Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Freddy76 válasza Stauffenberg (#850) üzenetére


Freddy76
addikt

Szépek ezek a fujik, b.sszameg. Fedman képeit nézve ismét elkap valamiféle vágy, de ilyenkor az af-re gondolok, és elmúlik... De az af-en kívül mindenben ideális lenne nekem egy xe-1+18-55+35.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#852) TayRol válasza Stauffenberg (#850) üzenetére


TayRol
veterán

ugye hogy meglepően jó annak a kitobinak az építési minősége? (illetve a képi is)

(#853) FEDman válasza Stauffenberg (#850) üzenetére


FEDman
addikt

A Fujinál mintha a szépség fordítottan arányos lenne a mérettel. Az X-Pro1 nekem kicsit olyan darabos, a X-E1 már sokkal jobb, de formára nekem a kis Fujik tetszenek a legjobban. :))

Persze lehet ezzel csak én vagyok így. :U

(#854) Stauffenberg válasza TayRol (#852) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még nem nagyon volt időm vele fotózgatni és az ünnepekig nappali viszonyok között esélyem sem lesz vele foglalkozni. Az építési minősége tényleg jó ennek az objektívnek, de az zavar, hogy nagyon keményre van hangolva a zoom gyűrű. Alaposan rá kell fogni, hogy mozgatni tudd, ami egy ilyen kis gépnél nem előnyös, jobb lenne ha finomabban járna mint ahogy a fókusz gyűrű.

De itt egy gépből kiesett JPEG. A hóembert a Fotoplus rejtette a dobozba egy karácsonyi üdvözlő kártyával, nagyon cukik.

(#855) MC Pite válasza Freddy76 (#851) üzenetére


MC Pite
veterán

Összességében vizsgálva melyik af-el lennél elégedettebb? OMD szintet egyik sem üti meg (gondolom, illetve vannak olyan tulajdonságai mint a középen egy pacniban lévő pontok, ill bizonyos körülmények között mindig nem megbízható eredmény), de nekem a 17-50es üveggel az előző és a mostani rendszer ugyanolyan gyors, úgyhogy annyira nem értem most sem. Elhiszem hogy mást tapasztaltál, de biztos vagyok benne hogy nem tőlem olvasod ezt csak, és videókon is van más. Igaz, azt mondtad a gép kezelési sebessége sem elég gyors, ezt passzolom, szerintem nem lassabb az 5100nál, az X10nél meg tuti gyorsabb; azaz nekem megfelelő.
Ha valamiben egyértelműen lassabb, az a kevés fénynél a képfrissítés. Viszont tél végére/tavaszra kimennek az X-E1 készletek, és esni kezd az X-E2 ami ezekre gyógyír...

Stauffenberg, 16-50től nem is rossz :K Tipikus Fujis bokeh, az olcsó obitól szerintem korrekt; várunk majd többet is :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#856) Freddy76 válasza MC Pite (#855) üzenetére


Freddy76
addikt

Rajtad kívül az itteni x faktorosok is beismerik, hogy af téren lenne hova fejlődni, pl. TayRol, Fedman... Őket egy pöttyet tárgyilagosabbnak érzem, téged mintha elvakítana a szerelem a fuji iránt...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#857) madgie válasza Freddy76 (#851) üzenetére


madgie
titán

Én meg az árukra gondolok és tényleg elmúlik a kell érzés :D

(#858) Freddy76 válasza madgie (#857) üzenetére


Freddy76
addikt

Nos, igen...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#859) TayRol válasza FEDman (#853) üzenetére


TayRol
veterán

nekem meg az x100. :P
nade most komolyan, rendben van a design.

(#860) Stauffenberg válasza MC Pite (#855) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"OMD szintet egyik sem üti meg"

Amit akár meg is üthetne, elvégre a legtöbb X gép simán OM-D árkategória, sőt a MILC piacon is közvetlen versenytársak. :)

Freddynek igaza van abban, hogy az X-E1-nek nem erőssége az AF. Optimális körülmények között kicsikarható belőle tisztes teljesítmény, de a gyakorlatban elég ritka, hogy meglegyenek az optimális körülmények.

"Ha valamiben egyértelműen lassabb, az a kevés fénynél a képfrissítés."

Az X-A1 képernyője is ezzel küzd. Normál irodai világítás + ablakon beszűrődő fény már elég neki, hogy szaggasson. Hozzáteszem, közben a mobilom élőképe még mindig folyamatos képet ad ilyen fények között.

Ami kárpótol, hogy kellő fénynél brutál gyors, na meg jó nagy felbontású és minőségi darab.

(#861) FEDman válasza Freddy76 (#856) üzenetére


FEDman
addikt

Így van, az áron túl engem is eddig az AF tartott vissza leginkább. A legutóbbi firmware frissítéssel viszont már egész használható lett az X-E1 is ilyen téren.
Viszont ez a használható még nem azt jelenti, hogy AF-ben ne lenne jobb gyakorlatilag bármelyik Pana váz. Majd ha erőt veszek magamon írok pár gondolatot a két rendszerről.

Egy biztos, sok jó tulajdonsága van a Fujinak ami miatt lehet szeretni, de az AF az nem tartozik ezek közé. :)

(#862) FEDman válasza Stauffenberg (#860) üzenetére


FEDman
addikt

Gondolom eddig csak 3,5-5,6 kit obi volt fent. Az élőkép olyan dolog amit rendesen etetni kell ám fénnyel. Úgyhogy kevés fényben majd egy XF 35/1,4-gyel jobb lesz mind a keresőképed, mind az AF-ed. :)

(#863) Stauffenberg válasza FEDman (#861) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én még meg sem néztem, hogy melyik fw-el jött az X-A1, mert ahogy látom már van friss ami elvileg javít az AF-en.

(#864) FEDman válasza TayRol (#859) üzenetére


FEDman
addikt

Az összes X vázra öröm ránézni, de külsőre nálam ez a top! :D

(#865) madgie válasza FEDman (#864) üzenetére


madgie
titán

Milyen jó lenne, ha a csoffadék kisvaku helyett egy kereső lenne ott a sarokban :(

(#866) Stauffenberg válasza madgie (#865) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valahol meg kell húzni a határokat a kategóriák között, ha már mindegyikbe ugyan azt a szenzort teszik. :D

Az X-A1 és az X-M1 között is csak az X-Trans a különbség, ami különösebben nem hat meg, van a hagyományos Bayer színszűrőnek is előnye. Az X-M1-et lényegesen szebbnek találom, de 80 ezres felárat nincs kedvem fizetni a külseje miatt, inkább veszek 10 ezerért egy szép bőr tokot.

(#867) FEDman válasza madgie (#865) üzenetére


FEDman
addikt

A Fujinál olyan nincs, hogy mindent megkapsz egy vázban. Nálam most az X-E1-en van vaku is, meg kereső is, viszont a kijelzőt itt max géppel együtt tudom megdönteni. :DDD

(#868) Stauffenberg válasza FEDman (#867) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ja. Mivel a biológia kicseszett velem és nekem nagyon fárasztó egy EVF-et bámulni (szemben a hagyományos optikai keresővel), ezért nekem a dönthető LCD egyébként is többet számít mint az EVF. :) Jó persze egyáltalán nem ellenkeznék ha lenne, mert amúgy jó dolognak tartom, de azért nem töröm össze magam miatta, hogy már csak azért is legyen. :)

(#869) MC Pite válasza Freddy76 (#856) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha tudsz olvasni és értelmezni akkor láthatod hogy nem hibátlan. 10ből 7,5-8 a (zoom meg a 35ös alapján, a tele végét nem számítva, az lehúzza 7re az átlagot. A 35 nem idegbetegen gyors, de majdnem mindegy milyen fénynél használjuk, kevésnél (kevésbé kontrasztos témával) sem zavaró (kb 7,5-8as), elég fénynél meg szinte gyors, kb mint a 18-105, 8,5-9 körül kapna; ha majdnem tíz pont az 50 1.8G). X10 beltéren 5-6,5 pont között kapna, 808asom 3-6 pont között, korábbi kompakt 4-5. Ma kolléganőm G2esével (14-42vel) lőttem bent, igen; egyértelműen kiegyensúlyozottabb teljesítményre képes mint az enyém, 8-9,5 között fény/téma függvényében. Kis kerettel nem mindig talál, de közepessel mindig, és akár talált akár nem, gyorsan tette. 1, 2 Gyorsabban, mint a korábbi/mostani rendszerem, sőt, az 1.8G-t biztosan eléri, tán meg is lépi vacak kis zoom létére - X-E2 ezt a sebességet sem biztos hogy eléri ahogy a videókon látom, de jóval közelebb van ehhez már, és hajlamosabb a huntolásra mint az mft
De hogy a mostani rendszered megfelelő, ez meg nem, arra nem tudok mit mondani, csak az hogy 'igen'.

Fussunk össze valahol, és nézzük már meg hogy a tami+D7K egyértelműen [link]/pontosabb, mert akkor meghívlak egy pezsgőre/bambira ha így lesz. :R
Egyedül kb 40mm felett romlik (ezt is írtam, főként pici fókuszkerettel) a kitobival a teljesítmény kevés fénynél, ezzel nincs mit tenni (nagyobb keret és közelebb mennyi); a többi helyzetben simán pariban van szvsz. Vagy egy-egy rágóval belassított 18-105/18-200/28-75/17-50em volt és rosszul hasonlítok. :D

szerk: Akiknek sok a szöveg, Pana G2 meg X-E1 fókuszvideó linkek vannak a szövegben, igen, megint af/ae lock nélkül, de a lényeg látszik.

FEDman, te tudsz csinálni(?) összehasonlító videót a G3-al af terén, normálisat akár :)
Parci, rongyosra linkeltem a videókat, beltér, kevés fény, ez tényleg fél óra? :) Mid van most, csattogó vagy mft? Vagy azt hiszitek tudok videót hamisítani ;] ?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#870) Parci válasza FEDman (#861) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont azt írják, hogy pontos. kevés fényben fél óra alatt talál fókuszt, de nem téveszt. megerősíted?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#871) Macyke82 válasza Stauffenberg (#850) üzenetére


Macyke82
tag

Stauffenberg kollegához hasonlóan jómagam is a héten vettem át az új "vasat" egy fekete/ezüst összeállítású X-E2-t. Viszont én nem kaptam hozzá olyan aranyos kis hóembert mint ő :)
Én is csak most a hétvégén fogom tudni inkább próbálgatni a gép tudását, de amit eddig tapasztaltam az több, mint biztató. Az építési minősége mind a gépnek mind pedig a hozzá tartozó zoom objektívnek (XF 18-55) kitűnő.
Az első pár próbakép is nagyon elnyerte tetszésemet....

(#872) jjeahh válasza FEDman (#853) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nálam ez pont fordítva működik, az x-pro1 tetszik a legjobban :DDD
#864: ok, a 35-össel, ezüstben azért a kis fuji sem semmi :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#873) MC Pite válasza jjeahh (#872) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha letakarom a módtárcsát, akkor guszta is :D ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#874) FEDman válasza Parci (#870) üzenetére


FEDman
addikt

A 35-össel fotóztam főleg, teljesen jól használható kevés fényben, talál fogást és pontos is.

MC Pite:
Az XF 35/1,4 AF-e tényleg idegbeteg, idegbeteg sebességgel tudja rángatni az obit előre hátra. :DDD
Már egy AF-es obim sincs a Panához. De mint mondtam majd fogok írni a témában, csak türelem. :)

(#875) TayRol válasza Macyke82 (#871) üzenetére


TayRol
veterán

xe2? jó fényeket!
na meg tapasztalatokat ide.:)

(#876) FEDman válasza Macyke82 (#871) üzenetére


FEDman
addikt

Majd ellenőrizd mind a váz, mint az obijaid firmware-jét. Az X-E2 úgy jött ki, hogy akkor még az objektívek még nem voltak a hybrid AF-hez hangolva, azt csak később jött ki egy frissítéssel.

Ezt ellenőrizni úgy tudod, hogy a DISP BACK gombot nyomva tartva kapcsolod be a gépet.

(#877) Macyke82 válasza FEDman (#876) üzenetére


Macyke82
tag

Kösz az infót le fogom ellenőrizni... ;)

(#878) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Kemény ez a képstabilizátor a 16-50mm-ben.

50mm, ISO 1600, F5.6, 1/13s záridő, kézből kitartva

Persze ez is gépből kieső JPEG, nincs most időm RAW-ot konvertálni. A fotón is látszik, hogy még mindig munkára vagyok kárhoztatva. :D

(#879) jjeahh válasza Stauffenberg (#878) üzenetére


jjeahh
nagyúr

peaking rosszabb mint a sony-é?
meg ez is tud ilyen Digital split image cuccot? az mennyire használható?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#880) Stauffenberg válasza jjeahh (#879) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Maga a peaking nem olyan hangsúlyos, kicsit elnagyoltan van kidolgozva ez a funkció. Nem lehet annyi fokozatban állítani az erősségét, mint a Sony-n és a megjelölés színe sem változtatható (ami csak azért bosszantó, mert itt fehér, vagy valami olyasmi, míg a Sony esetében rikító sárga, piros, stb színeket lehet beállítani). De egyébként használható pont olyan jól (vagy rosszul). Ugyan olyan korlátjai vannak, mint az összes többi gépen: ha nem elég kontrasztos a téma vagy nem elég szűk a mélységélesség, akkor nem sokra mész vele, mert félre tud vezetni. Ilyenkor érdemes belenagyítani az élőképbe és úgy sokkal finomabban is beállítható, de ha meg amúgy is belenagyítasz, akkor meg már a peaking sem feltétlenül kell.

Ettől függetlenül jó, hogy van, mert az egyik leghasznosabb funkció. Akarok én is erre manuális objektíveket tenni, már csak az a kérdés, hogy találok-e nem arany árban olyat ami nyitott rekeszen is elég éles. :D

(#881) FEDman válasza jjeahh (#879) üzenetére


FEDman
addikt

A digital split image-hez kellenek a szenzorba integrált PD AF pontok is. Ennek megfelelően ilyen egyelőre csak az X100s és az X-E2 vázakban van.

(#882) FEDman válasza Stauffenberg (#880) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyjából milyen manuális obiban gondolkodsz (mm, fényerő)?

(#883) madgie válasza FEDman (#882) üzenetére


madgie
titán

Dikk, gyorsan megkaptad az arcképet :D

(#884) Stauffenberg válasza FEDman (#882) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

23mm + 50mm körüliek. Utóbbira itt a Pentax 50mm f1.7, ahhoz csak adapter kell, de az ekv. 35mm körülire nincs még kiszemeltem. Fényerőben f1.8-nál jobb kéne. Egy olyan 20-30 magyar pénz körülit gondoltam. Ebayen is körül fogok nézni.

Nincs valahol egy fórum vagy wiki ahol össze vannak szedve olyan régebbi üvegek amik jól muzsikálnak egy mai aps-c szenzoron?

(#885) jjeahh válasza madgie (#883) üzenetére


jjeahh
nagyúr

FEDman: cuki arckép

madgie: miért, általában sokáig kell várni rá?

Stauffenberg: ekv 35mm körüli fényerőst nem igazán találsz régiben, max valami mai cuccot, pl. [link], vagy f2.8-ast

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#886) FEDman válasza madgie (#883) üzenetére


FEDman
addikt

Bütyök kapitány a fedélzeten! :DDD

(#887) FEDman válasza Stauffenberg (#884) üzenetére


FEDman
addikt

Hát az előbbi a nehezebb ügy. A régi 28-24mm-es obiból sok a gyenge eresztés. Az SLR Magic 23 1.7 Hyperprime-et meg nem tudom nyugodt szívvel ajánlani. A nyújtott képminőségéhez képest szerintem még drága is.

Meg ha már ennyit költ rá az ember akkor már inkább egy XF 27/2,8

Vagy ha 23mm akkor X100! :DDD

Na ezzel most asszem nem sokat segítettem. :)

(#888) MC Pite


MC Pite
veterán

Beszéljetek le, mondjátok hogy hülyeség, és ráunnák hamar :B
[link]
Jó lenne tudni hogy progival mennyire hozható vissza még emészthetőre, némi nyesés árán. Flickren nagy a szórás a halszemes atomtorz, és a 'normális' uwa-ra vágott/korrekciózottak között. Egy lightroom és némi türelem elég lehet ehhez? Tudom, elég faszán kell komponálni, és halszem (U)WA helyett nem a legszerencsésebb...

Stauffenberg: Igaz, X-E1 OMD árkategória. Vannak olcsóbb tesók, de még annak feléért is az mft gépek lenyomják af terén simán! Ez ilyen, jobban csípném én is azoknak a fókusz sebességét, viszont - gondolom egyértelmű - más dolgok a fontosak, egyikben, másikban más előnyök fontosabbak.
Ma használva a G2őt már árnyalódott a kép az első egy-két hetes birtokláshoz képest. Azóta használtam, próbáltam sok cserélhető obis rendszert, és kiderült hogy mindegyiknek vannak ilyen-olyan problémái, dönteni kell mivel tudok együtt élni. Pl oké hogy a G2 vaku iq-ja egy nagy nulla, de kézi izo, M mód, 1-2 próbalövés, kézi wb, és már használható. Messzi nem szép, de használható. Fogás terén is árnyaltabb a kép, S100fs pörfikt markolata után egy darabig úgy akartam fogni mindent, de ezeket nem úgy célszerű. Van pár dolgo benne amit nem lehet túl gyorsan változtatni, a kész jpg sem az én szájam ízének való, de ez is csak egy 'olcsó' gép, kellenek bele hibák, de élhető. Főnökömnek egy éve keresünk kicsi és jó gépet, nejemnek is vadásztam jó darabig, és mindnek van egy adag hibája, és/vagy az ára. Nekem meg 'nagy bajom' hogy ezekkel is úgy vagyok mint az autókkal , bringákkal vagy a nőkkel, mindenben meglátom a jót, és mindenféléből kéne, mindbe csípek valamit. :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#889) madgie válasza MC Pite (#888) üzenetére


madgie
titán

Ja, vaku iq nulla, de ezen fenemód segít a kézi iso, m mód.

Mindezt úgy, higy van egy baromi jó iAuto benne, vagy ha az nagyon buta, egy jó i iso (ami figyeli a gyutávot, kézremegést, stb).

Bocs, de azt hittem, ezen már túl vagy.

(#890) MC Pite válasza madgie (#889) üzenetére


MC Pite
veterán

Mivel a tulaj nehezményezte a vakus képeket, megnéztük miket tehetünk, egyébként nem foglalkoztam volna ezzel. Elsőre mutatom, tessék, S mód 1/25. Hümm, pedig ez működni szokott mindenütt...
IAuto és P/A/S módban is vagy iso100, vagy iso 160as érzékenységet választ a gép, illetve a tulaj szerint mindig hideg lesz a fehéregyensúly (van vaku wb mód, és azzal korrektebb lesz a wb mint auton).

Nálam is két hét alatt soha, mondom soha nem állított be 160as isonál magasabbat (3,5-8as rekesz tartományig néztük), ha szerinted ez nagyon jó, hát legyen, az általad leírt szempontokon jó sokáig törpölhet hogy 100 vagy 160 legyen a végén ;] . Megjegyzem a G3 már nem ilyen. Fw verziót egyiknél sem tudom, ha számítana, te jóval többet próbáltál sztem a pana vonalból.

Lényeg: Az is élhető, és mindegyiknél vannak sajátosságok, hát, annak is. Fentebb azt írtam le hogy picit szőrösebb szívvel emlékeztem vissza rá, mint amennyire abszolútban jó/rossz, mert akkor épp azok a dolgok eléggé szíven ütöttek. A bridge/dslr-el készült hármas összehasonlító eredményei ettől nem változnak, csak mondjuk inkább úgy, hogy jobban értékelem már az erősségeit mint korábban, amik akkor magától értetődőnek tűntek - pl a fókusz sebessége, kereső mérete, manuálozás :). (Érdekes mód a belenagyításnál kevésbé zajosodik mint a többi rendszer amit próbáltam.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#891) Parci válasza Stauffenberg (#878) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hehe, ez az ikeás irattartó izé nálunk is van :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#892) Stauffenberg válasza FEDman (#887) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az XF 27mm f/2.8 nem nyerte el a tetszésem, szerintem egy cseppet túl van árazva. Az annyira nem zavarna, hogy nyitott rekeszen extrém módon vignettál, az viszont inkább, hogy torzít is, meg a sarkok fele már nem rajzol olyan szépen. Ez lehetett volna az első olyan fix üvege a Fujinak amit betolhattak volna 100k HUF alá.

Szóval a "ha már ennyit költ rá az ember" analógiánál maradunk, akkor szívesebben választok egy szűkebb látószöget és költök kicsit többet, de akkor ott van az XF 35mm f/1.4 R. :)

(#893) FEDman válasza Stauffenberg (#892) üzenetére


FEDman
addikt

Abból amit eddig láttam semmi gond nincs az XF 27/2,8-cal, a palacsinta obik között szerintem kifejezetten jó a képminősége. A 0,5%-os torzítása szerintem nem ügy. Vignettálni persze vignettál pont úgy ahogy az összes ilyen palacsinta. :)
De a vignettát könnyen lehet ám korrigálni. Jpeg-ben korrigálja is a Fuji ha akarom ha nem, aminek én személy szerint egyébként nem örülök. :(
Plusz a Fuji itt is kicsit más. A Pana 20/1,7 a Samu 30/2 a Canon 22/2 ezeknek a palacsinta obiknak mind igen kemény a bokehjuk szemben az XF 27/2,8-cal, aminek ilyen téren egy kicsit finomabb képe.

Szóval nekem tetszik a 27-es is. Azzal viszont egyet kell értsek, hogy a fényerejéhez képest elég rendesen megkérik az árát.

Akkor meg már tényleg inkább egy X100, vagy egy XF 35/1,4 :)

(#894) Stauffenberg válasza FEDman (#893) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyszer majdnem vettem egy Canon EOS M-et csak egyedül a 22mm f/2 STM miatt akkoriban mikor már bagóért osztották (szerencsére van is ilyen kit), de aztán megálljt parancsoltam. :D Az egy remek objektív, remek áron. Csak hát ugye a váz nem ér egy batyufaszt sem, maximum csak annak aki egyedül videóra használná. :)

Most nézegetem a régi Zeiss üvegeket eBay-en, de ami olcsó, az még abból az időből való, mikor a Zeiss nem volt különösebben elit márka és azok az objektívek is teljesen átlagosak (bár azért csak a név miatt ezeknek is megkérik az árát).

Pedig amíg még Pentaxon zongoráztam pár éve, akkor sok manuális üveget körbejártam, de már a negyedére sem emlékszem, hogy mik voltak amikkel szemeztem. Vettem egy Pentax 50mm f/1.7-et és imádtam, onnantól nem is nagyon kellett más. Ez az ekv. 35mm mánia csak az utóbbi 1-2 évben rakódott rám.

De őszintén szólva manuális üvegekből már a 35mm-es darabok is elég változatosak, de inkább elkeserítő a kínálat (nem úgy ha az ember egy jó 50mm-es obit akar, abból rogyásig van fasza, fényerős, megfizethető darabokkal a piac). Ami olcsóbb, azok rendszerint sem fényerőben, sem rajzban nem valami izmosak, ami meg drágább az már olyan árban van, hogy inkább spórolnék még pár hónapot és megvennék egy rendes Fujinon üveget helyette.

Minden út Budára vezet... akarom mondani az XF 35mm f/1.4-hez... :D

[ Szerkesztve ]

(#895) MC Pite válasza Stauffenberg (#894) üzenetére


MC Pite
veterán

Asszem páran végig jártuk ezt az utat :K
Egyedül az UWA amire sose voltam hajlandó annyit költeni (amennyit hjasználnám nem érné meg), de ez a kis kompakt milcekre való 8mm-es most megzavart :D . Ott az új 10/12/14milis, sokkal korrektebbek, de már elég közel járnak a penge 14es üveghez árban, akkor meg nincs kérdés. Amcsiból és HK-ból, főleg használtan elég jó áron lehet szerezni, vámraszállításra kell odafigyelni...

A palacsintát meg én is pofátlanul drágának tartom, veszek egy 18-55öt használtan belőle, azonos fényerővel. Jó, nem palacsinta méretű, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#896) FEDman válasza Stauffenberg (#894) üzenetére


FEDman
addikt

Kicsit legörgeted itt találsz egy blende soros teszt ábrát ezzel a két obival:

XF 27/2,8

Canon EF-M 22/2

De amúgy igen, ha egy mód van rá akkor az XF 35/1,4-et nem szabad kihagyni! :)

(#897) Stauffenberg válasza FEDman (#896) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Néztem már elég tesztet ezekről az objektívekről. Azonos rekeszen a Canon üvege több színhibával rendelkezik, de szerintem messze nem marad el annyival az XF27 mögött, mint amennyivel olcsóbb. Konkrétan pont a felébe kerül. Ez engem pont arról győz meg, hogy mennyire jó a Canon EF-M 22mm f/2 STM. De itt nagyjából véget is ér az EOS M rendszer pozitívumainak a sora.

Amúgy jópofa ez a tesztoldal, teljesen máshogy van szerkesztve, mint a Dpreview és utánzatainak a sablonja és a tesztelt tárgyakról készült fotók is jópofák (én konkrétan hülyét kapok attól amikor egy tesztoldal elkészíti ugyan azokat a termékfotókat újra amiket a gyártó adott ki). Kár, hogy nem beszélem a nyelvet. :D Kíváncsi lennék, hogy a pazar vizuális tartalom mellé milyen szövegezés jár.

(#898) Parci válasza Stauffenberg (#897) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igaz, a canon 11-22 is qrva jó :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#899) Stauffenberg válasza Parci (#898) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kapható valahol Ázsián kívül? :D

Egyébként meg bosszant is, hogy a Canon-t ennyire nem érdekli a MILC piac, pedig az első EOS M sem lett volna rossz ha kicsit gyúrnak még rajta. Nekem már csak a 22mm STM miatt megérte volna azt megvenni, meg most nem anyáznék azon, hogy a Fujifilm meg a videózás szarja le. :) De hát ez van, egyik rendszer sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#900) Parci válasza Stauffenberg (#899) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

passz, ennyire nem foglalkoztatott sosem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.