Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) FEDman


FEDman
addikt

Kevésbé jó hír, hogy ha jól látom mindkét obiról hiányzik a blende gyűrű.
Remélem ez a zoom esetében csak az olcsó kit obi jelleg, a palacsintánál meg a kis méret miatt van és azért a jövőben nem ez lesz a jellemző és a komolyabb üvegeken továbbra is ott lesz a rekesz állítás lehetősége.

Ehhez némileg kapcsolódik, hogy ez a trükkös kialakítású dupla vezérlőtárcsa ellenben nagyon bejön. :U

[ Szerkesztve ]

(#102) optikus válasza FEDman (#100) üzenetére


optikus
senior tag

nincs rajta kereso ez eleg gaz. nekem eddig azert tetszett leginkabb a fuji (kifejezetten az x100s) mert van keresoje raadasul optikai. persze ocsitas meg minden, nyilvan nem is veszek ilyet, nade akkor is ;)

Buy books not gear.

(#103) FEDman válasza optikus (#102) üzenetére


FEDman
addikt

Ez nyilván egy teljesen új vonal lesz és az X-Pro1, X-E1 vonalat ez nem különösebben fogja érinteni.
Szóval emiatt én nem aggódnék. Ellenben remélem az előbb említett két típus frissítésekor megkapják majd azok is a dönthető kijelzőt. :K

(#104) Parci válasza FEDman (#101) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki kéne próbálni azt az új, fura tárcsát, mert első ránézésre marha kényelmetlennek tűnik. de amúgy jó, ez a kijelző kéretik az x-e2-re majd, meg frankó af, és sokkal tovább nincs hova fokozni! :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#105) FEDman válasza Parci (#104) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, piszok fura és szokatlan már ránézésre is. :)
Mikor megláttam mindjárt kézbe is kaptam a G3-asomat és megpróbáltam elképzelni mi hogy lesz, mi hol lesz. Elsőre megszokásból úgy próbáltam elképzelni, hogy egyiket hüvelyk ujjal, a másikat mutató ujjal tekerem, de így az utóbbival átnyúlni hátra az tényleg rettenetes volt. Aztán rájöttem, hogy ez úgy van kitalálva hogy mind a kettőt hüvelyk újjal állítod. Na ez így már mindjárt kényelmesebbnek tűnt ahogy elképzeltem.
És mivel fizikálisan máshogy áll a két tárcsa így valószínű annak ellenére jól el fog gyakorlatban különülni a kettő, hogy amúgy elég közel van egymáshoz. Arra tippelek, hogy egy kis használat és megszokás után egy kezesbárány lesz ez a megoldás.
No de gondolom ezt is megkapja majd idővel MLaca tesztre és akkor majd ő megmondja a tutit, hogy ez milyen a gyakorlatban. :)

(#106) Gondwana válasza optikus (#102) üzenetére


Gondwana
addikt

Külső kukucska tehető vakusaruba, aminek az ekvivalens 40mm f/2.8-cal még értelmét is látnám, miután eladták raktárról az utolsó beragadt X100-at is. (Persze, itt dönthető a kijelző, meg feltételezzük a gyorsabb procit, én maradok az X100s-nél)

(Tényleg! Vannak itt még X100s tulajok? Arra számítottam, hogy ezzel a géppel nem fogunk itt technózni, meg szájjalfotózni, de csak egy olvtásról sejtem még, hogy megvette valahonnan, külebbföldről, és ennyi?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#107) Parci válasza Gondwana (#106) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legjobb kompakt gép az x100s az én szememben, bármennyiért is nézve. sokkal értelmesebb döntés, mint az rx1, azonos árban is az lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108) optikus válasza FEDman (#105) üzenetére


optikus
senior tag

vedd figyelemeb hogy ezeket a tekeroket leginkabb magad ele tartot gepen fgod hasznalni, nem ugy mint egy szemmelkeresos gepnel. biztos ki van ez talalva, fujiek tudjak mit csinalnak.

Buy books not gear.

(#109) Parci válasza optikus (#108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazad lehet... és az a vicc, hogy egyre jobban rákaptam erre az lcd-ről fotózásra

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110) optikus válasza Gondwana (#106) üzenetére


optikus
senior tag

hat hajszalon mult hogy nem vettem en is. ahogy a masik topikban irtam (biztos bennem a hiba) de nagyon nem jott be a kepe. marpedig az a lenyeg, de maga a gep nagyon tetszett/ik. el is mentem kiprobalni es telleg franko. majd ha egyszer lesz x200s akkor ujra jon a a hezita:)

(jelenleg ugy dontottem hogy inkabb veszek ebbol a penzbol egy csucs scannert es maradok a jol bevalt filmes leica/hexar vonalon, ha meg nagyneha digit arra ott vannak a dp-k)

Buy books not gear.

(#111) optikus válasza Parci (#109) üzenetére


optikus
senior tag

sokan buta dolognak tartjak, en is jobban szeretem a jo optikai keresot, de a magad ele tartott gepnek van egy olyan elonye hogy ket szemmel nezed. kb ugy mintha egy fenykepet nezegetnel, es aki okosan tudja hasznalni sok kompozicios hibat eszre vehet amit pl egy optikainal fel szemmel nem biztos hogy meglat.

Buy books not gear.

(#112) FEDman válasza optikus (#111) üzenetére


FEDman
addikt

Bizony, bár néha a kereső nagyon jó jön, de ennek ellenére sok esetben kifejezetten jó dolog LCD-n fotózni. Ráadásul ha dönthető a kijelző akkor nem kell feltétlen zombi módon eltartani, hanem akár lazán tarthatod magad előtt is felülről lenézve rá, akár egy kétaknás gépnél. :)

(#113) Stauffenberg válasza FEDman (#101) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Túl jó minőségűek a fotók ahhoz, hogy hamisak legyenek, tehát a külleme már egész biztosan kiszivárgott, de ne felejtsük el, hogy hivatalos bejelentés még nem volt (25-én lesz sajtótájékoztató), így ami a belsőt illeti, az még változhat a pletykákhoz képest.

Azért remélem, hogy legalább egy csatlakoztatható EVF lesz hozzá, mert akkor ez rögtön elérhetőbb lesz a pókhálós pénztárcámnak, mint egy X-E1. Mondjuk az kicsit aggasztó, hogy az X100-ból való szenzort örökölné meg, bár azért az sem volt rossz.

Ha igaz, hogy 600-800 dollár körül debütál, akkor örömbódottá' lesz. Mondjuk a videón csiszolhatnának egy kört, mert rémesen kicsi dinamikával rögzít mozgóképet és ilyen rolling shuttert is 2008-ban láttam utoljára.

---

"hanem akár lazán tarthatod magad előtt is felülről lenézve rá, akár egy kétaknás gépnél."

Speciel ezt én imádom. Jól el lehet vegyülni egy ilyen géppel az utcai forgatagban és a kutyát sem érdekelsz. A legtöbben azt hiszik, hogy csak a beállításokkal babrálsz. A fejhez emelt DSLR vagy a magad előtt kitartott kitartott MILC/kompakt nagyon ellenségessé tud tenni, mindenki csak morog és vicsorog tőle... :D

[ Szerkesztve ]

(#114) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

xm1 = epm1 koncepcio fuji modra? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#115) FEDman válasza Stauffenberg (#113) üzenetére


FEDman
addikt

Ezek már tuti a végleges és hivatalos fotók. A képek alapján nagyon úgy tűnik, hogy nem lesz hozzá EVF, no de ezt majd 25. meglátjuk.
Ami a szenzort illeti én ezt a 12Mp-es X100 szenzort eddig csak pixinfon olvastam, fogalmam sincs honnan szülték mindezt.. :N
A szenzorral kapcsolatban én eddig azt olvastam, hogy egymás után 2 kis Fuji váz is érkezni fog, ebből az egyik X-Trans szenzoros lesz, a másik meg a nélküli. A Fuji meg ha minden igaz az X gépek óta a Sony APS-C szenzorait használja. Az X-Trans szenzoruk is nagy valószínűséggel egy mezei Sony szenzor, csak X-Trans elrendezésű színszűrőt tesznek elé.
Ezek alapján én meglepődnék ha visszanyúlnának a 12Mp-es szenzorhoz. Szerintem mind a kettő 16 Mp-es Sony szenzort kap majd és csak az elé rakott színszűrő elrendezésben fognak különbözni.
Amúgy nem is olyan egyértelmű melyik a jobb, mindkét megoldásnak megvannak a maga előnyei és hátrányai. Az X-Trans szenzor meglepően zajszegény. A "hagyományos" lapka ezzel szemben érdemben több szín információt tartalmaz és pixel szinten vizslatva egészségesebb a képe.
Ami engem illet szinte mindegy is melyik kerül bele, engem elsősorban nem a szenzor vonz a Fujiban, meg amúgy is véleményem szerint mind a két felállás piszok jó. :)

Ami a dönthető kijelzőt illeti, kellett pár év mire SLR-ekről átállva hozzászoktam, hogy egyáltalán van ilyenem, de ma már egyre többet használom és egyszerűen imádom! :D
És ez az ami eddig hiányzott szerintem nagyon a Fuji gépekről..

Ettől függetlenül azért az továbbra is áll, hogy azért nem árt ha normális keresője is van egy fényképezőgépnek.

[ Szerkesztve ]

(#116) Stauffenberg válasza FEDman (#115) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk ja, a FujiRumors már az X-E1 szenzorát látja bele az X-M1-be. Persze ki tudja még. Nekem is mindegy, mert ezek a szenzorok piszok jók és a Fujinon objektívek szintén kiválóak. Az EVF vagy OVF hiánya eléggé nagy hátrány nálam, de ezt sejteni lehetett már akkor, mikor felröppent, hogy jön egy olcsóbb Fuji MILC, mert nagyon nem lehet máson spórolni.

Mondjuk bennem lévő hang mindig azt mondja, hogy kell nekem az X-E1 (vagy ha jó lesz, akkor az X-M1 is megtenné), de közben egy másik hang meg azt mondja, hogy nekem Sony NEX-et kell vennem... :D De most, hogy láttam mit tud az új Canon EOS-M firmware (tényleg sokkal gyorsabb AF-et), így már az is kezd érdekelni, mert 150 ezerért az EOS-m + 22mm f/2 STM (ami állítólag elég jó) + kis vaku kombó teljesen baráti. Videóban meg a Pana GH sorozatát leszámítva a MILC piac egyik legjobbja (de ezért hajlok a Sony NEX-ek felé is, mert azok is jók videóban, na meg az az isteni focus peaking... de imádom!).

Nehéz az élet na... :DDD

(#117) FEDman válasza Stauffenberg (#116) üzenetére


FEDman
addikt

Nem állt még össze a tökéletes Fuji váz, de már nagyon közel állunk hozzá. Az X100s és ez az X-M1-nek is elsősorban azért örülök mert ezekkel már elég szépen körvonalazódik az X-E1 utódja is. Ha minimálisan megkapja az X100s sok újítását és mondjuk az X-M1 dönthető kijelzőjét akkor az durván jó lesz és vélhetően rendesen lenyomja majd a jelenlegi vázak árát és akkor talán eljön a mi időnk és levadászunk egy jól árazott X-E1-et. :DDD

Ja ami a Canont illeti, láttam a frissített AF teljesítményt. Panás szemmel nézve az EOS-M AF-e eddig elképesztően ls elfogadhatatlanul lassú és béna volt, az új frissítéssel most eljutottak oda hogy most már csak simán lassú. :DDD
Ennyi erővel 150-ért én előbb vennék használt X100-at.

[ Szerkesztve ]

(#118) FEDman válasza Mr.Csizmás (#114) üzenetére


FEDman
addikt

Miért ne? Amúgy a dönthető kijelző miatt inkább talán E-PL5 = X-M1
A nagyobb kérdés számomra inkább az hogy a Pana/Oly párosnak miért nincs a mai napig kompakt méretű beépített EVF-es X-E1 megfelelője? :U

(#119) Mr.Csizmás válasza FEDman (#118) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm, naluk az EVF az elegge a pr0 kategoria jegye marad....legalabbis arra tendal.

tetszik ez az xm1 nagyon, a kukucskan kivul van mas hatranya az xe1-hez kepest?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#120) Stauffenberg válasza FEDman (#118) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A nagyobb kérdés számomra inkább az hogy a Pana/Oly párosnak miért nincs a mai napig kompakt méretű beépített EVF-es X-E1 megfelelője"

Az OM-D E-M5 nem ilyen? Bár az X-E1 az én szempontrendszeremben lealázza az E-M5-öt, de másoknak meg pont az ideálisabb. Nagyon jó az időjárás álló szigetelés és az elképesztően hatékony 5 tengelyes képstabilizátor, de összességében én akkor is az X-E1-et venném, de azért az túlzás, hogy nincs alternatívája m4/3 fronton.

Az EOS-M-re visszatérve: Lassú még mindig az AF, de ez már legalább használható. Így kellett volna kiadni és ezen csiszolni úgy, hogy 2.3x gyorsabb legyen! :D Én csak azt várom, hogy végre legyen rá értelmes nem alpha állapotú Magic Lantern és jól működő focus peaking (ne ez a villogós nyavaja ami most van).

(#121) FEDman válasza Stauffenberg (#120) üzenetére


FEDman
addikt

A hangsúly itt most a kompakt építésen volt. Szeretnék már egy olyan Pana/Oly EVF-es vázat látni ami nem olyan magas, mint egy felhőkarcoló. :D

Csizmás
Nem egészen értem mire gondolsz, se az X-E1, se az OMD nem profi váz..
Ami az X-E1 kontra X-M1 kérdést illeti ehhez még túl korán van, az utóbbiról ezen a pár képen kívül még nem lehet semmi konkrétat nem tudunk, úgyhogy erre majd 25. térjünk vissza. :)

(#122) Stauffenberg válasza FEDman (#121) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem az E-M5 elég kompakt, majdnem eltűnik egy felnőtt férfi tenyerében. Sem az X-E1 sem az E-M5 nem zsebre vágós kategória és egy táskában csak nagyon minimálisan foglal több helyet az az EVF a tetején. Nekem tetszik a kialakítása.

(#123) FEDman válasza Stauffenberg (#122) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem ezt nagyon nem kell bemutatnod, évek óta használok E-M5 méretű vázat és hidd el nekem mikor egy kis méretű helyre próbálod betuszkolni akkor nagyon nem mindegy, hogy mennyire áll ki belőle a kereső. ;)

(#124) Stauffenberg válasza FEDman (#123) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a felszerelés méretéhez választok táskát és nem a gép méretét igazítom a táskámhoz. Én is a kompaktság híve vagyok, de azért a legtöbb embernek egy X-E1 és egy E-M5 épp ugyan annyira kompakt, mert nem érez késztetést arra, hogy szűk helyekre dugdossa be, hanem bevágja egy hátizsákba vagy mezei oldaltáskába (esetleg fotós táskába).

Mindenkinek megvannak a saját igényei. Teljesen oké, hogy neked az E-M5 ormótlan, de attól még kompakt az is.

Ez eléggé azonos súlycsoport:

Arról nem beszélve, hogy az m4/3 objektívek még kisebbek is, mint amit APS-C elé csavarsz fel. Szerintem döntetlen.

(#125) FEDman válasza Stauffenberg (#124) üzenetére


FEDman
addikt

Jó pár éve használok már ekkora vázakat, lehet egy picit több gyakorlati tapasztalatot gyűjtöttem már össze ilyen téren. ;)

Például télen imádom, hogy a télikabátom zsebébe be tudom tuszakolni a G3-at 20/1,7-es palacsinta obival. Még úgy is remek dolog ez, hogy amúgy a ki és be tétel nem túl zökkenőmentes, kicsit bűvészkedni kell, hogy ne akadjon be semmibe a kiálló EVF.
Na ilyen helyzetekben sokkal jobb lehet egy X-E1, ami bár ténylen nem sokkal kisebb, de ellenben nincsenek rajta nagyon kiálló részek így mégis sokkal kényelmesebb tud lenni egy ilyen helyzetben.

Ami az OMD-t illeti én sose írtam olyat hogy ormótlannak tartom. Sőt, konkrétan kicsi kecses gyönyörű váznak találom az E-M5-öst. Tudnám is szeretni az Oly-t, mint ahogy most a Pana G3-at is imádom. Egyszerűen csak arról van szó, hogy több okból kifolyólag én jobban preferálom a sarokba EVF-es felépítést.

(#126) Parci válasza Stauffenberg (#124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kicsit pszichológiai dolog is ez, de tény, hogy minél kevésbé áll ki ilyen-olyan irányba valami a vázból, annál jobban pakolható. engem is zavarna az evf huplija az e-m5-nél, pedig tényleg nem nagy. nekem még mindig a nex-6/7 az ideális kialakítású váz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#127) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] nyammm...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#128) FEDman válasza FEDman (#115) üzenetére


FEDman
addikt

Nos birdie-ről, a pixinforól, meg hogy az új jövevény az X100 12Mp-es hagyományos lapkáját fogja kapni csak annyit hogy a legújabb infók alapján ezzel szemben ebben is X-Trans szenzor lesz. :)

Ezen felül a 27/2,8-as palacsinta 78g és mindössze 23mm vastag. Azaz méretre nagyságrendileg fele akkora lesz, mint a jelenlegi szintén nem nagy 18/2.

(#129) Stauffenberg válasza FEDman (#128) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha már objektív: Jöhetne végre pár megfizethető darab is. Jó persze értem, hogy aki egy X-Pro 1-et megengedhet magának, annak nem gond ezeket a kiváló fixeket 180-230 ezrekért vásárolgatni, de majd vicces lesz mikor kijön a jóárasított X-M1 és minden objektívre egyenként beleborítod még egyszer a váz árát.

Olyanok hiányoznak ide, mint a Canon vagy Nikon olcsó 35mm, 50mm fényerős fixek, de sokak szerint a Canon EF-M 22mm f/2 is árbajnok, mert 60 ezerért elég jó képminőséget ad. Nem világbajnok objektívek, de nekem egy másod géphez elegendők, mert munkára még mindig ott vannak a céges durvulós vasak, ha meg magamnak "művészkedek" arra sokkal kevésbé vagyok pixelkukkolósan érzékeny.

A Sigmában már nem reménykedem, mert az utóbbi időben keményen elhúztak a prémium felé. Talán a Samyang, de ott az AF hiánya elég nagy hátrány lehet.

(#130) FEDman válasza Stauffenberg (#129) üzenetére


FEDman
addikt

Én konkrétan az XF 35/1,4 miatt szerettem bele ebbe a rendszerben. Az egyik legjobb ekv 50mm-es obinak tartom! Ehhez képest azt kell mondjam, hogy az árazása se olyan vészes. Sajnos a DSLR-ekhez képest is a mirrorlessek úgy általában erősen árazottak. Ha ezen a terepen körülnézel akkor hamar kiderül, hogy a Fujis árak egyáltalán nincsenek elszállva. A Sony 35/1,8 amennyivel olcsóbb annyival bőven gyengébb is + fényerőben is kicsit elmarad. A minőségi NEX-es 24/1,8 meg már majdnem 2x annyiba kerül, mint Fuji XF 35/1,4
Vagy ha a m43-at nézzük, ott például nagyjából pont ugyanennyiért kapsz egy PanaLeica 25/1,4-et, ami szintén egy remek obi de persze mélységélességben van egy pici hátránya a Fujival szemben.
Szóval messze nem olyan rossz a Fujik árazása, mint azt sokan híresztelik.
Hogy ettől függetlenül meg tudom e fizetni vagy se az meg már persze egy más kérdés. :DDD

Az új Fuji FX 27/2,8-ról már más a véleményem. Eszméletlenül pici lett és a látószöge is telitalálat nálam! :))
Az ellenben kicsit lelombozó, hogy mélységélességben picit elmarad még a jelenlegi mFT + 20/1,7 felállásomtól is. Mindezeket figyelembe véve ennél az obinál szerintem az árazásnál indokolatlanul erősen fogott a ceruza.
Még ha lenne is kiépített Fuji rendszerem és ennyi pénzt szánnék egy kisméretű alternatívára akkor ennyi pénzből valószínű nem ezt a palacsintát venném, hanem inkább keresnék egy használt X100-ast. :)

(#131) FEDman


FEDman
addikt

Közben bejelentették az új XM1-et!
Egyelőre még csak ismerkedem vele. Nagyon szimpatikus, de persze mint mindig, most is van pár dolog ami nem tetszik. Mindenesetre így első körben meg kell jegyeznem, hogy véleményem szerint külső megjelenésre az eddigi X gépek közül egyértelműen ez a legszebb, legharmonikusabb Fuji váz, ami ismerve az elődöket nem kis teljesítmény. :)

(#132) Parci válasza FEDman (#131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek. kár, hogy gondosan ügyeltek arra, hogy legyen oka az embereknek a drágább vázaikat/obikat is megvenni: a blendegyűrű lehagyása az obikról hiba, a tárcsák is mások az új vázon (szóval mindenféle perverz kombinációi lehetnek majd a kezelésnek attól függően, hogy mit teszel mire), és persze a 27/2,8 lehetett volna akár 27/2 is vidáman, na de akkor sokan megspórolnának ezt-azt a rendszerből... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#133) FEDman válasza Parci (#132) üzenetére


FEDman
addikt

Hát nem spóroltak az alacsonyabb kategóriát igazolandó butításokkal. :)

A Fujit számomra többek közt az emeli ki a többi gyártó közül, hogy nem szimplán a külsőségekben üli meg a retro lázat, hanem pár régen jól bevált gyakorlati megoldást is visszahoz. Ilyen részben a minőségi átnézeti kereső, az obin található rekeszgyűrű, a vázon a záridő tárcsa és az egyik kedvencem az expó gombba tekerhető hagyományos távkioldó. :)
Ezek közül az XM1 gyakorlatilag semmit nem vonultat fel. Persze mivel ez egy kifejezetten méretre kihegyezett vonal így ez némiképp itt érthető is. Ettől függetlenül a 3-ból legalább az utolsót meghagyhatták volna. Plusz ekkora méretben azért még az opcionális EVF lehetősége is beleférhetett volna.
Az új 16-50-es obin is erősen érezni az eddig itt szokatlan költséghatékonyságot. Valószínű nem véletlen kapott XF helyett XC jelölés. Ez már egy full műanyag obi, még a bajonettje is az. Ezen felül lemaradt a rekesz gyűrű is, valamint a fizikai OIS kapcsoló. Ez utóbbi talán a fájóbb.
Ettől függetlenül ha a képe rendben lesz akkor kit-ben 100$-ért rendben van ez is.
Ezen felül kicsit sajnálom, hogy az X100s hybrid AF rendszerét nem kapta meg.

Mindent összevetve jó kis cucc lesz ez, külsőre már rég nem tetszett nekem úgy váz, mint ez. :U

Ettől függetlenül a kereső miatt nálam továbbra is az XE1 van egyenlőre célkeresztben. Főleg úgy hogy közben bejelentettek egy új firmware-t is amivel az XE1 is megkapja mostantól a focus peakinget.

[ Szerkesztve ]

(#134) Parci válasza FEDman (#133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valami azt súgja, hogy az x-e2 és x-pro2 lesz az igazán érett, csiszolt váz fujiéknál. ahogy az e-p5 (és az e-m5) az oly-nál. az e-p5-be tényleg sehol sem tudok belekötni, egyedül a cserélhető markolat hiányzik róla (a beépített evf egy másik történet, elfogadom, ha arra külön váz van).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#135) Sequoyah válasza Parci (#134) üzenetére


Sequoyah
tag

Mindig mindenhol a következő lesz a jó:D

(#136) FEDman válasza Parci (#134) üzenetére


FEDman
addikt

Na ja, ezzel a XM1-el tudatosult bennem először igazán, hogy azért az XE1, X100(s) vázakból baromira hiányzik nekem még egy dönthető kijelző...

(#137) Parci válasza Sequoyah (#135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részben igen, részben meg pont ezt mondom: az e-p5 és az e-m5 már jó, és szerintem a fuji x-e2 is az lesz (csak megerősítik az af-et, remélhetőleg dönthető kijelzőt is kap). de az x100s is ilyen, a maga műfajában "kész van", nem hiányzik belőle semmi, nem érdemes x200-ra várni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#138) Mr.Csizmás válasza FEDman (#133) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

XC = X Cheap? ;]

/gonosz off

imho boritekolhato, hogy jobb rajza van, mint a teszko kitobiknak a tobbinel

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#139) FEDman válasza Mr.Csizmás (#138) üzenetére


FEDman
addikt

Nem kell ezt szépíteni, a 16-50 tényleg arra született, hogy azt minél olcsóbban lehessen adni.
Ez engem egyáltalán nem lep meg, már régóta mondom, hogy a Fujiban semmi Leica féle prémium árazás és hozzáállás nincs. Most sincs és régen se volt soha ez a Fujira jellemző. Az eddigi termékeinek is nagyjából mind a helyén volt az ára, inkább csak az vezet meg sok embert ilyen téren, hogy a Fuji az X gépek kiépítését felülről kezdte. Először jöttek a komolyabb modellek és most kezdenek csak elmozdulni az olcsóbb felállások felé is.

(#140) Sequoyah válasza Parci (#137) üzenetére


Sequoyah
tag

X100s-sel pont igazad van egyébként. Az X100 nagyon jó, de utódja tényleg olyan, hogy na ez így kerek, semmi sem hiányzik belőle (kategóriájában persze).

(#141) Gondwana válasza FEDman (#139) üzenetére


Gondwana
addikt

...inkább csak az vezet meg sok embert ilyen téren, hogy a Fuji az X gépek kiépítését felülről kezdte...
Én is fentről kezdtem volna, nekem tetszik ez a „tegyünk le először valami ütőset az asztalra, a prémium árazás majd kifizeti a fejlesztést, ráérünk kisárrésű gépeket árulni, amikor már ingyen lesz az R&D”

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#142) Szulita28


Szulita28
senior tag

X-E2 mikorra várható?
Dönthető kijelzővel, X100s AF-ával, wi-fi-vel hibátlan lesz (barnában :D)
Azért jöhet az X-M1 is, 14+35+60 makró hármassal :-)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#143) Gondwana válasza Szulita28 (#142) üzenetére


Gondwana
addikt

... és az X-S2? (Konkrétan az X20 kellően fejlődött az X10-hez képest, egy ismerősöm már nagyon várja. Én meg azt, hogy ne kérdezze meg tőlem háromnaponta, hogy mikor lesz X-S2.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#144) Parci válasza Gondwana (#143) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

x20-hoz evf kéne csak (a 85%-os, kis túlzással semmire sem jó ovf-et meg kukázni), esetleg 24-120-as obi. az x-s2-höz viszont 700x-os zoom helyett fényerős zoom kéne, mint a pana fz200-nál. szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#145) Stauffenberg válasza FEDman (#131) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem alapvetően tetszik, meg az is, hogy végre a Fujifilm is elkezdte nyomni a focus peakinget (korábbi vázak fw frissítéssel), így akár a részemről az objektív kérdés manuális darabokkal is megoldható.

A magyarországi árazásra leszek nagyon kíváncsi, mert ha bejön a Sony NEX-5R körüli kezdő árba, akkor már egészen elgondolkoztató. Mondjuk kérdés, hogy videóban mit tud majd, eddig ezt a Fuji kellően telibe tojta, míg a Sony nem.

Mondjuk még mindig a X-E1-re ácsingózom, de ennek az apróságnak is adhatok egy esélyt, hogy bizonyítson. Az X-M1 egy profi fotós számára már csak elég korlátozottan lehet elég elsődleges gépnek (az X-E1 na meg főleg az X-Pro 1 már teljesen korrekt, akár műteremre, sajtófotóra is). Az X-M1 adatlapját bogarászva nem érzem azt, hogy "Na, akkor a D7000/D800/5Dmk3 mostantól kell a francnak".

Hát de majd meglátjuk. De tényleg lehetne legalább opcionális EVF, nálam itt kezdődik az, hogy ki tud váltani egy DSLR-t, mert ha csak az LCD képernyőre kell hagyatkoznom, akkor lehetnek olyan élethelyzetek amik oltári szívással járnak. De az olcsósága miatt gondolkozom azon, hogy másodgépnek jó lehet az X-M1.

(#146) Gondwana válasza Stauffenberg (#145) üzenetére


Gondwana
addikt

X-E1 + műterem az nekem gyanús, X100s tapasztalatok alapján, de csak egy apróság miatt:
Lehet, hogy én néztem el valamit, de nem tudom, hogy ki lehet-e kapcsolni az élességállítás utáni expószimulációt, azaz belövöm az X100s-t vaku-körülményekre, élességet állítok, és feketére vált a kereső, a komponálást bahhatnám, ha nem lenne átnézeti is...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#147) Gondwana


Gondwana
addikt

Constant new discoveries in chemistry and optics are widening considerably our field of action. It is up to us to apply them to our technique, to improve ourselves, but there is a whole group of fetishes which have developed on the subject of technique. Technique is important only in so far as you must master it in order to communicate what you see… The camera for us is a tool, not a pretty mechanical toy. In the precise functioning of the mechanical object perhaps there is an unconscious compensation for the anxieties and uncertainties of daily endeavor. In any case, people think far too much about techniques and not enough about seeing.

Henri Cartier-Bresson

Na, most ennek teljesen ellentmondanak, vagy ennek a határán billegnek ezek a Fuji gépek?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#148) Parci válasza Gondwana (#147) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ööö... hogyan mondanak ellent annak, hogy ne csak gépészkedjünk, hanem lássunk is? az új fujival nem látok, mert nincs keresője? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#149) Gondwana válasza Parci (#148) üzenetére


Gondwana
addikt

The camera for us is a tool, not a pretty mechanical toy.
Ehhez képest akármennyivel lehet kézreállóbb egy GH1, akármennyivel lehet gyorsabb egy 7D, valami nyüves ferromonnal befújhatták fujiék ezt a vacak X100s-t, mert valahogy mindig ezzel fényképeznék elsődlegesen, és ez már nem kognitív disszonancia (azon már túl vagyok, tabletták nélkül is), de akkor mi? (Mert kezd irracionálisnak tűnni a viselkedésem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#150) Parci válasza Gondwana (#149) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a toolt értelmezd tágabban. valóban kényelmes a d3s, amikor már a szemed előtt van, de az idő 99%-át mégis a polcon tölti, ellentétben a fujival. legalábbis a mi esetünkben. egy sportfotósnál meg ott van kettő is belőle mindig. szóval neked a fuji a right tool.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.