Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) gab.m válasza gyorgyi84 (#3298) üzenetére


gab.m
senior tag

Köszi az írást, biztatónak tűnik a helyzet :) A grip az nem volt kérdés, hogy muszáj lesz, egyrészt a fogás miatt alapból, másrészt a plusz1 akksi is fontos...
Ha pesten leszel lehet kipróbálnám a cuccost :) Milyen obijaid vannak hozzá?
Gyorsan el kéne adnom a vesémet és megvenni ezt a szettet: [link] :DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#3302) excalibur36


excalibur36
senior tag

Köszönöm m9ndenkinek a segítséget, az ismerősöm végül is anyagi okok miatt az X100-as fog venni.

Szerintetek megéri a 175 ezer Ft.-ot ez az összeállítás?

- Nikon WC-E68 széles látószögű konverter(ez mire jó?)
- 2db akkumulátor + töltő
- 1db 1Gb Maxell memóriakártya
- adapter gyűrű LA-49×100
- CD
- használati útmutató.
Vásárlás ideje: 2011. 08. 17.
A gép 2013. 12. 27-én volt utoljára használva.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#3303) Parci válasza excalibur36 (#3302) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nemtom, 120e körül mentek az x100-ak, amikor legutóbb néztem. oké, ez volt az alja, de 175e sok érte. amúgy most pletykálják, hogy jön az x200. ha nem tök más obit kap (portré makró például), hanem marad az ekv. 35 mm, akkor hamarosan jó olcsó lesz az x100s is. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3304) excalibur36 válasza Parci (#3303) üzenetére


excalibur36
senior tag

:R :D

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#3305) gyorgyi84 válasza gab.m (#3301) üzenetére


gyorgyi84
tag

18-55 vettem és beszereztem mellé egy 10-24 és egy 35-t.
Még a 27 és a 23 között vacilàlok, nem tudom melyik lenne nekem az ideàlis.

(#3306) Mr.Csizmás válasza gyorgyi84 (#3305) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

23 mindenképp, ekv 35mm, és FF dof-ot ad.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3307) gab.m válasza gyorgyi84 (#3305) üzenetére


gab.m
senior tag

10-24 és 35 mellől miért nem adod el a 18-55öt és veszel inkább egy telét? :) Bocsi, hogy belevau, csak így első ránézésre nekem racionálisabbnak tűnne egy tele a 18-55 helyett ennél a sornál.. Nekem amúgy egy 16 1.4 ; 35 1.4 ; 50-140 2.8 sor lenne szerintem ideális, ha meg netán nagyon nagylátózni akarok, akkor a Samyang 12 f2. Szóval körmöt rágok és várom a két (16-55 2.8-al együtt három, bár ez az obi nem vonz ennél a rendszernél...) már beharangozott optikát, valamint egy dupla kártyafoglalatos vázat...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#3308) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#3306) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az az XF23mm f1.4 az én nagy álmom is, zseniális darab. De nekem X-A1-re egy racionálisabb döntés az XF27mm f2.8.

Azt mondjuk nem értem, hogy "FF DOF-ot ad". Nagyjából f/2-nek felel meg. Ami persze teljesen jó, sok FF f/1.4 vagy f/1.8 üveg bőven visszarekeszelhető, hogy tényleg éles legyen, ez meg már teljesen nyitva is csak a sarkok fele lágyul meg.

(#3309) madgie válasza Stauffenberg (#3308) üzenetére


madgie
titán

Mi az, hogy X-A1 mellé racionális? Az én polgárpukkasztó elképzelésem egy Sami 12, Fuji 23 és Fuji 56 sor lenne, és igen, X-A1-re (is) feltenném, sőt :DDD

De ha nem pukkasztok semmit és senkit, akkor is menne az X-A1-re az 56-os, mellé meg egy X100(s). Samyangom meg már van :)

(#3310) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

18-55 érdekel valakit? vagy egy x-e1? egyszerűen a mai napig inkább az x10-et kapom fel, pedig itt van egymás mellett a kettő..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3311) madgie válasza Parci (#3310) üzenetére


madgie
titán

Ötvenet adok a vázért, csak mert ezüst :DDD

lábjegyzet: itt lehet nem értik a topiktársak, az mft topikban szoktunk azzal viccelődni, hogy 50k az a lélektani árszint, aminél a szó szoros értelmében megéri használt árat venni egy magunkfajta amatőrnek.

(#3312) Gondwana válasza madgie (#3311) üzenetére


Gondwana
addikt

*(Lábszagjegyzet a lábjegyzethez: vannak itt legalább ketten, akik nem jártak/járnak µ4/3 topikba is?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3313) madgie válasza Gondwana (#3312) üzenetére


madgie
titán

A read only pajtásokban nem lehetünk biztosak :)

(#3314) Stauffenberg válasza madgie (#3309) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Múltkor feltettem az X-A1-re az XF56-ot. Hát kegyetlenül orrnehéz lett. Az XF23 sem sokkal kisebb, az is egy batár dög egy ilyen vázhoz.

Az XF27 meg mintha szinte eleve erre teremtetett volna. Csak fényerő gondjaim vannak vele... A Fuji igazán levihetné 200 USD-re az árát (na jó, 300 USD is megfelel), hogy legyen neki is egy fix üvege ami tömegeket vonz. 450 USD egy kissé overpriced.

(#3315) madgie válasza Stauffenberg (#3314) üzenetére


madgie
titán

Óhaggyámá, mid van most az X-A1-en? 16-50? Naugye ;)

(#3316) pandur99 válasza madgie (#3315) üzenetére


pandur99
aktív tag

De a 16-50 karcsúbb, és 105 grammal könnyebb! Micsoda különbség! :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#3317) Stauffenberg válasza madgie (#3315) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Harmadával könnyebb a 16-50mm :D Amúgy a 16-50mm méreteit sem kedvelem, de cserébe kárpótol a minősége.

Meg hát az XF 23mm árából több XF 27mm is kijön. Jóval kompaktabb is utóbbi.

Jó persze most próbálok nagyon az XF 23mm ellen érvelni, de valójában nagyon akarom, csak most annyira le vagyok égve, hogy nem mostanában lesz rá pénzem. Az XF 27mm esetében is cicegek, hogy azért drágább mint amennyit valójában ér. Optikailag kifogástalan, csak az a fényerő...

(#3318) madgie válasza Stauffenberg (#3317) üzenetére


madgie
titán

Na hát ez az. Hiába pici és aranyos a 27-es, ha semmivel nem lennék előrébb vele, mint most a 20/1.7-tel mft-n (sőt).

(#3319) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#3317) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó kis city-urban obi, mi a gond :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3320) arn


arn
félisten

A 27es, 23as latoszogre sem ua. Statikus temaknal sajna a fixeknel nincs stab, igy reszemrol nem nagyon lennek elobbre, mint a stabos zoomal. Plane, hogy eleg eles az is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3321) excalibur36


excalibur36
senior tag

Ilyet gombot nem tud valaki eladót itthon?[link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#3322) madgie válasza arn (#3320) üzenetére


madgie
titán

Azon kívül, hogy mélységélességben és színekben esetleg teljesen mást ad? Azon kívül tényleg nem lennél előbbre.

(#3323) gyorgyi84 válasza gab.m (#3307) üzenetére


gyorgyi84
tag

Nekem nincs szükségem telére, nem hasznàlom ki ,5év alatt a dslr-e a 70-300-t ha 10x felraktam.
Alulra böven elég a 10-24, nem is néztem a fix-eket , jobb szeretem oda a zoom-t . Ezt ugy is csak tàjképezni viszem akkor meg àllvàny, ha a lehetöségek miatt nem tudod jol el helyezni az àllvànyt s komponàlni akkor még a tudsz tekerni a zoom gyürün,. Fixnél ezt nem teheted meg!
56-s megint nem hasznàlnàm ki mert nem portrézok, nincs kit !
Igazàbol a 35-s nekem nagyon bejön :)
23-s nagyon jo, de én nem vagyok egy dof màniàs, akkor meg inkàbb elöveszem az x100 és kész, megusztam egy obi cserét .
27-be azt tetszik,h pici, viszont közel van a 35-höz igy annyira nem érzem a szükségét.
Szoval igazàbol nekem nem is kellene semmit vennem !!! :)

Pàr honapja elvoltunk egy 4 napos vàros nézéses kiràndulàson és a d700 mellé nem vittem semmi màst csak egy 35-s és 50-s fixet, teljesen jol elvoltam velük. Egy idö utàn ugy is rààll az ember szeme arra a làtoszögre ami épp a gépen van. Ami meg nem fér bele, az nem fér bele, több hely marad a hdd-n :D
Nem szeretnék még1x abba a hibàba esni,h össze-vissza vàsàrolok mindent ! Aztàn ha megyek vhovà 1 ora elmegy azzal melyik obit vigyem , utàna meg csak cserélgetem mert ez igy lenne jobb az meg ugy lenne jobb!
Most màr inkàbb fotozni kellene megtanulni :D

Persze tudom Te megrendelésekre dolgozol , nàlad màs a helyzet, s ezt meg is értem !

(#3324) Stauffenberg válasza arn (#3320) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tisztában vagyok vele, de a 27mm (ekv. 40mm) még mindig közelebb van a 23mm-hez (ekv. 35mm), mint a 35mm (ekv. 50mm) képszögéhez. Nekem az ekv. 50mm nem egy utcai látószög, szeretek vele embereket fotózni, de utcán nekem túl szűk, oda imádom az ekv. 35mm-t.

Nekem sem álmom az XF 27mm-es objektív, korábban már kifejtettem, hogy igazából semmi szükségem rá. Csak az XF 23mm éppen kétszer annyiba kerül. Ha két évvel korábban jön nálam ez a Fujifilm mánia, akkor ez nem gond, most már annyi egyéb kiadásom van, hogy amíg nem találok jobban fizető állást, addig nem biztos, hogy van értelme túlvállalnom magam anyagilag. Az XF 27mm még belefér, de nem sürgős a vétel, még várok kicsit egy újabb akcióra amiben 200 USD áron szórják ki.

Az XF 27mm csak egy kompromisszum. Bár az nagyon szimpatikus benne, hogy mennyire kicsi. Igazán az X-A1-hez való.

(#3325) OPiiPO válasza Mr.Csizmás (#3306) üzenetére


OPiiPO
addikt

mijaz az FF DOF? De tényleg :) Nálam ez kimaradt a D700 mellett . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3326) madgie válasza OPiiPO (#3325) üzenetére


madgie
titán

Fekete-fehér.

(#3327) arn válasza madgie (#3322) üzenetére


arn
félisten

az en fobb felhasznalasi teruleteim:

1. csalad fotozasa - egy fenyeros ekv 50es, a stab a tema miatt semmit se er
2. utazas - mftn egy 14-150 + a 20as valt be a legjobban. jo kombo volt minden esetben. a 20as minden szempontbol tobbet nyujtott, fenyero, kepminoseg, meret, stb. es emelett olcso, stabbal tenyleg neger gyerek szajaban is lehetett fotozni. fujin inkabb vettem egy 18-55ot erre a celra. 2.8rol indul, elessegben alig marad el a fixektol, van benne stab, igy hasonlo fenynel is tudok vele fotozni, mint egy stab nelkuli fixszel. egy 35os ok, jobb kepminosegben, de a melysegelesseg nem erdekel egy nagylatonal, es nem mellekesen nagy es 900 eur.

szeretem a fixeket, de nem minden aron.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3328) snake1977


snake1977
őstag

Üdv! Lehet nem ide vágó a kérdés teljesen, de jobb topikot nem találtam eddig ahol feltehetném.
Van egy régi kis S5800-asom, amivel néha fotózok, pár videó is készült, utóbbival kapcsolatban lenne egy kérdésem. Általános jelenség hogy a videó (640x480) olyan mintha képzajos lenne folyamatosan? Kültéren készülve is eléggé zavaró, esetleg valamilyen szoftverrel lehet korrigálni? Vagy létezik a készülékre netán valami nem gyári, tuningolt firmware? :)
Illetve még egy kérdésem lenne, megbízható szervizest tudtok aki nem horror árakon dolgozik, vagy valakit aki olcsón megjavitaná a vakumat, kijött a tipikus széria hiba, a vaku nem pattan fel, a mágnes kapcsoló kiold, de a rugó eltört, vagy kiakadt, igy csak kézzel kitámasztva lehet használni.
Köszi előre is a válaszokat. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#3329) OPiiPO válasza madgie (#3326) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, ezt benéztem erősen :) - köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3330) madgie válasza OPiiPO (#3329) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem erre gondolt, de magas labda volt :))

(#3331) Stauffenberg válasza OPiiPO (#3329) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

FujiFilm DOF-ot értett alatta. :D

Na de komolyra fordítva: Több fórumozó már fél szavakból is megérti egymást. Csizmás barátunk alighanem arra utalt, hogy az f/1.4-el elérhető DOF-ra nem lesz panasza annak sem aki Full Frame-hez van szokva. Csak ezt ilyen kissé szerencsétlenül, mondhatni szakmaiatlanul fogalmazta meg. :)

(#3332) madgie válasza Stauffenberg (#3331) üzenetére


madgie
titán

Na, ez sem volt rossz vétel valakinek :)

(#3333) Stauffenberg válasza madgie (#3332) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért ehhez nagy mázli kell. Nem minden nap tud bemákolni az ember egy ilyet, ennyire olcsón. :) Aludtak a konkurens licitharcosok. :D

(#3334) madgie válasza Stauffenberg (#3333) üzenetére


madgie
titán

Bevallom férfiasan, viszketett a kezem a buy it now gomb felett, de nincs amerikai ismerősöm, vámáfa szitokszóval terhelve meg már kicsit hajmeresztőbb a végösszeg.

(#3335) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megjött a drágaszág :C

first world problem: hogy fűzzem be a zenit szíját? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3336) madgie válasza Mr.Csizmás (#3335) üzenetére


madgie
titán

Gratula!

Emeld a fejed fölé, a legmagasabb pontba, ott menni fog a szíj befűzése ;]

(#3337) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#3335) üzenetére


jjeahh
nagyúr

várom a manuálos tapasztalatokat :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3338) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#3337) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha befűzöd a szíjamat, délután lesz :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3339) madgie válasza Mr.Csizmás (#3338) üzenetére


madgie
titán

Ne nyakpántojjá' má', mi vagy te, turista? Hallgass kevinszpészire oszt nyomasd inkább a manuálos képeket :)

(#3340) Mr.Csizmás válasza madgie (#3339) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vigyétek el az 50-230-asomat :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3341) arn válasza Mr.Csizmás (#3340) üzenetére


arn
félisten

En megvettem volna, most rendeltem spanyoloktol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3342) OTika válasza arn (#3341) üzenetére


OTika
aktív tag

Jó árban volt?

(#3343) arn válasza OTika (#3342) üzenetére


arn
félisten

Szerintem igen :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3344) Mr.Csizmás válasza arn (#3343) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

180? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3345) Stauffenberg válasza madgie (#3339) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A nyakpánt kúl, én is azzal nyomom, valahogy így:


(X-A1 fotót nem találtam, rólam meg nincs ilyen, na meg az én tokom/pántom sötétbarna)

Van annyira hosszú, hogy csak felhajtom az LCD-t ha akció van és TLR stílusban, csípő fölé emelve tüzelek. Vagy ha fel akarom emelni, csak átbujtatom a könyököm egy mozdulattal és ennyi. :)

Próbáltam már csuklópántokat is vagy csak úgy pőrén, de egyiket sem szeretem, mert akkor valamelyik kezem mindig foglalt, ha megállok egy hamburgerre, akkor gyömöszölhetem vissza táskába a gépet. :D

(#3346) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, emberek, upgradeitis-em van. nem akar senki venni vagy csereberélni? ezüst x-e1 és/vagy 18-55 az áldozat. jöhet privátban, ha valakinek beindult a fantáziája. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3347) Mr.Csizmás válasza Parci (#3346) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van egy pubim, most filózik, hogy xe-1 vagy 2-t vegyen, próbálom rádumálni az xe-1-re. gari gondolom még ezerrel? :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3348) Parci válasza Mr.Csizmás (#3347) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

új, hazai, mindene megvan és új. ja, és a vázhoz kötelezően van egy x-e1 markolat, ez. a többit privátban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3349) arn válasza Mr.Csizmás (#3344) üzenetére


arn
félisten

Nem, 174 szallitassal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3350) MC Pite válasza Parci (#3277) üzenetére


MC Pite
veterán

Mé'nem veszel 16-50et akkor ha nagy a 18-55?

És vagy egy 27est vagy egy 35öst lősz mellé.

gyorgyi84: Minek kéne rawban a natív iso tartományon túl hogy fényképezzen?!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.