Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) SzlobiG válasza bajnokpityu (#12541) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lyukas turbo cső?

(#12552) bajnokpityu válasza SzlobiG (#12551) üzenetére


bajnokpityu
félisten

P0299:85-24
Kód: P0299 - Turbó/kompresszor kevés nyomás
További hibakódok:
- A jel a megengedhető tartományon felül

P0299:00-2C===
Kód: P0299 - Turbó/kompresszor kevés nyomás
Állapot:
- DTC folyamatban - a lekérdezés idején szakaszosan jelentkezik

Ugyanahhoz a km óraálláshoz bejegyezve. Pieburgra gyanakszom inkább. Nagy mákom van, h egy régi jó cimborámnál holnapra kaptam időpontot, a héten még fél országot be kéne járnom. Ma is kellett volna egy 300kmes karikára, de ma inkább a Kiával indultunk. Annyi történt, h szépen felmelegedett a kocsi, miután kiért a városból, elkezdett előzgetni, egyszercsak check engine. Gyújtás le, majd vissza, hiba nincs kirakva. Itthon meg kiolvastam. Erő van bőven, nem lehetett észrevenni semmit. Amit tudok, csak eddig nem foglalkoztam vele, hogy leállítás után vagy 5-8mpig nyávog a pieburgom. Mióta megvettem, azóta ilyen ,tudtam, h kéne vele foglalkozni, de jó magyar gyerek lévén inkább fóliáztam, kerekeket vettem rá, ez meg kimaradt. :(

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12553) Goose-T válasza bajnokpityu (#12552) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem még nem is nyávogott (bár én inkább fingó hangnak mondanám) a Pierburg szelep minden leállítás után, csak néha, de inkább kicseréltettem, nehogy később nagyobb galibát okozzon. A tiedben egy vagy két Pierburg szelep van? Az EURO-5-ösökben már csak egy van, és köze van a turbógeometria állításához és a fékszervóhoz is. Gyakorlott autószerelő öt perc alatt kicseréli, de házilag is neki lehet állni, csak figyelni kell az irányokra, fel lehet cserélni állítólag. Az ára sem hatalmas, tizenpárezer forint.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12554) bajnokpityu válasza Goose-T (#12553) üzenetére


bajnokpityu
félisten

'13as, szóval valszeg 1 van benne. Ez vásárlás óta minden leállításnál fingik/nyöszörög. Eleinte azt hittem, ez tipussal jár, aztán olvastam, h nem kéne ennek ilyennek lennie.

van helyben unix is meg bardi is, ha van bevált, érdekel a tipusa. Vagy a Pierburg egyúttal márka is, szóval nincs belőle több fajta?

Ha van más hibaforrás, ami eszetekbe jut, ne tartsátok vissza. Sok időnk nincs :) Annyit láttam, h legesélyesebb a pierburg, aztán turbocső, aztán az érzékelő maga, majd a turbo.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12555) szab13 válasza ReFleXx (#12494) üzenetére


szab13
aktív tag

Tankoláskor természetesen mindent nullázok, az átlagot is. Minden esetben +1L -el többet mér.

(#12556) Goose-T válasza bajnokpityu (#12554) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt a fajta vákuumszelepet tudtommal csak a a Pierburg gyártja. Ami gyári Ford, az is Pierburg.

Itt egy leírás róla egyébként, ezt a barna cuccot keresd:

12 ezerbe kerül nagyjából.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12557) bajnokpityu válasza Goose-T (#12556) üzenetére


bajnokpityu
félisten

óó,köszönöm. :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12558) DZs válasza troll81 (#12511) üzenetére


DZs
senior tag

Szíjas.

(#12559) embe


embe
nagyúr

Korábban téma volt a kerékcsere, pontosabban a méretkompatibilitás.
2013-as Focusra a gyári méretű gumi mehet egy ET52,5 -es abroncsra ez alapján igaz? A gyári elvileg ET50-es.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12560) molnarpeter válasza embe (#12559) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mehet. Osztókör, középfurat, szélesség stimmel?

(#12561) embe válasza molnarpeter (#12560) üzenetére


embe
nagyúr

Konkrét még nincs. Pontosabban ami volt azt elvitték. Ezeket természetesen ellenőrzöm hogy stimmeljen, csak ugye az ET szám körül volt egy kis vita korábban.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12562) DeFranco


DeFranco
nagyúr

az normális ha járó motorral felemelve a kocsit forog az első kerék?

most emeltük, kipufogó hibakeresés miatt járó motorral és először mind a kettő forgott, aztán a bal megállt de a jobb tekert tovább. sok nyomaték nem volt benne azt mondta az ürge kézzel meg tudná állítani de forgott.

b) kérdés hogy akkor a bal miért nem :)

(#12563) molnarpeter válasza DeFranco (#12562) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olaj hajthat annyit.

(#12564) molnarpeter válasza embe (#12561) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Higgyünk a linknek, 46-55 között kb oké :D

(#12565) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

S-Maxról 2 literes benzinmotorral mi a vélemény? Van valami típushiba, amivel kéne számolni? Konkrétan ez a kinézett példány.

(#12566) SzlobiG válasza BigBlackDog (#12565) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tudtommal mazdatól van a motor, egy a gond vele, hogy sokat fog enni erre készülj fel és mellé nem is megy jól. Ekkora bódét dízelbe érdemes venni, vagy turbo benzin.

(#12567) Goose-T válasza BigBlackDog (#12565) üzenetére


Goose-T
veterán

Ééééés már el is vitték. :D Na pont ennyi esélyed van, hogy kifogj egy szívóbenzines S-Maxot.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12568) BigBlackDog válasza SzlobiG (#12566) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Közben már aktualitását vesztette, elvileg foglalózva van. Pedig tegnap este került fel... :(

(#12569) troll81


troll81
addikt

sziasztok karosszéria lakatost keresnék.egy autó teljes rendbe tételére. alváz üreg mindennemű rozsda eltüntetésére.ajtók is beleértve belül, mert az is hozzá tartozik.persze kellene rá valami időtartam garancia :D hogy rendesen megcsinálta a szaki.létezik ilyen valahol vagy szánjam rá a magam idejét és a védelmet magam csináljam meg az ajtókon. motortér tetőn csomagtér tetőn.

Szeretem az 1 focust van egy ami nem evett még meg a rozsda és tervben van újjá építeni.

(#12570) Goose-T válasza troll81 (#12569) üzenetére


Goose-T
veterán

Olvasd el ezt a cikket, azután gondold át ezt még egyszer.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12571) DeFranco válasza troll81 (#12569) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szólj majd nekem is. nem viccelek, tényleg érdekel.

(#12572) troll81 válasza Goose-T (#12570) üzenetére


troll81
addikt

szia igen tudom tavalyi a gondolat biztos hogy meglesz max hosszabb idő alatt ennyi.amit lehet megoldok én rajta.nincs rossz bőrben a focus de nem akarom hogy rosszabb legyen.és még nem verte ki a rozsda sehol ugy mond.(2004 06 st 170 Turiner) belseje is épp nem gyalázták le és jó árban kapom meg.

Én sem otthon dolgozom de ezzel is támogatnám az otthon maradt jó szakképzett szerelőket.

[ Szerkesztve ]

(#12573) SzlobiG válasza BigBlackDog (#12568) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem véletlen, sokan bevannak tojva a dízel hírek hallatán azt viszik a benyasokat mint ha muszáj volna.

(#12574) troll81 válasza SzlobiG (#12573) üzenetére


troll81
addikt

szia igen mert mindent többet fizet utána az ember illetve az ismerősök is benzineseket vesznek ez miatt meg fél villanyost :D szeretem a dieselt de nem mindenhol megengedett ennyi.az euro 6 meg városba is felesleges úgy is defosik.napi 20 30 km városban nem oda valo szerintem

(#12575) bajnokpityu válasza SzlobiG (#12573) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért több a baj is velük.

sportage topicban többek vettek 1.7d-t 500méteres utakra, és egymást győzködik, hogy ugyanmár ez koreai, nem fosik be. Kíváncsi leszek mennyi időt fognak kibirni, koreai ide/oda. Mert, hogy jobban megy (hja rohadtul fontos 500méteren), kevesebbet eszik, és hogy hülye aki egy millával többért veszi a benyát.

majd meglássuk. mondi pl rohadtul nem eszik jól városban.

egyébként én is úgy érzem, hogy lusták voltak a mérnökök 2008 körül, amikor a dpfet beletolták a dieselekbe, nem hiszem el, hogy némi dekázással ne lehetett volna még húzni a teknikán.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12576) SzlobiG válasza bajnokpityu (#12575) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lényegében kis távokra a benzines se jó az se melegszik be pár száz méteren ilyen hidegekbe, szóval régen is használták a dízeleket városban ugyanígy, csak ugye ott nem volt dpf és bonyolult technika ami letérdelt.

Az biztos hogy városba jelenleg egy kis szívó benzin ami jó választás, de én személy szerint nem szeretem őket, nekem kell a turbo a karakterisztika miatt. Ami a kis turbos benzineseket illeti ott meg a koxosodás a probléma ami városi használatot szintén nem szereti. :(

Dehogynem van olyan motorkód ami dpf nélkül tudta az euro 4-et smaxba, de talán mondiba is.

[ Szerkesztve ]

(#12577) HUTCHDB válasza SzlobiG (#12576) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igazabol nem neked szolna valaszkent, hanem a te hozzaszolasoddal es a benzinesekkel osszefuggesben lenne reakciom.
Aki nagy diesel ellenes, megmondana, hogy miert jobb egy benzines auto?
Nekunk cegesben csak az van.
Ugyanazon alkatreszek vannak benne (turbo, kettostomegu, egr, legmennyiseg, pdf, stb.).
Egy hangya hajszallal nem melegszik gyorsabban hidegben, es mar jo parszor volt mar szervizben pl. koxosodas miatt.
Arrol nem is beszelve, hogy kb 40-50%-kal fogyaszt tobbet, es ezzel osszefuggesben (nem csak a penztarcat figyelve), ami a kornyezetvedelmet illeti, kozel sem biztos, hogy ezen szorszoszam alapjan egy adott tavon kevesbe szennyezi a kornyezetet, mint egy korszeru diesel.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12578) bajnokpityu válasza HUTCHDB (#12577) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezek túlzó általánosságok. volt már nekem mindenfélém, mindegyiket szerettem valamiért.

nekem előző autóm egy 1.8tsi volt, cirka 200ló, 300Nm. képes volt 4.8at is fogyasztani, és normál országúti tempó mellett 5.6-6.2 körül evett. pályán, városban 9et, itt jobb 1 literrel, nem 40-50%al, a diesel, de kint 110ig gyakorlatilag ugyanannyit evett, mint a diesel mondi.

tsik nagy előnye, hogy 1800-6500ig végig ugyanakkora erővel húz, ilyet nem tud 1 turbos diesel, azoknak 3500körül váltás következik. a kéttömegű benyásban kvázi örökélet, dieselbe nem. diesel egyenetlenül jár, ez öli a teknikát. jóval egyszerűbb működés, nincsenek 2000baros befecsik, gázolajvisszavezetések, stb..
és kisebb károsanyagkibocsájtás is.

és de, jóval hamarabb melegszik, mind a diesel. kokszosodás engem nem érintett, 125e km alatt sose, ahogy többi nagy TSIs ismerőst se.

szóval ha lenne TSI szintű turbos benyása a fordnak, cserélném, de hirtelen. de nincs, inkább zabagépei vannak, és hajlamosabbak is letérdelni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12579) pet007 válasza bajnokpityu (#12578) üzenetére


pet007
aktív tag

Mk4 mondiban a 2.5t motor milyen? Maradnek mk4-nel, de diesel nem vonz, a 2.5t viszont papiron jol hangzik. Kiprobalnam szivesen milen a sima 2literes benyahoz kepest. De ha szethullos az a motor akkor felesleges menni utana. :R

(#12580) ReFleXx válasza SzlobiG (#12576) üzenetére


ReFleXx
addikt

jelenleg varosba villany auto a jo valasztas, csak azok meg kurva dragak :O

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12581) HUTCHDB válasza bajnokpityu (#12578) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En nem allitottam tulzoan.
A benzines igen is joval, joval tobbet fogyaszt, ugy ahogyan irtam is.
Akar korabbi sajat autoimat (szamtalan honda civic a 90-es evek kozepetol, vagy fiat uno 1.3tie, golf 1.6, stb.) akar a jelenlegi modern technologiakat nezzuk. Kb. 6-8 eve hajtom a tsi-ket es mercedes b220 turbo benzines is van vagy 3 eve (munkaban), mindegyik minimum 10liter kornyekerol indul varosban.
Varoson kivul pedig ugyanez a tobbletfogyasztas megvan. 130-nal egy diesel 5-6 liter korul eszik, a merci pl. 10-11 litert.
Nem mondom, lehet extrem sporolassal azt az alatalad emlitett fogyasztast hozni benzinesnel, de ugyanazon modon a diesel ugyanannyival fog kevesebbet fogyasztani. Pl. crtdi passatom 90-nel kepes volt 3,2-3,5 liter kornyeken maradni...
A melegedesi, koxospdasi problemakat napi szinten tapasztalom, 4-5 km -nel semmi valtozas nincs a vizhomersekletben a benzineseknel.
Kb. 15 eve van dieselem, mellette pedig munkahelyen csak benzines, igy boven van tapasztalatom mindket teren.

Mar vehettem volna tsi-t, de eszembe nem jutna ilyen fogyasztasi parameterek mellett, raadasul sok hibasodott meg, es 200e km folott, meg szinte mindegyik motor kuka. Alkatreszei ugyanazok, mint ahogyan irtam, de ezek nem is lenyegesek, mert egy tobb millios autonal ne legyen mar gond 2-300e km-nel egy 120e forintos alkatreszt kicserelni. (Pl. kettostomegu lendkerek.)

Ha a diesel egyenetlenul jar, akkor ugyanugy jar egyenetlenul egy 100e folotti benzines is, ingadozik az is boven alapjaraton.
A turbo nelkuli benzines sem nekem valo, nem megy, es az is literekkel tobbet fogyaszt.

Szoval en tapasztalatbol mondom, hogy szamomra semmilyen elonye nem lenne a benzines autonak, csak hatranya.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12582) bajnokpityu válasza HUTCHDB (#12581) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Chipeld meg normálisan fog enni. Felénk abszolút nem így működik , amit írsz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12583) OPiiPO válasza HUTCHDB (#12581) üzenetére


OPiiPO
addikt

véleményem szerint van igazság szavaidban, de erősen túlzol

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12584) HUTCHDB válasza OPiiPO (#12583) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezen orok vita lezarva, de nem ertem mi az erosen tulzo abban, amit irtam... :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12585) OPiiPO válasza HUTCHDB (#12584) üzenetére


OPiiPO
addikt

lezárva részemről is :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12586) bajnokpityu válasza HUTCHDB (#12584) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kvázi az egész :D

más: ki lett cserélve a turbo szabályzo szelep, Igen, ez, viszont a bárdinál ez listaáron 28, szóval kicsit több lett. a bosch ezt irta hibának. Azért Bosch szerviz, és nem gyári computer, mert 1 nap alatt ezt találtam, illetve ott egy jó cimborám dolgozik, bizom a munkájában. turbocső szerencsére végig hibátlan.

Viszont pont egy ford szerelőnél kéne dolgoznom holnap, aki szerint meg hiába gyári alkatrészt tettünk be, be kéne kalibrálni a szelepet, ne töltsön túl, se alul, és hogy igy esélyes, h le fog tiltani a p*csába. Azért kell újrakalibrálni, mert, hogy retkes.

Namost ez sztem (laikus, de mérnök vagyok) gyenge lábakon álló elmélet. 2 ok miatt: sztem gyártásnál nem kalibrálnak be mindent egyessével, arra van a szoftver finomhangoló része, másik meg milyen retek, ez a szelep a turbo tisztábbik oldalánál van. Azt válaszolta erre, hogy amikor retkelődik a szelep, akkor beszűkiti a pierburg működési tartományát az automatika, és a szoftver meg nem tud arról, h cseréltük a pierburg mágnesszelepet. Ugyanakkor lehet talán elkerülök egy bajt.

Egyébként a kocsi kicsit jobban megy, eddig a map 230-240ig ment, most 260kPaig. Ez 1.3 bar helyett 1.6ot jelent?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12587) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#12586) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hivom az érdi fordot, mondják úgy jó, ahogy van, nincs rajta mit kalibrálni, ez csak egy szelep :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12588) pet007 válasza bajnokpityu (#12587) üzenetére


pet007
aktív tag

Az nem lehetseges, hogy szerelod ecu-ra gobdolt hogy nem artana resetelni, hogy ujratanulja vezerlest? Az kb meg nem lenne annyira hulyeseg.

(#12589) SzlobiG válasza bajnokpityu (#12587) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt nem is értem honnét szedte a szervizes. :) Max egy tanult értékeket resetelnék azt annyi.

(#12590) bajnokpityu válasza SzlobiG (#12589) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csak 1 dologra tudok gondolni, miszerint másik pierburg márkájú szelepre gondolt.
Ami viszont jó, h a régi cimbi bólogatott, h jól megy a szekér, ki csinálta :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12591) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Volt osztálytársam autója. Ha valaki pont ilyet keresne:
FORD GALAXY 2.0 TDCi Titanium Powershift (7 személyes ), 2014-es (9. hó)

⭐ Stella

(#12592) HUTCHDB válasza radi8tor (#12591) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez nagyon jo aron van! (Ha nem volt torve, es igazoltan annyi a km.)
Ha picit hamarabb jut tudomasomra, beneveztem volna ra, de mar vettem egy s max-ot.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12593) radi8tor válasza HUTCHDB (#12592) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap osztotta meg Facen.

⭐ Stella

(#12594) ReFleXx válasza radi8tor (#12591) üzenetére


ReFleXx
addikt

felniket vinnem 😁

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12595) HUTCHDB válasza ReFleXx (#12594) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az s max-omon is ilyen 18"-os van. Nagyon szep, de egyertelmuen kemenyebb vele az auto, ami a mi utjainkon hatvanyozottan erezheto.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12596) ReFleXx válasza HUTCHDB (#12595) üzenetére


ReFleXx
addikt

a szepsegert meg kell szenvedni, szoktak mondani😀

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12597) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A radar nalatok jelzi a targyaktol valo tavolsagot, vagy csak sipol?
Nekem ez szokatlan, hogy nincs kejelzes.
Viszont vannak olyan convers-szek, amelyek jelzik:

Valamit ehhez kulon be kell allitani?

.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12598) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

Ha a motor tiszta kosz, retkes és ótvar kinézetű, milyen tisztítóval érdemes a nekiállni? Mivel 2.0TDCi, a nagynyomású motormosás nem alternatíva.

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12599) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma lehet kilyukasztottam az alvázat egy aszfalt darabbal. Indultam el a zöldnél és az előttem levő autótól nem láttam, hogy mi van az úton. Rámentem és koppant a küszöb alatt.

Pénteken szerviz, majd alá nézek. :U

⭐ Stella

(#12600) zozyk válasza HUTCHDB (#12597) üzenetére


zozyk
addikt

Ha jól tudom, ezt a power_ford által felhekkelt conver+ tudja. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.