Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#894) Stauffenberg válasza FEDman (#893) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyszer majdnem vettem egy Canon EOS M-et csak egyedül a 22mm f/2 STM miatt akkoriban mikor már bagóért osztották (szerencsére van is ilyen kit), de aztán megálljt parancsoltam. :D Az egy remek objektív, remek áron. Csak hát ugye a váz nem ér egy batyufaszt sem, maximum csak annak aki egyedül videóra használná. :)

Most nézegetem a régi Zeiss üvegeket eBay-en, de ami olcsó, az még abból az időből való, mikor a Zeiss nem volt különösebben elit márka és azok az objektívek is teljesen átlagosak (bár azért csak a név miatt ezeknek is megkérik az árát).

Pedig amíg még Pentaxon zongoráztam pár éve, akkor sok manuális üveget körbejártam, de már a negyedére sem emlékszem, hogy mik voltak amikkel szemeztem. Vettem egy Pentax 50mm f/1.7-et és imádtam, onnantól nem is nagyon kellett más. Ez az ekv. 35mm mánia csak az utóbbi 1-2 évben rakódott rám.

De őszintén szólva manuális üvegekből már a 35mm-es darabok is elég változatosak, de inkább elkeserítő a kínálat (nem úgy ha az ember egy jó 50mm-es obit akar, abból rogyásig van fasza, fényerős, megfizethető darabokkal a piac). Ami olcsóbb, azok rendszerint sem fényerőben, sem rajzban nem valami izmosak, ami meg drágább az már olyan árban van, hogy inkább spórolnék még pár hónapot és megvennék egy rendes Fujinon üveget helyette.

Minden út Budára vezet... akarom mondani az XF 35mm f/1.4-hez... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.