Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) contaxg válasza Shenkick (#39596) üzenetére


contaxg
veterán

Van ilyen...küld vissza. Szerintem az e30 lehet a Te fülesed.

Továbbra is Shure...
Végre sikerült normálisan elhelyezni, de megint jön a fekete leves.... minden lépésnél hallom a lépteimet a fülhallgató testén keresztül... :O . Egyébként ez a jelenség nem méretfüggő, mert a PL60-nel ugyan ez a történet.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39602) SkyS1gn válasza #16820480 (#39600) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Szar neki, nemtudom hogy használta, több éve nyúzom az XE200 Pro-t, messze jobb mint a Sennheiser CX széria (tapasztalat) és nemigen látom említve sehol :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#39603) raven12 válasza SkyS1gn (#39602) üzenetére


raven12
senior tag

meg van emlitve: nem ajánlott...

(#39604) SkyS1gn válasza raven12 (#39603) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ár érték arányban elég jó. :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#39605) SkyS1gn válasza raven12 (#39603) üzenetére


SkyS1gn
félisten

-

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#39606) #16820480 válasza SkyS1gn (#39602) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor szerencséd van vele. Hangban nem rosszak, de anyagminőségben elég gyengék, és garancia is macerás velük.

(#39607) #16820480 válasza contaxg (#39601) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ez minden jól szigetelő iem-mel így van. Kicsit segít, ha nyitott állkapoccsal sétalsz.

(#39608) veector válasza SkyS1gn (#39602) üzenetére


veector
senior tag

A topikban egész nagy Xears tapasztalat van, sokunknak volt ilyenje, többek között nekem is volt XE200 Pro-m. Úgy vigyáztam rá mint a kisangyal, nem a kábele tört meg, nem én csesztem el, magától elhalkult az egyik fele. De igaz nem magától esett szét. Az csak az a füles amit csereként kaptam (valami XGF tudjaajóistenmennyi). Hidd el, akik itt folyamatosan jelen vannak általában vigyáznak a fülesükre (kemény tok, nem zsebbegyűrés stb.) de a Xears legtöbbünknek szétesett, míg más márkákkal nincs ilyen probléma amik mostanában vannak ajánlva (lásd Vsonic, Soundmagic stb stb).

mod: én HSZ-om a meghalt XE200Pro-ról
másfél hónap kellett neki... tokban hordva
és szintén CX400-ról váltottam. de az legalább még működött, testvéremnél halkult el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39609) detroitrw válasza #16820480 (#39607) üzenetére


detroitrw
addikt

ez az illesztéktől is függ hogy mivel használja az ember
a szilikonos nálam is "ilyen", de a szivacsokba már ez "nem" jön elő

a régi cx95 -ösbe meg az ízületeknek/porcoknak a kattogása is benne volt a muzsikába
na azzal rágózni egy élmény volt :))

[ Szerkesztve ]

(#39610) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Srácok!

Tanácsokat kérek.

Meghallt a Sony fülesem.

Kellene egy új.

Amihez lenne az a BBB Z10. Flac formátum... No eqvalízer. Zene: Jazz, Pop, Klasszikus és Néha Garbage... döntö többség persze így is Jazz - Szaxofon. Motown Soul, Sade, Funk, svéd nyelvű hatvanasok. (Karell Gott - svédül.. :DDD ) no persze Depeche... (Az anyatej mellé azt szívtuk anno) Nina Hagen... Klasszikusba opera, operett, orgona. HAMMOND! :C és persze Diana KrallJani Gabi..

A gond az, hogy agybadugós 100% kizárt.

A másik gond: a kagyló belső részem nem szűk, tehát a mai helytakarékos izék kiesnek. 16-17-18 milliméteresnek kell lennie a fülesnek. Sajnos a kedves gyártók az én igényeimet nagy ívben leszarják, vagy minden szarral le van ragasztva a fólia, így semmi nem látszik.
95% lutri a megvétel. Ezen fel volt tüntetve a méret: MDR-ED12LP.. Ez múlt ki csütörtökön. :(((

Amint látható a zene a méret miatt igazából másodlagos. Sajnos. :( Ami jó, azzal kell beérni.
Lehetne különben venni bármit, mert a profi hallókészülékes boltok átalakítják fül illesztékesre bármikor 30 ezer plusz áfáért... :DDD :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39611) raven12 válasza SkyS1gn (#39604) üzenetére


raven12
senior tag

ha neked az a jo érték, hogy 10-böl 8 négy hét alatt azétesik...

(#39612) contaxg válasza detroitrw (#39609) üzenetére


contaxg
veterán

Szivaccsal döng a fejemben a Shure. A PL50 meg szilikonnal. Ha a PL50-be szivacsot teszek akkor még a picike mély is elvész ami van neki. Jut eszembe...az e10-et érdemes szivaccsal is kipróbálni, ha sok a a basszus...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39613) SkyS1gn válasza raven12 (#39611) üzenetére


SkyS1gn
félisten

3 ismerősöm is ugyanilyet használ, egyikük erősen metálos, nagyon tetszik neki a füles azóta is 1,5-2 éve és semmi gond velük.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#39614) raven12 válasza SkyS1gn (#39613) üzenetére


raven12
senior tag

Rohadt nagy mákotok van. Keress vissza, milyen "jó" történetek vannak itt a Xears-ről. Nekem is volt (XR120Pro), én is szerencsés voltam, először fél év, majd 2 év alatt ment tönkre. Többeknek 2 hét alatt egyszerűen szétesett, és ez főleg az utóbbi 1-2 évben jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#39615) domerator válasza Polarstar (#39610) üzenetére


domerator
veterán

JBL Tempo a mediamarktban 5000 korul van, 15mm-es membran, kifejezetten nagymeretu earbud, szivaccsal nagyon jo melyei vannak earbud letere es baromi hangosan bir szolni.
Van ilyenem, sokat hallgattam, szeretem.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39616) SkyS1gn válasza raven12 (#39614) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tudom énis hallottam róla, de semmi rendkívüli eddíg a márkával. Elötte SH CX300 II-m volt.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#39617) Polarstar válasza domerator (#39615) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kösz, megnézem...

Mellesleg nagyon fura, hogy az earbud és in-ear kategóriát egynek veszik. Minden füllbe való egy az egyben hallójárati kúp, gömb, csöves szilikon harang... Ez most trend, vagy csak simán hanyagság?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39618) vodkaboy22 válasza contaxg (#39612) üzenetére


vodkaboy22
addikt

E30-hoz is van szivacs? Nem azért mert nagyon zavar ez a harang, de kíváncsi lennék hátha kényelmesebb. Ezzel a haranggal talán a legkényelmesebb nekem, de így is pl tegnap a futópadon kiesett kétszer a fülemből. (Jó ott mondjuk izzadtam is mint a ló...)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39619) domerator válasza Polarstar (#39617) üzenetére


domerator
veterán

Nehogy felreertes legyen, vagy en keverem a definiciokat... ez a jbl egy hagyomanyos fules, nem in-ear, olyan mint az elso apple fules (de ha rakeresel neten akkor meglatod). En ugy tudom ezeket nevezik earbud-nak.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39620) Polarstar válasza domerator (#39619) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem az kell.. Az agybadugóssal csak annyi, hogy amit nem annak reklámoznak sok helyen az is sima agybadugós. :((
Most megyek, szedelőzködöm és megyek vásárolni. Pana és Sony bolt. Médiamarkt... Meglátjuk mit tudok elérni. Fejmososás, fülpucolás és társai... Kinőttem már abból, hogy megveszem, kibontom, fejrázás és már pottyan ki - majd 2 óra míg visszaveszik, mert nem az van ráírva amit igér.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39621) contaxg válasza vodkaboy22 (#39618) üzenetére


contaxg
veterán

Nem csak az e30-hoz, hanem majd mindegyik füleshez lehet, érdemes próbálgatni az illesztékeket :D
Az én tapasztalatom az, hpgy a szilikon erősít a mélyeken. A legtöbbet a dupla vagy tripla szoknyás változatokkal lehet elérni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39622) raven12 válasza contaxg (#39621) üzenetére


raven12
senior tag

nekem pont ellentétes a tapasztalatom, jó szivacs hangyányival erősebb mélyeket ad, és kicsit csapja a magasat. :))

(#39623) #16820480 válasza detroitrw (#39609) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem az 535 a szivacs illesztékkel is ezt csinálja. Ami jól szigetel, az általában ilyen sajna. Valamit valamiért.

hagel: Szerintem azért veszik részben egybe a kettőt, mert hagyományos earbud-ból egyre kevesebb a választék, hát még a minőségi. Másrészről meg simán hanyagság. Egyébként még esetleg az Earpods fülest nézd meg, kicsit drágább ugyan az említetteknél, de mivel nem teljesen kerek a formája, hanem egyik végén lecsapott enyhén ovális, így talán jobban illeszkedik a fülkagylóba.
Különben szerintem neked igazán jó illeszkedést egy szivacsos illesztékű hallójáratba helyezhetőfüles produkálna. Ilyenből az általad említett zenékhez én a GR06-ot tudnám nagyon ajánlani, persze sajna külföldről rendelős, meg ilyesmi, de szinte biztos vagyok benne, hogy lemossa azokat az earbud-okat bőségesen.

contaxg: Mondjuk a tripla lamellásat ember legyen a talpán, aki be bírja tűrin a fülébe, nekem még akkor is túl hosszú volt, amikor a legkisebb lamellát levágtam róla :N

[ Szerkesztve ]

(#39624) SkyS1gn válasza raven12 (#39622) üzenetére


SkyS1gn
félisten

+ kényelmesebb is szerintem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#39625) contaxg válasza raven12 (#39622) üzenetére


contaxg
veterán

Pffff :D vagy szivacsa válogatja, hogy merre hangol...

(#39623) sheratan
Hát nem tudom... 100eFt-ért én nem akarom hallgatni az álkapcsomat... :N
Akkor inkább fejhallgató...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39626) biokox válasza #16820480 (#39607) üzenetére


biokox
tag

Nyitott állkapocs na ettől kész lettem de teljesen igazad van ha összeszoritod megjön a basszus is

(#39627) raven12 válasza contaxg (#39625) üzenetére


raven12
senior tag

nem beszólni akartam, csak rámutatni, hogy mennyire különbözünk :DDD valószínű, hogy minimálisan anyagtól(hát még a mag anyagától) is függ.
amúgy teljesen logikus, kezdd el mozgatni az állkapcsod úgy, hogy befogod a füled. ugyanez a hatás. A fülhallgatók már csak ilyenek.

Cris99: ezt is embere válogatja, én most triplaharangos szilikont használok, számomra ez a non plus ultra.

biokox: akkor nem lehet, hogy rossz a behelyezésed? Állkapocs összeszorításakor az történik, hogy a hallójárat szűkül (ezért kell nyitott állkapoccsal járni custom fülest viselve (az ugyanis elég mélyre megy, és elég kemény anyagú, nyilván kellemetlen)). Nem ettől kéne megjönnie a basszusnak :))

[ Szerkesztve ]

(#39628) biokox válasza raven12 (#39627) üzenetére


biokox
tag

Bakker itt tátogok a szobában az asszonyt meg nem vettem észre elég hülyén nézett rám

(#39629) #16820480 válasza contaxg (#39625) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, ez jogos, ellenben én 100e forintért a zenéimet szeretném hallgatni, nem a külvilágot, és ez nehezebben megoldható fejessel utcán, repülőn meg lehetetlen. Az a durva amúgy, hogy a Shure szivacsok jobban hangszigeteltek a repülőúton, és kényelmesebben bent is maradtak, mint azok a füldugók, amiket a légitársaság előzékenyen bekészített a járatra :U

biokox: Ahogy a kolléga mondja, összeszorított állkapoccsal kicsit összeszűkül az ember hallójárata, ezért jobban beszorul a füles. De ha neked előtte nem voltak basszusok, akkor lehet, hogy még kicsit kellene igazítani azon az illesztéken, mert enélkül is jól kell szóljon.

(#39630) contaxg válasza biokox (#39628) üzenetére


contaxg
veterán

:)) :DD :D
Nem kellene egy nagyobb bigyót rátenned?

(#39629) sheratan
A Shure szigetelése nagyon durva. Mellettem beszél valaki és csak nézek rá és mosolygok, mint egy hülye

(#39631) Shenkick
Az e30 is hordható simán, de a jobb-bal cserélődni fog. Egyébként GR07. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39631) Shenkick válasza contaxg (#39601) üzenetére


Shenkick
csendes tag

Jó lesz ez, még szoknom kell. :)
Nem bántam meg, hogy megvettem!
Az e 30 fül feletti kábelezése nem jön be.

Tudnátok mondani pár fülest amiben több a magas és a középtartomány ugyanakkor a mélyek is meg vannak benne?

Esetleg a jbl j22-ről vannak tapasztalatok?

(#39632) biokox válasza #16820480 (#39629) üzenetére


biokox
tag

Köszönöm a hasznos információt

(#39633) contaxg válasza Shenkick (#39631) üzenetére


contaxg
veterán

A JBL-t is a Harman csoport gyárt(at)ja mint az AKG-t.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39634) #16820480 válasza contaxg (#39630) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, tényleg csak annyi jön át, ami az ember testének rezonanciájából fakadó hangérzet. Bár meg kell mondjam, hogy valamiért ugyan a repülő zaját tök jól kiszűrte (úgy is, ha nem szólt benne semmi), viszont az utaskísérő hangját hallottam elég tisztán. Ő meg nem hallottam, amit én válaszoltam, mert az én hangerőérzetem szerint beszéltem, de neki meg zúgott a flébe a repülő :)

Shenkick: Vagy a Hifiman Re400 esetleg. Még megkockáztatom a VSD1S-t is, de azt nem hallottam még sajna.

(#39635) norbert1998


norbert1998
veterán

bocsi, még mindig itt vagyok :D
nézem a speciket, és látom, hogy a sh-m 110dB-s volt, míg ez a sony "csak" 103-as, mobilon hallgatvaez mimindent jelent?

valamint van még egy akg k321 is, amit nem irtam tegnap a listába, mennyire(nem) ajánlott?

(#39636) contaxg válasza norbert1998 (#39635) üzenetére


contaxg
veterán

..és mennyi az impedanciájuk?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39637) Polarstar válasza #16820480 (#39623) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért az az ár kicsit fáj. :DDD

Meglátjuk mi lesz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39638) norbert1998 válasza contaxg (#39636) üzenetére


norbert1998
veterán

mindkettő 16 ohm

(#39639) raven12 válasza #16820480 (#39623) üzenetére


raven12
senior tag

ugyan már, csak kényeskedsz :D Elsőre olyan érzés, mintha a dobhártyádig érne, közben meg baromira nem.
2 hét szoktatás után olyan, mintha ott sem lenne (és igen, teljesen benyomom).
Az egyetlen problémám vele, hogy hosszan viselve kicsit viszket tőle a hallójáratom (másfél-2 óra után).

norbert: nem hiszem, hogy probléma lenne a normális hangerő elérésével 16ohm, 103dB érzékenységgel.

[ Szerkesztve ]

(#39640) #16820480 válasza contaxg (#39636) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valósznűleg a szokásos 16 Ohm, de szerintem ez nem is számt annyit ilyen cuccoknál, bármelyiket fel lehet halláskárosodásig hangostani...

hagel: Melyik ár? :)

raven12: Ja, mit kényeskedek, az egyetlen gond vele, hogy kicsit vérzik a fülem, és másfél óra után kékül a látásom... :)) Amúgy én nem mertem teljesen benyomni, már úgyis kellemetlen volt, és több dolog jött ki vele, mint amit fültiszttó pélcikával tudok kiszedni.

[ Szerkesztve ]

(#39641) norbert1998 válasza #16820480 (#39640) üzenetére


norbert1998
veterán

az igazság az, hogy a jelenlegi mobilom agyon van hackelve, mindenféle hangerőpatchel(és így tényleg nagyon durván hangos a sennhi),de attól félek, hogy ha februárban új mobilom lesz, az jóval halkabb lesz

(#39642) raven12 válasza norbert1998 (#39641) üzenetére


raven12
senior tag

nem vagyok benn biztos, hogy ez a dolog jót tesz a hallásodnak. :DDD

(#39643) norbert1998 válasza raven12 (#39642) üzenetére


norbert1998
veterán

hát kb negyed hangerőn hallgattam, míg ment a sennhi, de ha erősítőre dugtam, akkor nem egy esetlen nyöszörgést adott neki a mobil, hanem rendes hangokat. csak nem tudom, hogy a sony 103 dB-vel, egy átlag mobillal mire megy. persze, lehet így is hangosabb a cx200-nál

(#39644) #16820480 válasza norbert1998 (#39641) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézd, a 103dB az olyan mértékű hangnyomás a füledre, hogy ha kicsit tartósabban hallgatod, az halláskárosodást tud okozni. Nem vagyok benne biztos, hogy az a jó megoldás, ha egekbe emeled a hangerőt :U És ezt tényleg nem másért mondom, csak az egészésged miatt.

(#39645) raven12 válasza norbert1998 (#39643) üzenetére


raven12
senior tag

ha negyed hangerőn hallgattad, akkor meg miért félsz, hogy ne tudná kihajtani a sonyt? csak nem lesz harmad ilyen hangos a következő telefonod.

(#39646) norbert1998 válasza #16820480 (#39644) üzenetére


norbert1998
veterán

az az igazság, hogy elképzelhető az is, hogy az átlag telefonok adnak ki annyit, amit a mostani mobilom patchelve, azt meg kemény 2-3 mp-ig birtam, aztán kivettem, mert nagyon hangos volt(meg nem is volt tiszta, de szerintem akkor már haldoklott a sh)

a mostani mobilom patchelve fél hangerőn adja azt, amit alapállapotban maxon

[ Szerkesztve ]

(#39647) #16820480 válasza norbert1998 (#39646) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem lehet, hogy ettől (is) ment tönkre az a Sennheiser...?

(#39648) brumi1024 válasza norbert1998 (#39643) üzenetére


brumi1024
veterán

103 dB körülbelül 2 perc alatt halláskárosodást okoz. Kb ennek felel meg hangnyomásban a 103 dB.

(#39649) contaxg válasza brumi1024 (#39648) üzenetére


contaxg
veterán

inkabb 130 az mint 103 ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39650) brumi1024 válasza contaxg (#39649) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó nem találtam olyan videót ahol 30 méterrel (100 láb) az ember fölött megy át a gép. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.