Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) Masooo


Masooo
aktív tag

Tenyleg a 8x driveres hi ledes c8 milyen akkut kovetel? Sima samsung 18650 26h vagy f ami 5 ampert tud jo bele?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44252) WestBam válasza Masooo (#44251) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az már elég neki. Nagyobb kapacitásút is vehetnél hozzá, azzal tovább bírja ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44253) Masooo válasza WestBam (#44252) üzenetére


Masooo
aktív tag

Vannak olyan ajanlott markak elemben, lehetoleg vedett kivitelben amiket mar probalt valaki? Liito elem vagy meco v vmi amit erdemes ajandeknak odaadni?

Sam 30q az biztosan jo bele nekem

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44254) WestBam válasza Masooo (#44253) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A MECO-t pl. kezd már most elfelejteni és törölni még az emlékét is, hulladék. Olvashatsz akkukról itt a topikban is sokat (csak használd a keresőt), de általánosságban védelem nélküliből a 30Q, a VTC6, a HG2 elég jó választás szinte bármihez.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44255) Masooo válasza WestBam (#44254) üzenetére


Masooo
aktív tag

Olcson akarnek meguszni ajandekot, ezert kene vmi mas marka de vedett. Itt jott be a fekete lii.
Jo a meco vacak de tetszett a neve.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44256) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy akksi kérdéssel fordulnék hozzátok. Ajánlottátok itt topicban a jófogásos eladót így tőle rendeltem be pár akksit az M1-hez(7135X8 - U2 1A, sajna az még nem érkezett meg). Valaki használja még ezt a kombinációt? Arra lennék kíváncsi, hogy kb mennyi lenne ezzel az akksival a lámpa üzemideje?
Esetleg érdemes lenne nagyobb kapacitásút nézni? Ha igen akkor mekkorát kb?
Előre is köszi.

Hello darkness, my old friend...

(#44257) KawaBazsy válasza Horvi (#44256) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

3500 mAh-st vettél? Annál sztem nincs nagyobb. Amúgy meg attól függ, h melyik módot használod. Lméred az áramfelvételt, s kb kiszámolod, h mennyit bír biztosan (többet fog bírni, mert ahogy csökken a fesz, egyre kevesebbet vesz fel).

(#44258) kugyu21 válasza Imy (#44232) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az S2+-hoz béleld ki biciklibelsővel, biztosan megfogja

[ Szerkesztve ]

(#44259) ZozzV6 válasza kugyu21 (#44258) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy a másik linkelt 1,6$-os gumis bepattintós sokkal jobb szerintem. Legalábbis nekem az vált be. Lépcsőn lefelé is megtartotta AZ s2+-t :D

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44260) Horvi válasza KawaBazsy (#44257) üzenetére


Horvi
őstag

Igen a 3500 mAh-s akksit vettem tőle. Rendben köszi a segítséget. Amint itt lesz a lámpa nekiállok a tesztelésnek :DD

Hello darkness, my old friend...

(#44261) KawaBazsy válasza Horvi (#44260) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem a C8-nál 0.19, 1.18, 2.83A az áramfelvétel, így maxon - belekalkulálva a fesz csökkenést - kb másfél órát, közepesen úgy 4-et, minimumon meg 24-et bírhat..

(#44262) Horvi válasza KawaBazsy (#44261) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen az infót. Azért az durva eredmény. Amúgy az M1 kevesebbet fogyaszthat vagy ezekben ugyanaz a led+driver kombó van?

Hello darkness, my old friend...

(#44263) ZozzV6 válasza Horvi (#44262) üzenetére


ZozzV6
senior tag

C8-at és M1-et is lehet kisebb és nagyobb áramfelvételű driverrel venni. Az előbb leírt számok a 8x7135 driverhez passzolnak. Ha 8x7135 van az M1-hez írva ugyanennyi ideig bírja majd.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44264) KawaBazsy válasza Horvi (#44262) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Mit tartasz durvának? Amúgy a legpontosabb az, ha bekapcsolod, s leméred, hogy mikor kapcsol ki. :-) De találsz erre neten mérési görbéket is.

(#44265) Horvi válasza KawaBazsy (#44264) üzenetére


Horvi
őstag

Azt hogy ilyen sokáig bírja :DD

(#44263) ZozzV6 Elvileg a legerősebb driverrel rendeltem.

Hello darkness, my old friend...

(#44266) KawaBazsy válasza Horvi (#44265) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jah, ez a 18650 jó kompromisszum a méret/súly s a kapacitás közt. A 14500-al (is) hajtott lámpám (ceruza akku méret) 800 mAh-s.

(#44267) kugyu21 válasza ZozzV6 (#44259) üzenetére


kugyu21
senior tag

De neki már megvan a ZK20, csak lötyög benne az S2+.

(#44268) Horvi válasza KawaBazsy (#44266) üzenetére


Horvi
őstag

Igazából nekem csak arra kell, hogy néha a ház körül éjszaka használjam meg éjszakai túrán ne a telefonnal kelljen bohóckodni. Egyszer voltam úgy túrán, hogy telóval világítottam de soha többet :DD

Hello darkness, my old friend...

(#44269) FBLLMAG válasza Horvi (#44265) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

1,5; 4; 25 óra nem is olyan sok. Viszont, ha így válaszoltál, neked elég lehet. ;)

(#44270) spileraaa


spileraaa
senior tag

Eneloop aksik közt is ahogy nézem van több fajta melyik jobb?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#44271) FBLLMAG válasza spileraaa (#44270) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mire szeretnéd használni?

Én a fehéret és a feketét is használom. A kék nem jött be nekem.

A fehér több ciklust bír, állítólag, de kisebb a kapacitása valamivel. ;)

Mindenképpen okos töltőt használj hozzájuk. Hidd el hosszabb távon megéri. ;)

(#44272) Masooo válasza FBLLMAG (#44271) üzenetére


Masooo
aktív tag

Ok de mitol okos a tolto. Illetve a kerdes nem is ez.
Okostoltoben hogyan kezelje inkabb ez a kerdes.
Pl minden 10 feltoltes utan v havonta egy fast test (c4 tolto eseten ami belul kb li500 csak ott nem tudom mi a neve)?

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44273) ZolkoW válasza Masooo (#44272) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem a régi, áruházi, vagy ajándékba kapott töltőim mind olyanok, hogy időzítés alapján kapcsolnak ki. de lehet, hogy ki sem kapcsolnak, csak jelzik egy leddel, hogy feltöltöttek. 9V-oshoz is csak ilyenem van, vérlázítóan alacsony árammal csepegtetik bele a szuflát, és ha a 12, vagy ki tudja hány óra letelte előtt megszakítom a folyamatot, akkor visszadugva újrakezdi. Ha nem is tudtuk meg, milyen az okos töltő, na ilyen a buta :O

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#44274) KawaBazsy válasza ZolkoW (#44273) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem olyan is van (Conradban vettem, fos), ami egyáltalán nem kapcsol le. Fix 160mA-val tölti, s neked kell kiszámolnod, h meddig töltöd, méghozzá kapacitás/100=óra képlet alapján.

(#44275) ZolkoW válasza KawaBazsy (#44274) üzenetére


ZolkoW
őstag

itt kell elmondanom, hogy mennyire felhúztam magam a szakállvágóm miatt... már bánom, hogy nem lítiumosat vettem, de annyi pénzt sajnáltam rá. ez meg kb fél éves, és már gyengül az akksija. szétszedtem, és két pici AAA méretű cella van benne sorban, meg elektronika... a töltés vagy fél nap, de használatkor 5 percen belül érezhető a gyengülés. megy bele egy 14500, reverse clicky kapcsoló, áteresztő low-drop stabilizátor, USB-s töltőmodul. szerencsére elférnek, elvileg. Ha lenne olyan, hogy mérnöki eskü, mint az orvosoknál, akkor ezt nem szabadna másképpen összecsavaroznom, csak miután meghekkeltem :((( :D

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#44276) Horvi válasza FBLLMAG (#44269) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem bőven elég lesz :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#44277) BBéci válasza ZolkoW (#44275) üzenetére


BBéci
titán

Pár hónapja vettem lítium akkus Philips 9000-es szériájú csúcsmodell szakállvágót, ez végre normálisan használható. 1987-ben vettem az elsőt, ami elemmel működött, a második NiCd, a harmadik NiMh akksival. Viszont az elektromos fogkefém nem lítiumos, Braun Oral B csak NiMh-val készül. Az elsőt 13 évig használtam, pont az akku gyengülése miatt cseréltem le egy modernebbre, ami már félévesen alig bírt többet, mint a régi. Baromi bosszantó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44278) WestBam válasza Masooo (#44272) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Eneloop akkukat nem kell karbantartani, csak tolni bele az áramot, elvileg ezek már mentesek a memória effektustól.
Okos töltő azért okos, mert mikroprocesszor vezérli a töltést, nem csak úgy megy bele az áram aztán majd csak megtelik a cella. Ilyen fali egyszerű töltőben eneloop akkut nem is szabad tölteni, kifejezetten árt neki a csepptöltés!!!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44279) spileraaa válasza FBLLMAG (#44271) üzenetére


spileraaa
senior tag

ez megfelel a célra vagyis tölteni ?
Liitokala Lii - 500 LCD Battery Charger - EU PLUG BLACK
[link]

hat első sorban lámpákba akarnék vásárolni mert azok fogyasztják a leggyorsabban az elemet

a héten lesz lidl aksi is de arról lebeszéltek hogy a célra nem a legjobb

nem tudom órába és távirányítóba menyire éri meg ilyen aksit vásárolni mivel a hagyományos elem is kibírja kb fél évet vagyis erre a célra lehet meg sem térülne az ára vagy ezek az aksik bírják 5-10 evet is mert kb annyi idő mire mondjuk egy órában megtérülne az ára

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#44280) vince válasza spileraaa (#44279) üzenetére


vince
őstag

Lii-500 teljesen jó.
Az akkunak nem jó a tartós, de minimális terhelés, mélymerülésbe tudja vinni egy óra vagy távirányító, oda inkább sima alkáli elemet tegyél.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#44281) Masooo válasza WestBam (#44278) üzenetére


Masooo
aktív tag

Akkor itt most ez érthető a LADDA pakkokra is? mert talán az is eneloop...

Amíg él csak töltsem semmi teszt vagy egyéb nem kell neki?

az jó.

A li-500 meg jó töltő igen, de a li-100 is microproc vezérlésű?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44282) (jan)


(jan)
őstag

https://photos.app.goo.gl/CibNv5DvYCaXH33h2

Nem tudtam otthagyni az obiban, nagyinak jo lesz :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#44283) WestBam válasza Masooo (#44281) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Mindkettőre igen a válasz.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44284) WestBam válasza (jan) (#44282) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért szólj neki, hogy lapos elemet ne vegyen tartalékba hozzá :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44285) ZolkoW válasza (jan) (#44282) üzenetére


ZolkoW
őstag

usb-s töltést bele! hely van bőven :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#44286) gyenesmartin válasza (jan) (#44282) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Mekkora fényereje van ennek? 10-20 lumen?

(#44287) Masooo válasza WestBam (#44283) üzenetére


Masooo
aktív tag

köszi :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44288) Imy válasza gyenesmartin (#44286) üzenetére


Imy
veterán

S2+ és C8 után még milyen lámpák ajánlottak? 15$ lenne a limit, nem kell drága lámpa. :D Sajna S9 most nincs jó áron.

(#44289) Masooo válasza Imy (#44288) üzenetére


Masooo
aktív tag

de ha van s2+ és c8 és 15 dollár a keret, minek akarsz új lámpát és mire? :)
Ez a kettő elég ház köré és mezőre is.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44290) Imy válasza Masooo (#44289) üzenetére


Imy
veterán

Jól néznek ki. :D

(#44291) WestBam válasza Imy (#44290) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szerintem gyűjts mellé még egy kicsit és lépj egy kategóriát, vagy barátkozz 5$ körül a Nitecore Tube-al :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44292) Tony21 válasza Imy (#44288) üzenetére


Tony21
tag

Eagle Eye X2R (kb. mint az S2, csak van benne beépített töltő).
Aztán ha gyűjtesz a limited fölé, jöhet a Skilhunt H03, Convoy L2 és L6, BLF Q8, ésatöbbi ... :)

(#44293) gyapo11 válasza Imy (#44288) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha világítani, akkor egy fejlámpa, pl. Boruit XQ-150, zoomos főfény és mellé két terítős cob, egyszerre is tudnak világítani.
Ha jól néz ki célra kell, akkor nem tudom, ez nálam nemigen szempont. De pl. a HKV T6-ost pont 15 $ körül vettem pontozva, igazi self defense eszköz, nem kell hozzá beacon fény, anélkül is megtalálod, 28.6 cm hossz, 5.5 cm átmérőjű fej, 3x vagy 2x18650, jobb lenne 26650, de azok már sokkal drágábbak.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44294) gyapo11 válasza Tony21 (#44292) üzenetére


gyapo11
őstag

A limit fölé nem lehet gyűjteni, azért limit. :F Nem hiszem, hogy nincs több pénze mint 15 $, csak nem akar többet költeni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44295) Gibbs válasza BBéci (#44277) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Én a saját Oral B-met átalakítottam 18650-re. Most két hónapig úgy megy egy (bontott) akkuval, mint a szél. Ha érdekel, leírom bővebben, hogyan csináltam.

(#44296) Tony21 válasza gyapo11 (#44294) üzenetére


Tony21
tag

Már miért ne lehetne? Legfeljebb csak 15-öt költesz el belőle, a többit elsörözöd ;)

(#44297) (jan) válasza ZolkoW (#44285) üzenetére


(jan)
őstag

Olyan is van : https://photos.app.goo.gl/tIxzfqGRq7FVoDvz1 :D

gyenesmartin: 45 lumen. Viszont nem ertem hogy mukodik ketto elemrol elektronika nelkul. Ez valami nasa led lehet h 3 volt alatt van a nyito feszultsege?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#44298) Horvi válasza Gibbs (#44295) üzenetére


Horvi
őstag

Engem érdekelne a dolog, ha megtennéd, hogy leírod megköszönném.

Hello darkness, my old friend...

(#44299) Masooo válasza Gibbs (#44295) üzenetére


Masooo
aktív tag

Engem is, részletesen :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44300) benfolds válasza WestBam (#44291) üzenetére


benfolds
őstag

vagy most az ezüst nitecore tip ilyen 18 $ körül megvethető gb-n, pontokkal 15 alá megy, és a tube-nál lényegesen jobb kulcstartólámpája lesz.

amúgy én a tipet az általánosan elfogadott s2+-c8-h03 trióból álló starter packhez hozzáadnám. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.