Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Felraktam az abs kábel tartót, mert jobb oldalt hiányzott. Ez a kábel cseréjekor derült ki, onnan folyamatosan világított a műszerfalon a lámpája.
Rádugtam a hibakód olvasót, töröltem a hibát. Megyek vele, majd meglátom visszajön-e, de szerintem nem. Akkufeszültség alacsony volt (sok városban maszkálás miatt gondolom), valamelyik nap felteszem töltőre. 9 egész valamennyit írt a műszer, 13 hónapos az akku.
Levettem a dobbetéteteket, kipucoltam a felgyűlt retket a kritikus pontoknál. Ha már itt tartottam gondoltam felrakom az új koptatót amit több, mint egy éve vettem. Régit leszedtem, de csak úgy tudtam, h a szélső vastagabb tartó bumszlikat levágtam, utána már szét bírtam húzni és levenni. Ekkor jött a döbbenet, mert az új kb 10cm-rel rövidebb. :((( Szal sehogysem ment fel már a szélein. Mérgemben visszaraktam a régit, egy ponton össze kellett fúrni és gyorskötözővel összefogatni, mert ugye levágtam a széleken a rögzítő karmocskákat és elállt a lököstől. Kell szereznem másik első lököst is majd, mert a jobb oldala belül trágya, hiányos. Említettem, h az a fele sérült.
Ha már így szétbontottam a jobb oldalon kicsit lemostam a korábbi szervo olajvulkán nyomait. Ekkor vettem észre, h az alig egy éves Conti hosszbordàs szíj el van "nyíródva". Egyik vájatban hiányos a bordázat, nem folytonos. Darabok hianyoznak belőle és ötletem sincs mitől.
Töltenék fel képet, de telefonról sajnos nem engedi. Majd otthonról később pótolom, h láthassátok miről van szó pontosan. A lényeg, h cserés lesz. Nem várt kiadás.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22852) darvinya válasza flymi (#22851) üzenetére


darvinya
titán

Túl nagy file képet készített, emiatt nem tudsz prémium nélkül képet feltölteni.

Nincs tökéletesen egyvonalban, emiatt szíj félodalasan érintkezik és terheletlen részét begyűrte.
Vagy valami beleér és szépen levágta.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22853) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Puszta kíváncsiságból: 1.6 tdci-n nem nézte mostanában valaki, hogy mennyi a tüzelőanyagrendszer nyomása alapjáraton? (Forscan)

-

(#22854) #31600896 válasza molnarpeter (#22844) üzenetére


#31600896
törölt tag

Idén beiktatom. Pont annál a találkozási pontnál van, ahol a hátsó kerékív találkozik a hátsó lökhárítóval.

(#22855) molnarpeter válasza #31600896 (#22854) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jah, mondjuk ott a piszok bemegy a résbe, és ki szokott dörzsölődni. Ha le van javítva, esetleg lehet rá dobni egy réteg fóliát, és akkor egy darabig védve van jobban. Belső oldalon a peremezés mögé meg lehet egy kis karosszériatömítőt nyomni, és akkor nem gyűlik fel a piszok sem.

(#22856) molnarpeter válasza 7Sony7 (#22853) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha esetleg embe jár erre, neki van még hasonló vasa. Mondjuk fordulattal tulajdonképp arányos kéne legyen.

(#22857) 7Sony7 válasza molnarpeter (#22856) üzenetére


7Sony7
addikt

Hátha benéz. Csak egy totalcaros cikk miatt jutott eszembe, hogy vajon a nagynyomásúm milyen állapotban lehet. Mert a cikkben van egy s-max, cdti szétkopott nagynyomásúval, és a gyár, vagy az importőr azt mondta, hogy ez kb 300ekm után várható. Az enyémben 315 van...
Kíváncsi lennék az állapotára, és gondolom a nyomásból lehetne következtetni.

-

(#22858) molnarpeter válasza 7Sony7 (#22857) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

VW topikban Mágus a szűrőház figyelését javasolta, miszerint amikor kopik a pumpa, ott látszani fog a fémspén.

(#22859) rellif válasza 7Sony7 (#22853) üzenetére


rellif
senior tag

Holnap megtudom nézni. Legalább én is képben leszek.

[ Szerkesztve ]

(#22860) gabor9991 válasza flymi (#22851) üzenetére


gabor9991
őstag

"Akkufeszültség alacsony volt (sok városban maszkálás miatt gondolom), valamelyik nap felteszem töltőre. 9 egész valamennyit írt a műszer, 13 hónapos az akku."

Ezt a feszültséget indításkor vagy nyugalmi állapotban mérted?10.5V alatt már károsodik az akku.

Lökhárító alatt nincs hab ami tartja, műanyagok tartják, de ha sérült volt és letört a rögzítőfül akkor azzal nem nagyon fogsz boldogulni, lógni fog.

(#22861) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Focus 2 tulajok! A gyári 6000CD mindig mutatja az órát, leállítás után is végig, vagy egy idő után teljesen kialszik a kijelző? Tudom a zöld háttérfény 15-30 percig még világítani szokott. Nekem most áll az autó 2 órája és már semmit se mutat a kijelzője.

(#22862) flymi válasza gabor9991 (#22860) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem mértem, Forscan írta csak elfelejtettem lefényelni. De asszem épp ideje lenne megtanulni h kell használni a multimétert. :B
Ok, nincs hab. Igen, anno mikor cseréltem a jobb első saláta dobbetétet már akkor láttam, h jobb oldalon hiányos a lökös belül.

Az elmaradt képek.
ABS kábel tartó bontóból felületi rozsdával ingyé'. Csiszoltam, alapoztam, festettem. Kis csavarlazító kellett a kutyacsont csavarhoz, utána már hamar ment.

Nem tudom milyen nyílás az ott a kép bal felső részén de furcsa volt átlátni a kocsin.

A hatbordás AC pumpa (Conti) szíjja közvetlenül a görgő előtt, a többi részre nem láttam rá:


Egyenes ?vágás?, előtte ugyanott látszik, h már hiányos a bordázat.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22863) gabor9991 válasza flymi (#22862) üzenetére


gabor9991
őstag

Szíj elég csúnya.Mesternek volt hozzá szerszáma vagy felfeszítette pajszerral? :D
Az enyém is Conti hosszbordás szijakat kapott most, meg is nézem gyorsan hogy néznek ki.
(AC pumpa a tankban van gondolom tudod mert cserélted :) ez a vízpumpát vagy a generátort tekeri vagy a rövid szíj a klímakompresszort)

[ Szerkesztve ]

(#22864) flymi válasza gabor9991 (#22863) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bocsi már fáradt vagyok. Úgy értettem az AC jelűt hajtja, ami a klíma kompresszoré.

Ha engem kérdezel akkor az utóbbi és pont az a baj, h nem is ő csinálta hanem kiadta a munkát a fiának. Lehet veszek egy hosszbordásszíj készletet, az két szíj + a szerszám amit megtarthat ajándékba.
Mondjuk nem tudom miért mondja, h nem lehet állítani a szíjon, úgy tudom a fekete görgős az a feszítő csapágy és állítható, de lehet tévedek... :U
80 ezret ki kéne bírjanak, ez egy tízest sem. :((( Így nem maradhat, cserélni kell.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22865) 7Sony7 válasza molnarpeter (#22858) üzenetére


7Sony7
addikt

Ezt nem nagyon értem, hogy mit kell látni hol? Kívülre elvileg nem juthat ki, vagy igen?

Rellif: oksa.

[ Szerkesztve ]

-

(#22866) gabor9991 válasza flymi (#22864) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez az ábra nem f2 az biztos, f2-ben nincs az ábrán látható WP-jelű feszítő.
Normális csereperiódus a szíjra 8év/160000km úgyhogy nálad valami nagyon el lett rontva.

[ Szerkesztve ]

(#22867) molnarpeter válasza 7Sony7 (#22865) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] ilyesmire gondoltam. Résolajjal visszamegy a reszelék is.

(#22868) 7Sony7 válasza molnarpeter (#22867) üzenetére


7Sony7
addikt

B@ssz@megakutya. A résolajra nem gondoltam. Igazad lehet.

-

(#22869) darvinya válasza flymi (#22862) üzenetére


darvinya
titán

Mint írtam, hogy nincs egyvonalban két görgő emiatt a szíj elkezd gyűrödni.
Ez pont látható, hogy borda szakadt ki, ahol összegyűrődött.
Azaz a görgő bordáiba nem tud beilleszkedni szíj bordája, csak ugrál rajta.
Ez volt az a zaj, amit felvettél.
Most, hogy már kiszakadt a szíj borda, így már nem ad hangot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22870) gabor9991 válasza darvinya (#22869) üzenetére


gabor9991
őstag

Fix a főtengely fix a generátor és fix a szervószivattyú is úgyhogy nem sok az esély rá, hogy ne legyenek jó helyen a tárcsák.

(#22871) flymi válasza gabor9991 (#22866) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az ábrát most szedtem le gyorsba unix-ról. Végül is két szíj van mindenképp és a rövidebb a légkondié.
És megint benéztem, 160e km / 8 év valóban.
Mondjuk gyertyát szerintem érdemes olajcserekor megejteni, nem egy nagy tétel.

darvinya: Nem láttam a szíjat végig csak ezt a kis részt, de elképzelhető h az volt a hang forrása, de mérget azért nem vennék rá. Ma sem hallottam semmilyen furcsa zajt a motortérből.

#22872: NGK került bele. :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22872) gabor9991 válasza flymi (#22871) üzenetére


gabor9991
őstag

Gyertyát 60 helyett 30 ezrenként érdemes cserélni.
Vagy a gyári motorcraft(bosch) vagy NGK.

(#22873) gabor9991 válasza flymi (#22871) üzenetére


gabor9991
őstag

Hülyeséget írtam ám az előbb a wp az ugye a vízpumpát jelenti az persze ott van :B

(#22874) darvinya válasza gabor9991 (#22870) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan?
Tehát egy ötvényen vannak, ugyanakkora tengelyen, ugyanakkora tárcsákkal, stb.
Válasz: -Nem
Tehát elmozdulhat egymástól.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22875) gabor9991 válasza darvinya (#22874) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem mozdulnak azok sehová.A blokkra vannak felcsavarozva.Ezért nem kell feszítőgörgő se.
A főtengelyröl remélem te se gondolod hogy túl nagy lehet a lógása ezen túl is léphetünk gondolom.
A következő , ha lógna is a generátor tengelye vagy a szervószvattyú tengelye szerinted lehetne akkora axiális játéka ami mellett még üzemszerűen működik mindkettő de a szíj már tönkremegy akkora az atló?
Szerintem nem.Előbb menne tönkre akár a generátor akár a szivattyú.
Én azt gondolom, nem célszerszámmal szerelték fel a szíjat és megsérült, ez látszódhat rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22876) darvinya válasza gabor9991 (#22875) üzenetére


darvinya
titán

Nem célszerszámmal felrakott szíjnál nem csak borda sérül, hanem maga szíj is.
Ami látható lenne, mivel átszúrná és sérülne kötöszálak, ekkor hamar kirojtolódik.
Amúgy minden szíjat nem feszegetve kell felrak, hanem valamelyik külső eszközt kilazítva kell fel helyezni.
Ekkor, ha nem egyenletesen feszítik vissza, akkor bizony ferde lesz.
De ezt könnyen ellenőrizhető, mert látható a szíj apró mozgása tárcsánál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22877) gabor9991 válasza darvinya (#22876) üzenetére


gabor9991
őstag

Akkor leírom újra.
Itt nincs mit meglazítani se feszíteni itt fix minden.Nézzél már meg egy videót róla kérlek hátha úgy megérted.
A szíjat felteszed és kész.A hozzá való szerszámmal.Olyan lesz a feszessége amilyennek lennie kell.
Ez után nem kell vele foglalkozni 8 évig.

(#22878) darvinya válasza gabor9991 (#22877) üzenetére


darvinya
titán

Legyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22879) kcsa válasza gabor9991 (#22877) üzenetére


kcsa
veterán

Igen, nekem is stretch-szíjas a 2.0. Persze attól még belecsempésztek egy görgőt a rendszerbe (ami ráadásul konzolos, tehát lehetne hagyományos megoldás is)

Most kellett nekem is cserélni, mert az említett görgő csapágyas lett,és ettől a szíj is tropára ment.

(#22880) 7Sony7


7Sony7
addikt

Ha már hosszbordás: mennyi km, míg lekopik a felirat? Az enyémen már kopott, nem tudom, mikor volt cserélve.

-

(#22881) gabor9991 válasza 7Sony7 (#22880) üzenetére


gabor9991
őstag

150 ezer után a hosszú gyári szíjon ami a feliratos oldalával hajtja a vízpumpát még látszott a felirat az enyémen.

(#22882) rellif válasza 7Sony7 (#22853) üzenetére


rellif
senior tag

Remélem benne van ami érdekel.
Ha mégsem, akkor írd meg mit kell néznem.

(#22883) radi8tor válasza 7Sony7 (#22880) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez szerintem egy elég értelmetlen kérdés. Ahány gyártó annyi féle festékkel festik fel a feliratot.

⭐ Stella

(#22884) 7Sony7


7Sony7
addikt

rellif: Köszi. Az alapjárati benne van. Esetleg, ha elmentetted az egészet, megnézhetnéd mennyi a maximum nyomása. Nálam 100.000kpa. (FRP).

gabor9991: Hátoldalával nem szoktak (szerintem) vízpumpát hajtani, bár lehet, hogy rosszul tudom.

radi8tor: akkor másképp kérdezem: szerinted (szerintetek) ez a szíj rendben van még?

[ Szerkesztve ]

-

(#22885) molnarpeter válasza 7Sony7 (#22884) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szíj: a bordás oldalt nézd, ha ott repedezik, az a gond igazából szerintem :)

(#22886) gabor9991 válasza 7Sony7 (#22884) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem tudom szoktak-e, de itt ezt így oldották meg.

(#22887) gabor9991 válasza 7Sony7 (#22884) üzenetére


gabor9991
őstag

A tiéd 1.6tdci 2008-as igaz?
Ezen 10év vagy 200.000 km a csereperiódus a vezérműszíjra és a segédberendezések meghajtószíjára is.
Ha nem vagy benne biztos, hogy mikor voltak ezek cserélve akkor én így a látvány alapján simán kicseréltetném most.

(#22888) 7Sony7 válasza gabor9991 (#22887) üzenetére


7Sony7
addikt

Igen, az. Nem tudom. Állítólag kb egy éve és 15000km el ezelőtt ki lett cserélve, de akkor még nem a mienk volt a kocsi. Aztán hogy igaz-e? Egy két éven belül ki szeretném cseréltetni a vezérlés pont ezért, de addig remélem kibírja.

molnarpeter: A belseje jól néz ki, amennyire látszik, de szíjakban nagyon nem vagyok otthon...

Más téma, de sose tudom: az EGR mikor van nyitva, és zárva? Milyen üzemállapotban?

[ Szerkesztve ]

-

(#22889) molnarpeter válasza 7Sony7 (#22888) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha ezt a képet láttad, érteni fogsz hozzá ;]

[ Szerkesztve ]

(#22890) 7Sony7 válasza molnarpeter (#22889) üzenetére


7Sony7
addikt

Jól néz ki. Mennyit futott?

-

(#22891) molnarpeter válasza 7Sony7 (#22890) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Passz, guglis kép :B

(#22892) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

csövi
2001-es MK3 Mondeo 2.0TDDi elfogadható autó megbízhatóságra?
VP44 és turbócső az a két dolog amiről tudok hogy gázos lehet.
Mire kell figyelni vásárlásnál?
Ki a gyári motor- és gázolaj és szűrőbeszárítója?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22893) molnarpeter válasza Ganz-[HUN] (#22892) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Adagoló javítás nem két fillér, plusz rozsda is jellemző tudtommal.

(#22895) Ganz-[HUN] válasza molnarpeter (#22893) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Természetesen nem két fillér, de a TDCi ahogy hallottam ennél is drágább.

Szerkezeti rozsda ,vagy csak az ajtók aljánál, ill. ilyen helyeken?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22896) Dißnäëß válasza Cyrin (#22894) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Klassz, pont cserélem én is egyre, ez a gyári rendszámtábla-világítás helyére tehető tolatókamera (+világítás megmarad) zseni ötlet. Nem kell plusszban fúrni sehol. :) :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#22897) Gibo válasza gabor9991 (#22887) üzenetére


Gibo
senior tag

Nekünk a 1.8 tdci-n 80e km után szakadt el a vezérmüszíj aminek elméletileg 160e km-t kellene bírnia. Ha megteheted inkább cseréltesd, az a biztos.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#22898) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak!

Ford Assitance (országúti szerviz) ügyben: lehet ilyet használt Ford-ra kötni, vagy csak újakhoz jár úgy, hogy márkaszervizben kell szervizeltetni mindig és akkor úgy hosszabbodik egy évvel ?

De igazából az érdekel, van-e egész Európára kiterjedő valami hasonló szolgáltatás használt kocsira, szóval ha mondjuk megáll az autó XY országban, Olaszban, Németben, Svájcban, Franciában, vagy akár kishazánkban, akkor lehessen egy központi számot hívni és jöjjön ki a segélyótó, tréler, akármi.. (tud ilyet a Ford, Ford tulajoknak, akár használtban is, vagy valami más cég nyújt hasonlót Európa-szerte?)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#22899) gabor9991 válasza Dißnäëß (#22898) üzenetére


gabor9991
őstag

Netrisken volt ilyen szolgáltatás pár éve, egyik ismerősöm kocsijában tönkrement a gyújtáskapcsoló a Hortobágyon, és nem tudta beindítani, hívta a megadott számot és jött a sárga angyal aki megcsinálta neki ott a helyszínen.
Ez a szolgáltatás érvényes volt egész Európára.15000 körül lehetett az éves díj

(#22900) Zoli-bácsi válasza Dißnäëß (#22898) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Biztosítóknál is van assistance szolgáltatás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.