Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Rendeltem egy 120mm-es Optolife aszférikus lencsét. Csak a lencse 12100 Ft volt. Ha minden jól megy egy XHP70.2 elé fog kerülni 3D nyomtatott házba és a led egy processzor hűtőre lesz felfogatva és aktív ventillátoros hűtése is lesz. A távoli jövőben... Egyszer :) Talán az idén.
Elvárások kb 6-7000 lumen és nagyjából 5-600000 kandela.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43902) peestike válasza papucsiga (#43897) üzenetére


peestike
senior tag

több topikban írták már, ugyan 22 euró a határ, de 10 euróig nem kell magánszemélynek sem megfiztni az áfát. gyakorlatilag ez a határ így 32 euró, most néztem, ez 39,4 usd. csak fel kell hívni a posta figyelmét, vámoltatásnál. :)
ezt még nem próbáltam... a 32 euróba meg azért fér lámpa. :D
tegnap szereztem meg a postáról a h03-at, 28 usd volt holland ajánlott postával. tényleg jó. :K

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#43903) HollyBoni válasza peestike (#43902) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezt nem értem, hogy van ez a magánszemély dolog? Nem két megkülönböztetés van, magánszemélytől magánszemélynek és cégtől magánszemélynek?

(#43904) gyapo11 válasza ZozzV6 (#43898) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem a Gearbest 4 november végi csomagra azt írta, hogy nem érdekli, nem fizet, nem küld újra. Azóta 3 megérkezett, a negyedik ma 87 napja van úton.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43905) gyapo11 válasza peestike (#43902) üzenetére


gyapo11
őstag

Annyit pontosítanék ezen, hogy a 10 Eurós áfa az 37 Eurós számlára jön ki, tehát ebbe kell beleférni postával, trackinggel, biztosítással együtt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43906) vince válasza gyapo11 (#43904) üzenetére


vince
őstag

Paypalnak jelzed, ők visszafizetik és lefocizzák a szolgáltatók egymás között. Őket (pp) nem érdekli a gearbest azon kikötése, hogy a nem biztosított csomagért nem tartoznak felelősséggel.
Általában már az is elég, ha a gearbestnek a ticketben jelzed, hogy a paypal vásárlóvédelméhez fogsz fordulni, gyorsan meggondolják magukat és jóváírják az elveszett termék árát.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43907) FBLLMAG válasza may15 (#43875) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Most gondolkodok rajta, a gomb nem csak akkor villog, ha be van kapcsolva a lámpa?

A villogást persze ki - be lehet kapcsolni. Jelzi a energiaszintet, nincs véletlenül túlmelegedve, stb. Ezt a kapcsoló színével, villogások számával jelzi. ;)

Elfordítom, megnyomom a gombot, becsavarom, kicsavarom, elengedem a gombot, rácsavarom. Szerintem így kell be - ki kapcsolni a kapcsoló villogását. ;)

(#43908) louiphoto


louiphoto
csendes újonc

Sziasztok!

Sokat nezegettem a fejlampakat a GB-en, aztan a minap vettem egyet a Decathlonban 2500ft-ert :D
Kis egyszeru, gumirozott! Ami nekem kellett az az ejszakai piros feny fotozashoz! Van 2db Petzl fejlampam, de egyiken sincs ilyen piros feny. ( 20eft-ert azert rakhattak volna ra :D )
3db AAA elemmel mukodik, amit adtak is hozza! Arra amire nekem kell tokeletes lesz.
3 mod van:
1. Piros feny
2. Kis fenyero
2. "Nagy" fenyero
Hideg fenyu



(#43909) may15 válasza louiphoto (#43908) üzenetére


may15
csendes tag

A magyarországon kapható legjobb ár-érték arányú fejlámpát sikerült megvásárolnod. Én ezt gondolom legalábbis. Ház körülre, horgászatra, tábori körülményekre tökéletes egy normál felhasználónak.

(#43910) may15 válasza FBLLMAG (#43907) üzenetére


may15
csendes tag

igen, csak akkor világít ha működik. kivétel persze a low módcsoport, ott csak kettőt villan az elején.
de a többi fokozatnál villan folyamatosan.
Viszont kikapcsolt állapotban sehogy nem villog.
Amit mondtál, hogy hogyan kell, azt ha idáig 0-szer nem csináltam meg, akkor egyszer sem.
Ugye a leírásban is bentvan, a dobozon is rajtavan, és a gyártó oldalán is, de remélem hogy nem egy banális sajtóhiba, mert ez volt az egyik ok, hogy ezt a lámpát választottam.

(#43911) prsq


prsq
tag

10180-as akkut hol lehet/érdemes venni?

(#43912) Teasers válasza WestBam (#43896) üzenetére


Teasers
tag

Huh, köszönöm a kimerítő választ! Formailag és méretileg a Convoy M1 a befutó! Néztem a cikket, amit írtál. Ami a színhőmérsékletről és a driverekről szól és választhatóak. Ezekből melyiket érdemes? ( írtad, hogy a legerősebb változatot vásároltad meg, ez mennyi ft-ról jött ki?) A távolságot nem tudom megmondani, minél messzebb ami kijön a keretből ( :DD ). Akku és töltő is kell hozzá akkor, ebből tudnál ajánlani?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#43913) WestBam válasza Teasers (#43912) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Igazából mindenre találsz ajánlást a blogon, akkura is és töltőre is.

Én gearbestről rendeltem azt, amit kapni lehetett az M1-ből. Most épp 22$ postával, ami nagyjából 6000Ft, ebből lejön némi kedvezmény általános kuponnal. A Színhőmérséklete ennek elég hideg, enyhén kékesebb a fénye, nem sárgás egyáltalán, az enyém is ilyen. Én ezt is szeretem, de van aki csak a sárgásabbat szereti, annál jobban látni lehet a tárgyak természetes színét. Ha ez utóbbi érdekel akkor aliról válaszd a gyártó webshopjából XML2 T6-4C LED-del szerelve. Driver szerintem mehet bele a legerősebb, a gearbesten is azzal van szerelve.
Ha tényleg csak a távolság fontos, akkor a C8 XPL-HI változata lesz a nyerő, szerintem a C8 és az M1 fényét is összehasonlítottam a képek közt, ott látatod a különbséget. Ez olyan 200 méterig használható teljes sötétségben. Esetleg itt már alternatíva lehet az Astrolux C8, ami 45 másodperces turbó módban irtózat erős, 400-500 métert tud, ezt is meg lehet csípni 20$ körül, van a blogon egy kupon oldal, érdemes nézegetni. 10e-ből kijön egy szett akkuval, töltővel, lámpával simán ezekből, viszont várni kell rá egy hónapot nagyjából, cserébe általában garantált a vigyor mikor bekapcsolják éjjel :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43914) vince válasza WestBam (#43913) üzenetére


vince
őstag

Az Astrolux C8 $19.99 a banggoodon, most kupon sem kell hozzzá. Van hideg (1A) és természetes (3A) fehér fényű is.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43915) Imy válasza vince (#43914) üzenetére


Imy
veterán

Ez miben jobb, mint a convoy C8-a?

(#43916) vince válasza Imy (#43915) üzenetére


vince
őstag

Idézet WestBam fb oldaláról: Ez egy Convoy C8 testbe bújt szörnyeteg, ami 45 másodperces időkorláttal rendelkező turbó módban 100000 kandela feletti fényerőt tud produkálni, ami rettentően magas érték ebből a kis elemlámpából! Samsung 30Q az ajánlott akku hozzá, BLF A6 driverrel van gyárilag szerelve, és magas fokozat kb. egyezik a Convoy C8-as magas fokozatával. Jól hangzik? Mert szerintem igen!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43917) Teasers válasza WestBam (#43913) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm, sok az infó hirtelen, kicsit értelmeznem kell még :D

Meg is van az összehasonlító kép. Az alapján, ami szerintem az én felhasználásomra jó, az az M1 8x7135. Távolra is világít, nagy sugarú körben is elég jó szerintem. A c8 messzebbre világít ugyan, de szerintem az M1 számomra megfelelőbb lenne.

Ez lenne az akkor? Itt nem is kell kiválasztani semmit? Annyit vettem én észre, hogy ez U2-1B.

Elnézést a sok kérdésért, lehet hülyeségeket is kérdezek, de sajnos elég bonyolultnak tűnik laikusként. :))

(#43918) WestBam válasza Teasers (#43917) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az az, ne foglalkozz a leírással, hibásan szerepel.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43919) atthany válasza Teasers (#43917) üzenetére


atthany
aktív tag

ezzel a kuponnal lejön egy kevés:
GB17LED

(#43920) Teasers válasza atthany (#43919) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm, megrendeltem és kaptam rá 12% kedvezményt :) ( 4900Ft-ra jött ki)

Még annyit kérdeznék, hogy akkut és töltőt honnan rendeljek, illetve milyet ( ha linkelni tudnátok, megköszönném), mivel nem találtam a blogon, bár lehet csak én voltam figyelmetlen.

(#43921) may15 válasza WestBam (#43874) üzenetére


may15
csendes tag

Megjött a válasz kanadából, nincs benne a helyzetjelző funkció, sajtóhiba hogy mindenhol ez van leírva. Az vibrálásra meg az mondták hogy reseteljem le és próbáljam másik akksival.

(#43922) peestike válasza gyapo11 (#43905) üzenetére


peestike
senior tag

teljesen igazad van, csak simán hozzáadtam a 22-höz a 10-et, pedig a 10 az 27%. matek nem ment reggel... :D

HollyBoni: két megkülönböztetés van, ahogy írod, de eddig talán a cégekre vonatkozott a 10 eurós áfa elengedés, viszont most már magánszemélyre is. persze erre a nyakam most nem teszem rá. :)
a lényeg, hogy van egy kis plusz kalkulálható határ most, ami nem rossz.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#43923) WestBam válasza may15 (#43921) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ez felettébb kellemetlen. Sajtóhiba :U
És eddig senkinek nem tűnt fel, csak Neked? Nehezen hiszem el, de legyen. Talán akkor törni kellene magukat, hogy ezt javítsák -mindenhol is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43924) may15 válasza WestBam (#43923) üzenetére


may15
csendes tag

Azt majd meglátjuk. Annyit kaptam még, hogy bár ez nekem nem segít, a következő vásárlóknak már fog. Ezt persze zsebre tehetem. Ugye nekem az éjszakai villogás volt az egyik szempont, de ezt buktam. Eszembe jutott még a skilhunt h15, de azt kevés helyen lehet kapni már, nagyon más alternatívát nem tudok.

(#43925) mm89


mm89
őstag

Sziasztok!
Elolvastam az összefoglalót, de konkrét ajánlás nincs ilyen területre :)
Tölthető szerelőlámpát keresek:
Kicsi, erős, jól szórja a fényt, nem kell messzire világítania, tölthető és sokáig világít. Legyen mágneses, hogy fel lehessen ragasztani az autó fém részeire. Próbaképp rendeltem egy ILYET. Főleg valami tégla/szappantartó forma lenne jó.

Jelenleg ILYENEKET használunk. Pánt nélkül, a hátuljára mágneseket ragasztva. Kb fél évig bírják is, aztán rohamosan gyengül az akku. A töltők is gyorsan tönkremennek. Viszont a piacon olcsóbban meg lehet kapni mint a linkelt oldalon.
A "work lamp" kifejezésre már rákerestem az alin :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#43926) FBLLMAG válasza may15 (#43924) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ha kell a helyzetjelzés mindenképpen, a ZL tudja. De nem a gombnál. 0,1 lm fényárammal villant minden 5 mp -ben, mármint, ha bekapcsolod. Ráadásul világító szilikon szerelékkel is rendelheted.

Bár az a 0,15 lm is használható az Armytek esetében.

(#43927) baltasar válasza Imy (#43915) üzenetére


baltasar
csendes tag

Nekem ilyet épített ZozzV6 kolléga. Alkatrészenként sokkal többe került, Convoy c8-hoz képest komoly a fényerő növekedése. Viszont valóban kell hozzá a Q8 as akku.

(#43928) FBLLMAG válasza may15 (#43924) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Kár, hogy nem XPL ledes az A1 -esed. Ha az lett volna, átvettem volna. Nekem jó pár lámpám villog éjjel, a fejlámpánál már nem feltétel nálam. 😉

(#43929) may15 válasza FBLLMAG (#43928) üzenetére


may15
csendes tag

Xpl ledes.

(#43930) balazs1956 válasza may15 (#43924) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nem olvastam végig vissza az előzményeket, úgyhogy, lehet nem megoldás, de a Skilhunt H03 fejlámpa is, tökéletes minőség is, és van rajta villogó helyzetjelző.
Pirosan villog, kb másodpercenként.
Nekem is gumimacskám az éjjeli fény, és ez gyárilag tudja. (és az Astrolux s2-is, csak az betegen érkezett).
A mindennapos használatra nekem még kritérium a moon mód is, ezt is tudja mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#43931) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok. Az lenne a kerdesem hogy email only bg levelre hol lehet feliratkozni mert en nem kapok pedig elvben kellene. Koszonom :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43932) may15 válasza balazs1956 (#43930) üzenetére


may15
csendes tag

Van skilhuntom, és valóban frankó, bejön. Ami nekem szempont volt, hogy aa/14500 legyen az áramforrása, azért lett tiara a1. Ezen a vonalon gondolkodom, de lehet utánanézek a zebráknak Fbllmag ajánlása alapján.

(#43933) Masooo


Masooo
aktív tag

Bl-q2800 lampa. Tudtok errol valamit. ?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43934) FBLLMAG válasza may15 (#43929) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Hideg fehér? Bár ez mindegy. 😉 Eladó?

[ Szerkesztve ]

(#43935) (jan) válasza mm89 (#43925) üzenetére


(jan)
őstag

Mi iparban hasznaljuk a berner lampait. Nem olcsok de nincs parjuk. Jo a fenyuk es rettento strapabiroak, es raadasul micro usbvel tolthetoek.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#43936) FBLLMAG válasza may15 (#43932) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A ZL H52 AA / 14500 akkumulátorral megy, de helyzetjelzést nem tud. A ZL H53 csak AA -t használ, de a helyzetjelzést is tudja. A H53 irányítása ugyanolyan mint a SC5w MKII -esé. A H53 akkumulátorostul, pántostul, lámpával együtt, 90g.

Írtam privátot. 😉

(#43937) Masooo válasza (jan) (#43935) üzenetére


Masooo
aktív tag

Biztosan jok. Volt errol mar szo itt, de az akkor is kiderult hogy van parjuk. Sot :) nem csak arban de minosegben is. Viszont ettol nem rossz lampak meg, csak van jobb.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43938) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Fiúk, lányok! A Convoy C8-ban ki lehet kapcsolni a módmemóriát a két csoportos driverben, vagy ez csak a Biscotti privilégiuma?

(#43939) ZozzV6 válasza KawaBazsy (#43938) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Csak a Biscottiban. 3/5-ösben csak váltani tudsz a két csoport között.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43940) KawaBazsy válasza ZozzV6 (#43939) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Thx..

(#43941) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Itt is megkérdezem...

Esetleg egy Convoy C8-ra nincs valakinek épp aktuális kuponja?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#43942) (jan)


(jan)
őstag

Megérkezett a Singfire sf-348, imponzáns kis lámpa, nagyon tetszik viszot felmerült bennem pár kérdés:
-Hogyan működik ez aaa (1.5v) és 10440 (3.7v) tápforrásal, van benne valamilyen "step-up step-down" elektronika ?
-Vajon melyik energia forrásról üzemelhet tovább ?
-Hogy változik a fényerő ha elem helyett litium kerül bele ?

Honna lehetne amúgy 10440 akksit venni ?

Érdeles, hogy február 8-án rendeltem, és 22-én már itt is volt, viszont a január 23-án rendelt s2+ meg sehol, meddig várjak szerintetek a reklamálással ?

Gearbesten honnan tudom, hogy jóváírták a képes-videós review-mat?

Kérdéscunami: OFF

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#43943) Masooo válasza Vertigo18 (#43941) üzenetére


Masooo
aktív tag

igen aktuális c8 kupon esetleg?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43944) Masooo


Masooo
aktív tag

Cree XML2 U2 1A

A C8ból ennél van erősebb? convoy verzióban?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43945) may15 válasza Masooo (#43944) üzenetére


may15
csendes tag

Amit írtál az a led típusa. Ott nem lehet a fényerőt meghatározni. A ledre jutó áramot a driver határozza meg, így erősebb driverrel kell keresned, ha nagyobb fényerőt akarsz. Ahogy érdemes keresned, az az, hogy megnézed ezt a számot: 7135x8.
Azért, mert a 7135 egy áramátvezető, ami 350mA áramot tud átengedni, és a gyári legerőress briveren maximum 8darab helyezkedik el belőle. Így a legerősebb c8 2,8A áramot vesz fel az akksiból.
Érdemes még az XPL HI ledes verziót keresni, mert az dóm nélküli, plusz a led egy picit kisebb, vagyis azonos fényerő mellett nagyobb hatótávra képes.

(#43946) KawaBazsy válasza Masooo (#43944) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Érdemes lenne elolvasni a C8 tesztet, itt az oldalon, felül, jobbra is linkelve van.
Az erőssége a drivertől függ, C8-ként a 8x7135 a legerősebb.

(#43947) KawaBazsy válasza KawaBazsy (#43946) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jut eszembe, most, hogy a C8-at tesztelgetem, ebben a lámpában a legkisebb, 5%-os mód a kedvencem. :-) Már ebben is teljesen elég, s koncentrált a fénye, s ezt 24+ órán keresztül tudja..

(#43948) may15 válasza (jan) (#43942) üzenetére


may15
csendes tag

Nincs leírása a lámpának?
Akár azon az oldalon ahol vetted.
Mert az elektronikát gyorsan hazavágod, ha túlfeszültséggel mész neki, mert mondjuk nem kezeli a 10440-et.
Valamit csak leírtak a lámpáról.

De a kérdéseidere:
Ha megy mindkettővel, akkor az elektronika felismeri, nem kell semmit kapcsolgatni.

Nagy feszültséggel (3,7v) nagyobb fényerő érhető el.

Nagyobb fényerővel az üzemidő csökken, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#43949) Masooo válasza may15 (#43945) üzenetére


Masooo
aktív tag

7135 x 8 Driver a driver

ez lenne 1063 lumen

Az xpl hi kicsit kevesebb de akkor a led méret miatt messzebb jobban elvilágít?

mert akkor az a nyertes,,,,

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43950) may15 válasza Masooo (#43949) üzenetére


may15
csendes tag

Akkor az a legerősebb gyárilag kapható convoy driverrel szerelt lámpa.

Ez a leghidegebb fehér szín.

Ha nem zavar, hogy XM-L2 leddel van, és nem XP-L HI leddel, akkor nem rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.