Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Tempus_fugit válasza Stauffenberg (#3799) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Az XE-1-et nálam hozzá nem értők rendszeresen filmes, régi gépnek nézik. Szóval egy nem feltűnő retro (nem közismert márkájú) váz is kellő álcázás lehet.

(#3802) madgie válasza Stauffenberg (#3799) üzenetére


madgie
titán

Nem kell, hogy egyetértek veled, én azt tapasztaltam, hogy az ezüst X100-tól szabályszerűen ledermedtek az emberek, ellenben ugyanott a nagyobb méretű fekete vázzal sokkal sunyibban fotóztam.

(#3803) MC Pite válasza Tempus_fugit (#3801) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam is, sőt, a valamennyire hozzáértők is filmesnek nézték - gondolom a bőrtok is 'megzavarja' az embereket.

madgie, nem a gépet sasolták hogy ez meg vádöfákk? Igaz, nem tudom nálad tudtak róla a népek vagy street volt...
szerk: Akkor meg műértők voltak és csorgott a nyáluk ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3804) madgie válasza Tempus_fugit (#3801) üzenetére


madgie
titán

Ezüst X100-am volt, bőrtokkal. Mondom, szabályszerűen megállt az élet, ha elővettem.

(#3805) arn válasza madgie (#3804) üzenetére


arn
félisten

hat, jo hogy van egy elso mondat is :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3806) madgie


madgie
titán

És tényleg :))

(#3807) gab.m válasza madgie (#3802) üzenetére


gab.m
senior tag

Velem is történt hasonló amikor X100-al fotóztam utcán, meg éppenséggel egy rendezvényen is... Annyira sasolták az emberek, hogy ez most mi a franc, hogy már kb kínos volt... Aztán meg jöttek kérdezgetni.. :DDD :N Szóval bizonyos helyzetekben észrevétlenebb tud lenni, mint egy nagy dslr, de ez is előfordulhat, hogy egy ilyen gép több szemet vonz, mint a tükrös.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#3808) Stauffenberg válasza madgie (#3802) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem csak szimplán mindkettőnknek igaza van. Az is sokat számít, hogy milyen környékre viszed a gépet. Én Budapest belvárosában (ne nem a nyolcban, hanem mondjuk az ötödik kerületben vagy a várnegyedben) nem szoktam azzal sem túl nagy feltűnést kelteni, ha kiviszem a Zeiss gépemet.

Ilyet ni:

Persze nem azt mondtam, hogy az ezüst X100 épp olyan jól elbújik a kezedben mint egy fekete, csak annyit, hogy nem feltétlenül fog világítani. Persze ehhez olyan környék kell, ahol az ilyesmi nem feltűnő és/vagy az emberek leszarják egymást és se kép se hang módon trappolnak az utcán.

(#3809) arn


arn
félisten

nekem az ezust omdre is azt kerdeztek, hogy filmes e :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3810) Stauffenberg válasza arn (#3809) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem meg a fekete Fujira is feltették már ezt a kérdést nem is egyszer. :) Mondjuk az igaz, hogy az esetemben nehéz eldöntenie a laikusnak, mert én még mindig előszedem néhanapján a veterán, klasszikus analóg gépeimet.

(#3811) Gondwana válasza Stauffenberg (#3810) üzenetére


Gondwana
addikt

(Lagziban, amikor épp a Canon17-55duplaszalagkábelszakadásxarból húzott ki az X100s, az volt az egyetlen paraméter, amit megértettek, hogy annyi pénz ez a fényképzelőgép, amennyit jelenleg az autóm ér)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3812) MC Pite válasza Gondwana (#3811) üzenetére


MC Pite
veterán

Ismerős csaj is amikor majdnem felborította állványostul a gépem, diszkréten a fülébe súgtam hogy az aznapi költségvetését mennyivel növelné ha el is dől; lefehéredett és nem merte meg se közelíte az E2őt :D

Érdekes, van ahol megcsodálják amiokr a filmessel csatangolok, van ahol meg kiröhögnek - szó szerint - vele.
Én meg nyálcsorgatva figyelek másokat ha valami izgis expóhangot hallok :) [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3813) jjeahh válasza Gondwana (#3811) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD

Stauffenberg: olyra nekem is felteszik rendszerint ezt a kérdést, de gondolom ez minden retró vázra jellemző reakció...fárasztóbb az, amikor azzal jönnek hogy: "jó kis gép, canon vagy nikon?" mondom: olympus - néma csend... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3814) Freddy76 válasza Stauffenberg (#3810) üzenetére


Freddy76
addikt

Én pont fordítva jártam. Az oly om-10-zel (kábé 30 éves analóg) fotóztam, és a sógornőmtől megkaptam, hogy na, engem is elkapott a retrómánia, és olyan gépet veszek, ami úgy néz ki, mint a régi gépek :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3815) TayRol


TayRol
veterán

2 db 40 wattos izzó fényénél a gyerek elég intenzíven autokázik, és az X-E1 + 35 páros meglepően jól teszi a dolgát. :K

(#3816) madgie válasza TayRol (#3815) üzenetére


madgie
titán

Kutyijáték közben is el lehet lenni a használhatatlan harmincötössel :D

szerk: hm, a másodikon hogy megdobta a CA-t az ,hogy az eget visszahúztam picit LR-ban.

[ Szerkesztve ]

(#3817) MC Pite


MC Pite
veterán

Kizárt dolog, össze vissza vetítetek...

;]

Ha ettől egy miliméterrel sem állítotok többet, csak ennyit, az sem lehet igaz már, pfff...

A szett kiismerése után egész el lehet lenni a régi af meg akár 35össel is, 1-2 szabályt betartva a kitobival is - ahhoz képest hogy páran mennyire falra festik az ördögöt. Igaz, az első fél órában kétségbe voltam esve hogy ezt az X10 körbetáncolja, de ez csak kezdeti bénázásom számlájáa volt írható. Gyanítom pár ilyen gyors próba eredményét zengik sokan, aki meg mást mond az elfogult. Igaz, korábban -papíron- a tamronjaim is használhatatlan szarok voltak :D

Trollkodást félretéve hova tűnt a sok X100 meg X20? Alig vannak, és drágák, piszkosul - főként a százas. Elmúlt a upgrade vihar és visszább mászott az áruk? Juteszembe, orb hiba miatt gariban refurbished X10-es mit érhet? Lusta vagyok előszedni a papírt, sztem lejárt a 2 év; 70 tokkal meg egy gyenge pótakkuval?

szerk2: Jah, kicsit CA-zik nyitva a 35ös, de nagyon ritkán látszik, pontosabban nekem csak[/] távoli fénypontoknál jöt tki élőben, másutt sose - de f/2-től ez teljesen eltűnt. (Klasszikus értelemben azt mondhatnám hogy nyitva sincs CA.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3818) arn


arn
félisten

a heten probaltam a 35ossel "turistaskodni". nem igazan lett jobb, mint a 18-55, vegeredmeny szempontjabol. ez a zoomot dicseri. mftn a fixek es a normal zoom kozott oriasi differencia volt, megerte a fixekkel kinlodni, itt marad a 35os embereket fotozni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3819) Parci válasza MC Pite (#3817) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

70-ért újonnan kapni, vagy legalábbis nemrég még volt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3820) Gondwana válasza Parci (#3819) üzenetére


Gondwana
addikt

Három napja fogyott el. Szerk.: az X20-at viszont már ugyanitt régebben kifuttatták, az X100s meg még mindig ugyanannyi, amennyiért 2013 május elején vettem.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3822) Freddy76


Freddy76
addikt

Urak, van valakinek tippje az xe2 jpg beállításaihoz? Most a zajszűrést levettem minimumra, élesítés -1, filmszimuláció provia.

Rawozni fogok, de ahhoz még meg kell venni az LR 5-öt.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3823) gab.m válasza Gondwana (#3820) üzenetére


gab.m
senior tag

Digitcamben még van 80ért X10, én szerintem hónap végén lecsapok egyre, ha még lesz (illetve meg nem gondolom magam.. :DDD )

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#3824) arn válasza Freddy76 (#3822) üzenetére


arn
félisten

Eloszor probald ki a programokat...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3825) Freddy76 válasza arn (#3824) üzenetére


Freddy76
addikt

Milyen programokat?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3826) arn válasza Freddy76 (#3825) üzenetére


arn
félisten

Hat amit megvennel :) altalaban egy honapig ki lehet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3827) MC Pite válasza Freddy76 (#3822) üzenetére


MC Pite
veterán

1, minden alap, zajszűrés -2 vagy -1 (alap)
2, Zaj -1, Shadow -1 Szín+1 Sharpening +1 (lightos eyecandy, fuji natural colors, kellemesebb mint az astia)
3, Pro neg std; zaj -1, szín +2, auto isonál 1/60-ra levettem a záridőt (kevés fényes képekhez ez sokkal kellemesebb eredményt hoz mint a STD profil)

Élesítés E1nél nem számított, mert annyira szép filmszerű volt a zaj/finom részlet, hogy nem kívántam se lágyabbat, se élesebbet. Itt a zaj/finom részlet sokkal digitgépesebb, viszont LMO ON és +1 sharpening (ezt pá rnapja próbálgatom így) már S-es képeknél szemnek kellemes (nem pixelbuzulásra).
Shadow -1 (közeli) portré esetén nem frankó, mert néha már az arc tónusaiba is belenyúl.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3828) Stauffenberg válasza Freddy76 (#3822) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én sima standard színprofilt használok, de sharpen -2, noise reduce -2, color 0, shadow tones -2, highlight tones 0.

A sharpen és NR azt hiszem egyértelmű, szerintem ezek a legalacsonyabb szintre állítva pont jók, még érződik a hatásuk de nem tolakodó módon, ennek kellene a nullás fokozatnak lenni. A shadow tones meg azért -2, mert túl keményen csapja le a feketéket az X-A1, szerintem keményebben mint a nagyobb tesók, így X-E2 esetében elég lehet a -1 fokozat is, de tapasztald ki. Részemről -2 fokozaton is bőven eléggé kontrasztosak a fotók és bőséggel vannak feketék, főleg mivel jellemzően egy hangyafasznyit mindig alulexponálok.

Már csak az kéne, hogy az Auto DR-t be lehessen lőni, hogy a DR400-at hagyja ki, az már túl durva HDR szerű fotókat gyárt.

(#3829) madgie válasza Stauffenberg (#3828) üzenetére


madgie
titán

DR400-at a legritkább esetben használ az X-A1, tudom, mert nekem is automata álláson van az esetek nagy részében.

(#3830) Stauffenberg válasza madgie (#3829) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tudom, de ahol akkora a fényérték eltérés, amit már csak DR400 mellett lehet megfogni, ott már talán nem is baj, hogy valami kiég vagy bebukik, erre amikor a gép megpróbálja megfogni, akkor a végeredmény eléggé béna. De van amikor teljesen ki is kapcsolom, mert túl lapossá teszi a témát. Például múltkor a János hegyen túráztam az erdőben és mindenáron ki akarta korrigálni a fák között beszűrődő égboltot amitől olyan teljesen semmilyen lett az egész. Azért a túl széles dinamika sem mindig jó, én imádok analógra dolgozni és az egyre szélesebb dinamika átfogások egyre csak eltávolítják a látványt ettől. Van aki ezt szereti, van aki kevésbé. Nálam témája válogatja.

Szerk: Volt ez korábban is téma, többen is írták, hogy nem szeretik a DR400-at. Az alacsonyabb fokozatok nagyon prímák, de a 400-as már túlzás. Én erre csak ráerősíteni tudok.

[ Szerkesztve ]

(#3831) Parci válasza Stauffenberg (#3830) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van értelme egyáltalán ezzel mókolni? nem exr szenzor, csak push van, azt meg te is tudod raw-ból. raw+jpg, nem kell a dr400, inkább égjen ki, és ha mégis kell a részlet, lehet matekozni a raw-ból. de egyébként nincs az a kiégés, amit aztán b&w-be tolva és jól megküldve ne lenne jó a kép :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3832) MC Pite válasza Stauffenberg (#3830) üzenetére


MC Pite
veterán

Sokkal sokkal ritkábban is használja az E2 mint az E1 tette.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3833) Stauffenberg válasza Parci (#3831) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lenne értelme ha mondjuk tudnád paraméterezni, hogy az Auto DR meddig mehet el. De mivel nincs, így nem nagyon foglalkozom vele. Szerencsére DR400-ra csak ritkán ugrik fel.

(#3834) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

cicmók xe1-el :)) [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3835) Freddy76 válasza arn (#3826) üzenetére


Freddy76
addikt

Ja, azt hittem valami programmódokra gondolsz... LR-t használtam régebben sokat, ismerem, szerintem maradok annál.

Szerk.: azt jól látom, hogy a fujin nincs olyan, hogy nincs valamilyen filmszimuláció belőve? Tehát a "provia/standard" az alap?

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3836) madgie válasza Freddy76 (#3835) üzenetére


madgie
titán

Talán a Pro nega standard az a mód, ami a legkevésbé "színez", ha az ultra brutál naturál output a kívánság, abban ez elsőrangú. Persze az X-A1-ből ez is kimaradt...

De amúgy Provia az alap, nem véletlenül, f@sza az :) Nálam 90% Astia, 10% Provia az átlag, hiába csap le (második generációs vázaknál legalábbis) többet az Astia a sötétekből, egyszerűen jó ránézni. Nem az a Velvia túlhúzás, mégis olyan színeket csinál, hogy besz@rás. Hűvösíti az árnyékot, mellette melegíti a csúcsfényeket, az ember csak azt veszi észre, hogy itt nem kell eszetlen melegbe tolni a WB-t, ezzel az egész képet "besárgítani".

(#3837) madgie válasza madgie (#3836) üzenetére


madgie
titán

Mán' megint egy tök tucat kutyis snapshot-tal jövök (nem akartam megint FEDman képeit előrángatni :D), de szerintem itt nagyon jól látszik, mit varázsol az Astia az árnyékokkal, fényekkel.

(#3838) OPiiPO válasza madgie (#3837) üzenetére


OPiiPO
addikt

szép ez az Astia

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3839) madgie válasza madgie (#3836) üzenetére


madgie
titán

Kiegészítés: elírtam, az Astia ugyanaz a karakter mindenütt, a Provia lett a sötétek felől kontrasztosítva az újabb vázaknál. Sajnos.

Magyarul X-A1/X-M1-en nincs semmilyen "lapos" színmód, az összes le van csapva a feketék felől. RAW esetebén ez persze nem nagy gond, csinál az ember mondjuk egy olyan presetet a LR-ban, hogy Astia mód, (hasra) +20 shadows, és ezt ráengedi importálás közben a képekre :)

(#3840) MC Pite


MC Pite
veterán

A régi vázak Astia kontraszt szintjéra hozták fel az új vázak Proviáját.

Viszont a régi vázak Proviájához közel van a ProNegStd +2 color. Nem ugyanaz, de sokszor kellemes amikor naturált kíván az ember.
Provia -2 shadowwal sem lesz olyan még mint a régi provia - viszont sajnos az arcon lévő tónusok általában érintettek, és azt elbaxxa.
Persze ha 'rendes kép' úgyis reszelünk rajta, amikor meg tucatképet lövünk, ott nem zavaró az erős shadow kontraszt, sőt, sokszor jól is néz ki.

Csizmás: Na, ide pont jól let volna az astia ;)
Zoomhoz képest hogy tetszik a bokeh?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3841) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#3840) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hm? :D nem emlékszem már, melyikben volt....de nem provia, az tuti.

btw. igen, táccik :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3842) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok
Mennyiért lehet mostanság venni egy 18-55 kitobit a használtpiacon?
Úgy néz ki elcsábulok ennél az angol akciónál(150000 az X–E2 , 270000 kitobjektívvel)
Persze csak ha sikerűl megszervezni.
Szóval 120000 megérne újonnan, vagy keressek a használtpiacon, olcsobban is hozzá lehet jutni?

(#3843) MC Pite válasza cdl (#3842) üzenetére


MC Pite
veterán

100-120 között szerencse függvényében. Vedd újonnan, gari is egyszerűbb.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3844) TayRol


TayRol
veterán

no, megjött a cucc. minden benne van és minden új. működik is.:D

természetesen nem EU-s töltővel, de van hozzá egy nagyon elegáns műanyag tokban 4 féle töltő, közte hazai is.

most meló ezerrel, de azért néha nyomkodom.:)

[ Szerkesztve ]

(#3845) madgie válasza TayRol (#3844) üzenetére


madgie
titán

Wow, gratula!

(#3846) TayRol válasza madgie (#3845) üzenetére


TayRol
veterán

köszi. amúgy angol piacra szánt példány, dobozon EU matrica, meg zöld plomba, de alapból UK töltő.

(#3847) Freddy76


Freddy76
addikt

Én nem tudom működésre bírni az xe2 popup vakuját. Akárhogy van beálltva a gép, a vaku nem villan. A vaku mód "auto", és ezt nem tudom változtatni, a menüben (a gyorsban és a rendes menüben is) ez szürke, nem változtatható paraméter. Tehát nem tudom az auto módot változtatni, autoban márpedig nem villan sehogyse.

A kézikönyv és köztem pedig van 300 km...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3848) TayRol válasza Freddy76 (#3847) üzenetére


TayRol
veterán

nyomd sokáig a disp gombot, hátha "némán" van. utána mennie kell.

(#3849) Tempus_fugit válasza Freddy76 (#3847) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Nincs véletlenül csendes üzemmódban a gép? Mert csendes üzemmódban letiltja a vakut.

(#3850) madgie válasza TayRol (#3846) üzenetére


madgie
titán

Tele van a bolti szekrényem UK meg US kábellel, ritkán veszek EU gépet :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.