Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#982) FEDman válasza Stauffenberg (#979) üzenetére


FEDman
addikt

Örülök, hogy nem csak én látom így ezt az objektívet. :)

Ha a technikai részébe is bele akarunk menni akkor amúgy szerintem ennél az obinál a fókusz síkja görbül extrém módon és ezért nem éles a kép nagy része, egész egyszerűen a görbület miatt nincs az élességi síkban.

jjeahh meg közelebb jár az igazsághoz, mint gondolná. Ez a Jackar tuti valamelyik régi filléres c-mount-os obinak a felcicomázott verziója. Még azt is eltudom képzelni, hogy pont a Fujian 35/1,7 volt az alapja, ami ilyen APS-C NEX-en.

És direkt Fujihoz való adapterrel együtt is csak 28$. Ehhez képest egy csecse Jackar obi ennek a 6x-osába kerül!

Ennek fényében még egyszer megkérdezem MC Pitét, hogy még mindig úgy gondolja, hogy ez egy jól árazott olcsó obi? :U

Ami engem illet, szerintem ez az obi a teljesítményéhez képest egy kifejezetten drága obi. Úgy is mondhatnánk, hogy ez a játék obik Rolls-Royce-a. :DDD

És mielőtt valaki félreértené, nem kötekedni szeretnék, csupán csak szeretném lehántani a kezdeti lelkesedést és egy kicsit objektívebb képet alkotni erről cuccról, ezzel megkímélve pár embert a felesleges pénz kidobástól.

Mondom mindezt úgy, hogy senkit nem akarok én lebeszélni a Jackar obiról. Sokan pont a képi hibák és a karakteres képalkotás miatt vesznek egy ilyen obit is maguknak játszósnak. Ezzel szerintem semmi gond, csak aki ilyen obit vesz az legyen azzal tisztában, hogy ez nem egy normális üveg, nem normális áron.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.