Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) miszabot válasza Orcsi (#147) üzenetére


miszabot
csendes tag

Hali! Engem érdekelne. Viszont azt nem tudom, hogy hogyan fizetek elő a szolgáltatásra, miután megveszem a szettet. Ezt a starlink megengedi?

(#152) Orcsi válasza miszabot (#151) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szia, mar az uj gazdajanal szolgal a szett sorry, de amugy eleg egyszeru a menet az elado transfer modba teszi az uj tulaj meg amikor elofizet megadja a szukseges adatokat a megvett szettrol es megy szepen minden tovabb.

Same shit, different day!

(#153) Benji21th


Benji21th
tag

Sziasztok! Most tulajdonképpen mennyi a beugró? A honlap 183900 Ft + 17000 Ft/hó-val indít, de a rendelésnél már 260000 Ft + 17000 Ft/hó szerepel. :Y

(#154) fifferfiffer válasza Benji21th (#153) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Igen, en is látom hogy felment 260k ra, a en irtam többször is a customer support nak hogy a kezdő honlapjuk nincs frissitgetve de nem érdekli őket, ezért szoktam azt csinálni hogy beirok egy adott orszag cimet random, es akkor mar kiadja az arra az orszagra érvényes árakat, en is le fogom mondani télre es vszeg tavaszra isz csak nyáron kell nekem, de lehet sok masnak is, eléggé ingadozik a Starlink ara, ha megnézed van havi 2millio forintos előfizetes is. Legalább a havi 17k hoz nem nyúltak

(#155) miszabot válasza Orcsi (#152) üzenetére


miszabot
csendes tag

Hali! Nem gond. Ez így nagyon jó, hogy meglehet oldani. Amúgy az 17 000 Ft kicsit húzós lett volna, főleg, hogy csak egy kamera rendszer lett volna rajta. Viszont a területen csak a drága microhullám érhető el 10/2 Mbit-tel :D.

(#156) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Szerintem idővel lesz ez mèg olcsóbb is, mivel drágán adják, egy bizonyos rèteg
Nem fèrhozzá. amúgy valamennyivel már olcsóbb is.
"High-speed, low-latency broadband internet in remote and rural locations across the globe. 17 000 Ft/mo with a one-time hardware cost of 260 000 Ft."
Ha nem vesszük figyelembe a 260.000ftot :)) .

[ Szerkesztve ]

(#157) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Starlink internet magyar teszt videó:
[link] Ahogy nézem a sebességre nincs panasz?!.

(#158) FoBCRaistlin válasza Benji21th (#153) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Szia,

pár hónapja nézegetem én is, hogy meg kéne rendelnem.
Most akkor a korábbi ~184K-ról tényleg felment 260-ra az ára? :Y
Lehet tudni miért?

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#159) fifferfiffer válasza FoBCRaistlin (#158) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Folyamatosan változik minden, a ceg nagyon aktívan növekszik es kb 2025 ben tőzsdere akarja vinni, de ahhoz mar akkor alapvetően stabil működés es elfogadhato profit kell.

Az arak es a szabályok eleg nagy mertekben valtoznak, ezért csak gyakorlatilag havi szinten biztos az osszeg, ami eléggé stabilnak nez ki az a fix helyen pl tetogerincen használt megoldás, az 17k huf, es ugy nezem hogy eleg könnyű ujrainditani az app bol, illetve az app megnyilt weboldalon, regen ez csak a roam csomagban volt elérhető, most azonnal ujraindul par klikkeles után (pl télre leallitod mert nem vagy a nyaralóba)

(#160) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Azért ez egy nagyon jó húzásvolt, olyan helyeken is lehet
Gyors net, ahol eddig elképzelhetetlen volt, sivatag kellős közepén,
Akár a sarkokon, vagy az elhagyott területeken,
Külföldön direkt olyan helyeken tesztelik ahol csak villany van,

Vagy mèg az sem.
Nekem is tetszene a dolog. 300mbit azért az megváltás.
Csak nekem mèg megfizethetetlen.
Miért nem tudnak egy alap csomagot létre hozni?! Az sem lenne gond, ha
Max 50 mega lenne. Gondolom ez üzleti történet.
Ha jól tudom a torrentet már korlátozzák. :))

(#161) kulu22 válasza Marcsello31 (#160) üzenetére


kulu22
aktív tag

A torrentet nemhogy korlátozzák, hanem a kezdetektől fogva szankcionálják. Ilyesmire sztem nem lehet (szabad) használni. Kint ez amúgy is illegális.

[ Szerkesztve ]

(#162) Gave válasza FoBCRaistlin (#158) üzenetére


Gave
addikt

Kár, hogy felment az ára, nagyon érdekelne, nálunk is befagyott a 2006-os internet tech. (Invitel közreműködése miatt)

(#163) Marcsello31 válasza kulu22 (#161) üzenetére


Marcsello31
őstag

Akkor nem szóltam, csak kíváncsi lettem rá.
Gondolom a többi mehet, online videó zene film játék chat.
Mondjuk friss magyar youtubeos tesztelőt mèg
Nem láttam erről.

(#164) fifferfiffer válasza Marcsello31 (#163) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Nekem március óta megy, tökéletes, a par másodperces kihagyasokat nem lehet észrevenni, Facebook messenger video chat néha szaggat (csúcs telokkal) ez az egy nem tetszik, nappal 150/15 este 250/40 mbit, szerintem 17.000 ft alatt sose lesz az ára mert akkora infláció van hogy minden más internet megoldás is fel fog növekedni ehhez az árhoz csak idő kérdése.

Volt már vihar, villámlás, eddig semmi baja. Kb iden áprilistól teljesen korlátlan, előtt 1tb FUP volt, szerintem torrent meg probléma de VPN el meg biztos nem az.

(#165) Marcsello31 válasza fifferfiffer (#164) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Köszi a válaszod! Szerintem a Viber és a társai azért akadhatnak, mert nincs azonnali közvetlen kapcsolat a fő netszolgáltatóhoz, kel idő míg átugrálnak a jelek a műholdakról oda meg vissza, még akkor is ha azok alacsonyabban vannak.
Én is attól félek hogy a tv és a mobilnet ára is fel megy, de szerencsémre nálam ez akkor fog megtörténni mikor épp járna le a hűség, legalábbis azt hiszem.
Az inflációs történet is kamu szagú. Miért csak nálunk ekkora ez? :D.....
Gondolom xbox ps4 online játék és stream megy rendesen, de megnéznék élőben egy ilyen netet egyébként. :)

(#166) Gave válasza Marcsello31 (#165) üzenetére


Gave
addikt

Mert nem akarták elfogadni a külön sarcot rá az emberek, így most majd beépítik az alapárba ;). De én már azzal beérném, ha nem +150% annyit fizetnék a teljesítmény 1.5%-ért mint mások.

(#167) Marcsello31 válasza Gave (#166) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem, érthető is, mondjuk én arra gondoltam csak hogy egy külön csomagot adhattak e mellé a jónépnek. Jelenlegit megtartva.
Van még talán a skydsl, de sztem ők sem húzzák sokáig, annó volt a vannet, bigblu,
ha jól tudom ők is bezártak.
időnként mintha lehetne látni néha a műhodjukat az égen mikor megcsillan rajtuk a napfénye. a csillagászok már kevésbé szeretik :D.
Persze ha nekem is lenne 150huf havi fizetésem, elgondolkodnék rajta de így marad a mobilnet. Amíg ennek is fel nem emelik az árát.... "mondjuk minek nem".

(#168) kulu22


kulu22
aktív tag

Van valakinek (valós) tapasztalata arról, hogy mennyiben változik az elérhető sebesség ha roaming helyzetben van a készülék?

(#169) fifferfiffer válasza kulu22 (#168) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

erre en is kivancsi vagyok, en majdnem atvaltottam roam-ra, mert nekem csak nyaron kell starlink, es akkor meg nem volt olyan hogy konnyen ki be kacsolgatod a szolgaltatast, hanem irni kellett a suport nak ami egy lassu es idegesito dolog, es ugye lehet hogy varnod kell amig uj ugyfeleket kiszolgalnak es csak akkor kapcsoljak vissza neked, de MO-on olyan kevesen hasznaljak, hogy a residential csomagot is en mar tobbszor ki be kapcsoltam es azzonal visszaal customer support nelkul

Roam modban neked kisebb a prioritasod , es kesobb kapsz adatot, de ha a kornyeken kb 20km korzetbe senki vagy nagyon kevesen hasznaljak a starlinket akkor elvileg pont ugyanolyan gyors lesz mint a residential, es MO-on ez a legvaloszinubb, es hat sajna felemeltek havi 21k rol 38k ra, igy gondolom nem sok embernek van ROAM csomagja

(#170) kulu22 válasza fifferfiffer (#169) üzenetére


kulu22
aktív tag

Köszi! Ez a ki-be kapcsolás hogy történt nálad? Csak érdekességképpen, nem tervezek ilyesmit.

(#171) fifferfiffer válasza kulu22 (#170) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Egyszerűen megnyitod.a Starlink alkalmazást, fiók kezelése starlink.com on, es ott van hogy cancel subscription, oknak kiválasztottam hogy seasonal need es ennyi, aznap éjfélkor leáll, ha ujrainditod azonnal ujra indul, de ha azon tul allitod le hogy a havi dijat levettek akkor mar egesz hónapra fizetsz, de ha előtte akkor csak azokra a napokra, nekem 5 en van fordulonap es 12 en veszik le a penzt, 12 utan leállítottam akkor mar as egesz hónap ki lett fizetve

(#172) kulu22 válasza fifferfiffer (#171) üzenetére


kulu22
aktív tag

Köszönöm!

(#173) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Sziasztok,

Ha valaki tud esetleg eladó használt szetet, ne tartsa magában! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#174) iceQ!


iceQ!
addikt

Mi is beszállunk a bizniszbe egy ROAM szolgáltatással. A cél a mobilitás volt.
Kíváncsian várjuk, hogy milyen tapasztalatokkal leszünk gazdagabbak.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#175) SpiderKnight


SpiderKnight
friss újonc

Sziasztok,
A residental vihető ország határon belül bárhova?

(#176) kulu22 válasza SpiderKnight (#175) üzenetére


kulu22
aktív tag

Szerintem nem, logikus az lenne hogy ha csak azt engedné, hogy cellán belül mozogj.

(#177) fifferfiffer válasza SpiderKnight (#175) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

azt talan meg lehet csinalni hogy atviszed stabilan mashova es otthagyod, elvileg be kene jelenteni a cimvaltozast, de 2 honap utan elvileg automatikusan atirodik a cim a GPS adatok alapjan, nyilvan van valami limit hogy hanyszor lehet cimet valtani kulonben ROAM kent ki lehetne jatszani havi 38k helyett 17k -ert.

(#178) kulu22 válasza fifferfiffer (#177) üzenetére


kulu22
aktív tag

roam esetén máshogy (rosszabbul) vagy priorizálva nagy terhelés esetén sajnos

[ Szerkesztve ]

(#179) fifferfiffer válasza kulu22 (#178) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Neked van roam előfizetesed? Valoban belassul, mennyire lehet erzeni?
Szerintem MO on olyan kevesen használják hogy a roam ugyanugy kell hogy menjen mint a residential.

(#180) kulu22 válasza fifferfiffer (#179) üzenetére


kulu22
aktív tag

residental van, csak a leírásaikra hagyatkozva írtam

[ Szerkesztve ]

(#181) Eiki


Eiki
tag

Ti használtok szünetmentest a Starlink-el? Tegnap este a havazás során többször egymás után elment az áramszolgáltatás és a Starlink azóta nem bootol (természetesen épp akkor, amikor vidéken vagyok és a feleségem nem tud mit kezdeni vele). Azt feltételezem, hogy vagy a HW ment tönkre, vagy resetelt a router (bypass módban használom amúgy). Ezeket a problémákat egy UPS-el akarom majd kezelni - redditet olvasva 50-70W az általános felvétel, még egy kicsi UPS is órákig életben tudná tartani (nem mintha ez lenne a lényeg, inkább az hogy a tüskék elkerüljék az eszközt). Egy éve már volt hasonlóm, akkor a HW megúsztani, csak szórakozni kellett vele mire megjavult...

(#182) kulu22 válasza Eiki (#181) üzenetére


kulu22
aktív tag

Mindig minden hálózatos cucc alá szoktam szünetmentest tenni. Ennél olcsóbb valami egy zavarszűrős hosszabbító vagy ilyesmi ha csak ez a cél. Az áramszünetek okozta ki-be kapcsolgatást inkább a tápok szokták megsínyleni és mivel itt be van építve, szerintem érdemes lehet egy kicsi UPS-re beruháznod.

(#183) Eiki válasza kulu22 (#182) üzenetére


Eiki
tag

Erre jutottam végül én is - a Starlink router reset-elt, újra kellett setup-olni. A helyzet nehézsége, hogy minden a padláson van, de oda nem tehetek UPSt a nagy hőmérséklet kilengések miatt. Valszeg fúrni kell a plafont és a házban elhelyezni a UPS-t majd egy hosszabbítóval elvinni a routering...

(#184) Stanley-B. válasza Eiki (#183) üzenetére


Stanley-B.
őstag

én magát a routert is lehoznám onnan inkább…

(#185) Eiki válasza Stanley-B. (#184) üzenetére


Eiki
tag

Egyetértek, ha megjön az UPS kezdődik a fúrás/faragás. Sajnos a routerbe menő kábel csatlakozója olyan bumfordi, hogy sima kábelcsőbe lehetetlenség belehúzni...

(#186) miszabot


miszabot
csendes tag

Sziasztok!
Lejjebb esett a starlink kezdő szett ára 170 000 Ft-ra. A havidíj az maradt 17 000 Ft.
Érdeklődni szeretnék, hogy milyen a szolgáltatás Magyarországon?
Köszi előre is a válaszokat.

(#187) fifferfiffer válasza miszabot (#186) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Nagyon jo, 100-200mbit letoltes, 10-50mbit mbit fel.

A telefonos app kiirja hogy hanyszor volt kimaradása az internetnek, es neha 15 másodperc et is ir de en valahogy meg sose tapasztalatam, streamnamugy is bufferel valamennyit es akkor abbol dolgozik, mashoz meg pont akkor kell aktívan netezni amikor kieses van de valahogy a kieses es en pont elkeruljuk egymast mindig, igy nem lehet észrevenni.

A legtobb kieses csak 1-2 másodperc, pl muhold valtasnal.

Mar nyugat európában is havi 50eur az ára ami a legtöbb szolgaltatonal konkrétan olcsóbb ami elképesztő.

MO-on a havi 17k huf az kb 44eur havinta, amit meg sokan draganak gondolnak, de az történik hogy MO on van európa legnagyobb inflációjaz ennek ellenere a starlink ara nem megy fel de minden mas szolgáltatoe pedig igen , igy meg néhány ev es siman lehet hogy sok szolgáltato dragabb lesz mint a starlink, pont mint nyugat eu ban.

Mostmar a residential elfozites is olyan mint regen a roam volt hogy barmikor szüneteltetheto, aki fantasztikus, visszakapcsolas 1 másodperc alatt megtortenik app bol, nem kell ügyfélszolgálat hozza, es csak a fordulonapig szamlaznak, pl mindem ho 5 a fordulonap, es nekem le van mondva a szolgáltatás majd 1.en visszakapcsolom, akkor csak 4 napra szamlaznak ki, es onnantol 5. tol a teljes 17k huf.

(#188) Gave válasza miszabot (#186) üzenetére


Gave
addikt

Na ez jó fejlemény. Eléggé elgondolkodtató, mert itt évtizedek óta még a látszata sincs meg a fejlesztési szándéknak.

(#189) miszabot válasza fifferfiffer (#187) üzenetére


miszabot
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ. Amit írsz az teljesen jó arány, főleg, hogy szinte észre sem veszed a kiesést. :)

(#190) Arni9010 válasza miszabot (#189) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nekem általában 200 és 300 között mér, most épp 241/15Mbps:

Észrevehető szakadás tényleg nincs, de általában max 1-2 mp amit mutat grafikonon :)
Teams hívás sem szakad meg, semmi nem vehető észre a műhold váltásokból. Olyan rossz idő sem volt soha, ami zavarta volna az antennát.
Valószínűleg függ a rálátástól is, nekem úgy sikerült elhelyezni, hogy 0% van takarásban :)

(#191) takyka77 válasza Arni9010 (#190) üzenetére


takyka77
tag

Sziasztok!

A Residential csomagot kérheti cég is?
A számlázás ilyenkor, hogy történik?

(#192) Ziog válasza takyka77 (#191) üzenetére


Ziog
aktív tag

A jobb felső sarokban van egy Personal | Business kapcsoló.

https://www.starlink.com/gb/business/fixed-site

A resindental szerintem a Fixed Site lesz. Minden más utána kitalálható szerintem.

(#193) takyka77 válasza Ziog (#192) üzenetére


takyka77
tag

Igen azt megtaláltam, csak nem volt teljesen egyértelmű.
Tehát, ha jól látom a legolcsóbb verzió cégeknek 72.660,- lenne havonta, a 17.000,-/hó csak magánszemélyeknek elérhető.

(#194) Ziog válasza takyka77 (#193) üzenetére


Ziog
aktív tag

Elég vastagon fogott az a ceruza, de ha ezt írják akkor ez van.

(#195) takyka77 válasza Ziog (#194) üzenetére


takyka77
tag

Eléggé...

(#196) Oliverda válasza Arni9010 (#190) üzenetére


Oliverda
félisten

A ping egy magyar szerverre mekkora szokott lenni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#197) Ziog válasza Oliverda (#196) üzenetére


Ziog
aktív tag

Megnéztem pár nyilvánost. Public DNS szerverek, Debian mirror server. Itt kb 60-80 volt az átlagos ping.

(#198) Oliverda válasza Ziog (#197) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#199) Arni9010 válasza Ziog (#197) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nekem is hasonló, általában ebben a tartományban mozog :)

(#200) Gyagyás


Gyagyás
friss újonc

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy én kamionba szeretném használni mindig máshol lennék Németország Svájc Ausztria Franciaország területén szerintetek fog működni vagy ez most hogy van?

[ Szerkesztve ]

(#201) fifferfiffer válasza Gyagyás (#200) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Mozgás közben nem működik a roam előfizetes csak ha megállsz.
Haeg tudod venni különböző országok cimere akkor nezd meg az árakat mert MO on a roam 38k huf es az antenna 170k huf, de pl Írországban havi 59eur es 225 eur az antenna, a roam kontinensen mukodik igy mindegy melyik európai országba rendeled es regisztralod.

Sajna az a fajta előfizetés ami mozgas kozben is mukodik az elmebeteg drága, 300 eur per ho es az antenna 3000eur.

(#202) fifferfiffer válasza Gyagyás (#200) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Mozgás közben nem működik a roam előfizetes csak ha megállsz.

Haeg tudod venni különböző országok cimere akkor nezd meg az árakat mert MO on a roam 38k huf es az antenna 170k huf, de pl Írországban havi 59eur es 225 eur az antenna, a roam kontinensen mukodik igy mindegy melyik európai országba rendeled es regisztralod.

Sajna az a fajta előfizetés ami mozgas kozben is mukodik az elmebeteg drága, 300 eur per ho es az antenna 3000eur

(#203) fifferfiffer válasza Gyagyás (#200) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

https://www.starlink.com/service-plans/personal

(#204) kulu22


kulu22
aktív tag

Nahát, most nézem, új típusú antenna van már a kitben?

(#205) Arni9010 válasza kulu22 (#204) üzenetére


Arni9010
aktív tag

És tényleg, úgy látom ez már a gen. 3 :) Érdekes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.