Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) FEDman válasza Parci (#1549) üzenetére


FEDman
addikt

Nem kicsi, de viszont pont akkora lett, mint amire számítottam. :)
Az eddig tapasztalatok alapján a komolyabb minőséget képviselő összetettebb zoom obik önmagukban vannak olyan bonyolultak, hogy már csak emiatt se képesek érdemben kisebbek lenni, még a rövidebb bázistávolság ellenére is.

Itt is ezt láthatjuk. Ez az obi semmivel se lesz nagyobb a Canon/Nikon 18-135-ös obiknál. Amik egyébként még szintén messze vannak azért a használhatatlanul nagytól. Itt is csak azért tűnik olyan baromi nagynak, mert az X-T1 egy baromi pici váz. :)

Persze tudom, te egy összecsukható ilyen obinak örültél volna igazán, de ahogy az eddigieket elnézem a Fuji olyan magasan húzta meg a vonalat minőség terén, hogy már csak emiatt se nagyon erőlteti ezt a vonalat.

No de talán majd egy dögös Fuji kompakt betalál nálad is.. :U

[ Szerkesztve ]

(#1552) FEDman


FEDman
addikt

Már írogatják egy ideje, hogy az X-T1-ben lesz valami új MF segéd is. Na arra is még kíváncsi leszek, hogy pontosan mi is lesz. :)

Meg kell hogy mondjam, nekem a focus peaking nem jött be. Még mindig a vagy semmi, vagy a belenagyítás az amit használok. A belenagyításnál viszont nekem hiányzik a Fujiból a Pana G3-on megszeretett kép a képben belenagyítás, mikor a kereső csak egy kis területére dobja be a nagyított képet és így nem nem tűnik el a kép egésze, a kompozíció és jobban átlátja az ember az egészet.
Ehhez persze nem árt a minél nagyobb kereső, de ez most úgy néz ki az X-T1-nél meg is lesz. Így szerintem ez minimum várható. Az igazi csavar viszont az lenne, ha az X-T1-ben a kép a képben belenagyítást kombinálnák a digital split image megoldásukkal. :U

(#1553) Gondwana válasza FEDman (#1552) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem a digital splithez tesznek még egy tekerés-tanácsadót, amit esetleg én menüből megfordítható irányúra programoznék, ami azt mutatja neked, hogy merre kellene még tekerni a fókuszgyűrűt, hogy élesedjen. (Esetleg még azt is, hogy mennyit)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1554) FEDman válasza Gondwana (#1553) üzenetére


FEDman
addikt

Rendszer obikkal az MF tekerési iránya jelenleg is menüből beállítható. Az hogy mutassa merre kell tekerni az nem elképzelhetetlen, ezt a Nikon vázak is tudják. Hozzáteszem ez számomra nem sok pluszt adott, ha azokat a nyilakat figyelem ahelyett hogy zsigerből húznám az élességet, akkor azt már ott ette meg a fene. :U

No de hamarosan bejelentés és ki fog derülni mit is tud valójában ez a "nagyszájú"! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1555) Stauffenberg válasza Parci (#1549) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért, mekkora legyen APS-C formátumon egy ekkora átfogású üveg? :D

(#1556) FEDman válasza Stauffenberg (#1555) üzenetére


FEDman
addikt

Na azért ha nagyon akarják lehetett volna kisebb is, többféleképpen meg lehet tervezni ugyanazt az objektívet.

Példának mindjárt itt van a Fuji és a Sony 16-50/3,5-5,6-os obija.

Jól látszik, hogy ügyes összecsukható mechanikával azért lehet trükközni a mérettel.
Ezért cserébe persze sok esetben be kell áldozni némi képminőséget és gyanítom pont ez az ami miatt a Fuji elvetette itt ezt az építési módot. :)

[ Szerkesztve ]

(#1557) Parci válasza Stauffenberg (#1555) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A kérdésednek egyedül akkor van értelme, ha nem lehet kisebb méretben megoldani. Ami ugye marhaság.. :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1558) MC Pite


MC Pite
veterán

...Ekkora átfogású és magától értedődően fujis minőségű üveg :D
Ejj, mutassák már mekkora lesz a 16-55, mutassák már! :D

Más: Bőr tok, teljes méretű. Ha szertném hogy nyitható legyen az elemtartó ééés a felső részt valahogy rajta hagyhassam ha akarom akkor mit tudnátok ajánlani?
Az a baj hogy amiket látok a full tokoknál nem nyitható az alja, a féltokoknak jellemzően igen; vagy nincs hova rögzíteni a tok kinyitása utána tetejét (a mostaninál lóg le, egy patent fogja, teljesen jó rendezvényen/sétán/túrán; képelés után visszahajtom). :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1559) Parci válasza FEDman (#1556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért mielőtt előre eldöntjük, hogy szuper lesz az üveg, várjuk meg a végét. a 18/2 sem szuper...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1560) Parci válasza Gondwana (#1508) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bakker, és tényleg! :Y

illetve csak félmegoldás, mert a szerencsekerék gombként nem működik úgy (hála az égnek), de tekeregni még tekereg (blendét állít). de már ez is sokkal jobb, mint a semmi. köszi.

azt csak félve kérdezem, hogy mindez mi a répáért nem lelhető fel sehol a menüben? nem az volna a normális, hogy amit konfigurálhatni lehet egy vázon, az mind elérhető a menüből? tudom, tudom, rtfm...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1561) b.vr válasza Parci (#1560) üzenetére


b.vr
őstag

"nem az volna a normális, hogy amit konfigurálhatni lehet egy vázon, az mind elérhető a menüből? "

Többet mondok: évek óta az lenne a normális (ez gyártófüggetlen probléma, ha jól tudom még semelyik sem csinálta meg, dslr-en sem) ha számítógépről (tehát ahol van normális monitor, egér, billentyűzet) lehessen konfigurálnii egy jól áttekinthető menürendszerben a beállításokat, különféle profilokat létrehozni, stb, stb. Ennek semmi technikai akadályát nem látom. Persze mivel (teljesen érthetetlen módon, usb-n keresztül már sok éve lehetne, lásd canikon dslr gépek) a tethered shooting is csak kb. tavaly óta kezd terjedni a milc és kompakt szegmensben, erre az óriási, űrtechnikát igénylő ugrásra gondolom még vagy legalább egy évtizedet kell várni...

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1562) Parci válasza b.vr (#1561) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ergonómia területén kb. 30-40 éve nincs fejlődés, sőt, van, amiben visszafejlődtünk. amúgy sem értem, hogy miért nincs még cég, aki a hatmillió gomb és tárcsa helyett csinál egy vázat, amin van:
- iso, blende, záridő, expókorrekció tárcsa (mindegyik lockolható)
- pici 3-4 állású módválasztó (mindegyik custom)
- af-l és ae-l gomb
és... más semmi. majd mindenki felkonfigurálja a módokat arra, amit akar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1563) Gondwana válasza Parci (#1560) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez nem is feltétlenül RTFM-szint, inkàbb easter-eggnek mondanàm.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1564) Parci válasza Gondwana (#1563) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ami tök jópofa egy metal gear solid típusú játéknál, na de egy fényképezőgépnél.. :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1565) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

fuji x10 exr raw fájlokat mivel érdemes feldolgozni? dr400-ban lőttem mindent, nem tudom, hogy ez számít-e.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1566) FEDman válasza Parci (#1565) üzenetére


FEDman
addikt

Anno nem véletlen született az a nagyon gyenge dpreview-s X10 raw teszt. Viszont azóta az adobe nem csak beismerte, hogy bizonyos esetekben az EXR gépekkel hibásan működnek, hanem ahogy néztem azóta ezt korrigálták is.
Szóval első körben a LR valamelyik újabb verziójával szerintem bátran próbálkozhatsz.

(#1567) Gondwana


Gondwana
addikt

Meg tetszettem tegnap lepődni, pozitívilag, hogyaszongya az EXIFet tessék figyelni a képeken.
(Szenior hokimeccs két harmadát végigtoltam X100s-sel, volt összesen 4 melléfókusz, abból 3x én manuáloztam volna, a gép csak 1x rontott kb. 150 képnél. Jövő héten 7D-vel újra, velük, ugyanitt.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1568) FEDman válasza Gondwana (#1567) üzenetére


FEDman
addikt

Exifet nem tudom hogy lehet itt megnézni, gondolom nem volt túl sok fény. Ennek ellenére nem értelek hogy hol van ebben a meglepő, egy ekv. 35-ös obival ilyen tárgytávon meglőni ezeket a képeket, én nem látom AF szempontból hol van ebben a kihívás..
Melyik mirrorless váz nem hozta volna ehhez hasonló obival ugyanezt ugyanitt? :U

(#1569) nord_ válasza FEDman (#1568) üzenetére


nord_
veterán

Nem-nem, fordítva ülsz a lovon. :) Nem az a kérdés, hogy bármelyik mirrorless váz meg tudta-e volna csinálni, hanem az, hogy mindig azt lehet hallani, a Fuji AF ilyen szar, olyan szar... ehhez képest látjuk, milyen jól dolgozik.

(#1570) FEDman válasza nord_ (#1569) üzenetére


FEDman
addikt

Nem hinném.. :N
Az én mondandóm lényege ezzel pont az volt, hogy ezzel szerintem pont ellentétes érzelmeket kelthetünk a kívülről érkezőben. Gondolok itt arra, hogy ha én még életemben nem fogtam volna Fuji vázat a kezemben és azt látnám, hogy valami olyasmin lelkendezünk, aminek gyakorlatilag kötelező feladatnak kéne lennie minden normális kontraszt AF-es gépnek abból nekem pont az jönne le, hogy itt valami tényleg nagyon nincs rendben. :U

(#1571) Stauffenberg válasza FEDman (#1570) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mások meg csak szeretnének ilyen JPEG motort, ilyen szuper szenzort, ilyen objektíveket. Szerintem felesleges azon aggódni, hogy mit gondol egy kívülálló. Fujit eddig is azok vettek akiknek csak másodlagos fontosságú az AF teljesítmény.

(#1572) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, átnéztem a múlt heti termést. kellemesen csalódtam a fuji x10-ben a síelés alatt, van pár idegesítő tulajdonsága, de összességében a képeket nézegetve dr400 módban egy elfogadható 6 mp-es dslr szintjét hozza. ami igazából egyáltalán nem gyenge. minőségre pedig a gép ég és föld az általam korábban fogdosott kompaktokhoz képest, mint egy komoly felnőtt egy hülyegyerekekhez kb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1573) MC Pite


MC Pite
veterán

Parci: Hasonlóra jutottam, extraként elég combos dinamika meg arcfelismerés.

Amúgy meg... Ma végre kibontottam a csomagot.
Röviden: :)
Hosszabban: :) :) :) :) :)
Tényleg pont nem a kiemelt pár tétel számít (jó, af meg evf igen jó); fincsi az összkép az új vason; egyedül a brutál szoros expókorrekció zavar, kb nikon df-en kellhet hozzá ennyi erő, nekem az 1-esen tökéletes volt.
Sajna kültér normális fény kombóra febr 16 előtt nincs esélyem :( Mindenesetre beltéren odabasz a fókusz, kitobival is (sőt, főként azzal van különbség), kontrasztalapon is sokat javult. Hát, erre 9,5 pont körül tippelek összesítettben. Külön fincsi hogy pl portré/makrónál af mellet is bele lehet nagyítani.
Ja, split screen kevés fényél kb semmit sem ér, és kicsit erősebb az af fény. Gyorsabb, főként sorozatnál érezni, ott konkrétan gyorsan dolgozik. L sorozat af-c-vel beltéren is egész használható.
Persze előbb beállítottam mindent, csináltam 4 profilt, majd utána jutott eszembe hogy fájlnév nem lett beállítva... fákk, ez nem az uccsó fw, az jól legyalul minden beállítást.

Sajnos érdemi infót az usb-s (2200+szivargyújtó adapterrel) töltő+ OTB akku párosról is majd csak akkor tudok mondani...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1574) Parci válasza MC Pite (#1573) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit molyolva a fotókkal azért sok az élességre tompa, azaz enyhén életlen is. illetve rájöttem, hogy bár jó dolog ez a dr400, teljesen hazavágja azt, ahogy fotózom:
- az élőkép fényességre nem sokat ér
- 1/1000s a legrövidebb záridő

sok dolog tetszik az x10-nél, de tény, hogy még úgy is picit körülményes az optimális képminőség az exr szenzorral, hogy pontosan tudom, hogy melyik módja mit csinál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1575) Stitch


Stitch
őstag

XQ1-gyel volt már valakinek dolga?

(#1576) MC Pite


MC Pite
veterán

Stitch: Nem rémlik.

Még egy apróság: X-E1-ez való toknál a jobbra nyíl kicsit közel lehet már X-E2 esetén a tok széléhez. Nem zavaró (kb 2mm), de ha tokot keres az ember (a ketteshez), ha tudja keressen azzal is képet.
szerk: A full tokos, nyitott állapotban is rögzíthető felső részes tok keresés részben sikerrel járt. Találtam ilyet, de süllyesztve van az állványcsavar, azaz akku cseréhez érme kell. Már majdnem jó... [link]

És hibdrid af-el az is kiderült hogy az XF 60as nem is olyan komótos, harap az kevés fényél is a nagytesón - értsd 6400iso és 2,4 mellett is 1/20-1/30as záridő, párom sötét barna mackóban a fekete szintinél, a sötét haja takarja az arcának a nagyját; amivel most próbálkoztam - gyorsan és pontosan talál, ezen a tami/zoom nikkorjaim is kicsimolyoltak volna. Itt azért huntol rendesen a makró obi az egyesen, de tény, ettől illik több fényben fotózni/vagy a 35össel.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1577) melon válasza MC Pite (#1576) üzenetére


melon
tag

Kivancsi leszek en is az XF60-asra, vegul azt valasztottam a Fuji UK akcioban masodik obikent. A 35-ost meg majd megveszem a nyaron, akar hasznaltan is, ahogy neztem, ahhoz olcsobban hozza lehet jutni. A manual fokuszos nikkorom nem igazan valt be portrezasra, ugyhogy a 60-as lesz a 'poor man's' portreobi.

(#1578) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

fuji x10 + lr5 síelős képek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1579) MC Pite válasza melon (#1577) üzenetére


MC Pite
veterán

Egészen más karakter a két üveg. Kevés fénynél a Pro1-en vadászni fog - a 35 egész jó ilyen téren kevés fénynél, főként a sima CDAF-es gépekkel.
Hmm, most ránézve hogy a legkevesebb javulás a 35össel volt af terén, nini, egy újabb fw jelent meg hozzá, már töltöm is :D Na igen, így már még finomabb :) Szinte sose huntol, makró távolság esetén megy egy plusz kört, de a korábbi vadászat nem jellemző rá, odarántja ahova kell. A fény mennyiségéről annyit, hogy párom olvasólámpája ég csak, 1,4 mellett 6400as isonál 1/58-1/60 záridőket ad. Af közbeni nagyítással pedig az egymástól pár centire lévő dolgokon frankón látszik mire esik a fókusz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1580) nord_ válasza Parci (#1578) üzenetére


nord_
veterán

Tuttti! :K

[ Szerkesztve ]

(#1581) Parci válasza nord_ (#1580) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

thx. volt már jobb is, de nehéz évről-évre újat mutatni :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1582) madgie válasza Parci (#1581) üzenetére


madgie
titán

Kimehetnétek változatosságképpen mondjuk Skóciába (megint), azokat a képeidet fenemód imádtam :DDD

(#1583) Parci válasza madgie (#1582) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most pelenka-projekt lesz, nem skócia... de izlandot előbb-utóbb behúzom, csak jobban kéne teljesíteni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1584) madgie válasza Parci (#1583) üzenetére


madgie
titán

Tényleg, a Kipparci! :))

(#1585) TayRol


TayRol
veterán

Srácok,

Tudna nekem valaki segíteni abban (ha igen, akkor priviben), hogy holnap vagy holnapután délután BP-en egy bármilyen X-mountos Fuji obit kipróbáljak egy XE1 vázon (ez utóbbit én vinném)?

Meghálálnám egy csatos bambival.:)

[ Szerkesztve ]

(#1586) FEDman válasza Parci (#1578) üzenetére


FEDman
addikt

Jók a képek, itt különösen tetszenek a fények. Van egy olyan érzésem, hogy ez tipikusan az a kép amit a nagy dinamika miatt DR400 nélkül és főleg a kis szenzoros Ricoh modullal biztos nem sikerült volna ilyen jól visszaadni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1587) Parci válasza FEDman (#1586) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrva jó ez az exr lapka, tényleg pár nyűgöm van csak, a legfőbb a záridő para, 1/1000s semmire sem elég. illetve hülyék, hogy nem raktak be nd szűrőt, és hogy nem lehet azt valahogy automatára állítva belekombinálni az expóba. egy ilyen gépet kb. fix f3,2-es blendén használnék, ha van elég fény, itt meg nem lehetett.

meg persze kár, hogy kinyírták az exr-t, érdekes lett volna egy 20 mp-es, friss, ütős verzió belőle. :( oh well...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1588) MC Pite válasza Parci (#1587) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem nyírták ki, csak átdologozzák: az SR, EXR és az X-Transot (pontosabban az ezeknél szerzett tapasztalotokat, mert valószínű ergyféle kiolvasást használnak és binning sem lesz) gyúrják össze a következőben. Elég ígéretesnek tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1589) Parci válasza MC Pite (#1588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

várjuk ki a végét, elég kevés a piros és a kék infó ezen a szenzoron... másrészt, újabb demosaic, ami évekig nem lesz elég jó a standard raw konverterekkel stb. no meg a hardveres 2 fé hdr azért dinamikában (ami a kompaktok gyenge pontja) nehezen verhető. (persze újabb lapka lehet eleve jobb annyival, teljes felbontáson)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1590) FEDman válasza Parci (#1589) üzenetére


FEDman
addikt

Ha megnézed akkor már az X-Trans szenzoron is arányaiban nézve kevesebb a piros és a kék pixelek aránya.

Gyanús nekem, hogy ez amúgy nem véletlen. Sose volt még olyan gépen ami műfényben annyira jól érezte volna magát, mint az X-E1. És csak egy tipp, de lehet ebben ennek is van némi szerepe.

(#1591) Gondwana válasza FEDman (#1590) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezt akkor még egyszer: csak a szenzor széléhez legközelebbi 3 sorban más a kék/piros aránya, a felület többi részén csak az elrendezés változott, ha jól számolom.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1592) Parci válasza FEDman (#1590) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, de épp ezért vannak esetek, amikor az x-trans sem muzsikál olyan jól, mint a sima bayer, kevés a színenkénti felbontás/infó. most még kevesebb lesz, cserébe az egész lapka érzékenyebb. akárhogy is, a fuji eddig ügyesen kezelte a szenzor+képfeldolgozó párost, szóval szar biztos nem lesz :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1593) Parci válasza Gondwana (#1591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

számold nagyobb felületen. de másképp: ha megnézed, a bayerből akárhogy veszel egy 2x2-es mintát, mindig két zöld, egy piros, egy kék lesz. az x-transnál viszont nem, bizonyos esetekben az összes zöld, a többinél meg ugyanaz, mint a bayer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1594) FEDman válasza Gondwana (#1591) üzenetére


FEDman
addikt

A sima szenzor 2x2 pixelenként ismétlődik, ugyanez az X-Trans esetében ha megengedőek vagyunk akkor 3x3 pixeles felület ismétlődik. Emiatt nem lehet a kettőt akárhogy összevetni. Legjobb ha az itt szereplő 6x6-os táblán szereplő összes pixelt megszámolod és akkor látni fogod, hogy a X-Trans esetében nem csak az elrendezés, de az arányok is kicsit mások. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1595) madgie válasza FEDman (#1590) üzenetére


madgie
titán

"Sose volt még olyan gépen ami műfényben annyira jól érezte volna magát, mint az X-E1."

Az ég áldjon meg, barátom, ennél rafináltabb módon rá se lehetne engem venni a pénztárcaürítő brainstormingra... mert mit csinálok én szívesen fotózás címszó alatt? Koncert, csillagok. Az egyik totál műfény, a másiknál műfény WB-t használok 100%-ban a színek miatt.

Vááá :C

(#1596) FEDman válasza Parci (#1592) üzenetére


FEDman
addikt

A nem muzsikál jól az relatív, kinek mi a fontos. Akinek a minél nagyobb felbontás fontos annak biztos nem a Fuji a legszimpatikusabb. Nálam a felbontás már rég túl van azon a ponton ahol még izgat, hogy mennyi is az annyi. :)

Ennek megfelelően ez az RGBW elrendezés is szimpatikusnak tűnik nekem így elsőre.
Tegyük fel ez alá bepuszilnak egy 24Mp-es szenzort és minden egyes RGBW pixelt összevonják eggyé és ennek eredményeként végeredményben kapunk egy foveon szerűen karcosan éles 6Mp-es végeredményt az eddigiekhez képest is érdemben jobb érzékenység és dinamika mellett, akkor részemről ez már simán pezsgőbontás lesz.. :DDD

Ami viszont kérdés a számomra az az, hogy a négyzet alakú pixelekre milyen mikrolencséket fognak majd tervezni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1597) FEDman válasza madgie (#1595) üzenetére


FEDman
addikt

:DDD

(#1598) Stauffenberg válasza FEDman (#1594) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És pont az arányok felborulása miatt bánik mostohán bizonyos színcsatornákkal. Ez valakinek vagy bejön vagy nem. Nekem annyira nem. A nyuszik mint én, meg visszaszaladhatnak a jól megszokott Bayerhez. :D Mondjuk egy X-Trans szenzoros géppel is tökéletesen elvolnék, annyira pixelkukkoló azért nem vagyok. :) Viszont kicsit örülök, hogy az X-A1-ben Bayer színszűrő van, nekem még mindig ez a legoptimálisabb megoldás, pedig öregecske már. Viszont tök jó, hogy a Fujifilm ennyire ügyeskedik azon, hogy megtalálja a megfelelő elrendezést. Nem is csoda, ő jelenleg a világ legnagyobb gyártója ami az analógban és a digitálisban egyformán érdekelt (bár analóg esetén a fotófilmben egyre kevésbé, viszont a mozifilmes nyersanyagai jól fogynak). Ennek köszönhető szerintem a szenzoros kísérletezés és az, hogy miért pont ilyenre van hangolva a JPEG motor.

(#1599) Parci válasza FEDman (#1596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a 24->6 mp nekem is jöhetne, de a netet telesírná a nagy felbontás-lobbi :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1600) FEDman válasza Stauffenberg (#1598) üzenetére


FEDman
addikt

Nem pont ugyanarról beszélünk. A különböző színek aránya amiről én beszélek csak nagyon kis mértékben tér el a hagyományos szenzoroktól és a kép egészére értettem, hogy esetleg lehet jótékony hatása. Amiről te beszélsz az meg a fura elrendezés ami miatt nagyon furán szóródnak a színek, nagy lukakat hagyva. Na emiatt pixel szinten tényleg küzd bizonyos felületekkel, ebben teljesen egyetértek veled. :K
Ez viszont nálam már bizonyos szempontból az elérhető max felbontás kategóriájába esik és mint ilyen különösebben nem izgat.

Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy túl nagy különbség azért nincs a kettő között. Olyannyira, hogy erősen elgondolkoztam, hogy kéne a családba még egy X-A1 is.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.