Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#36601) Frawly válasza PainKiller13 (#36591) üzenetére


Frawly
veterán

Még nekem is garis, úgyhogy nem szedem szét, de valami azt sugallja, hogy az enyémben (240 GB-os) nem ilyen chipek lesznek.

A NAND chipeket be sem sikerült azonosítani, semmit nem találok a kód alapján. Fogalmam sincs, hogy az a nagy S mi lehet rajta, melyik cég jele.

[ Szerkesztve ]

(#36602) Graphics válasza Frawly (#36601) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek azok az ismeretlen eredetű olcsó NAND chipek, amik szeretnek elhullani...

Mert itt pl. nem a vezérlő a ludas.

Szerintem valami olcsó kínai NAND lehet. Én se találtam semmit.

De nézd csak, ezeken is pl olyan S betű van: [link]

Transcend cuccon is: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36603) Frawly válasza Graphics (#36602) üzenetére


Frawly
veterán

Továbbra sem találok róla értelmes dolgot. Csak olyan képtalálatok jönnek, amiken SSD-n van ilyen S-jelű NAND, de mind ilyen nagyon olcsó, noname kínai dzsunka. Akkor meg is van, hogy miért megy tönkre ennyi SU650, és miért tud olyan olcsó lenni. Ami még külön poén, hogy nem csak a 120 gigásokat olcsósítják, de már a 480-asat is.

Az is igaz, hogy mindegy mi van ráírva. Gondolom valami megmaradt, leselejtezett NAND valamelyik nagyobb NAND gyártó cégtől, amit átszitáztak, azt nyomtatnak rá, amit akarnak.

Még az sem lehetetlen, hogy hamisítják az SU650-et. Ugyanis nálam nem is ilyen színe van neki, hanem ilyen élénk, világoszöld, csíkozott textúrás megjelenés, a betűk színe is más, mint a kolléga képén, neki sötétzöld és fekete háttéren.

[ Szerkesztve ]

(#36604) turbokappa válasza #68216320 (#36600) üzenetére


turbokappa
senior tag

Holnap lemérem az xpg 6000 hőfokát.Tétlen rendszer esetén még kézzel megérintve is nagyon meleg.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#36605) Relo


Relo
tag

Nem hiszem, hogy pont egy otvar su650 ssd-n akarnak nagyot kaszálni a "hamisítók'. Ez szerintem csak egy alsókategoriäs ssd nevenincs beszállítók alkatrészeivel, meggyőző specifikációkkal.

(#36606) Amazonas válasza Frawly (#36601) üzenetére


Amazonas
senior tag

SpecTek
Nem gondoltam volna, hogy közük van a Micron-hoz... :Y Legalábbis a honlapjuk ezt állítja. Lehet, hogy a kevésbé jól sikerült darabokat rework-ölik...

[ Szerkesztve ]

(#36607) PitLee válasza Frawly (#36603) üzenetére


PitLee
őstag

Érdekes, mert az ő féle van a gyártó honlapján, (felül zöld, alul fekete) link
A tied a(felül feket alul zöld) más évjárat vagy más méret vagy tudja fene :DDD
link
Amúgy itt vannak ilyen "SPECTEK 大S"-es nand-ok , ha valaki szeretne még ráforrasztani pár darabot a szimmetria kedvért :DDD
*link
Ui: *link javítva

[ Szerkesztve ]

(#36608) Frawly válasza Relo (#36605) üzenetére


Frawly
veterán

Először erre gondoltam én is, de ha belegondolsz, egy alsó kategóriás terméket viszont könnyebb hamisítani, eleve igénytelen, nem jók a specifikációi, így később derül ki a turpisság. Ha valami nagyon jó SSD-t hamisítanak, az gyorsan kiderül az első benchmarkkor. Egy ilyen nevenincs kínai gyártónak simán lehetőség, a selejtes szutykait nem tudja eladni saját néven, de az Adata mindenhol ismert márka.

(#36609) Frawly válasza Amazonas (#36606) üzenetére


Frawly
veterán

Szép találat, jobban keresőztök, mint én. Én nem látom a weblapon, hogy mi közük van a Micronhoz, egy microson pdf van az oldal alja felé, de az sem bizonyít semmit.

A blinkelt második oldalon szépen látszik, hogy valami filléres, teljesen dzsunka NAND.

(#36610) Raymond válasza Frawly (#36609) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36611) Graphics válasza Raymond (#36610) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát ez alapján a Micron cége, teljes értékű vállalata.

Ez mondjuk annyira nem rossz hír. A weblap alsó felén is ott van, hogy Micron Technology.

Viszont találtam egy-két morzsát, de persze ez nem megerősített:

"A Spectek chipek a Micron "B" osztályú memóriája, melyet a rendszeres tesztek elutasítottak, és a legalacsonyabb specifikációknál megerősítették, mint a szokásos Micron (hőmérséklet stb.)."

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36612) Raymond válasza Graphics (#36611) üzenetére


Raymond
félisten

Termeszetesen nem tuti Micron NAND amit arulnak hanem az amit a Micron egyebkent kidobott volna, de ok meg egyszer atnezik es atvalogatjak. Ez a kukazos reszleg :D

"SpecTek began at Micron in 1988 as a component-recovery group."

Meg ok is irjak ott az oldalon :)

Szerk: enyhe tulzas a fenti ha nem lenne vilagos, a B-grade meg nem teljesen selejt, vannak ennel rosszabbak is a piacon.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36613) Graphics válasza Raymond (#36612) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, én tudom :)

Nem temetném még ezt. Inkább költséghatékony megoldás. De az SU650 még nem lesz ajánlott egy kis Micron hátszél miatt ;] :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36614) Ciccuka válasza Graphics (#36611) üzenetére


Ciccuka
veterán

Micron/Crucial a BX500-al szerintem alaposan leadott a minőségből, ha ebből indulunk ki, akkor már nem olyan rózsás a kép. BX100-es pedig elég jófajta SSD most is, tehát nem előre, hanem visszafele fejlesztettek úgy tűnik. Nem véletlen a külön (Spectek) megnevezés sem.

BX300 vs BX500 speed (az újabb széria lassabb):

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#36615) Graphics válasza Ciccuka (#36614) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A BX alapszintű SSD.

Nem lehet a BX régebbi szériáival sem nagyon "versenyeztetni" , hiszen megváltoztak a technológiák is.

Emellett az MX is jóval olcsóbb lett, tehát a paletta változott. Szét lett húzva picit.

A lehetőség adott, ha valakinek nem tetszik, vehet mást , de belépőszinten elég nagy a tolongás, azokkal kell versenyezniük.

A Spectek nem értem hogy kavarodik a BX-hez jelen esetben, a Spectek hamarabb létezett, mint egyáltalán a BX, meg egyáltalán az SSD-k.. :)

A BX-eken Micron memóriák vannak, ST2258XT vezérlővel. Ne keverjük ide a Spectek-et.

Nem csak a Crucial-t kell szidni.

Nézd meg mi a szituáció, SLC-MLC-TLC-QLC... Ez nem meglepetés, ez eddig is így volt.....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36616) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

Crucial MX500 500 GB m.2 melegedés, vol.965...
Szóval, beszereltem a képen is mutatott bordát. Az eredmények:
- az eddigi 39-41 fok közötti nyugalmi hőfok most majdnem fixen 41 fok lett;
- komolyabb terhelés (kb. 18 GB másolása, 2x) az eddigi max. 66-67 fok helyett, max. 54 fok.
Egyéb tapasztalat:
- terhelésre a hőfok lassabban kezd emelkedni, cserébe jóval lassabban is hűl vissza, mint borda nélkül (akkumulátor-hatás).

Azért valamivel barátságosabb a helyzet a borda nélküli állapothoz képest. Ahogy látom, az én felhasználásomban 40-50 fok között fog üzemelni az SSD. Ha minden igaz, sikerült elérni, hogy megszűnjenek a kiugró hőmérsékleti tüskék. Ha esetleg lecserélném az AMD Wraith Stealth processzorhűtőmet valami komolyabb topflow-ra, talán az jobban meglegyezné, mit a mostani állapotban, de csak emiatt nem érdemes költeni rá.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#36617) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire 5 A515-51G lapi eredetileg 1 db 1 TR HDD-vel.
Kicseréltem ideglenesen egy régebbi samu evo 850-nel és minden ment rendesen.
Most vettem egy ADATA XPG SX6000 Pro M.2 SSD-t és nagy nehezen sikerült telepíteni a win 10-t.
A gondom az, hogy ha visszarakom az eredeti 1 TG vonyót (amin még fent van a rendszer) nem látja sem a gép sem a BIOS. Ha kicserélem a másik 2,52 SSD-re azt mindenhol látni.
Mit kellene a BIOS-ban állítani, hogy érzékelj a HDD-t.
Ja és most a 2.5" ssd-ről indult a rendszer mert nem tudnék még írni.
A fent levő rendszert szeretném meghagyni tartaléknak.
Válaszokat előre is :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36618) PitLee válasza Graphics (#36611) üzenetére


PitLee
őstag

Ezt az oldalt még tegnap találtam miközben az S nand-ot kerestem.
link
Itt figyeltem fel a SpecTek oldalán van kereső
link
Ahol elmagyarázzák a Laser gravír a nand-on mit jelent.
A kereső PF628-re ezt dobja FBNB17A512G1KTBAFJ4 NAND FLASH

Azontúl itt van pár pdf
SpecTek NAND Flash Part Numbering System
link

NAND Flash Memory MLC
link

(#36619) Frawly válasza Ciccuka (#36614) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, de nézd az árat is. A BX500 belépő kategóriás. Sokkal olcsóbb, mint anno a BX100. Ahhoz képest, a teljesítménye nincs is sokkal lemaradva, ha kiszámolod az ár/teljesítmény arányt, az jobb lesz, mint a régi SSD-k esetében. Átlagosabb felhasználáskor nem is fogod érezni, hogy valami 7-8 vagy 15-17K IOPS.

Semmilyen visszafejlődés nem volt. A NAND lett lassabb, meg kevésbé írásterhelhetőbb, mert rájöttek, hogy a legtöbb átlag felhasználó nem ír annyit, amennyit korábban gondoltak, és a TLC, QLC NAND olcsó is. Hol kaptál te néhány éve megfizethető árszinten 1 terás SSD-t? Cserében meg igaz, hogy lassabb a NAND, de a vezérlők fejlődtek, meg a cache-el is el lehet fedni a NAND gyengeségeit egy szintig, az elég limites SATA3 sávszél így is telíthető. Akinek sebesség kell, vagy az SSD teljes felületén sebességkonzisztencia vagy nagy írásterhelhetőség, most is vehet MLC-t, SLC-t, Optane-t méreg drágán, de az átlag felhasználónak nem éri meg.

A csökkent írásterhelhetőség is relatív. Régen a strapabíróbb SLC, MLC NAND-ból kevesebb volt egy SSD-n (ilyen 64-128 GB), most meg igaz, hogy a TLC, QLC írásterhelhetősége töredéke, de cserébe többször annyi cella is van az SSD-re téve, ami ezt a hatást ellensúlyozza, ugyanaz az írás több cella között tud megoszlani, egy cellának nem is kell annyit bírni.

Nyilván a BX500 nem ajánlható mindenkinek. Azért is van a Milyen SSD-t topik elején a kérdőív, hogy milyen gépbe, milyen felhasználásra lesz. A BX500-nak szerintem az egyetlen nagyobb hátránya, hogy nincs rajta DRAM cache. Azzal sokat javulna. Vagyis van belőle módosított, DRAM cache-es változat, azt hívják MX500-nak. Jó, nem teljesen azonos a kettő, a DDR cachen kívül van még különbség, de a lényeg mégis ez.

(#36620) chros válasza Pgraph (#36616) üzenetére


chros
őstag

"Crucial MX500 500 GB m.2 melegedés, vol.965..."

:D Koszi az infokat! (En meg varom a kinai rendelest, ugyan kaptam a kis csomagopt, rossz nevvel de az en teloszamommal, uresen :D Remelem nem a borda csomagja volt az :) )

Es a vol.966: felraktam a decemberi firmware-t (konnyu volt a crucial sajat szoftverevel), eredmeny: semmi valtozas :D :
- ha csak HIPM-et allitok be, akkor rogton 55 fokos az uresjarati hofok, visszateve HIPM/DIPM-re 46-48 fokra esik vissza.

Csak kell egy borda erre :)
Ami erdekes volt meg a netes tesztekbol, hogy a 2.5" valtozat nem melegszik. Igy az ujaknak csak azt kellene ajanlani, nem a m.2-es valtozatot. (Arrol nem is beszelve, hogy az csak 1 sata portot vesz el az alaplabol, nem 2-t (legalabbis nalam) :) )

[ Szerkesztve ]

(#36621) Pgraph válasza chros (#36620) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Vol.967. :B
Nekem az M3CR022 fw van fenn, nem bántom az újjal, ha nem hoz változást a hőfokban. Én a registry-t se akarom bántani, egyelőre ezzel a bordával kb. elértem, ami felé szerettem volna elmozdulni. A jóval kisebb hőingás, illetve a kisebb max. hőfok azért biztatóbb az élettartamra nézve.
Személy szerint m.2-ben én se javasolnám az MX500-at zárt, pláne rosszul szellőző helyre. Mivel nekem nincs dVGA a gépben, ami alá beszorulna a meleg és kap egy kis szelet a procihűtőtől is, így vállalhatónak érzem.
Egy új gépet rakok össze hamarosan, abba már itt figyel nálam a Samsung 860EVO m.2. Biztos, ami ziher alapon... ;)

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#36622) chros válasza Pgraph (#36621) üzenetére


chros
őstag

:) Nalam van kulon GPU es nincs egyaltalan venti a hazban (kiveve ami a GPU-n van, de az sem kapcsol be 60 fok alatt)!!! :D

(#36623) Pgraph válasza chros (#36622) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Na igen, itt mérsékelt a légáramlás, nem csoda, hogy jobban izzad az MX500... :U Cserébe nagyon jó a procihűtőd! Ő micsoda?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#36624) chros válasza Pgraph (#36623) üzenetére


chros
őstag

NoFan CR-80EH egy Ryzen 5 2600-on (65W TDP) csucsul (a cpu-t termeszetesen undervolt-olni es underclock-olni is kellett.)

[ Szerkesztve ]

(#36625) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

A Samsung Magicianban nem lehet valahol megnézni az ssd hőmérsékletét? Nem találok benne ilyet, ennyire hülye lennék? :D

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#36626) kali válasza horvathpeter (#36625) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ráböksz a S.M.A.R.T. hivatkozásra és a felugró ablakban megtalálod.

(#36627) Frawly válasza Pgraph (#36621) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig a registryt megérné bolygatni. Nem csak a hőfok miatt, de az SSD élettartama szempontjából sem lenne rossz, ha menne DIPM, pihenteti a vezérlőt, ha épp nem érkezik lemezművelet az OS-től. Fura, amit írtok, hogy sokatoknál nincs bekapcsolva ez a Device Initiated Power Management. Win7-től és felfelé, Linuxon, stb.. ALAPBÓL be kéne lennie kapcsolva. Sőt, olyannyira defaultnak kéne ennek lennie, hogy ha támogatja a meghajtó, akkor az OS-nek erőltetnie kéne mindenféle beállítástól függetlenül, hogy ki se lehessen a normál opciók között kapcsolni. Hátránya ugyanis nincs, az SSD teljesítményét nem befolyásolja.

(#36628) Pgraph válasza Frawly (#36627) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Megejtettem végül a registry bejegyzés módosítását és az általam használt energiasémában (AMD Ryzen kiegyensúlyozott) beállítottam a HIPM+DIPM-et (a default HIPM volt csak). Nem várom, hogy lederesedjen tőle az SSD, de ha többet pihen így a vezérlő, akkor ok.
Amúgy ez a device management hol tud többet hozzáadni az energiagazdálkodáshoz, mint ha csak simán a host management lenne bekapcsolva?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#36629) Pgraph válasza chros (#36624) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Korrekt darab. :K

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#36630) MrTwister válasza Frawly (#36627) üzenetére


MrTwister
őstag

Ez a registry bolygatás mi is pontosan? Kissé forrófejű az én SSD-m is! Megy ez Samsung 970 EVO Pluson is? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#36631) *Ropi* válasza MrTwister (#36630) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36632) chros válasza Pgraph (#36628) üzenetére


chros
őstag

Fokok valtoztak? Par masodpercen belul mar latnod kene, ha atallitod. En Crystalmark Disk info-val neztem, de HardwareInfo is jo.

(#36633) Pgraph válasza chros (#36632) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Az alapjárati hőfok ugyanúgy maradt 40 fok környékén. Terhelésnél meg elvileg nem is számít, azt most nem néztem.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#36634) Frawly válasza MrTwister (#36630) üzenetére


Frawly
veterán

A DIPM bekapcsolása, de a 970 Evo-n nem fog segíteni. Az tényleg azért melegszik, mert NVMe és brutális a teljesítménye. Ha túl meleg, arra csak hűtőt tudsz tenni.

Ttt van leírva hogyan kell csinálni. Említik is benne, hogy az SSD-nek SATA AHCI-n kell üzemelnie hozzá, a tiéd meg NVMe, így nagyon sanszos, hogy nem működne.

(#36635) MrTwister válasza *Ropi* (#36631) üzenetére


MrTwister
őstag

*Ropi*&Frawly :R Kár, hogy akkor csak SATA-s SSD-knél hoz látványos javulást, mondjuk az is van 3 a gépemben: 128+256+512-es Samsung, de velük nincs egyáltalán hőfok gondom. :N

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#36636) Met


Met
nagyúr

Adata SU800-nál az 52 fok mennyire gáz?
Írásnál, a WOT töltött le valami 170 megát, amúgy 26-28 fokos.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36637) Graphics válasza Met (#36636) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ami dolgozik, annak lesz hőfoka is :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36638) Met válasza Graphics (#36637) üzenetére


Met
nagyúr

Tudom, csak a másik két SSD-nek nem megy fel ennyire a hőfoka. pl. a Kingston-nak 37 volt a maximum.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36639) Frawly válasza Met (#36636) üzenetére


Frawly
veterán

Az 52 fok nem gáz. 70-ig semmi gond nincs, afölött is akkor baj, ha rendszeresen annyi.

Mondjuk az tényleg furcsa, hogy 170 mega(!)bájt izzította meg ennyire, azt le kéne nyomnia egy SSD-nek 1-2 mp. alatt, olyan rövid időnek nem lenne szabadna elégnek lennie, hogy +26 fokot melegedjen.

(#36640) Dragon3000 válasza Frawly (#36639) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól, hogy 170 megát szedett le, nincs kizárva, hogy kitömörítés után jóval több lett.

(#36641) Treff válasza Amazonas (#36606) üzenetére


Treff
aktív tag

Igen, Sata3 porton sata kábellel megy az A400.

(#36642) Amazonas válasza Treff (#36641) üzenetére


Amazonas
senior tag

Előzmény

A Windows saját SATA-driverével hogyan alakulnak az értékek?

(#36643) zolikaDB válasza zolikaDB (#36537) üzenetére


zolikaDB
veterán

En meg mindig azt szeretnem, hogy leteszteljem a legujabb HDS betaval a Crucial BX500-asomat, de miutan visszajott a PCX-tol, a gepre dugva uj, bontatlan SATA kabellel, egyszer latta osszesen a gep, azota inditottam 10x, es egyszer sem.
Lapon csinaltam BIOS frissitest, de azota se semmi.

(#36644) zolikaDB válasza zolikaDB (#36643) üzenetére


zolikaDB
veterán

Másik SATA porton tesztelve, indulgat...
HDS, SSDOK:

SATA port beteg? :U

(#36645) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, jo, ez igy egy szemet...
Egyszer indul, egyszer nem...
Lap kuka...?!

(#36646) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok,
970EVO M2 250GB
Működési idő 94 nap
Összes irt adatmennyiség.: 5,12 TB
Élettartam.:99%

960EVO M2 500GB
Működési idő 234 nap
Összes irt adatmennyiség.: 12,91 TB
Élettartam.:98%

Szerintetek ez normális jelenség, hogy már a 3 honapós M2 1% esett a kondicióból?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#36647) Ciccuka válasza zolikaDB (#36645) üzenetére


Ciccuka
veterán

Másik gépben kellene kipróbálni még.

ÁdiBá Samsung-ok ilyenek folyamatosan frissítik "lefele" a kondíciót
Crucial BX100 például 3 év után is 100%-os átlagos használatot alapul véve.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#36648) #93794560 válasza ÁdiBá (#36646) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Samsung általában így indul az elején. Igaz, az enyém sata SSD, 850 EVO, 250 GB. Nálam is pár tera után ugrott 99%-ra.

(#36649) Dragon3000 válasza ÁdiBá (#36646) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az idő mindegy, az írt adat mennyiség a lényeg és ha megnézed a kettő között közel 2x-s eltérés van és a kondíció esésben is, teljesen normális. Példával szemléltetve, lehet neked egy 10 éves ssd-d ha csak 10TB írás történt rajta kondíció szempontjából jobb lesz, mint a 3 napos, amin írás teszt ment folyamat és ez miatt van rajta 100TB írás, az már más kérdés, hogy az adott ssd-k mennyi írást bírnak ki.

(#36650) Frawly válasza zolikaDB (#36644) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a lappal nem kerek valami, az SSDOK szerint csak SATA1-es sebességen megy. Vagy a kábel nem jó, vagy az alaplapi SATA vezérlő fingott ki, vagy valami másodlagos ASMedia SATA vezérlőre kötötted rá az elsődleges Intel SATA vezérlő helyett.

Illetve lehet csak simán nem kompatibilis a BX500 az alaplapi SATA vezérlővel. Bár ennek kicsi a valószínűsége, nem olyan régi lap ez, 8. genes Intel, azoknak nem kéne gondot okozzon egy újabb SSD.

A beállításaid is jónak tűnnek, itt az alaplappal lesz a bibi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.