Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Freddy76 válasza Tempus_fugit (#3849) üzenetére


Freddy76
addikt

Abban van. Hát igen, a manual olvasása :))

X20 pont ilyen, tudnom kellett volna. Köszi a segítséget.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3852) ixtom válasza Freddy76 (#3847) üzenetére


ixtom
tag

Manual (pdf, 3 MB)

(#3853) Stauffenberg válasza TayRol (#3844) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vissza kellett olvasnom, hogy mi jött meg, mert már nem tudom követni, hogy milyen cuccod van. :D

Szóval gratulálok az X-E2-höz! (Ugye eltaláltam? :DDD)

(#3854) TayRol válasza Stauffenberg (#3853) üzenetére


TayRol
veterán

yepp. köszi.:D

de freddy is vett, őt se felejtsd el.:D

(#3855) Stauffenberg válasza TayRol (#3854) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Freddy: Neked is sok boldogságot kívánok! :D

(#3856) Gondwana válasza madgie (#3850) üzenetére


Gondwana
addikt

(Nálam meg háromágú, kinai szabványú hosszabbítók vannak a falakra rögzítve, abba UK, US, kínai, olasz középföldeléses, minden belemegy)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3857) pandur99


pandur99
aktív tag

Nem jelentkezett végül a közgyűrűre a vevő, így újból meghirdettem, lásd az aprón a közgyűrűk rovatban!
(Az ebay-es áron!)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#3858) arn válasza pandur99 (#3857) üzenetére


arn
félisten

az miert jo, ha annyiert arulod, mint amennyiert az ebayen barki megveheti? :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3859) Stauffenberg válasza arn (#3858) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gondolom bukó nélkül akar kiszállni egy elhibázott vásárlásból. De nem véletlen, hogy nem vitték el.

(#3860) arn válasza Stauffenberg (#3859) üzenetére


arn
félisten

nem is az, hogy mennyiert adja (maganugy), hanem, hogy egy hasznalt cucchoz odairni, hogy honnan vette, es hogy mennyiert, es az uj aran hirdetni... az, ami fura :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3861) pandur99 válasza arn (#3860) üzenetére


pandur99
aktív tag

Megrendelheti bárki az ebayről, ha foglalkozik vele, és várhat rá 1 hónapot. De sokak nem is vásárolnak onnan, hanem mindenféle közvetítő útján, akik ráteszik a hasznukat. Én nem teszek rá hasznot, ha valaki meg akarja spórolni a várakozási időt, megveszi, ha nem, akkor nem. Megvettem, de nem használom, ezért adom el.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#3862) arn válasza pandur99 (#3861) üzenetére


arn
félisten

szvsz csak hirdesd meg, amennyiert akarod. ;)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3863) pandur99


pandur99
aktív tag

Így is tettem :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#3864) Freddy76


Freddy76
addikt

Érdekes ez a 18-55. Egyelőre még csak tanulom, pár napja van nálam a gép, és nem néztem meg azt sem, hogy mit lehet kihozni a raw file-okból. A képek színei szépek, nagyon szépek, szépek az árnyékok, fények, és a jpg-k általában nagyon hangulatosak. Ha pixelkukkolok, akkor látható, hogy nyitva lágy, nagyon lágy az obi rajza, de monitorméretben nézve a képet az mégis kedves a szemnek. A víízfestékezés, amiről Arn írt, tényleg megvan a jpg-knél. Olyan, mintha túl lenne élesítve, zajszűrve, meg negatív clarity-zve, vagy mit tudom én.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3865) Parci válasza Freddy76 (#3864) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

állítsd be rendesen, nem lágy (pláne nem nagyon lágy) nyitva...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3866) Freddy76 válasza Parci (#3865) üzenetére


Freddy76
addikt

Mit értesz "rendes" beállitáson?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3867) madgie


madgie
titán

Egy kis Fujinfra, túlzott flare mániával :)

És egy hotspotos "facepalm":

(#3868) TayRol válasza madgie (#3867) üzenetére


TayRol
veterán

ááá, ez nekem kicsit sok.:D

(#3869) madgie válasza TayRol (#3868) üzenetére


madgie
titán

Sok? Akkor nesze, upside down!

Mobilnetesek takarják el a szemüket :DDD

(#3870) arn


arn
félisten

No aztan csodalkozok, hogy miert nem eleg a 2g mobilra :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3871) TayRol válasza madgie (#3869) üzenetére


TayRol
veterán

a beleölt munkaórákat elismerem, de inkább nem kommentálom.:D

(#3872) Parci válasza Freddy76 (#3866) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lődd be a jpg paramétereket, mert nem azért "lágy", mert az obi nem elég éles. elég éles.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3873) madgie válasza Parci (#3872) üzenetére


madgie
titán

Gondolom zajszűrés -2 alapból.

(#3874) TayRol válasza madgie (#3873) üzenetére


TayRol
veterán

az az első.

(#3875) Ijk


Ijk
nagyúr

Az x10-el kezd érni bennem a gondolat hogy eladom az egész dslr-t és esetleg egyszer veszek egy belépő oly milc-et egy 45-össel portrézni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3876) TayRol válasza Ijk (#3875) üzenetére


TayRol
veterán

mellé meg hagyd meg az x10-et.:)

nálam pedig kezd a 35-ös kiesni a bizalom köréből, így ha valakit érdekel van egy XE1+35 kombóm eladó (mind hazai és totál újszerű), de mivel a vázból elég sok eladó így csak annak elkelte után vihető az üveg. a kettő együtt elég jutányos áron megszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#3877) Parci válasza Ijk (#3875) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

haha, ilyesmin én is agyaltam anno, csak oly kompakttal. mittomén, stylus 1 és vmi pen + 45

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3878) MC Pite válasza TayRol (#3876) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem bejövős a 35ös? Vagy az ekv 50 szűk?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3879) TayRol válasza MC Pite (#3878) üzenetére


TayRol
veterán

Előbbi. A Pana 25 rá volt gyógyulva anno a vázra.

(#3880) Parci válasza TayRol (#3879) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm... mi a gondod vele pontosan?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3881) TayRol válasza Parci (#3880) üzenetére


TayRol
veterán

A kitobi megtáltosodott az XE2 - n, de a 35-ös maradt ugyanolyan sebességű.

(#3882) OPiiPO válasza madgie (#3867) üzenetére


OPiiPO
addikt

de jók lettek!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3883) Parci válasza TayRol (#3881) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaaa, hogy af sebességre érted. így már tiszta. megijedtem, hogy nem tetszik a rajza a panaleicához képest.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3884) TayRol válasza Parci (#3883) üzenetére


TayRol
veterán

A rajza az veri.

Nem hirdetem az üveget sehol, ide beirtam, hátha kell a kombó valakinek, addig meg tesztelem.

(#3885) madgie válasza TayRol (#3881) üzenetére


madgie
titán

Akkor nekem nem is olyan fontos az az X-E2, a zoom nem a kenyerem :))

(#3886) TayRol válasza madgie (#3885) üzenetére


TayRol
veterán

Én sem ez vettem volna, ha nem ennyiért jutottam volna hozzá.

(#3887) arn


arn
félisten

szerintem is alapvetoen az obik lassuak fujin, nem a vazak. ha rajta van a fokusztavon, akkor joval kisebb a lag, mint omdn. viszont ha pasztazni kell, na az nem sebes a 35oson. de szvsz egyik mozgo frontlencsesen sem lesz az.

ennek ellenere nem gondolnam, hogy barmiben akadaly.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3888) silmatauki


silmatauki
őstag

Fiúk, próbálta már valaki a pár hónappal ezelőtt piacra került Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS-t? Van natív Fuji bajonettel is, és az ára is nagyon- nagyon baráti (kb. fele a 10-24-nek.)

(#3889) MC Pite válasza TayRol (#3881) üzenetére


MC Pite
veterán

Majdnem ugyanolyan sebességű a két vázon, jah. Akkor vegyél egy hatvanast, mert az gyorsult a legtöbbet ;]
Viszont a 35ös ebből a sebességből kevés fénynél se nagyon veszt már, míg a zoom azért kevés fénynél nyilván már nem annyira penge.

silmatauki: Nem, 12est páran, ill én 14est. A 10 es drága, én annak az akkori ára alatt vettem az új 14est, és nekem elég volt ez a látószög.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3890) TayRol válasza MC Pite (#3889) üzenetére


TayRol
veterán

nem bántásból, de én nem csak fákat fotózom vele.

(#3891) madgie válasza TayRol (#3890) üzenetére


madgie
titán

Én sem :D

Viszont ha a követő AF javult a 35-tel, az már nekem több, mint elég lenne. Csak a nagy sebességű rohanásnál "késik" nekem az AF X-A1-en, magyarul akkor nem a szembefutó kutya orra lesz éles, hanem a segge. Meg lehet oldani az olyan helyzeteket is, de ha képes az X-E2 a fázis AF segítségével normálisan lekövetni ezt a sebességet is, akkor azt mondom, hogy adott esetben nekem is megérheti a felárat az X-E1-hez képest.

(#3892) MC Pite válasza TayRol (#3890) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát ha vállalod hogy videózod valahogy a kijelzőt e közben akkor azt is felrakhatjuk ;] Remélem jó kondiban vagy :D
Az apróságot beltéren nem tudom hogy tudja lekövetni, valószínű nem túl jó hatásfokkal.
Azt még senki nem mondta rá hogy gyors a 35ös... de legtöbbünk szerint használható (vész esetén tövignyomással). Ha meg van jobb ötlet hogy lehet videón szemléltetni/hasonlítani akkor mondjátok.

madgie: Szerintem kutyát nem tudna lekövetni. Vagy én vagyok béna, passz. Bringásokat versenyen már tud (legalább tudom merre fognak jönni). Igaz, a kutyán tartani a célkeresztet már magában lehetetlen feladat nálunk :D
Nem tudom kit/mit minősít, de a nikonnal is ugyanígy voltam. Addig amíg szinte semmi szükség a követő af-re, addig működött. Amikor de jó lenne ha faszán menne, ott már nem volt megbízható.
De általában gyorsabb mozgó témánál az E2 - egyedül az a furcsa hogy szinte egyhelyben maradt az E1 AFC és statikus téma esetén, az E2 meg próbálkozik, huntol. Persze nem életszerű a szitu, de érdekes.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3893) arn válasza madgie (#3891) üzenetére


arn
félisten

xt1 megcsinalja, cf+ch modban a 35ossel is. a multkor linkeltem.

amugy a cf mod eleg haszontalan...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3894) madgie válasza arn (#3893) üzenetére


madgie
titán

X-T1 a mostani árán szóba sem jöhet nálam, hamarabb tekerek kézzel élességet becsukott szemmel egy 56/1.2-n, minthogy annyi pénzt adjak egy vázért.

(#3895) arn válasza madgie (#3894) üzenetére


arn
félisten

sokat nem veszitesz... ha rafokuszalsz nagyjabol, akkor utana olyan kicsi a lag, hogy siman lehet vele loni. f1en probaltam mindegyiket, helikoptert is lekaptam felettunk. nem erre valoak ezek a milc vazak, de eddig barmelyikkel megoldottam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3896) TayRol válasza TayRol (#3876) üzenetére


TayRol
veterán

Parci, ha akarod töröld pls:
a fent említett konfig sos (:) ) 200e-ert vihető, záros határideig.

(#3897) Szulita28 válasza madgie (#3894) üzenetére


Szulita28
senior tag

Teljesen kiszálltál a m4/3-ból? Csak Fuji?
Mid is van most? XA-1+12 f2-ig tudtam követni :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#3898) madgie válasza Szulita28 (#3897) üzenetére


madgie
titán

Ki, semmim nincs (kivéve egy fekete 45/1.8, ami már eladó azelőtt, hogy hozzám került volna :D)

Fuji X-A1, 12/2, 35/1.4, ennyi most a cuccom.

(#3899) Szulita28 válasza madgie (#3898) üzenetére


Szulita28
senior tag

Vmi XE-1-et is emlegettél. Vagy az csak terv? És jön az 56 gondolom :D
Ma láttam a Westendben kirakatban X-E2+18-55-öt. Nyami :-)
(Bár Tayrol kolléga szettjén is elgyengültem egy pillanatra..de most nem, maradok a realitások talaján)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#3900) TayRol válasza Szulita28 (#3899) üzenetére


TayRol
veterán

ketten is vinnék.

ellenben az xe2+18-55 nagyon barátságos duó. ők maradnak.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.