Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) MC Pite válasza FEDman (#450) üzenetére


MC Pite
veterán

De semmilyen fujin nem megy - egyébként nekem (is) volt többféle fázis és kontraszt alapú gépem is, mindegyiken csak egy fény volt (kivéve 9600, ahol mintát vetített).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#452) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!

Már sétáltattam egy kicsit az új Fujimat. Kezdek vele összbarátkozni, bár néha még szidom kicsit, de már egyre kevesebbet. :)

Ha gondoljátok nézzetek meg néhányat az első fotóimból:

http://www.flickr.com/photos/104210741@N02/sets/72157636510502516/

www.szokeistvan.hu

(#453) MC Pite válasza szisti (#452) üzenetére


MC Pite
veterán

A beépített színszűrőkkel próbálkoztál néha vagy valódi szűrőkkel?

Más:
Fuji X-es katalógus :))
[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#454) szisti válasza MC Pite (#453) üzenetére


szisti
csendes tag

Lightroom b&w beállítások.Szívesen használom a LR-t a Fuji RAW-hoz is.

www.szokeistvan.hu

(#455) FEDman


FEDman
addikt

Adobe programokkal konvertált képek egyértelműen tompák, érzésre zaj szűrtek, de mindig gyanús volt nekem, hogy a Fuji X-Trans elrendezése sokkal több egyszerű zajszűrésnél és jelen esetben is inkább arról van szó, hogy nagyon bonyolult az X-Trans elrendezés és az adobe-nek még mindig nem sikerült ehhez tökéletesen igazodni.
Máshogy fogalmazva az adobe programokkal nem mutatják meg az X-Trans szenzoros Fujik az igazi erejüket.

Mindezt most azért írtam, mert képbe került egy új program, a Photo Ninja, ami meglepően jól teljesít.
Sokan hiányolták, hogy hiába nincs AA szűrő a Fujikba, a Raw képeken ez valahogy mégse jön át.

Na itt nincs ilyen gond. :)

A dpreview-s Raw kép alap iso-n ACR-rel és Photo Ninjával konvertált képéből 100% croppok.
Az utóbbi esetében a detail csuszkán pöccintettem egy picit, hogy látványosabb legyen.

ACR

PN

ACR

PN

ACR

PN

ACR

PN

ACR

PN

(#456) FEDman válasza FEDman (#455) üzenetére


FEDman
addikt

Az utolsó még egyszer, mert benéztem a kivágást. :)

ACR

PN

Azt hiszem elég látványos a különbség.
Egy részletgazdag tájképnél tuti nem az Adobe lenne nálam a nyerő. :)

(#457) szisti válasza FEDman (#456) üzenetére


szisti
csendes tag

Elég meggyőző.

www.szokeistvan.hu

(#458) FEDman válasza FEDman (#455) üzenetére


FEDman
addikt

Azt még elfelejtettem írni, hogy a kép egy X-Pro1-ből származik.

És akkor itt van ugyanez iso6400-on.
A Photo Ninja esetében van rajta egy nagyon pici színzaj szűrés.

ACR

PN

ACR

PN

ACR

PN

ACR

PN

Na ez így már nem semmi.
Most már csak az AF-et kéne gatyába rázniuk és akkor részemről összeállt a kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#459) ROBOTER válasza FEDman (#455) üzenetére


ROBOTER
addikt

Hát izé... a "digitális tollazat" mellett nem biztos, hogy az ACR-t nevezném elmaradottnak (még ha tényleg nincs is felkészítve rendesen erre)

Felnagyítottam 200%-ra a PN képét, hogy ne a prohardver tömörítése legyen a domináns. De simán látszik normál nagyításban is:

Ez nem gyenge, ez simán megengedhetetlen. Labirintusminta 1999-ből.

[ Szerkesztve ]

(#460) FEDman válasza ROBOTER (#459) üzenetére


FEDman
addikt

Ez igaz, tényleg több a fals részlet. Nem feltétlen és minden esetben a PN lesz a nyerő. Nagy ritkán előjöhet ez nagyon zavaró módon is. Ilyen esetben az ACR lesz a jobb.
Ugyanakkor az én témáimon nagyon ritkán jelentene ez gondot. Legtöbbször fel se tűnne, gyakorlatban már nemigen szoktam ilyen szinten felnagyítva vizsgálni a képeket.

Abban persze igazad van, hogy '99-es szint ez a labirintusminta, viszont akkoriban még jó ha 3Mp-es felbontásnál jártunk. Ma ugyanez 16Mp-en már sokkal kevésbé zavaró.

Ettől függetlenül abban azért mindenképpen egyetértek veled, hogy az X-Trans szenzoros Fuji tulajok még ne kezdjék el emiatt az ACR-t törölni a gépükről. :)

[ Szerkesztve ]

(#461) szisti


szisti
csendes tag

Jó lenne X-E1-es kameraprofilt szerezni LR-hez. Sajnos csak Pro1-hez találtam, de az E1-es raw-hoz nem elérhető. Lehet, hogy simán lenne ilyen jó (kis sharpen-el) az LR is ha lenne hozzá kameraprofil.

http://www.rangefinderforum.com/forums/showthread.php?t=130117

www.szokeistvan.hu

(#462) nord_


nord_
veterán

Bakker, itt van ez a pazar jpeg-eket gyártó pazar Fuji masina és szaros raw fájlokon zördültök össze?
Ejnye... fiatalság, bolondság. :D

(#463) FEDman válasza nord_ (#462) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem is nagyon tetszik a Fuji Jpeg motorja, szerintem használnám is sokat. Viszont azért a Fujinak is vannak gyenge pontjai. Ken Rokwell se véletlenül írta a Fujiról, hogy emberre remek, de természetfotóra már kevésbé jó.
Ezt a kijelentését akkor én is furcsálltam és nem is feltétlen értettem vele egyet. Az ízlésével meg pláne nem, de most ezt tegyük is félre. :DDD
Ami a lényeg a távoli finom zöld részletekben kifejezetten gyenge a Fuji Jpeg motorja. Pedig vannak akik néha szeretnek karcosan éles tájképeket lőni, na azért ők biztos értékelik majd azt amit Photo Ninjában ki lehet hozni az X-Trans szenzoros gépekből.

Jobb híján innen lehúztam egy XE1 képet Raw-ban és gyári Jpeg-ben is.

Itt van két 100% crop összevetés arról, hogy Raw-ban Photo Ninjaval mennyi pluszt lehet még kihozni.

Jpeg

PN

Jpeg

PN

Ettől persze még lehet nyugodtan használni a Jpeget is, csupán csak gondoltam jelzem a tulajoknak, hogy van egy ilyen lehetőség is. :)

(#464) Gondwana


Gondwana
addikt

X100 tulajok, jò reggelt, jò firmware-frissìtést!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#465) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Egy új vázat és egy új kompaktot is hozott a reggel: [link]
X-E'1 tulajként nem jöttel lázba az új váztól...

(#466) nord_ válasza FEDman (#463) üzenetére


nord_
veterán

+1 sharpening és Velvia mód. Nem kell a jpeg-et alapértelmezett film módban használni. ;)

(#467) FEDman válasza nord_ (#466) üzenetére


FEDman
addikt

Nyilván, ha csak az élességgel van az embernek gondja, akkor azon egy kis + sharpen gyorsan segít. Csakhogy én itt most nem élességről, hanem a finom részletekről beszéltem. Ha az alapok nincsenek meg akkor azon az élesítés nem segít.

Az eltérő kontraszt és szaturáció miatt lehet kicsit kevésbé jött át a lényeg az összevetésemen.

Itt van ugyanez úgy, hogy a Jpeg képre adtam egy kis plusz kontrasztot, szaturációt, meg élességet:

És itt van újra a Photo Ninja konverzió.

Így talán jobban látszik az hogy mire gondoltam. Jpeg esetén plusz élesítéssel inkább csak a watercolor effekt jön elő és nem a finom részletek. :)

(#468) nord_ válasza FEDman (#467) üzenetére


nord_
veterán

Igen, ezen a páron valóban látszik valamennyi különbség. Mindenesetre, amikor sikerült pár képet lőnöm a Fujival, sose volt olyan érzésem, hogy hozzá kellene nyúlnom (az előzőleg a vázon belőtt paraméterekkel készült) képekhez. :) Nikonnál, Panánál már képernyőméretben látszott, hogy azok biza raw-only masinák...

(#469) FEDman válasza nord_ (#468) üzenetére


FEDman
addikt

Persze, ettől függetlenül szerintem se kérdés hogy a Fuji csinálja manapság az egyik legjobb Jpeg motort. ;)

(#470) MC Pite


MC Pite
veterán

Off:

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#471) Gondwana válasza MC Pite (#470) üzenetére


Gondwana
addikt

Mi benne az OFF? Csak nem üres dobozok?
(nem viccrovat, de ez itt tényleg off:
Crnogorac (montenegròi) apròhirdetést ad fel: tengerparti villa Barban, luxusjachttal, luxusapartman Podgorica központjàban, garàzzsal, benne G Mercivel, nem eladò, csak dicsekszek)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#472) MC Pite válasza Gondwana (#471) üzenetére


MC Pite
veterán

Éppen üresek, de a tartalmuk is itt van. Próbálok rendes topiklakó lenni :D
Ahogy pakolásztam, erős késztetést éreztem ennek a megépítésére és megosztására :D

Egyébként megérkezett az 1,4/35 (sajna áfa+6,7% vámmal), elsőre olyan amilyennek olvastam : af lassabb, hangos -nem if-os-, és továbbra is hülyén hangzik de tényleg nagyon 3D-s képe van. Nyitva is éles, és meglepően könnyű.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#473) nord_ válasza MC Pite (#472) üzenetére


nord_
veterán

Helyes. :K

A markolat + vázról mi a véleményed, komfortos? Felteszel róla egy képet?

(#474) jjeahh válasza MC Pite (#470) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ennél nagyobb ON nem is lehetne :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#475) MC Pite válasza nord_ (#473) üzenetére


MC Pite
veterán

Rakhatok, de ezer jó kép van fenn ha beírod: HG-XE1

szerk: vagy ha vmelyik konkrét része a kérdés, mondjátok, lefényképezem.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#476) MC Pite válasza MC Pite (#475) üzenetére


MC Pite
veterán

Tess, telefonnal csináltam egyet:

Fogásra egyébként meglepően jó, azt vártam kevés lesz, de nem, még a zoommal is jó.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#477) MC Pite


MC Pite
veterán

Hát, a többiek kijavítanak ha tévedek, de szerintem ennyiből amilyen komolyabb felszerelést (akár FF-et)tudnék venni, azt a dof/iso teljesítményt már ez is tudja: [link] (túrázós képek, a dobozok utántól)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#478) nord_ válasza MC Pite (#476) üzenetére


nord_
veterán

Na ez egy pont jó szög - olyan mint a Chokito, ronda, de finom. :)

(#479) MC Pite


MC Pite
veterán

Elsőre nem volt tiszta a mauálból, hátha másnak sem:

-Aki fél hogy véletlen elnyomja a fókuszpontot a lenyíl véletlen érintésével, a menu gomb hosszú megnyomásával ezt lockolhatja.

-Az AE/AF-Lock 3 állásából a fény és fókuszmérés úgy működik hogy ha csak az AE/AF gombot nyomom meg, a fényt rögzíti (annak ellenére hogy a menüben mindkettő van kiválasztva), de ha félig lenyomom az expó gombot hogy találjon fókuszt, és ez után nyomom lesz az AE/AF gombot, akkor már a fókuszt is rögzíti.

Ez így nagykirályság, mert menüturkálás nélkül csak AE, vagy AE+AF rögzítésre is használható ugyanaz aa gomb. :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#480) MC Pite


MC Pite
veterán

X-E2 előzetesek... :C


[link]
[link]

És a többi...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#481) FEDman válasza MC Pite (#480) üzenetére


FEDman
addikt

Ez a videó kicsit most szíven ütött..

Egyrészt tök szuper, hogy ezen a téren is finomítottak az X-E2-n, másrészt viszont kicsit sokkolt, hogy az X-E1 kevés fényben ennyire szaggat.

Néha eljátszom a gondolattal, hogy kéne nekem is egy X-E1. Ilyenkor meggyőzöm magam, hogy a nyilvánvaló előnyökért cserébe bevállalom a Pana G3-hoz képest kevésbé gyors és gördülékeny működést is. Csak hát eddig azt nem is gondoltam, hogy a keresőben is ekkora lenne a visszalépés. :(
A G3-am nem szaggat így kevés fényben.

[ Szerkesztve ]

(#482) MC Pite válasza FEDman (#481) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem ilyen vészes ám...
Amivel felvette ott is van lag, meg 20fps meg gondolom tudod mennyi, és ez olyankor van, amikor a tükrös keresőjében már alig látsz valamit (elég fénynél már korrekt).
Persze szaggat, G2/G3 jobb e téren sötétben, de nem zavaró. Ha olvastál teszteket, senki nem volt fennakadva rajta (vagy 15 X-E1 tesztet biztos olvastam), csak megemlítik hogy nem gyors.
Inkább választok 20 világos fps-t mint folyamatos, de sötét képet.
Persze az X-E2 megoldását választanám a leginkább.
Nézz egyéb youtube reviewokat róla ahol jobb kamerával videóznak.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#483) FEDman válasza MC Pite (#482) üzenetére


FEDman
addikt

Hát nem mondhatnám, hogy nagyon meggyőztél.
Ez a videó volt rossz dumát is egy kicsit erősnek érzem. A videó másik felén ott van az X-E2 ugyanolyan körülmények között, ugyanazzal a kamerával véve, de se nem sötét, se nem szaggat úgy a keresőképe, azaz ez nem ezen múlott. :)

(#484) FEDman


FEDman
addikt

Persze lehet extra kevés fényben készült a videó és ennyire azért a gyakorlatban ritkán szaggat be a kereső, csak hát én vagyok olyan hülye, hogy gyakran fotózok extrém sötét helyeken. :DDD

(#485) MC Pite


MC Pite
veterán

Én is sűrűn fotózok (extra) kevés fénynél, annyit hiszel el abból amit írtam amennyit akarsz :R
Nem sokkal jobb, köztudott hogy kevés fénynél laggol, csak azt mondtam hogy a videó is ront rajta.
Ezt egy keresőhöz rakott iphonnal rögzítették, ezen legalább olyan gyors - akkor a másik videóban használt videózó eszköz csalt még le valamennyit vagy nem?
Ennél a kültéri éjszakai hasonló a valósághoz

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#486) FEDman válasza MC Pite (#485) üzenetére


FEDman
addikt

A személyes tapasztalatodat nem is kérdőjeleztem meg. ;)
Csupán csak ebben a biztos a videó rossz magyarázatban éreztem némi logikai bukfencet, ha videó szaggatott be, akkor az X-E2-nél is ugyanazt kellett volna tapasztalnunk, nem?

Amúgy ezen a videón tényleg kevésbé tűnik vészesnek a szaggatás. Valószínű az előző a felvételen tényleg extrém mostohák voltak a körülmények. Egy videó felvételen nem mindig jön át mennyire is volt épp ott a valóságban sötét.

(#487) Parci válasza FEDman (#481) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az oly keresője mennyi is, 120 fps? vagy már 240? sajnos ez a sok apróság számít ám, az e-m1 baromira érett abszolútértékben is, az x-e2 inkább csak a fuji világon belül (azért bármikor elfogadnám).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#488) FEDman válasza Parci (#487) üzenetére


FEDman
addikt

Ilyen téren az X-E2 a G3-al van egy szinten (60fps élőkép). Annyi különbséggel, hogy a G3 AF közben adott esetben képes a 120fps-re is. A legújabb mFT vázak meg még jobbak. :)

Na ja, ettől függetlenül ha valaki megkínálna egy X-E1-gyel akkor én se mondanék rá nemet. :U

[ Szerkesztve ]

(#489) Parci válasza FEDman (#488) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem az oly evf-ek az e-p3 óta 120 fps-sel frissítenek. az af meg most már 240 fps az újabb vázaknál panánál és oly-nál is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#490) MC Pite válasza FEDman (#486) üzenetére


MC Pite
veterán

Megpróbáltam itthon, jobb, de élőben nem szaggat ennyire (csodák nincsenek, kevés fénynél lassú a videó):
[link]
Viszonyításképp egy gyertya van az asztalon.

És egy már már éjellátós felvétel, amikor szabad szemmel is kevesebbet látni, nemhogy más géppel, vagy OVF-el...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#491) MC Pite


MC Pite
veterán

Tudtok konkrét akku márkát, ami legalább úgy bírja mint a gyári? Néznék még egy pótakkut, de nem gyenge vackot szeretnék...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#492) MC Pite válasza MC Pite (#491) üzenetére


MC Pite
veterán

Bepróbálom ezt a szettet... 3804 Ft-ot vontak rá.


[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#493) MC Pite


MC Pite
veterán

:D
[link]

És Here’s a field test video of the new X-E2 made by TheCameraStoreTV.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#494) MC Pite


MC Pite
veterán

Pár X10-es demo kép: [link] SOOC jpegek...

A D5100as dinamika összehasonlításos képnél úgy emlékszem mindkét váz szabad kezet kapott a DR kiválasztására.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#495) optikus


optikus
senior tag

X100-hoz megjelent a 2-es firmware, allitolag majdnem utoleri vele az S teljesitmenyet, mindenki ajuldozik tole (bar van benne egy mf bug).

Buy books not gear.

(#496) MC Pite


MC Pite
veterán

Hogy ne érje szó a ház elejét más topikban, akkor ide gyűjtök pár olyan dolgok ami (APSC) X tulajoknak nem új, de másoknál a 'csak egy kicsike milc' mosolyuk alapján úgy tűnik, kevesebbre tippeli hogy mit tud az X-Trans - azaz hogy az APSC tükrösökhöz képest nem biztos hogy rosszabb képet tud, sőt...
Úgyhogy mérkőzzenek meg a (szerintem) legjobb APSC szenzorok :K

ISO
The X-E1 does a very good job of balancing noise and fine detail in its JPEG output, even taking its generous ISO ratings into account. Fine detail is retained impressively well at high ISOs where other cameras in its class are visibly suffering; even at ISO 3200 images looks clean yet detailed. Low contrast detail reduces a little at ISO 6400 but the images are still entirely usable. ...
That said, the output from the X-E1 is remarkably good at high ISOs, and it's difficult to see APS-C Bayer sensor cameras quite matching it at ISO 6400 even with substantial noise reduction applied.
By our tests, the X-E1's measured sensitivities are about 1/3 to 1/2 stop lower than marked, which is unusual for a modern camera. This means that for any given light level, shutter speed and aperture on the X-E1 has to use a higher ISO to get an image of the same brightness as an accurately-rated camera.

Felbontás
Like the X-Pro1 the X-E1 shows visibly higher resolution in this chart test than a conventional 16MP Bayer-type camera such as the Nikon D7000, or even the Sony NEX-6 (which has a particularly weak AA filter). In fact, in terms of resolution the Fujifilm is very close indeed to the 24MP Sony NEX-7 or the Sigma SD1, which uses a 15MP Foveon X3 sensor to record full color information at every pixel, and therefore (like the X-E1) uses no AA filter.
These chart shots also show very little of the false color that we'd expect from a Bayer camera with no AA filter - there's a little on the RAW version, just around the point where the X-E1 begins to struggle to accurately resolve the lines on our chart, but none at all in the JPEG. This supports Fujifilm's claim that the X-Trans CMOS is less susceptible to moiré than a Bayer sensor. Last but not least, the X-E1's JPEG processing can deliver just as much resolution as the converted RAW. We were impressed by the X-Pro's and X100's JPEG processing, and the X-E1 lives up to the same standards.

RAW
The latest versions of ACR and Capture One both do considerably better than their predecessors, now rivaling the X-E1's JPEG output.
As we've shown above, Fujifilm's excellent processing means that the X-E1's JPEGs lose nothing in terms of detail compared to RAW. On top of this, the camera's generally-reliable white balance and appealing color rendition (especially in Soft/Astia mode) means that for many purposes it makes perfect sense to shoot JPEGs with the full intent of using them.
...
Like the X-Pro 1, the XE1 delivers excellent JPEGs at high ISO sensitivity settings, to the extent that you don't really need to shoot in Raw mode from the perspective of applying noise reduction or sharpening tweaks. It's actually pretty hard to coax better image quality out of the X-E1's Raw files than you'll get out of the camera's JPEG engine.

Dinamika

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#497) Parci válasza MC Pite (#496) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szépen összenézted a jpg képeket a dpreview-féle metodika alapján... (ettől persze még az x-trans jó, de ha a szenzor tényleges tudására vagy kíváncsi és nem a gyártói jpg motorokra adott beállítások mellett, akkor egyrészt raw, másrészt az sem mindegy, hogy milyen konverter stb.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#498) MC Pite válasza Parci (#497) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, odaát nemrég beszéltük hogy rawban problémás lehet összehasonlítani, ami az X-Transos gépekre még amúgy is jellemző, sajna nem ott tartanak még a raw konverterek a fujikkal ahol kellene. Pl kedvenc képszerkesztőm még sehogy sem kezeli :(.
Más kérdés hogy éjszakai képeket csináltunk hétvégén a városban, rawban (is) fényképeztem, viszont nem éreztem késztetést bárminemű módosításra a jpgeket nézegetve...

Érdemi jobb összehasonlítást nem tudok/látok, ha van egyéb ötletetek szívesen veszem. Néztem a raw képeket is hogy linkelem azt, de 'analóg' a jpegekkel, ezért kihagytam, inkább többféle témát/részt választottam a lentebbi képhez.
Páran/jónéhányan még úgy kezelik a milceket hogy aranyos kis játék izék, amivel még a gyereked se tudod lefényképezni. Szerintem azért érdemes pár pillantást vetni, mert mind az X, mind a NEX rendszer versenyképes - nem beszélve sok mft-ről, de azokat kevésbé ismerem.

És még egy ollózás ami kimaradt az előző körből:

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#499) Parci válasza MC Pite (#498) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miután sok esetben még a szenzor is azonos (nex - nikon aps-c dslr), ezért képminőségben baromság azt gondolni, hogy jobb a dslr.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#500) MC Pite válasza Parci (#499) üzenetére


MC Pite
veterán

De azt gondolják sokan, hogyha milc, akkor kis szenzor, nincs kukucska, béna kezelés, gyenge képek, és hogy kontraszt alapon gyenge af. Sőt, osztják is többfelé, akár a gépajánlóban, akár másutt...
Hát, kezelésben nekem sokkal gyorsabb mint az 5100amiről váltottam, főleg hogy kezdem belakni a 7 módot, piszok jó - ahogy a Q menü és a drive is brutálisan jó; de ezt úgyse hiszi el aki szemellenzős, aki meg nyitott rá megnéz pár (videó)tesztet. :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.