Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) OTika


OTika
aktív tag

(#3552) Parci válasza makszi (#3550) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha komolyan érdekel, kérek szépen egy ajánlatot privátban :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3553) arn


arn
félisten

nem olyan rossz ez az 50-230 uveg... lottem par kepet [link]

viszont cipelni nem tul jo :(

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3554) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

elvittem sétálni a szusit most a mamiya 55-el, hát egy új világ :K

két portré, vegyes mindenes

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3555) madgie válasza Mr.Csizmás (#3554) üzenetére


madgie
titán

Én meg retrózok egyet, péhátömörítéssel karöltve :DDD

(#3556) Warton


Warton
őstag

Az X-30-ról tudunk már valamit? Mikor jelenik meg, spec stb.?

[ Szerkesztve ]

(#3557) OTika válasza Warton (#3556) üzenetére


OTika
aktív tag

X30
Majd a Photokina-n kiderül remélem. :R

(#3558) Warton válasza OTika (#3557) üzenetére


Warton
őstag

Kösz. Én sajnálnám az OVF-et, akkor lehet, hogy inkább X20-ast szerzek be. :U Főleg, ha a szenzor ugyanakkora marad. Az eddigi "rumorok" alapján nem sok értelme van az X30-nak, leszámítva azt, ha valaki EVF-t szeretne.

(#3559) gab.m válasza Warton (#3558) üzenetére


gab.m
senior tag

De az X20 OVF-ébe sincs semmi info, nem? Én amúgy még mindig egy X10-es beszerzésén gondolkodom, ennyiért elég bestbuy a jelenlegi kompaktok között is, ebben az árkategóriában..

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#3560) TayRol válasza gab.m (#3559) üzenetére


TayRol
veterán

De ott már van.

(#3561) TayRol


TayRol
veterán

jól tudom, hogy hivatalosan 2 év gari van idehaza a fuji cuccokra, és általában a Fotó-Paradicsomba szól?

(#3562) Parci válasza Warton (#3558) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnálnál egy kicsi, 85%-os lefedettségű, parallaxis-hibás ovf-et és jó evf ellenében? tényleg? :Y
a szenzorral sincs semmi gond, adja az ég, hogy ne nagyobb legyen, hanem az obi változzon 24-120-ra.
egy jó evf-es, dönthető kijelzős, 24-120/2,0-2,8-as obival szerelt, jó autofókusszal bíró x30 szerintem minden, csak nem kis frissítés. hanem viszont a legjobbabb kompakt. már nagyon várom!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3563) MC Pite válasza Parci (#3562) üzenetére


MC Pite
veterán

Mert megint minimum zöld vére van annak ha valakinek más fontos?
Ilyen kis nyüsszöknél az akku élettartalma nekem például fontos, disp off és ovf-el fotózok vele, mert az akkuja egy vicc. Az hogy állandóan bekapcsolva lenne az evf (nyakban) nem tesz túl jót a fogyasztásnak... Az Amoled hátsó kijelzőt meg sehol sem nagyon erőltetik.

Ha valaki, én aztán imádom az evf-eket. De szerintem ez nem az a gép ahol ez számít, egy X-Pro1 stílusban rendesen megcsinált hibrid kereső odabaszós lenne (paralaxis hibák 'korrigálva' segédvonalakkal).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3564) Parci válasza MC Pite (#3563) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy ilyen ovf normális fotózásra alkalmatlan, és ezen még fuji-buzériával és billentyűzettel sem lehet változtatni. játszani egyébként jó, és meglepően jó érzés használni bármilyen más kompakthoz képest. ezzel együtt nem ebbe kéne ölni a mérnökórákat, az x-e1 evf-jét kérjük bele és csókolom. vagy te minden képedet otthon cropolod aztán és mindent jó nagy ráhagyással lősz? mert 85%+parallax másra nem jó.

az x-pro1-es keresős javaslatod sem értem, állati komplikált, állati drága és "ez nem egy olyan gép, ahol számít". rossz döntés volna minden téren.

az aksi élettartam meg egy tök másik kérdés, ha kapna normális markolatot, azt is meg lehetne oldani. de inkább viszem másik aksit (és csináljanak olyan töltőt, ami egyszerre kettőt tölt, nem nagy ügy).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3565) TayRol válasza Parci (#3564) üzenetére


TayRol
veterán

Te, most nézem, a gyerek már 6,8 kg? Szép! :)

(#3566) Parci válasza TayRol (#3565) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lelassult, 3 hónaposan 6,32 kg volt, az volt a szúrós! most egy hónap alatt fél kilót hízott csak... elkezdett mozogni... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3567) MC Pite válasza Parci (#3564) üzenetére


MC Pite
veterán

X20 keresője ugyanígy működok, az infó kevesebb csak rajta (evfnek nem kell már hely, úgy olcsó és nem nagy).
Ok, lefedetségben 95% azért elférne, meg nagyobb akku is természetesen.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3568) arn válasza TayRol (#3565) üzenetére


arn
félisten

Hat olyan fel evesen duplaz. Nalunk is szerintem elhagytuk a 10 kilot, 9 honaposan (8nal volt 9.4). Rohadt nehez cipelni a feneket, a vitaminok megteszik a hatasukat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3569) TayRol válasza arn (#3568) üzenetére


TayRol
veterán

mi holnapután leszünk 19 hósak, még mindig a cici a mindene, és már lassan növekszünk csak, de nehéz a segge.:)

(#3570) Parci válasza arn (#3568) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez az, hogy fél évesen dupláz elvileg, néztünk is nagyokat, amikor 3450 grammos rajt után 3 hónaposan 6320 volt :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3571) arn válasza Parci (#3570) üzenetére


arn
félisten

Nalunk mongy eleve 4050grol indultunk, az utem kb megvan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3572) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne, adott egy finepix s5000, rendeltem hozzá az ebayen található olímpus xs- msd adaptert, faragni kellett, jóra sikerült, mert nem volt nagy meló, jól ül a fészekben, de akkor is azt mondja, h no card, esetleg valakinek van ötlete, hogy hogy lehetne kibackelni az xd kártya vásárlást?
tapasztalatok valakiknek ez irányba, stb.

köszönöm!

(#3573) Gondwana válasza Alien4 (#3572) üzenetére


Gondwana
addikt

Amit te rendeltél, az csak néhány gépben működik, de ott az általad lefaragott pöcöknek van feladata is.
Az XD kártya kommunikációja kb. ugyanaz, mint egy natív NAND flash chip kommunikációja, a µSD viszont soros adatcsomagok, a kártyában már van vezérlő is a flash mellett, szóval nem fog működni, keresned kell hozzá XD kártyát, ha használni akarod.

(Kisebbikgondwana 1.5 hónaposan, szintén 3450-es indulóval 5600-nál tart, amire dokinéni is nézett egyet)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3574) Alien4 válasza Gondwana (#3573) üzenetére


Alien4
tag

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, tartottam tőle, h ez a kecsesen és mégis bunkón egyszerű megoldás nem fog működni, de 200HUFot megért a próba.

Ebayes árakat elnézve foglalkozzak azzal, vagy dobjak fel ide hirdetést, hogy keresek.

valamint xd-ből mindegy, hogy ki a gyártó?
olympus-fuji ?!

köszönöm

(#3575) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem volna, hogy szerintetek mennyire alkalmas magashegyi fotózásra egy Fuji X20-as gép? Először DSLR-ben gondolkodtam, de rájöttem, hogy nem vagyok hajlandó olyan hatalmas nagy és nehéz dögöket felcigölni a hegyre. Szóba kerültek a MILC-ek is, de kötve hiszem, hogy nekiállnék bohóckodni az obicserélgetéssel, hisz fényképezni is sokszor alig van idő. Nekem inkább olyan masina kéne, amit nagyon gyorsan el tudok csattintani, kicsi, könnyű és strapabíró jószág. Egy másik topikban ajánlották ezt a masinát, ezért gondoltam beugrok ide, és megkérdezem, mik a tapasztalatok? Ki mennyire elégedett vele? Milyen nyűgjei vannak, milyen kompromisszumokat kell kötni? Megbántátok-e a vásárlást, vagy sem? Mondjatok róla hideget, meleget! Minden vélemény érdekel! :U

(#3576) jjeahh válasza Kimmuriel (#3575) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Parci kolléga magashegyi síelni egy x10-et vitt tavaly, őt kérdezd :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3577) Parci válasza Kimmuriel (#3575) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az x10 tök jó, de mondjuk aktívan használtam a dr400 exr módját. de ez síelés volt, ott ugye a sok vakító hó miatt kell is. úgy amúgy az x20 felbontásra jobb, a dinamika nyáron talán elég, és azért télen is biztos lehet élni vele. szerintem összességében ez a két legjobb kompakt, nem kis mértékben a remek használhatóság miatt. nincs olyan érzésed, mint ha valami körömnyi szart tartanál a kezedben, nincsenek rajta ilyen hülye ékszer gombok, pont jó méretű, remek a manuális zoom, élmény használni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3578) MC Pite válasza Kimmuriel (#3575) üzenetére


MC Pite
veterán

Ebben a méretben és hasonló árban nem tudok jobbat ajánlani (főként ha kell a jó dinamika átfogás és korrekt színek).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3579) arn


arn
félisten

ha vkinek kell 50-230, szoljon. nekem mar nincs ra szuksegem. a hirdetesek kozott megtalalja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3580) TayRol válasza arn (#3579) üzenetére


TayRol
veterán

milyen az az üveg? elégedett voltál vele?

(#3581) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Több helyen írják, hogy gyenge az X20 üzemideje. Erről mik a tapasztalatok?

(#3582) arn válasza TayRol (#3580) üzenetére


arn
félisten

tesztkepeket linkeltem multkor - szvsz az arahoz kepest jo. a f1es kepeket meg nem is lattam :D este kilencre estem haza gyorbe, onnan meg irany becs. az obit nem is hoztam magammal.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3583) MC Pite válasza Kimmuriel (#3581) üzenetére


MC Pite
veterán

80-120 kép körül számolhatsz ha nem pazarlod a kijelzőn az áramot... Soványka, bár ekkora méretben ekkora akkuval még nem rossz - ezért van rajta OVF.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3584) Kimmuriel válasza MC Pite (#3583) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Hűha! Akkor ez komoly issue! Napi 100-200 képet szoktam lőni! :(((
Jelenlegi kompakt gépemmel (Eneloop aksikkal) simán elvagyok akár 4 napig is!

[ Szerkesztve ]

(#3585) MC Pite válasza Kimmuriel (#3584) üzenetére


MC Pite
veterán

CIPA szerint 270 kép, de 2-4 nap alatt inkább a fele reális az én akkuimmal.
MOndjuk megnézném azt a kompaktot amivel 4-800(???) képet ellősz egy töltéssel ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3586) Freddy76 válasza Kimmuriel (#3581) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem nincs vele gondom. Soha nem számoltam, hogy hány kép, de biztos, hogy nem 120.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3587) Kimmuriel válasza MC Pite (#3585) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Egy sima mezei hernyótalpas Canon PowerShot SX150 IS-sel lövöldözöm, és kisdobos becsületszavamra bírja a 4 napot! :K

(#3588) Freddy76 válasza Kimmuriel (#3587) üzenetére


Freddy76
addikt

Öööö... Az én kocsim van, hogy napokig egy cseppet sem fogyaszt, máskor meg egy nap alatt elmegy egy fél tank benzin... Nem is értem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3589) Kimmuriel válasza Freddy76 (#3588) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Mondom, kb. 100db/nap átlagban! Mit nem lehet ezen érteni? Vagy részletes bontásban kéred?
1. nap: 107
2. nap: 82
3. nap: 135
4. nap: 74
Francér' kell kötözködni! :W

(#3590) TayRol válasza arn (#3582) üzenetére


TayRol
veterán

50-ért elviszem. :)

(#3591) arn válasza TayRol (#3590) üzenetére


arn
félisten

Ha ez alatt 50 1200 ftot ertesz, siman :) egyelore nem surgos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3592) jjeahh válasza Kimmuriel (#3589) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez nagyon júzerfüggő is, az én gépem akksija a gyártó szerint 300 képig bírja, nálam mégis kb. 500-nál merül le...a 60d meg a d7000 meg számomra gyakorlatilag lemeríthetetlen :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3593) TayRol válasza arn (#3591) üzenetére


TayRol
veterán

Olyan pénzem nincs. :) Csak ezresem. :)

(#3594) MC Pite válasza Kimmuriel (#3587) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez így nem túl hasznos infó.
Amikor egy eseményt fotózok, a nagyvas akár 500 képet is bír (evf only, jpg).
De pl mikor termék fotóztunk sokat lett b..va a gép, akkor 200at is alig köhögött ki (sok visszanézés, állítgatás, stb). Így van amikor egy hónapig elég egy akku, van amikor a harmadikat is majd üresre szippantottam egy nap.
De értjük, nagyságrendileg kb 2× annyit elvisz a mostanid mint az X20 (ugya a napi 200at inkább ne sázmoljuk), ez van.

X10be most vettem egy patonás kodakos akkut, remélem az jobban bírja, meglátjuk, gyanítom nem túl acélosak amivel vettük.

tele: A 60k jó ár érte... el is tudnám úgy néz ki hozatni, de még morfondírozok hogy évi egyszámjegyű használatra mennyire éri meg telét vennem...
Bajonett mennyire tűnik masszívnak egyébként?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3595) Kimmuriel válasza MC Pite (#3594) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Visszanézegetni nemigen tudom, mert sokszor annyira erős, vakító a fény, hogy semmit nem látok a kijelzőből. Sajnos a legtöbb esetben otthon derül ki, milyenek lettek a képek! :(
Ezért is szoktam egyszerre 4-5 képet lőni ugyanarról a témáról, mindig kicsit más szögben tartva a gépet, csak úgy nagyjából sejtve, hogy mit kapok le. (Egyébként általában a legelső szokott a legjobban sikerülni.) Úgyhogy a kereső nagyon nem volna hülyeség! :K

(#3596) Freddy76 válasza Kimmuriel (#3589) üzenetére


Freddy76
addikt

Okos kérdésre okos válasz. Napi 100 kép... Vakuval? LCD megy közben? Be van állítva az automatikus visszajátszás? Komponáláskor sok ideig nézed a kijelzőt?

Nekem az x20 bőven 200 kép felett bír.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3597) Kimmuriel válasza Freddy76 (#3596) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Magashegyi fotózásnál szerinted mennyit vakuzok, mikor a hó amúgy is majd' kiégeti a retinámat? Az LCD vajon megy-e egy kereső nélküli gépen?
A kijelzőt nagyon nem nézem, mert vakít a nap, és amúgy sem látom. Van automatikus visszajátszás.

(#3598) arn válasza MC Pite (#3594) üzenetére


arn
félisten

ha ez nekem szolt, itt nem tudom mennyire massziv, de finoman kattanik be nagyon. olympuson hasznaltam harom evig muanyag bajonettes cuccot, nem volt vele semmi gondom.

en is gondolkoztam, hogy megtartom, de egy delutannyi cipeles utan rajottem, hogy ugyse fogom en ezt hordozni magammal. a f1re is total feleslegesen cipeltem, az elso 10 foto utan erdektelenne valt az egesz.

***

a masik "veget" is kiprobalom majd a samyang 12essel, bar olympuson nagyon nem fekudt a nagylato zoom, hatha fixszel mas lesz kicsit, meg mostanaban eleg sok epuletet fotozom. amugy mennyire "manual"? csak af nincs, vagy semmilyen elektromos visszajelzese nincs a vaz fele?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3599) madgie válasza arn (#3598) üzenetére


madgie
titán

Semmi elektronyos visszajelzés nincs a Samival, sőt, X-A1-en ha AF-en hagyod, a hülye váz még vissza is jelez zölden, hogy szerinte mehet... mindegy, hogy életlen, vagy éles, ződ oszt kész :D

[ Szerkesztve ]

(#3600) arn válasza madgie (#3599) üzenetére


arn
félisten

hu az remek... tehat beallitod a rekeszt, fokuszt, es kalkulal a kep alapjan egy zaridot? sose volt meg manual uvegem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.