Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne az M1-s lámpához. Célszerű védett akksival használni illetve belefér-e?
Valamint a jófogásos akksi az védett-e? Honnan lehet megállapítani? Az összefoglalóban nem nagyon találtam erre vonatkozó infót, de lehet én siklottam el valami felett.
Előre is köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#43802) may15 válasza Horvi (#43801) üzenetére


may15
csendes tag

Az m1 megy sima és védett akksival is.
A lámpa elektronikája alacskny feszültségnél lekapcsil, szóval felesleges szerintem a védett akksi.
A jófogásos akksi /sanyo ga 18650 3500mah/ nem védett.
A védett cellát onnan osmered meg, hogy hosszabb, illetve a fólia alatt a két pólus közt egy vékony szalag van, pont a védelmi elektronika miatt. Ha rákeresel, hogy: protected 18650, akkor sok jó képet találsz, ami után te is tudod majd, melyik a védett cella, és melyik nem.

(#43803) Horvi válasza may15 (#43802) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a kimerítő választ :R Megnyugodtam, hogy nem baltáztam el előre semmit a vásárlással :DD

Hello darkness, my old friend...

(#43804) HollyBoni válasza Horvi (#43801) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én M1-ben meg C8-ban azért is használok védett akksit mert a sima kicsit lötyög benne. Mondjuk én bringán is használom ahol nagyon kijön a zörgés, normál használat mellett alig feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#43805) Horvi válasza HollyBoni (#43804) üzenetére


Horvi
őstag

Hát amint megjönnek a cuccok kipróbálom, hogy nekem mennyire zavaró a dolog aztán max beszerzek hozzá védett akksit is. Ez lesz az első lámpám szóval még nincs tapasztalatom.

Hello darkness, my old friend...

(#43806) may15 válasza Horvi (#43805) üzenetére


may15
csendes tag

Első lámpának jó választás :)
Aztán úgyis beszippant a dolog, mint olysokakat, aztán nincs visszaút, venni kell sorban a lámpákat :K

(#43807) Horvi válasza may15 (#43806) üzenetére


Horvi
őstag

Az a baj, hogy már így is sok lóvét elverek a hobbikra nem biztos, hogy belefér még egy :DD

Technikai jellegű kérdés még lenne, hogy védett akksiból van valami ajánlott? Ebben a hozzászólásban láttam egy linket (#43784) Masooo, az jó lehet vagy valami mást nézzek inkább?

Hello darkness, my old friend...

(#43808) HollyBoni válasza Horvi (#43807) üzenetére


HollyBoni
veterán

Például Panasonic NCR18650b. Ha már kiadsz rá pénzt szvsz nem éri meg alacsonyabb kapacitásut venni.

[ Szerkesztve ]

(#43809) Horvi válasza HollyBoni (#43808) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm szépen, lehet akkor rástartolok 1-2 ilyenre is :R

Hello darkness, my old friend...

(#43810) WestBam válasza Horvi (#43809) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Gearbest most is szállít akkut (van postaköltség) a banggood majd februárban fog újra akkut szállítani. Addig is kitartás!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43811) HollyBoni válasza Horvi (#43809) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azért még várj szerintem. :DDD Kicsit túloztam ezzel a zörgéssel, normál használat mellett max akkor veszed észre ha lerakod a lámpát valami kemény felületre vagy megkocogtatod oldalról...

(#43812) tomcsi23 válasza HollyBoni (#43804) üzenetére


tomcsi23
veterán

Textiles szigetelőszalagot tettem belülre, így a zörgés megszűnt. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43813) gyapo11 válasza may15 (#43806) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem feltétlenül beszippantás, bár olyanok is vannak. Hanem kinek van konyhában 1 db kése? Senkinek. És miért? Azért mert egy kés jó valamire a sok feladat közül, és sok másra meg nem. Lámpával ugyanez a helyzet, ha valaki csak egy kicsit utánanéz, pár vetítési képet vagy videót, beszámolókat, akkor pilllanat alatt rájön, hogy akármit vett, az nem lesz jó mindenre. Ha ehhez még hozzájön a birtoklási vágy, vagy a műszaki érdekességek, spéci megoldások szeretete, akkor az már tényleg beszippantás. Ráadásul a lámpagyártók is fejlesztenek, ledek is fejlődnek, és az újabb lámpák többet tudnak, szebbek, valamiben jobbak, megint lámpát kell venni. Never ending story. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43814) BBéci válasza WestBam (#43810) üzenetére


BBéci
titán

"a banggood majd februárban fog újra akkut szállítani"
Jövő februárban? :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43815) KawaBazsy válasza gyapo11 (#43813) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jah. De azért alapkészletnek sztem elég egy flood meg egy thrower átlag felhasználásra, aztán igény szerint lehet fejleszteni a készletet. :-)

(#43816) WestBam válasza BBéci (#43814) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Jól van na, március. Aki akarta megértette :P

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43817) Horvi válasza HollyBoni (#43811) üzenetére


Horvi
őstag

Rendben, egyelőre csak érdeklődés volt.

(#43812) tomcsi23 Ez jó ötlet :DD

Hello darkness, my old friend...

(#43818) jeriba válasza makro (#43797) üzenetére


jeriba
csendes tag

Igen, felesleges. Csomagban rendeltem vagy 6-7 darabot, fogalmam sincs mennyi volt, talán 10-11 dodó darabja. Egyszer rendeltem egyet, akkor 13 volt. Driver tuninggal Westbam és Zozz van képben :)

(#43819) makro válasza jeriba (#43818) üzenetére


makro
aktív tag

Első körben én is inkább kintről rendelnék, talán 2 db is kijönne a 6500+postából. Nagyon égetően nem sürgős.

(#43820) Masooo


Masooo
aktív tag

Szia.

A linkelt elemek samsungok es engem is meglepett mennyire jok. Magam azert rendeltem ebbol mert ehhez akkor szemermetlenul olcson jutottam hozza es mert gyapoval beszelgetve mondt, hogy a 2600 as akkuval mennyit is fog menni az rj02 amit horgaszni vettem. Ezeket s2 es rj02 be hasznalom. Magam is veszek komolyabb lampakat a hetekben es azokhoz mar nagyobb akkukat fogok venni, pont mint amit linkeltek neked lentebb, pana akkukat.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43821) atthany


atthany
aktív tag

C8-hoz ez a reflektor ugye teríti a fényt?

[link]

(#43822) may15 válasza atthany (#43821) üzenetére


may15
csendes tag

Kevésbé lesz hotspotos, az átmenet finomabb lesz de ettől még magán fogja viselni egy thrower tulajdonságait.
Ha c8nál szeretnél szórt fényt, onkább egy diffúzort javasolnék, mert azt bármikor le tudod szedni.

[ Szerkesztve ]

(#43823) KawaBazsy válasza ZozzV6 (#43773) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Azé' majd mesélj, milyen a babázás, lassan 24 órája semmi hsz.. :-)

(#43824) atthany válasza may15 (#43822) üzenetére


atthany
aktív tag

köszi, erre gondolsz?

[link]

(#43825) may15 válasza atthany (#43824) üzenetére


may15
csendes tag

Ez például jó, igen. Nekem s2+-hoz van ilyen, és nekem tettszik.
Ha tudod hogy mekkora a fej átmérője, akkor viszont kapsz olyan diffúzort/színszűrőt, ami gumis módon megy fel a lámpa fejére, és lencse van benne.
Ilyemi mint ez: link
Természetesen a megfelelő átmérőben.
Ha nincs szükséged oldal irányú fényre, akkor ez a kialakítás lehet hogy jobb, hiszen nem vakít el maga a diffúzor használat közben.

(#43826) WestBam válasza jeriba (#43818) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Köszönöm, de ezt a tisztet Zozz kollégától kizárt, hogy elvegyem, Ő van képben driver tuningot illetően. Én csak egy lelkes amatőr vagyok a sok közül :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43827) Masooo


Masooo
aktív tag

Lenne egy lámpákhoz köthető kérdésem.
Tudom van szakfórum is, de itt is sok a profi és mivel itt vagyok a legtöbbet mint fórum, hát megkockáztatom (sorry West)

Sonoff wifis kapcsolóhoz köthető a kérdés (mondtam, hogy lámpához köthető, pici de hosszú kábelekkel...)

Leírás alapján kell neki az N v null kábel is. Ez a konnektorokhoz megy, viszont némely esetben áthalad a kapcsoló dobozán is mert épp mondjuk alatta van a konnektor a kapcsolónak.
Úgy fest ez amúgy is meg nálam is kék, persze majd erről vmi módon meg kell győződni, de most elhisszük.

Annyi a dolog, hogy kapcsoló dobozban kék kábel (persze áramtalanítás után) elmetél, wago-t neki pl 3as kivitelben, és helyreállít kapcsolatot konnektorral és leágaztatni egyet sonoffnak?

Ahol nem megy át és ilyen menne oda behúzni vhonnan leágaztatással?

Bonyolító: (nekem aki nem villanyÁsz) hogy pl ahol olyan kapcsoló van ami csillárt kapcsol, de eezt a továbbiakban lámpacsere végett megszűntetem, hogyan legózzam ki, hogy a kapcsolóba menő 3 fekete kábel közül mi micsoda? (gondolom hívjak villanyászt :U ) Főleg mert mintha sonoffba csak egy fekete menne a null mellé legalábbis amit eddig láttam ábrát azon az volt....

Az off elkerülése végett nekem megfelelne bőven privátban is ha valaki ért ilyesmihez.

köszönöm előre is (nekem is West :R )

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43828) Francia91


Francia91
veterán

NCR 18650B (3400 mAh) akku, közel 2 év után. Jónak mondható ennyi kapacitásveszteség 2 év alatt?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43829) Masooo válasza Francia91 (#43828) üzenetére


Masooo
aktív tag

mennyi használat mellett?
milyen tárolás mellett? pl gondolok a töltöttségre?

mert szeritem optimális esetben nem.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43830) WestBam válasza Francia91 (#43828) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Teljes tesztet kellene indítani alacsonyabb árammal, az valóshoz közelebbi értéket fog adni.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43831) Francia91 válasza Masooo (#43829) üzenetére


Francia91
veterán

Az S2+ lámpában van az adott akku, a lámpát használom a munkához minden nap, az udvaron és terepen is használva van télen, és nyáron is. Csak feltöltve tárolom az akkut

(#43830) WestBam

Meglesem azzal is, 500 mA töltéssel :R

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43832) gyapo11 válasza WestBam (#43830) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, mert a fast test a beletöltött energiát méri, téged meg jobban érdekel a kivehető, és az kevesebb mint a beletöltött. Aztán a kivehető energia meg függ a kisütő áramtól, Lii500 talán 500 mA-rel tud kisütni, kérdés, hogy a felhasználás során mekkora terhelést kap az akku. Minél nagyobbat, annál kisebb lesz a mAh, amit ki lehet venni belőle.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43833) HardSanyeee válasza WestBam (#43800) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Erre épp nem gondoltam mondjuk, de logikus. De úgy néz ki csak panaszkodnom kellett, ugyanis megint lehet akkut rendelni, ha jól látom :C

(#43834) ZozzV6 válasza KawaBazsy (#43823) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tudtunk aludni. Csak kétszer keltünk fel éjjel. Ha kap enni ágyúval is lőhetnek mellette.megy a film, kutya ugat ő meg alszik :)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43835) Ghard


Ghard
őstag

Convoy s3 lámpán van valami jelzés, hogy ezen belül melyik típus? Vagy csak a dobozán van rajta?

(#43836) may15 válasza Ghard (#43835) üzenetére


may15
csendes tag

Gondolom a típus alatt a ledet és a 7135-ök számát érted, nameg a lámpa színét. Ezek csak a dobozon vannak feltüntetve, a lámpán nincsenek.

(#43837) KawaBazsy válasza ZozzV6 (#43834) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Az azért nagy szerencse ám. Az én fiam is viszonylag jól aludt, bár engem nem érintett, mert külön szobában alszom. :-) A lányomnál meg majd nemsoká kiderül..

(#43838) Akasztott


Akasztott
csendes tag

sofirn sp32a vs convoy s3 csatarol mi a velemenyetek?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#43839) Ghard válasza may15 (#43836) üzenetére


Ghard
őstag

Igen arra gondoltam. Remélem nem tettek mást a dobozba mint amit rendeltem :U

(#43840) may15 válasza Akasztott (#43838) üzenetére


may15
csendes tag

S3 lényegében acél bezeles s2+. Sofirn oldalgombos, módcsoport/ramping van rajta, fetes driver van benne, nem 7135 alapú mint a convoyokban, a led azintén más, mert a convoyban a legtöbb esetben xm-l2 van, a sofirnban pedig xpl hd, nameg a sofirn hozza is amot kell.
Nem rossz az a sofirn, illetve ha jól emlékszem Zozznak az van, amennyiben igen, akkor az én kezwmben is volt, neki tapasztalata is van vele. Én nem vettem sem ezt, sem azt.

(#43841) ZozzV6 válasza may15 (#43840) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Így ahogy mondod. Sofirn minőségre tudja azt amit a convoy. Fényerőre meg többet mint egy BLF A6. A ramping nem valami jó a programban mert nem mindig azonos sebességgel meg és van hogy megáll félúton de a fix fokozatokkal jól használható. És van 4 klikkes elektronikus lockolási lehetősége. Automatikusan visszalép turbóés high módból időre. Convoy rövid csővel 18350-el is működik csak fordítva kell beletekerni.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43842) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Akit esetleg érdekel: Astrolux C8

üdv

(#43843) prsq


prsq
tag

Megjött a Nitecore NU10-em (sárga, GB-ről), és van két érdekes bugja.

1. A legalacsonyabb fényű fehér üzemmóddal a piros is tud együtt világítani. De csak ha a fehéret kapcsolom be először. (És csak a legalacsonyabbal, a többit kikapcsolja a piros.)
Sőt, ha az 1 lumenes fehér világít, a piros nemcsak folyamatos, hanem villogó is lehet, nem kapcsolja ki a fehéret továbbra sem.
(Ha már a piros-fehér együttállásnál fehéret nyomok, az kikapcsolja a pirosat.)

2. Bármilyen üzemmódból kikapcsolom, utána kb. 3 másodperccel villan egyet a négy fehér led, kb. fél lumennel.

Akinek van, megnézné, hogy nála is csinálja-e bármelyiket, vagy tényleg egyedi hiba?
(A működést végül is nem zavarják, csak furcsa. Tesztekben azt olvastam, hogy piros és fehér nem tud egyszerre világítani soha.)

(#43844) ZozzV6 válasza prsq (#43843) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ezek hibák. Nekem sehogy nem tud együtt világítani a két szín.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43845) A214 válasza Masooo (#43827) üzenetére


A214
aktív tag

Szia,

Összefoglalva ha nem kaptál választ a felvetett kérdésedre.

Direkt nullát kötődobozból, dugaszolóaljzatból vagy "lámpahelyről" is tudsz lekötni
Vagy ha a kapcsoló alatt átmegy akkor ott megcsapolód ahogy írtad.

Csillárkapcsolónál a három vezetékből az egyik a fázisvezető a másik kettő a kapcsolt ,ez a két vezeték elvileg megszakítás nélkül megy a lámpához. (Hol az egyik hol a másik izzót kapcsolja.)
Tehát ha leveszed a kapcsolót és kikötöd mint a három vezetéket és veszel egy fáziscerkát a kezedbe akkor a fáziscerkával amelyik világit a három vezeték közül az a fázis a fennmaradó kettő a kapcsolt. [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43846) A214 válasza Masooo (#43827) üzenetére


A214
aktív tag

De ha nem értesz hozzá akkor inkább hívj egy szakít.
Fontos: Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása... :K

[ Szerkesztve ]

(#43847) may15


may15
csendes tag

Postabontás ma.

(#43848) WestBam válasza ZozzV6 (#43844) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Megerősítem! Nekem sem megy együtt sehogy sem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43849) FBLLMAG válasza may15 (#43847) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Kérjük a beszámolót a lámpákról. 😉

(#43850) Francia91 válasza WestBam (#43830) üzenetére


Francia91
veterán

No kérem, 500 mA árammal, normál teszttel a 3400 mAh-s NCR18650B, kb 2 éves, napi használatban az S2+ -ban, kültéren, telente kint a hidegben is
2 év alatt 200 mAh veszteség nem olyan vészes, ha jól tévedek

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.