Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Szulita28 válasza TayRol (#3900) üzenetére


Szulita28
senior tag

Elhiszem. Én is vinném, ha most nem éppen a pénzspórolós időszak lenne :U
De nem baj, gyúrok a "barátságos" szettre :))

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#3902) Szulita28 válasza TayRol (#3900) üzenetére


Szulita28
senior tag

"maradok a realitások talaján"

Ja, ezt nem az áradra értettem, hanem az anyagi lehetőségeimre :R

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#3903) TayRol


TayRol
veterán

na, volt-nincs xe1+35-ös. nagyon jó kis obi, de nem nekem.
gyűjtögetek majd egy 23-asra.

(#3904) madgie válasza TayRol (#3903) üzenetére


madgie
titán

Ennyiért nem csoda, hogy elment, bevallom, még nekem is elkezdett viszketni a tenyerem... de egy hétre elég egy teljesen felesleges vétel :DDD

(igen, a fekete 45)

(#3905) Parci válasza madgie (#3904) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bár annyira nem érek rá ilyesmin gondolkodni mostanában, de én is kombináltam. viszont hosszas agyalás után arra jutottam, hogy komolyabban kell venni, hogy nem szeretek közel menni az emberekhez, nem fotózom sztrítet. és remeg a kezem. és van egy panaleica 25-ösöm.

úgyhogy passzoltam. ha meg mégis beleugrom fix fujiba, akkor az az 56-os lesz, kerül amibe kerül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3906) TayRol


TayRol
veterán

akciós az X10!

(#3907) Parci válasza TayRol (#3906) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajna már megvan :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3908) madgie válasza Parci (#3905) üzenetére


madgie
titán

"úgyhogy passzoltam. ha meg mégis beleugrom fix fujiba, akkor az az 56-os lesz, kerül amibe kerül."

Csak lábjegyzetbe, szürkével: szerinted mi a fenének adok én el mindent? ;) :DDD

De azért egy kis kattintgatás a harmincötössel, Bruce Wayne cimborámról, aki dobol :D (és igen, most sem ezekkel fogom bemutatni az OOC Fuji színeket :D)

(#3909) Parci válasza madgie (#3908) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

wow, ráúszol az 56-ra? :DDD

amúgy maximálisan megértem, f1,2 az nagyon komoly, a kretén fullfreám-gyerekek sírását is elnyomja, akkorát szól. és jó, nyitva is. úgy sem veszek végül, de az 56-ossal olyat tudna egy váz, amit a leendő ilyen-olyan kompakt azért sosem (ami miatt mégsem ugranék bele, az az, hogy ennek ellenére a kompakt lenne csak nálam rendre).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3910) madgie válasza Parci (#3909) üzenetére


madgie
titán

FEDman szavaival élve anti-Sony cuccban gondolkodom, jó objektívek, meg marad az olcsójános X-A1, míg "filléres" nem lesz mondjuk az X-E2.

Igazából egy 12-23-56 trió lenne a szívem vágya, de az azért elég komoly lóvé (másrészt meg ha megvenném az 56-ot, akkor azután már "annyira" nem vészes anyagilag egy 35-23 csere).

Persze mindehhez nem ártana valamivel erősebb forint, mert itthon nekem csak a bruttó ér, a mostani árfolyamokon meg elég hajmeresztő ára van az 56-nak külföldön.

[ Szerkesztve ]

(#3911) Parci válasza madgie (#3910) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sony igazából kijöhetne a vázra csavarható vázzal... :DDD

jól teszed, hogy a vázra most nem költesz, igazából az x-e2 ára is most kezd beszakadni, és amint átáll a fuji 24 mp-es szenzorra, a régi vázat szerintem padlózni fognak. főleg az x-e2.

az 56-ossal mindenesetre már magázni foglak, b@szod :DDD

egyébként nekem tökre nem jött be az x-e1 formára, ezért is váltam meg tőle. egy x-t1-et nyilván szívesen csavarnék a 18-55 végére, ha szűk nekem az átfogás, ha nem.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3912) MC Pite válasza TayRol (#3906) üzenetére


MC Pite
veterán

Hogyaza... lehet mégsem mostanában upgradelem az X10est?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3913) arn


arn
félisten

uton hozzam is a 12es :) kivancsi vagyok, mennyit fogom hasznalni a zoom mellett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3914) madgie válasza arn (#3913) üzenetére


madgie
titán

No, ócsóé' vetted legalább? :)

(#3915) MC Pite válasza TayRol (#3906) üzenetére


MC Pite
veterán

Fujifilm X akció

Akad itt pár jó ár az X10en kívül is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3916) madgie válasza MC Pite (#3915) üzenetére


madgie
titán

Azannya, miért nincs nekem cégem? :DDD 234k nettó az 56/1.2 így.

(#3917) Stauffenberg válasza madgie (#3916) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én vehetném nettóért (az eddigi cuccokat is így vettem), csak épp arra sincs zsetonom. :D

Most így egy jövőbeli X-E2 cserén agyalva azért csak nem hagy nyugodni, hogy annyira imádom a kihajtható kijelzőt és használom is sokat utcán, hogy remélem a majdani X-E3 már tudni fogja. Nem akarok erről lemondani, az X-T1 meg nekem is túl drága.

(#3918) Fandango


Fandango
veterán

Egy ideje elkezdtem ezt, és az MFT topicot is követni, és minél tovább olvasgatom, annál jobban kezd erősödni a vágy egy Fuji iránt. :D

[ Szerkesztve ]

(#3919) jjeahh


jjeahh
nagyúr

tényleg tudhat valamit a fuji, ha már a csillag meg tájfotós kollégák is méregdrága F1.2 portré fixet vesznek tőlük ;] amúgy is irigyellek titeket, az elmúlt 3-4 hónapban egyebet sem olvasok itt meg mft topikban, csak azt, hogy "no én is megrendeltem egy xxx cuccot mer olyan szíp, oszt meglássuk használom-e..." :DDD sőt, amíg én egy filléres manuált rongyosra használok, nálatok úgy hányódnak a 25-ös meg 45-ös fixek, hogy váz sincs amire felcsavarni :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3920) arn válasza madgie (#3914) üzenetére


arn
félisten

Hat olyan olcso nem volt... De jobb ebbe beleugrani, mint vmi aranyaru fuji nagylatoba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3921) madgie válasza jjeahh (#3919) üzenetére


madgie
titán

Te képelsz, mi technózunk :D

(#3922) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

(#3923) jjeahh válasza Stauffenberg (#3922) üzenetére


jjeahh
nagyúr

x100s

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3924) OPiiPO válasza jjeahh (#3919) üzenetére


OPiiPO
addikt

ezt szépen megfogalmaztad, ennyire jól én nem tudtam volna :)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3925) arn


arn
félisten

kutyuzes a verunkben van :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3926) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

zsír új 18-55 még mindig nem kell senkinek?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3927) kutga


kutga
nagyúr

Urak!

Vettem egy X10 masinát, még ismerkedek vele.

A dátumot és időt minden egyes alkalommal be kell állítani ha kiveszem az akksit?

Let the Zone take me if I am.

(#3928) Gondwana válasza kutga (#3927) üzenetére


Gondwana
addikt

Régesrégi Fuji feature, hogy nem gombelem tartja fenn az óra működését, hanem csak egy kis tantálkondenzátor, nagyságrendileg 15perc-1-2óráig, utána teljes reset van. (Így pedig eggyel kevesebb cserélendő alkatrész a szervíznek, not a bug, it's a feature, legalább akkora ötletnek tartom, mint az egy szál termisztort kivéve teljesen elektrónikamentes akkukat, akár narancs+rézdrót+vasszögről is üzemeltethetőek a Fujik)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3929) kutga válasza Gondwana (#3928) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez az első Fujim. :D

Nem nagy nyűg, két óra alatt azért feltölt az akku gondolom. Egyébként gondolkodom egy pótakku beszerzésén, de a boltban horror árat mondtak rá (10k). Lehet ilyet venni jobb árban? Ebay mondjuk.

Let the Zone take me if I am.

(#3930) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

csizmi agymenés: xe1-re tennék valami olcsó 35/2 vagy kraftosabb üveget :D mit gondolsztok?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3931) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#3930) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fujian 35mm f1.7 :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3932) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#3931) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

üveget, nem kontaktlencsét ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3933) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#3930) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Zeiss Flektogon 35mm f2.4

Ebayen drágább mint a hazai apróhirdetős oldalakon. Itthon 35k körül lehet venni, ennél többet nincs értelme régi manuálra költeni, ez meg egy istenverte jó darab.

Én is akarok egyet. :)

(#3934) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#3933) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nikon 35/2? az se drága (? :F) Ai/s

csak azért, mert a mamiya 55-el nagyon ráéreztem, a peakinggel jó körülmények között megközelítem egy csiga AF sebességét :B

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3935) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#3930) üzenetére


MC Pite
veterán

Jáááj, két hétre letiltatunk a ph-ról :DDD
Gyűjts, már bő 120 körül van ebayen/itthon stabilan, mákkal alatta is. Feléért egy sokkal gyengébb üveget vehetsz. Nem találtam semmi extrát, a 27-es annyira sótlan, hogy nem fogod szeretni - 'csak' annyit tud hogy kicsi és éles, pont.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3936) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#3935) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

F2.8 -> VERBOTEN :DDD 20k-s kategóriában gondolkozok egyelőre, max ha jobb fizetésem lesz, akkor xf35 :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3937) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#3936) üzenetére


MC Pite
veterán

Azokkal pedig annyi lesz a baj, hogy a zoom leveri, csak az első két hétben leköt a fém fogdosása, de erős ca, kontraszt hiány és erős lágyság van ennyiért amiket találtam. És kisebb sem lesz. Persze azért én is kipróbáltam, igaz,jobbféle 50est, az minőségben jóval odébb volt (de az ötvenesek olcsóbbak).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3938) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#3937) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:((( oké, hiszek neked....mondjuk a zoomban az idegesít, hogy 35-nél már f3.2 vagy 3.6.... :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3939) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#3938) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az m28 mount milyen? adapterezhető egy ilyen obi egyáltalán? bár dunsztom sincs milyen képe lehet :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3940) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#3939) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez kamerás üveg, sejtésem szerint. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3941) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!

Hatalmas mázlim volt. nem úgy jöttek össze a dolgok ahogy szerettem volna így le kellett mondanom a fujifilm x-m1 ről, de mondom benézek a mediamarktba. Nézegetem a gépeket erre látom, hogy 100.000 ft ért adnak egy kitet. Gyorsan szaladok egy eladóhoz, érdeklődöm, hogy komoly e a dolog és hogy mi a baja a gépnek:)

Utolsó darab volt, úgyhogy már én is büszke tulaj vagyok.

(#3942) Parci válasza oneal1 (#3941) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

drakula! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3943) madgie válasza oneal1 (#3941) üzenetére


madgie
titán

Üdv a klubban :)

(#3944) Stauffenberg válasza oneal1 (#3941) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát ez nagyon alkalmi vétel volt! :) Gondolom nem csak utolsó darab, hanem kiállított demó gép volt valaha (azokat szokták ilyen brutális akcióval kiszórni), szóval azért érdemes belenézni, nem fogdosták-e össze a szenzort meg az objektívet, mert akkor érdemes gyorsan megejteni egy takarítást.

Amúgy most néztem megint az X-M1 árakat, most már teljesen vállalható, régen 80k volt az X-A1 és az X-M1 alapkit között (160k vs 240k), így nagyon kellett akarni azt az X-Trans CFA-t a Bayer ellenében, hogy az ember képes legyen rá áldozni ennyivel többet. Most viszont alig 15k különbség mellett azt mondom simán megéri annak aki valamilyen okból nem ragaszkodik mindenképpen a Bayerhez. Az X-A1 ára alig csökkent, viszont az X-M1 valósággal zuhanórepülésben van és csak két hónap van közöttük korban, tehát az sem mondható, hogy régi. Nem lennék meglepve ha a jövőben kivezetnék az X-A1-et és csak a majdani X-M2-vel folytatódna a belépő kategória. Most annyira közel van egymáshoz a két modell, hogy ennek így semmi értelme.

BTW üdv a klubban! :)

(#3945) makszi


makszi
aktív tag

Én meg ma fogom megrendelni a Samyang 12/2-őt, mert az idő úgy néz ki, hogy nem nekem dolgozik.
Persze már most átvillant az agyamon, hogy ha megjön a samy és eladnám, a kitobit a 35-öst meg a samy-t abból már majdnem kijönne egy 56-os csak kicsit kéne hozzátenni. :K
Beteg vagyok tudom :DD

(#3946) Mr.Csizmás válasza makszi (#3945) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

itt mindenki az :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3947) oneal1


oneal1
senior tag

természetesen megnéztem, vitrinből vette ki a csóka, ott bontottuk a dobozt:)

mákom volt, mert tényleg utolsó darab volt amit tettek volna ki üveg mögé még aznap.
Az árcédula már ki volt téve:)

szeretnék majd egy 27mm -es optikát, honnan érdemes beszerezni?

köszi!

(#3948) Stauffenberg válasza oneal1 (#3947) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most éppen akciós az usákoknál az XF27mm, igaz nem olyan bitang akció, mint év elején volt, "csak" 150 USD-t engednek el.

Ez így vámmal, áfával együtt 90k körül jön ki (plusz 4-5k körüli shipping), ami a magyar 130k körüli árakhoz képest is elég jó vétel. Év elején volt annyira brutálisan akciózva a tengerentúlon, hogy szállítással, import költségekkel, mindennel együtt 65-70k körül jött volna.

Ha itthon vennéd akkor lényegében tökmindegy, mindenhol ugyan olyan drága, nem éri meg. Ezt kitben érdemes venni itthon, mert akkor fillérekért a tiéd.

(#3949) TayRol válasza Stauffenberg (#3948) üzenetére


TayRol
veterán

mondjuk 180e az xa1 duplakit, ha valakinek kell 110e-ért a váz 16-50-nel akkor én kifizetem a maradékot.:)

(#3950) pandur99 válasza TayRol (#3949) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én 75e-ért adtam el a 27-est, így 105-ben van az X-M1 + a 16-50. Ennyit bőven megért.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.