Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#30576) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Olyan gondom van, hogy van egy Lenovo G580 laptopom, amibe vettem egy WD Green 120-as SSD-t, a HDD-t pedig caddy-vel szeretném az optikai meghajtó helyére tenni.
SSD-n már fönt a Win10, optikai helyére beraktam a HDD-vel a régi vinyót, gondoltam, majd Windows-on belül formázom.
Valamiért már egy ideje a BIOS-ba nem tudok belépni (nem írja alul, a Lenovo felirat alatt bekapcsoláskor az F2-BIOS, F12-Boot valami sort), így megnézni nem tudom, hogy látja-e a gép a HDD-t. Windows-on belül a Számítógép természetesen nem, de a Lemezkezelő igen, viszont indításkor földobja, hogy MBR, vagy GPT-re akarom inicializálni. Egyiket sem engedi, valami "fájl nem található", vagy valami ilyesmi hibát ír (nem vagyok otthon), a méretét nem látja, csak azt írja, hogy "Ismeretlen", alatta pedig "Nincs inicializálva". Próbáltam Minitool Partition Wizard-dal, az nem is látta egyáltalán a HDD-t, csak az SSD-t.
Néztem, hogy a caddy-ben van egy 3 állású kapcsoló, balra volt kapcsolva (elvileg a Lenovo-hoz az kell), de se középen, se jobbra kapcsolva nem látta egyáltalán a Lemezkezelő sem, plusz, néha villogott pirosan a kis led a caddy-n (ami amúgy kék). Majd balra kapcsolva sem látta már a lemezkezelő.
Néztem DISKPART-on belül, ott sem listázta, csak Disk0, és Disk1 volt, ami az SSD.
Eszközkelezőben látta, hogy "Ismeretlen eszköz" van a lemezek között, 2-es portra csatlakoztatva.
Próbaképpen átraktam az SSD-t a caddy-be, a HDD-t a helyére, arról indítottam a régi Windows-t, de ugynaúgy nem látta egyáltalán az SSD-t sem.
Lehet, hogy a caddy-vel van gond?

Tudnátok segíteni? Fontos lenne, nincs ötletem, mit tudnék csinálni. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.