Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) Pardise válasza radi8tor (#12450) üzenetére


Pardise
senior tag

Az komoly :) Mintha írta volna valaki, hogy nem jó, ha sok ideig feszül a bovden, de lehet rosszul emlékszem. Végülis csak pár kattanásig volt behúzva, nem teljesen.

Your car, your life ;)

(#12452) SG3rg0 válasza Pardise (#12451) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Hozd ki azt a kocsit és taposs oda neki, most ebbe a hóba! ;]

[ Szerkesztve ]

(#12453) molnarpeter válasza Pardise (#12451) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Abból szokott gond lenni, ha a fékpofa oda van szorítva, és rárohad a tárcsára. Olyankor nehéz lehet elindulni :D

(#12454) Pardise válasza SG3rg0 (#12452) üzenetére


Pardise
senior tag

Ez lesz majd :) De már csak a jövő héten, addig 12 óra meló.

Your car, your life ;)

(#12455) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Hejhó:) Szeretnék beköszönni ide mint új tulaja egy ford fiestának (2004, 1.4 benzin 80 paci comfort felszereltség :D )
És ha lehet már kérnék is egy kis segítséget, mert első kocsim is egyben ez, és kissé tapasztalatlan/tudatlan vagyok! Bal hátsó féklámpa nem ég, s izzót kéne bele vennem, a kérdésem az lenne hogy milyen kell bele? Megvan a karbantartási könyve de sajna otthon maradt ahol a kocsit hagytam, így nem tudom meglesni, neten meg össze vissza van minden :/ Szóval ha van itt valaki aki konkrétan tudja milyen kell s be is linkeli akkor nagyon boldog lennék:)
Köszi előre is :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#12456) troll81


troll81
addikt

sziasztok hetvegen kap uj kupplungot az autom 1.8 focus zetec motor kell e valamire figyeljek? szerkezet tarcsa kinyomocsapagy tehat ez a 3 dolog meg szokott e jonni hozza valami? :F

(#12457) SzlobiG válasza troll81 (#12456) üzenetére


SzlobiG
félisten

Érdemes ilyenkor ha már szét van szedve váltó oldali és főtengely szimeringet is cserélni, vagy ha nem is legalább ellenőrizni, nem-e ereszt.

(#12458) DeFranco válasza SzlobiG (#12457) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1 nálam nem cserélték (csak megnézték) eresztett is mire összerakták, állítólag nem bírta az inzultálást ezek szerint. lehet megspórol az ember 15k-t de plusz egy kör meg nem jó szegényes váltóolaj nélkül járni.

én beiktattam váltóolaj cserét is, ha már szét van szedve.

(#12459) troll81 válasza SzlobiG (#12457) üzenetére


troll81
addikt

rendben meg esetleg valami ehhez? 330 ezer van benne most igy gondolom ido szeru :K

lesz váltóolaj csere is, ha már szét van szedve. ugy a normalis

[ Szerkesztve ]

(#12460) Goose-T válasza radi8tor (#12379) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt ma reggel lőttem a sajátomról. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12461) DZs válasza Hannibhál (#12455) üzenetére


DZs
senior tag

Szabvány p21-es [izzó]kell bele.

(#12462) radi8tor válasza Goose-T (#12460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C
Ma én is leporolom. Pár napig nem merészkedtem a városba és MOL Limoval mászkáltam a környéken, de ma kell pár helyre mennem.

⭐ Stella

(#12463) Hannibhál válasza DZs (#12461) üzenetére


Hannibhál
őstag

uhh nagyon szépen köszi, már megijedtem hogy hétvégén nem mehetek a kicsikémmel:)
Hálám üldözzön 7 nemzedéken át :R :R :R :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#12464) ReFleXx válasza radi8tor (#12462) üzenetére


ReFleXx
addikt

a kis vw eup utan furcsa volt beulni az olajkalyhaba 😀

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12465) szilchi válasza troll81 (#12459) üzenetére


szilchi
őstag

Üdv.És hogy ne úgy járj mint én,kérj váltóolaj cserénél gyári Ford olajat!Majd kétszer annyiba kerül,mint egy sima váltóolaj.De nekem nem gyárival kicsit szorult a váltó hidegben.Szerencsémre utólag kicserélték gariban és azóta jó.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#12466) troll81 válasza szilchi (#12465) üzenetére


troll81
addikt

szia a számat nem tudod véletlen vagy a tipusát? :F 1.8 16V zetec motor 2002 focus az enyém. :R

(#12467) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Nem igazán vágom a felni témát. Ez felmenne 09-es Fiestara? 4x108 7,5x17" ET16 kf 65,1

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#12468) szilchi válasza troll81 (#12466) üzenetére


szilchi
őstag

Sztem ez lesz az Ford váltóolaj

Nekem először Total olajat tettem bele,annak 3 ezer körül volt literje

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#12469) troll81 válasza szilchi (#12468) üzenetére


troll81
addikt

köszönöm vagy 2.6 l vagy 2.8 l kellett bele elvileg ha jól nézem néztem. szombatig még van időm gondolkodni :K

(#12470) szilchi válasza troll81 (#12469) üzenetére


szilchi
őstag

Szívesen.Nekem 1.6-s 2004-s Zetec motorba 2 L körül kellett.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#12471) Goose-T válasza IntelKiller7 (#12467) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha látod a listában, akkor igen. Az adatai alapján viszont nagyon messze van a gyári méretektől, az ET szám közel sincs a gyárihoz, ez nagy gond. A kerékagy átmérője is különbözik, ez is nagy gond, mert még ha nem is érne bele semmibe az ET számok nagy különbsége miatt, akkor is kellene tehermentesítő gyűrű a kerékagyra, hogy ne mozogjon el középről a felni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12472) radi8tor válasza ReFleXx (#12464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja fura. Sokkal hangosabb.

De fotóztam egyet takarítás előtt én is. :P

⭐ Stella

(#12473) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sziasztok,
Focus mk2.5 höz gyári váltókeret szoknyával vagy szoknya nélkül nincs valahol valakinek elfekvőben?
Átalakítási projekthez keresnék donort.
Néztem ebayen, de nem vagyok biztos benne hogy jó az...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12474) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
MK3-as Focusnál bekapcsolom a belső levegő keringetést. Ezután vagy 10-15 mp. múlva kikapcsol vissza. Bekapcsoláskor a középkonzolon, és a digit klíma kezelőjén is jelzi a bekapcsolt állapotot. Hallani a venti hangján, hogy bekapcsol.
Miért kapcsol vajon ki?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12475) ReFleXx válasza embe (#12474) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem lehet hogy szelvedore (is) van allitva a legbefuvas?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12476) embe válasza ReFleXx (#12475) üzenetére


embe
nagyúr

Ezt 15 évvel ezelőtt eljátszottam, amikor megvettem az első Focust. Akkor azzal is szórakoztam, hogy miért kapcsol be a klíma magától. Eltelt egy kis idő mire rájöttem, hogy a levegő keringetés a szélvédőre van állítva.
Jelen esetben ez nincs.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12477) rustee


rustee
csendes tag

Sziasztok
Kérdésem az lenne 2013-as mk3 1.6tdci 105 le focusnál valaki takarított már egr szelepet otthon vagy felejtős a dolog ?

(#12478) molnarpeter válasza rustee (#12477) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha eltárolta a hibát, csere.

(#12479) rustee válasza molnarpeter (#12478) üzenetére


rustee
csendes tag

Géppel kiolvasták a hibát, utánna mentem egy hosszabb távot magas fordulaton 1 hétig nemcsinálta, ma újra bedobta a service feliratot leállítás után újra jólett.

(#12480) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Transit 2008-as, 2,2 tdci, 140 le láncos vezérlésű?
Mennyi lehet a csereperiódus? Sajnos a kezelési útmutatóban nincs benne.

(#12481) molnarpeter válasza gxyb (#12480) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] Transit vezérlés fajták motor szerint

(#12482) szab13


szab13
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a fed.comp mi alapján számolja az átlag fogyasztást. (MK2,5 1,8 benzin)

Nekem kb 07-1 L-el többet mutat (számítotthoz képest)
Nem nagy gond le tudom vonni, csak nem értem.
Mindig ugyanannál a kútnál tankolok, mennyiség is hasonló, kb 4-5 tankolás alapján.

(#12483) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,

MK6 fiesta, szellőztető ventilátor csapágy probléma...
Jelenség, hogy hidegen bekapcsolom a szellőztetést, klímát, belső levegőztetést, akármit, és ciripel/sípol.
Először csak hidegen, mostmár gyakorlatilag konstans a hang, elég idegesítő.
Hallottam, hogy mivel elég drága a csapágy csere, érdemes lebontani a kesztyűtartót, és belső levegőztetőre állítva megfújkodni a csapágyat WD40-el, vagy valamivel.
Na, ez megtörtént másodszorra is, de gyakorlatilag hatástalan.

Van-e más opciótok? Illetve menjek-e rá esetleg mással? Valami zsírzó spray, vagy jobban kenő cucc esetleg?

Köszi!

(#12484) molnarpeter válasza uffneked (#12483) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lánc spray vagy szilikon. WD40 nem kenőanyag, legalább olajat használhattál volna.

(#12485) uffneked válasza molnarpeter (#12484) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ja, így utólag verem is a fejemet a falba. Úgy megörültem a megoldásnak, hogy elfelejtettem gondolkodni. :W
Köszi!

(#12486) molnarpeter válasza embe (#12474) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

AC be van kapcsolva, nem csak a saját megfagyása ellen védekezik?

(#12487) molnarpeter válasza uffneked (#12485) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem raktad még össze teljesen, akkor nincs nagy gond, ha mégis, akkor legalább már könnyebben fog menni a szétszedés :D Ha van esztergályos ismerős, és nem szűnik a hiba, bronz persely beépítése talán olcsóbb, mint egy új venti.

(#12488) embe válasza molnarpeter (#12486) üzenetére


embe
nagyúr

Próbáltam azzal, és anélkül is. Nem változik semmi.
Bekapcsolom. Ikonok visszajeleznek. hallani a venti hangja, pontosabban a levegő hangja megemelkedik, majd ~ 10 mp. és kikapcsol a belső levegő keringetés. :F

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12489) molnarpeter válasza embe (#12488) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Várnék a melegebb időre, hátha csak ilyesmi van a háttérben. Másik tipp a flap motorja, tudsz klíma vezérlőt kiolvasni?

(#12490) uffneked válasza molnarpeter (#12487) üzenetére


uffneked
aktív tag

Igazából én nagyon nem bontogattam, kesztyűtartó kivesz, aláfekszem, belső levegőztetőre teszem, és előbújik a kis tücsök. Plusz csővel pont beérek a csapágyig, aztán fújkálom-járatom egy darabig.
Az a vicc, hogy elsőre a WD40-től is elállt a hangja egy darabig... :D Gondolom úgy volt vele, hogy mindegy már, csak valami nedvességet kapjon. :D

[ Szerkesztve ]

(#12491) embe válasza molnarpeter (#12489) üzenetére


embe
nagyúr

Laposon rajta a Forscan - extended licenccel, illetve van bluetoothos kütyüm is, droidos telón Forscan Lite.
Ezekben van olyan modul, amivel lehet olvasni? Hibakód nincs semmi.

"flap motor" ami lázárja az utasteret, vagyis azt a "zsanért" mozgatja?

Nem hiszem hogy a külső hőmérséklet befolyásolná. A gyorsabb utastér felfűtés miatt alkalmaznám. Ezt írja is a kezelési.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12492) DeFranco válasza uffneked (#12490) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a wd40 is ken valamennyire csak nem tartósan meg tán össze is áll egy idő után. plusz ami kenőanyag van benne azt is kimossa.

tipikus vészhelyzetben mindenre jó de békeidőben (szinte) mindenre van jobb cucc.

(#12493) uffneked válasza DeFranco (#12492) üzenetére


uffneked
aktív tag

Jaja, először bírta pár napig, másodszor másnap reggelre már ciripelt. Úgyis terveztem venni lánc sprayt, legalább most motiváltabb vagyok. :))

(#12494) ReFleXx válasza szab13 (#12482) üzenetére


ReFleXx
addikt

Mk1 focus eseten ugy emlekszem lehetett offsetelni a fogyasztas merest a fedkompon. Nincs ilyen Mk2ben is?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12495) pet007


pet007
aktív tag

Hasznalt mar barki ilyen szalagot? Pirosat rendeltem bordo jott, felraktam megnezni milyen/mennyire ujjtoro, igazabol 20perc alatt fel lehet tenni. Velemeny?

(#12496) Hannibhál válasza pet007 (#12495) üzenetére


Hannibhál
őstag

Szerintem jól néz ki, hol lehet ilyet rendelni, vagy mi a pontos neve amire esetleg rá lehet keresni?:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#12497) pet007 válasza Hannibhál (#12496) üzenetére


pet007
aktív tag

En ebayrol rendeltem, de szerintem barmelyik nagyobb eboltban kapni. 4.4£ volt a 10 meter, nem egy ervagas.

(#12498) pet007 válasza pet007 (#12497) üzenetére


pet007
aktív tag

Bocsanat, ebay linket lefelejtettem: ebay

(#12499) uffneked válasza pet007 (#12495) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ez hogy megy fel? Ragasztod, vagy ilyen gumis-rücskös az alja, és ott marad magától? Királyul néz ki...
Légbeömlőt ha tekergeted-macerálod, nem fészkelődik?

(#12500) pet007 válasza uffneked (#12499) üzenetére


pet007
aktív tag

Nem ragasztos, ebay linken latszik szepen, ahogy irtad is gumi szorul be ket panel koze. Masszivan ottmarad, pl legbeomloknek olyan szorosan van, hogy ha akarod se nagyon mozgatod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.