Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) embe válasza Sub-ZeRo (#12699) üzenetére


embe
nagyúr

Ilyen. Szerintem a kombin jól mutat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12702) DeFranco


DeFranco
nagyúr

etis.ford.com-on hol lehet most megnézni hogy egy alvázszámhoz milyen felszereltség/paraméterek voltak gyárilag?

régen pikk-pakk kiadta alvázszámra, most nem találom az opciót...

(#12703) radi8tor válasza DeFranco (#12702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyannyira, hogy az oldal nem is működik...

⭐ Stella

(#12704) DeFranco válasza radi8tor (#12703) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amikor kérdeztem még működött...

(#12705) Sub-ZeRo válasza embe (#12701) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én az orrára gondoltam. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12706) embe válasza Sub-ZeRo (#12705) üzenetére


embe
nagyúr

Bakker benéztem. Igen kicsit sportosra sikeredett.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12707) Lomha 8V válasza Sethdobaloah (#12700) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Sajnos tipushiba, Focus-os facebook csoportokban szoktak róla beszélgetni, érdemes esetleg ránézned.

(#12708) Sethdobaloah válasza Lomha 8V (#12707) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Köszi, facebookom nincs, de gondolom a szerelőm majd megoldja.

...csak én vagyok helikopter?

(#12709) skopy válasza DeFranco (#12704) üzenetére


skopy
tag

Épp karbantartás van .
" A Ford Etis jelenleg nem érhető el. Ennek oka egy tervezett karbantartás vagy váratlan hiba. Kérjük, próbálja meg újra pár perc múlva. Az IT munkatársak már dolgoznak a szolgáltatás mielőbbi újraindításán. Elnézést kérünk az okozott kellemetlenségekért. "

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#12710) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a Ford Pumáról. Érdekelne hogy mennyire megbízható autó és mik a típushibái, illetve az alkatrészek mennyire drágák hozzá? Mire érdemes vásárlás előtt figyelni?
Jelenleg egy suzuki swiftem van ami megérett a cserére, és nekem nagyon meg tetszett a kis puma. Az 1,6-os vagy az 1,7-es modellt szeretném venni. Annyit tudok róla hogy 1999-ben jött ki egy facelift változat, ez miben különbözik az előzőtől?

(#12711) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Autóvásárlás előtt állok. Háromgyerekes család (3, 5, 7 éves gyerkőcök), első autó, a sofőr a Feleségem, teljesen friss jogsival.

Használtautó.hu-n nézelődök. Szívem szerint tulajdonostól közvetlenül venném az autót (megúszva így a kereskedői hasznot és bízva abban, hogy talán nem áll négy hónapja hóban-fagyban a szabadban a járgány), de nem élem bele magam.

Főbb keresési paraméterek: benzines, manuális váltós, lehetőleg budapesti.

Eddig Honda Jazz, majd Toyota Corolla volt a befutó, viszont lassan de biztosan rábeszéltek a C-Maxra.

A keret eddig 1,2m Ft volt (+300k tartalék), viszont nagyon elgondolkodtattak a facelift C-Max-szal.
A nagy kérdés így most az, 1.1-1.3m között lőjek egy jobb állapotú 2005-2006-os C-Maxot, vagy törjem össze a gyerekek malacperselyeit és szánjam rá az 1.7-1.8m Ft-ot egy 2007 utáni változatra.

Véleményetek szerint megéri az 5-600K különbséget az újabb modell? Azt olvastam vissza, az 1.6-ost gyengének tartjátok, az 1.8-asról pedig én hallottam azt, hogy sok vele a gond (a 2007 előtti modellek esetében legalábbis).

Illetve mire érdemes pluszban odafigyelnem és/vagy milyen felszereltség az, aminek a megléte több mint javasolt.

szerk, kieg: várhatóan egy-két éven belül érkezne egy golden retriever méretű kutyus, mint családtag (terápiás kutya). Így 5fő+kutyus lenne a "cipelendő mennyiség". Nem tudom, ez számít-e.

Előre is köszönöm az esetleges segítséget!
Péter

[ Szerkesztve ]

(#12712) molnarpeter válasza Peterhappy (#12711) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen felosztásban lenne használva az autó, anyuka és 3 gyerkőc, vagy mind az öten szeretnétek elférni? közben beleszerkesztetted, szerintem necces a dolog. Van mellé másik autó?

[ Szerkesztve ]

(#12713) DeFranco


DeFranco
nagyúr

na most elvileg megy az etis de továbbra sem találom az infókat a kocsiról alvázszám alapján. eddig kiadott mindent egy listában szépen a felszereltségről, ahogy kijött a gyárból, plusz színkódok, kivitel, stb.

(#12714) bajnokpityu válasza Peterhappy (#12711) üzenetére


bajnokpityu
félisten

C maxba befér a 3 gyerekülés egymás mellé? 7 évesnek ha nyurga talán már jó az emelőpárna, de nem biztos.
a drágább ülésekkel (azok keskenyebbek) 134cm könyöklőtől könyöklőig levő távolsággal befér, ettől keskenyebbe nem nagyon.

engem lehet megköveztek itt ezért a mondatért, de tiz éves fordot én már inkább eladnék, mint vennék. focussal nagyon alaposan megtanultam anno, hogy 10éves koráig szinte nulla hiba, aztán minden elromlik/kopik. 11évesen fél kocsi ki lett cserélve, és rohadni kezdett.

jazz, corolla egy fokkal jobb ebből a szempontból, de nagy általánosságban a 2000utáni autóknál erősen bejátszik az időzitett avulás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12715) DeFranco válasza bajnokpityu (#12714) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mit veszel 1,1-1,6 millió között ami 10 év alatti (és nem 9,5 :D)

(#12716) Peterhappy válasza molnarpeter (#12712) üzenetére


Peterhappy
őstag

Öten használnánk + idővel a kutyus.
Nincs másik autó.

Néztünk kisebbet is (és cserélnénk egy-két év múlva, ha érkezik a blöki) és nagyobbat is: S-Max, Chrysler Voyager.
Épp az a gond, hogy pl.Kaposvárra jár fősuliba. Lemenni oda+vissza egyedül, finoman szólva sem gazdaságos és még Pesten belül is sokszor lenne, hogy csak egyedül cirkál vagy ketten mászkálunk. Ahhoz viszont még a C-Max is már-már nagy és sokat fogyaszt, egy még nagyobb autóval csak még rosszabb lenne a helyzet.

(#12717) Goose-T válasza Peterhappy (#12711) üzenetére


Goose-T
veterán

A C-Maxban nem nagyon fér el hátul három gyerekülés, mert a középső ülőhely keskeny. Lehet, hogy van olyan gyerekülés-kombináció, amivel hármat is be lehet passzírozni, de szívás lesz vele. Az S-Max a legkisebb Ford, amiben biztosan elfér.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12718) Hannibhál válasza DeFranco (#12715) üzenetére


Hannibhál
őstag

Renault Clio 3 1,2 75hp, 2010-es, tavaly nyáron vette nagyapám 1,6-ért 35 ezer km-errel:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#12719) Peterhappy válasza bajnokpityu (#12714) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én úgy tudom, igen. És az egyik gyerekülésünk keskeny, de persze a puding próbája... Hétvégén találkozunk egy ismerősünkkel, neki van egy 2005-ös C-Max-sza, de épp Ő javasolta, hogy három gyerek mellé jó választás lehet, így abban bízom, hogy ez nem jelenthet gondot. A kutyus már inkább kérdéses, hol és hogy férne el :) Hátul, vagy a lábunknál vagy - azt sem tudom, hogy szabad szállítani.

Sajnos jogos, amit írsz, de friss jogsi és szűkös keret mellett más lehetőségünk nem sok akad. Nézegettem Daciát és Lacettit, ami újabb és jóárasítva elérhető, de mindkettőtől tartok/tartanék. Egyikben sem érezném igazán biztonságban a Családomat.

(#12720) bajnokpityu válasza Goose-T (#12717) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekünk is 3 gyerekünk van a hátsó ülésen, (8hó, 4év és 6évesek) és 60rugónál drágább ülésekre cseréltünk, mert azokkal elég a mondeo, és nem kell smax. mondeoé pont 134cm széles, zömmel 44cm szélesek a drágább ülések, így még épp befér a 2cm széles kezem becsatolni. 133 már nem jó. az smax 140, egyébként.

Smax azoknak jó, akik ragaszkodnak az isofixhez, mert az én módszerem csak övvel működik. ha legalább az egyik gyereknek elég a magasító, akkor már nem para, bármiben elférnek (tegyük hozzá, hogy a középső ülésen az övek gyakran mennek pont nyaknál)

vicc, de a 15ös superb is csak 129cm, az új lett 134cm széles.

kutya: mondiban nem kérdés, simán elfér az aluketrec, galaxyban is, kisebb csomitartósokhoz meg csináltatni kell. dogboxé szerintem ma a legjobb ár/értékű, 60-70e között van egyedi ketrece. ketrec nélkül egy közepes csatt esetén a kutyának, ha ül, nincs esélye túlélni, mi ezért vettünk.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12721) Goose-T válasza bajnokpityu (#12720) üzenetére


Goose-T
veterán

A Mondeonkban hátul a két gyerekülés közé már nem férne be egy harmadik, az tuti. Amíg kisebb volt a lányunk, addig sokszor hátra kellett ülnie a feleségemnek nyugtatgatni, de neki is nagyon kényemetlen volt ott az ötvenegynéhány kilójával, nem fértek el a vállai a két gyerekülés között.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12722) bajnokpityu válasza Goose-T (#12721) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hiába irod, h tuti, nicns igazad.

majd csinálok fotót. amikor bent van mindenki. kutya+2 gyerekülés+1 hordozó. a hordozó is olyan széles, mint az ülés.
irtam, a normál ülés nem fér el,csak a drágábbak, azok okosabban vannak tervezve, és keskenyebbek. normál ülések 50cmesek simán lehetnek. a drágábbak úgy keskenyebbek, hogy elvileg biztonságosabbak is . felnőttet én se ültetnék el közéjük, normális ember szélesebb, mint 44cm.

figy, egy hónapig centivel jártam a kereskedéseket, szalonokat, gyerekülésboltokat :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12723) Goose-T válasza bajnokpityu (#12722) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem is általánosságban írtam, hanem a mi gyereküléseinkre. Abban pedig biztos igazam van. :P

Szerk.: na ide rakj be még egy gyerekülést:

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12724) Peterhappy válasza bajnokpityu (#12720) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszi, ranezek a dogboxra!
A harom ules befer, most beszeltem az Asszonnyal, biztosra mondta, probaltak mar.

Megeri egy 2007-es C-Max a ~600k-s felarat? Vagy inkabb egy 2005/2006-os modell es a kulonbozet megy biztonsagi tartaleknak?
Milyen benzines motort es felszereltsegi szintet javasoltok, mi az ami feltetlen legyen?

Koszi elore is, eddig is a segitseget!

(#12725) bajnokpityu válasza Goose-T (#12723) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezek ránézésre isofixesek. én meg övesről beszéltem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12726) Goose-T válasza bajnokpityu (#12725) üzenetére


Goose-T
veterán

Én meg továbbra is a saját gyereküléseimről beszélek.

Szerk.: miről is vitatkozunk egyébként? Már a legelején írtam, hogy be lehet passzírozni három gyerekülést, csak nem egyszerű. Így meg sem cáfoltalak, fölöslegesen tiltakozol. Csak leírtam a saját tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12727) bajnokpityu válasza Peterhappy (#12724) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mivel mindkettő túl van a 10éven, azt venném meg, amelyiknek jobban volt gazdája, kmtől, évjárattól függetlenül. természetesen miután bepróbáltam az üléseket.

az új vitarába is lehet rakni dogboxot, belefér egy 40kilós kutya, azzal nem lesz gond, szerintem. de hivd fel a gyártó Attilát, kérdezd meg, h adott kocsiba készitett-e már dobozt, és belefér-e akkora kutya. irdatlan mennyiségű dobozt készit, mindenféle kocsiba, szerintem tud majd segiteni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12728) Peterhappy válasza bajnokpityu (#12727) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszi a gyors valaszt! Tehat csak a facelift nem eri meg a felarat.
Jo allapotu autokat neztem (csak masodlagos a futott km). Felhivom, tenyleg jo otlet, koszonom!
Du. ha tudok, jovok par linkkel. Addig is meg egyszer koszi Mindenkinek!

(#12729) ReFleXx válasza Goose-T (#12723) üzenetére


ReFleXx
addikt

a rumos kenyer megtette a hatasat ugylatom :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12730) Real_Necro válasza ReFleXx (#12729) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sőt, most látom, hogy valaki lenyúlta a fejtámlákat... :Y

Elvittem futóműellenőrzésre Mondit. Jobb hátsón kellett állítani, mert értéken kívül volt. Aztán a jobb elsőn is utána... most minden (szuper)zöld... :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12731) Goose-T válasza Real_Necro (#12730) üzenetére


Goose-T
veterán

Kiszedtem a fejtámlákat, mert eltartotta a gyereküléseket, így jobban belesimul az ülésbe.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12732) molnarpeter válasza Peterhappy (#12728) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

C-Max esetén inkább a csomagtartó lehet kis keresztmetszet, nézzétek meg, nagyobb cuccok mennyire férnek el. Hetes kirándulás mellé egy tetőbox már kellhet. 1.6 szerintem vállalható belőle.

(#12733) Real_Necro válasza Goose-T (#12731) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én feltoltam magasabbra. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12734) Goose-T válasza Real_Necro (#12733) üzenetére


Goose-T
veterán

Az egyik ülésnél még úgy is belelógott, úgyhogy inkább kivettem mindkettőt. Meg így legalább jobban hátralátok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12735) DeFranco válasza Goose-T (#12734) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi is kivettük, jobb így az ülés "fekvése" is meg a kilátás is.

gondban is vagyunk, mert annyira bejött a 15-36-os ülés, hogy most nagyon nincs szívünk visszatenni a régit.

pedig még épp a súlyhatár alján van, 14,5 kiló és 100 centi, de már nagyon unja a 9-18-ast, seggfájás betenni is, mert kagylósabb, szűkebb is, viszont nyilván ez a kategória biztonságosabb, mint a következő...

mindkettő jó ülés egyébként, besafe izi comfort a kicsi meg cybex free-fix a nagy. nagyon megy az agyalás hogy mi legyen.

(#12736) Goose-T válasza ReFleXx (#12729) üzenetére


Goose-T
veterán

Szatmár megyében voltunk, a szilvapálinka hazájában, szóval nem rumos kenyér volt. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12737) Peterhappy válasza molnarpeter (#12732) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia, koszi szepen! Beszeltem a dogboxos Attilaval, nagyon korrekt, szimpatikus volt. Viszont lehet, hogy a ketreccel olyan keves hely maradna a C-Maxban (kb. 30 cm mellette, 40 cm felette), hogy lehet hogy megis Focus kombi lesz belole.

(#12738) bajnokpityu válasza Peterhappy (#12737) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként nem tudom, h tudtad-e, de Attilát választották a múlt évben a legjobb magyar örzővédő segédnek.
Ja, az nyilvánvaló, h kompakt kocsiban a dogbox mellett nem lesz csomitartó. :)
Sportageban sincs több hely, mint 1-1 szatyor ,meg egy laptop a box két oldalán.Azt nem mondtad, h a box mellé is akarsz pakolni :D

Mert akkor mondeo kombi. sztem a focusban se fér el 3 ülés.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12739) athomi


athomi
veterán

Focus 1.6 TDCI-nél (2007, 109 Le) nem áll be a motor 90°C-ra, inkább 75-80 között mászkál és ez van magasabb fordulatú (~2500 rpm) meneteknél is. Ráadásul magasabb fordulaton, 3500 felett olyan, mintha elfogyna a kocsiból az erő.

Esetleg tipp, hogy mi lehet a gond?

(#12740) Peterhappy válasza bajnokpityu (#12738) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem tudtam! Nem semmi :Y
Mint kiderült, Sógornőm is ismeri valahonnan, jókat mondott róla, szóval a kutyus szállítós kérdés meg is oldódott :) Még egyszer köszönöm a tippet!

Igazad van ám :D Csak eddig azt nem tudtam, hogy boxot akarok :)

A három ülésünk befért egy Honda Jazz-be. Ezért nem pörögtem rá csak ennyire rá az üléskérdésre :)

Úgyhogy a kérdés most az, hogy C-Max + tetőcsomagtartó+doboz legyen, vagy Focus kombi.

Tegnapról mára elvitték (legalábbis lekerült a hirdetése) annak a Focusnak és C-Maxnak, amivel a leginkább szemeztünk. Ezeket néztem még ki pl.
- Focus
- C-Max
- C-Max 2007+ (ez mondjuk a világ végén van és túllógna a kereten, de megoldható, ha kell)

Az a baj a Mondeo kombival, hogy írtó hosszú (pedig csodaszép) :( Az udvarra sem nagyon tudnék beállni vele, Pesten közlekedni és bárhol parkolni még Apósomnak is feladat lenne, aki 30+ éve vezet, nemhogy a Feleségemnek, akinek a jogsija még csak úton van.

[ Szerkesztve ]

(#12741) Lomha 8V válasza DeFranco (#12713) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ha átdobod priviben az alvázszámodat, megnézem neked gyáriban.

(#12742) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ezt az mk2.5-ös Focus kombit 2.0-ás szívó motorral meddig gyártották?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12743) athomi válasza athomi (#12739) üzenetére


athomi
veterán

Elvileg a termosztátra gyanakodnék, hogy nem zár, de ha meg nem zárna, akkor meg nem lennének látható ingadozások. Inkább arra gondolnék, hogy túl hamar nyit, ezért nem melegszik fel a motor rendesen. De mi miatt nyitna túl hamar?

(#12744) kcsa válasza athomi (#12739) üzenetére


kcsa
veterán

Ha bemelegedett (annyira amennyire) keress egy lejtőt és üresben gurulj le. Ha láthatóan csökken a hőmérséklet, akkor termosztát lesz.

Nekem ugyan benzines, de hasonló volt, simán visszahűlt 50 fok környékére. (de azt ugye tudod hogy nem a mutatót kell nézni? :) )

(#12745) bajnokpityu válasza athomi (#12739) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mindig ilyen volt?
mert azért én nem csodálkozom, h diesel annyira nem megy már 3500fölött, illetve 75-80fokra lehül a viz, amikor 0fok körüli a menetszél.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12746) Sethdobaloah válasza athomi (#12739) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nekem termosztátot cseréltek hasonló tünetek után.

...csak én vagyok helikopter?

(#12747) Beca1990


Beca1990
senior tag

2005-ös Ford Fiestára milyen univerzális üléshuzatot ajánlottok ami kb. méretpontos lehet?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#12748) embe válasza Sethdobaloah (#12746) üzenetére


embe
nagyúr

De itt van egy elmegy az erő" jelenség, írja a kolléga. Az is volt neked?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12749) athomi válasza bajnokpityu (#12745) üzenetére


athomi
veterán

3900-4000-ig vehemensen húz, nagyjából itt érdemes leginkább elváltani, ha a legtöbbet akarod kihozni, szóval 3500 fölött még bőven van benne élet. De amúgy vígan elszalad 4500-ig is. Most viszont 4000 körül kifullad 3.-ban 105 - 110 km/h között.

[ Szerkesztve ]

(#12750) Sethdobaloah válasza embe (#12748) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem tudom értelmezni, mert 3000 felett sem pörgetem a motort, ha el is megy neki, az ettől független probléma lehet. Persze nem értek hozzá...

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.