Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) madgie válasza Parci (#3500) üzenetére


madgie
titán

Jaja, Olynál szenzációs, hogy az EVF-ben félig lenyomott expógombnál átvált az expókorrekció skálája vízszintezőbe :K

(#3502) arn


arn
félisten

Van egy olyan sejtesem, hogy te nem epuleteket fotozol sokat :) en sok temaban a rendszert keresem, mindig szeretem tudni mi a vizszintes, parhuzamos, stb.

Nekem jobban hasznalhato, mint kep szelen levo. Azt inkabb csak akkor hasznaltam, ha vmi kitekert helyen tudni szerettem volna hogy is all a gep, amugy a racsra hagyatkoztam. Ha jol emlekszem nem lehetett parhuzamosan hasznalni a kettot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3503) arn


arn
félisten

Ha pl embereket fotozom, inkabb kikapcsolom az infokat, ott ugysincs ido ezt figyelni, ha az ember pillanatot szeretne elkapni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3504) madgie válasza arn (#3502) üzenetére


madgie
titán

"en sok temaban a rendszert keresem, mindig szeretem tudni mi a vizszintes, parhuzamos, stb."

Te, most utálni fogsz :D Rendszer, vízszintes, függőleges... Excel táblázat? :))

(#3505) Gondwana válasza madgie (#3504) üzenetére


Gondwana
addikt

Ahhoz nem kell X-T1, arra ott az Alt+PrtScr!

AutoISO: nekem ez a zàridő-limites praktikusabb az X100s-en (egyedül, ha külső vakut aktivàlok, teljes sötétben se megy 1/34s-től hosszabbra), viszont az 1/125 nekem màr most is szűk, ha meg lenne egy TCL-X100-am, plàne kellene az 1/500 (vagy M mòdban is +/- kompenzàlhatò auto iso)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3506) madgie válasza Gondwana (#3505) üzenetére


madgie
titán

Igazából ötvözni kellene a kettőt, lehessen manuálisan állítani a minimum záridőt, meg legyen egy olyan beállítás is, hogy a gyutávhoz automatán állítsa.

(#3507) arn válasza madgie (#3504) üzenetére


arn
félisten

A kockak elei parhuzamosak :DDD

Szvsz obi fuggo is, hogy melyik praktikus. Nagylatonal jo nekem a zaridos, viszont ehhez a fenycsapda telehez jo lenne a reciprokos...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3508) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

akksit hol érdemes venni? xe1.

(#3509) arn linket dobsz hozzá? :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3509) arn válasza Mr.Csizmás (#3508) üzenetére


arn
félisten

Patona, a gyari akksi 90%at tudja kb. Ebay, amazon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3510) MC Pite


MC Pite
veterán

Én 95%ban portré állásban kapcsolokát customra a vízszintező miatt (vagy a hisztogram miatt nyomom még át).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3511) Parci válasza arn (#3502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt nekem írtad? használd légyszi a válasz linket.

a kép alján lévő vízszintezővel ugyanolyan jól tudsz vízszintezni, és természetesen a ricoh-nál közben rácsod is lehet. mondom, pont az ilyen hülyeségek akasztanak ki, hogy "oké, adunk egy vízszintezőt, de akkor levesszük a rácsot, kirakunk még egy smiley face-t és muszáj kiírnunk azt is, hogy milyen picture mode-ban vagy". és a fuji x-e1 vízszintezője úgy szaggat, hogy attól szerintem - pitét leszámítva - bárki hülyét kap.

más: van új fuji roadmap. 16/1,4, 90/2, többek között. wow!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3512) madgie válasza Parci (#3511) üzenetére


madgie
titán

Maga a keresőkép lassul be, vagy a repülő HUD?

Csizmás: na az akkor tényleg gáz :(

[ Szerkesztve ]

(#3513) Mr.Csizmás válasza madgie (#3512) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kukker is laggol, szal tökörészős komponáláshoz jó csak a libikóka.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3514) MC Pite válasza madgie (#3512) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem arra gondol hogy kb másodpercenént kétszer frissít (nyilván közben átlagol is) a vízszintezőt.
[link]
... Igazából amikor amire használom nem zavar, mert vagy állványon lövöm be hgoy egyenesen legyen, vagy portré állásban hajlamos vagy enélkül 2-4°ot simán eltérni, ezzel jellemzően 0,5°on belül maradok, és csak expó előtt a kompozíció beállta után figyelem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3515) arn válasza madgie (#3512) üzenetére


arn
félisten

Csak a vizszintezo szaggat a kiolvasas miatt. gyakorlati haszna nem lenne a folyamatossagnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3516) Parci válasza arn (#3515) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az x-t1-en azért lehet, hogy sokkal használhatóbb. a gyakorlati haszna pedig az lenne, hogy az ember nem kap agyvérzést, hogy ez megint már mi. én például kikapcsoltam a francba a fujin a vízszintezőt, annyira otromba, hogy inkább legyen ferde a kép.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3517) arn válasza Parci (#3516) üzenetére


arn
félisten

Ezek a szenzorok nem tul pontosak, nincs ertelme kepfrissitesenkent kiolvasni, meg gondolom zabalna az akkut. Ket allapot koze csinalhatnanak egy fake atmenetet, de ettol max smoothabb lenne, hasznalhatosag ua.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3518) Parci válasza arn (#3517) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyorsabban mozgatod a gépet, mint ahogy ő frissíti a vonalat, ergo lagol, olyan, mintha hibás lenne. ezért kínodban nagyon lassan mozgatod a gépet, különben túlforgatod -- és máris nem ő alkalmazkodik hozzád, hanem te hozzá. és nem írom le harmadszorra, hogy más gyártók megoldották ezt normálisan. az e-m10-féle például konkrétan zseniális. és nem a kép közepén éktelenkedik. akkor miről beszélünk?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3519) arn válasza Parci (#3518) üzenetére


arn
félisten

nemtom milyen az xe1ben, de nekem az xt1e jobban hasznalhato, mint az olympusban. en azt pontatlanabbnak talaltam a felosztasok miatt, es nekem igy jobb, hogy kozepen van, nem kell egy kulon dolgot figyelnem, hanem kiveri a szemem, hogy ferde e vagy sem.

a vaz mozgatasaban sem latok differenciat, mindegyiket ideoda mozgattam, itt mar nem kuzdok a kepek ferdesegevel, szinte csak pixeleket kell korrigalnom. eloszor fura volt, hogy szaggat, az ember arra asszocial, hogy lassu az egesz, az olympusban csak azert nem ilyennek latod, mert egysegekre van osztva. szokas kerdese, en eszkozkent tekintek ra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3520) madgie válasza arn (#3519) üzenetére


madgie
titán

Az Oly-nál más színre vált, ha stimmel a vízszint.

(#3521) Parci válasza arn (#3519) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaaaaa, hogy te eszközként tekintesz rá! úgy már értem. hiszen én... miként is? inkább hagyjuk.. :U
neked tetszik, nekem egy idegesítő repülőgépszimulátor a 80-as évekből.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3522) arn


arn
félisten

elfogadom, hogy igy mukodik, nem gyonyorkodni akarok benne, a celnak megfelel, latom, hogy mi vizszintes. valakinek tetszik, vkinek nem. ezt folyamatosan hasznalom, az olyet meg hebehoba hasznaltam, ergo jobban bevalt.

itt is zoldre valt termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3523) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem mindenki repülőszimmolátorként tekint rá, hanem repteti, mozgatja és nézi közben folyamatosan, hanem expó előtt rápillant hogy egyenes-e. Nekem az is elég lenen ha csak expó gomb lenyomásakor jelenne meg.
Nem smooth, nem csilivili - de sok-sok cikkből és usertől még sose hallottam erre panaszt, van akiknek megfelel arra amire van úgy ahogy van, van akinek nem, szerintem ne rugózzunk ezen.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3524) TayRol


TayRol
veterán

tud valaki jó áron eladó 35-öst?

(#3525) madgie válasza TayRol (#3524) üzenetére


madgie
titán

Az ebay-en lehet néha jó áron elcsípni, de postával együtt 120 alatt ritkán jön össze a dolog (annyiért meg már itthon is ki lehet fogni).

(#3526) TayRol válasza madgie (#3525) üzenetére


TayRol
veterán

120 a jó ár nálam.

(#3527) madgie válasza TayRol (#3526) üzenetére


madgie
titán

Akkor figyeld az aprót, annyiért szokott lenni. Ez volt nemrég az indexen, de ez a példány már nálam van :D

#3528: de nem volt neki egy másik, ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3528) TayRol válasza madgie (#3527) üzenetére


TayRol
veterán

most beszéltem vele.

(#3529) TayRol válasza madgie (#3527) üzenetére


TayRol
veterán

ja, nem.:D

(#3530) OTika


OTika
aktív tag

Választ kaptam mikor jelenik meg a XF 16-55 F2.8. Frissített Roadmap.
Igaz már nem OIS, de WR.

(#3531) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

van egy eladó 35, 130k

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=817599628270350&set=gm.144371149066786&type=1

francért nem megy a script :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3532) TayRol válasza Mr.Csizmás (#3531) üzenetére


TayRol
veterán

nem jön be az oldal.

(#3533) gab.m válasza Mr.Csizmás (#3531) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem csak a barátai láthatják a posztot és azért?

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#3534) Mr.Csizmás válasza TayRol (#3532) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ő árusítja személy szerint: https://www.facebook.com/peter.marosi.71?fref=nf

Fuji szett Vadiúj állapotban 2 év magyarországi garanciával egyben Eladó
FUJIFILM XT-1 Váz SN: 41M08970 = 360e Ft
FUJIFILM VG-XT1 markolatSN: 4A006203 = 35e FT
FUJIFILM 35mm/1.4 SN: 21A23785 = 130e Ft
FUJIFILM 56mm/1.2 SN: 46A02916 = 250e Ft
FUJIFILM 18-55mm/2.8-4 SN: 24A54786= 120e Ft
Tartalék akku = 5e Ft
Tamrac Táska + állvány = 35e Ft
Adapter Nikonhoz = 10e Ft
Az egész szett egyben a héten SOS : 850e Ft-ért eladó !!!

miért nem mennek a funkciógombok? :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3535) TayRol válasza Mr.Csizmás (#3534) üzenetére


TayRol
veterán

ja igen, ő fent van indexen is. egyben akarja eladni a cuccost.

(#3536) MC Pite válasza OTika (#3530) üzenetére


MC Pite
veterán

Annak örülök... kisebb lesz (és még olcsóbb is).
Lehet rájöttek hogy 2,8 mellé annyira égetően nem kell a stabi, de sokakat zavarhat milcen ekkora böhöm nagy alapzoom...
Úgy tűnik nyár végére kézzel fogható lesz? Alapzoom meg a 60as együtt kb 200ért eladható, onnan már talán nem is lesz messze (remélem 999 dolcsis árcédulája lesz).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3537) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#3534) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"miért nem mennek a funkciógombok?"

mert adblockot használsz az oldalon :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3538) G.Guido válasza TayRol (#3535) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Igen, meg vadiújként hirdeti, holott leírta azt is, hogy hónapok óta teszteltük...Ja és eleve használtan vette...No comment...

(#3539) TayRol válasza G.Guido (#3538) üzenetére


TayRol
veterán

elég fura arc, már régóta adja-veszi a fuji cuccait.

(#3540) madgie válasza TayRol (#3539) üzenetére


madgie
titán

Sony A7R/S-t akar helyette, írta is az indexen.

(#3541) Parci válasza madgie (#3540) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legalább egy hónapig, aztán eladó lesz..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3542) G.Guido válasza madgie (#3540) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Azzal semmi probléma, hogy váltani akar...de ez egy majd féléves cucc, kb 10000 expoval....ismerem az előéletét...

(#3543) G.Guido válasza Parci (#3541) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Nagyon igazad van! ;)

(#3544) Parci válasza G.Guido (#3543) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze kussolok, itt ajánlgatom a zsír új x-e1 kitet. bár egyelőre nem túl nagy elánnal, ha megmarad, az sem baj. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3545) madgie válasza Parci (#3544) üzenetére


madgie
titán

Szerencsém, hogynem fekete :))

(#3546) Parci válasza madgie (#3545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

x-a1-et beszámítok ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3547) madgie válasza Parci (#3546) üzenetére


madgie
titán

Degalád :))

(#3548) OTika válasza Parci (#3544) üzenetére


OTika
aktív tag

Na megkérdezem egyik ismerösöm vett-e már vmit, hátha beleszeret a jó árba. :))

(#3549) arn


arn
félisten

akkor az enyemet meg se vettem meg ez alapjan, annyira uj :D par honap mulva eleri az "uj" statuszt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3550) makszi válasza Parci (#3546) üzenetére


makszi
aktív tag

X-A1 + 16-50 kitobit beszámítasz? Milyen árba? :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.