Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Jenne válasza darvinya (#22100) üzenetére


Jenne
senior tag

Éppen erről beszélgettem a barátommal az autóban ma délelőtt hazafelé jövet. Mi ketten nem tudjuk a választ. :N
Viszont...! Holnaptól a dízel üzemanyagokhoz(is) kevert biodízel minimális részaránya 6,4 százalékról 8,2 százalékra nő. OMV-nél a kutas sem tudta megmondani, hogy például a Fiesta 1.4 TDCi-hez, van a családban egy belőle (2006-os gyártású) ehhez majd mennyire lesz használható? Gépkönyvben nem igazán van erre utalás.

BUÉK mindenkinek. :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22102) sparta2 válasza Jenne (#22101) üzenetére


sparta2
tag

Használhatod.
[link]

FORD
Az E10 engedélyezve van az 1992 óta Európában Európában értékesített összes benzinmotoros Ford modell számára, kivéve:
• Ford Mondeo 1.8 SCI 2003 és 2007 között.
A Ford of Europe által nem jóváhagyott személyes import nem tartozik a fenti nyilatkozatba.

[ Szerkesztve ]

(#22103) molnarpeter válasza Jenne (#22101) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Külföldi fórumok alapján a manual 5%-ot mond. Ettől függetlenül szerintem semmi baja nem lesz, tankolnám tovább az olcsóbbikat... Bontott cuccok ára bőven kijön a különbségből legeslegrosszabb esetben, de strapabíró szerkezet, ne aggódd túl :) PSA motor, ott 2000 óta jó a B10 [link]

sparta2: Ex a benzin, Bx a dízel :)

[ Szerkesztve ]

(#22104) darvinya válasza Jenne (#22101) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem pont erről gondolkodtam.
Mert eredeti Ford motorok mindig is tudtak működni alkohollal.
Azaz mindig is azzal számoltak, igaz, hogy T meg A modell és ős régiek, de ezeket eleve alkohol üzemre lett kitalálva.
Azóta sem lett más a szemlélet, és emiatt nem volt akkora hatása anno üzemanyag válság a cég autóira.
Megy ez tömény whisky-vel(holdfényszesz, házi pálesz).
Említett modell, aminél gondot okoz, az VW motor.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22105) Jenne válasza sparta2 (#22102) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R

molnarpeter ....Neked is köszi a választ. Én eddig a prémium dízelt tankoltam, maradok továbbra is ennél, még ha drágább is.
Eddig is ezt tankoltam, nem váltok lefelé. :N

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22106) zoger válasza flymi (#22097) üzenetére


zoger
tag

Üregúr, Bp Szentmihályi út.

(#22107) sparta2 válasza molnarpeter (#22103) üzenetére


sparta2
tag

Ez egy el/benézés! :N

(#22108) nfsu17


nfsu17
veterán

Mivel az alkohol jól tisztít, és amúgy is sokaknak az lesz a gondja (nem én találtam ki, ezt írták), hogy majd a régi motorból kioldja a dzsuvát, ami bekerül az égéstérbe...blabla...

A kokszosodó ecoboostok akkor még jól is járnak ezzel, nem?
Bár tudom, hogy ott kokszosodik, ahol alig éri benzin a szelepet, de placebonak jó lehet ez a benzin, nem kell akkor drágábbat tankolni.
Meg gari idő végéig csak kibírja...

(#22109) darvinya válasza nfsu17 (#22108) üzenetére


darvinya
titán

Tiszta alkohol tisztít, de benzinnel keverve inkább dugulást, stb. okoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22110) bajnokpityu válasza nfsu17 (#22108) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Koksz az a tökéletlen nagynyomású ultragyors keverekkepzes miatt van, sztem ethanol se sokat hozhat. Ezen.

Suzuki 1.3 8vbe simán tankoltam feles e, hidegben max egy fél mpvel tovább inditozott, mást nem vettem észre. Ja meg többet evett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22111) 7Sony7


7Sony7
addikt

Boldog Új Évet fiúk/lányok! :)

Valaki árulja már el, hogy az 1.6 tdci 109 paci/dpf motornál mi állítja a szelephézagot? Hidrotőkés, lapkás, csavaros? Sehol nem találok a neten infót róla, és egyszerűen kíváncsi vagyok.

Amúgy így egy hét állás után hidegindításkor 1-2 másodpercig jó hangosan csattog, utána azonnal elhalkul. Ez természetes?

-

(#22112) darvinya válasza 7Sony7 (#22111) üzenetére


darvinya
titán

Szelephézagot?
Ez nem aktív vezérlésű rendszer.
Közvetlenül a bütykös tengely irányítja a szelepeket, s annak van hézagja, ha nagyon elkopott.

Természetes, ha 1 hét állás után hangos minden motor, mert nincs még ott olaj, csak ami felületen maradt.

De itt megnézheted. [link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22113) cappa72 válasza cappa72 (#21915) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy tűnik, hogy egyelőre nincs hűtőfolyadék fogyásom. Hetente legalább 1x lőttem képet, reggelente, lehűlt motorral, garázsmeleg környezetben. Jellemzően középszint az, ahol áll. Minimális eltérés van, de hol kevesebb, hol több. (Majdnem) 1500km van most az 1.5 EcoBoost-ban. (Egyszer már 3200-as fordulatra is felvittem).
Remélem ez nem változik az elkövetkezendő jó pár évben.
B.Ú.É.K.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#22114) nfsu17 válasza cappa72 (#22113) üzenetére


nfsu17
veterán

ha ez vígasztal, közel 2700km-ig nekem sem volt gondom :D
viszont az igaz, hogy azt a 2700km-t meleg(ebb) időben tettem bele és a hidegben kezdődött.

(#22115) #31733248 válasza nfsu17 (#22114) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nekem ősszel volt 1 éves a Mondeo, semmi gondja. Kis érdekesség, hogy a gyár által ígért 165 lóerő helyett padon 177-et mértek.

(#22116) cappa72 válasza nfsu17 (#22114) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R
3k km után úgyis megy első olajcserére, és persze eztán sem feledem a heti egy képet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#22117) Zoli-bácsi válasza #31733248 (#22115) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia, mennyire lehet érezni a tuningot? És milyen tapasztalataid vannak vele?

(#22118) #31733248 válasza Zoli-bácsi (#22117) üzenetére


#31733248
törölt tag

Félreérted, ez nem az enyém, csak azért linkeltem be, hogy láthatóak legyenek a görbék.

(#22119) gabor9991 válasza 7Sony7 (#22111) üzenetére


gabor9991
őstag

(#22120) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ha esetleg valakit érdekelne magánszemélytől egy jó állapotú 2004-es klímás Ford Fiesta, itt a hírdetésnél megadott számon eltud érni.

[link]

(#22121) 7Sony7


7Sony7
addikt

darvinya és gabor9991: köszi. Így már megvan, köszönöm.

-

(#22122) embe válasza 7Sony7 (#22111) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet szentségtörés :Y ... de az 1,6 tdci-be most ilyen ELF olajat tettem. Amit eddig tettem, arról azt találtam 2 olajos shopban is, hogy DPF-es motorhoz nem ajánlják.
A 3. azt mondta tehetem nyugodtan. Nem tettem.

Ezt az ELF olajat pl. a Nissan összes DPF-es motorjához ( tudom Renault motoros ) ajánlják. Hallhatóan finomabban jár a motor.
Illetve most sokat ketyeg a motor a hideg miatt, és amit szogtam nézni a Forscannel DPF telítettségi értéket, nem nő olyan ütemben mint korábban. lehet placebó.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22123) darvinya válasza embe (#22122) üzenetére


darvinya
titán

Ezt érdemes átolvasni milyen szabvány jelölésű olaj való a kocsihoz. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22124) molnarpeter válasza embe (#22122) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi volt az, amit eddig tettél bele?

(#22125) embe válasza darvinya (#22123) üzenetére


embe
nagyúr

és molnarpeti!
Most ez a Total volt benne 2x.Tettem bele Castrol Ford olajat is korábban.

Darvinya mást sem teszek, csak azt olvasgattam. Erre a Total olajra is írták, hogy a legkorszerűbb Ford benzines és dízel motorokhoz. Amit találtam a 2 webshopban kiegészítést: Igen a legkorszerűbb NEM részecskeszűrős modellekhez!
Biztos vagyok benne, hogy sok szerviz csak azt nézi, ha nézi, hogy 5W-30 jó az.
A Totalnak ott volt a 913-D minősítése is.
Most azt néztem, kerestem azt is, hogy "DPF barát" legyen az olaj.
Tudom A5 stb...... De most olyan csendesebb lett a motor, mintha könnyebben futna...

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22126) molnarpeter válasza embe (#22125) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A5/B5 olajat ír elő a Volvo is a DPF-es motorokhoz, teljesen rendben volt a Total :) Ahogy írtad, az RN0720 is részecskeszűrős motorokhoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#22127) embe válasza molnarpeter (#22126) üzenetére


embe
nagyúr

Majd meglátom milyen tapasztalatom lesz vele. Eddig ok. Tudom nem látok bele a motorba....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22128) 7Sony7 válasza embe (#22122) üzenetére


7Sony7
addikt

Szerintem jó olajat vettél. Én az alatta levőt vettem, Ford 913c specifikációnak megfelelőt. Elvileg elég a 913b is a kézikönyv szerint, de abban nem esik szó a hamutartalomról. Amit te vettél az meg Acea C, elvileg csökkentett hamutartalmú.

[ Szerkesztve ]

-

(#22129) Tsebacsi válasza Zoli-bácsi (#22117) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

A superchips féle 1.5 ecoboost tuning érezhető, de kicsit bolond is lesz tőle az autó, nagyon menni akar, a turbó jobban/hallhatóan fog fütyülni, és esélyes, hogy ha van valami gebasz a motorral, akkor meg is ölheti azt (+turbót), én nem mennék bele tuningokba.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22130) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

halihó :R
P0443 hibát mi generálhat?! (Evaporativre Emission System Purge Control Valve Circuit)
OBD-vel olvasom, és ez a hiba jön elő random, de elég sokat, mióta használtam a kocsit extrém rövid távon is (ez kb 1,5 hónapja volt?! 2?!)... de van, hogy egy nagyobb gázfröccsre is kiírja... azelőtt nem csinált ilyet
benzinszűrő előtte jóval lett cserélve, volt már 2x benne ilyen "rendszermosó".. .bár nagyobb távra még nem vittem el, lehet az kéne... 2 flakon, teletank shell v power és mehet a menet...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22131) molnarpeter válasza - = Zk = - (#22130) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbáld ki tanksapka nélkül. Amúgy [link]

(#22132) Jenne válasza embe (#22122) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Szerintem nem a megfelelő olajat választottad.
ELF Evolution 900 SXR 5W-30 való a Te autódba.
Itt a Total/Elf olajválasztója. Felül az ikonjaikra kattintva választhatsz a két márka közül, a többi három lépés meg értelemszerűen kitöltve. Total olaj [link] ---ELF olaj választás: [link]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22133) embe válasza Jenne (#22132) üzenetére


embe
nagyúr

Miért nem megfelelő?
A motor elvileg megegyezik a Peugeotban lévővel, hisz PSA motor. Találomra rákerestem egy ilyen Peugeot motorra, ott kiemeli a kereső, hogy DPF-es. Arra meg ezt a Total olajat dobja, megemlítve a részecskeszűrőt.

Egyébként a Total az volt benne 2-3x, amit a kereső hoz.
Viszont ez a DPF kompatibilitás nincs feltüntetve a dobozon sem, az ELF-en igen.
Így lett ez. Szerintem semmi gáz nem lesz vele.

Biztos vagyok benne hogy sok szerviz nem variál annyit mint mi itt. ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22134) bajnokpityu válasza embe (#22133) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kawasaki, Yamaha Suzuki szervizekbol mindbol tudok olyat, ahol egyértelműen nem belevalot raknak bele. És még a mennyiségre se figyelnek.

Sajnos ezt teszi a munkaero hiány, és a kapzsiság.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22135) Jenne válasza embe (#22133) üzenetére


Jenne
senior tag

Olajban nem vagyok nagyon otthon, csak próbáltam segíteni mert a Ford mintha az ACAE A5/B5 szabványt írná elő.
A Ford WSS-M2C948-B szabvány---az 5W20-as viszkozitású, kiemelten üzemanyag-takarékos motorolajok, amelyet a Ford 1.0 EcoBoost motorjaihoz fejlesztettek ki. Ennek a szabványnak a követelményei, mivel jelentős átfedést mutatnak az ACEA C2 szabvány követelményeivel, ezért a Ford ennek a szabványnak megfelelő olaj használatát írja elő számos Fiesta, Focus, C-Max és Grand C-max típusok 1.25 16V, 1.4 16V, 1.6 Ti 16V és EcoBoost modell motorjához.
Ha érdekel, van egy kifejezetten olajos indexes fórum, ott biztosan tudnak kielégítő választ adni erre is ha érdekel mert van ott pár olajszaki is. [link]

Én ezt az olajat használom. >> [link]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22136) Jenne válasza Jenne (#22135) üzenetére


Jenne
senior tag

Adatlap Eurol Fortence 5w30: [link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22137) embe válasza bajnokpityu (#22134) üzenetére


embe
nagyúr

Erről beszélek. Mi itt túl ragozzuk. Főleg én vagyok erre hajlamos minden témával.. ;]

Jenne: Nekem dízel, és kicsit paráztam a dpf miatt, ugyanis nem a dízelknek legideálisabb körülmények között használom.
Erre értem pont, hogy az ember elkezd olvasgatni, keresgélni, aztán még jobban megkavarodik.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22138) bajnokpityu válasza embe (#22137) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd, én se vok normális. Kihozom kocsit szervizbol, első dolgom nivopalcat nézegetni.

Már nem garis a robogom, vittem markaszervizbe, majd otthon kiszivtam a fölös olajat, majd reklamaltam, hogy számla szerint nem jó került bele. Kicserélték. Most se tökéletesen jó került bele, de már belefaradtam..

Nekem autoszerelom mindig meg akarta venni a kocsimat:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22139) Jenne válasza bajnokpityu (#22138) üzenetére


Jenne
senior tag

Na ezért viszem én az olajat és olyan szerelőhöz, akiben megbízok. Ott állhatok mellette, beszélgetünk közben amíg lemegy a csere. Azt a 3000 Ft-ot nem sajnálom, de legalább tudom, hogy biztosan megfelelő olaj és annyi lett beletöltve amennyi valóban kell.
Fiam Fiestáját, amikor egyszer elvittem Ford szervizbe olajcserére, hát látom ám az ügyfélváró üvegablakán keresztül, hogy még le sem folyt az összes olaj, de már csavarja is vissza a szerelő az olajleeresztő csavart. Az olajszűrő házat ki sem törölgette, arról már nem is beszélve, hogy akkor vette le az olajszűrő házat és belőle ki a szűrőt, miután visszacsavarta az olajleeresztő csavart. A maradék akár 2-3-4 dl fáradt olaj, ami még benne maradt a szűrőben/szűrőházban az szépen lecsorgott az olajteknőbe. De legalább kevesebb friss olajjal kellet feltöltenie. :D Viszont a teljes mennyiséget kiszámlázták.
Ahova most járok ott kicsit másképpen és főleg hozzáértően cserélik az olajat.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22140) gabor9991 válasza Jenne (#22139) üzenetére


gabor9991
őstag

Ford szerviz...
Vezérműszíj csere közben megsérült pár bizbasz is [gyújtókábel rögzítő bolha] [vízcső bilincs] ezek pár forintos műanyagok de ezeken kívül még eltörte a jobb első dobbetétet is [kép]

[ Szerkesztve ]

(#22141) Jenne válasza gabor9991 (#22140) üzenetére


Jenne
senior tag

Ford FX szerviz, amikor az a bizonyos olajcsere is volt. Mondom a szervizben, ha már itt az autó, lenne még egy kis probléma. Picit olajos a szelepfedél ház körül egy részen vagy inkább talán alatta (?). (1.4 TDCi Fiesta)
Ford szakdiagnózis: nagy a baj, lehetőleg ne menjek vele egy métert sem, mert szinte biztos, hogy kezdődő hengerfej tömítéses átégés! Úgy cirka 200-240 ezerre számítsak egyébként, 10 óra munkadíjjal számolva, mert a teljes vezérlést is (vízpumpa, görgők, szíjak...stb) ki kell ilyenkor cserélni újra. Azért, mert a motor meglesz bontva, hiába volt előtte 5000 Km-el cserélve. Ja és még, hogy két hét múlva lenne majd időpontjuk. :(
Valós hiba a következő volt: a 3.-ik hengernél a porlasztó tömítés (tűzgyűrű) kezdett átégni. Független szervizben, hiba felmérés után (ez 2 perc volt) másnapra vállalták is, így másnap reggelre kezdésre, reggel nyolcra vittem. Kicserélték, ha már meg van bontva mind a négy tömítést, nem csak azt az egyet, új szelepfedél tömítés is felkerült és az 5 órás munkadíjjal volt ez összesen 30 ezer forint. Azóta is semmi baj az autóval.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22142) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok, Boldog Új évet Mindenkinek!

Azzal a kérdéssel fordulok, hozzátok, hogy hol tudnék 2. generációs Ford Focusba a hátsó ablakfűtés melletti "üres" gomb eltakaró műanyagot vásárolni vagy találni? Ebayen és Aliexpressen is kerestem, de csak vagy 3. generációshoz találtam aux kimenetes panelt, vagy ezüst színűt. Nekem fekete kellene, vagy a MK2-höz való aux csatlakoztós kimenet.

Ez lenne a MK3-mashoz való: [link]

(#22143) kcsa válasza oliwire (#22142) üzenetére


kcsa
veterán

Legegyszerűbben bontásból, FB Focus csoportokban rendszeresen bontanak, így legalább a szín is stimmelne, a kínaiaknál ritkán.

(#22144) - = Zk = - válasza molnarpeter (#22131) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tyúú, zseni vagy, megpróbálom, köszi :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22145) A Zéé válasza oliwire (#22142) üzenetére


A Zéé
addikt

ömm.
Ez mk2-2,5 és van feketében is aux-os is. Vagy én látok valamit rosszul?

Just a simple Lineman...

(#22146) oliwire válasza A Zéé (#22145) üzenetére


oliwire
őstag

Sajnos az a 2008-as év utáni Facelifthez jó csak, annak a fejegységében van hátul USB csatlakozás. Megvehetném én is azt, de akkor maga az AUX és az USB csatlakozók nekem nem működnének.

(#22143) kcsa A bontóból való nem lenne annyira egyszerű nekem, Nyíregyháza és környékén vagyok, és nincs olyan gyakran ilyen autó bontóban errefelé, de egy esélyt megadok neki megnézni.

(#22147) pn4hvq válasza oliwire (#22146) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Níregyházi bontó (nincs tapasztalatom velük, de FB-on fordos csoportokban jelen vannak, hátha):
http://www.ford-opelbonto.hu/

(#22148) n1nja válasza n1nja (#22090) üzenetére


n1nja
tag

A fék lenyomása és felengedése után változik egy picit az alapjárat. Mutatón nem érzékelhető, de érezhető a fordulatszám változás. Álló helyzetben is tapasztalható, de nagyon zavaró így menni alacsony sebességnél. Sérült, lyukas vákuumcsövet nem találtam. Lehet nem találtam meg az összeset. :) Merre vannak? Képes illusztrációt is szívesen fogadok. Vagy mi okozhatja még ezt? Köszi a válaszokat.

(#22149) #27070592


#27070592
törölt tag

Üdv és boldog új évtizedet mindenkinek! :)

Egy kis tanácsadásra van szükségem, mk1.5 kombi fókám jobb hátsó lengéscsillapítója kisírta magából az olajat sajnos, cserés lesz. A cromaxos árakat néztem, a gyári Ford 3xezerért nem játszik, de azon kívül is van élet. Milyet érdemes belerakni? Alapvetően nem járok nagy súlyokkal és nem vezetek állat módjára, nem kell csúcskategóriás cucc, inkább egy megbízható darab, ami csendben teszi a dolgát.
Bármilyen infónak, ajánlásnak örülök. Köszi :R

(#22150) molnarpeter válasza #27070592 (#22149) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha tudod nélkülözni, akkor pici pénzért fel lehet újíttatni, vagy egy bontott darab sem ördögtől való (amíg jó a porvédő, nem kopik szét). Újat tekintve pl KYB kényelmesebb, Bilstein sportosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.