Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) Kecsotam válasza weiss (#44600) üzenetére


Kecsotam
tag

Csak előtte húzd ki!:)

(#44602) bwoay válasza spileraaa (#44596) üzenetére


bwoay
nagyúr

a képes közvetítés helyett én az alábbit tenném: mielőbb jelezném a gearbestnek a hibát, mert annál gyorsabban fognak ők is válaszolni. gondolom bekérik a fotókat, esetleg videót, és majd reagálnak valamit, hogy mit, azzal kapcsolatban ne bocsátkozzunk jóslatokba, ki fog derülni. és ebből a szempontból teljesen irreleváns, hogy kinek mennyire vált be, mert hiába írjuk mindannyian, hogy a miénk jó, attól a tiéd nem javul meg. a gearbest válaszától függően lehet, hogy egyszerűbb lesz neked megcsináltatni, de annak addig ne állj neki, amíg ki nem derül, hogy ők miként viszonyulnak a hibához. legalábbis ez az én meglátásom.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44603) Tony21 válasza Tony21 (#44588) üzenetére


Tony21
tag

Nem csodálom, hogy jó fénye van ennek az öreg xml-nek, 3,96A-t mértem friss HG2-vel.

(#44604) spileraaa válasza weiss (#44600) üzenetére


spileraaa
senior tag

mert jelenleg még működik legalább a töltés része
lehet ha szét szedem nem sikerül összerakjam

kaptam egy videót [link] 9:30-nál kezdi szétszedni ahogy nézem nem túl bonyolult
de összerakni nekem picit bonyolultnak latszik főleg hogy azt a részét jól felgyorsította

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#44605) Masooo válasza spileraaa (#44604) üzenetére


Masooo
aktív tag

Zard ezt rovidre.
Sajnos nem vagy biztos a szerelesi tudasodban igy ha szetszeded es kinyirod akkor nullan vagy.
Ha semmi penzert eladod vki megjavitja es orul.

Ne csinalj semmit, irj gearbestnek mondanak valamit, te mondasz valamit, es lesz vmi. Ha esetleg kapod a felet meg felaron eladod akkor vehetsz masikat. De ez csak egy opcio a lehetseges vagy nyolcbol.

Amugy ranezesre ez kb annyi hogy alulrol csavarok ki, ovatosan kette szeded figyelve mert kabel van biztosan.
Gombot kibanyaszni, ha egyaltalan letort a pocok nem csak kiugrott a gomb a nyers eroszaktol akkor letort reszt megkeresni, pillanatragasztot neki, aztan gombot beilleszt helyere, also felet a toltonek raforditani es osszecsavarni. Ezzel a tervvel allnek neki.

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44606) vince válasza spileraaa (#44604) üzenetére


vince
őstag

Nyugodtan szedd szét! Ha van egy kis affinitásod hozzá, gond nélkül össze is tudod rakni. Én is a minap szedtem szét, kicsit szorult egy-két csúszkája és azt javítottam, azóta hibátlan és túlélte a műtéte a beteg :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#44607) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ez a legújabb verzió ?
C8 XM-L2 7135x8 XM-L2 T6-4C

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44608) Janaboy válasza spileraaa (#44604) üzenetére


Janaboy
veterán

Törd ki a gombot teljesen aztan nyomkodod egy ceruzaval ha kell :)

Janaboy

(#44609) ZozzV6 válasza DonThomasino (#44607) üzenetére


ZozzV6
senior tag

4 éve lehet ilyen verziót kapni de ebből még nem derül ki melyik házzal van szerelve.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44610) Clever0 válasza spileraaa (#44604) üzenetére


Clever0
senior tag

Amennyire a videóból kiderül, csak a 4 rugós érintkező kiszedésére és visszarakására kell jobban figyelni, egy kicsit el kell fordítani, ha jól láttam. A kijelzőt és a gombokat tartó panelt viszont nem csavarozta le, ezért a lényeget tekintve nem sokat segít rajtad ez a videó. Ha lemeccselted a reklamációt, akkor ráérsz eldönteni, hogy hogyan tovább.

(#44611) spileraaa válasza Clever0 (#44610) üzenetére


spileraaa
senior tag

meg nem írtam nekik aki elég járatos ebben segítene nekem ha igen jelezze pm-ben koszi

eddig is innen fórumról segítettek ha kellet reklamálni mert sajnos már volt ilyen mert ehhez lámpához [link] nem küldtek kábelt itt visszakaptam végül 3$ (10$ volt rendelve a lámpa)

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#44612) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Liitokala Lii 402 töltövel mennyi idő alatt töltődik fel egy 32Ah 18650 aksi ?
Belehelyezve 25 %nál világít most kéken.
Egyáltalán már tölteni kell?

Lii 100 és 202 között mi a különbség ? Csak a tölthető akuk száma?

(#44613) Tony21 válasza A214 (#44612) üzenetére


Tony21
tag

Nekem is kell ilyen akku :D

(#44614) A214 válasza Tony21 (#44613) üzenetére


A214
aktív tag

Késő volt .🤭
Pontosan 3200 mAh lenne szó.

(#44615) gyapo11 válasza A214 (#44614) üzenetére


gyapo11
őstag

Több dologtól függ: mennyi volt az akkuban a töltés kezdetén, mekkora árammal töltöd, és milyen állapotban van az akku belső ellenállás és kapacitás terén.
Ideális akkunál üresen indítva 3200/töltőáram mA-ben a képlet, tehát 500 mA-rel 6.4 óra, 1 A-rel 3.2 óra stb.
A valóságban valamennyivel többet kell beletölteni, mint amit majd ki lehet venni belőle. De a valóságban nem is 0 maradék töltéssel indítunk jobb esetben, tehát az 1 A-rel 3 óra az jó közelítés.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44616) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Convoy C8 nál ezek mit jelölnek ?

7135x8 2groups
7135x8 mode option1
7135x8 mode option2
7135x8 mode option3
7135x8 mode option4
7135*6
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44617) louiphoto


louiphoto
csendes újonc

OFF

Sziasztok!

Az alirol probalom mar napok ota megrendelni a Sofirn lampat, nem enged fizetni a rendszer! Kiprobaltam mas termekkel is ezt csinalja! Mar mindent megprobaltam! Allandoan ezt az uzenetet adja ki :F

Esetleg van valakinek otlete? Ilyen meg sose volt! Tanacstalan vagyok! :W

Elore is koszi es bocsi az OFF-ert!!!

ON

(#44618) A214 válasza gyapo11 (#44615) üzenetére


A214
aktív tag

Èrtem, köszönöm. :R

(#44619) DAni198 válasza gyapo11 (#44615) üzenetére


DAni198
csendes tag

Egy kis kiegészítést írnék. Kb. 80%-os töltöttségnél a li-ion cella eléri a töltési végfeszültségét, innentől a töltőáram csökken, a maradék 20% betöltéséhez simán kellhet egy-két óra.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#44620) may15 válasza louiphoto (#44617) üzenetére


may15
csendes tag

Jelentkezz ki ha tudsz, majd jelentkezz be ismét.

(#44621) vince válasza DonThomasino (#44616) üzenetére


vince
őstag

A 7135 egy áramgenerátor IC, ebből több vagy kevesebb van a driverre forrasztva. Mindegyik 350 mA maximális áramot tud a ledre engedni, minél több van a meghajtóban, annál nagyobb lesz a led árama (ennek megfelelően a kibocsátott fény és a melegedés is, az akkuidő pedig természetesen fordítottan arányul ehhez).
A módok kifejtése ott van a termék leírásában, ott kell megnézned, konkrét link nélkül nem feltétlenül fogjuk tudni ezt megmondani (lehet, hogy van különbség ezek között, nem tudom). Például ennél a C8-nál:
Modes customization:
Default mode 2groups
Group 1 (3-Mode): 5% > 40% > 100%; Group 2 (5-Mode): 5% > 40% > 100%> Strobe> SOS
You can select other modes,there are several kinds of choice(only one group):
(mode option 1)5%low---30%mid---100%high---SOS---strobe
(mode option 2)5%low---30%mid---100%high
(mode option 3)10%low---100%high
(mode option 4)10%low---100%high--strobe

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#44622) DonThomasino válasza vince (#44621) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez akkor
Body Color: 7135x6
gyengéb mint a
Body Color: 7135x8

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44623) #94529552 válasza louiphoto (#44617) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyiket vennéd?

(#44624) vince válasza DonThomasino (#44622) üzenetére


vince
őstag

Igen, 700 milliamperrel kisebb áramú.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#44625) louiphoto válasza may15 (#44620) üzenetére


louiphoto
csendes újonc

Tobbszori ki es bejelentkezes (kb.20.-ik) segitett a dolgon, de ez erthetetlen... :(

(#44626) DonThomasino válasza vince (#44624) üzenetére


DonThomasino
veterán

Drivert lehet/szokták cserélgetni ?
Milyen az az ak47 es driver ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44627) gyenesmartin válasza DonThomasino (#44626) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Lehet cserélni, csak egy zégergyűrű fogó kell hozzá. Csipesz az gyenge.

(#44628) gyapo11 válasza DAni198 (#44619) üzenetére


gyapo11
őstag

Még nem mértem egyik töltőn se, de simán lehet úgy ahogy írod.
Elvileg a CC CV konstans áramot és konstans feszültséget jelent, vagyis nem kellene csökkenteni az áramot egészen a 4.2 V eléréséig. De lehet, hogy direkt olyan kapcsolást használnak, ami csökkenti az áramot (bár ekkor már nem lenne igaz a CC), mert az akkunak lehet hogy ez kell a teljes töltés eléréséhez.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44629) DAni198 válasza gyapo11 (#44628) üzenetére


DAni198
csendes tag

4.2V-ig (vagy amit beállítasz) CC mód, utána CV mód (amíg le nem csökken az áram a beállított értékre), ez az általános töltési módszer.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#44630) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Mivel itt, ezen a topikon is lényeges a töltő, ezért itt az összehasonlító táblázat.

Remélem pár lámpásnak sikerült segítenem a döntésben. Csupán pár db az egész. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44631) ZolkoW válasza gyapo11 (#44628) üzenetére


ZolkoW
őstag

ahogy DAni írja, igazából CC-CV-vel szokták jelölni, ami először konstans áram, majd konstans feszültséget akar szerintem jelölni. Úgy rémlik, a 4,2V előtt lecsökken már az áram, mert azon a feszültségen az akku egyszerűen kevesebbet vesz már fel. De én sem jegyzeteltem, csak volt már, hogy tápegységről töltöttem lítium akkut.
Van az a szokásos (nem jut eszembe) 8 lábú IC-s töltő elektronika, az pl. a beállított áram tizedénél hagyja abba a töltést, ha jól emlékszem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#44632) sakis


sakis
újonc

Zanflare F3 AAA EDC Flashlight - Black - 6000-6500K

coupon ZFAE13 5,75€

(#44633) Vertigo18 válasza sakis (#44632) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az a 7$ elég jó ár!!! :R :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44634) gyapo11 válasza ZolkoW (#44631) üzenetére


gyapo11
őstag

Találtam ábrákat, valóban 8x %-ig tolja a kb. 1 A-t, onnan elkezd zuhanni az áram, a feszültség még nagyon kicsit nő.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44635) A214


A214
aktív tag

FBLLMAG által linkelt lista alapján a Lii 202 rosszabb minősítést kapott mint a Lii 100.
Miért? Akkor a 100 érdemesebb beszerezni?

(#44636) Horvi


Horvi
őstag

Hali,

Köszi a sok segítséget. Végre megérkezett az M1-m és a töltőm is(egyszerre :DD).
Egyelőre éles tesztet még nem tudtam az M1-l csinálni csak a házban próbálgattam(és hülye módon belenéztem :DD még jó, hogy csak a leggyengébb fokozaton). Nagyon tetszik, szerintem amire nekem kell arra tökéletes lesz. Ami feltűnt, hogy sokkal kisebb mint gondoltam de nagyon jól kézre áll.
A jófogásos akksi tényleg lötyög benne egy kicsit jobbra balra de majd körbetekerem valamivel(laminált padló alá való műanyag/hab cuccal)

Viszont egy dolog lenne amiben hátha tudtok segíteni(lehet volt már kérdés még keresgélem a fórumon). Hogyan lehet a különböző funkciókat kiírtani belőle? Úgy értem nekem nincs szükségem stroboszkópra meg SOS jelzésre csak a 3 világítási erősségre.

A töltőt használatával még ismerkednem kell de pár napja valaki linkelt egy remek leírást azt majd áttanulmányozom.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#44637) WestBam válasza Horvi (#44636) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Blogomon mindent megtalálsz, de ide is írom:
Legkisebb fokozaton villan egyet a lámpa (kb. bekapcsolás után 5 másodperccel), ekkor szakítsd meg az áramkört a gomb félig vagy a teljes lenyomásával. Átlép a másik csoportba, ahol már nincs villogás csak világítási fokozat. Ennyi.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44638) ZozzV6 válasza gyenesmartin (#44627) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Azért egy forrasztópáka sem árt.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44639) Horvi válasza WestBam (#44637) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen az infót. Természetesen a blogot is áttanulmányozom :R

Hello darkness, my old friend...

(#44640) gyapo11


gyapo11
őstag

Úgy látom szép lassan emelkednek az árak. Ha még kell valakinek töltő, most 18.99-ért Lii500 BILAKOSBLF13.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44641) #07813632 válasza gyapo11 (#44640) üzenetére


#07813632
törölt tag

A bangoodon is. Már régóta kinéztem az astrolux A01 et. Eddig 2200 forint körül volt az ára. Tegnap amikor néztem már 5200 körülinek írta.

(#44642) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Jött némi meló :))

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44643) Kozy10 válasza ZozzV6 (#44642) üzenetére


Kozy10
tag

az igen :Y , a két kicsi az fegyverlámpának tűnik. milyen márka?

(#44644) ZozzV6 válasza Kozy10 (#44643) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Igen. Lumintop MX10

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44645) Masooo


Masooo
aktív tag

El tudná valaki arulni a ledszalagok kozotti minosegi kulonbsegeket? Vki irta hogy csak 5050 szallagot venne. Miert? 5v ledszallagot keresek, vettem mar, megy is szepen de nem 5050.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44646) Masooo válasza Masooo (#44645) üzenetére


Masooo
aktív tag

Ezt megvalaszolom magamnak mert google a baratom.
Egy sima usb milyen hosszu szallagot hajt meg hiba nelkul?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44647) ANOka válasza Masooo (#44646) üzenetére


ANOka
őstag

Kb. 1,5 m-t.
Szaktopik: LED világítás a lakásban

(#44648) Masooo válasza ANOka (#44647) üzenetére


Masooo
aktív tag

Koszi, remeltem hogy 2 metert irsz.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44649) may15


may15
csendes tag

Kezd összeállni a maker-családom:

Illetve leamrattam egy manker U11-et, a szemfülesebbek kiszúrhatják, hogy ismerős a forma és szín, ami nem véletlen, hiszen a godmes t01, ami a manker t01 II elődje, kapható volt feketében és ebben a színben.
Bal oldalt az U11 amin a bevonat le lett szedve, Jobb oldalt dedómolt xhp50.2-es U12.

Továbbá a sokak szerint eddig is ronda convoyomat tovább szekíroztam: /szebb nem lett/

(#44650) Masooo válasza may15 (#44649) üzenetére


Masooo
aktív tag

Hat igen. Szegeny convoy olyan mintha tóban, huzamosabb ázàs utan te talaltad volna meg. Mindenesetre ellopni nem fogjak :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.