Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Korábbi hibajelenségem folytatódik, annyival kiegészülve, hogy jellemzően akkor pörög fel a motor, ha előre gurul a kocsi (üresben is!).
Létezik olyan érzékelő, jeladó, ami összefüggésben lehet ezzel?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#12652) mtade válasza vadorzó (#12651) üzenetére


mtade
aktív tag

Vákuumcső repedés esetleg? Palack fékrtisztítót ha rászánsz, hamar megleet... Obd scannerre rá tudod rakni?

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#12653) vadorzó válasza mtade (#12652) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Többször ráraktuk (2x különböző szervízekben, 1x otthon), de nincs hibakód, és a műszerfalon sem jelez semmit.

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#12654) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A Focus mk3 nem jelez hogy Canbus-os ledeket kér? Mert a vidiben csak sima DC power-eseket láttam.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12655) embe válasza Tothgera30 (#12654) üzenetére


embe
nagyúr

Na mesélj!
Mit vettél? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12656) mtade válasza vadorzó (#12653) üzenetére


mtade
aktív tag

Próbáltatok vákuumszivárgást keresni féktisztítóval?

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#12657) Goose-T válasza Tothgera30 (#12654) üzenetére


Goose-T
veterán

Úgy tudom, hogy a beltéri ledek nincsenek felfűzve a CAN-buszra. Én legalábbis az MK4 Mondeomba sima ledeket raktam a csomagtérbe.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12658) vadorzó válasza mtade (#12656) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Nem, igazából lövésem sincs, hogy azt hol, és hogy...
De ez összefüggésben lehet a korábban leírtakkal? Mert pl. ruckwärts-ben nem produkálja ezt a kocsi.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#12659) kcsa válasza vadorzó (#12658) üzenetére


kcsa
veterán

Vákuumcsövek vagy alapjárati motor szokott ilyeneket művelni. Ez a nehézségi sorrend is :)

(#12660) Real_Necro válasza Goose-T (#12657) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálam előző tulaj led szalagokat rakott két oldalra a csomiba. Van bőven fény. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12661) Tothgera30 válasza embe (#12655) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos elvitték előlem, az eladó családon belül továbbadta. Amúgy egy 2014-es Trend Plus Focus kombiról lett volna szó. Nagyon előre terveztem.

#12657 Goose-T: Köszönöm az információt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12662) vadorzó válasza kcsa (#12659) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Alapjárati motor az zsír új benne, mivel az első gondolat(unk) az volt, cseréltetve lett, de a hiba sajnos megmaradt.
Sokan sokfélét mondtak már, vízhőfok jeladótól kezdve a kartergázcsőig, de idáig egy szerelő sem tudott konkrét megoldást, csak azt, hogy vigyem márkaszervizbe (ahol kb. 20 rongyért megnézik + további rezsióradíjért, ha nem találják a hibát).

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#12663) embe válasza Tothgera30 (#12661) üzenetére


embe
nagyúr

Jó vételek nincsenek sokáig fent.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12664) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#12623) üzenetére


bajnokpityu
félisten

viszont a folyamatos 150-180közötti tempónál már megint kormol a szűrő. 110-130között kormol úgy látom legkevéssé, város az katasztrófa, de a komolyabb tempónál is összejön 300kmen belül a regen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12665) Tothgera30 válasza embe (#12663) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Általában pár nap alatt elviszik az ilyeneket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12666) SzlobiG válasza bajnokpityu (#12664) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkora tempónál már a fogyasztás is szépen megnő szóval érthető, hogy előbb tömődik el. Viszont gyorsan ki is égeti akkora fordulaton.

(#12667) bajnokpityu válasza SzlobiG (#12666) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem vészes. Mondjuk enyém alapból magasabb átlagfogyiról indul, sztem itt kb egál lehet a FL előttivel.

regen time ugyanannyi volt. Nem tudom miért, de nekem sose volt ilyen 10-15perc, amit a mondi forumon irnak.

Számomra olyan nagyon nem logikus, h miért tömődik el hamarabb, hiszen a kipuhő is magasabb, fogyi alig nőtt 130hoz képest, de hát ez van. Viszont elég jól menne még 180ról, csak nem volt pofám 22fokban téli gumival repeszteni.

oktáv mondjuk a 240as órát simán akasztotta volna, olyan lendülettel ment 180ról, de azért ez mégiscsak egy dízel családi tehén.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12668) Goose-T válasza bajnokpityu (#12667) üzenetére


Goose-T
veterán

A kipufogó hőmérséklete csak akkor számít, amikor regenerál. A többi esetben tökmindegy, milyen hőmérsékleten kapja el a koromrészecskéket, ami ugye az elsődleges feladata.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12669) DeFranco válasza Goose-T (#12668) üzenetére


DeFranco
nagyúr

erről jut eszembe :)

ilyen volt

[kép]

ilyen lett

[kép]

kicsit vastagabb mint a gyári, 2cm-el lentebb van az alja de már csak nem ér le...

(#12670) Goose-T válasza DeFranco (#12669) üzenetére


Goose-T
veterán

Nice. :) Rozsdamentes?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12671) DeFranco válasza Goose-T (#12670) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom. szaki mondta ezt javasolja, ezt tette fel, nem kérdeztem hogy miből van.

(#12672) mtade válasza vadorzó (#12658) üzenetére


mtade
aktív tag

Lehet összefüggés. Fogsz egy flakon féktisztítót és a vákuumcsövek környékére elkezded fújkálni. Ha szivárgás van, hallani fogod az alapjáraton. Kezdő benzines vagyok, csak szeretek új dolgokat tanulni, az okosabbak kijavítanak, ha tévedek... :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#12673) SpaceKombajn válasza bajnokpityu (#12667) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nekem mindig 6 perc a regenerálás.

spacetime

(#12674) radi8tor válasza Goose-T (#12670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem az. Rozsdamentesnél a hegesztés is fényes. Ez még csak új. :)

⭐ Stella

(#12675) DeFranco válasza radi8tor (#12674) üzenetére


DeFranco
nagyúr

es az mitol fenyes? eleve az vagy az utokezelestol? mert mire felraktak itt is fenyes volt a hegesztes ;)

(#12676) sandró60


sandró60
addikt

Kinek mennyibe került az olajcsere?Ford C-Max 1.6 benzines.A Ford márkájú olajat szűrőt én vittem.
Nálam 4l 5V30=7590ft Olajszűrő=1913ft-Olajcsere munkadíj=3500
Összesen-13000ft
Ez jó ár? :K

[ Szerkesztve ]

(#12677) DZs válasza sandró60 (#12676) üzenetére


DZs
senior tag

Jó ár. Én magára az olajra többet költök.

(#12678) xEon1337 válasza sandró60 (#12676) üzenetére


xEon1337
őstag

Nagyon jó.

Én az ugyan ilyen motorral szerelt Volvo C30-ra független szervizben legutóbb 39.690-et fizettem, igaz ebben benne van a légszűrő és a pollenszűrő is:

- Castrol Magnatec Stop-Start 5W30 A5 (14.690 HUF)
- Mann olajszűrő (2.865 HUF), Mann légszűrő (6.815 HUF), Mann pollenszűrő (8.150 HUF)
- Munkadíj (6.900 HUF)

"Less but better" - Dieter Rams

(#12679) radi8tor válasza DeFranco (#12675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rozsdamentes az anyagában rozsdamentes. Utókezelés esetleg a krómozás lenne, de szerintem ha rozsdamentes dobot vettél volna akkor tudnál róla, mert kb 3x annyiba kerül. ;)

⭐ Stella

(#12680) DeFranco válasza radi8tor (#12679) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor nem az. ha a gyári 14 évig bírta és erre garantált 5 évet a szerelő akkor valószínűleg 7-8 évig biztosan nem lesz ezzel sem gond. akkorra meg már szerintem... :D

(#12681) vadorzó válasza sandró60 (#12676) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Ingyen megcsináltuk :))

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#12682) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Focus RS hóban rossz gumival.

⭐ Stella

(#12683) LamaCube válasza radi8tor (#12674) üzenetére


LamaCube
addikt

A hőtől a rozsdamentes is elszíneződik és savazzák, drótozzák, szálra húzzák vagy felpolírozzák, attól függ mit szeretne az ember. 25 éve hegesztek, mielőtt okoskodásnak hinnéd :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12684) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Van tudomásotok, hogy Ford szervízbe mennyibe kerül az egy éves szervíz?

(#12685) bajnokpityu válasza SG3rg0 (#12684) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szervize és az válogatja, h mit kell rajta csinálni.
nekem a plusz beiktatott olajcsere 23.5e volt, a rendes 20ezrenkénti meg 60körül lesz. másik szerviz meg 75öt mondott ugyanarra.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12686) SG3rg0 válasza bajnokpityu (#12685) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nekem másjusban lesz. Olaj, szűrő, pollen szűrő és 30.000ft mondtak.

(#12687) embe válasza SG3rg0 (#12686) üzenetére


embe
nagyúr

A Ford oldalán ott vannak a rögzített szerviz díjak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12688) HUTCHDB válasza SG3rg0 (#12686) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha 5 eves elmult az auto, arra van plusz kedvezmeny.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12689) pet007


pet007
aktív tag

Kersesd meg a 3 kulombseget a ket kep kozott:

[ Szerkesztve ]

(#12690) embe válasza pet007 (#12689) üzenetére


embe
nagyúr

Enyém a hangszóró: a 3 forgó kapcsoló: a szellőzés-fűtés. Jó lett.

Jó kis fagyott eső - nem víz.. És reggelig ezt mondja ide, és ónos esőt. Felváltva. Reggelig melózok..... lehet nem megyek haza egy darabig :W

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12691) DeFranco válasza embe (#12690) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tavaly télen volt egy hosszabb fagyott esős időszak, mi meg nem járunk a kocsival napi szinten.

ennek az lett az eredménye, hogy szó szerint egy-másfél centi vastag jégréteg lett a szélvédőn, történetesen Elnök úr is akkor lett lázas beteg. odafelé még valahogy eljutottak tömegközlekedéssel (autóról szó sem lehetett, egyrészt a jégréteg miatt másrészt meg még mindig esett a fagyott eső és minden korcsolyapálya volt) visszafelé viszont már felszökött a gyerek láza plusz rákezdett az eső is durván...

hívtak hogy menjek értük valahogy, akárhogy, de esély nem volt elindulni ahogy ráfújtam a jégoldót úgy fagyott rá nem ért semmit, leverni nem bírtam a jeget az üvegről... azt hittem befejelem mérgemben.

[ Szerkesztve ]

(#12692) embe válasza DeFranco (#12691) üzenetére


embe
nagyúr

Ja és a fiam tegnap éjszaka is lázas volt. Most szólt feleségem, hogy megint 38 fölött van. Igaz nem gyerek már.... na de mégis.

Mikulásbá: - közel vagyunk egymáshoz. :((

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12693) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én is szolgálatban vagyok reggelig,de a kis Fordom már totál egybefüggő jég!Nekem éjszaka is ki kell járkálni,de nem tudom hogyan is lesz.Az meg pláne,hogy hogyan jutok haza,bár az utat sózzák.

(#12694) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Beázik a csomagtartóm :( C oszlop tetején mindkét oldalt nedves a kárpit, és csöpög a kihúzható cuccra...

...csak én vagyok helikopter?

(#12695) Lomha 8V válasza Sethdobaloah (#12694) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Kombi Focus?

(#12696) Beca1990


Beca1990
senior tag

Fiesta (2005) 1.3 69LE

mi ennek a típusnak a gyári olaja azon kívül hogy 5W30?

illetve mi a gyári gyújtógyertya márkája? típusa?

köszönöm előre is a választ. :R

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#12697) embe válasza Beca1990 (#12696) üzenetére


embe
nagyúr

Itt megtalálod az olaj specifikációját.

"Motorolaj Ford vagy Motorcraft Formula E SAE 5W-30 motorolaj2 WSS-M2C913-B "

" Ha nem talál olyan olajat amely megfelel a WSS-M2C913-B által meghatározott előírásoknak, SAE 5W-30 (javasolt), SAE 5W-40 vagy SAE 10W-40 motorolajat kell használnia, amelyek vagy az ACEA A1/B1 (javasolt) vagy az ACEA A3/B3 által meghatározott előírásoknak megfelel. Ezen olajok használata hosszabb indítási periódusokat, csökkent motorteljesítményt és üzemanyag megtakarítást, illetve nagyobb károsanyag kibocsátást eredményezhet."

Gyertyákra - talán jó.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12698) embe válasza embe (#12690) üzenetére


embe
nagyúr

Nem is a jég a gáz....vagyis az is. Csak most a jégre havat hordott a vihar...és nem keveset. És most jön rá a fagyott eső. Megint.
Kocsival nem fogok tudni kihajtani az udvarról.

Mellesleg szép dizájnos cápa orrot hordott a szél össze nekem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12699) Sub-ZeRo válasza embe (#12698) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Micsoda mazda Design van rajta! ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12700) Sethdobaloah válasza Lomha 8V (#12695) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Igen, faceliftes Mk2 kombi.

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.