Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#40601) Raymond válasza Piftuka (#40600) üzenetére


Raymond
félisten

"Hát nincsen manapság egyetlen olyan SSD sem, ami legalább 1 éven keresztül tartaná a 100%-os kondícióját?"

Az osszes piacon levo SSD tudja, csak attol fugg hogy mennyit irsz ra.

Igaz erre mar csak nem egesz 250TB-t tudsz rairni mielott lemegy a kondicio nullara es ezt a mostani tempoval 33 ev alatt siman elered. Szerintem hasznalhatatlan szemet ez a modell, nem is kellet volna ajanlani, remelem nem az itteni tanacsok alapjan dontottel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40602) Dragon3000 válasza Piftuka (#40600) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért is kellene tartania? A gyártó által megadott írási mennyiség alapján csökken általában a kondíció, de ez csak annyit jelent, hogy 0-nál elveszted a garanciát, az ssd akár még évekig is működhet utána.

(#40603) Doky586 válasza Piftuka (#40600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előszöris itt csak a HDS értéket mutatod nem a SMART értéket.

Másodszor sok gyártó a 100-ról 99-re való lépést arra használja hogy a jelezze hogy a lemezt a user elkezdte használni (írt rá pár tucat gigát). Nincs jelentősége.

(#40604) István89 válasza Piftuka (#40600) üzenetére


István89
tag

Szerintem nincs, de ha rövid időn belül sok írás történik, akkor hamar elkezd csökkenni, de számít ez? Ha 15+ év múlva a HDS 0 %-os kondíciót fog kiírni se jelenti azt, hogy az SSD nem használható tovább, viszont addigra már valószínűleg más SSD lesz a gépben. :)

Ha megnyugtat, akkor az én evom idén februárban és márciusban is esett 1-1%-ot. Igaz közel 4 évig nem változott, de az SSD-nél ez ilyen. A samsungnál a HDS szerint a wear leveling count-ot veszi alapul a kondíciónál, ami január vége óta emelkedik gyorsabban. Biztos a win10 miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#40605) proof88


proof88
addikt

Vettem egy Samsung PM871b MZNLN128HAHQ-000L1 128 GB M.2 SSD-t, beraktam egy Axagon EEM2-U3 M.2 USB 3.0-s házba.
Nekem jó lesz, pendrive helyett tervezem használni.

(#40606) King Unique válasza proof88 (#40605) üzenetére


King Unique
titán

Igen, egy hagyományos pendrive-nál kb. akármelyik külső SSD gyorsabb, meg az utóbbiaknál inkább szokott működni a GC, WL, UASP, SMART, TRIM, stb. Viszont a legacy W7 alatt az SSD sebessége nem lesz kimaxolható USB 3.0-n, mivel nem támogatja az UASP-t. Meg az utóbbi hiánya miatt a UNMAP (TRIM) sem fog működni, hiába támogatja maga a külső ház. Modernebb Windowsoknál (8.1, 10) viszont nem lenne téma, azoknál oké ezek támogatása.

(#40607) proof88 válasza King Unique (#40606) üzenetére


proof88
addikt

Majd lesz Win10 is, csak még nem jutottam el odáig. :D

(#40608) zorzy4 válasza Piftuka (#40600) üzenetére


zorzy4
őstag

Szia! Korábban én is ezen problémáztam. Míg a közel 10 éves OCZ ssdm 100/100 értékekkel ment nyugdíjba, addig az a 4 ssd ami mostanában újonnan került hozzám, szinte napról napra csökken a kondíciója, miközben csak rendszerpartíciónak van használva.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#40609) Raymond válasza zorzy4 (#40608) üzenetére


Raymond
félisten

"szinte napról napra csökken a kondíciója"

Ha ez a valosagban is igy van akkor ra kell nezni mert ez azt jelentene hogy mondjuk egy nagyon alacsony 75TBW SSD-nel napi 1TB-ot irsz ra ami egy OS drive-nal nem eppen realis.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40610) zorzy4 válasza Raymond (#40609) üzenetére


zorzy4
őstag

4 darab különböző gépben 4 darab eltérő ssdnél?
Persze a napról túloztam, de hóról hóra biztos.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#40611) Raymond válasza zorzy4 (#40610) üzenetére


Raymond
félisten

"Persze a napról túloztam, de hóról hóra biztos."

Ez a lenyeg, mert nagyon nem mindegy hogy valami 3-4 honap (100 nap alatt) vagy 8 ev alatt csokken le 0%-ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40612) Piftuka válasza István89 (#40604) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem nincs, de ha rövid időn belül sok írás történik, akkor hamar elkezd csökkenni, de számít ez? "

Először is köszönöm, hogy kulturált emberhez méltó stílusban választoltál a kérdésemre!

A lényegre pedig rátapintottál; ugyanis nekem számít. Egyrészt zavar, hogy egy elméletben hibátlan eszközt már nem hibátlannak láttat a gyártója, illetve bármilyen szoftver.

Másrészt rossz emlékeket idéz, mert az Intel 535 SSD-m nagyon hasonlóan működött. Pár hónapig 100%-on állt, majd konstans módon elkezdett csökkenni a kondíciója, és mindössze másfél év után már a nagyon piros tartományban volt. Sajnos/szerencsére még 1-2 hónap elteltével a vezérlője meghibásodott, így több gond nem volt vele.
(Más kérdés, hogy a garanciális cseréjéből a forgalmazóval vívott több hónapos küzdelem lett.)

Egyszerűen örültem volna, ha ez az SSD legalább 1 évig azt mutatja, hogy a kondíciója kifogástalan.

Ha jobban belegondolunk, egy SSD, amelynek a teljes kapacitása használható, amelynek a sebessége olyan, mint új korában, és bármiféle hiba nélkül működik, az egy hibátlan eszköz a gyakorlati értelmezés szerint.

Kár tehát a gyártóknak ezzel a kondíció romlással "riogatniuk" a szoftvereiken keresztül. Ott a SMART tábla, azt úgyis nézi a user, aki ilyet használ, és érdekli ez a téma.
Aztán csak akkor reklamáljon a HD Sentinel, vagy a gyártó saját SSD toolbox szoftvere, ha meghibásodott egy NAND, vagy a vezérlő kezdi beadni a kulcsot.

Addig viszont az említett szoftverek 100%-os kondíciót mutassanak. Mint a HDD esetében.

"Aquila non captat muscas."

(#40613) *Ropi* válasza Piftuka (#40612) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...zavar, hogy egy elméletben hibátlan eszközt már nem hibátlannak láttat a gyártója, illetve bármilyen szoftver."

A hangsúly az "elméletben"-en van, ugyanis a felhasználó arról nem tud, hogy a motorháztető alatt esetleg már csak rágógumi tartja-e össze az egész kócerájt a szétesés pillanatáig. :D

Ez egyszerű állapotjelzés - az pedig, hogy valakinek milyen prekoncepciója van vele kapcsolatban, már más tészta tudni kell a helyén kezelni.

"Egyszerűen örültem volna, ha ez az SSD legalább 1 évig azt mutatja, hogy a kondíciója kifogástalan.

Ha jobban belegondolunk, egy SSD, amelynek a teljes kapacitása használható, amelynek a sebessége olyan, mint új korában, és bármiféle hiba nélkül működik, az egy hibátlan eszköz a gyakorlati értelmezés szerint."

Ez, így, konkrétan nem igaz, mert pl. a cellák állapota minden írási ciklussal degradálódik, vagy pl. a vezérlő egyre több blokkot cserél le a tartalék területről, hogy a látszólagosan hibátlan működés látszatát fenntartsa - az ilyen, a háttérben történő ráncfelvarrásokat jelzi a kondíció csökkenése.

"Kár tehát a gyártóknak ezzel a kondíció romlással "riogatniuk" a szoftvereiken keresztül. Ott a SMART tábla, azt úgyis nézi a user, aki ilyet használ, és érdekli ez a téma."

Már írtam, hogy nem riogatnak, hanem egyszerűen csak információt közölnek - ha valaki pánikol, az az ő prekoncepciójából fakad. Pánikolás előtt lehet kérdezősködni is, onnantól pedig rögtön a helyén kezelhető a dolog. A S.M.A.R.T. tábla egyébként még nagyobb félreértéseket tud generálni, több ok miatt is (pl. nincs aktualizálva a meghajtó adott firmware verziójához, vagy aki nézi csak egy értéket vesz figyelembe, holott több paraméter összevetése együttesen pontosabb eredményt adna, stb.).

"Aztán csak akkor reklamáljon a HD Sentinel, vagy a gyártó saját SSD toolbox szoftvere, ha meghibásodott egy NAND, vagy a vezérlő kezdi beadni a kulcsot."

A gyakorlatban ez úgy nézne ki, hogy június 54-én még 100% a kondíciója, június 55-én meg már 0, mivel a vezérlő nem opera rajongó, így nem dalol végig még 2 felvonást miután leszúrták / megmérgezték, hanem azonnal átrepül az Örök Bitmezőkre. Tehát nem lenne semmi visszajelzésed a várható meghibásodásról, hogy esetleg le tudd menteni a fontos adataidat, hanem egyszer csak minden előjel nélkül letérdelne (mondjuk a legtöbbször most sincs, de így legalább az esélye megvan, hogy az utolsó percekben elsuttogjon egy "végem van"-t. NAND-nál az a szerencsésebb, ha csak olvasható állapotban ragad, mert akkor legalább még olvasható, még ha írni már nem is lehet rá.

"Addig viszont az említett szoftverek 100%-os kondíciót mutassanak. Mint a HDD esetében."

A HDD-k esetében sem mutatnak 100%-os kondíciót (legalábbis, ha a firmware szinten nincs kozmetikázva).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40614) MaCS_70 válasza Piftuka (#40612) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gondolj bele: egy autó kondíciója is romlik az első beindítástól. Ez első métertől kopnak a csapágyak, öregszenek a műanyagok, deformálódik a hengerfej.

Csakhogy olyan csekély mértékben, hogy ebből még nagyon sokáig nem veszel észre semmit.

Igaz ez egyébként a HDD-k csapágyaira is.

Csak az SSD-knél éppen van egy állapotparaméterezés, amelyik megmutatja a belső folyamatokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40615) Graphics válasza Piftuka (#40612) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van olyan user, aki pedig sose nézi állandó jelleggel a kondíciót.

Mert nem ért hozzá, hanem csak használja :)

INkább szóljon a szoftver, annak nincs sok értelme, hogy 0-1 állapot van csak

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40616) Dragon3000 válasza Piftuka (#40612) üzenetére


Dragon3000
veterán

"Egyrészt zavar, hogy egy elméletben hibátlan eszközt már nem hibátlannak láttat a gyártója, illetve bármilyen szoftver."

Miért zavar? Jobb az ha élete végéig 100%-on áll és egyszer csak meghal? Az írási mennyiség alapján csökken a legtöbb ssd-nél a kondíció. Amúgy ha 0 lenne, akkor se lenne semmi gond, mivel vadi új ssd esetén is meghalhat a vezérlő, de az is lehet, hogy 10 évig elmegy. Ha nem az a cél, hogy direkt kinyírd, akkor a cella nem is fog ennyi idő alatt tönkre menni.

(#40617) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Lehet döglődő SSD az okozója az alábbi hibáknak? Már pár éve kezdődött akkor egyszer csak magától leszállt a VGA driver aztán Win is nehezen mászott fel. Viszont ha fenn volt akkor ment. Viszont pl a lemezellenorzest le kellett tiltani mert ha egyszer is indulás után lefutott akkor olyan szinten omlasztotta össze a rendszert hogy helyreallitani sem lehetett. Aztán a szellemesen hibák pl hogy egér valamikor magától rangatozott vagy epp mintha ki lett volna húzva nem is világított. Mindkét esetben kihuzas majd vissza megoldotta ebből olyasmire gondoltam hogy vmi szoftveres. Aztán nemrég már olyat is csinál hogy néha ilyen 1-5 másodpercre lefagy a rendszer aztán megy tovább de mindegy hogy böngésző van nyitva vagy valami játék. Illetve néha a hang is csinál olyat hogy ilyen pár másodpercre nekiall vegtelenitve visszajatszodni. 

Az SSD egy kB 8-10 éves Kingston 60GB-os. HDD Sentinel szerint 77% illetve volt egy tucat lemezre írási hiba. Mondjuk ez nem tűnik soknak. Viszont esrmenynaplo is tele van NTFS hibákkal. Érdemes egy SSD cserével megprobalkozni mint olcsóbb javítási kísérlet vagy ezeket nem okozhatja? 

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#40618) Graphics válasza laceszgamer (#40617) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdemes lenne igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40619) *Ropi* válasza laceszgamer (#40617) üzenetére


*Ropi*
félisten

Először a kábelt cserélném mert az olcsóbb (főleg ha piros vagy mustársárga), aztán ha nem segít, akkor az SSD-t is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40620) abdulka1 válasza *Ropi* (#40619) üzenetére


abdulka1
őstag

Mi a baj a sárga kábelekkel? Évek óta építek be Delock kábeleket, és eddig nem volt hiba egyetlen alkalommal sem.
Nem mellékesen költséghatékony, és a speciális kialakítású csatlakozókban is széles a paletta.

A pirossal egyetértek.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40621) proof88


proof88
addikt

Lehet lemaradtam valamiről, SATA kábeleknél mit számít a szín? Olyan ez, mint barkácseszközöknél a kék, zöld, vagy piros?

(#40622) Doky586 válasza proof88 (#40621) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van aki még arra is panaszkodik hogy nem olyan színű a ház világítása ami illik az alaplap színéhez.. :U

(#40623) *Ropi* válasza abdulka1 (#40620) üzenetére


*Ropi*
félisten

Évekkel ezelőtt volt egy rossz hírű (noname bérgyártott) széria, ami a nagyobb brandek kínálatában is előfordult, és sorban dobálta a crc errorokat - lehet, hogy még nem koptak ki teljesen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40624) Frawly válasza Piftuka (#40600) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nem releváns. Gyakran a HDS sem jelzi ki pontosan, meg sok SSD-nél alapból úgy megy, hogy ha egy keveset is írsz rá, akkor lemegy 99%-ra, de a következő 1%-os esés meg sokáig tart onnan, nem lineárisan történik. Ezen még nem aggódnék, hogy 100 vagy 99. Majd akkor kell figyelni, ha 50-70% alá megy, de attól is függ, hogy az mennyi idő/írás lesz.

(#40625) norba69 válasza Frawly (#40624) üzenetére


norba69
senior tag

A téma összefoglalóban linkelve van egy cikk, az SSD kondíciója, tények és tévhitek, érdemes lenne elolvasnod.
Mivel ssd-re torrentezek, van 30% alatti kondíciójú lemezem is, és nem aggódok érte, mert a kondíciónak nevezett érték, és az ssd állapota két külön dolog.

[ Szerkesztve ]

(#40626) Multibit válasza Frawly (#40624) üzenetére


Multibit
veterán

sok SSD-nél alapból úgy megy, hogy ha egy keveset is írsz rá, akkor lemegy 99%-ra
Bizony! Ez a 840PRO ma is üzemel a notimban, 98%-os kondícióval :K Hibátlan.

(#40627) zorzy4 válasza *Ropi* (#40619) üzenetére


zorzy4
őstag

Én is úgy vettem észre, hogy pl a piros kábelek csak sata1 alaplapokhoz jók. Lehetséges?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#40628) Graphics válasza zorzy4 (#40627) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem , én használok pirosat is, teljes sávszélességet tudok vele elérni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40629) Laccoss válasza zorzy4 (#40627) üzenetére


Laccoss
addikt

A szín csak azért van, hogy régen a konfigodhoz megfelelőt vehess. Manapság már nincs értelme, mivel egyrészt rejted minél jobban, másrészt a sok led-es cucc miatt értelmét veszti.

[ Szerkesztve ]

(#40630) Piftuka válasza *Ropi* (#40623) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez nekem is teljesen új információ! Nekem is van sárga és piros Delock kábelem, amit ~2-3 éve vásároltam. Igaz, szerencsére egyikkel sem volt probléma soha. Azért az eszem megáll, hogy mik vannak. :N

Mondjuk az új gépemhez fekete, minőségi kábelt vásároltam. Azokkal már csak nincsen probléma... :)

"Aquila non captat muscas."

(#40631) Piftuka válasza Frawly (#40624) üzenetére


Piftuka
veterán

Érdekes, amit írsz, illetve írtok a HDD-kről. Abból én sokkal többet "fogyasztottam" el, mint SSD-ből, és a kezdetektől használom a HD Sentinel-t.

Eddig nekem az mindig tökéletesen pontosan jelezte vissza a HDD állapotát.

Ami hibátlan volt, annak mindig 100% volt a kondíciója. (Illetve ez most is így van.)
Amikor pedig valamelyiknek 99%-ra esett a kondíciója, az hamarosan az örök "bitmezőkre" távozott.

"Aquila non captat muscas."

(#40632) Graphics válasza Piftuka (#40631) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Más az SSD és más a HDD.

A HDS sok esetben nem is ismer SSD-ket.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40633) laceszgamer


laceszgamer
addikt

"A lemezen a fájlrendszer szerkezete sérült, és nem használható. Futtassa a chkdsk segédprogramot a következő köteten: \Device\HarddiskVolume2."

"A Performance beállításazonosítóhoz tartozó teljesítmény-karakterláncok megsérültek, miközben a bővítményszámláló-szolgáltató folyamat (Performance) feldolgozta őket. A Performance beállításkulcs BaseIndex értéke a Data szakasz első DWORD-je, a LastCounter érték a Data szakasz második DWORD-je, és a LastHelp érték a Data szakasz harmadik DWORD-je."

Meg hasonlók vannak, chkdsk-t ráengedném az garantáltan kifektetné, bár most egyelőre kábel csere aztán ha az enm akkor SSD csere, remélhetőleg megoldja a problémát. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#40634) abdulka1 válasza Laccoss (#40629) üzenetére


abdulka1
őstag

"régen" nem is volt más színben, csak pirosban, gyenge minőségű csatlakozókkal.
Manapság is van piros, rögzíthető kivitelben, de a korábbi rossz tapasztalatok miatt messziről kerülöm ezt a színt. (tudom, hogy nálam is van hiba az irányítóközpontban ;) )

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40635) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Így néz ki pontosan, mondjuk az is érdekes, mikor lekaptam HDD Sentinelt, a letöltés végén pár mp-re szintén megfagyasztotta a gépet. Az a baj az írott adat menyniségét nem látom vele mivel próbaverzió, illetve a hibanaplót sem mutatja.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#40636) Doky586 válasza laceszgamer (#40635) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért kell levágni a képről a lényeget..?

(#40637) laceszgamer válasza Doky586 (#40636) üzenetére


laceszgamer
addikt

Azt hittem ez a lényeges, de melyik ami fontos lenne akkor felrakom azt a részét is hogy lászódjon.

Szerk. Közben visszalestem, 2011-ben vettem, szóval 9 éves, de volt még egy érdekes adat a régi adatlapon:
KINGSTON 64GB SATA2 2.5" SSDNow V100 SV100S2/64G ÉrtékelésÉrtékelésÉrtékelésÉrtékelésÉrtékelés 3 értékelés Elmentem
KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G SSD meghajtó tovább
Meghibásodási arány: 16,4%

Magyarul durván minden 5. megnyekkent, lehet akkor én még szerencsés vagyok

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#40638) Raymond válasza laceszgamer (#40637) üzenetére


Raymond
félisten

A SMART adatok a lenyeg. Mert az hogy pl. van rajta 23 reallocated sector az meg nem igazan problema. Mar ha az amit a HDS kiolvasott belole. Es ez a lenyeg hogy ezt kene latni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40639) laceszgamer válasza Raymond (#40638) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ideiglenesen átraktam HDD-re a rendszert. Mondjuk itt is majdnem megszívtam. Feldobtam rendszert fenn van, erre utána nem tudott bootolni, aztán meg keleltt cserélni az SSD meg a most rendszer HDD csatlakozóját, hogy a HDD kerüljön az első helyre.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#40640) Raymond válasza laceszgamer (#40639) üzenetére


Raymond
félisten

Semmi baja, a 175-os alapjan van az a 23 hiba amit irt, de a SMART annal meg mindig 100% es a Reallocated Sector Count is nulla. Ennel az SSD-nel inkabb csak amiatt lehetne aggodni hogy regi es a vezerlo megadhatja magat ha nagyon akarnak valami okot keresni, de annak hogy "77% a kondicio" semmi ertelme nincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40641) laceszgamer válasza Raymond (#40640) üzenetére


laceszgamer
addikt

Hát mindenesetre megrendeltem az utódját, remélem megoldja a gondot. Most ahogy nézegettem még tegnap Eseménynapló pl tele volt NTFS hibákkal, illetve ugye letiltott chksdk-val ment a rendszer, mert ha az lefutott akkor ugy vágta haza, hogy csak újratelepítés segített, konkrétan még visszaállítani sem lehetett.

A vezérlője ha megkergül az is képes ilyen dolgokat művelni? Mert pl a fagyás így belegondolva már pár hete is néha jelentkezett. Pl letöltöttem egy tömörített állomány, aztán ahogy tömörítettem ki, ugye rendszerlemezen, akkor is fagyasztotta pl. Most jelenleg HDD-ről megy a gép, friss rendszer, lekopogom eddig oké, csak azért na, kész nosztalgia, hogy mennyivel lassabb HDD-ről a gép :D

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#40642) Raymond válasza laceszgamer (#40641) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet a vezerlo haldoklik vagy lehet a kabel is. Majd ha megvan az utodja akkor letesztelheted par programmal lehet azert jonlesz valamire ha csak a kabel volt problemas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40643) *Ropi* válasza Raymond (#40642) üzenetére


*Ropi*
félisten

...Vagy a RAM.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40644) *Ropi* válasza zorzy4 (#40627) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, bármelyik színű kábel használható bármelyik jelenlegi SATA szabvánnyal, ha jó minőségű. Ha viszont rossz, akkor egyikkel se. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40645) laceszgamer válasza Raymond (#40642) üzenetére


laceszgamer
addikt

Hát a HDD most azzal a kábellel megy amivel az SSD ment, mivel fel kellett őket cserélnem, hogy HDD kerüljön első helyre. De remélem pénteken megérkezik, egy WD Green 120GB-os lesz az utódja.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#40646) Dr. Maci válasza Dr. Maci (#40533) üzenetére


Dr. Maci
tag

Kedves Fórumtársak, örömmel jelentem, hogy a WD kicserélte az SSD-t, ma szállíotta a UPS. Szóval nagyon korrekt volt a gyártó, és külön szeretném még egyszer nagyon megköszönni King Unique kollégának, hogy a figyelmembe ajánlotta ezt a lehetőséget. :R :R

Egyébként érdekes, hogy a gyártó a csomagolást nem gondolta túl, az SSD-t tartalmazó doboz simán mozgott a csomagoláson belül, noha ezt az RMA csomagolásra vonatkozó instrukciói között a garancia elvesztésének egyik lehetséges okaként említik.
Emellett még lesz egy kör a gyártóval, mert az új SSD garanciája idén szeptemberig él, aminek nem értem az okát. Szeretném elérni, hogy a meghibásodott drive garanciájáig terjesszék ki a jótállási időt, talán ez sem lehetetlen feladat miután magát az RMA folyamatot sikerült lebonyolítani. :))

(#40647) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Újdonság megérkezett

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40648) Graphics válasza Graphics (#40647) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szokásos alapok.

SM2258XT.

A NAND tipuskodjat még keresem, első találat Micron/Intel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40649) Frawly válasza Piftuka (#40631) üzenetére


Frawly
veterán

A HDD és az SSD két külön műfaj, máshogy működnek. Nem lehet összevetni a kettőt. Egyébként meg a HDS szerintem megbízhatatlan, nagyon ritkán tudja előjelezni a SMART-ból, ha tönkre fog menni. Az esetek 99%-ban nálam úgy döglöttek meg a HDD-k, egyik napról a másikra, se kép, se hang, hogy előtte 100%-osak voltak a SMART teszten, meg a HDS szerint is >1000 nap volt hátra nekik.

SSD-nél a 98-99%-os hátralévő élettartam még patyolatnak számít. Nem meghibásodást jelez előre, arra más SMART attributumok valók, általában akármilyen Error / Error Rate van a nevükben.

(#40650) Frawly válasza norba69 (#40625) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom miért nekem linkeled. Én is pont azt írom, hogy nem kell emiatt aggódni. Az 50-70%-ot csak példának írtam. Elvileg működőképes egy SSD 0% kondícióval is, de olyat azért nem látunk gyakran (30-50%-ot is rendkívül ritkán), mert
1) az emberek nem írnak rá annyit
2) mire annyit írna rá valaki 10+ év után, addigra az SSD vezérlője hal meg, a NAND fáradásától függetlenül, vagy a user upgrade-eli az SSD-t nagyobbra, gyorsabbra, stb..

Én is SSD-re torrentezek, egyik gépemben sincs már HDD. Azokat csak külső meghajtónak használom adatmentésre, archiválásra. Semmi másra. Nem is aggódok, ha valamelyik SSD-m tönkremegy, ha garis gariztatom, ha nem, akkor veszek másikat. Jelenleg a belső SSD-im mind 99-100%-osak még mindig, így 3 év után is, de eltérő mértékben vannak használva, eltérő gépekben. A fő gépemben, a fő OS alatt elkezdett hibázgatni (lightos linuxos felhasználás, mindössze 4,5 TB írás 3 év alatt) az 525 gigás MX300, áthelyezett szektorok, kissé emelkedett error rate, kicsit talán be is lassult az újkori sebességéhez képest, nem vészesen, de nem érdekel, megy, ameddig megy. Ha itt az idő, és kapok jó áron rendes helyi (angol) garival, akkor le lesz cserélve egy középkategóriás 1 terás SATA3 modellre.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.