Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) may15 válasza Vertigo18 (#44050) üzenetére


may15
csendes tag

Fejpánt van a csomagban. Ha nem arra gondolsz, akkor pontosan hogy érted a fej konzolt?

(#44052) WestBam válasza (jan) (#44049) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nekem az ipari elemekre 5 év van írva szavatosságnak.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44053) (jan) válasza WestBam (#44052) üzenetére


(jan)
őstag

Az baratsagos. Milyen gyarto?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#44054) weiss válasza Akasztott (#44040) üzenetére


weiss
addikt

Honnan érdemes olyat rendelni? Trustfire 501B-be vajon belemenne a convoyos?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#44055) WestBam válasza (jan) (#44053) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Duracell industrial. Made in Begium

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44056) #07813632 válasza WestBam (#44055) üzenetére


#07813632
törölt tag

Mit jelent az, hogy az elem ipari? Most néztem, h elég olcsóak.

[ Szerkesztve ]

(#44057) WestBam válasza #07813632 (#44056) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szerintem csak azt, hogy nem a boltokban árulják (tesco, benzinkút, ilyesmi).
[link]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44058) luciferk


luciferk
senior tag

Ilyen lámpát [link] tesztelt, vagy használ valaki?

(#44059) jozsi252 válasza WestBam (#44057) üzenetére


jozsi252
veterán

Akartam Varta Industrialt venni régebben, próbáltam rájönni hogy milyen különbség lehet a High Energy meg a között, de sajnos nem találtam túl sok infót a neten.

iPhone 13 Pro Max

(#44060) ZozzV6 válasza luciferk (#44058) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ilyenről nem tudok de EU06 van may15-nek aminek a kezelése ugyanilyen érintőkijelzős

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44061) gyapo11 válasza ZozzV6 (#44060) üzenetére


gyapo11
őstag

A vonalaknál megadták a lument, de folyamatosan változik, vagy ezen értékek között lépeget?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44062) gyapo11


gyapo11
őstag

Ha jól látom ma még vannak akciós armytek lámpák a www.armytek.comon, aki ilyet szeretne, most 30 $ alatt is talál. Az Armytek Tiara A1 v2 XM-L2 (White). Silver. 22.5-ért pl. hasonló a Siklhunt H03-hoz, tir lencse, nagy szórás, 1 AA, 450 lm, 48 g akku nélkül. Nem tudom van-e szállítási költség, ja látom, 100 $ fölött free, alatta 10 $ :(

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44063) Akasztott


Akasztott
csendes tag

http://s.aliexpress.com/73iqArYR

s2 host?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#44064) nufenen111


nufenen111
tag

Skillhunt H03 lámpára nincs mostanában kupon?

(#44065) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Érdekel a fokozatmentes szabályozás? Lassan megérkezik a Nitecore P26 -os is. ;)

És akinek igazi taktikai kell (mert hát strobe -nak kell mindig elöl lennie) ;) , annak ott a R25 azonos gyártótól.

(#44066) FBLLMAG válasza gyapo11 (#44062) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Láttam. Elég gyakran akcióznak ezt vagy azt. Ezért ez jó adu lehet a kezedben a beszállítóval szemben (Ne nézzék már az embert bolondnak, pláne, ha már egyszer be akarták csapni, ne akarják már 69 € -ért árulni azt amit az anyacég, akcióban, 42 $ -ért árul. A + postaköltséggel is megéri őket kikerülni. Hirtelen meggondolják magukat). Kifizeted inkább az 50 € -ót itthon. Így is, úgy is nyernek vele. Ők amúgy sem 1 db lámpát rendelnek. 100 $ felett meg már ingyenes a szállítás, ami lehet, hogy már 2 db lámpánál megvan. Ráadásul mindig megvárják, hogy összejöjjön 2, 3 tuti eladott lámpa, akciózva. Nem mindenki lesi, hogy pont most mennyibe kerül. Azonban, mikor legutoljára majdnem könyörögtek, hogy várjak, rájöttem a turpisságra. Ezek 100 % -ot akarnak keresni lámpánként, vagy többet. :((( ;)

(#44067) gyapo11


gyapo11
őstag

Jó lenne nekem egy forward clickys lámpa AA/14500 akkuval, nem kell nagy fény, lakáson belüli botorkáláshoz, keresgéléshez. Egy lámpámat kivéve mind reverse clicky, pedig gyorsabb, egyszerűbb félig benyomni ha pár másodpercig kell világítani.
Tudtok ilyet mondani 10 $ alatt?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44068) HardSanyeee válasza nufenen111 (#44064) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Jelenleg email only ár van egy fórumtárs által, íme: [link]
Ha jól látom, bő 18 óra múlva jár le az ajánlat.

(#44069) FBLLMAG válasza gyapo11 (#44067) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Fenix LD12, Nitecore MT10A olyan, de sajna nem 10 $ alatti áron. Viszont sok mindenre elegek. Lehet, hogy megéri rájuk nézni legalább. Esetleg még megérné a ZL SC53w -t is. Kb ugyanannyi pénzért kapsz 1 nagyon jó kis lámpát. Armytek Prime / Partner A1 pillanatnyilag le is van akciózva, pillanatnyilag. ;)

(#44070) bwoay válasza FBLLMAG (#44066) üzenetére


bwoay
nagyúr

rosszul látod. a gyártó azért tudja akciósan árulni, mert neki előállítási költségbe kerül a termék, és van rajta 3 árrés (gyártó, nagyker, kisker), amiből ha elenged akár kettőt, még akkor is nyereséggel tudja értékesíteni. ezzel szemben a kisker (a gyártó- és nagyker árréssel megnövelt) nagykeráron jut hozzá a termékhez, és a kisker árrésel tud gazdálkodni. a kérdésedre válaszolva: azért akarják 69 EUR-ért adni azt, amit az anyacég 42-ért akciózgat, mert ők is kb 42-ért vették, és ha nyereség nélkül adják tovább, akkor az nem üzleti, hanem karitatív tevékenység, amiből hiányzik a profit. A jellemző kisker árrés műszaki cikkek esetén 30% környéke, ez annyit tesz, hogy ha 20% ÁFA-val számolunk, akkor a nagyker ár nagyjából 40 EUR lehet, ami bruttó 48 EUR.
ezért nem adja, nem adhatja oda neked 42-ért.
Szóval nem téged néznek bolondnak, hanem a gyártó tesz nekik keresztbe a saját kisker tevékenységével, amikor könnyedén alávág annak a javasolt fogyárnak, amit pont ő maga határozott meg a viszonteladók számára. Nem 100%-ot akarnak keresni, hanem nem akarnak -10%-ot "keresni".

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44071) gyapo11 válasza FBLLMAG (#44069) üzenetére


gyapo11
őstag

Sajnos ezek kiesnek a keretből. Meg a kézben tartós fotókon elég nagynak is látszanak. Nem tudom, hogy egy ilyen egyszerű dolog miért csak a drágább lámpákat gyártóknak jut eszébe.
Közben eszembe jutott, hogy az elektronikus kapcsoló is csak egy nyomás, de nekem olyanból csak 18650-es van. Talán valamelyik keychain lámpa jó lehet, a Nitecore tube be is fér 10 $ alá, Fenixet láttam 11 körül valahol. Ezekben gondolom kis nyomógomb van a gumi borítás alatt, de valószínűleg nem tudják a momentary-on funkciót.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44072) ZozzV6 válasza gyapo11 (#44071) üzenetére


ZozzV6
senior tag

De a tube tud momentary on-t

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44073) nufenen111 válasza HardSanyeee (#44068) üzenetére


nufenen111
tag

Köszi. De mi az az email only ár?

(#44074) WestBam


WestBam
Topikgazda

És megszületett a heti cikkem is, ezúttal a Nitecore HC65 fejlámpáról.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44075) FBLLMAG válasza bwoay (#44070) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szerintem azért nem ingyen dolgoznak akkor sem, amikor belegyeztek, hogy nekem 50 € -ért odaadják. Csak utána láttam meg a 42 $ -os árat a honlapjukon. És az is biztos, hogy a 100 $ -t túllépik, mert elárulták akkor magukat. Még pár € nyertek volna amikor először a XPL helyett nem XML2 leddel küldik, amikor direkt kihangsúlyoztam, hogy mit kérek. Párszor leleveleztük, hogy van -e, hogy az van, aztán meg mégis mást küldtek. Nem a gyártó, hanem a forgalmazó. Próbálják inkább másnak elsózni. Persze, ígértek utána fűt, fát. Csak hát még mindig nincs itt. Talán a jövő héten (február vége, március eleje, ahogy nem is olyan régen írták).

A TIP SS is kicsit tovább tartott, hiába rendeltem meg akkor amikor még be sem volt árazva.

Az Olight S2A is végül Lengyelországból érkezett.

Stb.

Na jó, nem panaszkodok, mert miden esetben jól jöttem ki. Az Armytek esetében fogom egyenlőre a legtöbbet felfizetni, de így is 19 € -val beljebb leszek a cédulás ár alatt. Igaz mögöttem a hazai 2. legnagyobb lámpaközvetítő (Aki a forgalmazókkal is kapcsolatban áll, esetleg közvetlen a cégtől rendel. Egyébként VIP kliens vagyok.) állt. ;)

(#44076) bwoay válasza FBLLMAG (#44075) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha a forgalmazóról van szó, akkor más a helyzet, nekik nagyobb a mozgásterük a magasabb árrés miatt. de amennyiben nem kifuttató akcióról van szó a gyártó részéről, a forgalmazó beszerzési ára nem változik. magyarán: a gyártó akciója nem számonkérhető a forgalmazó cégen. ha ennek kapcsán mégis engedtek az árból, az egy értékelendő gesztus a részükről.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44077) FBLLMAG válasza bwoay (#44076) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Csökkentettek miután leleveleztük, hogy mást küldtek elsőre mint amiben megegyeztünk. Pedig, többször is írták, hogy azt küldik. Szerintem először bepróbálkoztak, másodszorra pedig oltották a tüzet, és jól jött nekik a nagyobb kedvezmény. De már megegyeztünk, én pedig nem fogok azért sem beléjük rúgni, pedig megtehetném. Lehet, hogy nyernék 4 $ -t. 😉

(#44078) HardSanyeee válasza nufenen111 (#44073) üzenetére


HardSanyeee
őstag

A GearBest szokott egyedi akciókat küldeni emailben, ezeket hívjuk "email only" ajánlatnak. Onnan lehet felismerni az email only ajánlatokat, hogy a hivatkozás címében van egy "eo=" rész, utána pedig egy egyedi azonosító. Mivel ez az azonosító a link része, ezért nem csak egy ember tudja felhasználni az akciót, hanem több is, aki megkapja, feltéve ha nem kerül törlésre az említett link részlet.

(#44079) Gargouille válasza FBLLMAG (#44077) üzenetére


Gargouille
őstag

Mióta lehet közvetlenül a gyártótól is vásárolni, egyre kevésbé van szükség a kiskerekre. Részükről érthető, hogy profitot kell termelniük (különben csődbemennek), ezért nem fair kárhoztatni őket. Viszont ha árérzékeny vagy akkor mindenképp ki kell hagyni őket a beszerzésből és a gyártótól kell megvenni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#44080) Gargouille válasza WestBam (#44074) üzenetére


Gargouille
őstag

Jó a cikk és pont a napokban nézegettem ezt a fejlámpát, így külön örülök, hogy ezt választottad. Amit hiányoltam, hogy a magas cri-s fényéről nem írtál semmit szinte és összehasonlító fotó sincs, pedig érdekelne, hogy az mire elég. Lehet majd upgrade-elni a cikket, kiegészítve ezzel? Hátha mást is érdekel. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#44081) nufenen111 válasza HardSanyeee (#44078) üzenetére


nufenen111
tag

Köszi. Akkor ez a 31 dolláros ár nem is túl sok.

(#44082) FBLLMAG válasza Gargouille (#44079) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Inkább kényelmes vagyok. Ha 2 - 4 € -t emelnek, hogy ők majd beszerzik, ha baj van őket hívjam, akkor fejet hajtok. Adok esélyt nekik. Pláne ha jobb szolgálatot ígérnek. Ha becsapnak, azt viszont nem díjazom. A beszállítómra voltam figyelemmel, hogy hagytam tovább futni az esetet. Közvetlen gyártótól lett volna mindenképpen a legolcsóbb, még postaköltséggel is. Pénteken lejár az idő amit kértek. Majd meglátom mi lesz. De az biztos, hogy nehéz szülés, viszont mindenki képes volt engedni a saját igazából, kompromisszum született.

(#44083) may15 válasza Gargouille (#44080) üzenetére


may15
csendes tag

Közelre matatni simán jó az, esetleg olvasni is. De kipróbáltam séta közben is, arra elég hogy lásd hová lépsz. Valószínüleg azért nem került be az összegasonlító képek közé, mert kinti használatra az azért gyenge. De pont nem arra van. Tábori matatásra, amikor mindent látni akarsz, de nem akarsz visszavakulni a nagy fénytől, nem akarsz hotspotot meg spillt, szép színeket akarsz stb. Kicsit sárgás, szemre olyan 3500K. Ha a boruit az alsó kategória, és h03 a felső, akkor ez a prémium. És mivel az akksi is bennevan, így annyira nem is vészes.
Amúgy teljesen egyetértek WestBammal, végre egy olyn fejlámpa, amire azt tudod mondani, hogy igen, erre vártam.

(#44084) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy JETBeam JET - IIM CREE XP lámpácskut, DE az istennek sem jövök rá, hogy lehet a memóriába tenni a kiválasztott világítási módot. Ahányszor bekapcsolom, mindig átugrik egy új beállításra. Gondolom felül a kontroll-gyűrűvel kéne vmit csinálni, de ha az óramatató járásával ellentétesen tekerem, ott az egy szem High módot megtalálja, minden más irányban, meg csak váltogat tovább a ki- és bekapcsra.

"So say we all"

(#44085) ZozzV6 válasza WestBam (#44074) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Jó teszt és igazán jó lámpa. Nekem csak 60-as van és most fedeztem fel a cikked után hogy a HC60 is tudja a töltés közbeni akkuszint kijelzést. :)
A HC65 tényleg specifikusan fejlámpa viszont jelenleg nem tudok se olcsóbban se drágábban mondani másik olyan típust ami jobban ki tudná elégíteni a fejlámpás igényeim. Valószínű amint lesz hozzá 1-2 kupon eladom a HC60-ast és egy HC65-re leváltom.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44086) gyapo11 válasza ZozzV6 (#44072) üzenetére


gyapo11
őstag

Az szuper. Megnéztem a manualban, és 1 s nyomva tartás után 45 lumennel megy elengedésig. Előbb is eszembe juthatott volna. Köszi az infót.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44087) Gargouille válasza may15 (#44083) üzenetére


Gargouille
őstag

Köszönöm, igen ezt én is láttam, hogy erre van, a nitecore oldalán még fotó is van róla, csak engem pont az érdekelt volna, hogy mennyi az annyi. Például összehasonlítva valami ismert lámpa minimumával stb. Ha már itt mindent lumenben meg cd-ben méricskélünk, akkor erre is kíváncsi lettem volna. Ha valahol, akkor itt aztán nem kell ezt magyarázni.. :)

Egyébként tudásban már-már tökéletes fejlámpa ez. Ha egyszer rászánom magam és veszek rendes fejlámpát akkor biztos a jelölt. (Ha mégsem emellett döntök, az biztos nem a tudása miatt lesz inkább, hogy nitecore).

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#44088) bwoay válasza TaliGa (#44084) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha gyorsan egymás után ki- és bekapcsolod, akkor ugrik egyet. ha vársz legalább 3-4 mp-et kikapcsolás után, akkor nem lép tovább, a legutoljára használt módban fog bekapcsolni. mármint így kellene működnie.
a strobe-ot meg az SOS-t nem tárolja el, csak a 4 folyamatos világítás üzemmódokat. a kontroll gyűrű gyakorlatilag egy kétállású kapcsolóként működik, semmi más funkciója nincs, minthogy váltson a taktikai és az általános állások között.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44089) baltasar


baltasar
csendes tag

Sziasztok! convoy L2-lámpához szeretnék akkut vásárolni.liitokala 26650 fekete,és kék között mi a különbség mindkettő jó hozzá? Hézagoló mágnes kell közéjük? Köszi.

(#44090) TaliGa válasza bwoay (#44088) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Köszi, ez volt az :). Még egy kérdés: felül, a lámpa tetején a a set <-> high állás az mi lenne (a high a legnagyobb fényerő, azt vágom)...

"So say we all"

(#44091) bwoay válasza TaliGa (#44090) üzenetére


bwoay
nagyúr

mondom, az egy kvázi kétállású kapcsoló: high állásban csak a legnagyobb fényerőt tudod használni, set állásban meg 6 különböző mód között válthatsz. ennyit jelent, semmi egyebet. ha úgy jobbat tetszik: set állásban tudod beállítani a kívánt fényerőt vagy üzemmódot.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44092) WestBam válasza Gargouille (#44080) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Frissíteni fogom hamarosan a cikket a vörös fénnyel és a CRI fénnyel is. May15 jól mondja, kint lefotóztam, de egyáltalán nem látványos, éppen látni vele, de azért csinálok képeket beltérben és a CRI-ről is próbálok értelmes képeket lőni.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44093) Gargouille válasza WestBam (#44092) üzenetére


Gargouille
őstag

Isten vagy! :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#44094) ZozzV6 válasza baltasar (#44089) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A kéket már nem igazán lehet kapni. Jó hozzá mindkettő, de ha két akkuval akarod a toldó csővel használni akkor kell közé a mágnes

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44095) TaliGa válasza bwoay (#44091) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Oh, így már értem :). Bocs, kicsit lassan fogy az agyam, én azt hittem, hogy először a taktikainál a csavarható "kupakra" céloztál, de így már teljesen világos. Köszi még1szer.

"So say we all"

(#44096) bwoay válasza TaliGa (#44095) üzenetére


bwoay
nagyúr

a kupak az 3 állású ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44097) FBLLMAG válasza Gargouille (#44087) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Nitecore oldala szerint a magas CRI led 26 lm, 11 cd, ami tényleg nagyon szórt fényt jelent, nagyon rövid távra. A piros led pedig 11 lm, ami viszont nem is rossz. ;)

(#44098) KawaBazsy válasza ZozzV6 (#44094) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jobban megnéztem ezt az L2-t, tkp ugyanaz a teknika benne, mint a C8-ban, csak nagyobb a test, ezért jobban vezeti a hőt, meg jobban koncentrálja a fényt a nagyobb fej. Ehhez képest jóval drágább..

(#44099) may15 válasza Gargouille (#44087) üzenetére


may15
csendes tag

Bal oldal: skilhunt h03 nw magasabb low fokozat, elvileg 3lm
Középen: armytek tiara a1 pro v2 9lm
Jobb oldal: nitecore hc65 26lm

Tegyek mellé mást is?

[ Szerkesztve ]

(#44100) may15 válasza KawaBazsy (#44098) üzenetére


may15
csendes tag

Csak pl a driver teljesen más, meg a kapcsoló, tulajdonképpen egyedül a led lehet azonos a kettőben.
Szóval annyira nem egyformák.
Ja, a convoy felirat ugyan az a kettőn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.