Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#40851) Graphics válasza #21346560 (#40850) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha még gap pad lenne alá hibátlan lenne :D

De bőven megteszi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40852) #21346560 válasza Graphics (#40851) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát ahol a 3 kg hűtőborda van, ott van az is, de itt szegényesek a lehetőségek! :DDD

(#40853) Frawly


Frawly
veterán

Adalék a jajj, nem akarok friss Win10-et telepíteni, inkább magam előtt görgetek egy sok éves, teleszemetelt, belakott HDD-s rendszert, és szívok a rossz partícióeltolású, rosszul klónozott rendszerrel típusú embereknek: most tettem fel a Win10-et egy 8 éves régi ThinkPad X220-ra, SATA2-re limitált mSATA SSD-re. A 64 bites v2004 Win10 Prof telepítő Rufus-szal lett kiírva egy külső SATA2 SSD-re, erről ment a telepítés, de csak USB2 van a gépen, ezért ennek a sávszélessége limitált kb. 57 MB/sec-re.

Az egész telepítés megvolt így is 3-4 perc alatt. A MS egyszerűsített egy csomó telepítési kérdésen, telemetria, Cortana, offline fiók, stb., ezeknél kevesebbet kérdez a telepítő. Másik 5 perc, mire az első netre csatlakozásnál a Lemezkezelőben az egyik ismeretlen hardverre driver update-et nyomva letöltötte az összes hiányzó drivert, nekem kézzel már csak egy Lenovo UltraNav Synaptic touchpad drivert kellett letölteni és telepíteni, hogy a touchpad-en elérhetővé váljanak extra beállítások, mint pl. a kétujjas görgetés. Másik 5 perc, mire kb.-re beállítgattam a rendszert, nuku Windows hangok, Gyors indítás kikapcsolva, Start Menüből live csempék kiszedve, tálcáról sallang (keresés, Cortana) eltávolítva, normális háttérkép és ablakszínséma/téma beállítása, stb.. Még másik 5 perc, és már települt a Firefox, Double Commander, Netflix. Így belekerült az egész telepítés kb. 30 perc volt (ebben benne volt a lemezkép kiírása, csomó újraindítgatás is, meg a laptopból a SATA3 SSD kicsavarozása, hogy az azon lévő EFI partícióra ne gányoljon rá semmit a Win10 telepítője), és be van lakva 95+ %-ra, már csak a Steam fog felmenni, de a játékok nem lesznek letöltve, azok már egy kész meghajtóról lesznek hozzáadva, mint kész Library, meg 1-2 régebbi játékot telepítek majd fel, amik nem steamesek. Ennyit a nagyon nagy munkás belakási munkáról, amitől sokan annyian rettegnek, hogy életet és vért követel.

Így lett egy teljesen szűz rendszer, amin a legutóbbi évszakos update (2020 április) már benne van, bootidő kb. 6-7 mp. (majd levideózom telefonnal, lemérem stopperrel), leállás kb. 3-4 mp. Még egyszer hangsúlyozom, lepkefing erejű, alacsony órajeles, kevés cache-es, 2 magos, i5-2520M-es (magyarán nem tudja az SSD-ben rejlő tényleges sebességet se kihajtani), 8 éves üzleti szubnoti, amiben a vonatkozó SATA3-sebességet tudó mSATA 860 EVO csak SATA2 sebességre van korlátozva (köszönjük Lenovo), és a telepítés is csak egy USB2-re korlátozott SSD-ről ment (USB3.0-s port csak az i7-es alaplapon elérhető ennél a gépnél), UEFI bootmódban lett telepítve, GPT-s partíciós táblára, persze ez a default. Tehát semmi ilyen asztali i7, meg Ryzen, 100 mag, semmi 4-5 GHz-ről, és NVMe-ről nincs szó.

Még a 16 megás MSR/reserved partíció eltolása is automatikusan jó lett, amire itt korábban sokan panaszkodtatok, tehát minden partíció eltolása stimmel, 512 bájtos 2048 szekorral osztható szektorcsoportokon kezdődnek a partíciók, ami sztenderd egész MiB-os, 1024K-s eltolás, ami megfelel 4, 8, 16, 32K-t igénylő SSD-ken is, Linux alatt cfdisk-kel és számológéppel ellenőriztem. TRIM megy, defrag automatikusan letiltódott, semmilyen bővölést nem igényelt az SSD. Azt hiszem a Windows automatikusan lehúzta az Intel SATA/AHCI drivert, ehelyett javasoltabb lenne az MS SATA/AHCI driver, de nem érdekel, mert így is jó minden.

[ Szerkesztve ]

(#40854) Raymond válasza #21346560 (#40850) üzenetére


Raymond
félisten

Utos lett! :D :C

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40855) Frawly válasza havri1 (#40849) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem olyan jó neted nem lehet, hogy egy SATA3 ne legyen elég. Még ha egész nap gigabiten is tolod, max gázon, az is kb. 128 MB/sec, amit még egy SATA2 SSD is kiszolgál, akár randomban is, nem kell 2GB/sec-es NVMe.

Meg ha nagy mennyiségű torrent a téma, akkor NVMe helyett SATA3 PRO SSD-kre menj inkább rá az íráslimit miatt. Bár ha jobbfajta 3D TLC-s nem-PRO SSD-ről van szó, azok is szépen bírják az írásterhelést, elég sokáig tart, mire szétírsz egyet.

(#40850) Runo: nagyon baba :R Nekem tetszik, de ilyen „én vagyok a modder, ardzsíbi ezerrel öcsém” típusú emberek lehet frászt kapnának egy ilyen házi barkácsos megoldástól, de ha egyszer hatékony, akkor ennél kell maradni, nem a szépség számít. Igazából bármilyen egyszerű fémlap, borda megfelel, ami a hőleadó felületet megnöveli, mert a vezérlő chip nagyon apró, és annak nincs elég hőleadó felülete, vagy csak nagy légáramlás mellett elég.

Ez az NVMe hűtés inkább laptopokon problémás, ahol extra borda sem fér be, szellőzés is nuku.

Meg ugyanez szokott lenni az SSD rögzítésénél is, sokan vergődnek mindenféle sínnel meg 2,5-3,5 colos átalakítókerettel, aztán egy SATA SSD ellóg a levegőben, vagy függőlegesen is odacsavarozható szinte akárhova. Sokan túlzottan nagy feneked kerítenek neki. Jó, ez az M.2-nél már nem probléma, mert az alaplapra megy, vagy kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#40856) havri1 válasza Frawly (#40855) üzenetére


havri1
félisten

Így van. Bőven elég a SATA3!
1/1Gb -es a netem, 92MB-ra korlátozva, hogy maradjon böngészni stb.
Írás..hát igen. Jelenleg [Intel® SSD DC S3510] -ket használok raid0-ban pont emiatt. De rájöttem, a sima is elég, mire eléri a limitet, már amúgy is cserés lenne. Nem beszélve az árkülönbség miatt is, sokkal drágább. (ezeket se azért cserélném, mert már tele vannak írva, hanem mert kicsi)
A 2GB/sec -et én nem szeretném, ezt csak a PCIE limit miatt írtam.
A sebesség miatt (vezérlő) azért merült fel, mert egyidőben megy fel is le is ezen a sebességen, vagyis ideális esetben 92MB*2 amit minimum kell tudnia, hogy itt ne ütközzek limitbe. (cca 1,5Gbit)
Találtam sima Samsung 860 EVO 2.5 2TB SATA3 -at aprón.
Gyártó honlapján ez áll:
A legújabb alkalmazásoknak köszönhetően a 860 EVO akár nyolcszor nagyobb TBW-t (írott terabájtot)* biztosít, mint az előző széria. A legújabb V-NAND technológiával akár elérheted a 2,400 TBW-t is, vagy 5 év korlátozott garanciát!*
Hát, nem tudom..

[ Szerkesztve ]

havri

(#40857) Frawly válasza havri1 (#40856) üzenetére


Frawly
veterán

Az a 2 terás 860 EVO teljesen jó arra, amire akarod. Nagy íráslimit, elfogadható sebesség, az 500 MB/sec-et tartósan tudja tartani túlzott belassulás nélkül. Bőven van rajta NAND és DDR3 cache. Ha nem kérnek érte túl sokat, simán vehető, azzal mellé nem tudsz nyúlni.

Egyedül az ilyen BX500, A400, egyéb alsókategóriás vagy QLC (pl. Samsung QVO, Intel 660p) SSD-ket nem ajánlom, mert ezek nagy adatmennyiségnél hajlamosak 60-100 MB közé beesni. De minden más vehető, akár egy MX500, vagy WD Blue, SanDisk Ultra, vagy amit jó áron kapsz.

(#40858) havri1 válasza Frawly (#40857) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm szépen! :R
50 pénzért hirdeti, 1 éves, 2TB írással, 4 év garival még.

[ Szerkesztve ]

havri

(#40859) ubyegon2 válasza Frawly (#40857) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pontosan ennyi és DDR4

Cache Memory
Samsung 2 GB Low Power DDR4 SDRAM
forrás

Csak azért írtam a pontosítást, mert aki Samsung 860 EVO-t választ, az megérdemli, hogy örüljön. :K

[ Szerkesztve ]

(#40860) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Otthon ment a gép, egyszer csak bejött Win10 (1909, még nem kaptam meg a frissítést) kék hibaüzenet, mire elolvashattam volna, már leállt a gép. Bekapcsolom, s ez a hibaüzenet fogad. Biosba be tudok menni, de ott se látszik, hogy volna benne SSD, pedig benne van egy Crucial MX500 500GB. Meghallhatott? 2018 szeptember óta használom rendszernek, játékokat is erre telepítem.
Ha lehúzom a HDD-t, akkor nem látszik semmi tárhely a biosban, SATA-n van az SSD.


[ Szerkesztve ]

solfilo

(#40861) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hallottatok már róla? [link]
Win10 2004 + SSD: Elfelejti mikor optimalizálta utoljára, így naponta megteszi.

(#40862) solfilo válasza Vesa (#36340) üzenetére


solfilo
veterán

Csatlakozom, ha meghalt a (#40860)-ban írt SSD, akkor én se érvényesítem a garanciát a személyes adatok miatt. :(

solfilo

(#40863) Laccoss válasza solfilo (#40862) üzenetére


Laccoss
addikt

Vezérlő meghalásnál nem bukod az adatokat is? Tehát a szerviz sem hozza vissza.

(#40864) solfilo válasza Laccoss (#40863) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom, de ha így van, annak csak örülök.
Meg tudja valaki erősíteni, hogy nyugodtan visszaküldhetem gariba az SSD-t? Nem kell aggódjak a személyes adataim miatt?

Másik topicban javasoltak egy két dolgot, azokat megnéztem, nincs változás, nem érzékeli a gép az SSD-t.

solfilo

(#40865) Graphics válasza solfilo (#40864) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A szerviz nem fog foglalkozni vezérlő forrasztással és javítással olyan szintű költségeket hoz maga után, hogy nem éri meg a dolog.

Sőt, ezek javítása is erősen kérdőjeles. Adatmentő cégek "megbarkácsolják", ha kéri a user sok pénzért, de szerintem egy mezei cég nem kezd neki.

Cserélik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40866) solfilo válasza Graphics (#40865) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! :R

solfilo

(#40867) Danex


Danex
addikt

Lényegében vásárlás előtti vacillálásról van szó, de mivel még technológia és jövőbelátó varázsgömbös eredetű a kérdésem ezért nem a milyen SSD-t vegyek topikban tenném ezt fel.

Szóval a kérdésem, hogy átlag gamer jóska szintre van értelme a gyorsabb SSD-knek? Jelenleg 250GB-os SATA SSD-m van, igazából úgy érzem elég, tesztekből is az jött le ,hogy gyakorlatilag marginális a különbség játékoknál.

Viszont a PS5-nél ezt emelték ki húzó pontnak, hogy a gyors SSD miatt jelentős grafikai előny nyílt meg.

Mivel 1TB-os SSD lenne a cél amit nem szeretnék 2 éven belül cserélni ezért jól akarok most választani.

Személyes véleményem alapján ez PC-n egy jó ideig még nem lesz, hiszen a többségnek nem lesz sokáig még ilyen sebességű SSD_je úgy meg minek rá fejleszteni és ez inkább megmarad konzol szinten egy ideig még.

Nektek mi erről a véleményetek? :U

(#40868) Doky586 válasza solfilo (#40864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha ugyanarra a kábelre és portba dugod amin előtte látta a hdd-t, majd kikapcs csere és bekapcsolva a bios nem látja az ssd-t akkor nyugodtan viheted gariztatni, ők se fognak látni semmit belőle.

(#40869) solfilo válasza Doky586 (#40868) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi neked is! :R

solfilo

(#40870) Graphics válasza Danex (#40867) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én hosszútávon agyalva vennék egy csúcskategória alatti SSD-t.

3-5 év garanciával.

NVMe-s típust , ha támogatja az alaplapod.

A PS5-ös SSD-k esetében nem SATA megoldásokról beszélünk, íagy ha az alaplapod nem támogatja NVMe-t, akkor részedről nincs is további kérdés :D

Ha az a B450-es lap, ami az adatlapodon van, akkor pedig NVMe-t vennék.

Én többet is kipróbáltam, amire lehetőségem volt, nekem az irodai gépemben egy Intel OEM SSD van ( 1550/500MB/s sebeséggel )

Ez elég alap kategóriás, mégsem érzek marha nagy különbséget az otthoni HP EX900-asomnál. ( 2100/1500)

Tudom ,nem ez a mérőszám a lényeg, de napi hasznáaltban nem jön ki markáns eltérés.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40871) Danex válasza Graphics (#40870) üzenetére


Danex
addikt

Gigabyte Z370M D3H lapom van, így elvileg mehetnek a NVMe dolgok is.

1 x M.2 foglalat (Socket 3, M key, 2242/2260/2280/22110 SATA és PCIe x4/x2 SSD támogatás) (M2A_32G)

Ahogy nézem sima Sata SSD és NVMe 1TB-nál az kb 35 vs 50-55e kategória. Mondjuk ez az összeg 5 évre leosztva lehet nem éri meg a filózást.

(#40872) Graphics válasza Danex (#40871) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sokat drágult sajnos az SSD ára.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40873) milan18


milan18
aktív tag

Hali!

apu sata port- not installed! ezt írja ki a Giga auros lap, nem ismeri fel az új ssd-ét csak a régieket, a lap is és az ssd is új. Mi lehet a gond?

(#40874) Graphics válasza milan18 (#40873) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pontosan milyen SSD-t nem ismer fel??

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40875) milan18 válasza Graphics (#40874) üzenetére


milan18
aktív tag

Kington uvd 480

(#40876) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy vadiúj WD 240-et nem ismer fel a gép. Küldhetem vissza vagy állítgassak még valamit?

Update: most úgy néz ki sata2 portban megy, a sata3 portokon viszont nem. Eddig csak a 3-ast próbáltam. :F

[ Szerkesztve ]

(#40877) varmi2 válasza Panthera (#40876) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen alaplap, milyen csatlakozóba próbáltad a gép többi komponensei?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40878) Panthera válasza varmi2 (#40877) üzenetére


Panthera
őstag

Chieftec GPC-500S táp (új), Gigabyte B85M-HD3 alaplap, 2*4GB HyperX DDR3, DVD. A HDD-t direkt rá se dugtam még.

USB2 porton lévő pendrive-ról és DVD-ről próbálok win10 telepítőt indítani, de ezeket kiválasztva egyszerűen nem hajlandó elindulni.

(#40879) varmi2 válasza Panthera (#40878) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi nem indul el?
A bios látja az ssd-t? Ha nem, tedd át másik porba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40880) Panthera válasza varmi2 (#40879) üzenetére


Panthera
őstag

Az előbb még szerkesztettem a korábbi hsz-t, lehet hogy azt nem láttad.
SATA2 portban látja az SSD-t.

Kiválasztom F12-vel, hogy miről akarok, de egyszerűen továbbmegy és kiírja, hogy reboot and select proper boot device...

Na megint az lett a megoldás, mint már annyiszor, hogy egy külső DVD olvasóról ugyanaz a win10 lemez már indul.
Valaki meg tudja mondani, miért szívok folyamatosan ezzel? :F

(#40881) varmi2 válasza Panthera (#40880) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rosszul csinálod meg az usb-s telepítőt, tuti az a baj. Hogy mi a hiba azt sajnos innen nem tudom megmondani neked. Van a windowsnak saját telepítő készítője, próbáld azzal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40882) King Unique válasza Panthera (#40880) üzenetére


King Unique
titán

A telepítési adathordozó megfelelően (+ info) lett elkészítve, a bootolási módnak megfelelően tudatosan indítod és választod ki, vagy csak úgy összevissza, egyáltalán tudod milyen telepítést akarsz, vagy csak úgy random, ahogyan éppen sikerül alapon megy? Aztán maga a W10 ISO eredeti, honnan lett letöltve, pendrive oké, másikkal nem próbáltad, BIOS beállításai megfelelőek, szükség esetén frissítve lett a BIOS?

[ Szerkesztve ]

(#40883) Panthera válasza King Unique (#40882) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm a segítségeteket, majd újra elkészítem a képet, hátha az a baj. :R

(#40884) zizidor válasza Doky586 (#40861) üzenetére


zizidor
senior tag

"Win10 2004 + SSD: Elfelejti mikor optimalizálta utoljára, így naponta megteszi."

Tegnap olvastam róla, és tényleg elfelejti, minden újraindítás után azt írja, hogy még sosem futott. De nem akarja optimalizálni, csak jelzi, hogy optimalizálást igényel.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#40885) MaCS_70 válasza zizidor (#40884) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam 33, illetve 8 napja futott az optimalizálás a friss Win10 szerint.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40886) zizidor válasza MaCS_70 (#40885) üzenetére


zizidor
senior tag

Ha lefuttatom, bezárom a programot, majd pár perccel később megnyitom újra, már akkor is azt írja, hogy még sosem futott. SATA-s és NVMe-s gépnél is.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#40887) varmi2 válasza zizidor (#40886) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nvme-nel nincsen klasszikus trim parancs így annál lényegtelen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40888) zizidor válasza varmi2 (#40887) üzenetére


zizidor
senior tag

Persze, de ahogy írják, nem is a trim/unmap a probléma, hanem a rendszer visszaállításhoz használt fájlok tartalmát optimalizálja (átrendezi, tömöríti), ami írással jár, így viszont a szükségesnél sokkal gyakrabban megcsinálja.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#40889) MaCS_70 válasza zizidor (#40886) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem is vonom kétségbe -- de nálam tegnap este jól számolt. Ma meglátjuk, hogy ugrik-e a számláló.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40890) Napster82


Napster82
tag

Üdv. Újonnan vásárolt laptopomba egy 512GB-os NVMe Ssd van. Kérdésem, hogy az NVMe Ssd-t is károsítja a torrentezés? Van egy 1TB-s USB 3.0 külső merevlemezem, használjam inkább a külső HDD-t torrentezésre?

(#40891) Graphics válasza Napster82 (#40890) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fogja károsítani.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40892) Napster82 válasza Graphics (#40891) üzenetére


Napster82
tag

Köszi, akkor csak a régebbi típusú ssd-nél volt ilyen probléma. Legalább is ezt olvastam sok helyen.

(#40893) Armagedown válasza Napster82 (#40890) üzenetére


Armagedown
őstag

A sata csatolós ssdt sem károsítja.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#40894) varmi2 válasza Napster82 (#40892) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy adott cellát csak x darabszámban lehet átírni, ez a flash chippek saját tulajdonsága. Tehát ez vonatkozik minden flash chippet tartalmazó eszközre, pendrive, ssd, stb. Tehát az m.2 nvme ssd-re is természetesen. De régen ez túl volt lihegve. Az évek során rájöttünk, hogy tovább bírják a cellák mint gondoltuk. Valószínüleg tlc-s ssd-d van, ami a legrövidebb ideig bírja (kivéve a qlc) de még ez is bírni fogja sokáig. Hamarabb adja be a kulcsot a notebook majd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40895) Dragon3000 válasza Napster82 (#40890) üzenetére


Dragon3000
veterán

Röviden, minden ami ír rá az károsítja, de nem kell félni a torrentezéstől sem, ahogy már írták a cellák sokkal tovább bírják, mint ahogy a sok aggódó hitte.

(#40896) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Linkelek egy cikket. [link]
Nekem még nincs fent ez a frissítés, mivel a problémás gépeken ugye visszavonták, így már meg sem jelenik. De annyit kérdeznék, hogy poénból megnéztem ezt a töredezettségmentesítés részt és azt írja az ssd-re, hogy optimalizálni kell.
Mit csináljak? Foglalkozzak vele? Vagy itt nem kell ilyeneket csinálni?

(#40897) King Unique válasza Jack Oneill (#40896) üzenetére


King Unique
titán

Itt röviden arról van szó, hogy a 2004-es verziónál a meghajtóoptimalizáló jelenleg (vsz hamarosan javítva lesz) nem menti a státuszt és a futtatás idejét, ezért szükség esetén gyakrabban futtatja az optimalizálást. Ahol Windows 8 óta SSD-knél az optimalizálás = TRIM futtatása, ha manuálisan elindítod, akkor látszik is, hogy trimmelés történik ilyenkor, vagyis ezzel nincsen semmi gond. Ami esetleg problémás lehet egy másik cikk alapján az az, hogy állítólag (?) havi egyszer futhat valami intelligens defrag is, ami nem teljesen egyenlő a HDD-knél lévő standard töredezettségmentesítéssel, ami most az előbbi hiba miatt elvileg gyakrabban lefuthat. De azért tönkrevágni az SSD-t nyilván nem fogja, max. esetleg hosszabb távon lehet gond a + írás, de amennyit kibírnak manapság az SSD-k (akár TBW többszöröse, több 100 TB / több PB), még úgy sem feltétlen, meg addigra lehet a garancia is már lejárna.

[ Szerkesztve ]

(#40898) Jack Oneill válasza King Unique (#40897) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Értem, köszönöm. Ez így már érthetőbb sokkal :)

(#40899) tasiadam


tasiadam
veterán

Uvdozletem
Szuleim gepeben most neztem az ssd-t, es osi transcend vagy micsoda. Iras-olvasas pedig 450-80mb/s, es 64gb.
Lehet a 80as sebessegtol betyar lassu? Inkabb szerezzek bele egy ujabb cacheless ssd-t?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40900) zizidor válasza tasiadam (#40899) üzenetére


zizidor
senior tag

Cacheless = cache nélküli, emiatt lesz lassú az írás.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.