Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) bwoay válasza Francia91 (#43850) üzenetére


bwoay
nagyúr

a napi használat milyen gyakori töltést jelent?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43852) kugyu21 válasza A214 (#43846) üzenetére


kugyu21
senior tag

:))

(#43853) prsq válasza WestBam (#43848) üzenetére


prsq
tag

Pedig még tudom fokozni. :)
(Próbálgattam alaposabban kicsit.)

Ha a fehéret kapcsolom be először, és tovább világít 3 másodpercnél, akkor a piros utána lekapcsolja, ilyenkor rendesen működik.

A korábbiak szerint, ha a fehéret kapcsolom be először, és három másodpercen belül pirosat nyomok, együtt világítanak. (Hiba.)

DE: ha előbb pirosat kapcsolok, majd ezt nem lekapcsolva fehéret (ekkor még nem világítanak együtt), de ilyenkor hiába világít tovább 3 másodpercnél a fehér, és akkor kapcsolok pirosat, akkor is együtt világít mind. (Hiba.)

Tetőpont: A második és harmadik esetben, ha mind az öt led világít, és pirosat nyomok, mindet lekapcsolja. (Hiba?)

Érdemes ezzel reklamálni, valami jóváírást kérni?
Kinél? (Gearbest vagy Nitecore?)

(#43854) may15 válasza FBLLMAG (#43849) üzenetére


may15
csendes tag

Skilhunt H03 nw:
Régóta vártam, az összes elvárásomnak megfelel. Egyszerű a használata, kényelmesen kemény a gombja, nagyon szép homogén a vetített kép, a szín jó, igazából a piac egyik legjobb fejlámpája szerintem.
Ami ellenérv a regeteg jó mellett:
Tir lencse elé be lehetett volna tenni egy karcálló lencsét
Csak lockolva lehet a gombvilágítást bekapcsolni

Ezek ellenére nagyon belopta magát az abszolút kedvencek közé nálam.

Armytek Tiara A1 pro v2:
Annak ellenére hogy aa/14500 az áramforrás, ez nem egy apró fejlámpa, de nem is nagyon könnyű(azért persze nehéznek sem nevezném).
A vetített kép ennek is nagyon szép homogén, kicsit szűkebb mint a skilhunt esetében.
A kezelése az annyira nem egyszerű elsőre, de néhány perc alatt belejön bárki. Ugye a kezelés szerintem teljesen megegyezik a wizard-al, amiről WestBam már írt részletesen. Az anyaghasználat nekem rendben van, a tir lencse elől nem felejtették ki a zafírlencsét.
Próbáltam elemmel, és az elektronika nagyon szépen dolgozik fényerőszabályozás terén.
Viszont van egy negatívum, ami engem azért zavar, mert ez volt az egyik szempont ami miatt megvettem a lámpát, ez pedig nem más mint a helyzetjelző gombvilágítás kikapcsolt állapotban.
A helyzet, hogy a leírásban benne van, a dobozon rajta van, és a gyártó oldalán is az van, hogy a lámpa tudja. Menet közben kijelzi a feszültséget villogással, szóval a led jó és a hozzá tartozó elektronika is.
A leírás azt mondja hogy csavarjam a tailcapet le egy negyed fordulattal, nyomjam be a gombot, tekerjem vissza, aztán ismét le. És ez a ki-be kapcsolása.
Vagy én vagyok ügyetlen, vagy valami baj van. De ha 20-szor nem próbáltam, akkor egyszer sem, szóval ezt kizárnám.
Ma szóltam a forgalmazónak, aki azt mondta hogy a multilámpákon kell lennie, tiara c1 nél biztosan megy, de kipróbál másik a1-et, hogy mi a helyzet.
Kíváncsian várom hogy mi lesz a helyzet.

(#43855) KawaBazsy válasza may15 (#43854) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Az Armyteknek tök jó az ára XM-L leddel. Főleg a strapabírásához képest.. Ezeket közvetlen Kanadából kell rendelni, vagy van eu-i disztribútor?

(#43856) may15 válasza KawaBazsy (#43855) üzenetére


may15
csendes tag

Igen, az xml ledes most tényleg nagyon olcsó. Én itt vettem magyarországon a wilcon.hu-tól, mert volt egy kis garanciális ügyintézésem, aztán sokat leszedtek az árából.

(#43857) Masooo


Masooo
aktív tag

esetleg aktuális astrolux c8 / convoy c8 xpl h1 kupon?
Mennyi volt ezeknek a legjobb ára azt tudja esetleg valaki?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43858) gyapo11 válasza bwoay (#43851) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, a ciklusszámhoz szokták megadni a gyengülést. És még az sem mindegy, hogy milyen szintről meddig töltődik.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43859) atthany válasza Masooo (#43857) üzenetére


atthany
aktív tag

én 13 dolcsiért vettem C8-at

(#43860) Masooo válasza atthany (#43859) üzenetére


Masooo
aktív tag

Igazából októberig ráér :D
csak gondoltam veszek valamit magamnak meglepinek, és mivel nem kell semmi, mit vegyek ha nem valami lámpát.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43861) louiphoto válasza kugyu21 (#43570) üzenetére


louiphoto
csendes újonc

Ez igy igaz! Pontosabban ugyan abban a Japan gyarban keszul mindketto! Masikban nem is keszulhetne, mert Japanban csak egy ilyen gyar van... ;)

"Az újratölthető elem az az akkumulátor (ne keverjük).
Az IKEA-s miért nem jó?
Az ENELOOP, ami még tud nagy áramokat, tehát szóba jöhet lámpához, de "rossz nyelvek" szerint a IKEA-s LADDA is átcimkézett ENELOOP, csak olcsóbban."

(#43862) louiphoto


louiphoto
csendes újonc

Juj de izgi, a lampam mar a Holland kozpontban van, onnan hany nap lehet? :DD

(#43863) may15 válasza louiphoto (#43862) üzenetére


may15
csendes tag

A tegnap átvett fejlámpám hollandiából 32 napot utazott még. Reméljük, neked gyorsabb lesz.

(#43864) KawaBazsy válasza louiphoto (#43862) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem Kínából M.o-ig 1.5 hét (Holland posta szám), itthon postahivatalig 3hét..

(#43865) Tony21 válasza may15 (#43854) üzenetére


Tony21
tag

H03 tényleg bestbuy.

Armytek-nél nem értem ezt a csavard le-vissza a kupakot 20x, közben mormold halkan hogy basadiku nabapipe, állj fél lábon, szórj hamut a fejedre kelet felé fordulva, kapcsold ki-be 4x a lámpát, csavard le-vissza a kupakot még 50x, kiáltsd hangosan hogy halleluja, kapcsold ki-be 2x a lámpát. Gratulálunk, bekapcsoltad az alacsony fokozatot ... a közepes fokozathoz csavard le-vissza a kupakot 32x ......
Nem igaz, hogy nincsen egyszerűbb megoldás :)

(#43866) vince válasza KawaBazsy (#43864) üzenetére


vince
őstag

Ne csodáld, egy ekkora országban ;] :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43867) Francia91 válasza bwoay (#43851) üzenetére


Francia91
veterán

Nagyjából havonta 1x van feltöltve az akku

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43868) bwoay válasza Francia91 (#43867) üzenetére


bwoay
nagyúr

tehát 100 ciklus körül jár jelenleg. így kicsit sokallom a kapacitás csökkenés mértékét, bár nem ismerem a pontos kiindulási értéket.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43869) ace22 válasza bwoay (#43868) üzenetére


ace22
tag

Talán az is csökkenthette a kapacitást, ha sokat állt teljes feltöltés / lemerülés közelében. De még így is minimális a csökkenés.

(#43870) louiphoto válasza may15 (#43863) üzenetére


louiphoto
csendes újonc

Kiraly, koszi :D

(#43871) WestBam válasza may15 (#43854) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A gombot végig lenyomva tartod míg újra nem tekered le a zárókupakot?
Mert akkor jól csinálod, be kellene kapcsolnia :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43872) may15 válasza WestBam (#43871) üzenetére


may15
csendes tag

Igen, ahogy mondod. Sajnos sehogy nem jött össze azóta sem, pedig próbálkoztam. Ami igen érdekes nekem, hogy bár még egy napja sincs hogy nálam van, de azóta előfordultak apróságok vele. Volt hogy nem kapcsolt be, volt hogy remegett a fénye, vagy éppen nem váltott módot, és nem tudott más módcsoportba ugrani. Még tesztelgetem kicsit, aztán ha nagyon szórakozna akkor egy újra becserélem.

(#43873) bwoay válasza ace22 (#43869) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha napi használatban van, akkor ezt talán kizárhatjuk. szerintem telefonoknál tapasztalni ilyen mértékű kapacitás csökkenést egy év után, de ott a napi töltés miatt már 300 cikluson is túl van az akku. emiatt érzem kicsit soknak, de nyilván ki lehet bírni 8-10 évente egy akkucserét :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43874) WestBam válasza may15 (#43872) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nekem ilyenek nem fordultak elő, minden ment flottul, egyértelműen. Szerintem már beszélhetsz is a forgalmazóval :(

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43875) may15 válasza WestBam (#43874) üzenetére


may15
csendes tag

Sajnos ettől tartok én is. 14500-al csinálta, aa elemmel most épp kifogástalanul megy. Azért videót csináltam arról, hogy mit csinál. Te biztosan érteni fogod mert hallani a gombnyomás számait.
link

(#43876) Imy


Imy
veterán

Vettem egy ilyen bicikli tartót a C8 és az S2+-nak. Az S2+ még nincs nálam. A C8-at is csak a nyakánál a hűtőborda előtti részen fogja meg. (A redős rész utáni kitüremkedő sima részen) Eg így jó lehet? Vagy érdemes más tartót rendelni? Az S2+ még nem érkezett meg, de gondolom nem vastagabb mint a C8.

(#43877) HollyBoni válasza Imy (#43876) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én így használom. Ragasztottam bele belsőt, aztán levágtam a széleket, így jobban megfogja a lámpát. De még így is csak főleg a kapcsoló részre fog rá. Fordítva használom, szerintem így jobban kijön a súlyeloszlás, meg ugye hátul fogatom be, meg nem teszi annyira előre a lámpát.

Amúgy a két tartót nem egyszerre rendeltem, és van köztük méretbeli különbség, szóval ki tudja a tied mi lesz. :D

Nekem fogja szépen a lámpákat, terepen is. Kicsit sz*rakodós de azért szeretem ezt a tartót mert jó alacsony a profilja.

(#43878) FBLLMAG válasza may15 (#43875) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ha jól emlékszem, az UT01 -el is problémád volt. Az megoldódott?

Amint megkaptam a lámpát, azonnal beszámolok róla.

(#43879) may15 válasza FBLLMAG (#43878) üzenetére


may15
csendes tag

Azt ugye én rontottam el, de a gb kifizette. Fordítva tettem bele az akksit és kicsit megsült az elektronika meg az akksiból kifolyt egy kis lé. Szóval azt a kislámpát mankerra cseréltem( ugye amit kopizott az utorch), kapott egy osram oslon 96cri-s ledet, és nagyszerűen megy.

(#43880) Imy válasza HollyBoni (#43877) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm! Az S2+ a tompított, a C8 a reflektor? :D

(#43881) HollyBoni válasza Imy (#43880) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az egy M1, az világít elém lefele döntve, így kevésbé vakít szemből. A C8 meg távolra megy, és azt kapcsolgatom úgy mint a reflektort. :) Természetesen csak ésszel főleg kihalt területeken, nem vakítok mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#43882) vince válasza Imy (#43880) üzenetére


vince
őstag

M1 és C8 van a képen :D
ehh, 28 másodpercen múlt :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43883) A214 válasza vince (#43882) üzenetére


A214
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#43885) jézusom válasza A214 (#43884) üzenetére


jézusom
addikt

Ez milyen driverrel van?

(#43886) A214 válasza jézusom (#43885) üzenetére


A214
aktív tag

A linkelt oldalon a Product information. The driver is 7135*8
De az okosabbak biztos jobban tudják.
Lehet ,hogy van jobb ár is.
Ez 7$ körül szokott lenni

[ Szerkesztve ]

(#43887) KawaBazsy válasza A214 (#43886) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ha majd megint lesz, csak ír be vki kuponkódot, akarnék a zasszonynak egyet.. :-)

(#43888) (jan)


(jan)
őstag

Urak! Mi itt a forumban, fotonfetisiszták vagyunk? :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#43889) ZozzV6 válasza (jan) (#43888) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Gondolom... :DDD

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43890) jézusom válasza A214 (#43886) üzenetére


jézusom
addikt

Az a jó, csak én nem láttam kiírva.

(#43891) Gargouille


Gargouille
őstag

Fú ez az armytek wizard 30$-ért elég mézesmadzag! Mennyire hideg fehér ennek a fénye? Mert ezt nem találtam a weboldalukon.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43892) A214 válasza jézusom (#43890) üzenetére


A214
aktív tag

Akkor itt meglelted Customer Questions & Answers. :B
Amúgy mi a különbség a linkelt kettő között? Megéri a felárat?

(#43893) A214 válasza KawaBazsy (#43887) üzenetére


A214
aktív tag

Beindult a másik topik :C

Convoy S2+ LED Flashlight
GBNY072
$7.99

[ Szerkesztve ]

(#43894) may15 válasza Gargouille (#43891) üzenetére


may15
csendes tag

Vállahatóan fehér, ebben pozitívan csalódtam. De out of stock sajnos.

(#43895) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy elemlámpát, de nem értek hozzájuk, ennek ellenére a lehető legjobbat szeretném.

90%ban kint, erdőben használnám, fontos, hogy erősen világítson és viszonylag messzire, nagy szögben (igen, mindent felsoroltam szinte :D )

Viszont nem szeretnék nagy lámpát, ilyen átlagosat, ami még övön is normálisan mutat. Military boltban vettem egy no name lámpát kb 5 ezer ftért, ami 1 év után megadta magát. Cseppállóság és ütésállóság is jól jönne!

A keret maximálisan 8-10 ezer ft lenne rá.

Nem tudom mit kell figyelembe venni, ebayon nézegettem, de ott irreálisan nagy számok jöttek ki az adatoknál.

Köszönöm előre is!

(#43896) WestBam válasza Teasers (#43895) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Üdv itt, jó helyen jársz :)

"erősen világítson és viszonylag messzire, nagy szögben"
"nem szeretnék nagy lámpát, ilyen átlagosat, ami még övön is normálisan mutat"

Első sorból pontosítanod kellene a messzire mértékét. A nagy szög is elég tág fogalom, a spill általában elég nagy szögben sugároz, de nem minden esetben erősen.
Kis méret, vagy nagy távolság, vagy divat. Ezek ebben a párosításban nagyon nem férnek meg egymás mellett, valamiféle kompromisszum kellene.

Ha időd engedi nézd meg a cikket amit írtam a Convoy C8-ról és a Convoy M1-ről. Szerintem első körben ezek lesznek azok amik érdekesek számodra.
Kell hozzájuk akku és töltő is, amennyiben nem szereztél még be vállalható minőségűeket ezekből. A keretedbe ezek férnek bele, a jó hír viszoint az, hogy ezek is fényévekkel előzik a piacos kínálatot, de valószínűsítem, hogy a "military boltban" vásárolt elemlámpánál is sokkal jobb minőségűek.
Az ütődést ezek sem szeretik, cserébe a cseppállósággal (esőben használattal) nem lesz probléma, bírják tisztességesen. A C8-hoz gyári tokot is tudsz vásárolni, erről is találsz egy rövidebb cikket a blogomban.

Az ebay alapvetően kerülendő beszerzési forrás, a Convoy elemlámpákat megveheted alin a gyártótól teljesen testre szabva, vagy az általános verziókat gearbest-en, banggood-on vagy fasttech-en, mi ezeket a beszerzési forrásokat javasoljuk, mindhárom megbízható bolt.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43897) papucsiga


papucsiga
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szeretném megrendelni a fentebb linkelt kuponos Convoy s2+-t, plusz egy kuponos Skilhunt H03-at. Arra már rájöttem, hogy egyszerre csak egy kuponos dolog lehet a kosárba, a problémám nem is ezzel van. Hanem....milyen postázást válasszak, kell e biztosítás vagy sem, hogy ide is érjen? Azt szeretném, hogy a lámpa árán túl ne kelljen vámot, áfát, ilyesmiket fizetni és meg is kapjam a csomagot, vagy ezek egyszerre nem elérhető opciók? Valószínűleg külön külön fogom rendelni őket. Aki szokott ilyesmiket rendelni és adna egy kis infót azt megköszönném!

(#43898) ZozzV6 válasza papucsiga (#43897) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Rendeld külön őket a kuponok miatt és válaszd az ingyenes vagy lehető legolcsóbb opciót. Meg fog jönni minden vám nélkül. Ha nem jön meg reklamálsz és újraküldik. Nem kell félni ;)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43899) papucsiga válasza ZozzV6 (#43898) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Nos ez igazán jó hír így éjszakára, neki is állok! :)
Nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#43900) papucsiga


papucsiga
csendes tag

Buktam...mire meglett a dodó lejárt kupon :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.