Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) asdf74 válasza #16820480 (#39400) üzenetére


asdf74
tag

Köszi. Szt hiszem marad az E10 azt forgalmazzák itthon, talán akadálymentesebb az esetleges gariztatás mint a Vsonicnál.

(#39402) kemcso válasza asdf74 (#39401) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez tény, hogy egyszerűbb. Viszont cserébe a hangja rosszabb, valamit valamiért :) (jah és 1-2 nap alatt meglehet, míg a Vsonic 1-2 hét, jó esetben)

(#39403) asdf74 válasza kemcso (#39402) üzenetére


asdf74
tag

Átgondoljuk. Köszi a sefítséget.

(#39404) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok! fülbe helyezhető cuccot szeretnék, a lehető legjobb minőségűt. Tudom, hogy az agybadugós jobb, de egyéb okok miatt füldugóval alszom, nagyon rosszul tolerálom, ha ezen kivül be van dugva a fülem, szóval az nem jön szóba. visszaolvastam, látom, hagyományosban kinálati piac van :-/

kifejezetten szép, kiegyensúlyozott, transzparens hangút szeretnék, sokféle zenét hallgatok. először is, nincs vkinek egy jó állapotú eladó K317/319? azt szerettem volna, :R csak már nem árulják.

amire még gondoltam:
-Apple Earpods, http://www.argep.hu/product_2155801.html , olvastam jó tesztet, de olyat is, ahol nincsenek elájulva tőle, pl http://www.pcpro.co.uk/reviews/headphones/377005/apple-earpods
-K318, amit egyenletes hangúnak írnak, és van egy hely, ahol gyanúsan olcsón árulják, http://plazamarket.hu/karacsonyig-rendelheto-termekek/ajanlataink/akg-k318-fulhallgato-fejhallgato.html?limit=75 , szerintetek ez rendben van, nem hamis, már ha léteznek hamisítványok? mert máshol 14 ezer.
-K315, ami 6-7 ezer, ennyiért komoly minőséget nehezen tudok elképzelni, viszont van olyan teszt, ahol áradoznak, http://www.areadvd.de/hardware/2008/akg_k315.shtml , fotókon nem tűnik gagyinak, főleg jó lenne tudni, h a 318-hoz képest milyen.

és akkor még pár, ami kapható,
-Senn MX471 http://extremeaudio.hu/bolt#!/~/product/id=15891407
-Senn MX880 http://www.tajtimusic.hu/Sennheiser/Hangositas/Egyeb/Fulhallgato/Sennheiser-MX-880.html?keyword=mx+880
-Senn MX470/580, az az érzésem, h ez a kettő ugyanaz, csak az egyiken hangerőszab. is van. http://www.argep.hu/product_1247135.html
az első 3-hoz képest lehetnek olyan jók, hogy kimenjek budaörsre meghallhatni őket?

egyéb tuti tipp, fekete ló esetleg Tőletek? olyan igazi oldschool, jó minőségű earbud-ot szeretnék.

előre is köszi, K. :R

(#39405) bucsher válasza Krisz1000 (#39404) üzenetére


bucsher
őstag

Ezek mind szarok amiket felsoroltál :)
Yuin-ról szoktak áradozni, abból is a PK2 ha nincs sok pénzed + egy hordozható erősítőd (mert akkor viszont a PK1 már állítólag igazán jó).

(Van 315ös AKG-m, valami 10 éve vettem, na az egy nagy semmi, még a sansa gyári fülese is sokkal de sokkal jobb, ami ugye lejátszóval együtt volt 7000ft)

Sajnos az összes gyártó fülbedugósra gyúr, nincs semmi earbud kínálat. Egyébként tényleg jobbak, de megértem, ha nem szeretnél nappalra is fülbedugót.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#39406) MIKE123


MIKE123
csendes tag

Sziasztok. Szerintetek egy Galaxy Note 2 telefonhoz meddig érdemes elmenni hallójáratos fülesbe?
Arra gondolok, hogy egy 25.000-30.000ft-os fülest ki tudok-e használni vele. Van-e annyira jó benne a DAC? Esetleg tudtok ajánlani egy natúr, valós hangú fülest komolyzene, akusztikus és jazz stìlushoz?
Köszi

(#39407) bucsher válasza MIKE123 (#39406) üzenetére


bucsher
őstag

GR07 kell neked! Aztán ha rászánod magad veszel mellé egy DX50-et és jó vagy :)

In the pipe - five by five!

(#39408) #16820480 válasza bucsher (#39407) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért említsük meg a Hifiman Re400-at és Vsonic VSD1S-t is.

(#39409) kemcso válasza MIKE123 (#39406) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem meg egy Vsonic VC1000 a legjobb ezekre a zenékre ;) És igen, idővel egy DAP. Persze a kollégák ajánlása is megfelelő lehet.

(#39410) MPeter87 válasza MIKE123 (#39406) üzenetére


MPeter87
őstag

A VC1000 jo lehet szerintem is, GR07et kimondottan ezekre a stilusokra en sem ajanlom, valamint a Fischer DBA02 MKII is jo! :)
Utobbibol lehet lesz hamarosan egy elado darab nalam. :))

(#39411) MIKE123


MIKE123
csendes tag

Köszönöm a tippeket! Nem nagyon találtam magyarországi forgalmazót itthon, lehet ezeket kapni?

(#39412) kemcso válasza MIKE123 (#39411) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, ezek közül mind külföldről rendelősek. Magyarországon ilyen árban ilyen minőséget nem fogsz találni. Durván 2x ennyiért talán, de azok se biztos, hogy az igaziak lennének szerintem :)
Vsonicot pl innen: lendmeurears

(#39413) MIKE123


MIKE123
csendes tag

Első körben a hazai piacot céloznám meg. AKG vagy Sennhaiser esetleg?

(#39414) kemcso válasza MIKE123 (#39413) üzenetére


kemcso
Ármester

Felejtsd el őket ;) Sennheiserből az IE800 ami ajánlott lenne, az olyan 210e Ft :DDD (és bizonyos vélemények szerint nem sokkal jobb a GR07-nél a hangja, pl én is ezt mondom) Az IE80 hangban a GR07 alatt van, árban kb a 2-3x drágább...
AKG-ban a K3003 nagyon jó (a tesztek és sheratan személyes meghallgatása szerint), de az 1300$

(#39415) filózoli itt jó páran hallották a kettőt összehasonlítva, amíg tudtommal Te nem, csak a sajátodat ;)

[ Szerkesztve ]

(#39415) filózoli válasza kemcso (#39414) üzenetére


filózoli
senior tag

Ez hazugság. Én az IE80-at ajánlom, nekem is az van. :)

(#39416) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
A Superlux 381B-rol mi a velemeny?

(#39417) veector


veector
senior tag

Na végre megmozdult a GR07. Már országon belül van :)

(#39418) #16820480 válasza MIKE123 (#39413) üzenetére


#16820480
törölt tag

Otthon forgalmazott típusokból szerintem a legkzelebb ilyen hangzáshoz mondjuk egy Soundmagic PL30 vagy PL50-nel kerülnél, de az nem biztos, hogy amúgy annyira tetszene, érdemes előtte meghallgatni azért.
Sajnos az itthoni piac drága és nincs is nagy választék. Az ilyen ismertebb márkák általában a nevükből próbálnak megélni, mint például az AKG és Sennheiser, kb a zászlóshajónak nevezett füleseik jók, a többi csak azért van, hogy jelen legyenek a piacon.

zolikaDB: Elég fura egy cucc, nem hiszem, hogy sok embernek lenne tapasztalata vele itt a fórumon.

(#39419) filózoli válasza kemcso (#39414) üzenetére


filózoli
senior tag

Ez nem izgat. Az IE80 hangja ugyanis jobban tetszik, mint az IE800-é. De a head-fin is olvastam, hogy az IE80 egyértelműen jobb a GR7-nél.

(#39420) kemcso válasza filózoli (#39419) üzenetére


kemcso
Ármester

Ne gyere már ezzel, hogy a headfi-n mit olvastál, miközben mások veszik a fáradtságot, és meghallgatják, összehasonlítják A-t B-vel. Ott lett volna a lehetőség neked is eljönni, 2x is, így :(

(#39418) sheratan Meg azért, hogy bitang sok pénzt keressenek a nevükkel a túlárazott füleseiken...

(#39421) Ati1979 válasza kemcso (#39414) üzenetére


Ati1979
veterán

Ő is hallotta! :K

Nem biztos, hogy alatt van amúgy. De lehet... :)
Meg kéne hallgatni egymás mellett.

Az ie8-nál biztos jobb a gr07. Szerintem!

(#39422) kemcso válasza Ati1979 (#39421) üzenetére


kemcso
Ármester

Az IE800-at tudom, hogy hallotta és nem tetszett neki, de az IE80-ról van szó ;)
De a GR07-et nem hallotta, így hogy mondja hogy az jobb? :)

(#39423) filózoli válasza kemcso (#39420) üzenetére


filózoli
senior tag

Messze lakom Pesttől... A meghallgatás egyébként is meglehetősen szubjektív. Ezt mindenki tapasztalhatta, különösen a találkozó után itt megjelent ellentmondó véleményekből.
Ha az IE80 hangja a nála több mint kétszer drágább IE800-nál is jobban tetszik, hogyne tetszene jobban az olcsó GR7-nél? ;)

[ Szerkesztve ]

(#39424) Ati1979 válasza kemcso (#39422) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja értem... :)

Sehogy! :DD

(#39423) filózoli

Teljesen máshogy szól. Úgyhogy elvileg lehetséges...

Gyakorlatilag az ie800 sokkal jobb füles. Az ie80 viszont nem biztos.

(#39425) filózoli válasza Ati1979 (#39424) üzenetére


filózoli
senior tag

Ja, egyébként előre is búcsúzom, mert lehet, hogy a "jó fej" és "tisztességes" modik most már örökre kitiltanak a prohardverről, mert nem átallottam ebbe a topikba írni... :W

(#39426) Ati1979 válasza filózoli (#39425) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok, inkább írj a másik topicba off-ba, mert tényleg kitiltanak...

(#39427) kemcso válasza filózoli (#39423) üzenetére


kemcso
Ármester

10x objektívebb, mint a headfis ki tudja melyik szponzorált user olvasgatása ;) Az már szubjektív, hogy az adott füles kinek hogy tetszik, de azért abban alapvetően nem volt emlékeim szerint ellentét, hogy az IE800 jó, csak hogy árban mit ér meg? 30-50-100eFtot :)
Úgy, hogy a GR07 egy nagyon jó füles. Max azért nem tetszene, mert eleve azt mondod, hogy IE80-nál nincs jobb füles.

(#39428) filózoli válasza kemcso (#39427) üzenetére


filózoli
senior tag

Ne mondd már, hogy itt a prohardveren nincsenek szponzorált topiklakók... :DDD Mint ahogy a head-fin sem az összes az, sőt... Az IE800-al kapcsolatban határozottan emlékszem -ezt persze meg is nézheted - hogy igenis volt, akinek kifejezetten nem tetszett a hangja. Egyébként pedig az igenis mindig számít a hangminőség megítélésében, hogy mennyibe kerül az adott füles...

(#39429) kemcso válasza filózoli (#39428) üzenetére


kemcso
Ármester

Magadra gondolsz? :P
Egyáltalán nem számít :) A hangja számít, hogy mit ad vissza a zenéből.
IE800-at visszaolvastam, max olyan volt, hogy semmi extra (na meg te, hogy az ie80 jobb)

(#39430) filózoli válasza kemcso (#39429) üzenetére


filózoli
senior tag

A hangminőség megítélésében igenis fontos, hogy mennyibe kerül az adott füles. Bár az IE800 esetében a hangolási koncepció volt ellenemre (a magas túlsúly), és nem az általános hangminőség.

[ Szerkesztve ]

(#39431) kemcso válasza filózoli (#39430) üzenetére


kemcso
Ármester

A végső megítélésében számít (ár/érték, stb), de abban, hogy milyen a hangja szerintem nem. Menjünk át inkább ide, nehogy kitiltsanak ;)

(#39432) contaxg


contaxg
veterán

Ez olyan mókás, hogy a komolyzene, akusztikus és jazz rajongók többsége natúr, valós hangú fülest keres és a legtöbbje Sennheiser HD600-at, 650-et és HD800-at hallgat és teljesen elégedett vele. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39433) Ati1979 válasza contaxg (#39432) üzenetére


Ati1979
veterán

Önmaguknak is hazudnak akkor. :)

Ezekre szerintem inkább egy T1 lenne megfelelő szerintem nem egy agyonszínezett sennheiser.

(#39434) kemcso válasza contaxg (#39432) üzenetére


kemcso
Ármester

A többségnek ha jól sejtem gőze nincs arról, hogy mi az a naturális/v/... hangzás.
De hisz mitől lenne? Megvesz egy fülest/fejest és hallgatja (rossz esetben a Hülyeazértnemvagyok választékából). Azért sztem az, hogy eljár találkozókra, összehallgat fülest/fejest már egyfajta elvakultságot feltételez, ez meg nem az átlag zenehallgató kategóriája.

(#39435) Bodz válasza contaxg (#39432) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mindenki azt a színezést keresi, amit valóságosnak vél. Csak ezt nem is tudják. Az az információ, részletmennyiség, amit a HD800 az emberre tud zúdítani, az minden csak nem valóság. Persze ettől még élvezetes, én is szeretem ezt a megközelítést.
Egyébként a valós hangú füles kifejezés önmagában is egy ellentmondás. :)

[ Szerkesztve ]

(#39436) Falconer válasza kemcso (#39431) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ezt marketing oran is tanitottak nekunk egyetemen. Sokaknak az elmeny szamit, es ehhez az elmenyhez az ar is hozzatartozik. Teljesen irracionalis, de megis sokan pszichologiailag igy mukodnek. Hiaba egyforma ket termek megis a dragabbat veszik.

Peldaul ez igaz anyamra es a tusfurdokre. Egyszer vett valami b.zidraga markas kencet, kicsereltem a tartalmat valami hasonlo szinu tescos legolcsobb valamire, megis teljesen el volt tole ajulva.

(#39437) contaxg válasza Bodz (#39435) üzenetére


contaxg
veterán

1. Még nem hallottam neutrális fülest, mert mindegyik össze-vissza színez és az egyiknek zavarosabb a hangképe mint a másiknak. De arra, hogy valami cincogjon vagy bummogjon az ember fülébe tökéletesek.

2. Az élvezetes egy nagyon jó szó! :R Mert bármit is mondanak, hogy ilyen vagy olyan kell vagy keresnek, akkor is az élvezetes fog győzni, mivel élvezni szeretnék a zenét. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39438) krisztian922


krisztian922
tag

Ma végre megvettem az első valamire is való fülesem (köszi még egyszer akik ajánlották a soundmagic e10-et). Eddig csak gagyi sz@rokkal hallgattam zenét + amivel használom (lumia 520) is olyan zene lejátszó tekintetében, hogy pl. még az EQ-t is kihagyták belőle. Emiatt a zenéim mindig progival effeckteltem xD mert gépen is csak azzal volt az igazi. Na most az e10-el kb. ugyan ott vagyok (+ jóval tisztábban szól) mint az EQ-sított számoknál :x nagyon bejön a mély amit tud.

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#39439) raven12 válasza krisztian922 (#39438) üzenetére


raven12
senior tag

EQ az ördög játékszere, zenehallgatáshoz nem ajánlom. De ahogy kivettem, mélykiemelésre használtad, E10-el már nem kell, és nem b*szod el a zenéid se vele. :))

(#39440) Bodor válasza contaxg (#39437) üzenetére


Bodor
veterán

Mert bármit is mondanak, hogy ilyen vagy olyan kell vagy keresnek, akkor is az élvezetes fog győzni, mivel élvezni szeretnék a zenét. :D

Milyen igaz...

Ezért nem kell másnak megmondani, hogy mi a jó neki... fülesben sem...

(#39441) krisztian922 válasza raven12 (#39439) üzenetére


krisztian922
tag

Jaja erre akartam célozni, hogy az e10-el nem kell EQ-val szórakozni mert anélkül szól sokkal tisztábban és elég mélyen.

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#39442) brumi1024 válasza MIKE123 (#39406) üzenetére


brumi1024
veterán

Én még azért csendben hozzátenném az R-50-et, lendmeurears-ről, ha szóba jön a külföldi rendelés is. Ugyanaz a driver van benne, mint a DBA02 mk1-ben (és talán a mk2-ben is :F ), hangra nagyon hasonló, de olcsóbb náluk, és szerintem ezekhez a stílusokhoz jobban megy egy armatúrás mint egy dinamikus.

(#39443) #16820480 válasza brumi1024 (#39442) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tényleg, erről mindig megfeledkezünk, pedig egy jó kis füles! Még jó, hogy az összefoglalóba bekerült (és kár, hogy senki nem olvassa el szinte :D).

(#39444) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!

Láttam egy érdekes szerkezetet egyik nap egy weboldalon, egy jack dugó van rajta és bluetooth adapter. Ha bedugom a jack dugót a tv-be, akkor a tv hangját lehet hallgatni bluetooth fülesen keresztül. Kérdés: létezik ilyenből olyan, ami több (min. 2) fülhallgatóra ki tudja tolni a hangot?

(#39445) kemcso válasza brumi1024 (#39442) üzenetére


kemcso
Ármester

Az R50-VC1000-DBA mkII elvben ugyanazt a BA drivert használja. Hogy hangban miképp viszonyulnak egymáshoz, azt jó lenne kipróbálni :)

(#39446) Khelben válasza Khelben (#39444) üzenetére


Khelben
nagyúr

Közben leesett, hogy ezt egy FM transmitterrel és két fm rádió-képes fülhallgatóval egyszerűbb megoldani. Esetleg próbált már valaki ilyet? Nem audiofil mozizáshoz kell, hanem a gyerekeknek.

(#39447) #16820480 válasza Khelben (#39446) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nem jó amúgy, hogy a BT adó elé betolsz egy jack elosztót, és két ilyet kötsz rá, ami egy-egy BT füleshez csatlakozik? Nem tudom ez-e az olcsóbb, vagy az FM rádiós megoldás, de az FM sáv szerintem elég foglalt azért, nem biztos, hogy túl jó jelet kapsz vele, illetve bezavarhatnak a rádióadók a hangba.

(#39448) szipak válasza MIKE123 (#39406) üzenetére


szipak
tag

na, akkor én is bedobom a kétforintos véleményem:

VC-1000 a te barátod, $100 USD környékén van és szerintem pont ezekre van hangolva. eddig általam hallgatott cuccok közül a Westone W4R tudott többet adni az általad megadott zenék esetén (leginkább mély mennyiségben. a VC-1000 pontosan adja vissza a mélyeket, csak nem olyan erősen). csak utóbbi mondjuk $300 (amit szerintem megér hangja alapján).
amiről még tudok nyilatkozni, az a Fisher DBA-02, ugyan az a TWFK cucc van benne, csak más a kialakítása és máshogy van hangolva: a magasak kicsit nyersebbek, viszont picit több benne a mély.
R-50 -ről sajnos nem tudok nyilatkozni (szintén TWFK), eddig még nem volt lehetőségem összehasonlítani.

hazai forgalmazóktól ennyi pénzért sajnos csak lényegesen gyengébb cuccokat lehet szerezni (gondolok itt AKG-Sennh örök párosra)

javaslom amúgy, hogy egy ilyen kicsit komolyabb vásárlás előtt lehetőséged szerint hallgasd meg a lehetőségeket és saját füled alapján dönts. VC-1000 -rel tudok szolgálni (összehasonlítási alapnak meg RE-400 is van nálam mindig ;) ), de fontos még, hogy a saját lejátszód is veled legyen egy ilyen alkalommal, lehetnek apróbb eltérések hangzásban.

(#39449) Khelben válasza #16820480 (#39447) üzenetére


Khelben
nagyúr

Néztem ebayen alkatrészeket, igazából FM-essel a BT-s megoldás töredékéért meg lehet valósítani (fm transmitter 2000 Ft, 2 FM-es fejhallgató meg 6000, a BT transmitter 8000 és a BT-s fülesek is drágábbak. Szóval ennyiért lehet, hogy teszek egy próbát az FM-mel, aztán ha nem megy, akkor hagyom, mert a BT-s ára már túl van azon, amit erre szánnék.

(#39450) gelbelex válasza Khelben (#39449) üzenetére


gelbelex
őstag

Mi (és hol) lenne pontosan az FM-es fejhallgató? EIK!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.