Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) molnarpeter válasza OPiiPO (#12598) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kézi mosóban egy ezres, van állítható nyomású fejük :) Vagy simán slaggal, plusz brigéciol.

(#12602) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Az alábbi felnihez vajon milyen méretű kupak tartozik? (Megmértem, 55,5/51,5mm a felni közepe. Úgy látom, van 56-os, illetve 54-es kupak.)

[ Szerkesztve ]

(#12603) DeFranco válasza radi8tor (#12599) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem hiszem hogy lyukat vert volna bele, nekem is volt ilyen, nem tudom mire mentem rá az M3 bevezetőn, narancssárga volt talán, lehet bólya... nekem a rücsit verte le, nem volt más itthon, lefújtam vastagon ottmaradós plastidippel. :D azóta is tart.

(#12604) HUTCHDB válasza zozyk (#12600) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ő itt a fórumon elérhető?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12605) ReFleXx válasza HUTCHDB (#12597) üzenetére


ReFleXx
addikt

30 ezerer mind tudja.

[link]

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12606) HUTCHDB válasza ReFleXx (#12605) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

MAS: (elozmenyhez)
Mar majdnem elengedtem a korabbi "vitat" a diesel vs. benzin fogyasztast is erinto dologrol, de megtalaltam egy korabban keszitett videomat.
Gondolom tobben nagyzolonak tartottak a 90-nel 3,5 koruli passat fogyasztasi kommentemmel.
Palyan nagyon szerettem a tempomatot 109-re allitani, mert akkor 3,8-4,1 kozott mozgott a fogyasztas.
Szoval ha 20-szal kevesebbel memtem, siman hozta a fentebb emlitett erteket.

Ime a video.
2010-es 2.0 crtdi passat kombi.

Sajnos az s-max kb. 6-8 dl-rel tobbet "zabal", de ugye a suly, rs a legellenallas nem ugyanaz. :N

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12607) Pikkolo^^ válasza bajnokpityu (#12578) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

2.0 Ecoboost eléggé korrekt ;] Pénteken azt mondta nekem a Ford Solymárnál a szervizes, hogy a legjobb motor.

HUTCHDB: csak ahhoz menjél akit ReFleXx linkelt, a SZI monogrammos illető kókler és kerülni kell. Ha Powershiftes vagy akkor ki tudja iratni hányadikban van ill. ha nincsen az autóban TPMS akkor megoldható, hogy a kompatibilis érzékelőt lássa és mutassa is.

(#12608) embe válasza OPiiPO (#12598) üzenetére


embe
nagyúr

"Mivel 2.0TDCi, a nagynyomású motormosás nem alternatíva" - Miért? Beázik valami elektronika? Akkor az 1,6-nál sem játszik ez?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12609) HUTCHDB válasza Pikkolo^^ (#12607) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ok., megfogadom a tanacsokat, mondjuk keleti regios (debreceni) vagyok, jobb lenne a kornyekrol valaki.

Nem tudom, a navit erdemes-e frissiteni, vagy hasznaljam a telefonon levo szinte heti frissitesu szoftvert.
A 2 rendszer update mar igen borsos lenne, raadasul a convers az enyemben igen friss, (2014-es auto) tobb olyan funkciot alapbol tud, ami a regebbieknel jol johet.

Manual valtos a gep, igy az aktualis fokozat kijelzese nalam nem jatszik.
A guminyomas ellenorzest pl. nem is tudom, hogy az autom tudja-e?
Maga a titanium felszereltseg igen tág, lehet ez a funkcio benne sincs.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12610) Pikkolo^^ válasza HUTCHDB (#12609) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

2014 végétől kötelező volt, előtte rendelni lehetett bele a tpms-t. A navit nem érdemes frissíteni, mert a telefon valóban jobb és gyorsabb megoldás. Egyébként pedig gyere az FB csoportba, ott több a típustárs :) Aki hirdeti a Convers+ frissítést az is csoport tag, nagyon normális és segítőkész fazon.

[ Szerkesztve ]

(#12611) HUTCHDB válasza Pikkolo^^ (#12610) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kerhetek egy facebook linket?
:R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12612) Pikkolo^^ válasza HUTCHDB (#12611) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

(#12613) ReFleXx válasza HUTCHDB (#12606) üzenetére


ReFleXx
addikt

ez a csalo dizel volt? ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12614) ReFleXx válasza HUTCHDB (#12609) üzenetére


ReFleXx
addikt

2014 novembertol kotelezo a guminyomas ellenorzo rendszer, ha nincs most a menuk kozott akkor tied meg nem volt szenzoros gyartas.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12615) HUTCHDB válasza ReFleXx (#12613) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

#12612) Pikkolo^^ !
Koszonom!

(#12613) ReFleXx !
Igen, ez a csalos diesel volt. :P

(#12614) ReFleXx !
2014. augusztusi a forgalomba helyezes, 2014-es a gyartas, de a menuben nincs ilyen opcio, igy valoszinu, hogy nincs benne a nyomaserzekelo.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12616) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Mk2-es Focusból melyiket érdemesebb megvenni? Sima 1.6 benzin vagy 1.6 ti-vct? Dízel nem jöhet szóba

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#12617) Mi5u válasza atila4 (#12616) üzenetére


Mi5u
tag

Ti-VCT. A sima 1.6 elég harmatos.

(#12618) OPiiPO válasza molnarpeter (#12601) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, megnézem

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12619) OPiiPO válasza embe (#12608) üzenetére


OPiiPO
addikt

olvastam valahol, és jobbnak látom óvatosabbnak lenni

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12620) Goose-T válasza ReFleXx (#12605) üzenetére


Goose-T
veterán

Én is köszönöm a linket! Beszéltem is a sráccal, holnap viszem a kocsit. A navit és a szoftvert biztos frissítem, viszont érdemes lenne a motort is felpiszkálni 140-ről 163 lóerősre? Egy kis plusz erő mindig jól jön, de nincs rossz hatással a motor tartósságára?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12621) Poultier válasza Goose-T (#12620) üzenetére


Poultier
tag

Elvileg a vas ugyanaz, viszont az arckönyves MK4 csoportban többen panaszkodtak, hogy piszkálás után nem sokkal motorhibát dobott a fedkomp, ez persze lehet a véletlen műve is.

(#12622) ReFleXx válasza Goose-T (#12620) üzenetére


ReFleXx
addikt

Sztem érdemes atrakni 163 lovasra, semmifele negativ hatassal nincs, ugyanaz minden a 140-es es a 163 motorral szerelt kocsikban.

Egyebkent a 2014-es Convers mar tudja azt , hogy jelzi a motorhofokot fixen balszelen a fomenunek?
Nekem ez hianyzik nagyon.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12623) bajnokpityu válasza Poultier (#12621) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az ugyanúgy kijött volna 140nel is. Mechanikus gondokat tud inkább megsiettetni chip, vagy szoft átállítás. Amik ugyanúgy kijöttek volna kis teljesítményen, csak később.
Ui érezhetően jobban gyorsít a biturbo cr, mint a mondim, kb annyival, mint papírforma kivánja..

500Nm azért más liga ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12624) Goose-T válasza ReFleXx (#12622) üzenetére


Goose-T
veterán

Tudja, a srác kiselőadást tartott nekem a telefonban, hogy miket fog tudni frissítés után a kocsim. :) A felpiszkálást inkább nem kockáztatom, biztos tartósabb lesz így, hogy 140-en hagyom, ez is elég nekem. Majd a következő kocsim erősebb lesz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12625) embe válasza OPiiPO (#12619) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor mehet egy körkérdés: Ki hogyan mossa, már ha mossa a motorteret?
Benzines, magasnyomású dízel motoros modelleket ....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12626) ReFleXx válasza embe (#12625) üzenetére


ReFleXx
addikt

en leginkabb sehogy, megvetel elott nekem a szerviz kipucolta a motorteret, emiatt a lampam beparasodott, szaradas utan meg a kosz szepen ott maradt a buran belul..., a motorter nyitas erzekeloje beazott es menetkozben neha bejelzett hogy nyitva a motorter, amig ki nem szaradt par nap utan....

ha mindenkepp tisztitani akarod, akkor vagy magad csinald, vagy valakivel csinaltasd aki erre specializalodott.

amugy ennek az arcnak van egy nagyon jo videoja a muveletrol : [link]

ui: van autoapolos topik, de ott neha tulzas dolgok folynak :D

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12627) DeFranco válasza embe (#12625) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sehogy. nem ér annyit hogy valami beázzon, nem értek hozzá, de hallottam negatív tapasztalatokat így kihagyom.

jelenleg ott tartok hogy a beltér is vállalhatatlan még azt se tudom mivel pucolom ki rendesen, kicsit le lett amortizálva az utóbbi időben, társasházi parkolóban télvíz idején mindent lehet csak takarítani nem.

(#12628) radi8tor válasza DeFranco (#12603) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Épphogy csak érintette. :DDD

⭐ Stella

(#12629) ReFleXx válasza radi8tor (#12628) üzenetére


ReFleXx
addikt

hogy verodott oda ennyire az aszfalt darab?
:Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12630) HUTCHDB válasza Goose-T (#12620) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Te hogy jutottal be ilyen hamar a csoportba?
Az en kervenyem, meg elfogadas alatt van... :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12631) radi8tor válasza ReFleXx (#12629) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott hevert az úton egy nagy flaszter. Előttem levőtől nem láttam és rámentem...

⭐ Stella

(#12632) ReFleXx válasza radi8tor (#12631) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja akkor gondolom a billenes adott neki lenduletet.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12633) radi8tor válasza ReFleXx (#12632) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, még a kocsi is megemelkedett, kb mintha egy járdára mentem volna fel. Szerencsére épp elindulásban voltam a zöldnél nem ilyen 30-40-el mentem át rajta.

⭐ Stella

(#12634) Goose-T válasza HUTCHDB (#12630) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem is jelentkeztem, mert nem is a fb csoportos hozzászólásra válaszoltam. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12635) HUTCHDB válasza Goose-T (#12634) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jah... :B

MAS:
A bal elso ablakom felfele egyik pillanatrol a masikra "elfelejtette" azt a funkciot, hogy egy tulhuzasra vegig felmegy. Tartanom kell felhuzva, hogy mozogjon felfele, ha elengedem megall.
Lefele semmi gond, es az osszes tobbi ablakkal sincs semmi problema se le, se fel, csinalja a dolgat, ahogyan kell.
Mi lehet a hiba oka nem tudjatok?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12636) ReFleXx válasza HUTCHDB (#12635) üzenetére


ReFleXx
addikt

probald ujra megtanitani [link]

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12637) molnarpeter válasza HUTCHDB (#12635) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem mentél sok rövid távot? Leeshetett az akkufesz, talán amiatt felejtette el :F

(#12638) HUTCHDB válasza ReFleXx (#12636) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Megprobalom majd, hatha. Koszonom a segitseget!

(#12637) molnarpeter !
Nem, vegyes menet volt mostanaban.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12639) HUTCHDB válasza ReFleXx (#12636) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sikerrel jartam.
Az nem volt jo, hogy leengedett allapotbol felhuzom, es tovabb tartom 3 mp-ig.
Nekem ugy javult meg, hogy felhuztam, rajta hagytam a gyujtast, majd vartam 1-2 percet es utana tulhuztam vagy 3 mp-ig, es igy mar priman mukodik.
Koszonom a tanacsot meg1x!

MAS:
A belterben a napfenyteto melletti lampak korben ledesek, szep feher fenyuek. (A szinhomerseklet kb. 4-5000 K)
Elol led nappali feny+xenon, szoval ez igy egyseges, szep. (Legalabb is szamomra.)
A ket oldalso visszapillantoban alulra vilagito kis izzok, a labter megvilagoto izzok, es a csomagter megvilagito izzok viszont sargasak, es nem illenek az osszkepbe.
Ezeket ki szeretnem cserelni.
A labter megvilagito izzot, es a visszapillantoban levo izzokat hogyan kell kicserelni, valaki csinalta mar?
Egyebkent milyen foglalatuak ezek? (Gondolom can-bus-szosok kellenek.)
Ide tartozoan kerdeznem, hogy a hatso lampban levo index izzot ledesre ki lehet cserelni szerintetek? (Igy kicsi a fenye, es olyan gagyi megoldasunak tartom... plane ugy, hogy a sima menetfeny, es a feklampa is led.)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12640) SzlobiG válasza Goose-T (#12624) üzenetére


SzlobiG
félisten

Simán csináltasd meg a 163 lóerős teljesen megegyezik a 140-el csak szoftveresen van butítva.

(#12641) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok!

Elektronikával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A 2008-as Focus CC-m mintha megőrült volna. Ha rajta van a gyújtás, akkor minden oké, a motor is szépen jár, de ha leveszem a gyújtást, akkor elkezd minden össze-vissza villogni, és a riasztó is bekapcsol magától. A minap átgázoltam vele egy nagy pocsolyán amit nem vettem észre előre (sötét volt). Haverok szerint víz kerülhetett az elektronikába. Megpróbáltam a biztosítékokat egyesével kiszedegetni, és áttörölgetni. Egy kis nyirkosság mintha tényleg lett volna ott, de alapos áttörlés után is ugyanúgy bolond a rendszer. Jelenleg az akksi le van kötve, hogy ne merüljön, de ez így elég gáz, mert holnap munkába kell mennem vele, és ebben a felhős, nyirkos időben biztosan nem szárad ki. :(

Kérdés: szerintetek is a víz lehet a ludas? Ha igen, mit tudok tenni, hogy kiszárítsam? Van itthon sűrített levegőm, arra gondoltam, átfújkálnám vele a biztosítékdobozt.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#12642) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

1.4 TDCI-re rá lehet tenni az 1.4 HDi egytömegű lendkerék szettjét?

(#12643) pet007 válasza AusWolf (#12641) üzenetére


pet007
aktív tag

Nem vagyok biztos benne, de ha focus hasonlit mondeora akkor az ecu az bal elso kerek elott van, az kaphatott vizet, vagy csak oda meno kabelek, de az is lehet ludas.

(#12644) AusWolf válasza pet007 (#12643) üzenetére


AusWolf
őstag

Igen, ott van nálam is. Ma megint szétszedtem, áttörölgettem. Minimális koszt találtam, de vizet nem. Persze ettől még lehet ott egy-egy csepp, ami zárlatot csinál, mert a kocsi továbbra is megbolondul ha leveszem a gyújtást.

Azt hiszem, inkább taxival megyek holnap dolgozni, délután meg irány a szerviz. :(

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#12645) DeFranco válasza Goose-T (#12259) üzenetére


DeFranco
nagyúr

beszereltem az isofix adaptert ma, maga a metódus tényleg egyszerű de kell hozzá egy racsnis kulcs vagy valami erőkar mert "marokból" még nagyjából sem tudtam betekerni, nagyon szoros volt a menet.

az a másik, hogy T50-es kulcsom alapból nem volt, nem is tudtam hirtelen szerezni, szerencsére egy 5.5-ös hexa megfelelően belekapaszkodott. még hátra van, hogy nyomatékra húzzam, de ahhoz már tényleg kell egy 5/8-ados nyomatékkulcshoz való T50 vagy legalább egy adapter amivel a bitet belerakom.

mindenesetre bent van, beraktam az ülést is, amint felkel Elnök úr, próba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12646) molnarpeter válasza molnarpeter (#12642) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Közben látom, hogy a mk6 Fiesta egytömegűt kapott. Hol tudnám megnézni, hogy ugyanaz a váltó van-e mk7-ben is?

(#12647) berek21


berek21
senior tag

Szíjtárcsát cseréltem. Úgy néz ki hogy kellett. :D

LG Velvet eladó!

(#12648) radi8tor válasza berek21 (#12647) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha te mondod. :)

⭐ Stella

(#12649) ReFleXx válasza berek21 (#12647) üzenetére


ReFleXx
addikt

ez milyen hibajelenseggel jart?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12650) berek21 válasza ReFleXx (#12649) üzenetére


berek21
senior tag

Ahogy kezdődik, az enyhe zörgés, csörgés, a generátor szíjhajtás oldalárol. Végén pedig, iszonyú csattogás, a gumi hiánya miatt. Közben időnként égett gumi szag. Jobb nem megvárni a csattogást, mert károsíthatja a főtengelyt is. Én most mindent cseréltem ott. Szíj, tárcsa, feszítő, 2 görgő, ész szabadonfutó a generátorra.
A verde MK3 2.2TDCI.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.