Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) FEDman válasza Parci (#300) üzenetére


FEDman
addikt

A legnagyobb különbség az lesz, hogy ez nem kap X-Trans szenzort. Ezzel mondjuk még el is lennék, ha itt megállnak és lesz full feketében is. Ebben az esetben pár év múlva ötvené' még be is vállalnék egyet. :DDD
De félek nem állnak meg itt és mondjuk a kijelző se lesz dönthető. Na ez már fájóbb lenne, hisz ha már nincs keresője..

No de egyenlőre csak az a biztos, hogy lesz kékben is. :)

(#302) Parci válasza FEDman (#301) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szenzorból sztem nem tudnak igazán rosszat beletenni. van még 12 mp-es sony lapka egyáltalán? nem mintha bármi komoly gond lett volna vele. de ha például a 16 mp-es sony-t kapja, hát az még lehet, hogy előny is, kompatibilis minden raw konverterrel rendesen.

a dönthető lcd hiánya valóban fájna, ja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#303) FEDman válasza Parci (#302) üzenetére


FEDman
addikt

Azt írják nem X-Trans lesz, de nem is az X100 12Mp lapkáját kapja.
Szóval tuti a 16-os lesz a befutó.

(#304) Parci válasza FEDman (#303) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a halál a tuti, lehet bármi az a lapka, de talán tényleg nem a 24-esekből választanak, hülyén festene a többi váz mellett. akkor is volt/van még egy tucat zsuga, 14 mp-es sony és nikon, 20 mp-es samsung stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#305) Gondwana válasza Parci (#304) üzenetére


Gondwana
addikt

(valamiért Aptina-előérzetem van)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#306) Parci válasza Gondwana (#305) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lenne azzal sem gond sztem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#307) FEDman


FEDman
addikt

Nem értem miből gondoljátok, hogy a Fuji pont most váltana szenzort.
Persze semmi sem kizárt, de szerintem simán megkapja majd a jelenleg használt 16-os lapkát X-Trans nélkül.

(#308) Parci válasza FEDman (#307) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a valószínű, csak annyit írtam, hogy nem biztos. válthat például azért, mert kísérletezik (mint a nikon). de sztem is a 16-os sony lesz. ennek én még örülök is. ha marad a dönthető kijelző, egész ügyes kis váz lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#309) FEDman válasza Parci (#308) üzenetére


FEDman
addikt

Persze, de ez tipikusan az a váz amiről süt, hogy a lehető legkevesebbet akartak vele foglalkozni. Egy cél lehetett, minél alacsonyabban tartani költségeket. Ennek jegyében még a formatervezéssel se nagyon foglalkoztak. Így meg nem hiszem, hogy pont itt foglalkoztak volna túl sokat a szenzor kérdéssel.

Ráadásul pontosan lehet tudni jelenleg min és kivel (panasonic) kísérletezget a Fuji szenzor fronton. :)
De ebből is állítólag leghamarabb 1 év múlva lesz bármi kézzelfogható.

(#310) FEDman


FEDman
addikt

Közben valaki PS-ben "átfestette" feketére, így már mindjárt jobban néz ki. :))

No persze lehet egyszerűbb lett volna simán előkapni egy fekete X-M1 vázról készült képet. :DDD

(#311) Parci válasza FEDman (#309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy legyen, szerintem továbbra is a legjobb aps-c szenzor ez a 16 mp-es, valahogy minden stimmel, arányos rajta. az új 24-esek gondolom még jobbak, de a 16 mp számomra az ideális nagy felbontás, 24-nél már én is sírok, hogy fogy a kártya, köhög a pc, úgy is leméretezem stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#312) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Régóta fotózom, és lehet, hogy most jött el az én időm igazán. Nagyon nekem találták ki ezeket az új Fuji modelleket. X-pro1; X-E1; X-M1. Ezek között vacillálok. A háromból lehetne egy igazán fasza gépet összegyúrni. Az X-pro1-t nagyon kívánom. Kér, hogy több helyen azt hallom, az x-E1 sok szempontból jobb. De az X-M1-nek meg kihajtható az lcd-je. Nem értem, hogy ezt a többi miért nem tudja. Olyan kényelmes lenne, ha nem kellene lehasalni a békaperspektaváért!
Valamelyik tesztben azt olvastam, hogy lehetséges az X-E1-el a vakutávvezérlés. Tud erről valaki valamit? Ez nagyon érdekelne.
Egyébként nagyon úgy néz ki, hogy nem csak az APS-C mezőnyben a legjobb ez az érzékelő, hanem a valaha gyártott összes érzékelők legjobbika. Beleértve a többmilliós” fullframe” gépeket is. Akárhogy is nézem a dpreview (talán a leginkább mértékadó) tesztjét, bizony nem csak, hogy összemérhető a képminőség az 1D Mark IV, vagy a D4 képével, hanem jobb is. Mind dinamikában, mind feloldóképességben, mind „moáré”, mind zaj élesség, részletgazdagság, sznhűség terén. Egyedül a mélységélesség ami a nagyobb gépek javára szól.

http://prntscr.com/1nd17a

Ajánlom figyelmetekbe:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-e1/18

www.szokeistvan.hu

(#313) jjeahh válasza szisti (#312) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem x-e1 kellene... lehet, hogy valamikor meg is veszem majd a jövő év elején... x-m1-ben nincs kereső, x-pro1 drága, és a kukucska elvileg nem olyan jó manuálozni, mint az x-e1-é, én meg a manuálokról nem akarok lemondani, főleg mert x bajonettre nekem még hiányzik pár fényerős fix üveg, és ha más van focus peaking is...szóval arany középút

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#314) FEDman


FEDman
addikt

A 23-as. :)

(#315) nord_ válasza FEDman (#314) üzenetére


nord_
veterán

Nocsak, végre megjelent? Szép darab, jöhetnek a képek!

(#316) FEDman válasza nord_ (#315) üzenetére


FEDman
addikt

Csak kiszivárgott képek, még nem volt hivatalos bejelentés.

(#317) nord_ válasza FEDman (#316) üzenetére


nord_
veterán

Óóó... pedig van egy ismerős, aki már az első bejelentés óta ezt várja...
(Mondjuk engem is erősen érdekel, mit tud és mindezt majd mennyiért - ez az egyetlen konkurencia az eddig nyerőben lévő másik szettnek. :) )

(#318) FEDman válasza nord_ (#317) üzenetére


FEDman
addikt

Nem lepődnék meg ha ez egy kicsit még a 35-ösnél is jobb lenne.
Mondjuk árban is ütni fogja azt, ha másért nem akkor a komolyabb építése miatt.

(#319) nord_ válasza FEDman (#318) üzenetére


nord_
veterán

Pedig az a 35-ös nagyon jó, minden téren! A Fuji úgy ontja magából a kiváló fixeket, mintha már sok-sok évtized óta folyamatosan ezt csinálnák.
MLaca blogja rendesen pörög ez alatt a 23-as hír alatt. :))

(#320) FEDman válasza nord_ (#319) üzenetére


FEDman
addikt

Írtam egy hosszú bejegyzést a blogra, de aztán inkább visszatöröltem.
Néha muszáj önmérsékletet tanúsítanom. :)

Egy dolog viszont jól látszik a kommentekből, a Fuji valami különlegeset alkot mostanában, mert az emberek vagy imádják, vagy utálják, köztes állapot nincs. :U

(#321) Parci válasza FEDman (#320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem voltam ilyen türelmes kicsi kesztióval...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#322) Gondwana


Gondwana
addikt

Van még valaki, aki nem adta el a régi jó X100-át?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#323) FEDman


FEDman
addikt

(#324) Gondwana válasza FEDman (#323) üzenetére


Gondwana
addikt

100€-val többért feleekkora vényerővel szenzort is kaptam hozzá május elején (Szegeden vettem), azt írja rajta, X100s :C

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#325) nord_ válasza FEDman (#323) üzenetére


nord_
veterán

Az álompáros! :)

(Ha olvasná a tesztfotós a topikot: a nagy blende nem csak arra jó, hogy kevés fényben legyen hová nyitni a rekeszt... jólesett volna, ha több olyan kép van, ahol alapérzékenység + F1.4 páros játszik, emberekkel a téma középpontjában. Streetfotósok álma az ilyen obi már évtizedek óta, hát mutassunk ilyen képeket is! :) )

(#326) FEDman válasza nord_ (#325) üzenetére


FEDman
addikt

Na ja, ez úgy általában jellemző..
Ezért is szeretek stevehuffot is olvasni. Sok butaságot tud írni és a tesztjei is sokszor inkább csak viccesek, viszont szeretem a képeket amiket lő. Valószínű mert az a fajta aki szeret tűzőnapon is nyitott rekeszen fotózni. :)

(#327) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jól értem, hogy az x-a1 és az x-m1 között csak a szenzor a különbség? és 16 mp-es lett, ráadásul a piros (!) váz bőrborítású, szóval nekem ez még jobb választásnak is tűnik, mint az x-m1.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#328) FEDman válasza Parci (#327) üzenetére


FEDman
addikt

Ez eddig fel se tűnt.

És amellett, hogy ott a képen az új olcsó tele kit is, az is jól látszik, hogy az X-A1-en marad a dönthető kijelző, ez jó hír. :)

(#329) jjeahh válasza FEDman (#328) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jézus isten! :Y türkizkék vaku nincs? :C
sztem ez xm1 4 women ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#330) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Szervusztok!

Észrevettem egy furcsaságot x20-nál, mégmedig M módban, ha megjelenítem az élő hisztogrammot, akárhogy változtathatom az expót, a hisztogram változatlan marad. Ugyanez PAS módokban az expokorrekciós tárcsa tekerésével szépen mászkál jobbra és balra.
Más X vázakon is így "működik" ez? Vagy csak x20 firmware hülyeség?

(#331) Gondwana válasza ijjen nincs (#330) üzenetére


Gondwana
addikt

... és az X100s is ilyen: M módban a hisztogram csak az élőképet értelmezi, de ami engem jobban zavar (neked meg segítség lehet), hogy félig lenyomott expógombnál meg beurik az expószimuláció (nekem stúdiófotónál fekete lesz az élőkép)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#332) ijjen nincs válasza Gondwana (#331) üzenetére


ijjen nincs
tag

Ez picit szomorú.
Sajna az exposzimuláció sem ugrik be, csak a blende, de az élőkép ua. marad, max. feljebb csavarja az erősítését.
Kérek új firmware-t!

(#333) szisti


szisti
csendes tag

Nekem iszonyú dilemma ez a kihajtható lcd. Most pont azon gondolkodom, hogy nem lenne-e jobb nekem az X-M1. Van valami ellenérv az X-M1 mellett az E1, illetve a PRO1-el szemben?
Nagyon nagyon sajnálom, hogy nem kihajtható a PRO1, illetve E1 lcd-je!
Szeretném nagyon a keresőt is, de annyira praktikus dolog ez a kihajthatóság…

www.szokeistvan.hu

(#334) oldsaman


oldsaman
tag

Nekem mindig is a Fuji volt a kedvencem :K

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#335) FEDman válasza szisti (#333) üzenetére


FEDman
addikt

Az X-Pro1-ről és az X-E1-ről tényleg nagyon hiányzik a dönthető kijelző. Az utódokon már biztos hogy lesz. Ez persze a jelen helyzeten nem sokat változtat. Megértem a dilemmát, nem egyszerű döntés. Az X-M1-ről meg a kereső hiányzik, jelen helyzetben ez mindenképpen a melyik kezembe harapjak felállás. :)

(#336) jjeahh válasza FEDman (#335) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ugyanez ment az mft topikban, csak ott egy rangefinder like keresős váz hiányzott, kb 4-5 év kellett, amíg meglépte a panasonic (gx7)...a fuji valszeg az x-m1-ről, x-a1-ről lehúz egy két bőrt, majd remélhetőleg az x-e2, x-pro2-be is belepakolja az origami kijelzőt...mondjuk nem mintha engem érdekelne :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#337) FEDman válasza jjeahh (#336) üzenetére


FEDman
addikt

Annyiban más, hogy itt alapvető funkciókról van szó, nincs egyszerre egy vázban kereső és dönthető kijelző is. Ezzel szemben a m43 rendszerben már az indulástól fogva folyamatosan van váz keresővel és forgatható kijelzővel azaz a kérdés inkább csak az volt, hogy mindezt milyen formában kapjuk meg.

(#338) szisti


szisti
csendes tag

Mondjuk, hogy nagy duzzogva megbékélek a kereső hiányával az X-M1-ben. Azon kívül van még valami előnye szerintetek az X-E1, vagy X-pro1-nek? Az X-M1 újabb fejlesztés, talán gyorsabb hardwerrel, kezesebb szoftwerrel... jól gondolom?
Lassan beruháznék valamelyikre, ezért kellene a segítség a döntésben. Szerintetek hol lehetne megtapogatni kipróbálni ezeket a gépeket?
Mi a helyzet a RAW feldolgozással. Jól hallottam, hogy a Lightroom nem tudja kihasználni az X széria RAW-ok lehetőségeit maradéktalanul? Jó ez a Silkipix, amit adnak hozzájuk?
Bocs. de mostanában lehet, hogy sokat fogok kérdezni. :)

[ Szerkesztve ]

www.szokeistvan.hu

(#339) nord_ válasza szisti (#338) üzenetére


nord_
veterán

Annyira jó a jpeg, hogy raw-hívő ismerősöm is hagyta a fenébe a pepecs munkát. :)
Silkypix: még nem találkoztam olyan raw fájllal, amelyikkel jó eredményt adott volna...

(#340) FEDman válasza szisti (#338) üzenetére


FEDman
addikt

Az biztos, hogy az X-M1 a legújabb fejlesztés, viszont a többi márkától eltérően itt meglepő korrektséggel frissítik a régebbi vázak szoftverét is. Most is volt egy frissítés amivel szinte minden újdonságot megkapott a 2 régi váz is.
Szokták is mondani, hogy a legöregebb X-Pro1-en annyit frissítettek már, hogy kezelés szempontjából gyakorlatilag már egy teljesen más váz, mint amilyen volt a bejelentése után. :)

Ami a Raw kérdéskört illeti, az X-Trans szenzor ilyen szempontból nem egy egyszerű eset. Teljesen más feldolgozást igényel, mint a többi hagyományos szenzor és emiatt nem minden Raw program kezeli tökéletesen. Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy jelenleg az egyik se kezeli tökéletesen.
Ettől függetlenül a sokat szidott LR-mal is simán használható, mert a gyengesége amiről sokan beszélnek max. erős pixelkukkolás mellett jön elő.
Amiket eddig láttam abból még a Capture One tűnt még szimpatikusnak.

Viszont ahogy azt Nord is írta ezek a Fujik nagyon jók Jpeg-ben. Ha lenne Fujim szerintem én is sokkal többet használnám a Jpeg-eket, már csak a Fujis színek miatt is. :)
És itt érdemes megjegyezni, hogy a vázakon belül is van Raw konverter. Ami arra jó, hogy ha egy egy képet nagyon mellélősz (expo, WB) akkor a vázon belül tudsz azokból a Raw-okból Jpeget konvertálni. Ennek előnye, hogy minden más Raw konverterrel szemben itt a Fujis színvilágod megmarad.

Mindehhez hozzátenném, hogy ezeket most úgy okoskodtam végig, hogy nekem nincs Fujim. Jobb lenne ha mindezt tapasztalatból mondanám, de sajnos még én is csak ott tartok, hogy néha rám tőr a gondolat, hogy kellene nekem egy Fuji. :D

(#341) Parci válasza FEDman (#340) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért is ígéretes az x-a1. egyrészt a legolcsóbb, másrészt, ha minden jól megy, marad a dual tárcsa és a dönthető kijelző, viszont az x-trans helyett lesz benne egy tök jó 16 mp-es sima sony lapka. az x-m1 helyett én szinte biztosan ezt venném. hogy x-a1 vagy x-e1, na az már jó kérdés...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#342) szisti válasza Parci (#341) üzenetére


szisti
csendes tag

Az x-trans jelenti számomra azt az innovációt, aminek nem tudok ellenállni. Ez veri a full frame szenzorokat.

www.szokeistvan.hu

(#343) FEDman válasza szisti (#342) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyon jó az X-Trans, de azért az túlzás, hogy veri az FF-et. :)

(#344) Parci válasza szisti (#342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig nem feltétlen jobb mint a bayer (pláne az aa-szűrő nélküli bayer), csak más.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#345) szisti válasza FEDman (#343) üzenetére


szisti
csendes tag

Végre vitatkozhatunk. :)
Ha korábban valaki nekem ezt mondta volna, hogy jobb mint a FF, akkor én is körberöhögöm. Racionális ember vagyok, és megnéztem néhány mértékadó tesztet.

Összeszedtem néhány tesztrészletet. A képet remélem sikerül jól feltöltenem, mindenesetre teljes méretben nézzük!

Felbontás:
FUJI X-E1:

EOS 1D MARK IV
Szia!

Magas ISO Zaj:
FUJI X-E1:

EOS 1D MARK IV

Dinamika:

Még egy magas ISO:

Itt van egyben:

Döntse el mindenki maga, hogy melyik a jobb!

www.szokeistvan.hu

(#346) Parci válasza szisti (#345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az 1d mark iv nem egy full frame váz...
a jpg pedig nem egy olyan formátum, amivel a szenzorok közti különbség kimutatható...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#347) FEDman válasza szisti (#345) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy azt Parci is írta itt azért akadnak olyan gépek is amik nem FF-ek. :)

Meg mind Jpeg, ilyen téren elég becsapós lehet sz összkép, mert a Fujinak van talán a legügyesebb Jpeg motorja jelenleg.

Ettől függetlenül itt is érezni azért a nagyobb szenzorban rejlő potenciált.
Csak ehhez érdemes azt is hozzátenni, hogy a zajt önmagában vizsgálni elég félrevezető lehet hiszen ebben az esetben csak zajszűrés mértékén múlna egy gép jósága. :)

Sokkal érdekesebb a jel/zaj arány vizsgálata. És itt érdemes megjegyezni, hogy a mostanában a Nikon Jpeg-ben kifejezetten minimális zajszűrést alkalmaz. Inkább bent hagy picit több zajt a több részlet és a több szín információért cserébe.

Néz meg ezeket:

X-E1 iso6400 Jpeg

D600 iso6400 Jpeg

Nagyíts bele mindkét képen a Martinis üveg legalsó címkéjén lévő ROSSO feliratra, aztán nézd meg az alatta lévő zöld feliratot ami bizony a szűrés miatt csak az egyiken zöld. :)

De ha megnézel más részleteket is szinte mindenütt kicsit tompább színekben a Fuji.

De ennél még érdekesebb a nyers Raw:

X-E1 iso6400 Raw

Nikon iso6400 Raw

Fuji X-Trans megoldásának egyik nagyon pozitív tulajdonsága, hogy meglepően kevés színzajt termel még Raw-ban is. Cserébe viszont kicsit tompább a kép, pixelszinten nézve lényegesen kevesebb a színinformáció.

Ehhez nagyíts itt bele mondjuk a pénzérmére mind a két képen.

Azt hiszem elég jól látszik miben nyújt többet egy FF Nikon. :)

Összegezve véleményem szerint gyakorlati szempontból ha azt nézzük, hogy mennyire lehet lazán eltekerni a 2 gépet iso6400-ig, ilyen szempontból nagyon hasonló a kettő. Zajban iso6400-ig nagyon hasonló a kettő és ez nagyon pozitív a Fujira nézve. Viszont máshonnan nézve meg egy ügyes feldolgozással (LR-ban nem ügy a színzaj kezelése) ugyanaz az iso6400-as képe hagyományos FF szenzorral kicsit jobb minőségű lesz.

Azaz bizonyos területeken pariban van az FF-el, bizonyos területeken meg elmarad attól. Erre mondom én, hogy piszkosul jól teljesít a Fuji, de azért FF verésről azért még nincs szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#348) szisti válasza FEDman (#347) üzenetére


szisti
csendes tag

Magas ISO zajban mindenképpen jobb mint akármelyik FF gép. Még a Nikonnál is. Mondom ezt persze a tesztel alapján. Az FF képek kontrasztosabbak, de az még nem biztos, hogy a jóság...
Az általad belinkelt Nikod D600 képénél is nekem a Fuji a jobb, legalább is zajban.
Da ha még vitatható is a jóság, akkor is mind felbontásban, mind pedig fizikai méretben majd 2x akkora érzékelővel kellene versenyezni, és ez óriási dolog! Ezért mondtam, hogy az X-trans nagy innováció. Én ebbe szerettem bele, és nem a Fujiba!

www.szokeistvan.hu

(#349) szisti


szisti
csendes tag

RAW-ban jobb a FF Nikon elismerem, de akkor is... :)

www.szokeistvan.hu

(#350) Parci válasza szisti (#348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egész egyszerűen nincs így, mind felbontásban, mind zajban jobb az ff lapka, ámde mind az x-trans, mind az ff bayer lapkák marha jók, szóval igazán nem kell ezen nagyon kombinálni, ha tetszik, akkor hajrá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.