Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#37501) Laccoss válasza Raymond (#37500) üzenetére


Laccoss
addikt

Miért lenne lényegtelen? Ha a gyártó úgy számítja az "elavulást".

Mondjuk maximum 30 TB (gyárilag megadott érték mondjuk) adat írható rá, akkor 3 TB-ot már elhasználtál, így 90%-on áll. Vagy olyan mint a HD sentinel a vinyóknál, hogy kiírja, hogy x év, hónap és nap múlva tönkre fog menni a merevlemez. Semmi jelentősége, de ad egy megközelítő adatot.

A kérdés az, hogy ha lecsökken 10% alá, vagy 0-ra, akkor az ssd lekorlátoz e minden féle írást, vagy sem?

Ezt az ssd-t még a gyártó oldalán sem lehet megtalálni szóval...

[ Szerkesztve ]

(#37502) Raymond válasza Laccoss (#37501) üzenetére


Raymond
félisten

"Miért lenne lényegtelen?"

Mert ez egy 256GB-os MLC-s SSD, meg 120/128GB-os TLC-s sincs olyan ahol csak 25-30GB kozott lenne a TBW hatar nemhogy ez.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37503) Laccoss válasza Raymond (#37502) üzenetére


Laccoss
addikt

De ezzel sem magyarázod meg, hogy miért csökken a %, csak hogy a más ssdknél tapasztaltak alapján nem lehetséges.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37504) Raymond válasza Laccoss (#37503) üzenetére


Raymond
félisten

A sajat linkeden megnezted a kepet es elovastad mit irnak ott? :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37505) ricsi99 válasza Bodz (#37495) üzenetére


ricsi99
addikt

Kb 8-10db fordult meg a kezeim alatt... vagy firmware-t kellett frissiteni ,vagy az alaplap nem volt rögtön compatible vele vagy valami nyűg mindig volt.....
Adata , kingston ,vagy noneme kinai cucc ,amit én ajánlok a vevő pénztárca fügvényében.
Nekem az a lényeg ,hogy pöccre menjen ,amit összerakok.
Persze ha vevónek speciálisan az kell akkor egye fene ,ha fizeti a +melót vele ,ha nyűg van.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37506) Laccoss válasza Raymond (#37504) üzenetére


Laccoss
addikt

Elolvastam, de ott petabájtokkat írkál, 3%, mégis a status: Good. Lehet a program a sz*r.

(#37507) Pgraph válasza ricsi99 (#37505) üzenetére


Pgraph
aktív tag

És milyen Samsung modellek voltak ezek milyen alaplapokkal?
Azért kicsit erős a kínai dzsunkát egy lapon említeni a Samsung mostani szériáival, de mint írtad, privát véleményed...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#37508) Raymond válasza Laccoss (#37506) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a lenyeg, a sajat SMART adatait nem tudja rendesen interpretalni ugy nez ki. Vagy a firmware-ben turtak el valamit, de mondjuk 2-3 ev alatt mar talan javitottak volna.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37509) Frawly válasza ricsi99 (#37505) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig a Samsungok mindig a legmegbízhatóbbak, legjobbak között voltak SSD fronton. Egyedül a 840-es széria lett gyenge, de az sem vészes a sima (nem EVO, nem Pro) 840-est leszámítva.

Az tény és való, hogy a Samut néhány régi alaplap SATA vezérlője nem szereti, de ilyen inkompatibilitás bármelyik modern SSD-vel felléphet, nem a Samsung sara.

A QVO-val nincs eddig túl sok tapasztalat, ami van, az sem rossz, de nem szoktuk ajánlani, mert már a teszteken látszik, hogy tartós írásnál belassul 100 MB/sec környékére, de ez megint nem a Samsung hibája, hanem a QLC NAND ilyen minden SSD-n. Néhány ezressel drágábban kapni jobb 3D TLC-s SSD-ket, amik nem lassulnak be.

A noname kínai cucc mindenképp kerülendő. Márkát ajánlani SSD téren nem nagyon lehet, minden gyártónak voltak, vannak gyengébb szériái. Az Adata pl. vehető, de az SU sorozat rizikós. A Kingstonnál meg típusa válogatja, hogy mennyire ajánlható és hogy épp kinek. WD, Sandisk szintén vehető SSD-ket kínál.

Persze ismeretlen cuccot is be lehet próbálni, csak ne noname kínai legyen. De mondjuk egy Patriot, Apacer, Verbatim, Gigabyte, HP simán bepróbálható alap felhasználásra, játékokhoz, stb., ha árérzékeny valaki.

Egyébként ezeknek az ismeretlenebb márkáknak, mint a fentebbi bekezdésben soroltak, meg a most nemrég szóba került Hynix inkább a terméktámogatás a gyenge pontja, lásd, a SMART-tot sem olvassa már ki semmi normálisan, néha még a saját szoftverük sem.

(#37510) Imy válasza Raymond (#37496) üzenetére


Imy
veterán

Írtam nekik, kíváncsi vagyok reagálnak-e, ha igen akkor mit.

(#37511) Dragon3000 válasza Frawly (#37509) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyedül a 840-es széria lett gyenge, de az sem vészes a sima (nem EVO, nem Pro) 840-est leszámítva.

A 840-nél egyedül a 840 evo-val volt gond a belassulás nem?

(#37512) ricsi99 válasza Frawly (#37509) üzenetére


ricsi99
addikt

Mint irtam kinek mi a tapasztalata....
Lehet a csillagok együtállása ,vagy a szél merről fúj... csak ugye a samu nem tehet róla....
Tökmind1... PL ha 5 db, ami persze tök különbözö tipus / méret... és akár egy ssd beüzemelésével elszórakozol +2-3 órát... mert épp valami nyűgje van akkor már más a leányzó fekvése.
Ha magadnak veszek évente 1-2 db-ot és eljátszol vele ,hogy jó legyen akkor oké.
Pl Ha a kocsid szervizbe viszed ,hidd el a szerelő is a számára legmegbizhatóbb legegyszerübben beépithetübb alkatrészt ajánlja.. .

Cégem jelmondata:

Gyorsan ,olcsón ,pontosan dolgozom.... Ön ebből kettöt választhat.

Lehet szidni a kinai cuccot... higyjétek el a felhasználok 80% pont lesz@arja mi van a gépébe és a 1/2 - 2/3 árba kerül a chajna verzió akkor rávoksol... eleve ha fejleszt hdd to ssd vagy nagyobb méret (ami kurva ritka ,inkább +hdd amit javaslok a linux isók tárololásához)... és pont tesz rá nagy ívben, ha 2-3 év múlva tönkremegy ,mert a facebookjelszavát /banki belépőjét tudja fejből...
És kb virtuális erekciót sem okoz neki ha az adott gép nem 9s alatt kell fel hanem mondjuk 11s....
Amúgy a hanyatló nyugaton a garancia is másképp mérhető... vagy kicserélteted azonnal (vagy cash vissza) ,vagy fizetsz extra pénzt és ha hiba van 2 éven belül akkor gyorsan kiküldenek egy másikat de ,meg majd 2 héten belül küld vissza a régit aztán majd megnézik ,hogy tényleg rossz e...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37513) Dragon3000 válasza ricsi99 (#37512) üzenetére


Dragon3000
veterán

Milyen gépekkel volt ez a nagy összeakadás? Amd, mert arról sok helyen olvastam, hogy a régi amd chipsetes lapokkal gondja van a samsung ssd-knek. Nekem a 840 volt 775,1156,1155 több fajta más márkájú lapban és am4-es gépben is minden gond nélkül ment.

(#37514) ricsi99 válasza Dragon3000 (#37513) üzenetére


ricsi99
addikt

Főképp laptopok kerülnek hozzám..
Win reinstall /hdd csere /ssd csere.
Tök vegyesen ilyen olyan cpu/chipset....sima sata vagy m.2 /e-sata vagy usb3box...
És ugye előre meg kell egyezni a kuncsaft-al ,a hozzávetőleges árban...

Nah mind1 én nem védem /nem átkozok egy márkát sem... mindenki vegyen olyat ami neki tetszik.
Mint pár hsz-el irtam... privát vélemény
Telefonból dijazom a samut ...de akkor se vagyok fan ,egy gyártó termékével sem....
Kivétel régen a Plextor :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37515) herdsman12


herdsman12
őstag

Külső, USB házban lévő ADATA SP920 állapotát nem mutatja az SSDOK és a gyári SSD Toolbox se.
Rendben van ez így vagy a külső ház a bűnös?

(#37516) Doky586 válasza herdsman12 (#37515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszközkezelőben nézve scsi alapú a külső ház..?
(ha nem akkor a trim sem megy)

[ Szerkesztve ]

(#37517) Lavar válasza ubyegon2 (#37481) üzenetére


Lavar
aktív tag

Szia!
Rendben, köszi a választ! :)

(#37518) herdsman12 válasza Doky586 (#37516) üzenetére


herdsman12
őstag

Ha jól nézem, akkor ez nem scsi.
Van ennek jelentősége az eredeti kérdéssel kapcsolatban?
Linuxos gépbe kerül az SSD, de ránéztem volna a Win-es toolbox-al, hogy mit mutat.

(#37519) Doky586 válasza herdsman12 (#37518) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van. Az SSDOK nálam sem megy usb-n keresztül, a Magician-om is csak a Trim-et tudja ellenőrizni, de firmet frissíteni már nem, de a HDS rendesen kiolvas mindent.

(#37520) TIT válasza Frawly (#37509) üzenetére


TIT
veterán

Pont az adata SU-800 volt ajánlott és semmi baja egy év után se,ellenben a WD, Sandisk ami nem volt annyira ajánlott.
Kingston A400 4 óra múlva már csak 99% és nem csak nálam.

[ Szerkesztve ]

(#37521) Doky586 válasza herdsman12 (#37518) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az SSD-Z viszont kezeli: [kép] [kép]

(#37522) Frawly válasza ricsi99 (#37512) üzenetére


Frawly
veterán

Ott valami user error van, ha 2-3 órát kellett szórakozni vele, de végül ment. Az SSD-kkel nem kell szórakozni. Beszereled, összedugod, és használatba veszed, vagy inicializálás-particionálás-formázás szenthárma, vagy húzod rá fel az OS-t. Meg arra figyelsz, hogy SATA SSD-t AHCI módban használj és menjen a TRIM.

A régi alaplapok meg sajnos ilyenek.

(#37511) Dragon3000: a 840 EVO hibáját javították új firmware-rel. Amit viszont kerülni kell, az a sima 840-es, azok néhány év múltán elkezdtek tömegesen dögleni, a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#37523) Frawly válasza TIT (#37520) üzenetére


Frawly
veterán

Az A400-nál a 99% nem jelent semmit, ezek a százalékok nem lineárisan esnek. Ez nem azt jelenti, hogy még egyszer annyi nap után már csak 98%-os lesz, lehet a következő százalék esésére kell várni több tera írásmennyiségre.

(#37515) herdsman12: a legtöbb SSD-s szoftver nem kezeli az USB-n keresztül csatlakoztatott SSD-ket, mivel a SATA vezérlőn próbálnának vele kommunikálni ATA-AHCI utasításokkal, míg az USB-re kötött SSD meg csak az USB-t érti, esetleg a jobbak még az UASP-t, ez amolyan SCSI over USB protokoll. De nagyban függ attól is, hogy milyen USB-SATA konverterchipen csatlakozik, mert 1-2 támogatja az UASP-t, TRIM-et meg a SMART lekérdezést. OS-től is függ, meg szoftvertől is. Több csillag együttállása kell hozzá, hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

(#37524) Dragon3000 válasza Frawly (#37522) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megjelenésekor vettem a sima 840-ből egy 120GB-ost, a mai napig hiba nélkül üzemel. Lehet, hogy szerencsém volt vagy csak jót tett neki, hogy mindig hűtötte egy 140mm-es ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#37525) King Unique válasza herdsman12 (#37515) üzenetére


King Unique
titán

Az SSDOK alapból nem kezeli az USB-n csatlakoztatott SSD-ket, tehát annál nem meglepő ez. Ahogyan az SSD-k gyártóinak saját szoftverei sem minden esetben, ami leginkább a programok függvénye. Például nemrég Kingston SSD-t tesztelgettem több, USB-s külső házban, amit a Kinston SSD Manager gond nélkül kezelt is, ellenben a Kingston SSD Toolbox már egyáltalán nem, az csak a SATA-n csatlakoztatott SSD-t ismerte fel.

Amúgy meg van Windowsra számtalan egyéb program, amivel megoldható akár az USB-n csatlakoztatott SSD-knél is a SMART, hőmérsékleti stb. adatok kiolvasása. Ilyen pl. a CDI, HDS, SSD Life, SSD-Z stb.

(#37526) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!

2 db M.2-es SSD van a gépemben, egy 1.5 éves SATA Micron 1100 256GB (3 tera történelem, 99% kondíció, 60% szabad hely) és egy új NVMe Intel 7600p 1TB.
A régin van a Win10, nincs vele semmi gond. Érdemes kizárólag a sebességbeli különbség miatt klónozni a C meghajtót, vagy ne piszkáljam, hadd zabálja fel a Micron lelkét a vindóz?

Teljesen újrahúzni nincs lelkierőm, millió dolgot kellett kiirtanom, hogy Win7 jellegű legyen a UI, és már nem emlékszem, hogyan csináltam.

Köszi!

(#37527) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy mégis hol kezdjem keresni a hibát. A gépemben egy NVME SSD van PCIe átalakítóval. Amikor beletettem minden csodás volt, de most hogy ráméregettem a sebességre, tapasztaltam hogy az írás messze elmarad a várttól. Ellenőrzés képen lefuttattam egy WinPe (sterlec) alól is és ott hozta a tőle elvárt R/W sebességet.
WinPE:

Windows:

Ez még istenes, de gyakran mérek 200 alatti írási értéket...

Vmi windows (esetleg driver?) gebasz lehet, de nem tudom hogy hol kezdjem...

(#37528) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.
Van valakinek tapasztalata dimm.2 (m.2 ssd megybele) foglatú lappal?
Asus Rog Maximus XI Formula (ebbe nincs) vagy Maximus Extreme XI (ebbe van) lenne a kiválaszott.
Mennyivel gyorsabb ha dimm.2be rakom az ssd-t?
Kinézetre jobban teszik a formula a (takaró) felületek miatt, de ha jobb a dimm.2 akkor egye fene...

(#37529) herdsman12 válasza Doky586 (#37521) üzenetére


herdsman12
őstag

(#37522) Frawly
(#37525) King Unique

Köszi a felvilágosítást.

(#37530) ricsi99 válasza Frawly (#37522) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi ...mindig tanul az ember ......
Föleg az okosoktól.... tényleg igy működik? lol...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37531) ricsi99 válasza Moleman (#37526) üzenetére


ricsi99
addikt

Teszteken kívül ,csak akkor látod a gyorsabb ssd elönyét ,ha épp valami linux iso méretű filet másolgatsz ide oda.... amúgy mezei game /meg netezés mellett meg se tudod különböztetni....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37532) Frawly válasza HIJ (#37527) üzenetére


Frawly
veterán

Tényleg furcsa. A problémás rendszeren milyen NVMe drivert használsz?

(#37524) Dragon3000: elég sok embernél hullanak a 840-esek. Nyilván nem egyformák a 840-esek sem, lehetnek belőle jobban sikerült szériák is, nem tudnak mindent teljesen egyenletes minőségben gyártani. Lehet kifogtál egy jobb darabot. Vagy továbbra is időzített bombán ülsz, és csak idő kérdése, hogy beadja a kulcsot. Viszont a megjelenése óta jó sok év eltelt, ha holnap tönkremenne, már bőven kiszolgálta az árát. Tehát ez sem volt annyira tragikus széria, csak a szokásos Samsung minőséget nem hozta. Szerencsétlen időszakban született termékvonal, akkoriban a Samsung frissen állt át a planár MLC-ről a planár TLC-re, és még nem volt kellő tapasztalatuk a témában, így ez a széria gyenge lett.

Ugyanez van nálam most egy Adata SU650-nel. Sok hullott, sok embernél, nekem is van egy, de annak semmi baja, eddig jól szolgál. De ennek ellenére továbbra sem merem senkinek ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#37533) Frawly válasza ricsi99 (#37530) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ilyen egyszerű. Az SSD-ket úgy kell elképzelni, mintha egy külön fájlszerver lenne. Egy különálló számítógép, van rajta proci (vezérlő), RAM, háttértár (NAND). A te géped szabványos protokollon kommunikál vele, de nem Ethernettel, hanem ATA, AHCI vagy NVMe utasításokkal. Ezért a gépednek nincs sok ráhatása az SSD-re, az vagy működik (válaszol a neki küldött parancsokra), vagy nem, egy önálló hatáskörű eszközként él az SSD a saját világában.

Az SSD üzembe helyezését pár ponton el lehet cseszni, pl. rosszul klónozza valaki a régi OS-ét rá, vagy nem stimmel a partícióeltolás. Esetleg IDE módban használják az ideális SATA-AHCI helyett. Lényegében egy SSD ugyanúgy működik a gép felé, ahogy egy HDD. Még a partícióeltolásban sem különböznek, mert az már modern HDD-knél is fontos. Az SSD egyedül annyiban speciális, hogy mennie kell a TRIM-nek (ez is csak SATA SSD-nél fontos, NVMe-nél már meg van oldva máshogy), meg nem kell rajta töredezettségmentesíteni. Ennyi.

Persze ennek ellenére előfordulhat, hogy egy SSD rendesen használatba véve nem megy, pl. gyártáshibás termék, vagy szállításnál sérült, vagy csak inkompatibilis a SATA vezérlővel, esetleg valami szoftveres gikszer van, mert valaki gányolt OS-telepítést akar rajta futtatni.

Egyébként félre nem érts, nem a Samsungot akarom éltetni. Pl. elég drágák az SSD-ik, meg eléggé unszimpatikus, ahogy a gariidővel is gyártanak, hogy 5 év garis modelleket 3 év garisan tolják ki, és ha nem 5 év garis partnertől veszed, nem tudod rá érvényesíteni az 5 évet, ez pl. ritka nagy disznóság.

(#37534) HIJ válasza Frawly (#37532) üzenetére


HIJ
őstag

A gyári windows drivert.

(#37535) Moleman válasza ricsi99 (#37531) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi!

(#37536) kisgeee


kisgeee
tag

Sziasztok,

a következő a konfigom:

Alaplap ASUS TUF Z390-PLUS GAMING

Processzor i7 9700K

SSD: m.2 Samsung 970 EVO PLUS

Memória Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz

Táp Chieftec A-90

OS: Win10 64b

A következő lenne a "problémám". A gép boot ideje meglepően nagy: maga a Windows gyorsan betölt, de a gépet bekapcsolva 12mp után tölt csak be a bios képernyő, addig monitor sem indul. Úgy tudom ez az m.2 -vel van összefüggésben, valaki találkozott már ilyesmivel, van rá megoldás?
Amit próbáltam:
UEFI mód pipa, CSM letiltva, minden usb eszköz lehúzva, minden sata eszköz lehúzva, bios és SSD fw frissítve...

Köszönöm előre is, üdv.

g
:R

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#37537) ricsi99 válasza Frawly (#37533) üzenetére


ricsi99
addikt

Sorry ...ez előző megjegyzésem "Ironia" lett volna... csak nem találok hozzá smileyt.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37538) Laccoss válasza kisgeee (#37536) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld ki akkor m.2 nélkül, egy sata-s vinyóval, és ha úgy nem jön elő a hiba, akkor az m2 a probléma.

(#37539) Moleman válasza kisgeee (#37536) üzenetére


Moleman
addikt

Overclock van?
Nálam duplán indul az Asrock Z370 Pro4, mert 3 GHz-re van húzva ugyanez a ram, ellenőrzi, hogy az OC ellenére minden rendben van-e, leáll, és csak utána bootol.

(#37540) Frawly válasza HIJ (#37534) üzenetére


Frawly
veterán

És ez a másik tesztrendszer is ugyanazt a drivert használja, ahol hozza az SSD a gyári sebességet?

(#37541) kisgeee


kisgeee
tag

Köszönöm az ötleteket, megnéztem ssd nélkül, úgy is ugyan ez a helyzet, sőt sima sata ssd-vel is.
Közben sikerült az uefi beállításokkal javítani a helyzeten, a windows boot idő kb. 6 sec.
Előtte viszont míg megjön a post screen, 10 sec eltelik, nagyon úgy fest hogy az alaplap tuning beállításokat teszteli, hiába nincs húzva. Próbáltam a MEM OK - ot is kikapcsolni, de nem változik a dolog, szóval valami biztonsági teszt lehet. Bios-ban gyári értékeket hasznátam.

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#37542) Sátán44


Sátán44
addikt

WD Blue 3D 250 GB ssd-t vettem és a bios nem látja. Asrock h61m-u3s3 6 éves lapom van. Létezik, hogy a lap nem támogatja? A legutolsó bios update is fent van.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#37543) Doky586 válasza Sátán44 (#37542) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2013 as biostól nem elvárható hogy ismerje az nvme-t. De a win10 talán még tudja használni adattárnak mkv mp3 jpg fileok tárolására.

(#37544) Sátán44 válasza Doky586 (#37543) üzenetére


Sátán44
addikt

Közben sikerült megoldani, másik sata portra dugtam és most jó. Már fent van a W10.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#37545) dugo_ válasza Doky586 (#37543) üzenetére


dugo_
veterán

Megint sikerült idehányni egy totál szakmaiatlan hsz-t. WD Blue mint NMVe? Ezért kár kommentelni.

(#37546) Doky586 válasza dugo_ (#37545) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#37547) Zwiebi válasza Doky586 (#37546) üzenetére


Zwiebi
tag

Az alaplapjan nincs is m.2 foglalat, kizarasos alapon marad a SATA-s valtozat.

(#37548) Doky586 válasza Zwiebi (#37547) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Filléres passzív átalakító: [kép]

(#37549) Zwiebi válasza Doky586 (#37548) üzenetére


Zwiebi
tag

Az emberek tobbsegenek leesik, hogy ha WD Blue 3D-t ir valaki, akkor nem WD SN500 + m.2 - PCIe adapterrol van szo.
Amugy amit linkeltel az konkretan nem is jo az alaplapjaba, mert x4-es, mig neki csak x1-es foglalata van.

(#37550) kisgeee


kisgeee
tag

Úgy tűnik megvan a probléma forrása, a pci-e be egy hangkártya csücsül (szintén ASUS), és láss csodát, ha ezt eltávolítom akkor megszűnik az lassú betöltés, 3mp alatt megvan a post screen. Próbáltam másik helyre átrakni de ott is lassú boot, áttanulmányoztam a kézikönyvet, az x1 portok osztoznak a x16 második PEG porton, de nincs második videokártyám... :(
A BIOS-ban csak auto, vagy 4x módot lehet választani, x4 módban pedig az x1 portok nem mennek.
Az egyetlen életképes megoldás, hogy a második x16 portban van most az x1 hangkártya (hisz a leírás szerint kompatibilis a x4 x2 x1 eszközökkel). Jobban örülnék ha x1 portban lenne, talán ha lesz új BIOS frissítés akkor megoldják ezt, de azért jelzem majd a gyártónak.
Szóval végül kiderült, hogy nem az m.2 okozta a problémát, ahogy elöször gondoltam.

Köszönöm a segítséget, ha valakinek ilyen gondja van akkor érdemes lehet ezt megpróbálni.

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.