Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#36751) Doky586 válasza NdrewSunix (#36750) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor OK. Állítsd be hogy full gőzzel menjen a vga ventillátora és élvezd a sebességet.. :B

[ Szerkesztve ]

(#36752) NdrewSunix válasza Doky586 (#36751) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

:D Az durva lenne, felszállna a gépem. :)
Jelenleg most 14 %-on megy alaphelyzetben, ez nem vészes, de nem is örülök neki.
Lehet kénytelen leszek venni egy Pcie adapter neki. Nem lesz más megoldás.

(#36753) Dragon3000 válasza NdrewSunix (#36752) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudom milyen alaplapod van, esetleg nincs még egy pci-e 16x foglalat rajta?

(#36754) NdrewSunix válasza Dragon3000 (#36753) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

MSI B350 MortarM

(#36755) MrTwister válasza Dragon3000 (#36753) üzenetére


MrTwister
őstag

Az a helyzet, hogy ha a videókártya mellé bármit is raksz a másik x16-os slotba akkor az adott slot meg a videókártyáé is visszalassul x8-as módba. Itt pedig internetszerte megoszló vélemények találhatóak a neten, egyesek szerint lassul tőle a videókártya, mások szerint nem. Érdemes alaposan utánajárni. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#36756) Dragon3000 válasza MrTwister (#36755) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha megy a másik port is PCI-e 3.0-val, akkor azzal a vga-val nem hiszem, hogy bármit is észrevennél. Egy próbát megérne a dolog.

(#36757) NdrewSunix válasza Dragon3000 (#36756) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Sajnos a nagy VGA nem fér el alul a micro lap miatt a csatlakozóktól.

(#36758) DIGITAL2014


DIGITAL2014
újonc

Sziasztok! Vásároltam egy Asrock B450M Pro4-es alaplapot. A Windows 10 Samsung 970 EVO 250GB M.2 es ssd-ről fut. Beletettem mellé egy Kingston UV500 -as sata3-mas ssd-t . A problémám az lenne, hogy a windowsba nem látszik a kingston ssd. Esetleg találkozott már valaki ilyen problémával? A bios látja az ssd-t . Előre is köszönöm a segítségeteket!!! :R

(#36759) #93794560 válasza DIGITAL2014 (#36758) üzenetére


#93794560
törölt tag

A lemezkezelőben adj neki betűjelet!

(#36760) DIGITAL2014 válasza #93794560 (#36759) üzenetére


DIGITAL2014
újonc

A lemezkezelőn belül ezt hol tudom megcsinálni? Lemez 0 nak látja a samsung m.2 ssd-t. Lemez 1-nek pedig a kingstont X GB nem foglalt. A fájl kezelőbe viszont nem látni. Köszönöm válaszod! :R

(#36761) King Unique válasza DIGITAL2014 (#36760) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem lefoglalt, akkor nyilván nincsen particionálva, vagyis akkor meghajtóbetűjele sincsen, anélkül pedig eleve nem fog megjelenni a fájlkezelőben sem. Ha vadonatúj a Kingston SSD is, akkor először nyilván inicializálni kellene MBR / GPT séma szerint, majd a nem lefoglalt területre kattintva az új egyszerű kötet létrehozása opcióval particionálni és formázni. Ha az inicializálás már megtörtént, akkor értelemszerűen csak az utóbbi szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#36762) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok vettem egy új ssd-t (Samsung 860 evo 250Gb) de sajna a windows ( win 10 pro n ) nem ismeri fel. Biosban ahci-ra van beállítva minden sata. Már a win újratelepítés sem segített (nem erre lett telepítve). Van olyan cikk ami segít csak elkerülte a figyelmem? Természetesen a bios látja.

[ Szerkesztve ]

(#36763) King Unique válasza etejedu (#36762) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem az új SSD-re van telepítve a Windows, hanem egy másikra, akkor az első használatbavétel előtt nyilván particionálni kellene az új SSD-t, lásd az előbb választ. Vagy esetedben talán sehol nem jelenik meg, az eszközkezelőben, lemezkezelőben sem? Mert nyilván csak akkor lehet azt mondani, hogy nem ismeri fel a Windows, ellenkező esetben viszont nem... :N

(#36764) Frawly válasza King Unique (#36763) üzenetére


Frawly
veterán

Lassan a gyártóknak kéne erre gondolnia. Ahogy pendrive-oknál is általában fent van egy MBR-es FAT32 partíció, úgy SSD-n is lehetne egy MBR-es NTFS partíció. Persze a legtöbben úgyis OS-t telepítenek rá, és azzal particionálják (tipikusan GPT-re ma már), de ahogy a probléma gyakorisága mutatja, lenne ilyesmi előinicializálásra, particionálásra, formázásra igény.

Bár ez elvileg HDD-n is ugyanígy van, az is teljesen üresen jön, partíciós tábla sincs rajta, mégis csak SSD-n okoz gondot az ilyesmi.

(#36765) Stooner


Stooner
tag

Sziasztok!

Vettem egy Crucial bx500 as SSD-t,Gépem Acer Extensa 5620,windows 7.
Macrium reflectel-7.2.3825 klónozva lett rá a HDD-m ebben a formában:
Clone this disk-áthuztam az aktiv C-t ,amin a windows 7 van,ezt 40ről 90GB-ra módositottam(cloned partition propertis)+alingmentetXP (chs)-ről Win7,ssd-re változtattam
D-logical meghajtóval ugyanezeket csináltam
Csak ezt a 2őt mutatta,rejtett particiót nem

Beleraktam a gépbe HDD helyére és nem indul elegyedül a bios és ezt irja:A rendszerinditási kiválasztás nem sikerült,mert egy szükséges eszköz nem érhető el.

Biosban bootot nem kellett beállitani ssd volt az 1. a sorban,alapból IDE volt ,megpróbáltam AHCI módban inditani ,semmi-Ebben az esetben ,ha ssd-ről van szó melyik módban kellene inditani?

Segithetnétek,hol rontottam el,hogy nem bootol a lemezről a rendszer?

(#36766) Emperor_ válasza Stooner (#36765) üzenetére


Emperor_
addikt

A BIOS.ban nem szabad állítani az ahci és ide mód között, mert elötte a regisztrációs adatbázisban kell állítani.

A hdd-ről elindul?
Mutass egy képet az eredeti hdd-ről! A lemez kezelőben mutatva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36767) Stooner válasza Emperor_ (#36766) üzenetére


Stooner
tag

Elindul persze

(#36768) Stooner válasza Emperor_ (#36766) üzenetére


Stooner
tag

Itt rajta van az SSD is

Akkor ssd-t is nyugodtan lehet inditani Ide módban,ahogy eredetileg akarta?

(#36769) Stooner válasza Emperor_ (#36766) üzenetére


Stooner
tag

Ez is egy kis segitség lehet+
Hd Sentinelben-informáciok,SSD JELLEMZŐK:Minden támogatva,egy-az oprendszer trim funkció támogatva,letiltva mind a 2 lemez esetében

[ Szerkesztve ]

(#36770) King Unique válasza Stooner (#36765) üzenetére


King Unique
titán

Ha jelenleg a HDD-n működik, bootol a Windows, akkor az SSD-re történő megfelelő klónozás után is kellene. Ha esetleg nem, akkor a Macrium pendrive-ról bootolható WinPE változatánál van lehetőség javítani a bootolási problémákat. Meg ha van csatlakoztatva pl. USB-s meghajtó, ami esetleg bezavarhat a bootolásnál, akkor azt nyilván el kellene távolítani. Aztán ha eredetileg IDE módban lett telepítve a Windows, akkor nyilván az SSD-re klónozás után is annak megfelelően kellene használni, bootolni. Vagy ha már átállítod AHCI-re, akkor azt a Windows 7-ben kellene az alábbi leírás 4-es pontjában lévő módszer szerint a klónozás előtt, vagy után. Ha csak szimplán a BIOS-ban állítod át, akkor nem csoda, ha utána nem indul a rendszer és gondok vannak. Az pedig le volt írva a másik topikban, hogy ha USB-n csatlakoztatod az SSD-t, akkor azért mutat a HDS 80%-os teljesítményt és nem működő TRIM-et. SATA-n viszont már kellene, akár még IDE módban is a Windows alap driverével.

[ Szerkesztve ]

(#36771) Dragon3000 válasza Stooner (#36768) üzenetére


Dragon3000
veterán

A lapozófájl méretét a windows állítja vagy más miatt van 0,5GB eltérés a két rendszer között?

(#36772) Stooner válasza King Unique (#36770) üzenetére


Stooner
tag

Köszönöm!

Megfelelő klónozásnak megfelel az ahogy a leirtakban csináltam?Nem lehet gond ,hogy 40ről 90GB-ra módositottam(cloned partition propertis)+alingmentetXP (chs)-ről Win7,ssd-re változtattam?

Az nem gond,hogy a 2. képen Lemez 1-nél nem irja a rendszer,rendszerinditás,lapozófájl,....... szavakat?

A 3. képen mit jelent a C-nél pirossal irt rész,31k-bad?
Nem az a gond,hogy F-nél meg 1024k van(gondolom azért,mert az ssd-n alingmentetXP (chs)-ről Win7,ssd-re változtattam.Ez maradhat igy?

Csak mint laikus kérdezem.

Usb nem volt csatlakoztatva,

IDE módban is használhatom az SSDt,ha aktiv a Trim(Lecserélem Windows 7 alap IDE driver-ére), nem lesz gond?
Mi lesz a hátránya?

(#36771) Dragon3000

Ezt én sem értem,

[ Szerkesztve ]

(#36773) etejedu válasza King Unique (#36763) üzenetére


etejedu
őstag

Ok megcsináltam, particionálni illetve formázni kellett! Köszönöm!

(#36774) King Unique válasza Stooner (#36772) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nem kellene, hacsak esetleg a partícióeltolás nem okozott gondot. Ki lehetne próbálni 1:1-ben, eredeti állapotában átklónozni, viszont akkor meg utólag kell átállítani ezeket. De már az nem stimmel, hogy miért rossz az eltolás, ha egyszer W7 lett rá telepítve, az particionálta... Ha netán XP-vel volt korábban és a 7-es telepítőjével csak formázva, akkor lenne reális. A nem megfelelő partícióeltolás miatt mutat a program bad értéket a C-nél, a másiknál pedig azért OK, mert a Macrium azt már helyesen, 1 MB-os eltolással klónozta.

A lemezkezelőben az éppen aktívan futó Windows rendszerpartíciónál jelennek meg a leírt jellemzők, a többinél nem, tehát az normális. Ha IDE módban bootol a rendszer és működik a TRIM az alap driverrel, akkor maradhat akár úgy is. Viszont így az SSD lassabb lesz valamivel. Ha van rá mód, akkor célszerűbb átállítani AHCI-re az előzőleg linkelt leírás szerint.

Egyébként mennyire van belakva a rendszer? Ha nincsen nagyon és csak pár alap program van telepítve, akkor másik lehetőség a Windows reinstall normális módon. Azaz a W7 telepítőjével particionálva az SSD-t, SATA AHCI mód szerint telepítve, logikai helyett elsődleges partíciót létrehozva az adatoknak stb.

[ Szerkesztve ]

(#36775) Stooner válasza King Unique (#36774) üzenetére


Stooner
tag

Ha 1:1-ben, eredeti állapotában átklónozom(ez azt jelentené,hogy az eltolást Xp-n hagyom?) az 1 MB-os eltolást utólag is meg lehet csinálni?

Értem,
az SSD lassabb lesz valamivel-ez kb. mennyi százalék lenne,az ssd nem menne hamarabb tönkre?

Szerintem én telepithettem Chipset/INF- vagy külön IDE drivert-ezért nem merem ezt megkockáztatni.

Újrarakáson én is gondolkozok,csak nemtudom milyen drivereket kellene felraknom+frissitéseket,melyikeket ne szedjem le
-SATA AHCI mód szerint telepítve-ezt a biosban kell átálitani,?
-logikai helyett elsődleges partíciót létrehozva-ezt arra érted ,hogy csak 1 elsődleges lenne ,nem kellene a D
-a stb. mit rejtene még magában?Mit lenne még érdemes változtatni?

(#36776) King Unique válasza Stooner (#36775) üzenetére


King Unique
titán

Akár utólag is lehet partícióigazítást csinálni, az egyes külső particionáló programok tudnak ilyet is. Eredeti állapotában átklónozva a rendszert eleve bootolnia kellene, de akár a leírt módosítások után is. Már ha más nincsen elpiszkálva és tényleg az SSD az elsődleges boot eszköz a BIOS-ban, jó az az SSD, nincsen kábelcsatlakozási probléma, ugyanott a HDD működik rendesen és indul róla a Windows.

Lassabb lesz IDE módban, de általában nem olyan vészes. Ha konkrétum kell, akkor itt van ez és ez a példa. De az AHCI előnye még a hatékonyabb energiagazdálkodási- és vezérlési funkciók, valamint az NCQ támogatása. Ezért is célszerűbb azt használni, meg lenne érdemesebb arra átállítani, vagy esetleg aszerint újratelepíteni a Windowst. Az átállításhoz pedig már linkelve volt a leírás + arról is volt szó, hogy nem szimplán csak a BIOS-ban kell, hanem magában a Windowsban is. Az elsődleges partíció meg arra vonatozott, hogy mind a 2 elsődleges, nem felemás (elsődleges + logikai). Már csak azért is, mert MBR-lemezen max. 4 db elsődleges partíció lehet, vagy 3 db elsődleges és 1 kiterjesztetten belül több logikai.

[ Szerkesztve ]

(#36777) Stooner válasza King Unique (#36776) üzenetére


Stooner
tag

Köszönöm szépen a hozzáértő segitséged! :R

(#36778) Frawly válasza Stooner (#36775) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem ne klónozzál semmit sem. Vettél SSD-t, telepítsd rá újra a Windowst, rendesen, AHCI módban. Felesleges egy régi, rossz partícióeltolású, IDE módban összegányolt HDD-s telepítéssel szenvedni, ha sikerül is összehozni, dolgozol vele egy csomót, és nagy jutalom nem ér.

Míg a frissen telepített rendszeren biztosan jó lesz a partícióeltolás, és mivel figyelni fogsz, már AHCI módban lesz telepítve, és egy friss rendszer gyors is, így látni fogod, hogy az SSD milyen gyors egy friss telepítéssel (meg egyáltalán a telepítés is milyen gyors), ez lesz majd a base line, ezt fogod tudni később mérni ahhoz, mikor belakod a rendszert, hogy mennyire lassul be, ahogy szemetelődik, meg az SSD-n is egyre nagyobb a helyfoglalás. Ha más nem, tanulságnak is jó, hogy mit tud az SSD.

A D: partícióról meg simán másold át az adatokat az SSD-n a Windows-telepítés partíciója után létrehozott partícióra. Ne Marcriummal particionálj, hanem majd Win-telepítéskor a Windows telepítőjével. Az biztosan megfelelő partícióeltolásokat alkalmaz. Arra kiemelten figyelj, hogy már telepítés ELŐTT a BIOS-ban AHCI-n legyen a SATA vezérlő!!!

(#36779) Stooner válasza Frawly (#36778) üzenetére


Stooner
tag

Értem,igy fogok tenni!

Köszönöm a segitségeteket! :R

Egy kolegának szintén a C-nél pirossal irt rész,31k-bad ezen van neki a rendszer.
HDD-ről van szó,de SSD-t nem vesz.
Ha minitool partition wizarddal megcsinálja a C-n az align partitiont,nem fog a randszere összeomlani?
Mit nyerne vele,van értelme?

(#36780) Frawly válasza Stooner (#36779) üzenetére


Frawly
veterán

HDD-n is fontos már a partícióeltolás, mióta minden új HDD 4K fizikai szektoros (azaz egy szektor nem 512 bájtos, hanem 4096) már hosszú évek óta. Ugyanígy HDD-n is be kell kapcsolni az AHCI-t, mert gyorsabb lehet, főleg a több apró fájl elérése az NCQ kötegelt feldoglozása miatt. De ha nem SSD-je van, akkor nem értem hogy jön ez az SSD-s topikba.

Nyerni biztosan lehet a partícióeltolás javításával, de nem mindegy milyen HDD-ről van szó. Ha valami nagyon régi darab, ami még nem 4K-s, azon a hagyományos CHS eltolás a jobb, aminél a partíciók 63-mal osztható szektorhatáron kezdődnek, ez még azon alapult, mikor az IDE HDD-knél a CHS (Cylinder-Head-Sector) címzés volt használva, és egy fejhez még 63 szektor tartozott. Ilyen partícióeltolást alkalmazott a DOS, Windows 9x, 2k, XP, 2k3.

A megfelelő partícióeltolással sebességet lehet nyerni. HDD-nél lehet nem jelentős, de SSD-nél a sebesség a gyári érték 10-ére is visszaeshet, ha a partícióeltolás nem jó.

(#36781) gabo89 válasza Stooner (#36768) üzenetére


gabo89
senior tag

Szerintem a linken lévő leírást csináld meg és jó lesz. A "Fix boot problems on MBR/BIOS systems" részt.

indul a sörös aludni

(#36782) asdddsa


asdddsa
tag

Üdv! Van egy Transcend PCIe SSD 110S 256GB-os SSD-m amivel az a gondom hogy nem tud a gépem bootolni róla. Az alaplapom Gigabyte 890XA-UD3, nem mai darab így csak egy átalakítóval tudtam bekötni. A bios nem is látja, viszont a Windows telepítő igen, csak írja hogy nem telepíthető erre a lemezre, mert nem támogatja a rendszerindítást. Ettől függetlenül lezajlik a telepítés, de a végén nem indul a Win, hiányzó fájlra panaszkodik. Amúgy hibátlanul működik az SSD, ha nem rendszernek akarom használni. Valakinek valami ötlet?

(#36783) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

Az ssdok ot fejleszti még az alkotója?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#36784) Stooner válasza Frawly (#36780) üzenetére


Stooner
tag

(#36781) gabo89

Átadom,köszönöm mindkettőtöknek!

(#36785) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Samsung 860 PRO SSD-hez ha nincs jótállási jegyem, és szükségem lenne a garancia érvényesítésére, azt meg tudom tenni? Illetve hogyan tudnám SN szám alapján csekkolni az SSD korát / esetleges garancia idejét, van erre valami weboldal?

Illetve számít az esetleges itthoni garanciáztatásnál, ha nem Magyarországon lett vásárolva?

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv, N-vidi-A

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#36786) XDModesty


XDModesty
aktív tag

Sziasztok!

Van egy asztali gépem, samsung 970 evo ssd van benne. Használtan vettem, most felraktam rá a windowst, és minden második gépindításkor a gép egyszerűen nem ismeri fel az ssd-t. A bios se. Ha újraindítom akkor rögtön felismeri. És üzemszerűen, minden második alkalommal szar. Az előző tulajnál ilyet nem csinált. Tapasztalt valaki hasonlót?

(#36787) Frawly válasza XDModesty (#36786) üzenetére


Frawly
veterán

Milyen lap ez pontosan? BIOS-t frissítettél? Próbáld meg az M.2 csatiba újracsatlakoztatni vagy egy másik M.2 csatiban kipróbálni, hátha csak nem csatlakozik rendesen, vagy a foglalat nem jó.

(#36788) XDModesty válasza Frawly (#36787) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Gigabyte B450m Gaming alaplap
ha jól látom ezen csak 1 ilyen foglalat van

[ Szerkesztve ]

(#36789) #93794560 válasza XDModesty (#36786) üzenetére


#93794560
törölt tag

Találkoztam már olyannal, igaz, nem SSD-vel, hanem VGA-val, hogy a periféria lassan inicializálta magát az első bekapcsoláskor, és ezért a BIOS nem látta. Újraindításkor már magához tért, és akkor ment.

[ Szerkesztve ]

(#36791) Emperor_ válasza asdddsa (#36782) üzenetére


Emperor_
addikt

Alaplap csere, ha boot.olni akarsz róla.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36792) Emperor_ válasza Apucy01 (#36783) üzenetére


Emperor_
addikt

Ritkán. Új ssd típusokat szokott beletenni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36793) Emperor_ válasza N-vidi-A (#36785) üzenetére


Emperor_
addikt

Abban a boltban, ahol vetted.
Tudtommal nincs. Tudtommal nincs ilyen lehetőség.
Ha gondolod, hívd fel a Samsung ügyfélszolgálatot. De semmi jóval nem tudlak bíztatni.
________
A Samsung.hoz számla és garancia papír birtokában tudsz fordulni. A gari papíron hologram van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36794) Sabika


Sabika
tag

Sziasztok,

Van egy régebbi SSD-m kb 3-4 éves Adata p9000 azt hiszem 64gb-os.Csak rendszer van rajta.
Mostanában azt csinálja hogy nem mindig indul el a rendszer kiírja hogy telepítsek a gépre windowst majd nyomok egy resetet és utána jó lesz. Valamikor 3-4 resetre indul csak el. Mostanában észrevettem hogy a windows boot néha gyors néha viszont elég lassú.
HD sentinel 91% kondíciót ír és hibát nem jelez.
Ma cserélek sata kábelt hátha azzal van a baj. Néha pedig kék halál is beficcen system service exeption hibával.

Az a gond hogy nem tudom milyen amikor egy SSD haldoklik hogy tudom kideríteni?
Esetleg még mit próbáljak ki?

Köszi a segítségeteket

Sabján László

(#36795) asdddsa válasza Emperor_ (#36791) üzenetére


asdddsa
tag

Akkor jól éreztem. Nem sikerült sehogy se.

(#36796) Apucy01 válasza Emperor_ (#36792) üzenetére


Apucy01
őstag

sajnálom irtam neki emailt riportot és képet is küldtem de semmi már kb 1,5 honapja :S

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#36797) Emperor_ válasza Apucy01 (#36796) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos nagyon korlátozottan tud a témával foglalkozni...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36798) Doky586 válasza Apucy01 (#36796) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell aggódnod, nem vész el az info, majd belerakra a 2020-as kiadásba.. ;)

(#36799) Emperor_ válasza Sabika (#36794) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos ilyesmi előjelek szoktak lenni vezérlő hiba esetén.

Egy hds olvasási teszt és a gyártói programmal történő megtekintésen kívül nincs javaslatom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36800) Frawly válasza Emperor_ (#36799) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, szerintem is haldoklik az SSD. Bár elvileg az alaplapi SATA vezerlő haldoklása is okozhat ilyet, igaz akkor a többi SATA eszközzel is probléma lenne.

Én még azért a SMART-tot megnézném, mert az oké, hogy 4 éves, 64 gigás, meg 91% kondíció és nem ír hibát, de azért sokszor kiderülnek apróbb dolgok egyéb SMART értékekből. Nem biztos, de ingyen lenne egy screenshotot beszúrni róla.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.