Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) MC Pite válasza TayRol (#3700) üzenetére


MC Pite
veterán

Alig látok X20at a nemzetközi fotósboltokban már.
Tegnap haosnlítgattam a nagy X-hez, és arra számolok még (nagyjából a laborteszt is igazolja) hogy sokkal kellemesebb az X10 zaja mint az újabb fujiké. PDAF miatt max a közepén lenne érthető, de mindenütt ilyen, szal az új moci a ludas.

Olvasgatva egyébként azt látom hogy pedig azt jeleznie kéne hogy hova esik az af... Mellette a szöveg hogy OVF-el akár 700 kép is készíthető, höhö, barokkos túlzás, a felével már kiegyeznék!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3702) arn válasza Stauffenberg (#3698) üzenetére


arn
félisten

en nem szerettem a 40est sem embereket fotozni :) viszont utcan, meg templomokban baromi jo volt. nekem is kene az ekv 35, mint altalanos turaobi. de elvagyok a zoomal is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3703) Gondwana


Gondwana
addikt

(Máshol is ilyen olcsón szórják az X100/X100s utángyártott akkukat? Ez így kb. 1000HUF postaköltség nélkül)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3704) MC Pite


MC Pite
veterán

Na, pár összehaosnlítás...
X20: Gyorsabb, jó fénynél kicsit élesebb képek, hasznosabb ovf.
X10: EXR szenzor dinamika és magas isos zaj terén jobb (főként jpgben, rawban már kicsi a különbség), sokkal kellemesebb, filmszerűbb a zaja.

Hát... sebességgel nincs igazából bajom most se, jpg mociból meg az E2 is határeset, jobban szerettem a régit.
De eléggé hiányzik hogy nem látom oda talált-e fókuszt ahova szerettem volna, ehhez mindig kijelzőt kell baxtatni, azt meg nem szeretem...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3705) excalibur36 válasza Gondwana (#3703) üzenetére


excalibur36
senior tag

Én itthon vettem hozzá egyet itt:[link]
Egy év garit adnak rá.

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#3706) Ijk


Ijk
nagyúr

Ma kicsit próbálgattam az x10 raw vs jpeg képességeit és elég érdekes dologra lettem figyelmes:
raw jpeg
LR-ból mentettem ki változtatás nélkül az elsőt raw-ból. Van a LR-ban valami alapból bekapcsolt torzítás javító, vagy ez mi a fene? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3707) arn válasza Ijk (#3706) üzenetére


arn
félisten

Ez a ficsor slrig nem jutott el? :D ott is vannak obiprofilok. De pl minden milcben van optikai javitas swesen, a rawbol olvassak ki, de kezelhetik nemileg elteroen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3708) Ijk válasza arn (#3707) üzenetére


Ijk
nagyúr

Engem inkább az zavar hogy jpeg-ben össze van nyomva a kép.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3709) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Udv!

Lenne egy kerdesem, lehet, hogy lama kerdes de akkor is. :)
Probalt valaki Canon (mondjuk 430 ex) vakut barmelyik Fuji milc-el?
Mukodik egyutt egyaltalan? Gondolom manualban igen.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#3710) Gondwana válasza Big-Lacos (#3709) üzenetére


Gondwana
addikt

580EX ii-vel meg Olympus FL36R-rel hasznàlom gyakran az X100s-t. Ha a vakuval méreted a fényt, mindenképp tedd DR100%-ra, mert lehet utànkompenzàlni a vakut DR200/400-nàl. Az Oly tud optical slavet is, amire X100s-en van opciò.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3711) Big-Lacos válasza Gondwana (#3710) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Koszi!
Egyenlore nincs Fuji itthon, csak a kompatibilitason gondolkodom... :)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#3712) Gondwana válasza Big-Lacos (#3711) üzenetére


Gondwana
addikt

(a 430 EX persze teljesen manuàlis történet lesz)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3713) Freddy76


Freddy76
addikt

Voltam az MM-ben, és kipróbáltam egy xe2-t 18-55-tel. Még az MM szar fényei között is jó az af (persze nem omd, de bőven jó), és nem is nagyon nagy... A 35 még kisebb, a 27-tel már lapos (én imádtam azt a látószöget olyn).

A18-55 képminősége nyitva milyen? Nyílván teszteket olvasgathatnék, de inkább gyakorlati tapasztalatok érdekelnek.

Több helyen olvastam, hogy a 35 egy lassú obi. Ez konkrétan mit jelent?

Tényleg nem szereti az LR a fuji rawokat?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3714) Gondwana válasza Freddy76 (#3713) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha a 20/1.7 lassú, a hasonló konstrukciójú (tehát az összes lencsét előre-hátra tologató) 35 se sokkal gyorsabb. Szerintem LR + X100s határozottan vállalható (mondjuk, én nem feltétlen a széjjelszűrt CCD-ből jövő ISO25 képeket tekintem szépnek, nekem a scannelt negatív ingadozó felbontása és naturális képzaja kedvesebb, a Fuji az ingadozó feloldóképességet a zöldekben tudja, a zaj meg egyeseknek zene, arra meg nem térek ki, hogy mi az, ami másoknak zene, nekem meg zaj)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3715) Freddy76 válasza Gondwana (#3714) üzenetére


Freddy76
addikt

A 20/1.7 sebességével nem volt bajom...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3716) madgie válasza Freddy76 (#3713) üzenetére


madgie
titán

A 18-55 nyitva csillagozni is jó, elég, ha ennyit mondok... szerintem az egyik legjobb alapzúm (pedig tudod, mennyire vagyok oda a zoomokért) :)

LR+ Fuji RAW már rég nem problémás igazán, zöldekben olyan, amilyen, az nem az Adobe sara, az X-Trans sajátja.

35-tel nem lesz bajod autófókuszban a 20/1.7 után.

(#3717) TayRol válasza Freddy76 (#3713) üzenetére


TayRol
veterán

dobok majd képeket a 18-55-tel, hétvégén készültek.

a 35 lassúsága azt jelenti, hogy minden egyes expógomb lenyomáskor a teljes fókusz-tartományon végighalad, aztán exponál csak. de az xe2-xt1 vázakon elvileg (csak hallásból tudom, de majd megnézem) gyorsabb mint az xe1-xa1-pároson.

(#3718) Stauffenberg válasza Freddy76 (#3715) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Korábban madgie írta (pont én kérdeztem), hogy a 35mm f/1.4 egy kicsit még gyorsabb is, mint a 20/1.7, szóval valószínűleg nem lenne vele gondod. Inkább csak amiatt kap kritikát, mert a rendszer többi objektíve gyorsabb nála és sokan elvárnák, hogy a legnépszerűbb üveg is tudja azt a tempót (emiatt merültek fel pletykák egy második verzióról ami már jóval gyorsabb lenne, én ennek csak örülök, mert akkor lezuhan az első generáció ára, ami nekem bőven jó lenne, nekem az ekv. 50mm csak emberek fotózására kell).

Szerk: Lassú vagyok. :P

[ Szerkesztve ]

(#3719) madgie válasza Stauffenberg (#3718) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy lelkes voltam és nem gyorsabb, kábé egál. A fene sem tudja már ezt így utólag, 20/1.7-em nincs már :)

A Fujinál amúgy sokszor összejön az, hogy nem várod meg, míg végigtekeri a fókuszutat kétszer, hanem egyből tökig nyomod a gombot és voilá... ott lesz éles, ahol kell.

Persze nem mindig, beltérben, nulla kontrasztú tárgyon biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#3720) Stauffenberg válasza madgie (#3719) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt én is megfigyeltem, de azért néha képes téveszteni. Az esetek nagy százalékában viszont bejön a sürgetés. Tud ez ha akar. :D

Simán ki lehetne hozni ezekből a gépekből sokkal sokkal többet AF terén egy kis szoftveres finomhangolással. Az első X100 is szépen megtáltosodott. Én még viszonylag frissen vettem a X-A1-et (valamikor tavaly október-november magasságában került a boltokba itthon, nekem decemberben már megvolt) és jött azóta három frissítés is (a legutóbbit még nem raktam fel), de semmi drasztikus nem történt. Az időközben megjelent objektívek kompatibilitása került be és néhány apró (általam sosem tapasztalt) bug javítása.

Jó persze az X-A1/X-M1 belépő gépek, de azért reméltem, hogy ezeket is szépen felokosítják, mint a drágább vasakat, azok komoly frissítéseket kapnak. De eddig semmi... Nyugaton a helyzet változatlan.

[ Szerkesztve ]

(#3721) madgie válasza Stauffenberg (#3720) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az X-M1/X-A1 direkt buta marad, mint a kő, másképp nem tudom értelmezni, hogy miért marad ki belőle egy adobe RGB/sRGB választási opció, vízszintező, és mondjuk az Astia-Velvia-Provia melletti színmódok (BW szűrősek nagyon jók a többi gépen).

szerk: ja ,autofókusz! FEDman hozta el nem is olyan rég az eladótól a 35/1.4-em, neki meg ugye első generációt, borzasztó fejletlen AF van az X-E1-ében. Ehhez képest vagy két tucat olyan fasza utcai képsorozatot lőtt nyitott rekesszel mozgó emberekről, mozgás közben, hogy ihajj. Szóval ki lehet ismerni a technikát, nem lehet az olyan rossz...

(képeket nem tudok mutatni, mert már nem legális :D)

[ Szerkesztve ]

(#3722) TayRol


TayRol
veterán

na, már pesten van a fényképezőgépem. vagy legalábbis a doboza.:D még a végén holnap megkapom...

(#3723) madgie válasza TayRol (#3722) üzenetére


madgie
titán

Ohó :)

(#3724) madgie válasza madgie (#3721) üzenetére


madgie
titán

No, itt nincs felismerhető fazon, ilyesmiket simán el lehet kapni az X-E1 + 35/1.4-gyel, szembejövő emberkéknél is, miközben te is trappolsz a géppel.

(#3725) szilu7 válasza madgie (#3721) üzenetére


szilu7
senior tag

Nyilván skálázni kell a termékpalettát. Az XQ1 kompakt, viszont ott a felső kategóriát célozták meg, benne is vannak a szűrős BW-k.
Én most térek meg lassan. Az XQ1 után vettem próbaképpen egy X-M1+XF 27mm kombót a Pentax K-5 mellé. Eddig mosolygósak a tapasztalatok.:) Ahogy olvasom, az a 35mm még inkább bejönne. Szegény tükrös, lehet, hogy hamarosan megy a levesbe.:(

(#3726) silmatauki válasza madgie (#3721) üzenetére


silmatauki
őstag

"Szerintem az X-M1/X-A1 direkt buta marad, mint a kő, másképp nem tudom értelmezni, hogy miért marad ki belőle egy adobe RGB/sRGB választási opció, vízszintező, és mondjuk az Astia-Velvia-Provia melletti színmódok (BW szűrősek nagyon jók a többi gépen)."

A vízszintezőt néha más gyártók is elhagyják az amúgy enthusiast és kitűnő ár/érték-arányú modelljeikből – lásd pl. a Sony A6000-ret (miközben a drágább, de mégiscsak elődnek számító NEX-6-ban volt). Most, hogy hozzászoktam a használatához az X-E1-en (még ha lassan is dolgozik), semmiképp nem vennék kamerát nélküle.

(#3727) silmatauki válasza madgie (#3721) üzenetére


silmatauki
őstag

"(képeket nem tudok mutatni, mert már nem legális :D)"

(Ha a beleegyezés-kötelességre gondolsz, ez az új szabály/törvény minket “csattogtatókat” nem igazán érint. Kifejezetten a paparazzo-k ellen hozták. Mondom is mindig a feleségemnek, hogy ne legyen betojva, ha az utcán fotózok :))

(#3728) silmatauki válasza Stauffenberg (#3720) üzenetére


silmatauki
őstag

"Jó persze az X-A1/X-M1 belépő gépek, de azért reméltem, hogy ezeket is szépen felokosítják, mint a drágább vasakat, azok komoly frissítéseket kapnak. De eddig semmi... Nyugaton a helyzet változatlan."

Hát igen, legalább azt a qrva X-T1-féle Wi-Fi távirányítást megkaphatnák ezek a gépek. Szinte feleslegesen van benne a Wi-Fi, mármint ha a konkurens gépekhez viszonyítunk.

(#3729) madgie válasza silmatauki (#3728) üzenetére


madgie
titán

Az még az X-E2-ben is csak fájlátvitelre szolgál tudtommal :(

Nem mintha máshol bugmentes lenne a wifis használat.

(#3730) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#3713) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

18-55:

nagy zuiko 12-60-al kezetfoghat, sőt....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3731) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Nincs véletlenül olyan hajdú-bihari kartács, aki XE-2 vagy XT-1 vázzal rendelkezik és hajlandó lenne egy összemérésre egy XE-1 vázzal?

(#3732) arn válasza Tempus_fugit (#3731) üzenetére


arn
félisten

az xt1 gyorsabb, tobb kezeloszerv, klasszisokkal jobb evf (epp a hetvegen volt kezemben - az evf borzaszto az xt1 utan)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3733) madgie válasza arn (#3732) üzenetére


madgie
titán

Hja, csak lassan három X-E1-et vehet az ember egy X-T árából- Vagy egy X-E1-et és egy 56/1.2-t szűken.

Tudom, meg hány kiló kenyeret :DDD

(#3734) Freddy76 válasza arn (#3732) üzenetére


Freddy76
addikt

Most próbáltam az xe2-t és az xt1-et is. Azok sebességben pariban voltak.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3735) silmatauki válasza madgie (#3729) üzenetére


silmatauki
őstag

"Az még az X-E2-ben is csak fájlátvitelre szolgál tudtommal :("

Yup – csak a T1 támogat távvezérlést, az X-E2 sem.

"Nem mintha máshol bugmentes lenne a wifis használat."

Nagyon hasznos tud lenni csúcsgépeken a Wi-Fi – nem csak távvezérlés, hanem pl. állandó, dinamikus lokáció update, ahogy pl. a Sony csinálja az A6000-ben, az RX100Mk2/3-ban vagy a Pana a GM1-ben stb. (A Fuji is támogat GPS-bélyegezést, de valami eszement rosszul.)

(#3736) madgie válasza silmatauki (#3735) üzenetére


madgie
titán

Az E-M10-em még megvan, GPS update-et soha nem használtam rajta, de egy mezei távkioldásnál is elég gyakran eldobta a jelet 5-10 méter távolságból.

No nem a tesztek alatt, ott végig stabil volt. Élesben, hol máshol :DDD

(#3737) arn válasza madgie (#3733) üzenetére


arn
félisten

hat ez igy szokott menni... az em1 sem er meg vagy negy hasznalt em5ot :) kinek mit er meg. egyik xere se csereltem volna az omdt, xtre igen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3738) Freddy76 válasza arn (#3737) üzenetére


Freddy76
addikt

Érdekes, nekem az xt1 nem jött be. Ma reggel megtapiztam mindegyiket (a Mammut-beli Edigitalban kint vannak), és az xe2 volt a nyerő. Az xpro nagy (és lassú). Az xt1 egy mindentudó masina, érezni, hogy egy ergonómiai remekmű, minden a helyén, mindenhol ott az anyag, elképesztően masszív, mintha az örökkévalóságnak készült volna, minden adja magát, minden fícsör benne, de nekem az a forma... Gnóm. Egy pici slr, olyan játékszerű, csak rossz arányokkal. Ettől még kéne, persze, ha adnák, azonos árban az xe2-vel talán azt is venném, de nem hengerel le. Az xe1-2 szép. A 27/2.8-cal teljesen jó méretű, a 35-tel sem nagy.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3739) TayRol válasza Freddy76 (#3738) üzenetére


TayRol
veterán

Az a 27/2.8 nagyon bántja a fantáziám, ha lesz 50-ért benevezek egyre. Nem olyan rossz az a fényerő apscn.

(#3740) istvan170 válasza TayRol (#3739) üzenetére


istvan170
aktív tag

Csak azzal fotózok január óta, tökéletesen elégedett vagyok vele. Nem is vágyok másra. Most vettem ugyan kínomban egy 50-230-at, de csak azért, hogy legyen.

(#3741) Stauffenberg válasza TayRol (#3739) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

65-ért még belefér? :D Amikor éppen akciós az usákoknál, akkor kb ennyibe kerül. Év elején is volt, az eBay Global Shipping Program-on keresztül érdemes megvenni (pl: Adorama) és akkor alacsonyabb import költségekkel jön.

Engem is piszkál ez az objektív. Régen nem óhajtottam megvenni, de egyre jobban rá vagyok állva az utóbbi időben. :) Eredeti árán rablás, de így 200 USD akciós áron simán csak baromi jó vétel.

(#3742) TayRol válasza Stauffenberg (#3741) üzenetére


TayRol
veterán

Annyiért is érdekel! :)

(#3743) Freddy76 válasza Stauffenberg (#3741) üzenetére


Freddy76
addikt

Nikonon először csak zoomoltam, nem éreztem rá a fixre (50-es volt, azaz ekv. 75). Az omd-n a pana 20 szoktatott rá, az a látószög nekem mindenre jó volt. Volt több zoom is nálam (12-50, 14-45), de csak a 20 jött mindenhova, és néha feltettem portréra a 45-öst. Amikor filmest viszek, ott elvagyok az 50-nel, tök jó az is, de az ekv. 40 szaladgálós obinak nagyon bejött.

Engem ezért mozgat az a 27, ugyanaz a látószög, a fényerő apsc-n jó, az obi pedig kicsi.

Milyen akcióban jön ki 65-ért? Mennyi az, mire ideér :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3744) Stauffenberg válasza Freddy76 (#3743) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Év elején volt minden objektívre 200-300 dollár közötti akció, ez ugye az XF 27mm esetében azt jelentette, hogy 200 USD volt az ára. eBay Global Shiping Program-os szállítással áfával és vámmal együtt lett volna akkori árfolyamon 65k. Ez kb egy tízessel kevesebb, mint rögtön ide rendelni. Ez az eBay cucc csak annyi, hogy az eladó nem közvetlenül neked küldi a csomagot, hanem az eBay gondoskodik a szállítástól, ők meg egy olyan EU tagállamban hozzák be, ahol alacsonyabb az áfa meg a vám (ez mondjuk nem nehéz, szinte mindenhol alacsonyabb). Ezt eredetileg arra találták ki, hogy előre tervezhető legyen az import költség, de nekünk kapóra jön ha spórolni kell.

Majdnem megvettem, de aztán az anyagiak közbe szóltak.

Figyelni kell, hogy mikor lesz megint ilyen. Most például X-T1-re van 200 USD azonnali kedvezmény. Majd csak sorra kerülnek megint az objektívek.

[ Szerkesztve ]

(#3745) Freddy76 válasza Stauffenberg (#3744) üzenetére


Freddy76
addikt

Aha. Hát, nem tudom, nekem, ha bejön az xe2, a 27 lesz az első obi, amit megveszek. Remélem, lesz akció, mert nem fogom kibírni :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3746) MC Pite válasza Freddy76 (#3738) üzenetére


MC Pite
veterán

Kevesen vagyunk ezzel így, de élőben való próbálgatás után is maradok a téglánál, vakucskával, bal oldali evf-el(!!!!) és több stílussal. T1 nekem munkagép benyomását kelti. Kereső brutál - de pár perc után nem tűnt fel, csak használtam.
Kezdőlapnak fujirumors, és látod az akciót, vagy törököknél/olaszoknál körbelesel ebayen olcsó üvegért.
35öst fel ne tedd a vázra, amíg nincs fölös 120-140ezred :)!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3747) arn válasza Freddy76 (#3743) üzenetére


arn
félisten

Szvsz tobb helyen santit a dolog. A latoszog es a meret ami hasonlo a ket rendszerben, amugy a zoomokhoz kepest:

Mft: sokkal fenyerosebb, klasszisokkal jobb rajz, stab
Fuji: hasonlo fenyero es rajz (vhol meg rosszabbnak is irtak), nincs stab

Nekem csak a meret nem akkora elony, akkor eleve nem fujit kell venni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3748) Freddy76 válasza arn (#3747) üzenetére


Freddy76
addikt

Uh, ezt elsőre nem értettem :DDD . Úgy érted, hogy a pana 20 az m4/3 zoomokhoz képest sokkal, sokkal jobb, míg a fuji 27 nem sokkal jobb a fuji zoomokhoz képest?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3749) Parci válasza Freddy76 (#3748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindkét cucc jól rajzol. de a panának ekvivalensen nézve is van kb. 1 fé előnye, erre rájön egy bitang stabi oly váz esetében, akkor meg már sok fé-vel vagy előrébb.

egyébként meg hozzák már ki azt a rohadt x30-at! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3750) arn válasza Freddy76 (#3748) üzenetére


arn
félisten

Igen. Mit szeretnel mivel kivaltani?

12-50 - 20
18-55 - 27

Mongy egy dolgot beneztem, 27mmnel mar nem 2.8 a zoom. De meg akkor sem 1.7 vs f4.5rol beszelunk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.