000, és az ára miatt jelenleg az első nem nagyon jön szóba nálam.

[ Szerkesztve ]

(#40875) Ati1979 válasza honfoglalo (#40874) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze érthető! :)

Hát akkora gáz szerintem nem lesz, ha megveszed. Nem tűnik rossznak. Mindenesetre azért kérdezz rá valakitől aki hallotta, hogy milyen, vásárlás előtt...

(#40876) vasii


vasii
senior tag

Megrendeltem ebayrol 7k-ert az e10m-et. Kommenteket vegigolvastam es mindneki megkapta es eredeti, remelem nalam is igy lesz..

(#40877) Freddy82


Freddy82
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, fülhallgatót szeretnék Iphone 4s-hez, 15-20ezer körül szánnék Rá (de ha kicsivel jobb és megéri akkor többet), fontos, hogy mélyei le tudjon menni mélyre , mikrofonos legyen! Válaszotokat előre is köszönöm!

(#40878) #16820480 válasza honfoglalo (#40874) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem rossz füles, de szerintem még a GR07 is jobb nála. Persze ebben a Dunuban több a mély, de tompán szól, nem olyan dinamikus.

(#40879) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

És pl. A SE215höz képest milyen? (Volt szerencsém meghallgatni azóta)
Melegebb hangzású, mint a GR07BE?

(#40880) #16820480 válasza honfoglalo (#40879) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 215-nek elég sötét hangja van, illetve a hangtér kicsit össze van szorítva (az 535 után folyton ez az érzésem volt vele). A GR07BE-t nem hallottam sajnos, csak a simát, annak elég korrekt, enyhe V hangja van, kellemes térrel (füleshez képest).
A Dunu-ban nincs meg a magasak szép csilingelése, amit egy armatúrás megoldástól elvárnék, kicsit tompa a hangja, ez a legjobb kifejezés, amivel le tudom írni. Amúgy van a fórumon egy srác, akinek van (ha megvan még neki), írt ide a topikba is még decemberben, esetleg megpróbálhatsz összefutni vele egy hallgatózásra.

(#40881) toto0569


toto0569
addikt

Sziasztok!
Tudnátok mondani valami hasznos infót a Sennheiser CX-275s-ről?
A Médiában 9999Ft. Megéri? Mély hangokkal jól bánik?Egy LG G2 mellé kellene.
Szerintetek minőségre milyen? Előre is köszi a válaszokat. :R

(#40882) littledon


littledon
tag

Szerintetek megérheti vele foglalkozni? Ilyen fülhallgatót szeretnék, picivel nyilván olcsóbban adja mint az új ára + ad hozzá még egy kábelt ami csak pozitívum...
Kicsit félek viszont, hogy esetleg nem eredeti de ezzel így vagyok az ebayes rendelés esetén is... Nem tud véletlenül valaki valami biztos forrást ahol ne adj isten még garanciát is kapnék rá? :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#40883) raven12 válasza #16820480 (#40880) üzenetére


raven12
senior tag

(#40884) szentkuti11 válasza toto0569 (#40881) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem a legrosszabbul elkölthető 10.000 Ft, amit találhattál.

(#40885) kemcso válasza toto0569 (#40881) üzenetére


kemcso
Ármester

Olvasd el az összefoglalót, de röviden: nem éri meg. Soundmagic E10 v E30.

(#40882) littledon sheratan hallotta, itt a leírása róla: klikk. Sztem elég új még, hogy hamisítsák, de bármi lehet. Nézz utána az usernek...

(#40886) Ati1979 válasza toto0569 (#40881) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem jó vétel!

A téma összefoglalót olvasd el! :)

(#40887) toto0569 válasza Ati1979 (#40886) üzenetére


toto0569
addikt

Ezt a sok dicséretet... :D Köszi mindenkinek :R
Holnap ha nem találok ilyet akkor megrendelem innen [link]

[ Szerkesztve ]

(#40888) #16820480 válasza raven12 (#40883) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hanggörbének már nem hiszek :) Miután jól megnéztem a Goldenears mérését az AKG K701-ről, és aszerint nagyon lapos kellene legyen a mély tartományban, a valóságban pedig ennek eléggé ellentmond (jó, nem is basshead, nyilván).

(#40889) raven12 válasza #16820480 (#40888) üzenetére


raven12
senior tag

K701-et nem hallottam magam, de mindenhol csak azt látom, hogy pont azért egy szuper fejes klasszikusra, mert rohadtul neutrális. Rengetegen panaszkodnak rá, hogy nagyon kevés basszus van benne.
Egyébként én sem hallok magas emelést GR07-en... És még csak egyenrangúnak sem mondanám a középtartománnyal.

(#40890) Ati1979 válasza toto0569 (#40887) üzenetére


Ati1979
veterán

Jó választás! :)

(#40888) sheratan

A mérésekben tényleg nem lehet maradéktalanul megbízni. Meg az is változtat a mérésekhez képesti eredményen, hogy miről hallgatod.

(#40891) kemcso válasza toto0569 (#40887) üzenetére


kemcso
Ármester

Jó döntés!

(#40892) toto0569 válasza Ati1979 (#40890) üzenetére


toto0569
addikt

Meg is rendeltem... :C

(#40893) Ati1979 válasza toto0569 (#40892) üzenetére


Ati1979
veterán

Vagy az e30-at is rendelheted szerintem...

Az nagyon jó! :)

(#40894) toto0569 válasza Ati1979 (#40893) üzenetére


toto0569
addikt

Jójez az E10... :K Csak kíváncsi vagyok,hogy tényleg sokkal jobb e mint a gyári LG füles amit a G2-höz adnak.

[ Szerkesztve ]

(#40895) littledon válasza kemcso (#40885) üzenetére


littledon
tag

Köszönöm! STH-nak van írva ATH helyett de mivel nem találtam ilyet ezért gondolom elírás történt és az Audio Technica féle IM50-esről írt ami nekem kell igazam van? :)
Egyébként hol sikerült meghallgatni, nekem is lehet rá lehetőségem? :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#40896) kemcso válasza littledon (#40895) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen arról írt.
Persze, csak picit messze van, Shanghai-ban :D

(#40897) Ati1979 válasza toto0569 (#40894) üzenetére


Ati1979
veterán

Csodálkoznék ha nem lenne sokkal jobb... :)

(#40898) toto0569 válasza Ati1979 (#40897) üzenetére


toto0569
addikt

Ha megjött akkor úgy hirtelenjében megírom a tapasztalataimat,meg később is, ha egy kicsit járattam már.
Köszi mindent... :R :C

(#40899) szuladam


szuladam
aktív tag

Üvd!

Én is Nexus 4 hez keresek fülest, de olyat, ami 3 gombos, szóval van rajta zene léptető és kompatibilis is! Most egy HTC-s fülesem van de azzal nem működik a léptetés :(
Agybadugós verzió és lapított kábel, illetve olyan 5k körül ár lenne az ideális :)

(#40900) littledon válasza kemcso (#40896) üzenetére


littledon
tag

Egyenlőre nincs több kérdésem. :DD

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.