Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) ROBOTER válasza b.vr (#1850) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az anyagi részét leszámítva az ára nem tetszik! :)

És szeretnék a kis méretnél maradni. Nekem ez az E-M10 nagyon teszik, az objektívválasztékban megtalálnék mindent, amire szükségem van a nagytelét kivéve, de arra úgyis második vázat használnék.

Viszont ez az ISO százmillió hajszolása a tiszta ISO100-as képekkel szemben nem tetszik.

Ettől függetlenül eléggé valószínű, hogy E-M10-nél kötök ki. Vagy ha a NEX7-nek lesz utódja, talán annál. Van még 2 és fél hónapom dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#1852) ROBOTER válasza Parci (#1849) üzenetére


ROBOTER
addikt

"de én is jobban örülnék a sima 24 mp-es, aa nélküli, bayer sony érzékelőnek."

+1

(#1853) b.vr válasza ROBOTER (#1851) üzenetére


b.vr
őstag

:D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1854) Parci válasza ROBOTER (#1851) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sőt, iso 50 sem volna túlzás, és is biztosan azt a szenzort választanám, nem az izószázezrest. natív, atomjó, maxi dinamós iso 50... :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1855) ROBOTER válasza b.vr (#1850) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ja és még a Sony mellett szól, hogy van rövid makrójuk, ami nálam nagyon fontos.

(#1856) TayRol válasza ROBOTER (#1851) üzenetére


TayRol
veterán

én is m43-as nagylátóval vagyok bajban...

(#1857) Parci válasza TayRol (#1856) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az azért művészet a 9-18, 7-14, 12/2, 7,5 halszem, 12-32, 12-50 mellett :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1858) b.vr válasza ROBOTER (#1855) üzenetére


b.vr
őstag

Ezt már a múltkor is szerettem volna megkérdezni: a rövid makrót milyen témához ideális(abb) használni? Nem macerásabb a megvilágítás? (arra gondolok hogy azzal hogy közelebb kell tolni az obit a tárgyhoz, így jobban leárnyékol maga a felszerelés)

(#1857) Parci: :D plusz hozzá lehet még tenni a 12-35, 12-40 párost.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1859) TayRol válasza Parci (#1857) üzenetére


TayRol
veterán

ja, azt nem mondtam, hogy véges pénzem van rá. ekv. 15 körüli kezdő kellene, de a 7-14 nem az én ligámban játszik.

(#1860) lenan válasza ROBOTER (#1847) üzenetére


lenan
aktív tag

sigma dp1-2-3? a három együtt kevesebb mint egy csúcs oly, fuji, sony - iso100-400 között mi a baja?

(#1861) Parci válasza lenan (#1860) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármi, amit megnyomsz rajta...
(de amúgy az biztos, hogy az obik és a szenzor alapérzékenységen pazar)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1862) FEDman válasza lenan (#1860) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól számolom ez a 3db Sigma jelenleg 2700$ így együtt, nem egészen értem mitől olyan jó ár ez? :)

Főleg hogy ha nem számít se a kereső, se a gyors működés akkor ennyi pénzből olyan felszerelést lehet összedobni szinte bármi másból, hogy csak úgy füstöl! :D

[ Szerkesztve ]

(#1863) lenan válasza Parci (#1861) üzenetére


lenan
aktív tag

Spec nyomkodni jó, ebben tévedsz. Lassú mint a csiga, amúgy más fogás tájképfotózásnál nem igen van rajta szerintem.

(#1864) b.vr válasza lenan (#1860) üzenetére


b.vr
őstag

hm, néztem a dp3-ról gyorsan két tesztet (egy MingThein és egy luminous landscape), a képminőség ott van!

(#1861) Parci: az ergonómia jogos, pedig MingThein még egy markolatszerűséget is barkácsolt rá :)
Viszont most délután volt a kezemben az a Samsung amiről a múltkor írtál (amin szinte egy gomb sincs csak a nagy érintőkijelző), a tárcsák-gombok hiányát nem tudnám megszokni, de a markolat, az expo-gomb, a súlyeloszlás - ezeket nagyon eltalálták!

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1865) lenan válasza FEDman (#1862) üzenetére


lenan
aktív tag

500 euro darabja (fotokoch.de)
3 db 2.8-as obi, amiből 2-nél nem hiszem hogy sokkal jobb lenne máshol. (30-as és 50-es)
Ha egyszer tájlépnél összenéznéd a fuji-val (bármivel) kb értenéd mitöl olyan jó ár ez.
Mi füstől ennél jobban szerinted kereső nélkül fasza lassan és tájképre?

(#1866) Parci válasza lenan (#1865) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, 500 euróért a 30/2,8-cal nem olyan rossz. kezeli bármi a raw fájljait a saját szoftverükön kívül?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1867) b.vr válasza Parci (#1866) üzenetére


b.vr
őstag

"kezeli bármi a raw fájljait a saját szoftverükön kívül?"

hát nem lepődnék meg ha nem, mert MingThein a mit-kellene-még-javítani részben megjegyezte hogy a fájfeldolgozást bízzák inkább az Adobe-ra.
(mondjuk az az 50es volt, de gondolom ebben nincs különbség)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1868) FEDman válasza lenan (#1865) üzenetére


FEDman
addikt

Hát szerintem mondjuk egy jól megválasztott obi sorral, mondjuk egy XF 14/2,8, vagy egy XF 10-24/4 is jobban tágítja egy komoly tájfotós lehetőségeit. :)

Ez például engem jobban izgat, mint az elérhető max felbontás és képminőség. Valószínű emiatt sose leszek igazán menő tájfotós. :D

No de viccet félretéve, a tájfotókat jellemzően nem fali konnektor közelében készítik és így egy hosszabb túrára nem árt ha egy Sigma DP-hez mindjárt viszel 6-8 db akksit is. No meg jó hogy sok fényben érzi magát elemében a foveon szenzor, de azért engem az is marhára tudna bosszantani, hogy tűző napon adott esetben szinte semmit nem látok a DP fix kijelzőjén. :U

Persze ezek egyike se a képminőségről szól, ami egyébként tényleg bizonyos területeken kiemelkedő a DP Merrill esetében. Ettől függetlenül én szerintem a maradék hajamat is kitépném pár hét Sigmázás után az tuti. :DDD

Ehhez képest 500 euro, a 3db együtt 1500 euro nekem legalábbis rengeteg pénz.
No persze ez én vagyok. Ami engem illet kb. úgy vagyok a foveon szenzorral, mint Roboter az X-Trans szenzorral, tud szép dolgokat a foveon, de hajamra kenhetem ha pont ott erős ami egem személy szerint pont hidegen hagy. :)

(#1869) FEDman válasza Parci (#1866) üzenetére


FEDman
addikt

Ha most 500 eurot szánnék kompaktra, akkor én is gondolkodás nélkül..

..vennék egy X100-ast. :DDD

(#1870) Parci válasza FEDman (#1869) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazad van, nem szabad, hogy mindenféle gonosz erőt letérítsenek az x-t1-hez vezető útról... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1871) FEDman válasza Parci (#1870) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem se add ennél alább.. :DDD

(#1872) ROBOTER válasza b.vr (#1858) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mindenhez azt szeretném, amihez csak megvalósítható. Nekem Canonon a Tokina 35/2.8 volt a kedvencem, szinte hibátlan objektív optikailag. Más perspektíva, élőbb, te vagy ott és nem a téma van felnagyítva messziről, a telemakró nekem sokszor lapos, unalmas. A világítás megoldható itt is.

(#1873) lenan válasza FEDman (#1868) üzenetére


lenan
aktív tag

Amúgy igazad van, de nem ez volt a kindulás. Roboter mester nem szerete az x-trans zöldjét, jogosan, és a gyenge átmeneteket a m43-nál. Erre lehet megoldás tájképnél a sigma dp, amúgy általános felhasználásnál tényleg örjítően lassú, nincs magas iso-ja. Mondjuk akkut lehet kapni amúgy, az nem gond.
A képminősége amúgy tényleg annyira jó, hogy minden más valóban szar mellette, ha ennek maximalizásása szempont és ezen a sajátos alacsony iso műfajon nézzük, szerintem kifejezetten olcsó az 500-euro. Az objektívje is pazar.

(#1874) MC Pite válasza FEDman (#1836) üzenetére


MC Pite
veterán

Ennyire sztem senki nem vak, még én se :), látjuk hogy 'akkora mint az Ex-ek', meg látjuk a státuszsorból is az a T1esé. Tudom, tanuljak meg fogalmazni, de úgy írok ahogy beszélnék (írjak lassabban), és visszaolvasáskor én tudom mire gondoltam :D. Más kérdés hogy szóban érteni szoktak legalább :).

ROBOTER, A3+ esetén ott a pont, oda elfér a felbontás, bár ez ritkán előforduló igény - persze 24mpixel alatt alig kapsz már valamit, úgyhogy ez nem nagy probléma.
Az ison való 'rugózás' úgy tűnik veszett fejsze nyele, valahogy nem jön össze az utóbbi években. De a szám annyira nem izgat (tudom mit jelent), az érdekel hogy dinamikában jó legyen (mint letojom hogy hány ghz-es a proci, csak legyen benne kraft; az eredmény érdekel). Ha választani kell, mondjuk inkább ND erős napsütésben fényerős obival, mint zaj/hosszú záridő miatt tornázni kevés fénynél - persze egybe szeretnék faszát, tejszínnel és fahéjjal ha lehet :).

Mondjuk azon csodálkozok hogy mindenki/sokan 1:1ben nézik állandóan a tájképeket... (szűk rekesszel, nagy látószöggel, sok fénynél nekem nem tűnik rossznak; erdőben meg átlag apschez képest amit veszte esetleg zöldben, visszanyerem isoban, szal kb egál - de ezek első benyomások, ettől még lehet tök szar -majd viszek kompaktot-, és lehet 14 hsz-en keresztül belekötni is, itt a ladba ;] ), legalábbis a mirrorlesses oldalak mirrorlesses fotósai között utca,porté/táj van főként. (Tájra t'án a legtöbb sonyt használ így emlékekben kotorászva...)
Egyébként nex6 nem bejövős/mi kéne a hetes utódjába? Bár gondolom EM10 lesz a befutó, jó vas...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1875) ROBOTER válasza MC Pite (#1874) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ízlés, hangulat, téma kérdése.

Én szeretem felidézni a helyet, ahol voltam. A valóság térérzetet kelt. Ezért szeretem a brutális részletességet tájképeknél, ha lehet panorámázok, akár mobillal is, vagy most éppen kompakttal.

(#1876) MC Pite válasza ROBOTER (#1875) üzenetére


MC Pite
veterán

Baccus, még most reggel is alig tudom megnyitni, hiába próbálkozok a most kelők előtt. Most már leszenvedem a képet vhogy. Egy része lent van... ne nagyon toljatok tájképeket, csak jeget és havat látok mindenfelé még vagy két hétig, és már teli a hócipőm (meg arcom, nyakam) vele...
Hát, értem, túrákon szoktam tolni panorámát, bár számomra inkább egyben mutatós, pixelvadászni csak portrénál szoktam. Ejj, de pixelvadásznék már az új vázzal :( Piszok jó lett a 60as vele(igaz, kültéren idáig is jó volt, de most konkrétan gyors is!), élesben is ki akarom próbálni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1877) FEDman válasza lenan (#1873) üzenetére


FEDman
addikt

Elismerem én is, hogy bizonyos szempontból képminőségben a DP Merrillek kimagaslót nyújtanak. Ebben nincs vitánk. Egyszerűen csak egy másik oldalról is megközelítettem a témát. A Sigma kompakt minden erénye elismerése mellett azt hiszem én gyakorlatiasabb ember vagyok annál, hogy tényleg tudjam élvezni hosszú távon egy DP társaságát.
Ez persze nem azt jelenti, hogy más ne találhatná meg benne a számítását.

(#1878) ROBOTER válasza MC Pite (#1876) üzenetére


ROBOTER
addikt

Hol élsz te, hogy ennyire lassan jön be a honlapom?

(#1879) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

komolyan leica t néven jön a lajkának egy mirrorless rendszere? hajrá, fuji.........

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1880) FEDman válasza Parci (#1879) üzenetére


FEDman
addikt

Nem tudom ez mennyire komoly. :)

Simán lehet hogy fake. Ha viszont nem akkor az obik 18-56/3,5-5,6 és 23/2 alapján biztos hogy APS-C lesz. Sőt, annyira hasonlít a NEX-ekre, hogy az se lepne meg ha Sony E bajonettel érkezne.

Feltéve persze, hogy bármi is igaz a fentiekből. :U

[ Szerkesztve ]

(#1881) Szulita28 válasza ROBOTER (#1875) üzenetére


Szulita28
senior tag

Tecc a mobilos pano. Milyen telóval készült? Saját szoftvere rakta össze?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1882) ROBOTER válasza Szulita28 (#1881) üzenetére


ROBOTER
addikt

Note első generáció. Én raktam össze utólag két képből.

De azóta eladtam, mert kaptam vállalatit. Viszont a kamerája hiányzik, brutálisan jó volt.

(#1883) Szulita28 válasza ROBOTER (#1882) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#1884) Parci válasza FEDman (#1880) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit tudhat, amit a fuji nem? feltehetően háromszoros áron...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1885) nord_ válasza Parci (#1884) üzenetére


nord_
veterán

Engem érdekel. :)

(#1886) Parci válasza nord_ (#1885) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha tud valamit, akkor engem is. ha hasselblad lunar a'la leica, akkor süllyedjen oda, ahova való.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1887) FEDman válasza Parci (#1884) üzenetére


FEDman
addikt

Kíváncsian várom, hogy mivel áll elő a Leica. Szerintem ez még 90%, hogy csak fake. Az viszont 100% hogy bármi is lesz a végeredmény, az túl drága lesz ahhoz hogy akárcsak el is gondolkodjak rajta. :DDD

(#1888) Parci válasza FEDman (#1887) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is kíváncsi vagyok. a kérdés, hogy van-e, lesz-e hozzáadott értékük. eddig egyébként elég ügyesen kezelték a digitális távmérős témát, legalábbis az utóbbi években (m9, m stb.). de egy evf-es, af-es, nulláról épített rendszer pont olyan, mint bármelyik másik, nem világos, hogy mitől lesz leica a leica...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1889) Gondwana válasza Parci (#1888) üzenetére


Gondwana
addikt

... mert ugye, a Tùròrudi is piros pöttyös, mégse felàras... (meg lehet, hogy az M-konvertert kitben adjàk majd?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1890) Parci válasza Gondwana (#1889) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként lehet, hogy nem is halott ötlet (aztán lehet, hogy optikailag mégis), hogy csináljanak egy mindent verő speed boostert maguknak... (de ez biztos szembemegy a Leica Filozófiával)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1891) ROBOTER válasza Gondwana (#1889) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az se lenne ördögtől való, ha digitális M bajonettet készítenének, amire adapter nélkül rámenne minden M, de lennének rajta érintkezők, amit csak az új objektívek érzékelnének. Mindez egy komoly MF segítő csomaggal (FP, nagyítás stb.).

(#1892) MC Pite válasza ROBOTER (#1878) üzenetére


MC Pite
veterán

Jelenleg az Északi sarkkörtől északra és a +8-as időzóna metszetében vhol, a Vankor olajmezőn, pontosabban nem tudom, nincs kedvem a telefonnal kint megvárni amíg talál pozíciót (kb még két hétig itt leszek, vmikor megejtem amikor kint kell lenni és eszembe lesz).
A sebesség az olyan, hogy 10-20 kb jellemzően 1-2 perc alatt jön le, és ilyen stabil is :( Tegnapi hsz-em másfél órán át nem tudtam elküldeni csak ma reggel. Kamu proxy beadva a windowsnak, egy böngésző éri csak el a netet, képek nélkül opera tömörítéssel...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1893) FEDman válasza Parci (#1888) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy azt a példa is mutatja nem kell feltétlen a 0-ról indítaniuk, be is lehet társulni valaki mellé. :)

(#1894) FEDman válasza ROBOTER (#1891) üzenetére


FEDman
addikt

Nem lenne rossz. :U

Nekem meg az jutott eszembe, hogy ha feltételezzük azt hogy ezek nem kamu képek (pedig valószínű azok), akkor Leica a Sonyval borulhatott össze és E bajonettet fog használni. Persze a Sony meg a Leica így együtt elég meredeken és nem kicsit hihetetlenül hangzik.
Viszont ha ehhez hozzá vesszük, hogy a pletykák alapján a Sony egy olyan kamerán is dolgozik ami a szenzor előre-hátra mozgatásával tud majd fókuszálni akkor.. :U

(#1895) ROBOTER válasza MC Pite (#1892) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nézd a jó oldalát, nem fogsz facebook függővé válni. :)

(#1896) ROBOTER válasza FEDman (#1894) üzenetére


ROBOTER
addikt

Főleg, hogy a Sony-Zeiss kapcsolat hülyén mutatna a Leica mellett.

(#1897) FEDman válasza ROBOTER (#1896) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, többek között ezért is írtam, hogy elég meredek lenne egy ilyen húzás.
No de a láttunk már meglepő idétlen dolgokat a Sonytól.. :DDD

(#1898) ROBOTER válasza FEDman (#1897) üzenetére


ROBOTER
addikt

Levest főzök wazze, ne vedd el az étvágyam.

(#1899) FEDman válasza ROBOTER (#1898) üzenetére


FEDman
addikt

Én meg épp levest eszem és közben próbálok nem arra króm Hasselblad feliratos Sony 18-55-re gondolni. :DDD

Ennyit a nagy gyártók önérzetéről..

[ Szerkesztve ]

(#1900) MC Pite válasza ROBOTER (#1895) üzenetére


MC Pite
veterán

Az tuti h nem leszek fb függő :) mert regisztrálva se vagyok. Most meg kell várnom mit néztek, remélem nem azt a fa markolatos gyönyörűséget... A mákos izétől és a 3in1től nem tudja elvenni az étvágyam semmi :)
Wtf, kályhaarany műkrómmal, kínai mikrohifis matt gombokkal?

Amúgy meg nem hiszem hogy nagy mértékben a praktikussága fogja meghatározni mennyi fogy belőle (ha lesz is belőle vmi), sztem a sznobok fogják venni leginkább, azoknak meg mindegy (korábban még fotóbolondok is, de ahhoz q..a nagyot kéne gurítania hogy a tudásáért vegyék).
"Ha a szomszédnak proli Df van, nehogymá' valami tucat cuccal állítsak be :D "

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.