Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#37301) ubyegon2 válasza Plasticbomb (#37299) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

100MB méretű mintákkal nincs értelme mérni, de a disks szerintem nem szekvenciális írást tesztel.
De lehet, viszont legalább 1000-es értéket jelölj neki.

Ebben vannak használható tesztelő cli parancsok:

Disk Speed Test (Read/Write): HDD, SSD Performance in Linux

még egy link

[ Szerkesztve ]

(#37302) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#37301) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sync; dd if=/dev/zero of=tempfile bs=1M count=1024; sync

Annyi észrevételem még lenne, hogy a fenti parancs fals adatot ad 1GB-tal, célszerű átírni 5 vagy 10GB-ra.

illetve nálad gondolom ennek az átírt változata kell: (az elérési út pontos megadása gondolom evidens)

sync; dd if=/dev/zero of=/media/user/MyUSB/tempfile bs=1M count=1024; sync

szóval a bs=1M-et célszerű átírni itt 5 vagy 10-re

A végén a tempfile-t célszerű törölni.

(#37303) Plasticbomb válasza ubyegon2 (#37301) üzenetére


Plasticbomb
addikt

10 minta 1000MB minta merettel is 600 MB/s.

Masolast rosszul fogalmaztam meg, iras teszt, nem masol, hanem csak ir. De hogy mas legyen a kep, hatha app problema, letrehoztam egy 16GB RAMDisket, abba felmasoltam egy 10GB filmet, majd onnan atmasoltam 970Prora. 1.4GB/snel akadt ki a masolas. Egymas utan ugyanazt a filet masoltam, mas nevekkel, s vegig 1.4GB/s volt a tempo.

Koszi a linkeket, atnezemoket, hathalesz valami bennuk erre vonatkozolag.

Hozzateszem, smart adatokat sem olvas ki, se self testet nem tud inditani a disks. Tul uj lenne? Amolyan linuxos vilagban megszokott modon majd ket ev mulva ismerni is fogja a funkcioit a linux kernel az uj hardvernek? S most nem Ubuntun vagyok, hanem Manjaron...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37304) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Adott egy ADATA XPG SX8200 PRO 256GB NVME SSD.

Van saját progija, amiben ellenőrizném a friss firmware-t, de ha rányomok a firmware frissítésre, csak az Adata kezdőlapját tölti be böngészőben, és ennyi. Ezt azért csinálja, mert a legfrissebb van rajta? És az adatokat valóban törli, ha frissíteném majd? Ezt írja ki ugyanis, miután rányomok a gombra.

:R

F1

(#37305) expendables


expendables
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy Samsung 970 evo m.2 ssd-t. Előtte egy sata-s ssd-m volt,ezen volt a win10.
Az új ssd-re átklónoztam a rendszert a macrium reflect programmal. Feltettem a drivert a Samsung oldalárol. A Windows betöltési sebessége semmivel nem lett gyorsabb. Ez normális? Windows alatt a tesztprogrammal hozza a megfelelő sebességet 3537/1426.
Az előző ssd-m kb 500/350-et tudott. Igazából a Windows betöltése az amit lassúnak találok.
A legújabb 1903-as frissítés van fent,lehet ez miatt? Vagy nincs jól beállítva valami a biosban?
Köszöm.

[ Szerkesztve ]

(#37306) Plasticbomb válasza expendables (#37305) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Windows betoltesi sebessegen mar nem javit sokat egy Sata SSD M2 SSD upgrade. Az csak a HDDrol SSDre lepeskor eszreveheto, utana inkabb olyan alkalmazasok profitalnak belole, amik komoly mennyisegu adatot mozgatnak. Pl egyes ujabb jatekok, illetve pl video edit alkalmaval johet elo. Meg ha hatalmas adatbazisokkal dolgozol, amikor meg javulhat a rendszer hasznalati erzetre.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37307) Doky586 válasza expendables (#37305) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SATA --> M.2
"A Windows betöltési sebessége semmivel nem lett gyorsabb. Ez normális?"

Igen: normális.

[ Szerkesztve ]

(#37308) expendables válasza Plasticbomb (#37306) üzenetére


expendables
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Viszont azt vettem észre,hogy a régebbi alaplapba ha beteszem az ssd-t,akkor sokkal hamarabb bebootol.
Most egy Z370 Taichi alaplapom van. Előtte egy Giga B360-as volt és ebben jóval gyorsabb a betöltés,mint a Taichi-ben. Ez mitől lehet?
Taichi boot idő--17 sec
Giga boot idő--8 sec
Természetesen a bios post utáni időt mértem.

(#37309) Plasticbomb válasza expendables (#37308) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nezd meg a biosban a boot beallitasokat: pls CSM -Fastboot stb.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37310) expendables válasza Plasticbomb (#37309) üzenetére


expendables
aktív tag

Ezeket hogyan állítsam be?

(#37311) expendables válasza Plasticbomb (#37309) üzenetére


expendables
aktív tag

CSM,fastboot ki van kapcsolva. Az jó így?

(#37312) Frawly válasza expendables (#37311) üzenetére


Frawly
veterán

A fastbootot nem a BIOS-ban kell nézni, hanem a Win10 beállításai között, az energiagazdálkodásnál, mit csinál a bekapcsológomb résznél ott alul, Gyors indítás a magyar neve. Amúgy normális, hogy az NVMe nem bootol gyorsabban a sima SATA3 SSD-nél. Vagyis gyorsabban bootol, de olyan kevés tized másodperccel, hogy ha nem stopperrel méred, nem érzékeled. Ezt egy csomószor leírtuk már itt a topikban, csak sokan nem hiszik el. Azt látják, hogy 3000 MB/sec-et tol át szekvenciális átvitelben, és ennek alapján azt gondolják, hogy akkor a bootidő is 6× jobb lesz. Nem lesz.

(#37313) Frawly válasza Plasticbomb (#37299) üzenetére


Frawly
veterán

Gnome Disks alkalmazást felejtsed el, hulladék, egyáltalán nem megbízható, amiket irkál.

Vagy azzal a dd paranccsal mérd, amit ubyegon írt, vagy ramdiskre (tmpfs) másolj fel fájlokat, és onnan másold tovább az 970-esre. Esetleg a fio-t próbálhatod ki, de az is elég áttekinthetetlen eredményeket ad. Linuxra sajnos nincs rendes lemezbenchmark.

fstrim az mindegy neki, az NVMe-s SSD-ket nem kell már TRIM, más mechanizmus gondoskodik a trimezésről.

A Linux kernel már jó ideje normálisan kezeli az NVMe SSD-ket, nem kell neki 2 év. A smartctl viszont lehet nem ismeri a 970-est, persze ismer néhány NVMe-s meghajtót is, de nincs mindegyik benne az adatbázisában.

[ Szerkesztve ]

(#37314) expendables válasza Frawly (#37312) üzenetére


expendables
aktív tag

Köszönöm. Hát én néztem az energiagazdálkodásnál de nem találom,amit írtál. Nem találom ezt a gyors indítást.

(#37315) Dragon3000 válasza expendables (#37314) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a hibernálást tiltottad, akkor nem fog megjelenni a gyors indítás lehetősége.

(#37316) expendables válasza Frawly (#37312) üzenetére


expendables
aktív tag

Nem tudom,számít-e de nekem a legújabb win10 van fent. 1903-as. Lehet ezért nem találom...

(#37317) expendables válasza Dragon3000 (#37315) üzenetére


expendables
aktív tag

Azt hol tudom megnézni,hogy le van-e tiltva?

(#37318) Dragon3000 válasza expendables (#37317) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha itt nem látod se a hibernálást se a gyors indítást, akkor tiltva van úgy mint nálam is.

Ha nincs tiltva, akkor így kellene látnod:

[ Szerkesztve ]

(#37319) Vikitorony válasza expendables (#37317) üzenetére


Vikitorony
tag

Illetve kikapcsolásnál a Start menüben is látszódik a Hibernálás, ha engedélyezve van.
Ha nincs ott, akkor le van tiltva.

Parancssorral (rendszergazdaként indítva) nagyon egyszerű ki-/bekapcsolni:
Kikapcsolás: powercfg.exe /hibernate off
Bekapcsolás: powercfg.exe /hibernate on

Forrás: Microsoft

(#37320) Dragon3000 válasza Vikitorony (#37319) üzenetére


Dragon3000
veterán

Illetve kikapcsolásnál a Start menüben is látszódik a Hibernálás, ha engedélyezve van.
Ha nincs ott, akkor le van tiltva.

Ezt cáfolja a második képem, mert nincs tiltva a hibernálás és ki lehet szedni a pipát, hogy a főkapcsolónál is látni lehessen.

[ Szerkesztve ]

(#37321) expendables válasza Dragon3000 (#37318) üzenetére


expendables
aktív tag

Nekem olyan,mint az első kép. Csak az alvás és zárolás van.
De azt furcsálom,hogyha ugyan ezt az ssd-t (970 evo) beleteszem a Gigabyte B360-as lapba,akkor a bios POST után 5-6 másodperc és betölt a win. Az Asrock Z370 Taichi lapban pedig 18 mp a POST után.
Ez mitől van?

(#37322) Dragon3000 válasza expendables (#37321) üzenetére


Dragon3000
veterán

Melyik gépben lett telepítve még a rendszer a 970-re? Tiszta telepítés került rá, amikor a Taichi lapba került?
Nem tudom, hogy a többlet tudása a lapnak mennyivel lassítja a rendszer indítást, de amúgy nem mindegy az a 12mp? Mert gondolom máshol nem veszel észre különbséget, mert csak a boot időt írtad eddig.

[ Szerkesztve ]

(#37323) expendables válasza Dragon3000 (#37322) üzenetére


expendables
aktív tag

Nem. A B360-as lapban egy sata-s ssd volt ezen volt a win. Ezt klónoztam át a Macrium Reflect progival a 970-re. Lehet ez a gond?

(#37324) Laccoss válasza expendables (#37321) üzenetére


Laccoss
addikt

Logót jelenít meg? Azt kapcsold ki, látni fogod mi fut a háttérben. Lehet usb vagy egyéb kontrollereket ellenőriz, és az lassítja a windowsindítást.

(#37325) expendables válasza Laccoss (#37324) üzenetére


expendables
aktív tag

Mint írtam is a bios POST után van a 18 mp. Tehát pörögnek a pöttyök 18 mp-ig.

(#37326) Laccoss válasza expendables (#37325) üzenetére


Laccoss
addikt

Ja, okés. Bocs, nálam a BIOS post az első képernyő, ahol elpörög a memória, meg kiírja a procit, meghajtókat stb.

Akkor előfordulhat, hogy hiányzik a friss telepítés, vagy valamelyik nem hozzá való driver miatt lassul be.

(#37327) Doky586 válasza expendables (#37323) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát (nálad) az nvme ssd lassabb mint a sata..

(#37328) expendables válasza Doky586 (#37327) üzenetére


expendables
aktív tag

Nem a sata-snál lassabb,hanem az (új) lapomban.(Z370) Ha visszateszem a B360-as lapba,akkor ott 5-6 mp alatt betölt a win. A Taichi lapon meg 18 mp. Mindegy melyik slotba teszem,mert ugye 3 db M.2 van rajta...

(#37329) Dragon3000 válasza expendables (#37323) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor szépen telepítsd újra azt a wint a 970-re.

(#37330) expendables válasza Dragon3000 (#37329) üzenetére


expendables
aktív tag

Ezek szerint olyan gond lehet,hogy más a chipset? Pedig feltelepítettem ennek a lapnak a driverét is.

(#37331) Dragon3000 válasza expendables (#37330) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kitudja, hogy mivel akadhat ilyenkor össze a rendszer, de mint írtam, ha csak a bootnál van ez, akkor kár vacakolni vele, ha zavar, akkor tiszta telepítést neki.

(#37332) Vikitorony válasza expendables (#37328) üzenetére


Vikitorony
tag

SATA-s SSD-t az új lapra (Z370) dugva mennyi idő alatt bootol be? (NVMe-st kiszedve)

De amúgy én is megpróbálnék egy tiszta telepítést az NVMe-s SSD-re az új lappal.

(#37333) expendables válasza Vikitorony (#37332) üzenetére


expendables
aktív tag

Na újraraktam a wint. Mindjárt más a helyzet. Ezek szerint a másik alaplap driverei kavarhattak be.

(#37334) Lajbymester válasza Raymond (#37298) üzenetére


Lajbymester
tag

Szerintem nincs éppen túlspilázva, nekem azt hiszem 90 vagy 89 fokig melegedett az első MX500, még ha csak a hőfokot írta volna annyinak, el is fogadtam volna, de nekem el is szállt (lefagyott) 90 foknál. Idegesítő volt, hogy még egy Steam-es játék frissítése is hazavágta. Aztán visszaküldtem a boltnak, ami küldött egy ugyanilyen típust, az is ezt csinálta. Végül dobtam rá egy bordát meg alá egy laptophűtőt, így már 70 fokig is nehezen tud felmenni. Szerintem azért te is látod, hogy 54 fokos alapjárat nem éppen a legnormálisabb egy SSD-nél.

Laptopban használod egyébként?

(#37335) Raymond válasza Lajbymester (#37334) üzenetére


Raymond
félisten

"Laptopban használod egyébként?"

Igen. Akku mellett. Nem panikol feleslegesen, csak melegebb mint a tobbi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37336) Semin válasza Lajbymester (#37334) üzenetére


Semin
senior tag

A 970 Evo plus is forrófejű, de a lapom gyári bordájával 70C-nál nem megy feljebb, és kezelhető marad. Kell a hűtés, ha más nem az élettartam miatt.

(#37337) Ciccuka válasza expendables (#37323) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egy friss reinstall mindig az a legjobb.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37338) Frawly válasza Ciccuka (#37337) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ezt javaslom én is mindenkinek. Szenvedni szoktak a klónozással, maguk előtt görgetnek egy több éves, belassult rendszert, elcseszik a partícióeltolást, stb.. A legtisztább újratelepíteni, SSD-re gyorsan felmegy minden OS, legalább látszik, hogy stock telepítéskor, ami még nincs belakva, mit tud sebességre az SSD, lesz egy alapérték, amihez lehet később viszonyítani. Igen, idő belakni újra, de majd belakódik, a most belakott rendszer is egyszer szűzen kezdte a pályafutását.

Azt sem győzöm hangsúlyozni, hogy újratelepítés előtt győződjünk meg, hogy a BIOS/UEFI-ben a SATA vezérlő AHCI-n legyen (ez NVMe-nél lényegtelen), ne IDE módban, és ha a gép támogatja, akkor CSM/Legacy BIOS boot helyett UEFI bootot használjunk, gyorsabb lehet vele a bootmanagerig a bootfolyamat, NVMe-nél ez sem fontos, mert az az esetek többségében már csak UEFI boottal képest csak bootolni.

A Win újratelepítés arra is jó, hogy az ember új főverziót tegyen fel a MS oldaláról letöltve, úgy kevesebb idő alatt felfrissül, nem telepítget frissítéseket órákig, meg érdemes kihasználni az alkalmat, hogy a használt alkalmazásokból is a legújabb verzió legyen beszerezve, ez főleg azoknál az alkalmazásoknál fontos, amik nem frissítik magukat rendszeresen.

(#37339) Dragon3000 válasza Frawly (#37338) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itt szerintem a sata klón nvme-re rakása volt a legnagyobb gond.

[ Szerkesztve ]

(#37340) King Unique válasza expendables (#37323) üzenetére


King Unique
titán

A klónozás még önmagában nem feltétlen lett volna gond, ha csak a meghajtó változik és nem maga a teljes hardverkörnyezet. Ellenben mivel másik gépbe lett rakva az az SSD, más eszközillesztők, esetleg BIOS beállítások stb., ezért az okozhat problémát. De ilyenkor sem lehetetlen megoldani, képes lehet így is lekezelni a Windows a hardverváltozásokat, valamint a Macrium Reflect és más hasonló programoknál is szokott lenni külön funkció arra, amikor teljesen más hardverkörnyezetbe kell pl. visszaállítani a mentést.

Az pedig érthető, hogy akinek egy nagyon belakott rendszere van, az nyilván nem fogja csak úgy a 0-ról újratelepíteni, meg az SSD cseréje, vagy egy Windows-funkciófrissítés miatt sem álladóan újra és újra eljátszani ezt. Pont erre való a klónozás, meg a Windowsnál a közvetlen build upgrade. Ha pedig jól működik a rendszer és nincsen vele gond, akkor pláne felesleges és indokolatlan állandóan újratelepíteni. Akkor lehet értelme, ha pl. másik gépre kell átvinni az OS-t, mint a mostani esetnél is. De még ilyenkor sem feltétlen kötelező minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#37341) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van egy Adata S596 Turbo 64GB SSD-m.
Nem bootol róla a gép.
Van rajta mini USB, másik gépre csatlakoztatva egy pillanatra látható meghajtóként és a könyvtárszerkezete, majd eltűnik mielőtt bármit megnézhetnék rajta.
Nem egy mai darab... elérte az élettartama végét?

üdv

(#37342) Frawly válasza -szabi- (#37341) üzenetére


Frawly
veterán

Ne USB-vel csatlakoztasd, hanem SATA-n keresztül, és nézz rá a SMART értékekre, vagy Adata SSD Toolboxszal, vagy HD Sentinellel, igaz utóbbi nem biztos, hogy ismeri. Esetleg Crystal Disk Info.

(#37343) Vikitorony válasza King Unique (#37340) üzenetére


Vikitorony
tag

Laptopban 256 GB-os SSD-ről költöztem 1 TB-osra, CloneZillával klónoztam első nekifutásra.
Korábbi Win install során a gyártó telepítője a partíció végére tette a WinRE partíciót, ami abból a szempontból érintett negatívan, hogy az 1 TB-os SSD-t is csak 256-osnak látta...
WinRE partíció törlése után (speciális újraindítás Parancssorral, diskpart) egyből megjelent a teljes 1 TB, csak azzal buktam az MSI Recovery-jét.

Így végül maradt a tiszta telepítés az MSI-s pendrive-ról. Szerencsére még nem volt nagyon belakva, így nem jelentett különösebben nagy gondot a clean install.

(#37344) Doky586 válasza Vikitorony (#37343) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért jól el lehet lenni a helyreállítási partíció nélkül is, főleg ha van egy telepítő pendriveod (ami teljesen kihelyettesíti). Csak kevesebb menüpontból állt csökkentett mód menülistája.

Én inkább más okból raktam tisztán újra és akkor már így hozta létre a lemezen meglevő D -n kívül a saját partícióit: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#37345) King Unique válasza Vikitorony (#37343) üzenetére


King Unique
titán

Mármint itt egy Windowszal előtelepített gépről, illetve annál a gyártó (MSI) saját, X GB-os recovery partíciójáról lehetett szó, ami nem összekeverendő a Windows telepítője által létrehozott WinRE partícióval (példa). Az "1 TB-os SSD-t is csak 256-osnak látta..." kijelentés meg gondolom úgy értendő, hogy max. a fájlkezelő, de nem a lemezkezelő és a program, meg közvetlenül kiterjeszteni nem lehetett a teljes lemezterületre, mivel a C után volt az MSI OEM recovery. Valamint a Clonezilla nem tudta ezt közvetlenül megoldani, mert egy jobb program nyilván igen... Például a Macrium Reflect esetében van lehetőség drag & drop módon, tetszőlegesen rakosgatni a partíciókat, valamint megváltoztatni a partíciók méretét még a klónozás előtt. Vagyis simán meg lehetett volna oldani, hogy a C méretét megnövelni, az OEM recovery partíciót meg pl. a lemez végére tenni. Vagy akár át sem klónozni, ha nem kell, illetve a Macrium esetében egyesével is kijelölhetők a másolni, klónozni kívánt partíciók. Továbbá akár utólag is van lehetőség a Windows lemezkezelőjével kiterjeszteni, de azt csak akkor tudja, ha közvetlenül mellette és utána helyezkedik el a nem lefoglalt terület. Viszont külső particionáló programok ettől eltérő esetben is képesek megoldani.

Ha nincsen nagyon belakva a rendszer és nem akkora gond a 0-ról újrakezdeni, akkor ilyenkor valóban opció lehet a clean install is. Viszont esetedben a leírtak alapján pont nem volt indokolt. :N Simán meg lehetett volna oldani anélkül is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37346) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Jelenleg sima 2,5"-os SSD-m van, ami 96GB-os. Tervezek egy nagyobbat, elgondolkodtam, hogy M.2-es lesz, amit egy PCI-E csatlakozóval kapcsolok a gépbe. Jól olvasom, hogy így 8Gb/s lehet a max (elméleti) sebesség? Mert a Sata 3-nak ugye 6Gb/s a maxxa.

Gyakorlatban vajon érezni fogok gyorsulást? Esetleg jobbak vagy rosszabbak (hatékonyságban /élettartamban) zek az M.2 SSD-k, mint egy "hagyományos" SATA csatlakozós SSD?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#37347) Frawly válasza RootRulez (#37346) üzenetére


Frawly
veterán

Alapvetően nem fogsz gyorsulást érezni normál felhasználásnál, de attól is függ, hogy milyen szoftvereket használsz, mennyire dolgozol nagy fájlokkal, milyen gyakran ejtesz meg nagy fájlmásolásokat SSD-n belül.

Azt is jó lenne tudni, hogy milyen gépbe tervezed, mert nem biztos, hogy az támogatja az M.2 NVMe-t, illetve ha támogatja is, akkor teljes sávszélességen.

(#37343) Vikitorony: a gyártó által feltett recovery partíciót jobb is törölni, feleslegesen foglalja a helyet, és amit abból telepítesz, tele lesz szutyokkal, adware-rel, stb.. Ne MSI-os pendrive-ról telepíts máskor újra, hanem az MS oldaláról letöltött friss Win10-zel.

[ Szerkesztve ]

(#37348) Ribi válasza RootRulez (#37346) üzenetére


Ribi
nagyúr

M.2-es SSD lehet NVMe és sata3 sebességű is.

(#37349) Frawly válasza Ribi (#37348) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ez meg a másik, nem is írtam, mert feltételez ez már egyértelmű, hogy az M.2 nem mond semmit, meg a 8Gbit/sec-ből gondoltam, hogy nem M.2 SATA-ról van szó.

(#37350) Ciccuka válasza RootRulez (#37346) üzenetére


Ciccuka
veterán

PCI Express 2.0: Scalable Interconnect Technology
PCI Express
Wikipedia

Which is Faster PCI or PCI Express
PCIe protocol (×1, ×4, ×8, ×16, ×32).
PCIe protocol (v1.x, v2.x, v3.0, v4.0)

PCIe 1x esetén például

PCI Express 3.0 / x4 esetén
8 Gb/s (1GB/s) x4=4GB/s ami a valóságban olyan 3850MB/s körül lehet

De vannak ilyen megoldások is még (PCI Express x8 vagy x16 adapter):

PCI Express 3.0 x16-os NVMe SSD-k a HighPoint-tól
PCI Express x16-os slotba ülteti az M.2-es SSD-t a SilverStone újdonsága

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.