Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Parci válasza hegyimorc (#1150) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én 5e ft-ért sem hirdetek semmit, ugyanezért. sőt, egyre inkább úgy vagyok vele, hogy azt adom el, amiért idejönnek. rám is rohad az összes ilyen kis szar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1152) Stauffenberg válasza hegyimorc (#1150) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem a kedvencem amikor elállnak a vásárlástól amikor közlöm, hogy alkudni csak akkor lehet ha érte jön... :D Nagy értékű cuccal sem megyek postára ha az illető az alkudozásba kezd. Jöjjön érte és alkudjon személyesen (akkor hirtelen senki sem elég tökös olyan pofátlan számokat benyögni, mint az aprón szokás).

A kis értékű cuccokat, meg el kell ajándékozni haveroknak. A következő italozást majd ők állják és mindenki jól járt. :)

(#1153) b.vr válasza b.vr (#1008) üzenetére


b.vr
őstag

Amit a múltkor írtam a Fuji roadmap kapcsán, arról most Thom Hogan: This Month's DX Lens Plea

"That’s the way we should all feel about Nikon’s DX lens offerings, I think. We users keep knocking on the door, but it’s rarely answered, and never by whom we want to see.

I write this because, yes, yet again we have evidence that another of our friend’s does answer the door. In this case, Fujifilm. Did you notice their new lens road map? 16-55mm (24-85mm equivalent) f/2.8 and 50-140mm (75-210mm equivalent) f/2.8 lenses have appeared for their crop sensor camera. Lenses that Nikon’s 15-year old crop sensor DX system still doesn’t have. Go figure."

(és tök jó hozzá a bevezető sztory :) )

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1154) Stauffenberg válasza b.vr (#1153) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért a Nikon DX és a Fujifilm X APS-C között piacilag van nem kevés különbség. Azt nem nézve, hogy Nikon crop vázat még mindig sokkal többen használnak, mint Fujifilm X gépet, de a Fujinak csak ebben a formátumban kell gondolkodnia, nemrég egy interjúban szögezték le, hogy egy darabig biztosan nem kell még Full Frame Fujira számítani, ami szerintem elköteleződés az APS-C formátum és a gyönyörűen épülő-szépülő objektívpark mellett. Ezzel szemben a Nikon számára a DX vázak és objektívek csak másodlagosak, hiszen a Canonhoz hasonlóan ők is az FX-et tartják elsődlegesnek, abból jön a nagy lé. Ezért is fontos nekik, hogy egyre olcsóbb (6D, D600) FF vázakat adjanak ki, hiszen valahogyan be kell csalni a vásárlókat a málnásba.

(#1155) b.vr válasza Stauffenberg (#1154) üzenetére


b.vr
őstag

"Azért a Nikon DX és a Fujifilm X APS-C között piacilag van nem kevés különbség."

Hát ez persze egyértelmű, van ott (is) erről épp elég cikk, grafikon :) Ettől még ez egy nagyon valós probléma (olvasd hozzá ezt is)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1156) Stauffenberg válasza b.vr (#1155) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sajnos Full Frame alatt nem vagyunk valami jól elkényeztetve igazán fényerős (legalább f/2 vagy alatta) ekv. 35mm-es fixekkel. Ez minden rendszert érint. A Fujifilmnek történetesen van ilyenje, de az XF 23mm f/1.4 brutálisan drága. Sokkal megfizethetőbb az Olympus 17mm f/1.8, de így nagyjából a sor végére is értünk.

Valahogy mintha az UWA meg az ekv. 50mm valahogy sokkal többeket érdekelne (talán csak a kínálat hiánya miatt).

(#1157) rumos14 válasza Stauffenberg (#1156) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Fuji 23/1.4 relatíve nem is drága, pl. az E-mount Zeiss 24/1.8-nál olcsóbb.
persze a Canon 35/2 IS még olcsóbb, szóval tényleg drága dolog a nagylátós fényerőzés FF alatti szinteken. a Fuji roadmap-en szereplő high speed wide angle lens-re vagyok még kiíváncsi, a 18/2-t mindkét paraméterben vernie kell, pl. 16/1.4? szép kis ekv 24-35-50-85 fényerős sora lenne a Fuji-nak.

(#1158) FEDman válasza Freddy76 (#1123) üzenetére


FEDman
addikt

Kicsit nem vagyok net közelben azt máris hogy felpörög a fórum.. :D

Csak hogy egy kicsit belezavarjak a kialakult képbe, nekem kifejezetten tetszik az XF27/2,8 :K

Abból amit eddig láttam a képminősége is nagyon rendben van. És szerintem simán van értelme az XF 18-55/2,8-4 mellett is! Méghozzá elsősorban a mérete miatt. És egy ilyen felállásnál nálam nem a cserélgetésen lenne a hangsúly. Már csak azért se, mert sokszor vagy vagy felállás lenne nálam.
Például mikor egy kompakt gépet szeretnék egy könnyed fotózáshoz, akkor ott nem lenne cserélgetés, a 18-55 ilyenkor maradna otthon és csak az XF 27/2,8 jönne velem.
Emellett szól az is, hogy az ilyen minimál egy fix obival fotózok meg mindent témába nekem is az ekv. 40mm jött be leginkább. :)

Szóval én simán látok fantáziát egy ilyen felállásban is. Egyedül talán az szól az XF 27/2,8 ellen, hogy ennyi pénzért már használt X100-at is kapni.

Szóval a döntés nem egyszerű. Rengetegféleképpen össze lehet legózni egy felszerelést és hogy számodra mi lenne a legjobb azt csak te tudod eldönteni.

(#1159) FEDman válasza rumos14 (#1157) üzenetére


FEDman
addikt

Ha tippelnem kéne akkor én is a 16/1,4-et mondanám.

(#1160) Parci válasza FEDman (#1158) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hajrá, szerezz egy 27/2,8-ast, a 18-55-öt meg tudod, hogy kinek herdáld el... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1161) FEDman válasza Parci (#1160) üzenetére


FEDman
addikt

Az XF 35 mellett nekem azért nincs rá égetően szükségem, de egyszer talán ettől függetlenül is veszek majd egyet. De azt is max majd csak akkor ha lesznek kitből kiszedett jól árazott darabok is. :DDD

Az XF 18-55-öt lehet tényleg lecserélem majd egyszer egy XC 16-50-re, de ehhez előbb majd ki kéne próbálnom egyszer az utóbbit is, hogy az milyen.

(#1162) Parci válasza FEDman (#1161) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

báár, az xf 16-55/2,8 a király "mostantól" :)
a kisképen nem is tűnik túl nagynak. rohadt fuji nagyon hajt, minden cucca vonzó igazából (18/2-t kivéve).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1163) FEDman válasza lenan (#1125) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, egy ilyet megnéznék az X100-ról is. :)

(#1164) Stauffenberg válasza rumos14 (#1157) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Bentley Continental GT sem drága a Bugatti Veyronhoz képest. Tehát a Bentley Continental GT relatíve olcsó. :)

A Zeiss-hez nem sok értelme van mérni bármit is. Annyi luxus felár van benne, hogy nem tudom jobbról vagy balról tépkedjem a hajfürtöket. :) A Fujifilm objektívei azért többnyire reálisan, képességeikhez mérten korrektül vannak árazva (már amelyik, az XF 27mm f/2.8 lehetne picit olcsóbb is ilyen fényerővel). Szóval csinálhatnának végre "szar" objektíveket is amiket meg lehet fizetni... :D

FEDman: Az XC 16-50mm tesztjében tudok segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1165) FEDman válasza Stauffenberg (#1164) üzenetére


FEDman
addikt

Egyelőre nem sürgős, de majd ha aktuális lesz akkor lehet megkereslek. :)

(#1166) Freddy76 válasza FEDman (#1158) üzenetére


Freddy76
addikt

A 20/1.7-ből indultm ki én is, éspedig a két hasonlóság: látószög és méret miatt. Amikor az oly volt, rendszeresen jött a játszótérre a húszassal, a többi cucc ilyenkor otthon maradt. A d7000-ret talán ha háromszor vittem magammal. Mondjuk az af azért gyorsabb, mint az oly+20 kombó. És 10-ből 7-szer pontos is volt :DDD .

Más: milyen vakut ajánlatátok x20-ra? Csak annyira kellene, hogy plafonra tudjak deríteni beltérben, és ne kelljen iso 400 fölé menni. Kicioccó megoldás kellene...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1167) madgie válasza Parci (#1162) üzenetére


madgie
titán

18/2-vel mi a baj?

(#1168) Parci válasza madgie (#1167) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

optikailag közepes szerintem (amit neten láttam belőle / olvastam róla)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1169) FEDman válasza madgie (#1167) üzenetére


FEDman
addikt

Az messze a leggyengébb Fuji obi. Nyitott rekeszen még simán a szódával elmegy kategória. Az igazi baja, hogy rekeszeléssel nem sokat javul, sőt minél jobban rekeszeled azt az obit annál több és erősebb lesz a CA.
Ilyen téren kicsit hasonlít az Olympus 17/2,8-ra.

XF 18/2 CA

mZuiko 17/2,8 CA

(#1170) madgie válasza Parci (#1168) üzenetére


madgie
titán

Jah, nem emlékeztem, hogy ennyire közepes. Kár érte, jó méret, jó fényerő, egész jó gyutáv.

(#1171) FEDman válasza madgie (#1170) üzenetére


FEDman
addikt

Teljesen vállalható obi lenne, csak valahogy nincs összhangban az árával.
Ha például ez XC jelöléssel műanyag építéssel hozzák ki fele ennyiért akkor nekem se lenne egy szavam se. :N

(#1172) melon


melon
tag

Udv mindnenkinek Londonbol! En is csatlakoztam ma a Fuji X tulajok taborahoz. Vettem egy X-Pro1-et, mert a mostani akciojuknak mar nem tudtam ellenallni. Kitben adtak a 18mm-es obival, es egy 27, 35 vagy 60-as fixet lehet melle meg igenyelni a Fuji UK-tol.
Par hettel ezelott bementem egy uzletbe megtapogatni, meg tesztelni picit, hogy az autofokusz siramok mennyire igazak, de szamomra egyaltalan nem tunt veszesnek a dolog, foleg az elozo gepemhez kepest, ami egy Nikon D40 kitobival :)

A 18mm-es obi nekem tetszik, es nem csak a merete miatt, a tesztek alapjan ahogy neztem, valoban nem egy csoda, de amire en tervezem hasznalni, arra megfelelo lesz :) Azon gondolkozom, hogy melyik fixet erdemes kerni a rebate formon a 18-as melle, a 35-os es a 60-as kozott gondolkozom, bar erosen hajlok a 35-os fele, nagyon szep rajzu tesztkepeket lattam, es nekem ugy altalaban bevalt regen is az ekv. 50mm-es latoszog.

(#1173) Parci válasza melon (#1172) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mennyiért mérik odakint? x-e1 is van ilyen nagy akcióban? linket tudsz adni esetleg?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1174) madgie válasza Parci (#1173) üzenetére


madgie
titán

Viszket a tenyered, mi? :D

(#1175) FEDman válasza melon (#1172) üzenetére


FEDman
addikt

Ha szereted az ekv. 50mm-t akkor az XF 35-ös gyakorlatilag kötelező darab! :)

(#1176) rumos14 válasza Parci (#1173) üzenetére


rumos14
nagyúr

úgy látom, az X-Pro 1 + 18-as obi 899 GBP [link] és az akció csak erre a váz-obi kombóra vonatkozik [link].

(#1177) Parci válasza rumos14 (#1176) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. ha jól értem, 327e ft-ért lehetne markolni egy x-pro1 vázat a két obival, ajándék 16 gb sandisk kártyával és manfrotto tatyóval. ez bruttó, az áfakulcs 20%.

hát, durván jó ár, az biztos. más kérdés, hogy nekem semmi értelme :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1178) melon válasza Parci (#1177) üzenetére


melon
tag

Amazonon volt £899-ert ugy, hogy meg egy £50-ert gift card is jart volna hozza, de sajnos arrol lecsusztam, kifogytak. Mashol adnak full bortokot hozza, engem az nem izgatott. Vegul dragabban vettem meg, £949-ert, de jott hozza grip, 16-os Lexar kartya meg plusz egy Fuji akku. Nem mertem tovabb varni, mert az osszes helyen, ahol £899-ert adtak volna, mar elfogyott. Az Fuji akcio linkje itt

Amugy van meg par napig cashback is par obira meg kisebb kitekre is: [link]

(#1179) melon válasza Parci (#1177) üzenetére


melon
tag

Jah az a jessops, de ott se volt online mar, bolti keszlet legkozelebb meg 10+ merfoldre levo boltjukban volt.

(#1180) rumos14 válasza Parci (#1177) üzenetére


rumos14
nagyúr

ennyiért itthon megkapod a naked body-t [link]. go figure.

szerk: szóval jön az X-Pro 2, ez már biztosra vehető.
itthon meg csak mogyoróért szabad bármit is venni.

[ Szerkesztve ]

(#1181) FEDman


FEDman
addikt

X-M1 + XF 56/1,2 a nagyszájú.. :D

(#1182) Parci válasza FEDman (#1181) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó nagy üveg, ez így már elég aránytalan. x-e1-hez viszont jó lesz, csak vegyél opcionális grippent :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1183) Stauffenberg válasza FEDman (#1181) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gondoltam, hogy nem lesz kicsi, na de ennyire... pedig elképzeltem, hogy milyen lenne majd a sajátomra feltekerni ezt az üveggömböt, de nem gondoltam, hogy ennyire orrnehéz lesz majd. :D Mögé kell egy X-Pro 1, hogy szép arányos maradjon a felállás, emellett még az X-E1 is eltörpül. :)

(#1184) FEDman válasza Stauffenberg (#1183) üzenetére


FEDman
addikt

Én simán használnám akár X-A1-en is ezt az obit. :D
Jellemzően bal kézzel mindig az obit fogom alulról és ilyenkor a súly nagy része is ezen a kezemen van alátámasztva. Így simán kényelmes lehet akár egy ilyen felállás is. Gond inkább akkor van, ha az ember félkézzel akarja lóbálni, de mikor ilyen nagy obit használok kis vázon, például régi nagy nehéz manuális 135/2,8 + kicsi könnyű mFT váz akkor meg baromi gyorsan ráálltam, hogy két kattintás között a bal kezemben az obit fogva lóbáltam a cuccot és teljesen jó volt így.
Persze lehet csak én vagyok túl igénytelen ilyen szempontból.. :DDD

Mondjuk ha e mellé meg fel akarnál puszilni az X-A1-re egy nagy vakut is, az már tényleg kényelmetlen lenne, mert annak tényleg rossz a súlyelosztása, akárhogy is fogod a gépet.

(#1185) FEDman válasza Parci (#1182) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem ez teljesen jó lenne még markolat nélkül is. :)

(#1186) Stauffenberg válasza FEDman (#1184) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ilyen szempontból viszont jobban csípem a NEX-ek markolatát. A főnökömnek mikor még megvolt a NEX 7 gépe, akkor többször elvittem magammal. Azon adapterrel volt fent egy Nikkor 50mm f/1.2, az alábbi képen egy FF DSLR vázon látható (nem saját fotó). Nem kicsi és főleg nem könnyű darab. Csupa üveg és fém.

Mégis kényelmesen használható volt NEX vázon, még úgy is, hogy nem fogtam alulról az objektívet, mert jól rá lehetett fogni a markolatra.

(#1187) jjeahh válasza FEDman (#1184) üzenetére


jjeahh
nagyúr

basszus, végre valaki...nemrég napokig osztottam az észt egyik topikban, hogy miért kényelmes nekem nagy obi is kis vázzal, markolat nélkül is :DD jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül...a kézben lóbálást én egy Gariz Finger Strap-el oldottam meg :P

szerk: ja, a kis metz-el már nekem is kényelmetlen

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1188) Stauffenberg válasza jjeahh (#1187) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én inkább nyakban lóbálom ha nem túl nehéz, amúgy meg egy ilyen szíj kell és tuti nem esik ki a kézből a gép:

(#1189) FEDman


FEDman
addikt

Az szép a féltégla vázakban, hogy ha valaki huzamosabb ideig használ ilyet azt szinte rávezeti a helyes géptartásra. :DDD

Amúgy ma kénytelen voltam kattintani pár képet egy Canon 30D-vel és hát nem esett jól..
Tudom sokan rosszul vannak a féltégla kialakítású vázaktól, de lassan rá kell jönnöm, hogy nekem viszont a DSLR vázak nem állnak igazán kézre. :U

[ Szerkesztve ]

(#1190) Parci válasza FEDman (#1189) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ufó vagy akkor, nincs mese :DDD, a dslr konkrétan markolat formájú. annál definíció szerint sincs jobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1191) FEDman válasza Parci (#1190) üzenetére


FEDman
addikt

Én többek között ilyen Yashica FX-2 féle vázakon szocializálódtam. Az ilyen vázakkal érzem jól magam.

És amint az alábbi kép is mutatja a mai napig néha előkerül és ilyenkor van hogy fotózok vele, de az is előfordul, hogy őt magát fotózom. :DDD

Az első modern forma vázam egy filmes Eos-5 volt, hetekig sírtam annyira nem állt kézre és annyira nem éreztem magam komfortosan. Aztán ezután is volt egy csomó modern formájú Canon és Nikon SLR és DSLR vázam és egyikkel se éreztem soha annyira jól magam, mint azzal a Yashicával.
Lehet nem is véletlen, hogy a sok tükörreflexes gépem közül az FX-2 az egyetlen amit a mai napig meg is tartottam. :)

Szóval igen, lehet tényleg nem vagyok teljesen normális.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1192) madgie válasza Parci (#1190) üzenetére


madgie
titán

A markolatnak sincs definíciója, mert mindenkinek más formájú, nagyságú a tenyere, az ujjai, stb :)

(#1193) Parci válasza madgie (#1192) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nice try, de: mindenkinek van tenyere, öt ujja (jó esetben :DDD), mindenkinek ugyanúgy fordul a hüvelykujja stb. szóval de, van definíciója a markolatnak, és az pont olyan, mint a dslr-é. maximum méretben lehet nem ideális, de formában az.

ez a szokásos "elhiszem, hogy a dslr nagy, nehéz és vannak hátrányai, de az előnyeinél ne csináljunk már úgy, mintha nem lennének" dolog szvsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1194) b.vr válasza Parci (#1193) üzenetére


b.vr
őstag

szerintem hagyd rájuk, nekem már a szemöldököm is alig rándul amikor a féltéglák kapcsán ilyeneket olvasok... :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1195) Parci válasza b.vr (#1194) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elfogadom fedman érveit, mert azt mondja, hogy azt szokta meg, és hogy a féltéglákat másképp fogod (ez így van, odaszorítod a hüvelykujjaddal a mutató+középső ujjadhoz). ha elég könnyű a cucc, ez nem is akkor gáz, pláne, ha van azért kis dudor, meg nem csúszik a felület stb.

madgie viszont azt mondja, hogy a dslr markolata valami random dolog, pedig az az egy biztos nem. oké, hogy kicsit más egy d40 és egy d3 markolat mérete :), de azért a koncepci jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1196) b.vr válasza Parci (#1195) üzenetére


b.vr
őstag

Na inkább privátban, mert tényleg mindenki azt nevez "ergonómiának" amit szeretne :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1197) jjeahh válasza madgie (#1192) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, én ezért nem szeretem a nagy, kalapácsformájú vázakat, túl pici a kezem, ha nagy a markolat, vastag a váz nem érem át, kifordul a kezemből, a kisebb dslr-ek már nekem is kézreállnak... a szappantartó like cuccokat, mint a fuji-k, vagy az oly pen-ek nekem nem kényelmesebb kézbevenni, hanem egyszerűen kellemesebb, de lehet csak mert ezek a vázak szinte kivétel nélkül masszív fémből vannak megépítve, meg mert amúgyis jobban szeretem a szögletes, klasszikus dizájnt, a 70-80-as évek autói is jobban bejönnek nekem valahogy, mint a mai könnycsepp alakú kocsik :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1198) Parci válasza b.vr (#1196) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ö, nem igazán terveztem erről külön privátban senkivel értekezni, leírtam a tényeket ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1199) b.vr válasza Parci (#1198) üzenetére


b.vr
őstag

:)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1200) b.vr válasza jjeahh (#1197) üzenetére


b.vr
őstag

de itt nem órás vázakról van szó, hanem pl. a Pana G5-ről. Legutóbb még nem úgy volt hogy Te is arra váltasz? "Kicsit" nehéz Téged követni... :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.