Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Freddy76 válasza TayRol (#650) üzenetére


Freddy76
addikt

Mennyiért adod?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#652) TayRol válasza Freddy76 (#651) üzenetére


TayRol
veterán

marad. mazochista vagyok.

(#653) TayRol


TayRol
veterán

No, másfél nap tapasztalata gyorsan:
Az elején a feketeleves: a 20-as Panához képest érezhetően lassabb AF, teljesen auto módban néha hibázik (a fókuszmező nagyságát növelve csökken a hibaarány), ám az arcfelismerő és a kézi fókuszpont esetén 99%-os. GX1+20/1.7 gyorsabb, mint ez kitobival, más m43-as üveggel sajnos nem tudtam összehasonlítani. Ezt lámpafénynél néztem, természetes napfénynél már javul a sebesség de még mindig lassabb.

Ám ha ezzel együtt tudsz élni akkor:

Szuper jpegek (pl. egy gyerek, egy macska - előbbi gyorsan-reptében fotózva) Oda-vissza vagyok értük. Kitobi nagyon jó építési minőségű, és gyenge fényerőhöz képest rendben van az IQ. Keresek esti, beltéri képet is, 6400-ig teljesen használható. (iso 6400, iso 5000). A képek témájáért sorry, otthon voltunk és sajna nem valami érdekes helyen.:)

A váz kicsit műanyagabb, mint a GX1, de sokkal rosszabbat vártam a külföldi tesztek alapján.
Lehetne több programozható gomb, az LCD-nél kevés fénynél leesik az fps és nem folyamatos, a raw-ok mérete nagy (25-26 mega), nincs vízszintező, videót nem néztem de nem is érdekel.
Kb. ennyi, biztosan eszembe jut még pár dolog.

Kíváncsi vagyok a teljesítményére valami fényerős üveggel is.

[ Szerkesztve ]

(#654) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem rossz... majd még várjuk a többit is.
Na, mindjárt lemaradok a harmadik 60 milisről is, még 14 perc, és nem ír vissza az eladó hogy postáz-e magyarországra. Az elsőnél hajszálon múlt, 390€ért vitték el, EU-n belüli az is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#655) MC Pite


MC Pite
veterán

Ja, végre megérkezett a 13 dolcsis bőr tokom, nem is rossz. Elsősorban hurcolásra vettem, de egész tűrhető, féktokként is korrekt a fogása, majd olyan mint a plusz markolattal. És élőben nem is olyan csúnya :D
Igaz, kicsit még büdös, de szellőztetem ezerrel :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#656) jjeahh válasza TayRol (#653) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milyen váz lett? x-a1? x-m1? lemaradtam... a gx1 ennyire "vas" lenne? durvák ezek a magas iso-s képek, én ilyen teljesítménnyel teljesen ellenék...mondjuk gondolom ooc jpeg-ek

(#655) MC Pite: ha bőr-büdös, az nem lenne rossz, ennyiért :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#657) TayRol válasza jjeahh (#656) üzenetére


TayRol
veterán

direkt nem írtam vázat, kiváncsi vagyok, hogy ki mire tippel. :)
igen, a gx1 ritka jól sikerült, már ami az anyagminőséget illeti.

jah, ooc-k.

[ Szerkesztve ]

(#658) Gondwana válasza TayRol (#657) üzenetére


Gondwana
addikt

( ... és ooc jpg exifjében mindent ìr :C )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#659) TayRol válasza Gondwana (#658) üzenetére


TayRol
veterán

Azt Flickr - on letiltottam. Egy klikk es visszateszem, ha hajlandóak vagytok tippelni a vázra. :D

(#660) MC Pite


MC Pite
veterán

X-Pro1? :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#661) Gondwana válasza TayRol (#659) üzenetére


Gondwana
addikt

(akkor én hol làttam, hogy XA1?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#662) TayRol válasza MC Pite (#660) üzenetére


TayRol
veterán

jóvanna, te tudod.:D

(#661) Gondwana: nem tudom.

(#663) Gondwana válasza TayRol (#662) üzenetére


Gondwana
addikt

(A macsek 50mm f/5.6, a mogyorós só meg 28.2mm f/4.5, de a zaj természete se pont olyan, mint az X100s-nél, nem mondom, hogy rossz, csak nem olyan, mert a mértéke kb. hasonló)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#664) TayRol válasza Gondwana (#663) üzenetére


TayRol
veterán

mondjuk az 50mm-es tele állás az árulkodó.

jah, amúgy XA1.

(#665) FEDman válasza TayRol (#653) üzenetére


FEDman
addikt

Elnézve a képeket gondolom nem bántad meg, hogy végül "A" vázra esett a választásod. :)

Ami a kit obit illeti az eddig is nagyon jónak tűnt. Nem az a saroktól sarokig kiegyensúlyozott pro üveg, de a kit obik között szépen teljesít. Jó kontraszt, élesség. A torzítást, a CA-t meg a váz ügyesen kordában tartja.
Ha nagyon kukacoskodni akarnék akkor negatívumként a meglepően fura bokeh-t emelném ki. Tele végen néha már-már tükör obi szerűen fánk formájú a bokeh-ja, ami több mint meglepő. :)
Mondjuk szerencsére ezt is nagyon puha kontúrokkal adja elő így igazából annyira nem szemet szúró a jelenség.

No de a szép, elegáns bokeh-t amúgy is majd a következő obid fogja szállítani, remélem már az is úton van. :U

(#666) Gondwana válasza FEDman (#665) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem itt a bokehnek egy picit az is betesz, hogy a váz rátol egy nemkicsi unsharp maskot az életlenebb részekre. Báris itt-ott úgy tűnt nekem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#667) TayRol válasza FEDman (#665) üzenetére


TayRol
veterán

Nem, nem bántam meg. A köv. obi még nincs úton, el akarom adni először a gx1+20-as párost.
Amibe bele lehet kötni az az af (jogosan), de nekem megér ennyit jelenleg, mert a mérleg másik oldalán sokkal több pozitívum van. Igen, a bokeh kicsit fura, de teljesen vállalható. Esti fényben még nem próbáltam, hogy kör alakú-e avagy valami más.

(#668) TayRol válasza Gondwana (#666) üzenetére


TayRol
veterán

ja, még csak az NR-t kapcsoltam ki (vettem alacsonyra) a vázban, a többi beállítással még nem játszottam.

(#669) FEDman válasza Gondwana (#666) üzenetére


FEDman
addikt

Az X-Trans és az a nélküli vázak Jpeg-eben a legnagyobb különbséget szerintem az élesítés milyenségében és mértékében mutat. Az X-Trans gépek alapból nagyon finoman élesítettek, míg az X-A1 kifejezetten túlzó nagyon erős élesítést használ alapjáraton. Ebből gondolom azért vissza lehet venni.
Viszont ami a bokeh-t illeti az szerintem nem az élesítésen múlt. Az alább vázolt jelenség nekem már az X-M1-nél is feltűnt.

Kerestem egy olyan képet ahol ez jobban látszik, ez X-E1 + 16-50.

És a kilépő bokeh amire én gondolok:

Nagyon érdekes, ritkán látni ilyet. Szerencsére ez tényleg csak a kilépő bokehnál jelentkezik és hiába fánk formájú, mivel a kontúrjai nagyon lágyak így ez gyakorlatban nem lesz ez zavaró. Igazából én is csak érdekességképpen említettem meg. :)

(#670) FEDman válasza TayRol (#667) üzenetére


FEDman
addikt

Majd a 35-ösre leszek igazán kíváncsi! Mondjuk az alapból nem a leggyorsabb Fuji obi, szóval + sebességet biztos nem nyersz majd vele, viszont kevés fényben a fényereje miatt biztos sokkal stabilabban fog működni, mint a kit obi.

(#671) TayRol válasza FEDman (#670) üzenetére


TayRol
veterán

nem gyorsabb mint a kitobi, ezt tudom.
de valakinek a fórumról mazochistának is kell lennie, beáldozni magát a képminőség oltárán.:)

lehet Pitét megkérem, hadd próbáljam ki valamikor az övét.

[ Szerkesztve ]

(#672) MC Pite


MC Pite
veterán

Ha valaki azon agyalna beférnek-e a nagyobb üvegek a kicsi szütyőbe, jelentem igen.

Aki szereti ha a bajonett mögött is még van az anyagból tartalék, ne a legkisebbet vegye, engem az nem izgat, annyira össze lehet még húzni hogy kipottyanásnál védjen, nekem elég. 1-2 hét múlva a 60ast is bele tudom próbálni :C
Persze adnak hozzájuk (legalábbis a 35öshoz és elvileg a 60ashoz) egy ilyen... tarisznya félét, az is véd valamennyit - és törlőkendőnek is jó - de ebben jobban bízok azért.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#673) TayRol válasza MC Pite (#672) üzenetére


TayRol
veterán

mennyi lett a 60-as végül?

(#674) MC Pite válasza TayRol (#673) üzenetére


MC Pite
veterán

350+15 GBP [link]

Franciában ment el 390 juróért (+16 szállítás) meg 433ért (+15 szállítás) is amiért versenyben voltam, akadtak felette is... Amcsiknál meg japóknál vannak 105-115 ezerért, de behozatalkor vám+áfa már nem poén, 150-160 körül jönnének ki. Ami lelombozó volt 1-2 példánynál az a napellenző pereme, ahogy védelem miatt az ért neki mindennek és kicsit lepattogzott a festék - ez szerintem zavaróbb mintha a tubuson van enyhe kopásnyom; majd meglátom hogy milyen.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#675) MC Pite


MC Pite
veterán

X-E2 pixinfós bemutató: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#676) MC Pite


MC Pite
veterán

http://fujipletykak.blogspot.ru/2013/11/uj-es-ingyenes-fujifilm-x-magazin.html

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#677) MC Pite


MC Pite
veterán

Samyang 8mm

És Samyang 16mm 2.0

Van 300as fix is, illetve:

És még egy kis olvasnivaló, képek a világ körül: X-shooter travels: “I’ve moved onto the X… and there’s no looking back!”

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#678) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Van aki próbálta már X100-on az új firmware-t? Az AF gyorsulásával kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek.

(#679) TayRol válasza Stauffenberg (#678) üzenetére


TayRol
veterán

ezt én is kérdeztem, de senki nem tudott rá válaszolni. videók alapján nagyon pöppec lett.

(#680) #01758976 válasza Stauffenberg (#678) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha ez segít. Aki az enyém lett, tartott mellette egy tükröst, talán kényszerűségből. Mos a tükrös megy a piacra. Konkrétabbat nem tudok. Esetleg a számával szolgálhatok.

Más: Ha valakinek lenne kedve, szívesen vennék módosítatlan x20 portré jpg-t vagy raw-ot. Vagy olyan képet ami tárgyában hasonlít, igazából a nem létező dofjára lennék kíváncsi.

(#681) Macyke82 válasza #01758976 (#680) üzenetére


Macyke82
tag

Hello,
küldök egy "macsekos" nyers képet
Üdv. MB

(#682) Macyke82


Macyke82
tag

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-11/23/466133_sghkkzozihk6t96m_dome.jpg

(#683) TayRol válasza Macyke82 (#682) üzenetére


TayRol
veterán

ne a PH!-ra tedd fel mert azért az rendesen belerondít a képbe.

(#684) Stauffenberg válasza TayRol (#679) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon kipróbálnám újra az új FW-el. Most 200k körül mérik a kifutó darabokat és nagyon töröm rajta a fejem. Pedig racionális érvek szerint nem ő a legjobb gép számomra... :D

Fontos nekem a hosszabb objektív is, meg a videó is. Ha több pénzem lenne simán megvenném másodgépnek nagyjából bármi mellé.

(#685) Gondwana válasza Stauffenberg (#684) üzenetére


Gondwana
addikt

Dobd fel, hogy keresel egyet 120.000-ért, valószínűleg akad valaki, aki még házhoz is hozza (annyiért meg ki is tudsz belőle szállni, ha mégse... Vagy ha mégis újat akarsz, mert hosszan marad... :K )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#686) jjeahh válasza Stauffenberg (#684) üzenetére


jjeahh
nagyúr

te nálam is régebb keresel gépet vazze :DD bár én asszem már kiszemeltem egy cuccot, ami itt is ott is kompromisszumos, de hát ez van... :U valahogy nincs számomra tökéletes gép...majd ünnepek után meg is veszem sztem, most ajándékokra megy a pénz...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#687) Stauffenberg válasza jjeahh (#686) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem keresek gépet, nem létszükséglet, mert megvannak a céges vasak amikkel dolgozhatok. Csak néha elkap a hangulat, hogy újítani kéne az otthoni arzenálon, aztán rendszerint elköltöm másra a lóvét és ezzel pár hónapra eldől a kérdés. :D

Legutóbb tavasszal volt ilyen mániám, aztán eltapsoltam a pénzt egy új bringára. :)

Nagyon szimpatikusak a Fuji X gépek, csak az a bajom, hogy itthon nincs videós vázam, ezen kéne javítani, de erre nem az X rendszer lesz a legjobb. Sajnos. De nehéz ellenállni, mert fotóban meg...

@Gondwana: Új gép kellene ha végül a vásárlás mellett döntök. Céges vásárlás lenne, kell a számla.

[ Szerkesztve ]

(#688) MC Pite válasza #01758976 (#680) üzenetére


MC Pite
veterán

10es, és nem portrénak készült, de hátha: [link]

Kb annyit tud mint kis tükrös kitobival.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#689) TayRol válasza Stauffenberg (#684) üzenetére


TayRol
veterán

mindjárt mondom, ma vettem egyet. :DDD

(#690) TayRol válasza TayRol (#689) üzenetére


TayRol
veterán

huhúú, nem kicsivel lett jobb!

(#691) Gondwana: ne is mondd, már rég mennem kéne a céges üzemorvoshoz, mert lejárt...

[ Szerkesztve ]

(#691) Gondwana válasza TayRol (#689) üzenetére


Gondwana
addikt

Orvos látott már?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#692) G.Guido válasza MC Pite (#674) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Eddig csak olvasgattam, nagyon örültem, amikor anno rátaláltam erre a topicra. :))

Volt itt szó a 60-as macro-ról. MC Pitének: (és aki ilyet tervez beszerezni) NAGYSZERŰ optika.
Komolyan mondom: ilyen éles obim még soha nem volt. Kb. év eleje óta használom, és imádom.
Tény: nem vmi gyors....de egy macro obinál én nem is igénylem a gyorsaságot.
(az enyém egyébként kb 400 EUR volt postával és gyakorlatilag új)

(#693) MC Pite válasza G.Guido (#692) üzenetére


MC Pite
veterán

Végig megfontolt az af sebessége, vagy leginkább közelfényképezésnél lassul be? Mert videókon úgy láttam a végefelé kezd lassulni, ahol a nagyobb precizitás kell.
Meg is nézem a tracking numbert hogy merre tart a kicsike...
Your item, posted on 19/11/13 with reference * has arrived in GLS HUNGARY and is being processed for delivery. :))
Már csak nekem kellene legalább egy héten belül hazaérni... :U

TayRol: Na várjunk csak... Neked most van kicsi X-ed, közepes X-ed és nagy X-ed is?
Ha igen, akkor utállak mint állat ;] , ha csak nagy és közepes van, akkor csak kicsit :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#694) Parci válasza TayRol (#689) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szólj, amikor nagyon padlón eladod légyszi :DDD, lehet, hogy érdekelne. sőt, igazából bármelyik fuji vázad érdekel majd elherdálási áron :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#695) Stauffenberg válasza TayRol (#689) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Te nem most vettél egy X-A1-et is? Vagy rosszul emlékszem? :D

(#696) MC Pite válasza Parci (#694) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha a Zassony nem fojtana meg érte ha vennéd még egy gépet, akkor azt mondanám hogy stipistopp, elherdálási áron pláne kell, ezt még nem próbáltam, és a hibrid keresőre be van sózva a seggem :DDD
Pontosabban imádom az EVF-et, de az (X20/)X100nál annyira megtetszett a hibrid kereső hogy ki kell próbálnom :).

Baaazze, msot nézem van fekete is, és eladó jól kistaffírungozva. :O

Áhh, foglalkozik ezzel a fene, majd inkább jövőre egy X-Pro2, az új fix fényerejű zoomal kitben : :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#697) Parci válasza MC Pite (#696) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a fekete ez hoooool? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#698) FEDman válasza Parci (#697) üzenetére


FEDman
addikt

X100-ból kiadott a Fuji egy 10.000 db-os limitált szériát is feketében.

[ Szerkesztve ]

(#699) Stauffenberg válasza MC Pite (#696) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szent tehén! Az X gépekből nekem mindig az ezüst verziók tetszenek, de ez az X100 nagyon jól mutat feketében.

(#700) MC Pite


MC Pite
veterán

Öcccsém, milyen ínycsiklandó limitált verziók vannak... :Y

A fekete hivatalos oldala: Fujifilm's X100 Black Premium Edition

Attól hogy fekete, még annyira nem izgis. De így, egyben, díszdobozban :))
Stauffenberg, +1 :K



Unboxing, és Leicához hasonlítás videón: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.