Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) beginnerguy válasza Smith Ügynök (#43350) üzenetére


beginnerguy
tag

Igen, en is tole vettem. Minden OK.

(#43352) gyapo11


gyapo11
őstag

Ilyen 18650-et ne vegyetek, vagy csak valami nagyon lite-os fogyasztású lámpába, most jött meg, 24 g a súlya/db. :( Fut rajta a teszt, remélem BG ad vissza pénzt, mert ez nem járja, hogy 2500mAh-nak adja el. Szóval BG is árul gagyit, hamisítványt.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43353) jozsi252 válasza gyapo11 (#43352) üzenetére


jozsi252
veterán

Már nem azért de mégis mire számítottál 580/db áron?

iPhone 13 Pro Max

(#43354) Gargouille válasza jozsi252 (#43353) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha százszor nem lett már kitárgyalva, hogy noname gagyi 18650-et tilos venni, akkor egyszer sem... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43355) ZolkoW válasza jozsi252 (#43353) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez is jogos,de a reklamáció is :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43356) jozsi252 válasza ZolkoW (#43355) üzenetére


jozsi252
veterán

Aki ismeri akkukat valamennyire az tudja hogy a 9900mAh Ultrafire akku 2000mAh akkor az bőven jó még. Bocs hogy ezt mondom de naivnak kell lennie aki hisz ebben hogy ilyen áron lehet olyan kapacitású akkut venni. 1000x el lett mondva hogy maradni kell a márkás akkuknál, mert azoknál meg van a ráírt kapacitás, illetve biztonságosabbak mint a nonanem társai.

iPhone 13 Pro Max

(#43357) gyapo11 válasza jozsi252 (#43353) üzenetére


gyapo11
őstag

Arra, hogy valami olyasmit tud mint ez. 2500 helyett 2100-2200 között. Trustfire is elég névtelen, de 44 g, szóval lehet olcsón is venni használhatót.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43358) baltasar


baltasar
csendes tag

Sziasztok! Múlt év november 29. én rendeltem 2 db fejlámpát. Két külön rendelés, két különböző postai cimre rendeltem. Utolsó infó: 2017-12-16 16:16 Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days. Magyar posta nem tud róla. Várható még, hogy megérkezik? Mennyi idő után lehet reklamálni? Ugyanakkor rendeltem telefon tokot,mozgásérzékelős lámpát. Ezek sem érkeztek meg. Utána rendelt dolgaim régen megérkeztek.

(#43359) Francia91 válasza gyapo11 (#43352) üzenetére


Francia91
veterán

Aki ad az akku minőségre, ezért nem spórol, és ezért vesz normálisabb (pl NCR18650B) akkut

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43360) HardSanyeee válasza gyapo11 (#43357) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Mondjuk nem teljesen értem az elvet. Amit Te linkeltél az USD-re átszámolva 7,2 dolcsi, szállítással együtt. A jól ismert Panasonic akksiból a 2 darabos kiszerelés 16,4 dolcsi, szintén szállítással együtt. Szóval a márkás akkuhoz képest kb 45%-os áron kapsz 60-65%-os kapacitást. És akkor persze még nem beszéltünk olyanokról, mint pl a biztonság és az áramleadási képesség. Olcsónak olcsó, de nem mondanám, hogy jobb lenne az ár/érték aránya, sőt.

(#43361) jozsi252 válasza gyapo11 (#43357) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért amit linkeltél Trustfire vagy Ultrafire akkut azok annyira nem névtelenek. Nem azt mondom hogy egy LG Samsung brand, de amelyiken nem eltúlzott kapacitás szerepel mint 10Ah, hanem 2500 pl. azok nagyjából közel vannak a feliratozott kapacitáshoz.
De ezek az akkuk nem ajánlottak. Nem tudom miért szenvedtek néhányan ilyen ócska akkukkal. Hogyha nem 50 db akkura van szükséged hanem csak 4db-ra pl. akkor szánjatok rá pár ezer forintot, nem bánjátok meg! Hozzák a kapacitást is, kuponnal nem drágák, biztonságosan használhatóak. Ilyen noname akkut biztos nem raknák be egy drága lámpába.
No offense tényleg! Csak még mindig nem értem hogy sokan miért kockáztattok ilyen akkuval.

iPhone 13 Pro Max

(#43362) FBLLMAG válasza gyapo11 (#43357) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Aztán meg jönnek a lakástüzek, meg a lezuhanó repülők. 😈

(#43363) gyapo11 válasza jozsi252 (#43361) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem a kínai vásárlás egy hobby, vadászat, és sikerélményt ad, ha valamit meg tudok venni olcsóbban, mint pl. itthon, vagy mint Kínából de akció, kupon, pontok és egyebek nélkül. A lámpák nem szólnak, hogy névtelen akkuval nem világítunk, ugyanúgy világítanak. Persze kisebb kapacitású akkuról kevesebb ideig. Sok éve vettem az első Ultrafire és Trustfire akkukat, mára már 1 megpusztult, a többivel még mindig világítanak a lámpák. Nem tudok róla, hogy annyira robbannának a névtelen akkuk. A márka nekem nem számít, ha a kapacitáson kívül semmi pluszt nem ad egy márkás akku, akkor miért választanám azt? Ha a Ft/mAh adata rosszabb, akkor meg főleg miért, 8 $/2100 és 16 $/3400 GB-n kuponnal, nekem ez úgy néz ki, hogy jobb az olcsóbb. De nkon.nl-en 10-11 Euro a 3400-3500 mAh button top protected akku 1 db.
Van egy halom LG, Samsung, Basen, Ijoy, Liitokala akkum elektromos cigibe való unprotected flat top. Ha szükségem lenne hosszabb világítási időre, akkor fogom valamelyiket és beteszem a lámpába. Városi gyerek vagyok, rövidebb időket kell világítanom, tökéletesen megfelel a 2000 mAh. Nekem eléggé mindegy, hogy 3 havonta töltöm vagy 5 havonta. 2000 mAh alá persze nem mennék, a BG-n is 2500-asat vettem, csak mint kiderült nem tudja azt az értéket, 590-610 mAh-t mutat a C4.
Szóval szerintem mindenki vegyen olyat, amilyet szeretne, és írja meg a fórumra, hogy bevált vagy sem, ezért van a fórum, és ezért írtam meg én is. Aki nem vadászik olcsó akkura, az meg vegyen márkásat, nagy valószínűséggel jó lesz, én meg veszek pár olcsó akku után inkább egy lámpát, az sokkal jobban érdekel, mint hogy milyen márkájú akkuk dolgoznak a lámpákban.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43364) gyapo11 válasza FBLLMAG (#43362) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha azt nézzük, hogy a kisebb kapacitás valószínűleg abból fakad, hogy vastagabb a szigetelőanyag, és így kisebb aktív felület fér a hengerbe, meg eleve kevesebbet tekernek föl, akkor a nagyobb kapacitású akku veszélyesebb. Nagyobb az esély megnyomódás, ütődés esetén a cellazárlatra.
Egyedül az olcsóság miatti lazább gyártási fegyelmet és alacsonyabb minőséget lehet fölhozni az olcsó akku ellen, de nincsenek "olcsó akku robbant" hírek, márkás akku is problémás pl. Samsung, Iphone telókban, ha gyártási hibásak, tehát a tapasztalat az, hogy nem veszélyesebbek. Saját tapasztalat szerint a hosszú időt is bírják, én kevésszer töltöm, tehát ciklusszámról nem tudok nyilatkozni. Lehet, hogy abban is gyengébbek, de ez nekem irreleváns.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43365) FBLLMAG válasza gyapo11 (#43364) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A figura a végén? Csak húztalak. Viszont a gyártási minőség, probléma lehet. Ha neked megfelelnek, használd őket. Nálam azért működnie kell, nincs időm hazarohanni a másik akkumulátorért, ami véletlen otthon maradt. 😉
Leggyakrabban úgyis több lámpa van nálam. 😉

(#43366) HardSanyeee válasza gyapo11 (#43363) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Azt tegyük gyorsan hozzá, hogy amikor 16 dolcsis kupon van GB-n az akksikra, akkor az 4 darabra vonatkozik, nem 2-re (mint amit Te is vettél eBay-ről), ami nem mindegy. Az nem tudom miért mérvadó, hogy egy random oldalon túlárazottan árulnak akkukat.

Megvan az oka, hogy márkás akksikat szokás itt ajánlani: Mert azok már bizonyították, hogy jók, nem véletlenül márkásak. Persze lehet szerencsejátékot játszani, látszólag fele akkora befektetéssel, csak mi az értelme? Hiszen most megtapasztaltad, hogy nem feltétlenül kifizetődő dolog (még akkor sem, ha visszakapod a pénzed), csak felesleges köröket fut az ember ezekkel.

"nincsenek 'olcsó akku robbant' hírek"

Ez igaz, de azért nagyon nem teljes így a kép. Kezdjük a részarányokkal. Én úgy saccra azt mondanám, hogy minőségi akkuk alsó hangon kb 99%-os arányban lehetnek jelen a piacon a kínai akkukkal szemben (és most nem csak a 18650-esekre gondolok). Ebből adódóan a hiba esélye is magasabb a márkás akkuknál a nagy számok törvénye miatt. És még így is csak a Note 7-es szériánál voltak gondok az utóbbi időkben, legalábbis a nagy problémák közül. Másrészt annak nincs hírértéke, hogy 1-1 kínai akku felrobban. Sőt, annak sem lenne ha egy egész széria kínai akku felrobbanna, hiszen úgyis csak annyi lenne az általános reakció, hogy "ki hitte volna, hiszen kínai?!".

Persze mindenki azt vesz, amit szeretne, csak azért ne ferdítünk se azzal, hogy olcsóbbak, se azzal, hogy megbízhatóbbak a kínai akksik.

(#43367) ZozzV6 válasza gyapo11 (#43364) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem a biztonság nem pénz kérdése. Közeli ismerősömnek robbant a töltőve a fos ....fire akku. És ha akkunként pár 100 ft-ról van szó ami egy csoki ára akkor nekem megéri. Mindig sikerült 5$ alatt megvennem a márkás akkuknak kuponokat vadászva. A márkás akkukban még a védelem nélküliekben is van egy fajta védelem. Biztonsági szelep ami ha baj van a pozitív pólusnál engedi ki a gázokat és nem felrobban az egész. Attól hogy valami kisebb kapacitású semmivel se biztonságosabb. Mindenki azzal kockáztatja saját épségét amivel akarja de ha panelházban a szomszédokat is felgyújtja vele akkor már nem mindegy.
A samsung telefonokban meg lipo akku van. Teljesen más tészta. Sokkal sérülékenyebb.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43368) jozsi252 válasza gyapo11 (#43363) üzenetére


jozsi252
veterán

Csak ez így nem olcsó hanem drága. Mármint nem viccből ajánljuk a márkás minőségi akkukat, mert azokkal nem fogsz mellé. Sokszor az olcsó megoldások a drágák. Mint pl. most is a te esetedben, mivel megvetted kétezer pár száz forintért, de sokra nem mész vele, mert nagy árammal az ilyet életveszélyt terhelni pl.
És ne csak a kapacitást nézd hogy neked elég a 2Ah, hanem azt is hogy mennyivel tudod terhelni az adott akkut.
Ezt pl. nemhogy egy BLF A6-ba de egy 2.8A-es Convoyba se merném belerakni.

iPhone 13 Pro Max

(#43369) ZozzV6 válasza jozsi252 (#43368) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ez az amit én kifelejtettem még a mondandómból.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43370) WestBam válasza jozsi252 (#43368) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Említsük meg a környezetszennyezés részét is, amit én a legnagyobb problémának találok.
Nem érdekel túlzottan, ha felégeti magát valaki kétes eredetű akkukkal (nyilván mi minden tőlünk telhetőt megteszünk ez ellen kommunikációval), de az annál inkább, ha a vacak akkut mivel nem tudja használni kidobja.Ha a gyerekeimnek szerencséje van akkor egy elemgyűjtőbe elfárad vele. Ha nincs akkor kiteszi a kommunális hulladékgyűjtőbe.
Mérgezzük csak a Földet, majd veszünk a Föld boltban másikat ha ezt kinyírtuk.
Ja, nem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43371) (jan)


(jan)
őstag

Tud valaki jó 4 solotos diy power bankot 18650 akksihoz ?

Másik: Gearbest-en egy fotós videós feedback dollárosítva mennyit hozhat?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#43372) Mikulásbá válasza (jan) (#43371) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]-hátha akad még valahol..

(#43373) WestBam válasza (jan) (#43371) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tomo T4, S4, M4

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43374) Nahát! válasza HardSanyeee (#43366) üzenetére


Nahát!
tag

A "kínai" jelzővel kapcsolatban:
Egy-két kivételtől eltekintve az összes prémium minőségű led lámpa és jelen esetben Li-ion cella is Kínában készül.
Sőt a lámpák esetében a legtöbb ismert márka (pl.: Olight, Fenix, Acebeam, Nitecore, Xeno, Thrunite, Sunwayman, Klarus, Skilhunt, Crelant, Jetbeam/Niteye, Lumintop, Manker, Xtar, Imalent, stb.) is nem csak hogy kínai gyártású, de a gyár is kínai tulajdonban van, a tervezés is kínai és a LED-et kivéve a felhasznált alkatrészek is.
Az amerikai tulajdonú Zebralight, Spark, Eagletac, vagy a kanadai tulajdonú Armytek lámpákat is Kínában gyártják és szerelik össze.
A jó minőségű akkuk esetében a cellák japán, koreai, vagy kínai gyártásúak, az összeszerelés döntő többségében azonban szintén kínai.

Azonban az úgy igaz, hogy gyártanak ott sok névtelen, hamis teljesítmény adatokat feltüntető szemetet is, sőt hamisítják az ismert márkákat is (a youtube-on pl. hamis Nitecore lámpák, töltők lefoglalását láttam).

A lényeg: az hogy valami "kínai" már nem jelenti feltétlenül azt, hogy sz@r is, egyéb területeken is sok mindenben már az élmezőnyben vannak (okostelefonok, informatika, elektromos autó, stb.)

Így a "kínai" helyett inkább a "gagyi" kifejezés a helyesebb.

[ Szerkesztve ]

(#43375) Tony21 válasza Nahát! (#43374) üzenetére


Tony21
tag

Gagyi kínai lengyelpiacos hulladék :DDD

(#43376) ace22 válasza jozsi252 (#43368) üzenetére


ace22
tag

Van még ennél is rizikósabb művelet a noname gagyi akkukkal: beépített töltős lámpával tölteni. Egy légmentesen zárt fémhengerben nem tud a biztonsági szelepen kiengedett gáz (ha van szelep) távozni, a beépített töltők hajlamosak túltölteni, ebből nagy durranás lehet...

(#43377) FBLLMAG válasza ace22 (#43376) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Azért az Acebeam lámpám nem tölt túl.

A vásárolt Li-Ion akkumulátorokhoz nem tudok hozzászólni, mert az Acebem, Klarus is akkumulátorral szálította a lámpáját. Most a Manker mellé ingyen kapok megint akkumulátort. Eddig nem volt szükségem + akkumulátorokat vásárolnom. Mármint Li-Ion -osat. Vagy járt hozzá, vagy a forgalmazó adott hozzá. Töltőt kellett vennem, 1x, de ez elhanyagolható. Ezért is inkább kifizettem a pénzt. 😉

(#43378) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#43377) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem is kellett volna Li-Ion töltőt vennem, mert a Klarus, Acebeam belső töltésűek, de ha már vettem, akkor olyant ami ezt is tudja. Van még F1 -esem is, ami csak a Li-Ion akkumulátorokat tölti. Hurcolni ezt könnyebb. Azért levillogja a feszültséget, POWER BANK -nak is használható, pici darab.

(#43379) HardSanyeee válasza Nahát! (#43374) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Persze, nem mondom azt, hogy ami kínai az automatikusan rossz, de az akkumulátor gyártásban bizony nem járnak az élen, nagyon finoman fogalmazva. Ez amúgy szerintem nem annyira meglepő, sok év fizikai és kémiai tapasztalat kell egy jó minőségű akkumulátor fejlesztéséhez. Ehhez képest a lámpák elég egyszerű szerkezetek, kell hozzá X darab alapanyag (fém, LED, driver, vezeték, gomb, stb), amit össze kell rakni és kész. Tudom, most ezt nagyon-nagyon leegyszerűsítettem, csak arra célzok, hogy itt a fórumon is vannak olyanok, akik nulláról össze tudnak rakni lámpát, nem kell több 10-100 mérnök munkája ehhez, míg egy akkumulátor fejlesztéshez bizony igen.

De igen, a noname jelző jobb lett volna ettől függetlenül.

(#43380) Gargouille válasza HardSanyeee (#43379) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem ebben nagyot tévedsz. Próbálj 0-ról egy lámpát megalkotni és rájössz közben.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43381) HardSanyeee válasza Gargouille (#43380) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Ez olyan téma, amit sokáig lehetne feszegetni, hogy mit is jelent hogy nulláról elkészíteni valamit. Általában egy terméket egy cég nem maga csinál meg 100%-osan, hanem rendel más cégektől alapanyagot, amit összeraknak. A lámpáknál maradva pl a LED-et nem a Convoy, Imalent, Nitecore, stb, gyártja, hanem a Cree, Nichia, vagy egy erre szakosodott cég. Itt már meg is borul a nulláról elkészítés nagyon szigorú értelemben. És ez nem csak egy darab alkatrész esetén van így. Értelemszerűen nem fog senki otthon a semmiből felépíteni egy LED-et, ahhoz bizony sok pénz kéne.

Csak arra céloztam, hogy van oka annak, hogy a kínai akkuk rosszabb minőségűek, mint a kínai lámpák, az előbbinek sokkal bonyolultabb a létrehozása. Fogalmazhatnék úgy is, hogy a lámpához lehet minőségi alkatrészeket venni, amit össze lehet rakni, akku esetén pedig nem, azt egy cég gyártja egy az egyben.

[ Szerkesztve ]

(#43382) zoli03 válasza Gargouille (#43380) üzenetére


zoli03
őstag

LED-et nem kell venni. Alumíniumot is úgy veszik, kész rudakban, nem a cég bányássza a bauxitot. Egy mérnök megtervezi a lámpatestet, megrajzolja, onnan egy CNC-snek meg kéne tudni írni rá a programot. Az elektronika sem olyan bonyolult dolog, BLF-en is terveznek, árulnak. Utána mi maradt? Maximum a foncsort gyárthatják ők, de azért az sem atomfizika. Lehet, hogy te nem tudod megcsinálni, de egy hozzáértő mérünök igen. Kapcsolót szintén 99%, hogy úgy veszik, meg a gumidolgokat sem ők fröccsöntik, hanem úgy veszik. BLF-en is hány lámpát megtervezett a közösség, és gyakorlatilag tökéletes lámpákat egész olcsón.

És igaza van HardSanyeee-nak, lámpát tervezni elég pár mérnök, simán lehet prototípusokat gyártani, próbálgatni. Láthatod az Olight gyárbemutatót, az egész gyár kb CNC gépekből, raktárból meg összeszerelő üzemből áll, a maráson kívül gyakorlatilag semmi mást nem mutatnak, szóval valószínűleg ők is úgy vásárolják össze a többi alkatrészt. Ellenben Li-Ion akku gyártáshoz hatalmas tudás kell, több évnyi előnyben vannak a japánok, pedig gyakorlatilag csak Kínában bányásznak lítiumot, mégse gyártanak jó akkukat.

(#43383) gyapo11


gyapo11
őstag

Szétnéztem GB-en BG-on, és elég siralmas az akkuhelyzet, ha button top protected akkut akar valaki venni. BG-on van az amit én is vettem 9 $/4 db, mint kiderült gagyi, van MECO 4000 mAh, ez egyből hazugság, 4 db-ra Imalent 2600-as 32 $, Lumintop 3400-as 48 $, Nitecore 3500-as 72 $, Keppower 3120-as 44 $.
GB-en nem emlékszem kuponra ilyen akkura, mindig a flat top unprotectedekre van.
Ilyeneket látok most: mindenféle ...fire-ek meg ...powerek és egyéb ismeretlen nevek, ICR18650 2800-as 22 $, Imalent 3000-es 33 $ és kb. ennyi. Az NCR18650B 3400-as az cannot ship to Hungary.
Az Ebayen nyomják a Trustfire-t 2500 helyett 2100-as, most már az is drágább, 12 $, én még 9.5-ért vettem, Samsung 2200-as 34 $, LG 2600-as 34 $, megnéztem pár 4-es kiszerelést, azok is drágábbak.

Akkor föl is teszem a kérdést, tud-e valaki jobb $/mAh értékű 2000-3500 mAh button top protected akkut, mint a Trustfire 2500-as, ami most 4 db 12 $ 2100 mAh?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43384) gyapo11 válasza FBLLMAG (#43377) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha a lámpáknál próbálunk gazdaságosságot megállapítani, akkor a $-t lumenre kell váltani.
Pl. RJ-02 6.5 $ + akku legyen 5 $, 300 lm-es a lámpa, az 26 lm/$.
Ultrafire C8 4.91 $ + akku 5 $, 1000 lm, az 100.9 lm/$.
A HR20-at én is akkuval kaptam, 28 $ volt és 1000 lm, az 35.7 lm/$.
A te akkuval kapott lámpáid hogy állnak ezen a téren?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43385) Gargouille válasza zoli03 (#43382) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez így van és az akkumlátorgyártás sem űrtechnológia, pár mérnök és pénz kérdése, akárcsak bármi más. A fizikai alapkutatásokat meg egyetemeken végzik főleg, a gyártók is ezekre támaszkodnak. Szóval ugyanúgy nem misztikum mint a lámpagyártás.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43386) gyapo11 válasza ace22 (#43376) üzenetére


gyapo11
őstag

Azért a rugóknál, a fejben, a tükörben van annyi hely, hogy a nyomás nem sokat nőne, persze az is kérdés, hogy mennyi gázt tud termelni a cella.
A túltöltés semmiképpen nem jó és veszélyes, jobb a külső töltő, és lehetőleg feszültség kijelzős.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43387) gyapo11 válasza Gargouille (#43385) üzenetére


gyapo11
őstag

Ráadásul a kínaiak nem arról híresek, hogy alapkutatásokkal kezdik, hanem lemásolják az odavitt technológiát.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43388) ace22 válasza gyapo11 (#43387) üzenetére


ace22
tag

A kínai ipar nem az innovációról és a kreativitásról híres. Akkut, LED-et gyártani komoly know-how, amit még nem sajátítottak el. Sőt, még a finommechanika terén is gyengén muzsikálnak - 2017-ig nem tudtak pl. golyóstollat gyártani - Svájcból rendelték az írócsúcsot:

http://index.hu/tech/2017/01/10/kina_megfejtette_a_golyostoll_titkat/

https://mashable.com/2017/01/10/china-manufactures-ballpoint-pen/#w2rMuEnKBqqO

[ Szerkesztve ]

(#43389) zoli03 válasza Gargouille (#43385) üzenetére


zoli03
őstag

Ha nem űrtechnológia, akkor miért csak pár nagy gyártó van? Azért ott olyan technológia és tudás van, amit kell fejleszteni, nem lehet csak úgy megvenni. Erre ma is sok példa van, hiába van pénz, valahogy mégsem áll össze az egész. Nem tudom, hogy jön ide a fizikai alapkutatás meg az egyetem. Azt az párszáz mAh plusz kapacitást, amit sikerült elérni az utóbbi években, azt a gyár mérnöki fejlesztették ki, nem az egyetemek. Ha nem űrtechnológia, akkor miért csak pár gyártó gyárt normális 18650 cellákat?

(#43390) ace22 válasza zoli03 (#43389) üzenetére


ace22
tag

Ma került a kezembe pár kb. 2000-es évek elején vásárolt D méretű (góliát) Ni-Cd aksi.

1.2V, 2000 mAh... :))

[ Szerkesztve ]

(#43391) gyenesmartin válasza Gargouille (#43385) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Régebben a BOSCH is megpróbálkozott Lithium akkuk gyártásával. Rengeteg befektetés után oda jutottak, hogy elmennek a Samsunghoz egy valag pénzzel és megveszik tőlük a technológiát, akik természetesen kinevették őket.
Úgyhogy, de, tényleg ilyen űrtechnológia az akku gyártás, ha olyanokat akarsz készíteni, mint a konkurencia.

(#43392) Gargouille válasza zoli03 (#43389) üzenetére


Gargouille
őstag

Például az alapanyagok miatt, amik ritkák, nehezen beszerezhetők és javarészt zavaros harmadvilágbéli bányákból vannak. Megfelelő ellátási lánc kiépítése pedig bonyolult dolog, nem feltétlenül műszaki kérdés. Szerintem inkább ez a válasz mint az, hogy űrtechnika lenne. Mivel kis szirszar gyártók is képesek működő akkukat gyártani, ezért nem lehet akkora truváj, csak ők - feltételezem - nem jutnak olyan minőségű alapanyagokhoz mint a nagyok így nem is érik el azt a színvonalat. Nem degradálni akarom az akkugyártást, csak misztifikálni sem kell szerintem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43393) gyenesmartin válasza Gargouille (#43392) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem elég tudni, azt hogy milyen alapanyagok szükségesek hozzá, milyen arányokkal. Az sem mindegy milyen technológiával, milyen sorrendben készítik el. Általában ezek miatt nem könnyű jó akkukat csinálni. (Bosch igazgató ezt mondta egyetemen előadáson)

(#43394) Masooo válasza Gargouille (#43392) üzenetére


Masooo
aktív tag

főleg úgy, hogy az akku technológia egy kalap híg tehénf*s, eddig 2 áttörést olvastam, egyet láttam ezekből műegyetemen, aztán pedig fiókba kerültek valakinél, mert nekünk magyaroknak nem érte meg a befektetést narancsék szerint, mint a művér és társai.... Nevetséges ameedig tart egy akku, az is, hogy mennyire kényesek ezek az akkuk, és mennyire nem bolondbiztos a felhasználásuk. Ezeket a ritka anyagokat amikből vannak meg kb elpazaroljuk azzal, hogy a júzerek zöme hülye megfelelően használni az akkukat. Szomorú. Ezért nem lesz elektromos kocsim pedig 2020ban már arra váltottam volna, de talán lehet bízni a japánok mostani összefogásában és a hidrogénes meghajtás elterjesztésében. 2022ben talán lehet olyan kocsim, addig meg marad a benzin v hibrid megoldás :(

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43395) zoli03 válasza Gargouille (#43392) üzenetére


zoli03
őstag

Az előbb azt írtad, hogy csak pénz kérdése az akkugyártás. Na most a beszerezéshez tényleg nem kell más, csak pénz. Ezzel ellentmondasz magadnak.

(#43396) HollyBoni válasza gyapo11 (#43383) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezt nem értem, én a napokban rendeltem BG-ról 4db védett NCR18650B-t de most már nekem is azt írja hogy nem postáznak Hungáriába. :F

[ Szerkesztve ]

(#43397) Masooo válasza HollyBoni (#43396) üzenetére


Masooo
aktív tag

semmit vagy csak akkukat? mert mostanában nem léptem fel oda s nem mindegy :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43398) HollyBoni válasza Masooo (#43397) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor lépj fel. :DDD Akkut.

(#43399) Masooo válasza HollyBoni (#43398) üzenetére


Masooo
aktív tag

mázli :)

megnéztem, nekem azt írja szállítják, csak majd 5 dodo

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43400) HollyBoni válasza Masooo (#43399) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát akkor én végleg elvesztettem a fonalat. :N

Most ezt látom, bejelentkezve és kijelentkezve minden akkunál:

De amúgy meg 3-án rendeltem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.