Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) FEDman válasza szisti (#348) üzenetére


FEDman
addikt

Nem jobb, csak nagyon máshogyan hangoltak a Jpeg motorokat.

Itt van pl neked még két gépből kipottyanó iso6400-as Jpeg összevetés:

X-E1 iso6400 Jpeg zajszűrés standard

D600 iso6400 Jpeg zajszűrés High

Azaz sima gépből kipotyogó Jpeg képek, csak a Nikon esetében a vázon belül erősebb zajszűrés volt beállítva.

Ha megnézed itt már a zajszínt nagyon hasonló, de részletekben, színinformációban még mindig az FF a jobb. Nézd meg a piros szalvétát, vagy a jobb oldali sörös üveg sárga-zöld tetejét.

Azaz én továbbra is azt állítom, hogy bizonyos területeken megközelíti az FF szenzorokat, de jobbnak nem jobb annál semmilyen szempontból.

Ettől függetlenül ha választanom kéne egy D600 és egy X-E1 közül akkor én is gondolkozás nélkül a Fuji választanám.

Annyi a különbség köztünk, hogy én a Fujiban szerettem bele és nem elsősorban az X-Trans-ba.
Mert hát a szenzor önmagában nem minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#352) nord_ válasza FEDman (#347) üzenetére


nord_
veterán

Ott lenne a lehetőség másoknak is normális jpeg-et gyártani. ;)

(#353) FEDman válasza nord_ (#352) üzenetére


FEDman
addikt

Na ja, de ennek mi köze az X-Trans-hoz? A Fuji X100 is marha jók a Jpeg-eket köpköd magából. :)

Meg amúgy szerintem a Nikon Jpeg-ei se rosszak, csak nagyon enyhe zajszűrést alkalmaz sajnos lassan egyedüliként a piacon.

(#354) Gondwana válasza nord_ (#352) üzenetére


Gondwana
addikt

... csak nincs meg az a háttértudásuk/tapasznyalatuk a témában, ami a Fujinak. (Minilabok, scannerek, slidefilm, negatív, fotópapír, ilyesmik... Számomra ebben a tipikus ellenpélda a SONY, még én nem láttam belőle számomra jó színvilágú JPG képet. És most pont nem X-Rite meg testchartokra gondolok, hanem amiket emberek hoznak előhivatni.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#355) szisti válasza FEDman (#351) üzenetére


szisti
csendes tag

Háát nem tudom..

Az általad linkelt Nikon kép egy részlete:

http://i.imgur.com/4m8tkHm.png

Ugyanaz a részlet a Fujitól:

http://i.imgur.com/c4oQQsG.png

Csak hát fel kellett nagyítanom +50%-al, hogy ugyanakkora részletet kapjak, mint a 24 Megapixeles FF-től.
Akárhogy is nézem, de minimum parittásba vannak de inkább a nagyított (!!!!) Fuji tűnik részletgazdagabbnak.

Minden esetre akárhogy is, van, de, hogy ilyenekről vitatkozunk, már az is nagyon nagy eredmény Fujinak.

Az, hogy nincs moáré szűrő, az sok részletet meghagy...

A felbontási ábrák is olyanok, hogy még a Nyquest határon túl is ha más nem úgy tűnik, mint ha a végtelenségig folytatódna.

http://i.imgur.com/MG1zzGL.png

http://i.imgur.com/gvrE70Q.png

D 600:

http://i.imgur.com/dWINPQM.png

Jól ki van ez találva.

www.szokeistvan.hu

(#356) FEDman válasza szisti (#355) üzenetére


FEDman
addikt

Az általad linkelt részleten is az jön le nekem, hogy a kék felirat csak az egyiken kék. :)

De lehet itt pixelkukkolva keresni a különbségeket, ha közben az általam említett részeken (piros szalvéta, a jobb oldali sörös üveg sárga-zöld teteje) már belenagyítás nélkül monitor méretben is jobb az FF.

(#357) nord_ válasza FEDman (#353) üzenetére


nord_
veterán

X-Transhoz? Semmi, nem is írtam. A Fuji nagyon jól dolgozik a ahhoz képest főleg, hogy érzékelő- és objektívgyártásban jópár év előnye volt a CaNikonnak. És ha valaki jó végeredményt csinál, akkor ne azt dicsérjük, aki a végeredmény kimunkálásának minden nyűgét a júzerre sózza. :)
(Mondjuk, a full frame már régóta nem igazán a zajról szól a többihez képest - a digitális éra elején még az is plusz volt a kisfilmes méretformátum mellett - hanem a mélységi élesség adta többletlehetőségről. Persze, lehet nagyobb fényerőt csinálni adott ekv. gyútávra, hogy ez se legyen szempont, de ebbe ne menjünk bele, ez már egy általános fotótechnikai topik témája lenne.)

(#358) FEDman válasza nord_ (#357) üzenetére


FEDman
addikt

Ez oké, csak az egész vita onnan indult, hogy szisti szerint a Fuji APS-C X-Trans veri az FF szenzorokat és én erre válaszoltam és ezért is kérdeztem, hogy miért viszel bele ebbe a szálba valami olyasmit aminek semmi köze az X-Trans-hoz. :)

Az már egy külön vita tárgya lehetne, hogy kihez melyik gép képi világa, színei állnak a legközelebb. Ilyen téren az én szívemhez is a Fuji áll a legközelebb. Csak itt most a kolléga téma indítója pont nem erről szólt. Még meg is jegyezte, hogy ő neki nem is maga a Fuji tetszik, hanem csak az X-Trans technológia.
Éppen ezért én is elsősorban az X-Trans-szal kapcsolatos dolgokra reagáltam most. :)

(#359) nord_ válasza FEDman (#358) üzenetére


nord_
veterán

Kicsit elmehettünk más irányba is, hogy ne legyen unalmas a read-only kartácsoknak - de oksa, értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#360) FEDman válasza nord_ (#359) üzenetére


FEDman
addikt

Amúgy a Fujit én is az általad említett finomságok miatt imádom, mint az egyedi szín és képi világ, ami a Jpeg motor és az objektívek együttese ad, a gépek kezelése, formája. Ezek azok a dolgok amik miatt gondolatban rendre el-elcsábulok. :D
És ezen belül hogy X-Trans a szenzor vagy se az engem speciel hidegen hagy, mind a kettő épp elég jó.

Csak hát ha valaki azzal indít, hogy nem a Fujit szereti hanem csak az X-Trans technológiát, akkor az nyilván nem ezekre az apró finomságokra kíváncsi. :)

(#361) szisti válasza FEDman (#358) üzenetére


szisti
csendes tag

Kíváncsiságból PS-ben annyit csináltam, hogy a belinkelt képekből a monitor skreenshotból közel azonos színegyensúlyt állítottam be az inkriminált szalvétáról:

http://img577.imageshack.us/img577/1607/5zq5.png

Bizony benne van az összes képi információ mint a D600-ban, sőt. A fujinál látszik, hogy a piros szalvéta mintája egy halvány virág textúrát formál. A D600 bizony csak darált "húst formáz". :)

Meg még annyi is látszik, hogy a Nikon képe jóval nagyobb. Nagyobb, de bizony nem jobb. 6400 ISO
Full Frame vs. APSC

Árban is közel egy nulla van, és súlyban is. X-Trans! Egyébként meg qrvára bejön ez a retro dizájn.
...csak lenne kihajtható lcd a pro 1-ben!

www.szokeistvan.hu

(#362) FEDman válasza szisti (#361) üzenetére


FEDman
addikt

És tudod hogy nézett ki eredetileg az a piros szalvéta? :)
Mert ezzel együtt is a Nikon sokkal közelebb van ám a valósághoz.

Ismerem jó a Fuji Jpeg motorját. Rengeteg jó tulajdonsága mellett hajlamos a pirosakat szénné zaj szűrni akár már alap iso-n is.

Itt van ez a képpár iso200-on is:

X-E1 iso200 Jpeg

D600 iso200 Jpeg

Na itt a D600-as képen nagyjából olyan a szalvéta, mint a valóságban. Ehhez képest iso6400-on egyik se tökéletes, de az FF Nikon még mindig közelebb van a valósághoz.

De visszatérve az iso6400-as képpárhoz, a pixelkukkolást elkerülendő leméreteztem a képeket 6Mp-es felbontásra és így egymás mellé tettem cropokat.

Így talán jobban átjön az amiről beszélek.
Mondjuk ha szerinted itt is a baloldali veri a jobb oldalit akkor azt hiszem nincs nagyon miről beszélnünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#363) szisti válasza FEDman (#362) üzenetére


szisti
csendes tag

Két dologban mindenképpen megegyezhetünk.
Alacsony ISO értéken jól láthatóan jobb a nagy Nikon. Magas ISO-n már nem győztél meg, még ha nincs is miről beszélni. :)
Bár a pirosban mindig alulmarad a Fuji, azt is jól szemlélteted. Szemléletesen érvelsz egyébként. Tetszik.;)

Csak a vicc kedvéért:
Viszont sárgában a Fuji a jobb:
Fuji:
http://img855.imageshack.us/img855/7868/m33v.png

Nikon:
http://img266.imageshack.us/img266/2861/k2zz.png

Csak, hogy kössem az ebet...

www.szokeistvan.hu

(#364) FEDman válasza szisti (#363) üzenetére


FEDman
addikt

Félreértések elkerülése végett szerintem is nagyon jók szenzorban az új Fujik.
Egyedül azt a kijelentésedet vitatom, hogy a Fuji APS-C X-Trans veri az FF szenzorokat.
Bizonyos területeken tényleg szinte egy szinten van azokkal, más területeken meg kicsit elmarad azoktól, de hogy nem veri őket abban én egész biztos vagyok.

Ettől függetlenül nem akarom én itt a mítoszromboló szerepét magamra vállalni, egyszerűen csak szeretek a realitások talaján maradni. :)

(#365) Gondwana válasza FEDman (#364) üzenetére


Gondwana
addikt

Maradjunk talán annyiban, hogy aktuálisan még használatban lévő FF gépek között akad pár, amitől jobb eredményt produkál a Fuji X-trans. (Ez így, ugye, nem mondható el a kiskereskedelemben aktuálisan újként kapható gépekről, de azt megállapíthatjuk, hogy számottevően nincs lemaradva ezektől sem. Aki meg 1/3 EV körül tököl, az meg is érdemli, mert nem marad ideje fotózni.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#366) Parci válasza Gondwana (#365) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, számottevően le van maradva egy nikon d800e-hez képest (vegyünk azért egy relatíve modern lapkát, amit szintén elég jól kihegyeztek). csak nem tudom, hogy ez miért lényeges kérdés, jó és még jobbról van szó, az obik és a felhasználás céljai döntenek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#367) Gondwana válasza Parci (#366) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez igaz, a D800-at/E-t el is felejtettem, csak demoralizálómétely akartam lenni, miközben olyan szépen megvitatják, hogy egyetértenek.
(nemrég xartak bele, hogy nem mehetünk a fiammal mozdonyfotózni, és amolyan tizedesi reakcióként akartam egy picit továbbkötözködni valahol, ha már itt a cégben is az enyém volt az utolsó szó: „Igenis!!!”)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#368) FEDman válasza Gondwana (#365) üzenetére


FEDman
addikt

Sőt, agyon veri őket!!
Na jól van én leléptem, ez a mítoszgyártás tényleg nem az én műfajom..

(#369) Parci válasza Gondwana (#367) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD

jó, hát az öreg 1ds-t leveri, az tuti :)
persze azt a d7100 is, izomból...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#370) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy X-M1; illetve X-E1 lehetővé teszi-e az EF-20; illetve az EF-42 vakuk vezeték nélküli vezérlését?

Előre is KÖSZI.

www.szokeistvan.hu

(#371) hegyimorc válasza szisti (#370) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az EF-20-at biztosan nem, mert az a legalapabb Sunpak vaku Fuji címkével.
(Volt ilyenem Nikon változatban, kb annyit tud mint az SB-400)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#372) Gondwana válasza szisti (#370) üzenetére


Gondwana
addikt

Semmiféle Fuji-utalást nem olvastam bármiféle vakutávvezérlésre, én Canon OC-E3 (Phottix másolat) + EF20-at használok, jelenleg talán a zoom-fejet hiányolom belőle leginkább (de már dolgozok egy szűkítő/fényformálón a vaku elejére)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#373) szisti válasza Gondwana (#372) üzenetére


szisti
csendes tag

Mármint Canon kábelt Fuji vakuhoz és vázhoz? Maradéktalanúl működik vele? Mert akkor esetleg valamilyen Canon vezeték nélküli vezérlő is működne talán?

Egyébként én láttam utalást rá:
http://pixinfo.com/cikkek/fujifilm_finepix_x-e1.2

Bár érdekes, hogy sehol máshol, még a Fuji hivatalos oldalán sem találtam rá utalást a leírások között.

www.szokeistvan.hu

(#374) Gondwana válasza szisti (#373) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem első eset, hogy hüleséget olvashatsz a pixinfón, itt épp nem tudták megkülönböztetni a stúdióvaku és a rendszervaku fogalmát. Ha rendszervaku lenne, akkor vezérelhetnéd a távoli vaku paramétereit a gépről, de itt csak arról van szó, hogy jelzővillantást ad ki a gép optikai slave triggerrel ellátott vakuk részére, amitől tudják, hogy na, most kell villanni. Hogy mekkorát villanjon, azt meg neked kell beletekerned a vakuba.
(Ehhez viszont jön még egy olyan elcseszés, hogy M módban, ha félig lenyomom az exponálógombot, elindul az expozíciószimuláció, azaz pl. egy átlagos stúdiós ISO200+f5.6+1/125s komponálásra is alkalmatlan fekete képet eredményez. Megcsinálhatták volna választhatóra, ahogy pl. Canonnál is ki-be kapcsolható a LiveView expószimuláció. Az OC-E3 helyett akármilyen drótot lehet használni, ha a megfelelő kontaktusokat a megfelelő helyre kötjük.)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#375) szisti válasza Gondwana (#374) üzenetére


szisti
csendes tag

Köszi a választ.
Még arról a Canon TTL kábelről írhatnál vmit!

www.szokeistvan.hu

(#376) szisti


szisti
csendes tag

Holnap Fuji nap lesz a digitcam-nél. Meg lehet tapizni az X modelleket, és 10% kedvezmény lesz rájuk, úgyhogy valószínűleg érdemes lesz megvennem nekem is. Csak még mindig nem tudom, hogy E1, vagy M1, esetleg P1 legyen. Nem sok időm van, adjatok tanácsot!

KÖSZI

www.szokeistvan.hu

(#377) nord_ válasza szisti (#376) üzenetére


nord_
veterán

Azt tudom, hogy én X-E1-et vennék. De én nem te vagyok. :)

(#378) Gondwana


Gondwana
addikt

λ>720nm :C
Infravörösben a környék...
(akad még pár jelentéktelen)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#379) FEDman válasza nord_ (#377) üzenetére


FEDman
addikt

Szintén. :)

(#380) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!

Ma voltam a Fuji napon, és kézbe vehettem ezeket a kis dögöket. :)
X-M1 nagyon nem jött be! Borzasztóan kicsi, nem lehet rendesen megfogni, és a kezelése is kényelmetlen, bár az AF azon tűnt a legmegbízhatóbbnak, igaz, hogy a másik kettő (X-E1; XP-1) iszonyúan régi megviselt darabnak tűnt, lehet, hogy még régi FW volt rajtuk. XP-1 markánsan a leggyengébb volt AF szempontból.
Fogásra kezelésre az XP-1 volt a csúcs, tényleg élmény volt kézbe venni. E1 tűnik a legésszerűbb kompromisszumnak, úgyhogy valószínű az lesz. Holnap fogom megvenni.
Ha meg lesz, majd beszámolok...

www.szokeistvan.hu

(#381) nord_ válasza szisti (#380) üzenetére


nord_
veterán

Jó döntés, gratula. :K

(#382) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valamit az E1 vakukompatibilitásáról?
Értem ezt úgy, hogy pl. a régi S5 pro-val kompatibilis-e, vagy van-e hozz Metz adapter, esetleg más vendég vaku stb...

Előre is köszi.

www.szokeistvan.hu

(#383) Gondwana válasza szisti (#382) üzenetére


Gondwana
addikt

S5 alapvetően Nikon váz, azaz Nikon vakukkal kopatibilis tudtommal, X100-tól errefelé meg EF42, EF20 és EF20X, amikkel van TTL vakumérés. Itt, Szerbiában árult valaki EF-42-t 120€-ért pár hónapja, egy hét alatt el is tűnt a hirdetés. (Én 75€-ért vettem FL20-at, de szombaton is Canon 580EX II-vel – C.fn5:=3 – meg OC-E3-mal használtam az X100s-t)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#384) szisti válasza Gondwana (#383) üzenetére


szisti
csendes tag

Köszi!
Jól értem:
X100s-OCE3-FL20 van TTL, meg telses körű vezérlés. X100s-OCE3-Canon 580EX II munkarekesz, és manuál mód. Vagy van TTL 580EX-el is?
Légy szíves pontostsd!

KÖSZI

www.szokeistvan.hu

(#385) Gondwana válasza szisti (#384) üzenetére


Gondwana
addikt

X100s-OCE3-FL20 igen, van TTL
X100s-OCE3-Canon 580EX II - szenzoros mód, a vakun lévő fényszenzor vezérel az általam a gépen is lefixált ISO és blende alapján, tehát ezt is jól értetted! (nem II hanem csavaros 580EX-nél ha jól emlékszek, C.fn3 alatt volt ugyanez az opció)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#386) szisti válasza Gondwana (#385) üzenetére


szisti
csendes tag

Köszönöm szépen, mostmár értem.
Épp most rendeltem meg az X-E1-et 18-55+35 f1,4+EF-42-vel. Egyébként csak hogy tudjátok, bármilyen variációban állíthasz össze kittet, együttes vásárlásnál jóval olcsobb az objektív, ráadásul Fujinap kedvezmény is volt. Jövő héten a kezemben lesz. Majd beszámolok.
Most pedig gyúrok egy Zeiss 12mm f2,8-ra. Arra vágyom igazán... :)

www.szokeistvan.hu

(#387) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

itt az x-a1, szerintem állati jó vétel lesz, azonos áron sem biztos, hogy nem ezt venném az x-m1 helyett, de 200 dollárral olcsóbb a kit (ami itthon most bruttó 230e ft-ba kerül)..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#388) Mr.Csizmás válasza szisti (#386) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

noob kerdes: melyik shopban olcsobb igy? (nemcsak sima kitobival)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#389) FEDman válasza Parci (#387) üzenetére


FEDman
addikt

Végre lesz azonos generációs szenzor X-Trans elrendezéssel, meg anélkül. Érdekes lesz összevetni, most kiderül pontosan mit is jelent ez a móka gyakorlatban.
Egy leheletnyit biztos több zaj lesz magas iso-n. De nem hiszem hogy olyan mértékű lesz a különbség ami engem különösebben meghatna.
Vannak már flickeren X-A1-gyel készült képek egyelőre még csak 4Mp-es felbontáson. Ezek alapján az X-A1 is simán hozza azt ami miatt én a Fujit szeretem. :)

Ha nem lennék EVF párti valószínű már erősen törném is a fejem egy ilyenen. :U

(#390) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

noob2:

milyen difi van az XA1, es XM1 kozott? penzben, es kitobi is?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#391) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv X-esek! :)

Vaku terén jól értem hogy az EF-20 nem tud manuál módban működni (nincs is rajta módválasztó) - de vajon mit szól egy nem TTL-es kioldóhoz? Egy vezetéknélküli trigger elsüti, csak max fénnyel villan?

szerk: Ja igen, mert vakukat nézegetek és EF-20 tűnik jó kompromisszumnak (az EF42 is nagyságrendekkel butább és bénább mint a nikonos YN468II-esem, akkor meg legalább foglaljon kis helyet meg ne legyen olyan nehéz a vázon sem) - de akik próbálgatták és van ellenérvük, szívesen veszem :R
Egy ilyen lappal használnám elsősorban, függőlegesen.

Egyébként párom egy X10-el, én meg X-E1-el léptem be a klubba :)
Illetve nálam mindig van egy tesztidőszak hogy beváltja-e a hozzáfűzött reményeket, addig a régi rendszer pihen; de úgy vélem ezúttal a régi rendszer megy az apróra majd.

Két dologban marad el a D5100amtól: Kevés fénynél, mivel a nagy gépben sokkal erősebb af fény van (enyje fuji, sokkal jobban is megoldottátok már párszor az af fényt! - kb a 23mm-es obihoz van mérve a fénye, úgyhogy ált kb 28mm-en, 3,2-vel tűrhető még a zoom obival) illetve ahol gyorsan változik a tárgytávolság -pl kutya- ott egy kicsit lassabb.
Első nap (este) kicsit morcos voltam, mert elsőre az X10 is lepipálta kevés fénynél, majd rá kellett jönnöm hogy bizony az af lámpa fényéig nyújtózkodhatok csak... Ráadásul ha jól tudom a vakukon lévő af lámpát sem működteti a váz. (Jó alkalom lett volna az X rendszer bevezetése hogy pl nikon kompatibilis vakukra térjenek át).
Null szériás OutOfCamera jpegek egyelőre, majd ezeket visszanézegetve próbálgatom a beállításokat, pl úgy néz ki az Astia ill Proneg film módok megérnek egy próbát :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#392) hegyimorc válasza MC Pite (#391) üzenetére


hegyimorc
senior tag

EF-20-t csak akkor vegyél, ha semmi többet nem vársz tőle, mint a beépített vakunál egy kicsit nagyobb teljesítményt. Valójában ez egy Sunpak RD-2000 vaku átmatricázva. Nikonhoz volt nekem anno, 10eFt-ért vettem, többet nem is ér. Ha tudod mit tud és neked pont az kell, akkor persze OK, csak nem olyan áron amennyiért ezt fuji címkével árulják.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#393) MC Pite válasza hegyimorc (#392) üzenetére


MC Pite
veterán

Azt tudom hogy kiciócó sunpak vakuk, a fő előnye az EF20asnak hogy a linkelt derítőlappal (vagy reflektor) két irányú indirekt fényt tudok alkalmazni, 90%ban így, 10%ban vázról levéve használnám.

Tudom hogy segghülye vaku, sőt, EF42 is elég béna, főként hogy még az af lámpája sem működik :U - viszont EF42 is csak annyival tud többet hogy oldalra is forog a fej (picit leegyszerüsítve, csodálkozok is hogy a Fuji egy ilyen alap, kissé gagyi vakut vett meg). A motoros zoom még hasznos lenne, de sose használok direkt vakuzást (ahol igen, ott a beépítettet, főként hogy itt sokkal nagyobb a vaku a vázhoz képest, de direkt vakuzásra sose vettem elő a YN468II-őt sem).

Illetve a pixinfó szerint: "Az EF-42 elején egy vörös AF segédfénylámpa is helyet kapott, mely az fényképezőgép exponáló gombjának félig lenyomásakor lép működésbe."
Külföldi fórumok szerint nem működik, illetve azt írják páran hogy infrás, de a gyártó szerint közel infra tartományban világít.
Sajna a vakus topikban nem nagyon találtam erről infót.

Ha működne az af lámpa a 42-esen, akkor azt veszem, ha nem, akkor a 20ast.
Ja, illetve akkor, ha a sima középpontos trigger nem tudná elsütni a 20ast!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#394) Gondwana válasza MC Pite (#391) üzenetére


Gondwana
addikt

22k-ért éppen lehet, hogy tudok egy EF-20-ast...
Nekem csak a zoomolható fej hiányzik ebből a vakuból, bár gél-filterezve egész használható így is, direkt-pofánvillantós módban.

Szerk.: így akarod triggerrel használni?

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#395) MC Pite válasza Gondwana (#394) üzenetére


MC Pite
veterán

Direktbe hiányozna, de nálam az a felállás, hgoy szeretem ha természetes közeli a kép, azaz 1/15-/1/60 tartományból nem nagyon megyek ki, oda meg elég a gyári direktbe (úgy tűnik).
Erős villantásnál, ahova a gyári kevés, meg rövidebb záridő szokott járni, akkor meg a háttér nagyon bebukik.

X-M1/A1be van már arcfelismerés, X-E1-be hallotta valaki hogy várható-e? X10-be megszerettem :DDD EVF-el perfekt lenne.

szerk: Gél filterezve? Vazelinnel kened a vaku plexijét? :DDD

szerk2: Igen, wireless vagy optikaival (mindkét módban tud működni). Canonos kábelle tudom hogy működik, de az kevés, néha 1-2-3 méterre kéne rakni a vakut.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#396) MC Pite


MC Pite
veterán

Jól látom hogy az XF18-55 a 28 (3.2) - 38 (3.6) tartományban érzi a legjobban magát?
Rajz, torzítás, minden szempontjából ez tűnik ideálisnak, nagylátón és telén meg f/5,6 (ha mást nem kíván a téma) amin az ismerkedést kezdhetem... Nem tudom mikor lesz jó idő, plusz nekem is egy kis időm a saját tesztekre, addig grafikonokat bújok :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#397) MC Pite


MC Pite
veterán

Végre kültéren is próbálgathattam, és a Carl Zeiss Planar 1,7/50 T* volt a soros...
[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#398) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!

Hosszú vajúdás után végre én is teljes jogú tag lettem, 2 hétig várakoztatott a Fuji, mire kezmbe kaptam ezt a kis fkete dögöt. Sok probléma volt, főleg a Fuji kereskedelmi stratégiájával, de most ezt nem részletezem. Tegnap este csomagoltam ki az X-E1-et egy 18-55-el, 35mm 1,4-el, és egy 14 2,8-al. Az EF-40-es vakura még mindig várok. :I Kellett nekem a hivatalos út...
Mindezeket a bosszúságokat leszámítva, én őszintén mondom, hogy egyik ámulatból esek a másikba.
Milliókat költöttem eddig mindenféle Nikon technikákra, de hát egészen máshoz voltam szokva. Lőttem egy két kapáslövést ott a sötét rosszúl megvilágítot irodában, de tényleg csak úgy próbából. Csak a helyes expo-ra koncentráltam, és szinte semmi másra.
Az rendben van, hogy az LCD-n tökéletes volt a kép, de hát amikor megnyitom számítógépen, hát ott is hibátlan volt. Egy sötét belvárosi irodában, ahol némi neon, meg a monitorok fénye volt csupán. Szabad szemmel is randák voltak a fények. Tálán némi hibás fényreflexiót lehettett látni az arcokon, de hát az egyáltalán nem a Fuji hibája volt. Ott volt az életben is.
Arra készültem, hogy mócsingos árnyékok, meg fényfoltos felekkes csúcsfányel lesznek, használhatattlan sz@r képekkel. A Nikon ehhez szoktatott hozzá...
De NEM!
Nézzétek meg az első lövéseimet. Ezek csak egy imrovizát próbák adott sz@r fényviszonyok között, de JÓ KÉPEK!
Nézzétek meg mert nem biztos, hogy sokáig fent lesz! (a nagyító ikonra kattintva teljes méretben láthatóak a képek) LR 4-esben dolgoztam fel őket, de hát szinte hozá sem nyúltam.
http://www.szokeistvan.hu/index.php?dir=galery/01egyeb/00Fuji_X_teszt//&level=1&menu=Fuji X_E1 próba 2013 október

A 14mm-es meg a 35mm Fujinon meg olyan éles, hogy attól félek kárt tesz a CCD-ben. :)
Mindegyik obit kipróbáltam, mindegyik hibátlan TÖKÉLETES darab. Voltak már sokszázezres Nikonjaim, tényleg, de csak súlyban múlják felül ezeket a kis finomságokat! Én most tényleg le vagyok nyűgözve. Alig várom, hogy elvigyem egy kis őszi fotósétára.

www.szokeistvan.hu

(#399) MC Pite válasza szisti (#398) üzenetére


MC Pite
veterán

Üdv a klubban! :)
Hasonlóakat tapasztaltam én is, illetve nagyjából erre is készültem, azért is szereztem be. A 35/1,4 még sajna várólistás, de úgy látom itthon nem lesz használt, úgyhogy kénytelen leszek ebayről egy újat vadászni... Hétvégén viszem lagzira, úgyhogy kicsit ismerkedhetek végre a géppel (aztán jövő héten megint kiküldetés és megint nem látom egy darabig :U ) Sajna még alig lőttem vele, kiismerésnél tartok. Én EF-20at rendeltem, az is otthon van már, csak a tesztre vár :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#400) jjeahh válasza szisti (#398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

öö, úgy gűjtenék fujira én is pana helyett, ha lenne rá egy jó portréobi... :O az 56mm vagy bármi is ki tudja mikor jön, és valszeg drágább lesz mint két x-e1... :(
amúgy milyen nikonokról váltottál? az újak nem rosszak ám. Legalábbis raw képminőségben. Az obik más kérdés, ott akadnak gyengébb, viszont olcsóbb darabok is
MC Pite: te is fujis vagy? :Y kívántatjátok itt az emberrel... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.