Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#37551) Frawly válasza dugo_ (#37545) üzenetére


Frawly
veterán

WD Blue-ból van NVMe-s változat, a WD Blue SN500, ez a WD Black kistestvére. De abban igazad van, hogy nem tudni a kolléga honnan feltételezte, hogy SN500-ról van szó és nem M.2 SATA / SATA3 SSD-ről.

(#37552) Doky586 válasza Frawly (#37551) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy lehetséges tipp volt. Senki más nem adott tippeket a kérdezőnek a hibakereséshez. Csak azután miután a hiba megoldódott voltak okosabbak és támadtak rágalmaztak engem.. :(

(#37553) #93794560


#93794560
törölt tag

Egy új Crucial BX500 480GB sebességtesztje.

(#37554) Ciccuka válasza #93794560 (#37553) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hőmérséklet HDS-ben intenzív írás után?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37555) #93794560 válasza Ciccuka (#37554) üzenetére


#93794560
törölt tag

Közvetlenül a mérés után 46 fokot mutat. De ami az érdekes, hogy egy második teszt során a 4KiB Q8T8 és a 4KiB Q32T1 írások esetében nagyságrendekkel jobb eredményt mért.

[ Szerkesztve ]

(#37556) Ciccuka válasza #93794560 (#37555) üzenetére


Ciccuka
veterán

Erre gondoltam:

Van valami hűtése?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37557) szepsy


szepsy
senior tag

Hali!

Melyik a gyorsabb, jobb?
Samsung 970 Pro 1tb 3500/2700 mb/s
Samsung 970 evo plus 1tb 3500/3300 mb/s

Eddig azt hittem a pro a leggyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#37558) Ciccuka válasza szepsy (#37557) üzenetére


Ciccuka
veterán

Attól még hogy valami Pro, az nem csak plusz sebességre utalhat, hanem jobb minőségre is, több garanciára például.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37559) szepsy válasza Ciccuka (#37558) üzenetére


szepsy
senior tag

Ezért kérdezem :))

(#37560) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Samsung 970 Pro 512 GB Review
Samsung M.2 SSD evolúció: terítéken a 970 EVO Plus

SSD Reviews

1TB:
Samsung 970 Pro MLC 1GB DRAM 5 év 2018-as modell [link]
Samsung 970 EVO Plus TLC 1GB DRAM 5 év 2019-es modell [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37561) #93794560 válasza Ciccuka (#37556) üzenetére


#93794560
törölt tag

Most csináltam egy sebességtesztet. Rögtön utána ezt mutatja a Sentinel.

Mivel SATA3-as SSD, gondolom belül van valami hűtése.

[ Szerkesztve ]

(#37562) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Asus laptopba szeretnék egy SSD-t rakni, de mielőtt vennék egyet, felmerült a kérdés, hogy az alábbi két SSD közül valamelyik nem volna beleaplikálható?

Samsung SSd 850 EVO 500GB EMT02B6Q
Samsung SSD 860 EVO 1TB RVT01B6Q

Ha igen, az Asus rog GL552VX típusú laptopba mennyire bonyi beszerelni, illetve mlyen programmal vagy egyáltaln hogyan lenne arra mód, hogy a HDD-n lévő jogtiszta win10 és minden program átkerüljön az új SSD-re.

előre is köszönöm a segítséget.

(#37563) Laccoss válasza kerlac (#37562) üzenetére


Laccoss
addikt

[link]

Samsung Data Migration szoftverrel át lehet rakni az OS-t.

(#37564) kerlac válasza Laccoss (#37563) üzenetére


kerlac
őstag

Értsem úgy, hogy az írt két 2,5-es SSD nem jó bele? A dvd olvasó helyére sem? Boltban ilyet ajánlottak ezért nem értettem...

(#37565) Laccoss válasza kerlac (#37564) üzenetére


Laccoss
addikt

Bocs, azt nem néztem, hogy ezek 2,5"es SATA csatlakozós háttértárak. Akkor a vinyó helyére kell beraknod. Az adatmentést meg mondjuk megoldod egy másik számítógépbe rakva mindkét háttértárat.

Mehet a DVD olvasó helyére is, de általában a vinyó helyére rakják az ssd-t, és a vinyót rakják a dvd meghajtó helyére.

Egyébként miért nem m.2-ben gondolkozol?

[ Szerkesztve ]

(#37566) kerlac válasza Laccoss (#37565) üzenetére


kerlac
őstag

Mert az írt két SSD már megvan, sajátom. Amennyiben vennem kell akkor egyértelműen M2 lesz, miért is venném ki a dvd olvasot vagy hdd-t.

(#37567) kerlac válasza Laccoss (#37565) üzenetére


kerlac
őstag

Igaz átgondolva a dolgot, a legracionalisabb az volna ha az asztali gepemben lévő 480-as 2,5"-os menne a laptopba ahogyan írod, vagyis dvd helyére a hdd és hdd helyére SSD. Erről is van esetleg videó? Ebben az estben van valami program vagy mód amivel a telepített jogtiszta win10-et át tudom rakni mindenestül a ssd-re?
Az asztaliba meg menne az 1tb-s. Ebben is kellene atrelepites

[ Szerkesztve ]

(#37568) Laccoss válasza kerlac (#37566) üzenetére


Laccoss
addikt

"Asus laptopba szeretnék egy SSD-t rakni, de mielőtt vennék egyet, felmerült a kérdés, hogy az alábbi két SSD közül valamelyik nem volna beleaplikálható"

A "mielőtt vennék egyet", azt feltételezi, hogy nincs még és venni akarsz egyet, ami jó lesz a laptopba.

Mármint miről videó? Hogy kicsavarozol két csavart, kiveszed a vinyót, és ssd-t berakva visszacsavarozod? A dvd meghajtós csere kicsit bonyolultabb, szervizben megcsinálják, ahogy az ssd cserét is.

Tárhelyről tárhelyre teszed át az operációs rendszert, tehát teljesen mindegy, hogy az vinyóról vinyóra, vagy vinyóról ssd-re (esetleg ssdnél el kell végezni az allignálást), hisz ugyanúgy kell csinálni.

Nem azt mondtam, hogy rakd át a pc-be a meghajtót használatra, hanem csak addig, míg a rendszer átrakod a laptop vinyóról az ssd-re, de ha a dvd meghajtó helyére berakod, akkor az asztali gépbe sem kell átrakni.

Vidd el egy szervizbe, megcsinálják, és akkor nem neked kell foglalkozni a dologgal.

(#37569) zizidor válasza kerlac (#37562) üzenetére


zizidor
senior tag

Az én javaslatom: A leírtak szerint mindkét meglévő SATA interfészes, simán berakható a HDD helyére, tőled függ, hogy mekkora tárhelyre van szükség.

Én egy USB-s külső meghajtó házba szoktam tenni az SSD-t az OS klónozás idejére, szoftvernek a MiniTool-t használom, az tud klónozni, röptében átméretez ha kell, és a partíciókat is beigazítja. Nyilván a Samsung szoftvere, meg sok másik is használható erre a célra.

Csináltam én is olyat, hogy a DVD helyére raktam a HDD-t, beépítő kerettel, de ha elég nagy kapacitású az SSD, akkor én inkább nem tenném a gépbe. HDD ki, SSD be.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#37570) kerlac válasza zizidor (#37569) üzenetére


kerlac
őstag

Köszi Mindkettőtöknek!

Nyilván ha nem szükséges, elsősorban kerülni akarom a szervízelést, pláne ha nem veszek SSD-t, a csak munka mindig drágább, ha valami elba**ik a máshonnan hozott nem garis cucc a hibás...

Ez utóbbi megoldás eddig a legszimpibb, ezt én is meg tudom talán csinálni, HDD helyére be az SSD, régi HDD megy külső usb házba, rendszert meg átklónozom vagy másolom vagy akármi...

Asztaliban pedig úgyis érett egy teljes friss rendszer újrarakás, megy az új 1 TB-s SSD-re a win frissen. ez csak idő kérdése....

(#37571) kerlac válasza kerlac (#37570) üzenetére


kerlac
őstag

még annyi a szervízhez, hogy ahogy nézem M.2 beszerelése pikk pakk megy, rendszer átemelés utána, ez ssd nagyságtól függően 15e körül van. ha csak szervízelésre beviszem saját vinyóval, na az is annyiba lenne....

(#37572) Frawly válasza #93794560 (#37553) üzenetére


Frawly
veterán

Ez egész kulturált. Egyébként a BX500-zal nem lenne baj sebesség terén, csak ha eléred vele azt a pontot, ahol betelik rajta a NAND cache, de ez csak nagy írásoknál jön elő, mikor sok gigát tolsz rá (vagy nagyon csurig van az SSD adattal). Normál, mindennapi írási felhasználási mennyiségeknél nem lassul be, mert ilyenkor az apró 4K random írások vannak többségben, és a szekvenciálisak is pár giga alatt maradnak, az olvasás pedig egyáltalán nem érintett. Ráadásul ez a 480 gigás egy nagyobbik modell, minél nagyobb modell, annál gyorsabb. Még a Crucial SSD Executive-ban a Momentum Cache-t is be lehet kapcsolni, hátha tovább gyorsít az SSD-n.

[ Szerkesztve ]

(#37573) Frawly válasza kerlac (#37562) üzenetére


Frawly
veterán

Mindenképp a 860 EVO 1 terás legyen. Újabb modell, nagyobb TBW. Persze az 850-essel sincs baj, de azt drágán mérik, nem szokta megérni árban.

De azt sem lenne utolsó tudni, hogy pontosan milyen Asus laptopról van szó, mennyire régi, nem lép-e fel a 860 EVO-val inkompatibilitás.

(#37574) ricsi99 válasza kerlac (#37570) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha van asztali géped tök egyszerü.
hdd ki ,asztali gépbe be, és "lemezkép készités" vagy valami hasonló menü ...software válogatja...
ssd asztali gépbe be és "lemezkép visszaállitása" vagy valami hasonló menü ...software válogatja...
ssd pepattint notiba és megnéz minden rendben van e... ha igen örül ,ha meg nem akkor software csere ami jól megcsinálja... ebből majd az okosok ajángatnak (én a Paragon-t favorizálom)

ehhez nem kell szinte semmi ... tápodon biztos van + sata tápcsati ,a géphez meg fillérekért vehetsz a legközelebbi számtechboltba sata kábelt ha nincs tartalékba.

ui:ha a rendszerlemezt kipakolod usb-s külsö házba és arról inditasz valószínű hanyatvágja magát a win....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37575) szepsy válasza Ciccuka (#37558) üzenetére


szepsy
senior tag

Pro lett :)
Van ennél gyorsabb?
PM1725a?

(#37576) tomic


tomic
addikt

Beírom ide is hátha itt hamarabb kapok választ.

Lenne egy láma kérdésem mivel sajna összezavarodtam.
Volna egy [link] alaplapom amibe vettem egy Crucial MX500 M.2 sata SSD-t.
A lapom adatlapját nézve ebbe vehettem volna NVMe PCIe M.2 SSD-t is.
Jól értem,hogy ezt a két fajta SSD-t ugyan oda kell a lapba csatlakoztatni?
Ha igen jobban jártam volna egy PCIe-el mint egy Sata-al? Gyorsabbak ezek?
Van még 14 nap elállási időm ha esetleg ki kellene használni.

[ Szerkesztve ]

(#37577) ricsi99 válasza tomic (#37576) üzenetére


ricsi99
addikt

M.2 egy gyors pcie- x sávra illeszkedö cucc
Sata meg egy olyan foglalatba illeszkedő hagyományos cucc.

Mezei életben kb egykutya,,, ha nagyobb file-okkal dolgozol ,mittomén pl éjjel nappal nagyobb videokat vágsz akkor a gyorsabb jobb.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37578) tomic válasza ricsi99 (#37577) üzenetére


tomic
addikt

Tehát gyakorlatilag ugyan abba a foglalatba rakom bele mindkét típust.
Lapom meg majd kezeli.
Ha nem használom csak alap szintű felhasználásra akkor maradhat a sata-s is ezek szerint?

(#37579) #93794560 válasza Frawly (#37572) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy érzem, hogy ezzel a cache dologgal nagy gondom nem lesz, mert a gépen többnyire az Office van használva. Dokumentumokkal, prezentációkkal, és publikációkkal dolgozom rajta. Ezzel összefüggésben fotós munkákkal.

(#37580) Met


Met
nagyúr

Adata SU800 250 GB
62 nap működési idő alatt 1,16 TB írással 99% kondíció. Ez normális?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37581) ricsi99 válasza tomic (#37578) üzenetére


ricsi99
addikt

Te döntesz...

Ha a gyorsabbat választod akkor mindenféleképp nézd meg ,hogy a lapod támogatja e... rengeteg probléma van vele ,hogy elmész ,megveszed ,bepakolod a lapba aztán nem klappol.
Ha lassabat akkor meg osszák az észt ,hogy a másik gyorsabb lett volna.

Privát vélemény az ,hogy ez a technológia még gyerekcipőben jár

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37582) Raymond válasza Met (#37580) üzenetére


Raymond
félisten

Annal 200TB a TBW ugyhogy lehetseges, de vigyazz, ilyen sebessegel mar 29 ev alatt 0%-ra csokken ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37583) Armagedown


Armagedown
őstag

Lehet, hogy hülye kérdés, de egy retró rajongót érdekelhet, hogy egy mai ssd kompatibilis-e a régi nForce4 és nForce5 chipsetes alaplapokkal?
Működni fog-e velük a trim és egyéb, ami ahhoz kell, hogy ne nyírodjanak ki idő előtt?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#37584) Met válasza Raymond (#37582) üzenetére


Met
nagyúr

Csak azért kérdezem mert.
OCZ Vertex 3, 645 nap 8,69TB 100%
Kingston SHFS37A120GB 327 nap 1,05TB 100%

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37585) tomic válasza ricsi99 (#37581) üzenetére


tomic
addikt

Köszönöm a segítséget!

Maradok a sata-s mellett. 13000Ft helyett kellene legalább 24000ft fizetni pl egy Samsung 970-ért. Annyit nem ér így nekem.

(#37586) Dragon3000 válasza Raymond (#37582) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az lemaradt, hogy ettől még nem megy tönkre, csak eléri a garanciában megadott értéket :D

(#37580) Met
Nekem 90 nap alatt 4,72TB íródott az ssd-mre így 98%-on van, a Te 60 nap alatti 1,16TB-od nem valami sok, de nem kell vele foglalkozni, előbb meghal a vezérlő bennük, mint hogy ilyen használat mellett a cellák haljanak meg vagy előbb lecseréli az ember nagyobbra.

[ Szerkesztve ]

(#37587) Raymond válasza Met (#37584) üzenetére


Raymond
félisten

A regi MLC-s cuccoknal meg nem nezegettek ennyire, pl. a Crucial m4 nekem nem is szamolja mennyit irsz ra :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37588) ricsi99 válasza Armagedown (#37583) üzenetére


ricsi99
addikt

Megy. Bármi sata csatin elindul.
Egy régebbi via-s lapon ,(még 472-es cucc) szórakoztam a tuningal és egy 30-as ssd-vel volt megtámasztva
A trim meg egyéb fimomságok ,oprendszer függő.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37589) Bodz


Bodz
nagyúr

Mai szerzemény. Patriot Viper VPN100 512GB

Kellemesen hűs is, alapon 35 fok, kínozva sem megy 56 fölé.

[ Szerkesztve ]

(#37590) kerlac válasza Frawly (#37573) üzenetére


kerlac
őstag

Asus rog GL552VX a laptop és inkább a 480-ast tolnám bele, 1TB-s jobb volna asztaliba.

(#37591) kerlac válasza ricsi99 (#37574) üzenetére


kerlac
őstag

Köszi, nyáron megcsinálom!

(#37592) Ciccuka válasza Bodz (#37589) üzenetére


Ciccuka
veterán

Impozáns. Jó, hogy gyárilag van rajta hűtőborda.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37593) Frawly válasza kerlac (#37590) üzenetére


Frawly
veterán

Neked kell tudni, hogy mekkorára lenne szükséged. Csak azért írtam, mert konkrétan ezt a kettőt soroltad, és azt hittem, hogy csak ezek közül lehet választani. Samsungban nincs 480 gigás, csak 250, 500, 1000, stb. gigás.

Ez az Asus ROG GL552 laptop támogat SATA3 SSD-ket a HDD helyén, és M.2 SATA SSD-ket az M.2 foglalatban. M.2 NVMe-t nem támogat egyáltalán. A Samsung 850-es és 860-as szériával nem lesz baja ennek a gépnek, se SATA3-as, se M.2 SATA-s verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#37594) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Gigabyte AORUS RGB M.2 NVMe 512GB: Phison E12, 3D TLC ToshiBa BiCS3. Ötödik és egyben első nvme ssd-m, és bordásat akartam. Satához képest semmi gyorsulás winben. Nem teszteltem agyon, de ezek reális értékek? Eddig max 46 fok volt.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#37595) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Az első hszben található leírás alapján megcsináltam az SSD-n a tesztet.A gyári sebesség adatokkal összehasonlitva kicsit kevesellem,főleg a 4Kib Q1T1-es mérést,bár nem vagyok benne biztos a gyári adatok ezt irják -e. Rá tudna nekem nézni valaki mennyire jók az értékek a mérésemen? Csatolom a sebességtesztet és az SSDOK képet is.

Köszönöm.

Minden szinten,szinte minden.

(#37596) kerlac válasza Frawly (#37593) üzenetére


kerlac
őstag

Igen, igem, a Samsung 500-as. Hát igazándiből ez a minimum aminek manapság értelmét látom, tehát ez az alap. Talán a dvd helyére a legértelmesebb megoldás, mert külső rackban a hdd macerásnak tűnik mozgatáskor nekem... Illetve ha jól látom M.2 Sata Samsung 500-as SSd sem túl drága, 20k körül megy, ebben az esetben pedig minden alkatrész marad, csak be kellen pattintani...

(#37597) Frawly válasza m0rd0k (#37595) üzenetére


Frawly
veterán

Ez így valóban nem jó, a 4K T1 értékeknek 6-10× többnek kéne lenniük. SSDOK képet tudnál betenni?

(#37598) m0rd0k válasza Frawly (#37597) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Ott van a posztban az SSDOK kep is, de feltoltom meg egyszer, hatha csak nekem jelzi :)

Minden szinten,szinte minden.

(#37599) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok.
Nem rég vettem egy Kingston uv 500 ssd-t, 480 gbosat.
Az lenne a gondom, kérdésem,hogy mért nem érzékeli a Windows? BIOS lássa,hwinfo lássa,de a saját gépbe nincs ott. Op rendszer Windows 7 ultimate.
Előre is köszönöm a segítséget.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#37600) Met válasza heavygrip (#37599) üzenetére


Met
nagyúr

Felügyeleti eszközök, lemezkezelőben sem látszik?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.