Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1802) b.vr válasza OTika (#1801) üzenetére


b.vr
őstag

Hm, elhiszem hogy szuper lesz de azért ez elég drága, ezer dollárért én tuti nem vennék makró-obit... (nyilván nem csak arra jó, de általános használatra meg ebben az ár-tartományban inkább akkor már fényerős (fix 2.8) pro zoomot (lesz olyan fujira is)

(mielőtt az oly 60/2.8at megvettem (és az messze nem ilyen drága, de remek felépítésű, fókuszlimiteres, kiváló üveg), akkor erősen gondolkoztam hogy inkább valamelyiket a "régi idők" manuálisaiból (pl. "Bokina" és társai) Aztán azzal győztem meg magamat hogy az igazán jók forintban már egy százasért mennek, macerás beszerezni, nagyok és nehezek (bár a táskában azért elfér), de aztán nálam a fő érv az volt hogy nem volt telém (azóta is ez a leghosszabb obim amit használok is) és ha nem makróra használom épp, akkor viszont nekem kell az autofókusz. De ha 1000 usd/eur lett volna, akkor tuti inkább rögtön a 35-100/2.8 és mellé kispórolok még egy jobb manuális makrót)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1803) OTika válasza b.vr (#1802) üzenetére


OTika
aktív tag

Jajaja. Sokkk az 1000 dolcsi érte.
2.8 zoom-zoom jó lenne

(#1804) FEDman


FEDman
addikt

És ha már a 2,8-as zoomoknál tartunk, itt van 3db fejlesztés alatt álló időjárás álló Fuji obi.

XF 18-135/3,5-6 OIS - XF 16-55/2,8 OIS - XF 50-140/2,8 OIS

És végre rájöttek, hogy zoom obin is gond nélkül lehet jelölt rekeszgyűrű, ha az fix fényerejű. :))

(#1805) Parci válasza FEDman (#1804) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

x-t1, 18-135, 35/1,4 és köszi-köszi-köszi-köszi-köszönömszéépen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1806) FEDman válasza Parci (#1805) üzenetére


FEDman
addikt

Ez a kép alapján a 18-135 nagyságrendileg akkora lesz, mint a mostani Nikon 16-85-ös obid.
Viszont a váz az egy pöttyet kisebb meg vékonyabb, mint a D200. :D

(#1807) Parci válasza FEDman (#1806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos az az obi egyáltalán nem kicsi vagy könnyű, a dslr-t is jól meghúzza az orránál. sok 4-500 gramm egy obinak mirrorlessfalván, nincs mese. micsoda pech, már majdnem rendeltem az x-t1-et :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1808) ROBOTER válasza FEDman (#1806) üzenetére


ROBOTER
addikt

Jó nagykezű ember!

(#1809) FEDman válasza ROBOTER (#1808) üzenetére


FEDman
addikt

Ugyanígy a tenyerembe vettem az X-E1, ami ugyanolyan széles, mint az X-T1.
Összevetve ezzel a képpel azt kell mondanom hogy egyáltalán nincs nagy keze az illetőnek. :N

[ Szerkesztve ]

(#1810) ROBOTER válasza FEDman (#1809) üzenetére


ROBOTER
addikt

Na majd ha lesz normális LR támogatás hozzá, megadjustálok pár ró fájlt. Még meg is tetszhet. Bár nekem előrelépésnek ez a 16 megapixel picit kevés, de ha az ember felépít egy obiparkot, akkor már van mire építkezni a jövőben is.

(#1811) FEDman válasza ROBOTER (#1810) üzenetére


FEDman
addikt

Az X-T1 tényleg egy pici váz lett. ;)
Meg lennék lepve ha neked tetszene az X-Trans szenzor. Bár ki tudja, épp nemrég volt hír, hogy az adobe még mindig dolgozik a jelenleginél jobb X-Trans támogatáson. :)

(#1812) FEDman válasza Parci (#1807) üzenetére


FEDman
addikt

Az orrnehéz mirrorless az valahol itt kezdődik!

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1813) Parci válasza FEDman (#1812) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig ez sem rossz cucc. btw, a napokban volt a kezemben egy galaxy nx camera vagy mi, ami egy dslr formájú cucc, de nincs semmi gomb, csak egy érintőképernyő a hátulja. nem jó a világon semmire az egész, viszont valami fantasztikus a fogása, basszus, a d70-nél éreztem ilyet utoljára, meg az e-3-nál! :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1814) FEDman válasza Parci (#1813) üzenetére


FEDman
addikt

Na igen, azt meg kell hagyni, hogy mindehhez van bőven fogás is azon az NX30-ason. :)
Meg hát az XF 16-55/2,8 se lesz szerintem ennél kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#1815) TayRol válasza Parci (#1805) üzenetére


TayRol
veterán

xt1 + 16-55 + 50-140, és én kérek elnézést.:D

(#1816) ROBOTER válasza FEDman (#1811) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igen, szép lombozatot még nem láttam vele, nálam pedig az alap. De huszonharmincon megapixelnél már az is jó lehetne.

Így is kicsinek gondolod? :)
(nyilván oldalról, fentről más a helyzet)

Azért a 7D-vel rendezvényen, sportban dolgozni elég jól lehet, felső kijelző és egyebek. Szóval ott a méretnek vannak előnyei.

[ Szerkesztve ]

(#1817) FEDman válasza ROBOTER (#1816) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, így is nagyon kicsinek gondolom! :K
Egyrészt mert az Eos100D is egy baromira pici váz, másrészt meg ha összeveted a két váz milyen tudást és építési minőséget nyújt nagyjából azonos méretben, akkor azért szerintem elég szépen kidomborodik hol van itt a mirrorless előnye.

Szerk.
Persze ha a 100D-nek is FF DSLR-ekhez mérhető keresője lenne akkor lehet én is mást mondanék, no de hát mint tudjuk nem ez a helyzet. :N

[ Szerkesztve ]

(#1818) Parci válasza ROBOTER (#1816) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég a felülnézeti képet megsasolni, és a kis canont már törlöm is a világból, nem csak a gondolataimból ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1819) Stauffenberg válasza Parci (#1818) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont ezt akartam mondani. :D Ha nem is kétszer vastagabb, de érzetre olyan. Azt meg továbbra sem értem, hogy minek zsugorítani egy DSLR-t. Én a mirrorless mellett is szeretek egy DSLR-t kézbe venni, de ha már lúd, legyen kövér. Ami nem legalább akkora mint egy D7000, nincs rajta annyi kezelőszerv és státusz LCD, annak köszönni sem vagyok hajlandó. :) Mondjuk annak ellenére, hogy a cégünk Nikonokkal van tele, én a Canon 5D vonalat jobban szeretem, azt öröm kézbe venni, minden gomb az ízlésemnek megfelelő helyen van és a markolat formáját is jobban szeretem mint a D800/D7000 esetében. Pazar, de amikor egy ekkora francot kell cipelnem néhány megtermett L-es üveggel az egy utálatos dolog.

(#1803) OTika: Miért? Nem egy Fujifilm objektív szintén 1000 dollár vagy közel van hozzá. Persze attól függ, egy XF 35mm f/1.4 nagyjából a fele, de minőségben simán ott van mint a Zeiss. De a Fuji saját 60-as makrója sem épp egy olcsó darab.

[ Szerkesztve ]

(#1820) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ezt elolvasom, majd röviden nyugtázom magamban, hogy oké, x-t1 vázam lesz egyszer. az evf részről írtak, valamint az x-e1 kukucskájának rövid próbája együttesen elég ahhoz, hogy tudjam, hogy ezt a vázat nekem csinálták.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1821) madgie válasza Parci (#1820) üzenetére


madgie
titán

A portrémódnál elforduló UI valami zseniális, másnak eszébe jutott már ez?

szerk: az OOC jpg porték meg...anyááám. Fudzsi!

[ Szerkesztve ]

(#1822) FEDman válasza Parci (#1820) üzenetére


FEDman
addikt

Na erre mondom én, hogy ilyen EVF, akarom mondani ilyen "üveg bele nézőke" :DDD mellet az X-T1 egy kifejezetten kisméretű váz.

[ Szerkesztve ]

(#1823) Parci válasza FEDman (#1822) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az első váz, aminél azt érzem, hogy nem érdekel, hogy semmi értelme ennyit költeni digicamre, de idővel megveszem és kész :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1824) ROBOTER válasza madgie (#1821) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nincs valami déli országból származó teszt? Lombot szeretnék látni!

No offense, de azért a kislánynál az a bőrtónus... kissé rózsaszínre sikerült.

(#1825) madgie válasza ROBOTER (#1824) üzenetére


madgie
titán

Az, mégis tetszik. De hát tudod én mennyire szoktam "élethű" színekkel operálni :D

(#1826) FEDman válasza ROBOTER (#1824) üzenetére


FEDman
addikt

Az simán lehet ám user error is. Megint csak azt tudom mondani, hogy azért alapból nem ilyen a Fuji. Viszont ha Jpegben használod a DR400-at plus erősen túl exponálod az alanyt akkor viszont szinte garantált az ilyen rózsaszín semmilyen bőr.

Írtam is már korábban, hogy bizonyos esetekben a kiterjesztett dinamika tartományt nem árt ésszel adagolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1827) FEDman válasza madgie (#1821) üzenetére


FEDman
addikt

Írtam neked korábban, hogy még egy gépem se érezte magát olyan jól műfényben, mint a Fuji.

Itt egy példa arra, hogy mire gondoltam. Ez egy X-E2 OOC Jpeg éjszaka utcán műfényben iso1250 mellett. Ilyen körülmények között még nem köpött ki egy gépem se ennyire természetes képet. :)

Nem mellékesen amúgy ez a kép XF 56/1,2-vel készült nyitott rekeszen.

(#1828) MC Pite válasza ROBOTER (#1810) üzenetére


MC Pite
veterán

Miért, A1-esben nyomtatsz, 50"os monitorod van, vagy a komponálással/közelebb sétálással állsz hadilábon hogy nem elég a 16mpixel?
Tisztában vagyok vele hogy béna fotós vagyok, de nem nagyon szokott a közepesnél (8mp) több hiányozni semmire - ez is leginkább a kijelzőn való jobb élesség ellenőrzéshez. És igen, néha nyomtatok A4ben, és 4-6mpixel pörfikt erre a célra. Na mindegy, tényleg nem vágom sokan mit hiányolnak, én egyik gépem esetén se éreztem hogy a 12/16 mp kevés lenne, és baromi ritkán használom full felbontáson őket.

szerk: Bakk'átok meg, örülök ha karakteresen látok valamit, ne méltassátok a képeket, hetekig nem tudom megnézni őket :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1829) Parci válasza ROBOTER (#1824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy érdemi különbség lesz a többi 16 mp-es x-trans vázhoz képest, azokról meg biztos van minden dögivel. de lombokban vacak a fuji... érdekes, meg talán még logikus is lett volna, ha az x-t1 már a legújabb 24 mp-es lapkán alapul, de gondolom majd a következő körben lépnek feljebb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1830) MC Pite


MC Pite
veterán

Lehet hogy rossz adót nézek, de egyedi pixel elrendezéssel nem valószínű hogy a sony adja a szenzort csak 'átgyúrják' fujiék, nem? Mert nem először olvasok erre utalást...

Más: Jeah, betöltött, és végre látni a difit az E1/E2 (egyébként elég korrekt méretű) kijelzőjéhez képest:

A 60% soknak hangzik, bár alatta a látószöges összehasonlításnál mutatja hogy az elődök képét (ott az infó ugye a képen van rajta, elsőre furcsa is hogy itt nem rajta vannak, pazarlásnak tűnik :D ). Korrektnek tűnik a méret, a sebesség is (bár ha nem vagyok megalomán nincs miért panaszkodni a meglévőnél sem, igaz, engem az egyes frissítése sem zavart különösebben) - csak ez az alakzat meg zsebvaku ne lenne... Na, majd az X-T2 ;]

madgie, úgy látom csillagfotózásra rákészültek, kezdhetsz gyűjteni - vagy majd megveszed Tayrolét két hét után ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1831) madgie válasza MC Pite (#1830) üzenetére


madgie
titán

Csillagfotóra az E-M10 gyúrt, rá is vagyok ám cuppanva :K

(#1832) OTika válasza Stauffenberg (#1819) üzenetére


OTika
aktív tag

Ez igaz.

(#1833) FEDman


FEDman
addikt

Egy X-Trans szenzoron pont úgy állnak a pixelek, mint bármi máson. :)
Egyedül az elé helyezett színszűrő az ami más elrendezésű. Ez szerintem olyan apróság, mint mondjuk az AA szűrő. Az is ha van akkor azt gondolom a szenzort alkalmazó gyártó dönti el hogy adott típus elé pontosan milyen szűrőt is szeretne.
Szóval attól hogy a Fuji X-Trans elrendezést alkalmaz még egész nyugodtan rendelheti a szenzorokat a Sonytól.

(#1834) FEDman válasza madgie (#1831) üzenetére


FEDman
addikt

Az E-M10 baromi jónak tűnik, szerintem tényleg az lesz a te vázad!
Az X-T1 meg szép is meg jó is, de szerintem még 1-2 év múlva is fájóan drága lesz. :)

(#1835) madgie válasza FEDman (#1834) üzenetére


madgie
titán

Jövő héten még egy videoklipnél használom az Lx7-et, aztán szerintem megy a háztól és élére rakom a lóvét, tavaszra, az Oly-ra :D

(#1836) FEDman válasza MC Pite (#1830) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem félreértelmezted kicsit azt az alsó ábra sort. Alul balról a második keresőkép nem az X-E2 keresőképét mutatja. :N
Azon a második képen is az X-T1 keresőképét mutatják csak olyan módban mikor az adatok nem kerülnek a képre. Ilyenkor tényleg kisebb lesz emiatt a keresőképed, viszont a felette lévő felirat pont arra utal, hogy az X-T1 esetében ilyen általad pazarlónak nevezett beállítás mellett a kisebb keresőkép is pont akkora lesz, mint az X-E2 keresője full view módban.

Egyébként ilyen lehetőség van a Pana G3-on is, lehet ott is olyan módot választani mikor kicsit kisebb lesz a keresőképed és cserébe semmilyen infó nem lóg rá a képre. És hogy őszinte legyek én ezt a módot használtam is előszeretettel a Panán, mert engem sok esetben zavar a komponálásba ha valami belelóg a képbe.

(#1837) Parci válasza FEDman (#1836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de itt full view-ban sem lóg rá gyakorlatilag semmi a keresőképre. ne próbálj meg eltántorítani, x-t1 vagy semmi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1838) FEDman válasza Parci (#1837) üzenetére


FEDman
addikt

De alul a távolságskála rálóg a képre. Igaz azt bármikor le lehet tiltani. Kicsit amúgy tényleg túlzónak tűnik a normal veiw, fent talán feleslegesen sok a hely. Lehet ez meg azért van, mert vertikális állásnál átrendezi az adatok helyét és így ebben az esetben akkor se kerül semmi a képre.
Eltántorítani az X-T1-től, nem értelek? Amiket leírtam most azok szerintem mind az X-T1 mellett szólnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#1839) Parci válasza FEDman (#1838) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kereső miatt vennék x-t1-et, nincs az az isten, hogy engedjem, hogy kicsinyítse bármi :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1840) TayRol


TayRol
veterán

nekem is kéne. de nagyon sok pénzbe kerül...

(#1841) Parci válasza TayRol (#1840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz majd akció, egész biztosan. nem holnap veszem meg én sem, az a minimum, hogy az x30-at is megvárom. de ez az egyetlen váz, ami igazi "kell" érzést vált ki. az e-m10 tök jó cucc, a gx7 is, racionális, meg minden. ez meg kell és kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1842) FEDman válasza Parci (#1839) üzenetére


FEDman
addikt

Az X-E1-en is a full view-t használom. Igaz ott nincs is más. :DDD
De ami a lényeg, hogy minden olyat ami a képbe benyúlik azt menüből le lehet tiltani. Nálam szinte minden le is van. A mélységélesség skála, a vízszintező és egyéb uri huncutságokat meg csak akkor szoktam bekapcsolni ha azok tényleg nagyon kellenek. :)

Egyébként nem tagadom, hogy az X-T1 belőlem is kiváltja a kell érzést, de azért az E-M10 olyan szempontból mégis izgalmasabb, hogy annál a váznál legalább nem kell még éveket várni ahhoz, hogy emészthető áron be lehessen szerezni. :DDD

(#1843) madgie válasza Parci (#1841) üzenetére


madgie
titán

Ki fogsz röhögni, de én is ezt érzem az Oly-nál. Megvettek a Live Composure + wifivel kilóra. (tudjuk, hogy az E-M5 szenzora nagyon jó hosszúexpóban).

(#1844) TayRol válasza madgie (#1843) üzenetére


TayRol
veterán

Jelenleg nekem is az EM10 a befutó. De csak akciós áron, kedvezménnyel.

(#1845) Parci válasza madgie (#1843) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nevetlek ki, az e-m10 nagyon-nagyon rendben van és egyébként szép, arányos formájú váz :K szerintem telitalálat az árával együtt, már az e-m5 is nagyon érett volt, ez meg még érettebb. itt is igaz lesz lassan, hogy bármi, amit eztán csinálnak már mindenre jó. nyilván evf-ben még lesz javulás évekig, lassan szenzorban is lesz új technológia, az af szintén tud fejlődni stb.

de nálam az e-m10/x-t1 már bőven elég érett, és minden további javulást inkább arra "használnék fel", hogy kisebb legyen a gép (kisebb szenzor és így kisebb és fényerősebb zoom obi).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1846) b.vr válasza Parci (#1820) üzenetére


b.vr
őstag

Na ebben a linkelt tesztben a Predictive Hybrid Autofocus rész nekem tetszik, mert itt is sorozatfotóval van demonstrálva. Viszont szerintetek a nagyfelbontású képeket hogy lehet letölteni a legegyszerűbben flickrről (mondjuk a letöltés onnan ritkán egyszerű...), mondjuk egyszerre az összeset? (vagy ilyen nincs, és ahhoz az kellett volna hogy a szerző feltegye egy szerverre összecsomagolva az egész szériát?) Mert így laptopról kicsiben nem rossz, de azért szívesen végigpörgetném hogy mennyire tartja rajta pontosan az arcon a fókuszt.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1847) ROBOTER válasza MC Pite (#1828) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szeretem a tájképeken ott érezni magam, és ehhez a bayer CFA-nál kellett a 18 megapixel (Canon). A x-trans bár nagyon szimpi jel/zajban, a 4-es zöld pixelcsoport miatt elégge hülye falombozatot gyárt, és ezt kompenzálni csak jóval nagyobb felbontással lehetne, mert ilyen témán nem előnyét, hanem hátrányát látom egyelőre. Engem nem érdekel az ISO25600, de úgy igazából már az ISO800 sem.

Egyébként pár saját kiállításon túl vagyok, A3+ méretben, és ott egy pici utólagos kompozíció miatti vágás már megbosszulja magát.

Engem a zajtalan-éles szempillás képek semmiről sem győznek meg, legyen az Olympus vagy Fuji, ettől picit tapasztaltabb vagyok. És a grafikonokat is letojom, ha láthatóan közük nincs a valósághoz.

Nekem csak egy 15mp+ -os váz kellene, amiben szépek a tájak, szép ISO100-on az elmosott háttér, és vannak hozzá jó objektívek. Ehhez pedig közel sincs jelenleg semmi. Sonyban szarok az obik, EOS M-ben nem léteznek, Olympusban legkisebb ISO-n is mocsok a háttér/előtér átmenet, Fuji pedig digitális tájképet gyárt.

(#1848) Stauffenberg válasza ROBOTER (#1847) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"... elégge hülye falombozatot gyárt, és ezt kompenzálni csak jóval nagyobb felbontással lehetne, mert ilyen témán nem előnyét, hanem hátrányát látom egyelőre."

Ez egy elég elfogadott nézet az X-Trans szenzoros Fuji tulajok körében. Nem egy, nem kettő fotós mondta már, hogy az X-Trans mindenre jó, csak táj- és természetfotóra nem.

Nézzél rá a Fujifilm X-A1-re is, ebben Bayer színszűrő van. Tudom a tesztlaboros ábrák nem érdekelnek, de a Dpreview fotóin is látszik, hogy az X-A1 fotóin a zöld színcsatorna mennyivel több hasznos részletet tartalmaz, szemben az X-Trans tesók képeivel.

Mondjuk ezen a vázon meg nincs EVF, nem tudom ez nálad mennyire jelent gondot.

(#1849) Parci válasza ROBOTER (#1847) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos a fuji ebben gyenge. csak azért nem zavar engem személy szerint jobban, mert amúgy is olyan darabos mozdulatokkal utómunkázok, hogy az maga a szűk keresztmetszet. de én is jobban örülnék a sima 24 mp-es, aa nélküli, bayer sony érzékelőnek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1850) b.vr válasza ROBOTER (#1847) üzenetére


b.vr
őstag

"Sonyban szarok az obik"
Hm, inkább csak kevés, és drága. Az 55/1.8 nem lett épp egy rossz darab, de ha "pénz nem számít" (az a legkevesebb :) ) akkor tájképre egy A7R + 24-70/4 szerintem elgondolkoztató (ráadásul nem is elfogadhatatlanul nagy méretű) Vagy az miért nem tetszene? (most az anyagi részét leszámítva)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.