Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Masooo válasza HollyBoni (#43400) üzenetére


Masooo
aktív tag

fura, de akkor azért azt hiszem meg fog jönni amit anno rendeltél.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43402) KawaBazsy válasza HollyBoni (#43400) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem is, de csak az akkukra. Olyanra is, amit korábban tőlük rendeltem.

(#43403) gyapo11


gyapo11
őstag

Vettem egy luxmérőt, nagyon jó játék.
Még gondolkozok, hogy hogyan mérjek vele, mármint a lámpákat. A ZozzV6-féle pvc csöves szintet nem fogom elérni. Egyelőre első próbának fogtam egy 40 centis pálcát, egy vonalzót az asztalon, és függőlegesen levilágítva a 0-ra, csináltam 4 mérést, 0, 2.5, 5 és 10 cm-nél. Ilyen kis méretben a műszer 2 cm-es félgömbjével nem lehet élesen kirajzolni a fényeloszlást, de nagyjából azért mutat valamit erről is, és főleg a lámpák egymáshoz képesti erősségét. Valamint mivel ZozzV6 táblázatában is van különböző távolságból mért lux adat, ezeket össze tudom hasonlítani az én mérésemmel, mert a távolság az csak egy négyzetes szorzó.
Íme a görbék:


Lámpák:
első ábra
cob, AA NiMH van benne, elég hegyes a fénye, 10 cm-en 3.6 % már csak a fényerősség, az oldalán egy cob led, az meg terít szinte egyenletesen, szinte vízszintes a vonal, 10 cm-en 90 % fényerősség
u'king AAA NiMH-val, 10 cm-en 5 % a fényerősség
zoom AA NiMH-val, ennek csak a zoom out görbéje van az első grafikonon, 10 cm-en még 51 % fényerősség van, zoom in állásban viszont a C8 után a legerősebb, 10 cm-en 1 ezrelékre csökken a fényerősség
14500 gagyi, ezt még régen vettem a zsibin, a 3 AAA elemtartós megoldás, helyette egy 14500 van benne, a vetítési képe az átlagos unieverzális, gyenge fényerő, 10 cm-en 2 % fényerősség
második ábra
itt a két legerősebb, és jól látszik, hogy a C8 mennyivel több fényt ad a beamen kívülre is a zoomhoz képest

A 10 cm sugarú kör 40 cm-ről az 28 fokos nyílásszög, 10 m-re 5 m átmérőjű kör.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43404) FBLLMAG válasza gyapo11 (#43403) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

"A 10 cm sugarú kör 40 cm-ről az 28 fokos nyílásszög, 10 m-re 5 m átmérőjű kör."

Ez mire vonatkozik?

Egyébként jó játszást a LUX mérővel.

A másik hozzászólásodhoz:

1., Nem nagyon érdekel a $/lm arány. ;)

2., Fejlámpánál, ha huzamosabban kell hordanom, a ZL H53w (330 lm, 12°, 2500 cd) 90 g -ja akkustól, pántostól, lámpástól, pont elég. Ez is tud 330 lm -t és nem világít olyan szűken mint a HR20. A LL MH06 (200 lm, 15°, 3600 cd) picit nehezebb, még messzebb világít, még szélesebben, kevesebb fényárammal, automatikus elhalványosodással. Az Armytek Tiara A1 PRO (450 lm, 70°, 1840 cd) meg a többire jó, majdnem mindenre, fejpánttal, kézpánttal, kivehető mágnessel.

Szóval huzamosabban a minél könnyebb lámpát, közelre pedig a minél jobban szóró fényű lámpát preferálom a fejlámpánál.

3., Jobban érdekel, ha a lámpám eléri a 150 - 155 lm/W arányt fogyasztásban, mint $/lm lámpára.

4., Holnap megyek a Manker T01 II után (lehet, hogy hozok mást is). Ez 85 mm hosszú, 29 mm fej-, 20 mm testátmérőjű, és 280 m a hatótávja, 900 lm mellett. Nekem újabban az apró lámpák jönnek be, amik tudnak is valamit.

5., Még a zseblámpánál sem jön be az 5° HOT SPOT -tól szűkebben hordó lámpák.

6., Az Acebem EC60 feje 4 cm átmérőjű, de 90000 cd -ra, 600 m hatótávra képes, 2000 lm mellett. Ez szintén kb 5°-kal világít.

Mindenkinek más lámpa jön be. És ez így jó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43405) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#43404) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Amúgy van lámpám ami 5 €/lm arányt sem éri el. Az EC60 kb 15 $/lm arányt ér el, a Klarus XT11GT 23 $/lm, pedig ez tetszik a legkevésbé. ;)

Mint az előző írásomból is látni, a MH06 kevesebb fényárammal (200 lm) messzebbre és szélesebben világít, mint a ZL H53w (330 lm) pl. Szóval ezért nem látom értelmét számolni a $/lm értéket. Amúgy árban elég hasonlóak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43406) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Zanflare F2 és az F2S között mi a különbség ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#43407) vince válasza DonThomasino (#43406) üzenetére


vince
őstag

A módkiosztás:
F2S: Low: 50LM; Medium: 100LM; High: 200LM; Strobe: 200LM
F2 : Low: 15LM; Medium: 50LM; High: 200LM; Strobe: 200LM

(#43408) WestBam
iparkodtam :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43408) WestBam válasza DonThomasino (#43406) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Zanflare F2, ami a cikkemben is van:
Low: 15LM; Medium: 50LM; High: 200LM

Zanflare F2S:
Low: 50LM; Medium: 100LM; High: 200LM

Semmi más különbség nincs köztük.
Megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43409) ZozzV6 válasza WestBam (#43408) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Akkor a strobi ugyanúgy a módok között van?

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43410) WestBam válasza ZozzV6 (#43409) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Bizony.
F2S = az első széria (null széria) amit elvileg le kellett volna kukázniuk, de ezek szerint csak eladják ezt is :DDD
Anno az F2-t is kérdezték tőlem, hogy mi a véleményem róla, persze már akkor meg volt a kész lámpa, pont be akarták vezetni. Mondtam, hogy túl magas az első fokozat, hülye az elosztás, meg kell változtatni mert ez így nem optimális, nem nagyon van látható különbség az alacsony és a közepes fokozat között. Valami olyan rémlik, hogy valamennyi idő után lép vissza 10-15 lumen körüli értékre. Ha valaki megveszi ki tudja próbálni, de ilyen irreális 15-20 perc rémlik. Hónapokat csúszott e miatt a bevezetése, mert a drivert újra gyártatták, az lett az F2. Mondjuk a strobit abban is benne hagyták, holott javasoltam, hogy hagyják el teljesen, felesleges bele.
Azóta nem is kérdeztek semmiről, az F3-ról már csak akkor hallottam, mikor kikerült a kínálatba.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43411) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Tegnap 21:20-kor megszületett a kislányom! Párom majdnem egy teljes napig szenvedett vele mert tegnap előtt este 10-kor mentünk be a kórházba. Persze az autóm múlt héten fújta el a hengerfej tömítést így sógorék vittek be. A legjobbkor.. Én tegnapelőtt reggel 4-kor keltem és dolgoztam. Utána este indulás, de az influenza járvány miatt nem mehettem be mert látogatási tilalom van. Tegnap délután hazajöttem mert 34-óra ébrenlét után nem bírtam tovább. Aludtam 4 órát darabokban majd este telefonálgatás és ne tudjátok meg mekkora megkönnyebbülés volt mikor megtudtam minden rendben és kijött a kicsi. Öröm meg boldogság. Ma bemegyünk hátha megengedik hogy lássam őket pér percre.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43412) Janaboy válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


Janaboy
veterán

Gratulalok! :)

Janaboy

(#43413) jozsi252 válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


jozsi252
veterán

Gratulálok hozzá, sok boldogságot hozzá és egészséget kívánok neki!

iPhone 13 Pro Max

(#43414) Gargouille válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


Gargouille
őstag

Szívből gratulálok és nagyon sok boldogságot nektek! És persze kíváncsian várjuk mi lesz majd az első szava, manker vagy olight?! :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43415) ZolkoW válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


ZolkoW
őstag

gratulálok! "csak az első 18 év nehéz" :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43416) Mikulásbá válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gratula,kispapa!

(#43417) vince válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


vince
őstag

Gratulálok! Aludj sokat, míg haza nem érnek, utána meg vedd ki az 5 napos apa-szabadságot! :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43418) ZozzV6 válasza Gargouille (#43414) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Szerintem fet driver de lehet convoy :D
Vagy a kutya neve mert azt sokat fogja hallani.
Köszi mindenkinek!

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43419) WestBam válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Gratulálok :C
Jó egészséget mindhármótoknak!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43420) KawaBazsy válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Drakula! Enyém 2 hónap múlva születik.. rendelni is kéne neki vmi lámpát, h ON topik legyek.. :-)

(#43421) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Gratulálok a picihez. :C

[ Szerkesztve ]

(#43422) ZozzV6 válasza KawaBazsy (#43420) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Én lehet építek valamit és belegravírozom a nevét aztán ha elég nagy lesz megkapja. Addig elteszem neki :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43423) gyapo11 válasza FBLLMAG (#43404) üzenetére


gyapo11
őstag

"A 10 cm sugarú kör 40 cm-ről az 28 fokos nyílásszög, 10 m-re 5 m átmérőjű kör."

Ez azt jelenti, hogy a 28 fokos kúpon kívül nem mértem a fényt.

Lámpát sokféle ok miatt vásárolunk, és sokféle szempont is van mindenkinél. Alapvetően a lámpa világításra szolgál, és ezért reális szempont a mennyi pénzért mennyi fényt kérdés. Kivéve persze, ha valaki győjti vagy más ok miatt vásárolja a lámpát, és nem a világítás a fő szempontja.
Ha egy lámpa(+akku) 100 lument ad 1 $-ért, egy másik meg 5 lument, akkor azért eléggé sok más szempontból le kell győznie a másodiknak az elsőt, hogy mégis azt vegyem. Mert ugye vagy nagyon kevés fényt ad, vagy nagyon drága. És akkor már nem nagyon tud meggyőzni, hogy adnak hozzá egy 5 $-os akkut, ebből indult a kérdésem.

A lm/W az bejátszik a lm/$-ba is. Ha két lámpa azonos tulajdonságú és árú, de az egyiknek jobb a hatásfoka, akkor annak jobb a lm/$ értéke is. Szerintem botorság lenne a gyengébbet választani.

Ez a hatótáv számolgatás nem tudom mire jó. Legalább a fénykör átmérőjét is hozzá kellene tenni, ami az adott megvilágítást létrehozza, mert ha a zoomos lámpával ráteszem a led képét 800 m-re levő fára, attól még nem látok semmit, mert egy 20 m-es négyzetet világít meg. Ilyen alapon a laser a legjobb, mert az km-ekre elvilágít sok lux-szal, csak nem túl nagy felületet. Zoomos lámpánál meg meg kellene adni a függfényt, hogy a zoom állásától függően mennyi a hatótáv és a fénykör átmérője.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43424) Gargouille válasza gyapo11 (#43423) üzenetére


Gargouille
őstag

A fényerőn kívül sok más szempont is lehet pl.: hordozhatóság, megbízhatóság, vízállóság, üzemidő stb. Amit te mondasz az csak egy metszete a dolognak és ha csak innen nézzük akkor igazad van.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43425) gyapo11 válasza FBLLMAG (#43405) üzenetére


gyapo11
őstag

Ezt nem értem. Ha kevesebb a fény, szélesebb a szög, akkor hogy világít messzebbre? Ebből a háromból csak kettőt lehet választani a harmadik kárára.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43426) gyapo11 válasza Gargouille (#43424) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, sok szempont van.
Ha az ár felől nézzük, azonos méret, azonos fénymennyiség, azonos súly, azonos akku esetén két lámpa közül az egyik 20 $ a másik 60 $, ezt mi tudja indokolni? Kezelési kényelem? Hosszabb élettartam? Külső megjelenés?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43427) ZolkoW válasza gyapo11 (#43426) üzenetére


ZolkoW
őstag

a lm/$ szerintem is nagyon csak a metszete az egésznek, hiszen van, ami rövid ideig tudja azt a lumenszámot, van, ami hosszabb ideig, ezt akkor sem igazságos kihagyni a képletből, ha neked nem számít. mert egy kulcstartólámpa is lehet több száz lumenes, de csak percekig..
Ha a márkanevet teljesen kihagyjuk, a megjelenés akkor is komoly tényező. Nálam legalábbis biztosan. Én csak szexi lámpát vagyok hajlandó venni :D
Nem akarom ezt túlmisztifikálni, de általában van is összefüggés a külső dizájn, és a belső igényessége/minősége között.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43428) Sz4bolcs válasza gyapo11 (#43426) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Skilhunt h03 vs. Convoy s2+? 😃

(#43429) Gargouille válasza gyapo11 (#43426) üzenetére


Gargouille
őstag

Példa kedvéért mondjuk egy 8$-os piaci hulladék produkál 600lm-et, de egy hónap után széthullik a kapcsolója, torz kék a fény színe és beázik az első esőben. Egy 25$-os drágább lámpa ami szintén csak 600lm-es, viszont tartós, vízálló és megbízható.

Ha csak a lm/$ arányt nézem igazad van, de ha összességében nézem a lámpát akkor teljesen érthető az árkülönbözet, sőt sokkal jobb választás a drágább.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43430) ZolkoW válasza gyapo11 (#43426) üzenetére


ZolkoW
őstag

abban egyébként veled vagyok, hogy drága pénzért mindenki tud jó lámpát venni, abban mi a kihívás? ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43431) Sz4bolcs válasza gyapo11 (#43363) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ha az akkuid másra is használnád, mondjuk e-cigi mecha mod, egyből nem lenne annyira mindegy, mikor látod, mi az, ami a kollégák arcába robban, és mi nem..

(#43432) jozsi252 válasza ZolkoW (#43430) üzenetére


jozsi252
veterán

Várhatóan élettartama hosszabb mint egy sima noname lámpának, tudja a ráírt adatokat (vízállóság pl.), a beépített töltője biztonságosabb (tudom van olyan noname aminek szintén), nekem sokkal jobb érzés egy olyat kézbe fogni aminek az eloxálása tökéletes, refi minősége is, kapcsoló is tökéletes működik. Tisztában vagyok vele hogy mindenre lehet ellenpéldát felhozni xy lámpa tudja ezeket a fícsőröket és csak 20$-ba kerül, de attól függetlenül mégis sokkal jobb érzés egy Olight Fenix stb lámpát használni.
Speciel Olight mágneses töltője nagyon frankó megoldás. Ha épp merülőbe vannak a lámpáim akkor töltőt bedugom, és szépen egyesével lámpákat feltöltöm, és csak a lámpákat kell levenni a dokkolóról majd rárakni a másikat és kész. -> Kényelmes megoldás.

iPhone 13 Pro Max

(#43433) ZozzV6 válasza gyapo11 (#43423) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Felesleges fénykör átmérőket megadni szerintem. Ha tudod hány lumen és hány kandela akkor 80%-ban meg lehet tippelni a fényét. Kevés lumen sok kandela szűk fényű thrower. Sok lumen kevés kandela szórt fényű flood lámpa.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43434) gyapo11 válasza Sz4bolcs (#43428) üzenetére


gyapo11
őstag

Árban ott is van egy 3-as szorzó, de fejlámpának nem jó mindkettő, szóval funkcióban is van különbség. Inkább arra gondoltam, hogy nagyon hasonló lámpák, csak az egyik egy "neves" gyártó terméke, a másik meg olcsó névtelen kínai, vagy akár Ultrafire.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43435) gyapo11 válasza Sz4bolcs (#43431) üzenetére


gyapo11
őstag

Ecigibe használom, nem mecha modban. Azok flat top unprotected nagy áram terhelhetőségű akkuk, lámpába jobban szeretem a button top protectedet.
Arcba robbanós videót még nem láttam, de táskában, ingzsebben kigyulladósat már igen, éppen nem voltak terhelve és töltve sem, amikor történt. Egyszerűen gyaloglás közben illetve metró ülésén ülve. Egyik sem robbant, hanem 20-30 cm-es intenzív lángcsóvát fújt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43436) gyapo11 válasza Gargouille (#43429) üzenetére


gyapo11
őstag

Vagyis találhatunk az olcsó lámpák között gagyit. Tegyük föl, hogy a drága lámpák között nem találunk. De miért ne találhatnánk az olcsók között jót? Ez ki van zárva? Nekem van egy pár, tehát a kérdés költői volt. Inkább a módszer az érdekes, hogyan lehet ezeket megtalálni? Nyilván a gyártó és a kereskedő hazudik, mint a vízfolyás, a képek hamisak, és még a review-k is lehetnek hamisak. A fórumok alkalmasak lennének, de mindenki a drága lámpát ajánlja, mert az olcsó az gagyi.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43437) Sz4bolcs válasza gyapo11 (#43434) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ehhez előbb használni kéne 1 évig vmi kínai hulladékot. Am meg talán az sem mindegy, hogy 10 dolláros hulladékot, v 10 dolláros convoyt hasonlítasz össze, és mivel..

(#43438) gyapo11 válasza ZozzV6 (#43433) üzenetére


gyapo11
őstag

Ez igaz, de a mértéket nem tudod megtippelni, mármint a hotspot méretét. Ha fél területre összehúzza, máris kétszeres a kandela, 1.4-szeres a hatótáv. És ha nem adják meg a beam szögét, nem adják meg a hatótávra a hotspot átmérőjét, csak megnézi a kandelát meg a hatótávot, akkor megveszi a szűk lámpát és kevesebbet fog vele látni. Szóval fontos, hogy egy lámpa a rendelkezésre álló fénymennyiséget hogyan teríti, legjobb lenne egy haranggörbe minden lámpához, ami mutatja ezt. Zoomnál görbesereg.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43439) FBLLMAG válasza gyapo11 (#43425) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az a lm/W nem egyezik meg a $/lm aránnyal. Ami lámpám 7 $/lm, egyébként a kedvencem, 155 lm/W -ra képes. De már láttam 100, sőt 80 lm/W teljesítésű lámpát is, persze jóval olcsóbban. Mérd le a sajátodat is. Megvan már minden hozzá. ;)

Ráadásul holdfény esetén is 95 lm/W -ot teljesít.

A 10 cm sugarú kör 40 cm -ről, 28°, kösz szépen már értem. Máskor oda kell figyelni amikor olvasom az írásod. ;)

A hatótávnál, lehet, hogy nem fogalmaztam érthetően.

- Beltérben 2 cd/lm lámpát használok leggyakrabban, ha valamit keresek.

- Ház körül, esti sétánál, a 30° SPOT -ra képes az Olight Baton is, és 30 m -ig nagyon elég. Este sem rossz, mivel időzített kikapcsolással, világító szilikon markolattal, 0,5 lm holdfénnyel, ami azonnal hozzáférhető, de bekapcsolt állapotban már kihagyja, hogy gyorsabban elérhető legyen a megfelelő fokozat. A TURBO szintén azonnal elérhető, és a STROBE is rejtve van. 11 $/lm aránya van.

Vannak lámpáim, melyek a 7500 cd, 40000 cd fényerőt 20 - 25 percig képesek tartani túlzott felmelegedés nélkül. Több lámpámon van kikapcsolható helyzetjelző, hogy éjjel is megtaláljam gyorsan, mert hát minden mp számít. Feszültség visszajelzés, mindenféle védelem, és egyebek vannak elrejtve a lámpákban, egészen a Zafír üvegig. Több lámpámra 10 éves garanciát kaptam. Stb. ;)

Szóval ma már, ha ki akar tűnni valamelyik gyártó, a lámpának már nemcsak világítania kell. Ezen a téren is elég durva a fejlődés. (Mondj pl. olyan lámpát ami 85 mm hosszú, 20 mm átmérőjű, és 20000 cd -ra képes, 900 lm -nal.) És ez van kvázi megfizetve. ;)

A hibrid TIR lencsék tudják azt, hogy kevesebb fényárammal messzebb, szélesebben visznek. Persze azért a fizika törvényeit ezek is betartják. ;)

(#43440) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Ebben egy aksit is lehet tölteni vagy csak párban ? [link]

(#43441) Francia91 válasza A214 (#43440) üzenetére


Francia91
veterán

1 db-ot is lehet benne tölteni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43442) kner válasza gyapo11 (#43357) üzenetére


kner
csendes tag

Nem szabad ilyeneket megvenni. Nem csak a kapacitás számít.
5...7 dollár egy márkás, jó minőségű akksi kuponnal. És még helyedbe is viszik. Miről beszélünk?
Megint csak Ford Fairlane és a sajtreszelő jut eszembe...

(#43443) louiphoto válasza ZozzV6 (#37267) üzenetére


louiphoto
csendes újonc

Szia/sztok!

Most jutottem el odaig, hogy akkor vegyek egy Eagle Eye X2R (hideg fenyu) lampat a hibas F1 helyett!
Tudtok esetleg most hozza kupon kodot a GB-n?

[link]

Most 18USD

Amugy jol latom, hogy kb 50-100m-re vilagit?
Azert ezt valasztom,mert nincs kulon toltom + mar megvan hozza az akkum ;)

Elore is koszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#43444) kner válasza gyapo11 (#43383) üzenetére


kner
csendes tag

Minek kell protected?
Ott a szinte mindig kuponos button top Samsung 30Q.
4 db 16...18 USD. És az tuti jó.

(#43445) MAC72 válasza louiphoto (#43443) üzenetére


MAC72
tag

Code: GB17LED $15.89

Ennél én most nem tudok jobbat.

(#43446) kner válasza Masooo (#43394) üzenetére


kner
csendes tag

Hidrogénes kocsi soselesz. Legfeljebb teherszállításban és tömegközlekedésben.
Az volna csak igazán veszélyes. Aki dolgozott már hidrogénnel, az tudja, hogy egy rémálom.

Talán városi dugózásban sokat hozhat egy hibrid. De nagy futásteljesítmény mellett még mindig a legjobb egy TDI.

(#43447) MittuDomain_ válasza ZozzV6 (#43411) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mint a többiek: Drakulálok. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#43448) weiss


weiss
addikt

A Skillhunt H03 hidegfényű mennyire kékes?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#43449) louiphoto válasza MAC72 (#43445) üzenetére


louiphoto
csendes újonc

Nagyon szepen koszonom a kodot!
Most mar csak elbizonytalanodtam a szinhomersekletet illetoen :D
Szerintetek?
Color Temperature: 1A 6000-6500K / 3C 5000-5500K
Turazashoz es fotozashoz (fenyfesteshez) is szeretnem hasznalni...

(#43450) MAC72 válasza weiss (#43448) üzenetére


MAC72
tag

Nekem van mindkettő. Először a melegebb fényű változatot vettem, mert jobban szeretem a természetes fehér fényt adó lámpákat. Sajnos csalódtam kicsit, mert a vártnál sárgább fénye van. Ezért megvettem a hideg fehéret is. Nem mondanám, hogy kékes fényű, azért attól messze van. Viszont a színek fakulnak a fényében.
A melegebb változat jobban vissza adja a színeket. Szóval valahol középúton lenne az ideális számomra.
A kérdésedre válaszolva, én nem tartom kékes fényűnek, csak hideg fehér, ennyi.

ZozzV6: Gratulálok én is és jó egészséget kívánok nektek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.