Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) kugyu21 válasza spileraaa (#43584) üzenetére


kugyu21
senior tag

Akkor ENELOOP-ot keress a környékeden (nekem csak mo.-i boltokat hoz fel a kereső), vagy kérdezd meg tőlük, hogy postáznak-e külföldre.

http://kal-bau.addel.hu/

https://www.akkuk.hu/Akku-List/1.85.SAN,Sanyo-Panasonic.html?gclid=EAIaIQobChMI86L95bmn2QIVjrDtCh1P_wClEAAYAiAAEgI37_D_BwE

(#43602) may15


may15
csendes tag

Megy valaki ki a fehovára lámpát nézni?

(#43603) kugyu21


kugyu21
senior tag

A fórumon nem olvastam ezt a márkát (Wuben), de a kuponlistában benne van.
A minőség tekintetében mit lehet tudni róla?
Használ-e valaki ilyet [link]? Esetleg valakinek van-a véleménye róla?

[ Szerkesztve ]

(#43604) Clever0 válasza kugyu21 (#43603) üzenetére


Clever0
senior tag

A harmadik értékelő szerint inkább 750 lumen. Nem adják meg az akku kapacitását. A legtöbb zoomos lámpának az a hátránya, hogy messzire világítva a lencse távol kerül a LED-től, így sok fény elveszik. Közelre viszont egyenletesebb fényt ad, mint a tükrösök.

(#43605) Masooo válasza gyapo11 (#43596) üzenetére


Masooo
aktív tag

Azért, hogy ne szomorkodjam miatta, megjött az a kettő, amit két héttel korábban rendeltem annál, mint ami megjött pár napja... és elajándékoztam.

Igen, amit írtál, helytálló, én mondjuk egy aaa dura elemet tettem bele mert azt találtam itthon, a fénye jó ezeknek is, az eloxálás egyiken tök jó, másikon jó, a kapcsoló az elsőn volt kiváló, ezeken kissé pontatlan, de kapcsolgatható. Amire végül rendeltem, arra megfelelő lesz, a kocsiban létet is jobban fogja viselni mint egy liion verzió és elég is a fénye erre arra. Nem bántam meg. Ezekből is el fogok ajándékozni egyet, hisz kapható bármikor, mondjuk a 600 lument azért kicsit soknak éreztem a leírásban de mérni nem mértem, lehet.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43606) gyapo11 válasza Masooo (#43605) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha én 1.2 V-on mértem 1 A-t, az 1.2 W, 120 lumen környéke lehet, esetleg valamivel több. Ez a U'King ZQ-X1015 verzió, van a másik elég hasonló, nem tudom egyről beszélünk-e, meg hogy van-e különbség köztük.
Viszont azt mondja, operating voltage: 3.7 V. Tehát kérdés mit csinál LiIonnal. De ha felvenne 6 W-ot, akkor egy 320 mAh-ás 10440 a kemény 1.2 Wh-jával akár 12 percig is világítana. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43607) Masooo válasza gyapo11 (#43606) üzenetére


Masooo
aktív tag

pontosan az :) de meglepően elégséges a fénye bennt és a házon kívül is erre-arra.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43608) #07813632 válasza Masooo (#43607) üzenetére


#07813632
törölt tag

Kuponnal 0,69 dollár az nem pénz érte. Én is rendeltem 1et. Kiváncsi vagyok rá.

https://m.gearbest.com/led-flashlights/pp_653763.html

Megy egy ilyet is. Ez kuponnal 0,8 dollár.

Hát biztos nem egy csúcsminőség egyik sem, de ha már működnek akkor megéri.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#43609) vince válasza #07813632 (#43608) üzenetére


vince
őstag

A linkből töröld a ? utáni részt a wid=21 kivételével, ez így reflink.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43610) #07813632 válasza vince (#43609) üzenetére


#07813632
törölt tag

Már késő. De megjegyeztem. Kösz.

(#43611) Masooo válasza #07813632 (#43608) üzenetére


Masooo
aktív tag

én 3at rendeltem :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43612) vince válasza #07813632 (#43610) üzenetére


vince
őstag

jelezd a modkerben, javítják

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43613) #07813632 válasza vince (#43612) üzenetére


#07813632
törölt tag

Megtörtént.

(#43614) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#43582) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A XT11GT 3,5 V esetén már pirosan világít. 😡

(#43615) ZolkoW válasza vince (#43609) üzenetére


ZolkoW
őstag

nagyon off vagyok, de ha van egy ártatlan honlapom, ami php kódot használ pár dologra,pl. hogy melyik fórumoldalt jelenítse meg, akkor a modik azt is kiszedik, pedig semmi mást nem csinál? csak mert ott is kérdőjel után van megadva a változó..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43616) vince válasza ZolkoW (#43615) üzenetére


vince
őstag

a reflink tilos, nem a get paraméter

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43617) gyapo11


gyapo11
őstag

GB-en lámpa kupon orgia van, mindenféle, kicsik nagyobbak, kevebb és több engedménnyel.
A fb oldal linkjét biztos nem tehetem ide, gondolom tele van reflinkkel. Remélem a képpel nincs gond, csak persze nincsenek linkek.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43618) vince válasza gyapo11 (#43617) üzenetére


vince
őstag

A Xiaomi tollbetét (153-as) $0.39-ért nagyon jó vétel :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43619) MittuDomain_ válasza vince (#43618) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A per után érték nem az aktuális, hanem a valaha volt legalacsonyabb.
én is vettem anno 38c-ért, de mindenkinek csak egyet engedett a rendszer.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#43620) vince válasza MittuDomain_ (#43619) üzenetére


vince
őstag

javagyúgy :D
én $0.7-ért vettem legolcsóbban :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43621) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Azt hittem, ma megérkezett "álmaim" lámpája!
Az éjszakai használathoz minden amit csak akartam.: világító kapcsoló, és holdfény üzemmód, bekapcsoláskor.
Megjött, redőny le, koromsötét, akku bele, és láss csodát, gyönyörű kéken világít a kapcsoló, bekapcsoláskor holdfény, módokban előre hátra, elvillogja az akku állapotot, stb.
Mindezt 5 percig.
Utána a kék lidérc elkezd villódzni, aztán szép lassan kihuny..
Sebaj: új elem, kapcsoló meghúz az új Zozz-féle csodaszerszámmal, eredmény ugyanaz.
Kapcsoló kiszerel, és mivel nem értek hozzá, óvatosan 2 db AAA elemmel pillanatra lepróbáltam a kék lidércet,: tökéletesen világít.
Újból összerak, meghúz eredmény ugyanaz.
Kicserélve egy másik világítós kapcsolóra, (amiben 2 kis led világít), tökéletesen működik de a módokat összekavarja. Vissza az eredetit, és megint halál.
Kérdésem a szakértőkhöz: 1: mi lehet a hiba?
Ilyen firmware van benne katt1, katt 2

2: a kis lednek árthat-e 2 db AAA elemmel való próba? Azt nem tudom, hogy a kapcsolón átmegy-e a 18650-es akku 4,2 volt, és az adott áramerősség, avagy a driver ezt visszaveszi?
Magyarán próbálhatom direktbe 4,2 voltos akkuval is,

Bocs a hosszú szövegelésért, és előre is köszönöm szépen a tanácsaitokat!
Amúgy a lámpa tökéletes, csak a lényeges éjjeli fény halott.

[ Szerkesztve ]

(#43622) ZozzV6 válasza balazs1956 (#43621) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ez érdekes. Ilyennel még nem találkoztam pedig sok világító kapcsolót építettem. Vagy eleve összekavarta a drivert vagy működött jól. Olyan hogy 5 percig jó aztán nem még sose történt velem. Próbálj reklamálni banggoodnál.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43623) balazs1956 válasza ZozzV6 (#43622) üzenetére


balazs1956
senior tag

OK köszönöm!
Amikor megjött, rögtön csináltam 3 képet róla, a visszajelzéshez, ott jól látszik, hogy tökéletes.
Most készítettem róla videót, azon jól látszik hogy nem működik.
Holnap megy a reklamáció!

(#43624) A214 válasza gyapo11 (#43617) üzenetére


A214
aktív tag

Szia melyik fb csoportba ez?
LiitoKala Lii - 100 cupont meg tudsz osztani? Köszi.

(#43625) balazs1956 válasza ZozzV6 (#43622) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!

Arra még tudnál válaszolni, hogy a kis led kipróbálható-e közvetlenül rákötve a 4,2 voltos akku, vagy az kárt tehet benne?
A direktben kötésen azt értem, hogy a rugóra,és a körbefutó érintkezőjére csatlakozva!
Két AAA elemmel próbálva a led működik!

(#43626) ZozzV6 válasza balazs1956 (#43625) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A kapcsolóban lévő csak akkor ha az ellenállásokat a panellal benne hagyod a körben tehát a rugóra teszed a negatívot és a kapcsoló panel szélére a pozitívot. viszont több dologra is oda kell figyelni:
Ha a ledre kötöd és kihagyod az ellenállásokat a led villan egyet és elköszön az élettől.
Másik dolog és ez a fontosabb: mielőtt az akkut rákötöd győződj meg róla, hogy a kapcsoló mindenképp kikapcsolt állapotban legyen különben a vezetékkel amivel a panelhoz vezeted a pozitívot gyakorlatilag rövidre zárja az akkut és azonnal elfröccsen a kezedben vagy hegeszteni kezdesz vele vagy nagyon forró lesz és hagy ne mondjam szép sérüléseket lehet szerezni vele.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43627) balazs1956 válasza ZozzV6 (#43626) üzenetére


balazs1956
senior tag

Úgy csináltam ahogy ajánlottad!
Tehát kiszereltem a kapcsolópanelt, a rugóhoz érintettem a negatívot a körbefutó érintkezőhöz pedig a pozitív sarkot.
Mindezt vékony vezetékkel, és csak 2 db AAA-s elemmel.
Így a led gyönyörűen világít. persze ezt is csak egy pillanatra érintettem oda , a biztonság kedvéért.
Előtte megpróbáltam 1 db AAA elemmel is, de arra nem reagált.
Gondolom valami minimum kell neki. Ilyen módon a led továbbra is működik, úgy hogy ez már meghaladja az én értelmi képességemet:((

(#43628) jézusom


jézusom
addikt

Fúú gyerekek, nem tudom ez így normális ezt ennyiért?

(#43629) may15 válasza jézusom (#43628) üzenetére


may15
csendes tag

Vám + áfa + garancia + keresni is akar, így már nem vészes. A legtöbb ember nem kínából rendel és kuponozik.

(#43630) ZolkoW válasza balazs1956 (#43627) üzenetére


ZolkoW
őstag

most eszembe jutott, hogy a hátsó világítós panel csak akkor kap áramot, ha a driveren keresztülfolyik, nem? ezért kell a bleeder ellenállás a driverre. ha nincs bleeder, a kontrolleren keresztülfolyó áram állít be valami feszültséget a hátsó led panel, és önmaga között elosztva, de a kis Atmelek 1,8V alatt nem szoktak működni, ha resetel, már lehet hogy nagyobb áramot vesz fel (vagy épp kevesebbet), megváltozik a feszültségosztás, újraindul az egész, stb..
mondjuk ennek a lámpának csak hátsó kapcsolója van, szóval nem kéne sleepbe mennie a driverén az Atmelnek.. nem tudom, na! :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43631) kugyu21 válasza Clever0 (#43604) üzenetére


kugyu21
senior tag

Köszi a BG-s értékeléseket olvastam és tisztában vagyok a zoom-os lámpák kompromisszumaival, van egyy LL zoom-os fejlámpám. Az BLF A6, Q8 és Astrolux C8 portfólióba kellene egy mindenes közép, és az ajánlott B158B- nél jobban tetszik a formája, de vajon van-e olyan jó is? Arra lettem volna kíváncsi hogy azért van-e a kupon ajánlatban mert ez is érdemes a fórumon való részvételre, vagy azért nem volt róla szó a fórumon, mert még sem érdemes oda?

(#43632) gyapo11 válasza kugyu21 (#43631) üzenetére


gyapo11
őstag

HaikeLite HT08? Valamelyik user videóján néztem, hogy zoom in állásban se a ledet vetíti, hanem szép kört, ami iszonyú kicsi, szóval nagy kandela messzire. És Fresnel lencsés, lapos, ettől kicsi a fej és könnyű. Viszont a lámpa szépsége nagyon ízlés kérdése, vagy tetszik vagy nem. Ott van a kuponosok között, de csak 1.5 $-t vesz le.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43633) atthany


atthany
aktív tag

Convoy S2+ Nichia UV
ez most 13 dolcsi, sima S2+ már van, a pénzvizsgálaton kívül ez mire használható még?

(#43634) Vertigo18 válasza atthany (#43633) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nézd meg a lepedődet! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#43635) vince válasza atthany (#43633) üzenetére


vince
őstag

Megmutatja milyen szép, tiszta, pormentes környezetben élsz ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43636) Francia91 válasza atthany (#43633) üzenetére


Francia91
veterán

Ha jelenleg nem vagy tisztaságmániás, ez után az leszel... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43637) ZolkoW válasza gyapo11 (#43632) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha kör alakú a led (fényt adó része), akkor azt vetíti ki minden állásban ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43638) ZozzV6 válasza gyapo11 (#43632) üzenetére


ZozzV6
senior tag

May15-nek van. Kipróbáltuk. Csalódás. Brinyte nagyobb és nehezebb de porig alázza.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43639) gyapo11 válasza ZozzV6 (#43638) üzenetére


gyapo11
őstag

Valóban, blf-en néztem egy review-t összehasonlító képekkel, gyengébb a C8-nál zoom inben, és az S2+-nál zoom outban. Mutatják is képen, hogy iszonyat hosszan kell kihúzni, a fekete cső falán a fény jó része eltűnik.
És tényleg mintha kerek lenne a led benne, azt hittem a Fresnel lencse tud valami trükköt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43640) ZozzV6 válasza gyapo11 (#43639) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem kerek a led. Sima cree. Viszont befókuszálva iszonyú gyűrűs a képe.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43641) may15 válasza gyapo11 (#43632) üzenetére


may15
csendes tag

Van egy eladó ha kell, nekem nem jött át, de másnak még jó lehet.

(#43642) balazs1956 válasza ZolkoW (#43630) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen az ötletelésedet, bár ez számomra már kínai visszafelé :U
Azért haladtam a dologban: igazából romlott a helyzet, mert már nem igaz, hogy in vitro tökéletesen világít! Itt is csak felvillan, aztán bánatosan pislákolva elalszik.
Az utóbbi időben (Westbam cikke óta) már nyolc darab kapcsolót rendeltem be, a Convoyok , , F1-ek, Blf A6, Astrolux c8, Eye X2r tuningolására!
Ezekből, csak a Convoyokban, és az Eye x2r-ben működik tökéletesen, a többi programját összekúszálja.
A nyolcból tehát megmaradt 4. Ezeket nézegetve, próbálgatva a s2-be, kiderült, hogy valami tévedés folytán a a 3x 2 db alis, és a 2 db GB-s kapcsolóból, kettő darab egy ledes, a többi két ledes kivitelű.
Nem tudom hogy lehet ez, mert alaposan visszanézve a rendeléseket, mindegyik 2 ledes kivitel, ami pedig bezavar a programba.
Nem is találtam rá lehetőséget, hogy egy ledest rendeljek.
Ezzel a kis szerencsével megoldódott (véletlenül) as S2 Astrolux problémája.
Ennek ellenére megreklamáltam, videóval mindennel ellátva.
Hogy ezen mi lehet a hiba, egyelőre nem tudom . Forrasztási, vagy led hibára gyanakszom.
Próbáltam pár képet lőni róla, hátha a hozzáértőknek mondanak valamit!






(#43643) Myers válasza #07813632 (#43608) üzenetére


Myers
senior tag

Mi a kuponkódja? :)

http://www.muszaj.hu/

(#43644) Janaboy válasza balazs1956 (#43642) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem vagyok nagy szaki de ez a led forrasztás elég csudán néz ki.

Janaboy

(#43645) balazs1956 válasza Janaboy (#43644) üzenetére


balazs1956
senior tag

Van hozzá aparátom, de amíg a gariztatás le nem zajlik, nem nyúlok hozzá.
Utána meg nagy kárt nem tudok tenni vele.
Aztán még arra is kiváncsi lennék, hogy ha a két ledes kapcsolóból lefejtem az egyik ledet , és a mellette lévő 202-es bigyót is, akkor egyenértékű lesz-e az egy ledessel?

[ Szerkesztve ]

(#43646) ZolkoW válasza balazs1956 (#43642) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem elfogadhatónak tűnik, de a hibajelenség utalhat akár rossz forrasztásra, akár törött ellenállásra, ami hol érintkezik, hol nem..
nem tudom, az egy ledes milyen, ezen tudtommal párhuzamosan van a led+ellenállás páros, tehát önálló kör mindkét ág.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43647) #07813632 válasza Myers (#43643) üzenetére


#07813632
törölt tag

Ezek vannak az u-kinghez: 70%OFF$1 ($0.69)

Nálam űködött a legelsö amivel a legolcsóbb.
AFFMPP03 ($0.99)
SFPLROGO02 ($1.29)
GB17LED ($2.02)

Amit linkeltem ahhoz meg ezek: 80%OFF$1 ($0.8)
GB17LED ($3.51)
INSTAGRAM ($3.67)

Gearbest persze.

[ Szerkesztve ]

(#43648) balazs1956 válasza ZolkoW (#43646) üzenetére


balazs1956
senior tag

A fényképeken az egy ledes látható!
Semmi más alkatrész nincs rajta (szerintem), csak a led , meg a 202-es ellenállás(?)
A két ledesen ugyanebből a párosból van még egy, a kapcsoló másik oldalán.
Legalább is számomra tök egyforma a a kettő, az említett alkatrészeken kívül.

(#43649) ZozzV6 válasza ZolkoW (#43646) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Én inkább az ellenállás értékét keveslem. 202=2 kOhm.
Egy világító kapcsolónál se mentem 10k alá. Van ahol 47k-t használtam bár az tényleg nagyon halvány fényű.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43650) balazs1956 válasza ZozzV6 (#43649) üzenetére


balazs1956
senior tag

Az első öt percben gyönyörűen világított!
Lehet, hogy valamilyen rossz forrasztás miatt túl nagy áram szaladt keresztül rajta, és mintegy kiolvadt a led, vagy annak a forrasztása?
Végül is gyárilag csak kiszámolták milyen kell bele!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.