Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) FEDman válasza Stauffenberg (#1450) üzenetére


FEDman
addikt

Pont az a lényeg, hogy a sima mezei adapter be se nyomja azt a kis karocskát. Így rekeszgyűrűs K obik maradnak munkarekeszesek Fuji vázon. Azaz szerintem veheted nyugodtan a mezei buta adaptert, akkor is képes leszel majd rekeszelni. :)

(#1452) gerjus válasza Stauffenberg (#1450) üzenetére


gerjus
aktív tag

Nekem ilyen tok mezei van, ha van rekeszgyuru az obin amire beallitod azon marad es azon mer fenyt is. Nekem minden rekeszen mer fenyt nem egeszen ertem honnan jott masoknal az f/5.6 alatt elveszti a fonalat dolog...

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#1453) melon válasza Stauffenberg (#1448) üzenetére


melon
tag

Nekem egy ilyen van, az 50mm f/1.8 Ai-S obimhoz vettem. Munkarekeszre ugrasztja ez is, tehat ha f11-re allitom, akkor nem sokat latok az EVF-ben :)

De persze kiserletezgetni tokeletes, pl szerintem egesz konnyu rajta fokuszt allitani a focus peakinggel, de nyilvan csak statikus temanal. Es arra is rajottem, hogy nyitva eleg ronda LoCA-t rajzol (longitudinalis kromatikus aberracio, wow meg leirni is fajt), azt meg nem nagyon tudom, hogyan kell korrigalni. De attol meg nekem tetszik.

(#1454) FEDman válasza Stauffenberg (#1447) üzenetére


FEDman
addikt

De ha már XF 56/1,2 és adapterezett manuális obik a téma, nemrég lőttem pár képet X-E1 + Takumar 85/1,9-cel. A kettő úgy kapcsolódik, hogy lemértem, a Takumar obi adapterrel együtt kicsit több, mint 400g, azaz súlyra pont annyi, mint az XF 56/1,2. :)

Ehhez képest meglepően kényelmes volt az X-E1-en. Olyannyira, hogy azon kaptam magam, hogy mindenféle vállpánt meg egyéb nyavalya nélkül jobb kézben lóbálom a vázat fogva és egyáltalán nincs az az érzésem, hogy ki akarna csúszni a kezemből.
Persze lehet megint csak én nem vagyok normális ilyen téren.. :DDD

Vagy csak az X-E1 pont kellemes egyensúlyban van egy 400g körüli obival. Akárhogy is, most hogy tudom hogy számomra mennyire kényelmes ez a méret és súly, most már még jobban kéne az az XF 56/1,2! :D

Mert hát sajnos a Takumar elsősorban csak súlyra hasonlít az új XF obira, optikailag már kevésbé. No persze nem is egy mai darab már, irreális is lenne ilyesmit várni tőle.

Nyitva nekem már a túl lágy kategóriába esik. Lerekeszelve f2,4-re még mindig lágy és a modern obikhoz képest kontraszt szegény, de itt már használható.

Ezt is kb ezen a rekeszen lőttem a Takumar obival:

(#1455) Stauffenberg válasza FEDman (#1454) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jááááj.... állatot fotózni manuális üveggel. Na ez az ami a legkevésbé sem hiányzik az AF nélküli időkből! :D Én próbáltam már kutyát és macskát is lekapni így. Szeretni kell hozzá a szenvedést, hogy ezt élvezze az ember. :D

Az összes régi üveggel az a baj, hogy nyitott rekeszen elég lágy. Az én Pentaxom is az egyik legélesebb amit kiadtak valaha az M-sorozatban, de csak f/4-f/5.6 körül, ezt meg 50mm-en a kitobjektív is tudja és nem is sokkal rosszabb minőségben. Ami meg fasza nyitott rekeszen is, az vagy modern és drága vagy régi és drága. Szóval akinek ilyenre van ingere, az fizet mint a katonatiszt. :)

Adapter: Szerintem megrendelem a legolcsóbbat amire nem panaszkodnak a vásárlók, hogy lötyög, aztán ennyi. Majd kiderül hogyan szuperál az 50mm f/1.7 egy 16 megapixeles APS-C szenzor elé rakva.

[ Szerkesztve ]

(#1456) FEDman válasza Stauffenberg (#1455) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, szoktam manuálissal állatokat fotózni, néha sikerül, néha nem.. :DDD

Ezeket még Pana G1 + orosz 135/3,5 obival lőttem.

:)

(#1457) jjeahh válasza FEDman (#1456) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha mozognak nem egyszerű az biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1458) nord_ válasza Stauffenberg (#1455) üzenetére


nord_
veterán

Hm, azért vannak kivételek. ;)
(Teszem azt a Carl Zeiss 50mm F1.7 Planar T* - ha csillagos ötösnek vesszük a lerekeszelt eredményeket - akkor a nyitott rekeszes teljesítményre lazán megkapja az ötös alát.)

De ha már nyitott rekeszes teljesítmény: azt, aki az F1.2-es fotókat elkövette a Fuji 56-ossal, annak legközelebb csak családi emlékképek készítését engedném...

(#1459) MC Pite válasza nord_ (#1458) üzenetére


MC Pite
veterán

+1. F/2-től korrekt, 2,8tól beszarás - de 1,7en is jó.
Így (már csak polcon obi nélkül) C/Y adapteren van (eladó).

Kiket kell ahhoz megölni hogy az ember obiteszter lehessen?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1460) G.Guido válasza Stauffenberg (#1448) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Nos, én sokféle adaptert használok a Fuji-n:
M42, Konica, Minolta MD, X-Fujinon, Contarex, Nikon, Rollei QBM.
Azt hiszem nem hagytam ki semmit.
Vannak köztük jobb és rosszabb minőségűek. Én a Kiwi-vel és a Kipon-al meg vagyok elégedve.
Amit gerjus linkelt (Konica adapter), pl nagyon nem szeretem. Lötyög, nem olyan stabil a bajonettben.

Ami a Pentax adaptert illeti, szerintem nem lesz gond a blendével. :K

(#1461) b.vr


b.vr
őstag

Az volt már hogy (most a mirrorlessrumorson olvasom) hogy az X-T1-re 1.200 eurós ár szivárgott ki?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1462) FEDman válasza b.vr (#1461) üzenetére


FEDman
addikt

Meg, a fujirumorson már előbb fent volt kicsit bővebben.

(#1463) b.vr válasza FEDman (#1462) üzenetére


b.vr
őstag

A kérdésem arra vonatkozott hogy volt-e már itt ebben a topicban korábban linkelve :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1464) FEDman válasza b.vr (#1463) üzenetére


FEDman
addikt

Elnézésedet kérem, hogy ezt sikerült máshogy értelmeznem! :DD

(#1465) Stauffenberg válasza b.vr (#1461) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erre számítani lehetett, azt mondták már a legelső pletykák is, hogy az X-E1 és az X-Pro 1 közé érkezik árban.

(#1466) b.vr válasza FEDman (#1464) üzenetére


b.vr
őstag

Nem haragszom de olvasd már össze egymás után a kérdést meg a választ :)
"Az volt már...?"
"Meg"

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1467) FEDman válasza b.vr (#1466) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy értettem, hogy nekem megvolt már a hír. ;)
De örülnék neki, ha nem kezdenél itt is ilyen szavakba belekötős offba, tudunk mi ennél sokkal értelmesebb dolgokról is vitázni, nem? :)

(#1468) TayRol válasza Stauffenberg (#1465) üzenetére


TayRol
veterán

azt hittem, hogy abszolút a pro fölé szánják.

1600 usd-ért kitben simán megvenném. főleg, ha az xe2 af-jét "örökölte".

[ Szerkesztve ]

(#1469) FEDman válasza TayRol (#1468) üzenetére


FEDman
addikt

Baromi nagy EVF és időjárás álló építés, ezek alapján egyébként én is. :)
Ez kb olyan lesz nálam, mint az XF 56/1,2 árazása. Drága lesz ez is, nem kicsit, de a tudásához mérten több mint korrekt lesz ennyiért. :U

(#1470) Stauffenberg válasza TayRol (#1468) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elvileg gyorsabb lesz az X-E2 AF rendszerénél, hát aztán majd kiderül. Az X-E2 sem épp egy lassú darab.

(#1471) Freddy76 válasza Stauffenberg (#1470) üzenetére


Freddy76
addikt

Azt ki szeretném próbálni egyszer...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1472) TayRol válasza Stauffenberg (#1470) üzenetére


TayRol
veterán

gyorsabb, mint az XE2? hát, akkor megvan, mire kell gyűjtenem.
vagy erre, vagy xe2-re.:D

(#1473) FEDman válasza TayRol (#1472) üzenetére


FEDman
addikt

Az eddigi pletykák alapján az X-T1-en már 8 kép/másodperces darálás mellett is menni fog a követő AF.
Azt nem gondolom hogy akkor most ilyen téren felveszi a versenyt a komolyabb DSLR-ekkel is, de azt igen, hogy ha ezt be merték vállalni akkor valamennyit biztos hogy tudtak megint csiszolni az AF teljesítményen. :)

(#1474) madgie válasza FEDman (#1473) üzenetére


madgie
titán

Készülj, majdnem olyan jó lesz az AF, mint a Pana G1-é bő öt éve :D

(#1475) FEDman válasza madgie (#1474) üzenetére


FEDman
addikt

Jajj de gonosz! :DDD

(#1476) TayRol válasza madgie (#1474) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem azt nemrég érték el, most jön az EPL1.:D

(#1477) FEDman válasza TayRol (#1476) üzenetére


FEDman
addikt

E-PL1? Miért visszafelé fejlődünk?? :D

(#1478) TayRol válasza FEDman (#1477) üzenetére


TayRol
veterán

simán lehet.:D

és az a mókás, hogy az volt a zasszony első milc masinája, és nagyon szívesen használtam. az af-fel sem volt gondom (valószínű azért, mert nem volt viszonytási alapom).

[ Szerkesztve ]

(#1479) Freddy76 válasza TayRol (#1478) üzenetére


Freddy76
addikt

Meg azért, mert azzal az erősen belassult, várandós feleségedet kellett fotózni, nem a villám módjára cikázó gyerekedet...

Ha a Fuji letenne egy normális af rendszert, már bevásárolnék...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1480) TayRol válasza Freddy76 (#1479) üzenetére


TayRol
veterán

na meg a Lánchidat, meg a várost...

(#1481) FEDman válasza Freddy76 (#1479) üzenetére


FEDman
addikt

Az X-E2-t nem próbáltad még? Nekem még nem volt hozzá szerencsém, de elég jókat mondanak róla.

Ja és az X-E2 AF-e is olyan amit boltba próbálva nem biztos hogy le tudsz tesztelni. Ezt a vázat is sikerült úgy kihozni, hogy eleinte csak az XF 23/1,4-es obi volt hozzá hangolva az új hybrid AF-hez, azaz az igazi képességeit csak ezzel az egy obival volt képes megvillantani.
Aztán persze később kijött firmware amivel az összes többi obit is hozzá hangolták az AF-hez és ezzel azokkal is jobbá vált.
Ez így rendben is van, csak az a baj, hogy a boltokban ritkán frissítenek firmware-t, így ott kipróbálva nem biztos hogy valós képet kap az ember.

(#1482) Freddy76 válasza FEDman (#1481) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem próbáltam még, sajnos. Szívesen kipróbálnám. Annak, hogy nem vettem semmit a dslr helyett, az egyik oka, hogy az xe-2-t valahogy ki akarom próbálni (meg persze az om-d em-10-et is, és reménykedek az ep5 áresésében is...).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1483) FEDman


FEDman
addikt

Ejj, de durva cucc lesz ez! :))

Szépnek továbbra se tartom, sőt..

De ettől függetlenül kéne! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1484) TayRol válasza Freddy76 (#1482) üzenetére


TayRol
veterán

em10-et ne vegyél, inkább ep5.

(#1483) FEDman: grip nélkül jöhet. a méret lényeg. de az XE tényleg szebb.

[ Szerkesztve ]

(#1485) Freddy76 válasza TayRol (#1484) üzenetére


Freddy76
addikt

Em10 kukucskás, ep5 nem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1486) TayRol válasza Freddy76 (#1485) üzenetére


TayRol
veterán

de az még nem minden. bár igazából semmit nem tudok a 10-esről...

(#1487) FEDman


FEDman
addikt

A fujirumorsról egy ügyes gif. :)

(#1488) Stauffenberg válasza FEDman (#1487) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tetszik, látszólag csak magasságra hízott kicsit. Nekem bejön ez a formavilág. Eddig csak full feketében láttuk, megnéznék belőle egy fekete-ezüst verziót is. :) Szegény Nikon Df annyira elcseszettül nyomi lett, ezerszer inkább vinnék egy ilyet. :)

(#1489) TayRol válasza Stauffenberg (#1488) üzenetére


TayRol
veterán

illetve ez fele annyiba kerül.

(#1490) FEDman válasza Stauffenberg (#1488) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, ez szélességre pont akkora lesz, mint az X-E1 csak itt a bajonettet kicsit kitolták balra. :)

Ez is tipikusan az a fajta mirrorless váz lesz, ami a netes képeken nézve nagynak tűnik, aztán mikor élőben találkozik vele az ember csak akkor tudatosul majd benne, hogy jaa.. ez ennyire kis cuki.. :D

(#1491) Stauffenberg válasza FEDman (#1490) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És a többség itt kopik majd le, hogy egy ilyen apró szarral nem néz ki eléggé fotósnak három háztömb távolságból. :D

(#1492) FEDman válasza Stauffenberg (#1491) üzenetére


FEDman
addikt

Pedig szerintem nem a Fuji túl kicsi, hanem a Df túl nagy. :DDD

Kíváncsiságból összedobtam egy vaku saru alapján nagyjából méretarányos képet.
Plusz az X-T1-en lecseréltem az obit XF 35/1,4-re. :)

(#1493) Stauffenberg válasza FEDman (#1492) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hidd el, aminek nincs DSLR mérete az Amerikában meg Európában túl kicsi és komolytalan. Ha meg valaki nem a váz/objektív fizikai méretét kifogásolja, az meg a szenzort kezdi pedzegetni, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy a MILC piac jelentős része épp úgy APS-C, mint a DSLR, de ez mindegy, az átlag fórumozó azt gondolja, hogy mirrorless (CSC) = MFT aminek a szájhagyomány útján terjedő történetekben 3×4 mm méretű szenzora van.

Amikor itt a Prohardveren kiakasztanak a trollok egy DSLR vs. MILC vitában, akkor elég csak elnézned egy amerikai fórumra és sírva rohansz haza. :) Pedig azért itt a Milyen DSLR/MILC/SLT gépet vegyek topikban is volt már nem egyszer, hogy valaki azért dobta vissza a javaslatot egy igényeinek megfelelő gépről, mert az nem volt elég nagy és nem nézne ki tőle igazi fotósnak.

Ez mozgatja az USA/EU piacot is. Arról nem beszélve, hogy az átlag amerikai fórumozó még az APS-C DSLR-t sem tudja komolyan venni, mindent keményen lefikáz ami nem Full Frame (persze nem riad vissza a középformátum ócsárolásától sem, mondván az túl nagy).

(#1494) jjeahh válasza FEDman (#1483) üzenetére


jjeahh
nagyúr

asszem mégis tetszik :DDD pedig azt hittem már a fuji sem tud meglepni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1495) FEDman válasza jjeahh (#1494) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyjából ekkora lesz egy X-Pro1 mellett.

Figyelembe véve, hogy milyen nagy keresője lesz szerintem ez egy elég kellemes méret. :)

(#1496) b.vr válasza Stauffenberg (#1493) üzenetére


b.vr
őstag

biztos van ilyen is, de nem hinném hogy ez a fő mozgatórugó. A CaNikon duopólium abszolut érvényesül a dslr-piacon belül is, és aztán ez nyomja rá a bélygét a dslr vs. mirrorless arányokra.
Ez a piaci gravitáció, és aztán persze ahogy vannak racionális érvek a mirrorless mellett, úgy vannak a dslr mellett is (nem utolsósorban az óriási objektívválaszték, ahol van bőven jól-árasított is (és nem csak a vacakok között) Ha a használtpiacot is idevesszük, akkor főleg) Ezzel együtt persze van sok hülye "érv", fórumokon meg főleg, ez kétségtelen.

Tetszik ez az X-T1 (mármint nem esztétikailag hanem funkcionálisan) A fókuszrendszer teljesítményére leszek nagyon kiváncsi.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1497) Parci válasza FEDman (#1483) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

KELL!

.

gyerekek, nem állítom, hogy nem egy méretes kékeres dolog a fuji x10-zel síelés közben fotózni. a hátsó szerencsekereket ha lehetne, kitépném, számtalan képem ugrott már miatta. az obisapka is egy külön szívás, a záridő limit (1/1000s dr400 mellett :() hajtépős, attól meg előre rettegek, hogy mit fogok csinálni a raw fájlokkal.

a dinamikája viszont simán dslr szintű. az is valami :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1498) FEDman válasza Parci (#1497) üzenetére


FEDman
addikt

Ráadásul ha jól értelmezem akkor jövő hétig lehet megérkezik hozzá a 18-135 is, ami az első időjárásálló obi lesz. :)

.

Hát téged üldöznek a mini szerencsekerekes gépek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1499) MC Pite válasza Parci (#1497) üzenetére


MC Pite
veterán

Akit megzavar a kis szerencskerék, tekerje a gépet EXR Auto állásba ;] (Hogy ugrott tőle képed? Idáig engem nem zavart, csak tudjam mire figyeljek.)
Obisapkaaa? Nincs bőrtokod hozzá? Degáááz :D

;)

Taylor:Nem utolsó sorban a(z X) rendszer idáigi minden eleme passzol, még az XC obi(k) is illenek hozzá, míg a Df-hez a picit átfestett 50es sem nagyon illik, a többi üveg meg pláne idegenül hat rajta.

Vakuk nem (kivéve az egyetlen saját vaku, ami sztem nem túl hasznos) de az a Df-en sem mutat jobban, plusz arra még muszáj is rakni valamit mert nem fért bele :W Tudod, a pjúr fotografí azt jelenti hogy legalább egy sb400at hurcolj magaddal... Ezt hogy megbizonyosodjak hamar megnéztem ken bácsinál, átfutottam a tesztset, kíváncso voltam nagyjából a véleményére... tyű, a missing rész pl a végén... Ennek feléről nem tudtam, de hát ez vérgáz bazze...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1500) Parci válasza MC Pite (#1499) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem akarok veled vitatkozni, 4 napja fotózok 2000 méter környékén, kesztyűben, sokszor csak pár másodperc van egy-egy képre. úgy ugrik tőle képem, hogy például kesztyűben véletlenül elállítok valamit. de amúgy is, tök fölösleges oda, szeretném letiltani, de nem lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.